Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Várhatóan már a héten lesz xTAB-80 bemutató videó.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16002) tvamos


tvamos
nagyúr

Szeretnek ajandekba egy tabletet. Mi a jobb valasztas?
Ramos W19 V2.0
Ainol Novo 7 Elf Ⅱ
Vagy van valami jobb valasztas? Eredetileg 100 USD-t szantam ra, de a 120 meg bele fer. Tulajdonkeppen...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16003) Mankó válasza Crytek (#15992) üzenetére


Mankó
veterán

Szerintem is várd meg a Cube-ot, azaz hogy én azt tenném. S ha megjött kérünk egy részletes tesztet.

(#16004) Shoo


Shoo
senior tag

ááááááááááááááááááááááá......még 3-4 napot csúszik az U30GT...grrrrr

nahh lassan beindulok és megyek a szervizbe, hogy megműtsék a drágaszágom...már eléggé hiányzik a nyomogatás :D

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16005) zoli1974


zoli1974
csendes tag

Én az akció után 1 nappal tapogattam meg a szolnoki MM-ban a Myaudio 8-at. Úgy véltem, 30-at megért volna, csak a multitaccsal nem volt jó tapasztalatom. Konkrétan GMaps-ban két ujjas zoomnál össze vissza zoomolgatott és forgatta a térképet. Lehet, hogy csak a kijelző védő fólia miatt volt, vagy szokott-e ilyen gond lenni a tabletekkel?

(#16006) Mankó válasza zoli1974 (#16005) üzenetére


Mankó
veterán

Szerintem érdemesebb ugyanazon app-ot más tabon is kipróbálni, s akkor lesz viszonyítási alapod. Főleg az MM-ben, ahol van is rá lehetőséged.

(#16007) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

40-50k között van vmi ajánlott tablet? Igazából ismerős csajszi szeretne Kindle Fire-t (46k), de felmerült, h lehet, van vmi használható tablet is ilyen árban. Az a helyzet még, h az nem az itthoni piacon, hanem az Ukrajnában lenne megvéve, ez nem tudom, mennyibe befolyásolja az árakat, azt tudom, h Kindle cuccok barátságosabb összegben vannak, de tableteket anno nem néztem.

Szóval túl nagy elvárások nincsenek, csak nem lenne baj, h ha a Fire funkcionalitását meghaladná és mondjuk mehetne rá Skype vagy ilyesmi.

Let's begin, de gozaimasu!

(#16008) Cyone válasza Kofler (#15975) üzenetére


Cyone
tag

Igen, gyárilag is alkalmas a videók lejátszására. Még a feliratokat is elég korrektül kezeli.

Cyone

(#16009) tjb007 válasza zoleee24 (#15985) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem ez lesz a ROM buherátorok paradicsoma az biztos, a Play Store alkalmazás/elérés meg biztosan rajta lesz/adott lesz ugyanúgy mint az előzőeken.

(#15995) CHIPman

"Itthon van valami ezeknek megfelelő új cucc reális áron, vagy marad a panda?"

Egyelőre nincs, szóval marad a Pandawill.
80e forintért van Samsung Galaxy Tab 2 (P3110) de ez már bőven a maximum 60e forint felett van.

(#15996) Shoo

Nem tudom, hogy mit buherálhattak ezen a tableten (vagy hogyan csaltak) de a VI40 -ben lévő SoC egyedül az órajelben veri (100MHz) az RK3066 -ot, minden másban alulmarad.

(#16002) tvamos

A W19 (ami itthon a WayteQ xTAB-70w név alatt lesz kapható bruttó 36900 forintért) minőségibb viszont hardveresen csak a felét teszi ki egy Elf II -nek, a 120 dolláros sávban meg ennél jobbat nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#16010) hun_gery válasza tjb007 (#16009) üzenetére


hun_gery
aktív tag

tjb:

Aurora 2: Amlogic 8726-M6, 1.5GHz, Cortex-A9 dual core; GPU: Mali-400

Ramos w17pro: Amlogic AML8726-MX, 1.2GHz (up to 1.5 GHz), Cortex A9 dual core; GPU: Mali 400 MP2

Vajon melyik erősebb? Aurora 2 felé húzok az ips miatt, és az én elképzelésem szerint egyiknek sem lehet gondja a mostani izmosabb HD játékokkal (9mm, Modern Combat 3, Max Payne stb)
Szerinted?

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#16011) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Ainol Novo 7 Aurora tablethez szeretnék külső usb-s hdd csatlakozatani, hogy arról tudjak filmet nézni. Egyszerűen csak össze kell kötni a hozzá adott usb kábellel és a file kezelőben fogom látni a hdd lévő fájlokat? Más. Digis mobilinternet stick működhet a készülékkel? Ha igen, akkor van szükség valamilyen speciális beállításra vagy egyszerűen csak rá kell dugni?
Érdemes a készüléket root-olni és valamilyen custom rom-ot feltenni rá ami "simább" működést biztosít és nincsenek benne szükségtelen kínai alkalmazások. Ha igen melyiket?
Előre is köszi a segítséget.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#16012) Crytek válasza Shoo (#16004) üzenetére


Crytek
veterán

Jó táblához idő kell! A szarhoz meg mégtöbb :C

Döntöttem kitartok mellette! Az a pénz már úgyis elveszett szólva mindegy.
Mondjuk a sok csúszás miatt csomagolhatnának mellé egy 32GB-os SD kártyát :DD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#16013) tjb007 válasza hun_gery (#16010) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindkét modellben ugyanaz a hardver van (az MX -et néhol M6 -nak írják), szóval ilyen téren megegyeznek, innentől már csak az dönthet, hogy melyik szimpatikusabb számodra.

(#16011) janakbacsi

"Egyszerűen csak össze kell kötni a hozzá adott usb kábellel és a file kezelőben fogom látni a hdd lévő fájlokat?"

Igen, de nem árt tudni, hogy önerőből max. egy 1,8 -as HDD -t fog meghajtani, a többihez külső áramforrás szükséges (3,5: adott, 2,5: ha önerőből nem megy akkor aktív USB hub szükséges).

(#16014) hdman válasza nightmare13 (#15997) üzenetére


hdman
őstag

Elégnek elég, csak ezt is megjegyeztem, mint különbséget.

Sopron city :)

(#16015) hun_gery válasza tjb007 (#16013) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Köszönöm, nekem is gyanús volt, hogy hol m6, hol mx, ezek szerint tényleg ugyanaz.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#16016) scanman


scanman
csendes tag

Teljesen azért nem ugyanaz, a Ramosban Mali 400 MP2 van, ami ha jól olvasgatom itt, akkor két magos GPU... Tényleg, a tábláknál mennyit jelent kb. százalékos arányban a proci és a gpu tudása... Vagyis mennyit jelenthet erőben, tudásban egy ugyanolyan gépen az a plusz 1 GPU mag? (bocs, ha hülye a kérdés, de tényleg nem tudom, és érdekel, hogy ez is jelent valamit, vagy csak marketing, hogy 2-4 magos GPU)

[ Szerkesztve ]

scanman

(#16017) nightmare13 válasza scanman (#16016) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ha ugyanaz a SoC, akkor gondolom a GPU is ugyanolyan felépítésű lehet.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#16018) Mankó válasza scanman (#16016) üzenetére


Mankó
veterán

Ez a dolog engem is érdekelne, hogy mi az a program amire a 2 magos CPU + 2 magos GPU már nem elég, de a 4 magos CPU-GPU páros már igen.

(#16019) KaiotEch válasza Mankó (#16018) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

ePenis.apk

(#16020) Mankó válasza KaiotEch (#16019) üzenetére


Mankó
veterán

:DDD

(#16021) M3oH válasza KaiotEch (#16019) üzenetére


M3oH
addikt

:DD :DDD :C

(#16022) tjb007 válasza scanman (#16016) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. Ha mindkettőben ugyanaz a SoC van akkor az a SoC minden porcikájában megegyezik.
Attól, hogy Lee Mey Ling webáruház munkás nem írta oda mögé, hogy MP2 attól még az van venne. AML8726-MX = AML8726-M6
2. Semmiféle plusz 1 GPU magról nincs szó. Tegnap magyaráztam el, hogy mit jelentenek az MP után következő számok: [link]

(#16023) ZsZso válasza Mankó (#16020) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Haha :) Ez jó volt :)

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#16024) Shoo


Shoo
senior tag

ujra van gépem :P

megnyomkodtam az új gépet... :C

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16025) hdman


hdman
őstag

Újabb cube hirek az egyik pandawilles emberkétől:

Dear

Much as we would like to post it as scheduled , however , we are encountering some problems now , the factory got the grade B screen which shows some ripple and a lot of bad pixels , which could not be sold . and factory is now negotiating with the screen factory and ask for the grade A screen . Estimated time for us to get the devices will be around 10 July . And also because we have more than 600 orders of this goods, so we need around 2 weeks to post all the orders out . So it is hard for the package to reach you by the July 12 . Do you have any problems ?

Anna

Igen,Anna probléma az van.

Szóval most ugy áll a szitu, hogy kb. augusztus közepére érnek ide a gépek. :((

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#16026) Shoo válasza hdman (#16025) üzenetére


Shoo
senior tag

lol...csak 2-3 napot írtak...nahh beizzítom az angoltudásom és kérem vissza a pénzem...:D

Majd lesz helyette Concorde 9.7ips+ :P

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16027) Crytek válasza hdman (#16025) üzenetére


Crytek
veterán

A fenébe mamámhoz már akartam vinni aug elején,de így maradt az okosteló.

Next PC Upgrade: 2022

(#16028) CHIPman válasza CoolBoy323 (#15999) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem kötöttem az orrukra. :DDD Ha meg nem tesznek elérhetővé gyári szoftvert, akkor ne is várjanak jobbat...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16029) Shoo


Shoo
senior tag

Azt hittem azért pár embert érdekelni fog, hogy milyen az ips+.... :((

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16030) vamzi válasza hdman (#16025) üzenetére


vamzi
őstag

That"s what i'am talkin' 'bout...

A végén szerintem még áremelés is lesz belőle, mert olyan mínuszos lesz a bevétel.

Egyébként én is az ips pluszt venném ha 9.7-ből választanék.

(#16029) Shoo
Engem igenis érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#16031) Sanzaa válasza Shoo (#16029) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Naná, hogy érdekel minket!
[De itt is nagyobb érdeklődés övezheti]
Meg egyébként is folyik a trollkodás orrba szájba, jöhetnek az infók:)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#16032) nightmare13 válasza Shoo (#16029) üzenetére


nightmare13
senior tag

Engem érdekelne, de azt vártam, írd magadtól :D

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#16033) hdman válasza vamzi (#16030) üzenetére


hdman
őstag

A végén ugyis az lesz, mert a csájnások annyit variálnak, hogy azt ép ésszel nem lehet felfogni.

Ips+ is még kb 3 hét.

Shoo: azt hittem nem kell kérni ;) Jöhet minden infó!

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#16034) Shoo


Shoo
senior tag

Nahh akkor a külső:

Teljesen fekete!!!, olyan mintha egy darabból lenne a gép, nagyon egyben van, csak abból lehet tudni, hogy mégse egy darab, hogy az oldala eltér az elő- és hátlap ívelésétől. Fogdosás közben olyan fura érzésem támadt a hátlappal kapcsolatban...megkocogtattam, majd elbizonytalanodva valami ilyesmit kérdeztem: ez műanyag?!, a válasz teljesen természetes volt: dehogy, fém. Szóval iszonyat masszív gép, bár súlyra nem tűnik fel. Előlapon természetesen nincs gomb, de oldalt annál inkább, ha jól emlékszem oldalt, bal felül bekapcs, tetején szintén balra menü(talán ez nem kéne...), aztán hangerő gombok, és nem emlékszem jól, de talán jobb oldalán felül szintén van egy gomb... szokásos csatlakozók plusz elöl és hátul is kamera. Szép, de a belsőből kiderül, hogy miért is nem tudok mást mondani rá. Az érintőfelület NAGGYON érzékeny!!! Szinte hozzá se kell érni és már reagál, multitouch is jól működik(csak azt vettem észre hogy letette a programot, aztán jöttem rá, hogy kisujjhajlattal véletlen egy cseppet hozzáértem)

Belső:
Marketre nem akartam beregelni magam, így csak a saját programjait próbálgattam ki. Gyorsan reagál, mapsbe lépkedés, nagyítás simán megy rétegeket gyorsan váltja. Netezés nagyon gördülékeny, eredeti böngészővel is. Prohardver fórum ugye alap, ogame oldal is simán fut, azonnal felismerte a flash videót is. 7015-ön ilyen sebességgel simán összeomlott a program :S

A 9.7-es képernyőméret szerintem tökéletes, jól lehet gépelni rajta, a képarány is megfelelő.

Talán nem is kell még 3 hetet várni rá :)

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16035) zoleee24


zoleee24
tag

Valaki aki a Pandawilltől rendelt , tud nekem tapasztalatot írni, hogy milyen a csomagolás, szállítás, vám, mennyi idő alatt ér ide, mennyire megbízhatóak, illetve nem küldenek-e hibás darabot.

egyre inkább húzok egy 120 dolláros Ainol, vagy ramos felé amiben normális CPU/GPU van, mint egy wayteq felé...

(#16036) vamzi válasza zoleee24 (#16035) üzenetére


vamzi
őstag

Rövidke leírás: [link]

Röviden: A csomagolás megfelelő, szállítás gyors, vámon átcsúszásért mindent megtesznek, kereken 10 nap volt a szállítás, hibás darabot nem küldenek, de olyan megeshet, hogy ha a gyárban a kábeleket lazábban illesztették és a postán durvábban bántak a csomaggal, akkor van, hogy a kijelző nem működik elsőre. De ha megigazítja az ember, akkor utána teljesen jó. Ez sajnos javarészt a posta sara illetve a szerelés hanyagsága nem a pandawillé.

(#16037) zoleee24 válasza vamzi (#16036) üzenetére


zoleee24
tag

köszönöm :R

újabb érv a pandás cucc mellett

a két kinézett tábla:

[link] ---> Aurora

[link] --> Elf II

vélemények?

(#16038) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Ainol Novo 7 Aurora tabletem nem látja a telefonról megosztott mobilnetet, mig másik két okostelefon igen. Mi lehet a probléma?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#16039) hdman válasza Shoo (#16034) üzenetére


hdman
őstag

Ha tudsz valamit a pontos premierről, ne tartsd magadban!

Sopron city :)

(#16040) vamzi válasza zoleee24 (#16037) üzenetére


vamzi
őstag

Utóbbi.

(#16041) Shoo válasza hdman (#16039) üzenetére


Shoo
senior tag

:DD Múlthéten mondtak 3 hetet...szal már csak max 2:D Nem lenne túl sokáig titok, ha bárkinek elárulják, aki csak bemegy megtapicskolni:D

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16042) zoleee24 válasza vamzi (#16040) üzenetére


zoleee24
tag

tudom, hogy jobb a CPU/GPU páros benne, de az az IPS azért foglalkoztat, vagy inkább csak a fogyasztás miatt érdekes, mennyivel jobb a felbontása az IPS-nek, mennyire fárasztja a szemet, jobb mint a TFT?

[ Szerkesztve ]

(#16043) Sanzaa válasza Shoo (#16034) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Köszi!
Ez 8 GB lesz vagy 16GB?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#16044) hdman válasza Sanzaa (#16043) üzenetére


hdman
őstag

16Gb

Sopron city :)

(#16045) nightmare13 válasza zoleee24 (#16042) üzenetére


nightmare13
senior tag

Könyvolvasás tekintetében oly mindegy, hogy IPS vagy TFT, a háttérvilágítás miatt így is, úgy is kifolyik majd a szemed 1-2 óra után :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#16046) tjb007 válasza zoleee24 (#16042) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha olvasásra szeretnéd leginkább használni akkor E Ink kijelzős e-book olvasót vegyél, az. hogy IPS vagy sem nem fog a szemfáradáson változtatni.

(#16047) vamzi válasza zoleee24 (#16042) üzenetére


vamzi
őstag

Nightmare13 megmondta a tutit, viszont azt nem is néztem, hogy az csak tft. Hát nem tudom. Nekem tft nem kellene, csak ips. Engem zavar, ha oldalról átfordulnak a színek.

Az előbbi kijelzőjével az utóbbi vas lenne az igazi.

(#16048) Shoo válasza Sanzaa (#16043) üzenetére


Shoo
senior tag

jaja 16...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16049) tvamos válasza zoleee24 (#16042) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha az Aurora II bele fer, akkor inkabb az legyen!

Ha valami einkes cuccot valasztasz, akkor azok nem fognak melegedni, es kevesebb a fogyasztasuk. (Igy altalaban az uzemidejuk sokkal jobb, kis szerencsevel gyorsabban toltodik fol az aksijuk.) Ellenben mondjuk pdf-et olvasni -szoljatok ha nem igaz!- nem a legjobb valasztas.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16050) tvamos válasza tjb007 (#16009) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs! Figyelmetlen voltam, lathattam volna a megaHertzeket!!!
Koszi, hogy szoltal!

/* A Ramos nekem sokkal szebb, de had jatszon az a gyerek...
megha a 30-hoz kozelebb is van, mint a 20-hoz... :) ;) */

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.