Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) KaiotEch válasza kelzsoca (#14979) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi megnézem! :)

(#15002) Crytek


Crytek
veterán

Az mitől függ egyébként hogy egy adott tabletet behoznak-e az országba és itthon is forgalmazzák?

Cube U30GT miatt kérdem! Mekkora király lenne ha itthon is kapható lenne majd!

Next PC Upgrade: 2022

(#15003) tvamos válasza z0d1AK (#14997) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Samsung teljesen logikusan, es ertheto modon a tab 2 -t akarja eladni, nem pedig ingyen adni egy frissitest a regi keszulekeire, amivel meg mindig egy nagyo utos gepuk lehetne a tab plus tulajoknak. (Sot, az eredeti tab / p1000 tulajoknak is egy teljesen felvallalhato keszuleke lehetne.)
Persze a kinai gagyi gyartok sem hiszem, hogy fognak A5-ot adni, a mar mar ma is elavult hardware-u cuccaikra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#15004) Sefter válasza Crytek (#15002) üzenetére


Sefter
veterán

attól, hogy látnak-e benne akkora hasznot, hogy megérje foglalkozni vele nagyobb tételben :)

Psn ID: sefter_hun

(#15005) tjb007 válasza szabi__memo (#14990) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha el akarod bukni azt a 2450 dollárt akkor csak nyugodtan ;]
Az AliExpress -en amúgy sem ajánlott vásárolni, főleg nem egy olyantól akinek 1 darab értékelése sincs még.
Múltkor volt egy okos ember a Vaterán aki ugyanezt eljátszotta, elkezdte beszedni a pénzt aztán közben rájött, hogy hülyeséget csinált és elkezdte visszautalni a mindenkinek a pénzét.

(#14999) tvamos

Azért nem egészen úgy működik, hogy megrendelik az Alin oszt' amikor beérkezik az országba a közmunka program keretében rányomják nekik a ConCorde feliratot ;]

(#15006) vamzi válasza Crytek (#15002) üzenetére


vamzi
őstag

Attól függ, hogy lát-e fantáziát az adott cég benne vagy sem. Nyilván nem érdemes drágább kínait forgalmazni itthon, mert ami tisztán kerül 70.000Ft-ba, arra még vám és áfa rájön, plusz még kitudja milyen egyéb költségek, amivel az olcsó 70K-s tábla nyereség nélkül már közelít vagy át is lépi a 100K-t. Erre még tenni nyereséget is, már brutális ára lenne a kínainak. És ha egymás mellé teszel egy nagy nevű multi termékét, illetve egy noname kínait, de ugyan olyan vassal és árcédulával, akkor nyilván a márkásabbat fogod venni. Plusz szupportot vállalni egy noname kínai mögé nem kevés pénz lenne. Szóval egyszerűen nem éri meg a drágább szegmensből árulni itthon.

(#15007) Crytek válasza Sefter (#15004) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor még várok vele mert ez akár sikertermék is lehet tudása és "olcsósága" alapján simán.
Azonnal venném ha magyaroknál lenne ennyi.Egyedül a kinti garancia ami eltántorit a vásárlástól.

Bár lekopogom eddig soha az életben semmi hardwerem nem romlott el hogy gariztatni kellett volna ,de amilyen szerencsétlen vagyok ezzel tuti baj lenne.

Bár mondjuk azért kiváncsi vagyok hogy a tényleges előállítási költsége mennyi ennek a Cube-nek mert ha a minimális angoltudásom nem csalt és jól értettem egy bemutatón a csaj valami 18x-190 dollárt mondott ott annyiért lehetett megvenni.
Az pedig egy ilyen kütyüért kb mint egy gomboc fagyi.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#15008) vamzi válasza Crytek (#15007) üzenetére


vamzi
őstag

Az előző hozzászólásomból kiindulva ki is számolhatod, hogy ha itthon hivatalosan bárki is forgalmazni szeretné, akkor a kinti árcédulát kapásból be is szorozhatod 2-vel és annyiért majd meg is veheted itthon. Annyiért meg biztosan nem akarod majd megvenni. És ez még nem jelenti azt hogy hazai supportot is tesznek mögé.

Ha ennyiért akarsz ilyen tudású táblát venni akkor kénytelen leszel oroszrulettet játszani a VPOP-pal és NAV(?)-val.

(#15009) Crytek válasza vamzi (#15008) üzenetére


Crytek
veterán

" VPOP-pal és NAV(?)-val." Ha tudnám mik ezek akkor biztos de fogalmam sincs.

Bár lehet berendelem.Azt szarok a garira elszarodik akkor viszem magyar szervizbe ha nagyon drágán csinálnák meg csak akkor küldöm majd vissza de gondolom a kifelé postázás is egy vagyon lenne.

Bár ezekben a hosszú utakban sosem biztam mindenért inkább én magam szeretek elmenni ,mert kitudja szállítás során nem-e Ace Venturásan dobálják azt mire ideér már be sem kapcsol.
De legrosszab esetben bukok 53ezret a tőzsdén 5 éves spórolásom veszett oda ez már csak morzsa lenne.

Next PC Upgrade: 2022

(#15010) tjb007 válasza Crytek (#15009) üzenetére


tjb007
nagyúr

Komolyan nem tudod, hogy mi az a NAV és VPOP :F
A NAV (Nemzeti Adó- és Vámhivatal) a VPOP (Vám -és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága) és az APEH (Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal) összevonásából jött létre.

"Azt szarok a garira elszarodik akkor viszem magyar szervizbe"

Ahonnan el fognak hajtani (vagy ha olyan az a szerviz akkor át is vernek jól) mert nem fognak tudni mit kezdeni vele.
A Kínába való postázás valóban nem olcsó de nem is horror, többek is túl vannak már ilyenen, ha visszakeresel akkor megtalálod ezeket a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#15011) Pantok


Pantok
aktív tag

Üdv, mi lenne a legolcsóbb, 9.7/10.1-es, IPS paneles, nem kínai-vagy kínai eredetű gép a piacon?
Csak android játszik sajnos, így az ipad bármelyik verziója esett.
Esetleg mi lenne a gép ugyanazokkal a feltételekkel csak TN panellal? (Gyanítom sok IPSes nincs)

Köszi

(#15012) S&B


S&B
csendes tag

most rendeltem aliexpressrről az Eternal team-től egy tabletet...Ainol Novo7 Elf II.
Aki nem hallott volna róla, Cortex A9 dual core proci(1,5GHz), 1giga ram, mali-400 stb, stb. Antutu Benchmark-on 7666pontot ért el, ezzel ver elég sok tabletet-telefont...
124dollár a 8gigás változat,+akcióban UPS futárszolgálat 7dollárért szállítja 1-5munkanapon belül. Valami olyan is van hogy ingyen vissza is viszik ha rossz a termék..persze ebben nem vagyok biztos, reméljük nem is lesz rá szükség...
szóval így került eddig az egész 29ezerbe, ami..hát..nem sok..
most várom hogy az eladó megkapja az igazolást a pénzről és feladja a csomagot. Valahol írta egy srác hogy ő is így rendelt innen egy aurórát..neki péntek este igazoltak vissza, szombaton már kölnben volt a csomag..szerdára meg vámolva megkapta..remélem nekem is hasonlóan történik minden, és nem lesz semmi gond.

(#15013) Crytek


Crytek
veterán

U30GT-re mennyi garancia van mert nem látom?
Eldöntöttem megrendelem egyszer élünk max bebukom azt annyi!
A pénzt mikor vonják le ahogy leadtam a rendelést?

Abban az esetben ha nem vagyunk itthon akkor mi lesz a csomaggal (soha nem volt még ilyan így nemtudom)

Next PC Upgrade: 2022

(#15014) Crytek


Crytek
veterán

U30GT-re mennyi garancia van mert nem látom?
Eldöntöttem megrendelem egyszer élünk max bebukom azt annyi!
A pénzt mikor vonják le ahogy leadtam a rendelést?

Abban az esetben ha nem vagyunk itthon akkor mi lesz a csomaggal (soha nem volt még ilyan így nemtudom)

Next PC Upgrade: 2022

(#15015) hdman válasza Crytek (#15014) üzenetére


hdman
őstag

1 év van rá.

Sopron city :)

(#15016) tjb007 válasza Pantok (#15011) üzenetére


tjb007
nagyúr

Archos 101 G9 (nem IPS, Wi-FI only) ~ 90e forint
Acer Iconia Tab A200 (nem IPS, 8GB, Wi-Fi only) ~ 95e forint
Acer Iconia Tab A500 (nem IPS, 16GB, Wi-Fi only) ~ 100e forint
Apple iPad 2 (16GB, Wi-Fi only) ~ 120e forint
Samsung Galaxy Tab 2 (P5110) (nem IPS, 16GB, Wi-Fi only) ~ 120e forint
ASUS Eee Pad Transformer Pad TF300T (Tegra 3, 32GB, Wi-Fi only) ~ 130e forint

(#15013) Crytek

"Abban az esetben ha nem vagyunk itthon akkor mi lesz a csomaggal"

A postás hagy egy értesítőt a postaládában arról, hogy csomagod amit ekkor és ekkor (nyitvatartási időben) vehetsz át a megjelölt postahivatalban.

(#15017) KaiotEch válasza S&B (#15012) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezek olyan túl olcsónak tűnnek... Valószínű a keret is valami gagyi lehet ennyiért.

(#15018) Crytek válasza hdman (#15015) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor mégse veszem meg:(
+ Azóta utána néztem elég drága a postaköltség oda ki szóval semmi esetben sem éri meg.
Kár pedig veszett jó egy gép. :O No mindegy várom az Acer 210 magyar megjelenését!

Next PC Upgrade: 2022

(#15020) S&B válasza KaiotEch (#15017) üzenetére


S&B
csendes tag

olcsók ,de én nem ilyet rendeltem..olvasgattam róla, és nem volt rossz vélemény..nyilván ne várjuk azt, hogy ennyiért majd pl samsung minőség is jár, nekem személy szerint elég ha a hardver erős..ez meg erős, nem is kicsit, meg ahogy láttam át is van gondolva...az hogy ropog a ház, lógnak a gombok az engem nem zavar... :)

(2éve használok huawei u8120at, ismertebb nevén vodafone 845öt...2év alatt, mivel olcsó nem kíméltem..esett vízbe, betonra, homokba, sárba..rendszeresen vágtam a szoba egyik végéből a másikba idegességből..ütöttem vertem...2évig volt a proci felhúzva..össze vissza főzve...cserébe a mai napig bírja:), a kijelzője erősebb nyomásra elszíneződik...néha..meg recseg ropog lóg..made in china..)ja és nálam jobban kevesen utálják a kínai termékeket..de bevállalom ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#15021) tjb007 válasza KaiotEch (#15017) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez mondjuk pont nem számít olyan túlságosan olcsónak a kínai mezőnyben a tudása alapján, plusz ne az ár alapján ítéld meg. A Samsung sem azért kerül annyiba amennyibe mert akkora minőséget ad.

[ Szerkesztve ]

(#15022) KaiotEch válasza S&B (#15020) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tegnap volt a kezemben egy 7"-os 25eFt-os tablet 2.2-es froyo-val rezisztív kijelzővel... hát huh még a hideg is kirázott tőle olyan szar. Szeretnék venni egy 10"-os tablet-et(bár lehet, hogy csak 1 hétig érdekelne utána polcon lenne[ettől félek is]), de ami jó és nem szaggatós az iszonyat drága. Max 40eFt-ot adnék egy tablet-ért de az ne szaggasson nekem. Olyat meg hát valljuk be nemigen fogok találni. Ja meg GG-s legyen, úgy meg mission impossible.

(#15023) Pantok válasza tjb007 (#15016) üzenetére


Pantok
aktív tag

Köszönöm, ahogy féltem tényleg siralmas a választék.

(#15024) Shoo válasza Pantok (#15023) üzenetére


Shoo
senior tag

Volt megkötés, hogy legalább két magos legyen? Mert van olcsóbb is csak 1 maggal...

(#14991) balpeter04

Valamiért nem csinál semmit a program, nem lehet átállítani.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#15025) tjb007 válasza Shoo (#15024) üzenetére


tjb007
nagyúr

Neki nem kínai vagy kínai eredetű kellene, olyan meg itthon egy maggal nincs.

(#15026) vamzi válasza Crytek (#15018) üzenetére


vamzi
őstag

Amennyiben jól csomagolsz és belefér az 1KG határba, úgy 4500Ft és 1 hét a posta(kb 4000Ft-ig le lehet szorítani, ha nem fontos az 1 hetes postázás) Ha túl léped az 1 KG-t akkor plusz egy ezres. Azért lássuk be nem olyan hú de drága a postaköltség. Plusz a feladási ár 15x-ig biztosítva van a termék, amibe szintén belefér a tábla ára.

(#15027) Shoo válasza tjb007 (#15025) üzenetére


Shoo
senior tag

Jahh igen, akkor a concorde pl kilőve:D hát igen, úgy nem sok van.

Egyébként az U30gt-ben elvileg a Transformer TF101-es kijelzője van...azért az nem olyan rossz dolog...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#15028) S&B válasza KaiotEch (#15022) üzenetére


S&B
csendes tag

hát Magyarországon értelmes tabot találni nehéz, szörnyű a választék..amit én rendeltem azért itthon elkérnek 45-50ezret(de mire?) amit te nézhettél az ilyen max 50dolláros csoda lehetett:) vagy annyi se
ez amit én rendeltem..ennek az egyetlen gyenge pontja a kijelzője..ugyan ez komolyabb kijelzővel az aurora2..az pár dollárral többért van..de ilyen alapon a határ a csillagos ég..az elf2 kijelzőjének csak a betekintési szög a hátránya..érintésre jól reagál:)
én igazából csak annyit tennék hozzá hogy ha veszel egy márkásabb tabot..abba is hasonló cuccok vannak..sőt jobbat mondok: kínában készül. Sőt még arra is van esély hogy egy üzemben ezekkel..lásd BMW..a kínai BMW gyár egyben BMW klónokat is gyárt..ilyen ez a világ.
Egyedül amitől tartani kell az a garancia, de én jelenleg úgy vagyok vele hogy ennél több pénzt is basztam már el látszólag értelmetlenebb dolgokra:)

ez a kép meg azt gondolom mindet elmond az elf2 legnagyobb erényéről:
http://androidinabox.com/blog/wp-content/uploads/2012/06/antutu-15001.png

(#15029) malwy válasza vamzi (#15026) üzenetére


malwy
senior tag

Egyébként ha küldik vissza garanciában a terméket:
A: már egyszer fizettél vámot. Valahogy igazolnod kell tehát?
B: egyszer már átcsúszott az ellenőrzésen. Gariból jön a tablet, viszont ez alkalommal megfogják, tehát akkor most milyen árat/számlát adsz meg vámhoz? Pl: el telt már X hónap.

(#15030) Crytek


Crytek
veterán

Az én idegeim emiatt ne menjenek tönkre.Türelmes ember vagyok majd csak egyszer nálunk is lesz ilyen áron ilyen tudású táblagép.
Szép jó olcsó de túl nagy a rizikófaktor és csak 1 év gari.

Akik onnan rendelték meg azoknak sok sikert.Túl sok pénzt buktam már amihez képest ez az 52k nem lenne sok de mégiscsak újabb kudarc így kihagyom.

Next PC Upgrade: 2022

(#15031) DJGABI


DJGABI
addikt

A How It's Made mai adásában: így készül az 55 dolláros Boxchip A13-as tablet: [link] :Y

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#15032) malwy válasza DJGABI (#15031) üzenetére


malwy
senior tag

:Y Igen durva.

(#15033) Crytek


Crytek
veterán

Címet hogy kell megadni pandawillen?

Sreet Adress az egyértelmű. City az a város gondolom a statehez ilyenkor kell valamit írni?
Zip code az pedig akkor a városom irányítószáma?

Next PC Upgrade: 2022

(#15034) tjb007 válasza Crytek (#15033) üzenetére


tjb007
nagyúr

A state -hez írd be a megyét, a zip code meg az irányítószám.

(#15035) Crytek


Crytek
veterán

Megrendeltem lesz ami lesz alapon 53.000ft-ot vontak le!
Szállításnál a 4,3 dolláros valami singapuri cuccosra vittem.Nem tudom mivel jobb de hátha biztonságosabb.
Már angol ismerőssel fogalmaztatom is meg a cserekérelmet mert tuti nem fog müködni! :C

Azt hol kéne látni a rendelés és pénzlevonás után hogy áll a cucc státusza?
Semmi info nincs az accountomon róla.

Szállítás az mennyi idő is lesz?Mikor adják fel?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#15036) Prien válasza Crytek (#15035) üzenetére


Prien
addikt

Fő az optimizmus!:)

A kevés is több a semminél.

(#15037) Shoo válasza Crytek (#15035) üzenetére


Shoo
senior tag

:D :D :D :D :D :D

Figyeld meg, amilyen az én mákom, jövő hétre lemegy 200ra a dollár én meg 240 fölött vettem....:D Elárulok egy titkot....De csak csendbe...offba is teszem a fórumon rábeszélték a pandawillt, hogy minden megrendelés mellé rakjanak egy kijelzővédő fóliát "fájdalomdíjként", én meg már írtam, hogy ha tovább késik adjon hozzá a gyártó egy bőrtokot :D

Nem tablet, de van ám felbontás...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#15038) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindnekinek!

Van egy Teclast a10t tabletem és találtam ezt a cyanomod-ot hozzá:

http://tabletrepublic.com/forum/a10t-firmware-rom/how-install-cwm-5-cyanomod-9-a10t-2026.html

A kérdésem az lenne,hogy ha nem tetszik,vagy valami oknál fogva nem sikerül a telepitése,akkor visszatehető a mostani I.C.S vagy nem.
Most a LiveSuit programmal megy a ROM csere a tableten,de ez a CWM dologgal a tabletről menne ugye?
Gondolom a mostani fájlformátum nem is lenne alkalmas a CWM-hez.
Egyáltalán mi ez a cyanomod?
Érdemes rá váltani?
Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#15039) Adamis válasza hevizms (#15038) üzenetére


Adamis
őstag

CWM recovery esetében le tudod menteni a mostani rendszert! A CM romok témázhatóak, sok esetben tovább optimalizáltak. Ki kell próbálni, mert mondom: visszaállítható az eredeti állapot.

[ Szerkesztve ]

(#15040) vamzi válasza Adamis (#15039) üzenetére


vamzi
őstag

Szia!

Esetleg ilyen off jelleggel tudnál adni egy leírást, hogy kínai nyelvű CWM esetén hogyan kell teljes rendszer mentést készíteni?

Köszi,
Ádám.

(#15041) Crytek válasza Shoo (#15037) üzenetére


Crytek
veterán

Neked látni valahol hogy előrendelted?Mert szerintem kéne valami nyomának lenni.
Mert igy csak lenyultak 53 ezret és nincs róla semmim.

Next PC Upgrade: 2022

(#15042) vamzi válasza Crytek (#15041) üzenetére


vamzi
őstag

Ha bejelentkezel pandawillre, akkor a My Account/Account dashboard oldalon ki vannak listázva a vásárlásaid. Ott a status-ba van beírva, hogy hol áll a rendelésed.

Direkt link: http://www.pandawill.com/customer/account/

(#15043) Crytek válasza vamzi (#15042) üzenetére


Crytek
veterán

"My Account/Account dashboard oldalon ki vannak listázva a vásárlásaid. Ott a status-ba van beírva, hogy hol áll a rendelésed."

Ezen a helyen az Adataimon kívül nincs semmi más nemhogy státusz!

Next PC Upgrade: 2022

(#15044) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek. Ezen a WonderMedia WM8650-es csodagépen milyen market van, merthogy nem android az 100%. Valami App Market külön kellett rá regelni is, de ez nem az igazi.

(#15045) Adamis válasza vamzi (#15040) üzenetére


Adamis
őstag

az egész kínai? semmi angol? nálam, ha jól emlékszem, az utolsó előtti menüben van egy olyan, hogy backup/restore

(#15046) tjb007 válasza KaiotEch (#15044) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ami most épp nálad van a tabletek legalja. Régebben egy megszokott dolog volt, hogy gyárilag nem a Market kerül rá (ilyen-olyan Google okokból kifolyólag), helyette raktak rá saját kreálmányt ami olyan volt amilyen, aztán később megoldották és sikerül felhegeszteniük rá.

(#15047) vamzi válasza Crytek (#15043) üzenetére


vamzi
őstag

Ez esetben szerintem érdemes lenne írni nekik a live chaten, hogy az előrendelésedet hol tudod nyomon követni. Elő még nem rendeltem náluk, de nem gondoltam, hogy az nem látszana ott a dashboardon.

(#15045) Adamis
Teljes egészen kínaji'

[ Szerkesztve ]

(#15048) Adamis válasza vamzi (#15047) üzenetére


Adamis
őstag

fényképet tudsz küldeni privátban?

(#15049) KaiotEch válasza tjb007 (#15046) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ááá megtaláltam a normálisat, de nem tudta letölteni... De igen tényleg a legalja :D

(#15050) Crytek válasza vamzi (#15047) üzenetére


Crytek
veterán

Felvettem ott a kapcsolatot atyaisten ebből mi lesz alig tudok angolul. :W
Jelenleg is chatelünk!

Azt irták még nem dolgozta fel a rendszer majd kint lesz amit kész a feldolgozás!
Most tuti megjegyzik hogy köcsög angoltudatlan vagyok ezért eleve rosszat küldenek :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.