Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) tjb007 válasza XDModesty (#17996) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 1016DCC valóban jobb mint a CC, persze csak ha a nyers adatokat nézzük.

"ennek ellenére a CC a support miatt jobban megérné?"

Én csak annyit mondtam, hogy az egyik már ismert míg a másik nem.
Mérlegelni kell, hogy mi a fontos.

"ebben az 1 hónapban jön valami új ezeknél is jobb ár érték arányú gépezet?"

Nincs arról információ, hogy jönne ezeknél jobb mostanában.

(#17999) szilchi

Nem tudsz belenézni.
Ha van hozzá changelog akkor abban le van írva, hogy mi lett rajta változtatva, ha nincs ilyen akkor meg már csak a felrakás marad.

[ Szerkesztve ]

(#18002) Magnat válasza Magnat (#18000) üzenetére


Magnat
veterán

Egy kérdés is, az előbb elfelejtettem: azok a tabok amikhez usb-n lehet 3g sticket illeszteni, tudják kezelni az sms-t és ha igen, ugyanúgy megjelenik az üzenetek között mintha belső gsm modulja lenne a kütyünek?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18003) tjb007 válasza Magnat (#18002) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanazokat a szolgáltatásokat tudod igénybe venni a stick -kel OTG kábelen/adapteren keresztül a tabletre dugva mint a PC -n/notebook -on, magyarán ha nincs törölve az SMS kezelő alkalmazás (ha pedig igen akkor van felrakva másik) akkor a válasz az, hogy igen, tudsz SMS -t küldeni és fogadni is.

(#18004) Magnat válasza tjb007 (#18003) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi,

csak azért kérdezem, mert van pár alkalmazás, ami sms aktivációhoz kötött (pl Whatsapp Messenger), amiknél elviekben ki vannak zárva a nem 3g-s tabok, de akkor így ezeknél meg lehet oldani.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18005) Loituma69


Loituma69
őstag

install-recovery.sh
reboot-recovery.sh
recovery.img
3> Copy 3 files to /sdcard directory
4> Use app "terminal emulator" to run the scripts. ezt valaki leforditaná hogyan is kell futtatnom a scriptet? Gondolom install-recovery.sh kell előszőr indítani de hogyan help!

(#18006) tvamos válasza z0d1AK (#17792) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is szeretnek egy ilyet!
"Csak kezdem érezni a Google Nexus 7 csábítását, 160 fontért
rendelek is a napokban majd egyet szerintem, csak keresek
hozzá valami jó szállítási lehetőséget"
Neled sikerult mar? Te hol latod?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#18007) azozo válasza Magnat (#18000) üzenetére


azozo
senior tag

Ez tényleg jó :DD
van benne bluetooth GPS-is :)

Cak a proci 1 Ghz nem kevés ...!?

Még én is kedvet kapott rendelni ... :))

[ Szerkesztve ]

(#18008) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Valaki próbált már élőben Wayeq xTAB-80-ast?
Mennyire jó a kijelző? Szinek, betekintési szögek stb...?
Nyilván sajnos nem IPS de azért használható?

:R

(#18009) tjb007 válasza Mandarinn (#18008) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#18010) laszlohu válasza Mandarinn (#18008) üzenetére


laszlohu
addikt

(#18011) XDModesty válasza tjb007 (#18001) üzenetére


XDModesty
aktív tag

A jelenlévő fórumozók közel még senkinek sem volt myaudioval tapasztalata? Ha igen akkor mi volt róla a vélemény?

(#18012) szilchi válasza tjb007 (#18001) üzenetére


szilchi
őstag

Ok,kösz.Rákérdeztem Panda fórumán az illetőnél,aki belinkelte,hogy van e valami infója a rom tartalmával kapcsolatban.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#18013) vamzi válasza szilchi (#18012) üzenetére


vamzi
őstag

De amúgy minden romot ki lehet csomizni és turkálhatsz benne. A kiterjesztését átírod zip-re és csak simán kitömöríted. Én is így szoktam szétnézni a romokban és ha megtetszik valami, akkor azt jól lenyúlom magamnak.

(#18014) z0d1AK válasza tvamos (#18006) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Google Play Store-on fent van, bar azt magyar IP-vel nem latszik. Amugy ismerosom kint van Angliaban, o megtudja rendelni es haza kuldi nekem. Csak meg nem tudom, hogy mivel kuldessem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18015) qpakcovboy válasza XDModesty (#18011) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Minél több alkalmazást telepítesz annál lassabb. Holnaptól a tescoban amúgy tényleg 45 ért fogják adni az s9-est ami elég jó ár, ma leccsekkoltam. Én inkább kivárom a nexus 7-et. Annak tuti jó lesz a supportja.

(#18016) nightmare13 válasza qpakcovboy (#18015) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ha van rá 90 ezred, és valóban érkezik az országba hivatalosan, akkor jó választás

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#18017) Loituma69


Loituma69
őstag

Lentebb sokat írogattam a protab2 XXL problémáimmal kapcsolatban, megoldódott a dolog. Wipe cache reset után. Ha valakinek fagyogat véletlenszerüen újraindul ez is egy megoldás lehet. Nálam bevált. Igaz majd kigúvatt a szemem a sok külföldi forumok olvasásától ,de meg lett a megoldás! Ezúton is köszönet kelzsocának.

(#18018) XDModesty válasza qpakcovboy (#18015) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Én is gondolkodtam rajta, de nekem az egyik kritériumom sajnos az, hogy 10" körüli legyen a tablet. :( Nekem a 7es túl kicsi.

Ezzel a minél többet telepítesz rá dologgal gondolom minden tablet így van nem? Ez a 45k ez nagyon tetszik, de úgy vagyok vele, hogy inkább akkor kiadok 70-80at, csak jót vegyek. Vagy ennyi pluszt nem ér meg a myaudio 10es? Ahogy olvastam hd felbontás amiben leginkább különbözik (vagy ha már itt vagyunk akkor a cc ips +?)

[ Szerkesztve ]

(#18019) tjb007 válasza vamzi (#18013) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem mindegyiket lehet.
Az Allwinner -es gépek frissítéséhez két dolog szükséges, egy img kiterjesztésű fájl és egy alkalmazás (Livesuit, PhoenixCard) ami ezt az img fájlt az SD kártyára kibontja/írja olyan formában, hogy a rendszer számára emészthető legyen. Ezzel az img fájllal te csinálhatsz bármit, át is nevezheted zip -re és virtuális meghajtóba is rakhatod de akkor sem fogod tudni megnyitni és azzal sem fogsz semmi sem menni amit a kártyára írt.
Persze itt egy CM ROM -ról van szó ami mellé CWM recovery dukál így lehet benne turkálni (mivel egy zip) csak aki nem tudja mi/merre/hogyan az sokra nem fog vele menni.

(#18020) vamzi válasza XDModesty (#18018) üzenetére


vamzi
őstag

Akkor már inkább cc ips+

(#18021) kelzsoca válasza Loituma69 (#18017) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs mit.

A lényeg, hogy működik :)

(#18015) qpakcovboy

Én inkább kivárom a nexus 7-et. Annak tuti jó lesz a supportja.

90k-ért már legyen is valami.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#18022) XDModesty válasza vamzi (#18020) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Akkor úgy érzem 2 versenyzőm maradt, a cc ips+ és a myaudio 9 ezzel a 45ezres tescos árral.
Kicsit megijedtem, hogy mondtátok hogy a myaudiot nem ismeri annyira senki, mert szívem szerint ennyivel olcsóbban biztosan megvenném, de zsákbamacskát se szeretnék. :/

(#18023) tjb007 válasza XDModesty (#18022) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kettő között azért elég nagy hardveres különbség van (igaz árban is).

(#18024) darky4e válasza padi68 (#17945) üzenetére


darky4e
tag

Nekem most volt egy garis cserém ahol nem vizette a vevő, direkt. Ha jó üzletvezetőt fogsz ki és van adás vételid még talán kicserélik,de nekem is szerencsém volt. Kérd el a személyiét ellenőrizd le és mindenképpen legyen számlád, akkor nem lehet gond.

Live long and prosper

(#18025) XDModesty válasza tjb007 (#18023) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Asszem összekavarodtam, ez akkor nem az amit te is linkeltél?

(#18026) hippohopp


hippohopp
csendes tag

Egy gyors kérdés:

SGX540 hogyan viszonyul teljesítményben egy MALI 400hoz ? Eleve gyengébb nála vagy eléri egy MP2 szintet ?

(#18027) Magnat válasza azozo (#18007) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem nem, persze vannak már izmosabbak, de a Tegra2 még egy jó darabig bőven használható kategória lesz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18028) szilchi válasza tjb007 (#18019) üzenetére


szilchi
őstag

Letöltöttem a rom-ot,ami egy zip file volt.Abban volt egy recovery.img file és egy META-INF nevű mappa,amiben van még pár file meg alkönyvtár.De persze fogalmam sincs,mibe mit kellene keresnem.De talán aki feltöltötte pandán a rom-ot,az tud róla valamit nyilatkozni.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#18029) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

most jött meg az új vodafone smart tab7:

3 perc után lefagyott :( és csak nehezen indult újra, pedig még csak a facebook jelszavam beírásánál tartottam..........10 másodpercig működik majd lezár..... és a voda jel jön be.....

miért lehet ez?

ez a kütyü csak akkor működik ha van benne voda simkártya?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#18030) tjb007 válasza XDModesty (#18025) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, nem az amit linkeltem korábban.
EZ az ami 45e forintba fog kerülni (1 mag, 9,7 col@1024x768) és EZ (meg EZ) az amit én linkeltem (2 mag, 10,1 col@1280x768).

(#18026) hippohopp

MP1 esetén ≤ 540 egy picivel erősebb de MP2 -nél már gyengébb, MP4 -nél meg még inkább.

(#18029) padi68

SIM kártya nélkül is mennie kell.
Kérdezz rá a topikjában, biztosan tudnak segíteni: [link]

(#18031) kelzsoca válasza szilchi (#18028) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amit letöltöttél egy recoveryvel (pl: gyári 3e) felrakható custom recovery valószínűleg.

Tehát a csomagot kibontás és módosítás nélkül felmásolod az SD kártyára, majd a készüléked elindítod recovery módban (hangerő le+power, vagy hangerő fel+power, vagy egyéb más módon) és ott tudod telepíteni a kis csomagot.

https://vertigostore.eu

(#18032) padi68 válasza tjb007 (#18030) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, köszönöm!

10 perce működik.... kopp-kopp-kopp

lehet, hogy kevés volt az aksi fel töltöttség???

most már fent vagyok a facebookon és a gmailt is sikerült beállítanom....

remélem ilyen is marad!!!

elhamarkodtam :-( megint újraindult.....

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#18033) bigdady válasza padi68 (#18032) üzenetére


bigdady
nagyúr

volt kint anno ilyen újraindulóss zéria, de asszem frissités megoldotta- Azt próbáld meg egybők bekapcsolás után.

(#18034) padi68 válasza bigdady (#18033) üzenetére


padi68
senior tag

:R

azt hogy kell csinálni? mi kell hozzá?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#18035) LámaZ


LámaZ
addikt

Ehhez vagy ehhezmit szóltok?
Minden van bennük: gps, g3, wifi, hdmi, kamera... kb. 270$-ért.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#18036) tjb007 válasza LámaZ (#18035) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az első elmegy (igaz én biztosan nem venném meg), a második meg mindenképpen hanyagolandó.

(#18037) LámaZ válasza LámaZ (#18035) üzenetére


LámaZ
addikt

Mondjuk, azt nem értem, hogy miért nem lehet ezekbe Android 4.0-t tenni, vagy frissíthetők-e...

Legyen minden jó!

(#18038) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, egyik ismerősöm keres tabletet "általános" felhasználásra. Bluetooth mindenképp kell bele. Azon kívül olvasás, filmnézés.
35-40k-t szán rá, magyar beszerzéssel, garanciával. Első körben egy Huawei S7-et mondtam neki használtan, de ha lenne hasonló képességű újonnan, akkor az is érdekelné.

(#18039) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok :)
nemvagyok még otthol a táblagépekbe, de ideje lenne, lassan beszerezni egyet :)
Szeretném, ha lenne bennem egy 5 megapixeles kamera, dual core legyen , wifi, Bluetooth, meg ugye 3 G és persze GPS :) ...bővítehő legyen...azt hiszem, ezek kellenének nekem :)
Létezik ilyen? és ha igen, milyen árba gondoljam ezt??? :F
köszi a segítséget előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#18040) tvamos válasza tjb007 (#18019) üzenetére


tvamos
nagyúr

Android SDK-bol nem lehet ezeket frissiteni?

(#18014) z0d1AK:
Latom mar a Nexus 7-et, de nekem is azt mondja, hogy az orszagomban nem elerheto... Ami erdekes, hogy raguglizva egeszen addig eljutottam, hogy USD 249, es hogy "vegyed!"... de rajottem, hogy valoszinuleg az Opera okossaganak koszonhetem. Nem biztos, hogy kibirom szeptemberig... (Szornyu ez a "veszek-fobia"!)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#18041) gps76


gps76
őstag

padi68:nézz át a smart tab fórumba,ott sok problémára találsz megoldást,de a gyári romot érdemes kidobni,joestone fórumtárs fejleszt ics-t,meg az új jb-t,ég és föld a gyárihoz képest.

Ma megnéztem a tacskóban a Myaudio 7-es,meg 9-esét.
A hetes kijelzőben elfogadható,betekintési szögben is csak az egyik irányban megy át negativba egy adott ponton.Sebességben a csak 512 ramot észre lehet venni,be be akad sokszor.
A kilencesnek szép kijelzője van minden szögből,fényerő is van bőven.Hardverban jó az egy giga ram pár dolog elindítása,után 406 foglalt,570 szabad,viszont a proci már kevés ehhez a felbontáshoz,opera böngészővel jóval lassabb a smart tab kétmagos qualcomm procijánal,pedig az 1280-as felbontással "küzd".Nemtudom megér-e 45-öt,de én inkább megvárnám a kétmagos 2x1.6-os rockchipes verziót,annak már elégnek kell lennie.Mondjuk lehet rootolás után a romot kigyomlálva fürgébb lenne mert sokminden fut,de nem biztos.A mókus azt mondta van egy raklappal belőle,ugyhogy szerintem az újabbat akarják árulni,csak kiszórják a "régit".

[ Szerkesztve ]

(#18042) XDModesty válasza tjb007 (#18030) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Ó akkor ezt alaposan elnéztem. :( Hát akkor marad az általad linkelt 3 tablet. :)

(#18043) qpakcovboy válasza gps76 (#18041) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én is ezt gondolom, nagyon osztom a véleményed. Vonzó a 45 ezres ár, de megbánnám szerintem akár hányszor megakad, vagy esetleg lefagy....
A kétmagos induló ára 55-60 ezer forint lesz szerintem.

Szerintetek mit kezdenek egy olyan tabival, mait úgy adtak el, hogy 1,2 Ghz proc van benne, de valójában ez 1 008 mhz? Visszavittem garanciálisan (nem csak emiatt), de nem tudom mit tudnak vele kezdeni.
Jó volna, ha visszadobnák az árát :)

[ Szerkesztve ]

(#18044) tjb007 válasza Khelben (#18038) üzenetére


tjb007
nagyúr

45e forintért lesz majd megvásárolható a kétmagos, Bluetooth -os MyAudio S8 DC ami azért sokkal jobb mint egy S7 Slim, persze ha szükség van a beépített 3G -re és a GPS -re akkor akkor nagyon nem marad más mint az S7 Slim vagy a Vodafone Smart Tab 7 (ennyiért kis szerencsével már hozzá lehet jutni).

(#18039) bendi806

Létezik, ilyen például a Huawei MediaPad vagy a Vodafone Smart Tab 7 (Vodafone függő alapállapotban), előbbit újonnan 80e forint körül míg utóbbi kártyás csomagban 90, listaáron pedig 107e forintért lehet megvásárolni.

(#18040) tvamos

Nem lehet.

(#18045) gps76 válasza tjb007 (#18044) üzenetére


gps76
őstag

Azt hangsúlyozd ki,hogy a Smart Tab ICS rom fekrakása után KÁRTYAFÜGGETLEN lesz!

Az allwinner procira sok helyen max.1.2-nek írják,mert annyit tudna a proci,de a kernelben csak 1000-re van állítva,gondolom rosszabbul sikerült a chip és stabilan nem menne 1.2-ön.(emiatt biztos olcsóbban veszik az ilyeneket a gyártók)

(#18046) padi68 válasza gps76 (#18041) üzenetére


padi68
senior tag

kösz :R

gondolom a garancia nem fog elveszni az ICS miatt és gond esetén visszaállítható az eredeti?

bevittem garanciában: kivárom mi lesz vele ha nem ok akkor kérek rá cserét ill. ráteszem az ICS-t/ gondolom itt minden le van írva a fórumon mit és hogyan kell cselekednem vele...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#18047) gps76 válasza padi68 (#18046) üzenetére


gps76
őstag

Ott is le van irva minden,de joestone blogjabam reszletesen.

(#18048) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

A törött óra témához, sima levélként fel lehet adni HongKongba, 1375 Ft lett volna legolcsóbban. De megvették tőlem 800 Ft-ért :DD Így tárgytalan

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#18049) szilchi válasza kelzsoca (#18031) üzenetére


szilchi
őstag

Úgy istenigazából nem tudom,mit is töltöttem le :) .De a Panda fórumon is írta a srác,hogy "It's not a mod, it's recovery".De nekem aztán nem vili,hogy mi is az.Akkor ez mégsem egy módosított gyári rom?
Ha feltenném,akkor le kell törölnöm mindent a kártyáról?Régen a Wayteq-nél úgy emlékszem kellett.Remélem ez nem szórakozik annyit,mint az Xpad.Ott nem volt mindegy a kártya mire volt formázva és mekkora volt.De persze egy teljes backup-ot kéne csinálnom a jelenlegi gyári rom-ról,nehogy elfúrjak valamit ezzel.Bármi is legyen ez :).

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#18050) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
40k körül szeretnék 10''-os tabletet venni.
Mit javasoltok? Itt a aprok között hirdet egy srác uj Wayteq Xtab-100s -t. 39.900ért. Az jo lehet? Alapvetően filmnézésre és jegyzetelésre használnám.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.