Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) hevizms válasza szilchi (#16992) üzenetére


hevizms
addikt

Van a beállításokban a megjelenités menüben az accelerometer coordinate system.Állítsd át speciálisra.Egy próbát megér.Nekem egy Teclast a10t tabletem van és ez meg válogat a játékok közt.Pld a Temple run nem megy döntögetve,viszont pld a Speedx 3D meg igen.Próbáltam utánajárni miért is van ez és valahol olvastam hogy azért mert csak 2 tengelyes a G sensora.

(#17002) Crytek


Crytek
veterán

közben egy csoda is történt a június 24-én rendelt cube u30gt tokomat végre tegnap feladták.
Ezt direkt ingyenes postával kértem megnézem ezzel menyi idő amíg ideér! Elvileg 15-25 napot írnak.

Next PC Upgrade: 2022

(#17003) hevizms válasza Crytek (#16993) üzenetére


hevizms
addikt

Na látod.Csak lerendeződik mindjárt gond nélkül .Aztán azonnal Írd meg milyen a gép,mert én nagyon kiváncsi vagyok.

(#17004) Crytek válasza hevizms (#17003) üzenetére


Crytek
veterán

Azonnal nem fogok írni az szinte biztos,előbb széjjel nyomkodom szinte fullra lemerítem mennyit bír az aksi feltöltöm mennyi idő amíg feltölt képeket készítek videókat stb.
Mert logoutra akarom majd kitenni a "tesztet" róla!

Videot is szeretnék majd róla felvenni ,de nem tudom mennyire sikerül majd 1 kézzel tartani a kamerát 1 kézzel meg a táblát bűvölni,hogy még látszódjon is amit csinálok.Ha nem jön össze majd szavakban lesz minden.

Next PC Upgrade: 2022

(#17005) hevizms válasza Crytek (#17002) üzenetére


hevizms
addikt

Nincs ebben semmi csoda.Sokan idegenkednek a kinából rendeléstől,pedig szerintem nagyon korrektek.Pld a pandawill amikor aurora tableteknél sokat kellett várni,minden megrendelő kapott 5$ kupont a késedelem miatt.Azonnal felhasználtam egy tok vásárlásra,igy a 9$ helyett 4$-ba került.Aztán sokakkal együtt visszakértem a pénzem a tablet késlekedése miatt,amit visszakaptam.Ettől fügetlenül a tokot megkaptam.Az előfordulhat hogy a leirásokban kicsit nagyitanak 1-2 dolgon,de nekem eddig minden rendelésem rendben megérkezett és azt kaptam amit rendeltem.Egy dolog volt amit kénytelen voltam kidobni,egy fólia a tabletemre.A közepe megvolt gyűrödve,szerintem a szállítás során történt.
Rendeltem már hdmi kábelt,töltőt,töltő átalakitót,autó diagnosztikai kütyüt,telefont,tabletet,telefontokot,tablettokot.Mind megjött gond nélkül és a fólián kivül mind rendben működik.
Szóval szerintem nincs gond a kínai rendelésekkel.A garanciális dolgokat is állitólag korrektül intézik.Amit eddig olvastam ilyet,az mind azt Írta hogy viszaküldte az adott dolgot és simán küldték az újat.Nekik ez nem tétel és fontos nekik a jó hirük,hisz nagy a konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#17006) Shoo válasza Crytek (#17004) üzenetére


Shoo
senior tag

Leülsz egy asztalhoz, ha nincs állványod (gondolom nincs) fogsz 1-2 könyvet, vagy épp a tablet dobozát és máris megvan a kellő magasítás, akkor nyugodtan lehet két kézzel bűvölni a gépet. Én így tettem...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17007) szilchi válasza hevizms (#17001) üzenetére


szilchi
őstag

Kipróbáltam,de úgy sem megy.Mondjuk engem ez sem zavar,mert nem ezért vettem a tabletet,hogy ezen játszak.Arra ott az Xbox.A 2 tengelyes sensor igaz,mert a SensorView is azt mutatta,hogy csak 2 irányban van mozgás,a 3.-ba nincs.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#17008) z0d1AK válasza tvamos (#16994) üzenetére


z0d1AK
veterán

Így már kicsit másabb azért a tényállás. Részemről hasonló álláspontot támogatok, tehát inkább adtam ki mindig is többszörösét inkább egy tabletért (Acer Iconia Tab A500, Samsung Galaxy Tab 10.1v, Apple iPad 2 - mind 100 ezer felett volt), de nem volt vele fele annyi nyűg sem, mint egyes kínaiakkal. Mondhatni használni veszem a tabletet, nem legózni, hogy hány csavar van benne, vagy éppen mit alakítsak rajta, hogy ne ropogjon. :(

Mondjuk én így sem 2-3 évre veszem a cuccokat, mert eddig még 1 évet sem bírt ki nálam 1-1 tablet, mindig cseréltem valami másra. Most az iPad 2 eddig egészen jól elvan, igaz, hogy ez is február óta. Mondjuk ha találok valami nagyon jó árban lévő 4G-s (vagy inkább csak Cellular) iPad 3-at, akkor lehet, hogy én is lecserélem majd, bár most még a választott modell 200 felett van újonnan, annyit meg nem adok érte, 120-130 a max.

Jah, és iPad 3-at vesznek itthon, de Galaxy Tab 7.7-et egy ideje nem, mert csak néhány hétig lehetett kapni tavasszal és azóta sincs belőle hivatalosan itthon. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17009) St3venson


St3venson
tag

Hali,

A közeljövőben szeretnék egy inkább 10' tabletet, főleg wifis netezéshez, és video nézéshez. Melyiket ajánlanátok?

Köszi :R

(#17010) z0d1AK válasza St3venson (#17009) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ilyen kitételekkel bármelyik 10"-os megfelelhet az igényeidnek.
Mennyit szánnál rá?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17011) St3venson válasza z0d1AK (#17010) üzenetére


St3venson
tag

Igazából nem szeretnék egy olyat venni, amelyik lassu, vagy utána csak szenvedés vele minden. Mivel még nem igazán használtam ilyet, ezért egyenlőre csak az alapokban gondolkodom, de később biztos másra is használnám (nem tudom még most hogy mire... ) de valami okosabbat és jót keresek. Olyan max 130 körülig gondolkodom.

(#17012) tjb007 válasza St3venson (#17011) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#17013) z0d1AK válasza St3venson (#17011) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, általában így szokott kezdődni, hogy csak netezés, meg 1-2 videó, aztán rájön az ember arra, hogy mennyi mindenre jó, és akkor már mindenhez tablet kell majd, amire egy olcsó kevés lehet.
A tbj007 által linkelt TF300T ebben az árkategóriában talán a legjobb androidos választás, hiszen négymagos Tegra van benne, ICS, 2 év gar. Esetleg nálam még bejátszana az iPad 2 16 Gbájt Wifi is, ami 118.900, de már olcsóbban is van kiskereskedésekben. Nem Android, de akár ez is jó, ezzel mondhatni nincs probléma. Ha mégis csak olcsóbban keresnél alternatívát, esetleg Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5110).

Vagy az úgynevezett "b" kategóriásoknál a WayteQ xTAB-100is, Concorde tab 9.7 IPS, bár ezek egyike sem nyújt olyan szintű felhasználói élményt, mint mondjuk az iPad vagy a TF300T. Persze azt sem jelenti, hogy rosszak volnának. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17014) tjb007 válasza z0d1AK (#17013) üzenetére


tjb007
nagyúr

A P5110 gyakorlatilag ugyanannyiba kerül mint a TF300T, akkor meg inkább már az utóbbi.

(#17015) z0d1AK válasza tjb007 (#17014) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, egy 10-es van közte. Ha nagyon számít a pénz, akkor sok, ha jobb cucc kell, akkor meg értelemszerűen jobb választás a TF300T. (Hozzáteszem azért is említettem, mert nagyobb volt még korábban az árdifi, az alapján mérlegeltem. Most látom, hogy lentebb ment a TF300T is)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17016) Khelben válasza St3venson (#17009) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miért ragaszkodsz a 10 inch-hez?

(#17017) St3venson válasza Khelben (#17016) üzenetére


St3venson
tag

Nekem a 9' is megfelel, de nem szeretnék 7'-ost venni. Ha csak a neten akarok keresni vmit pl útközben, akkor arra ott a telefon. Egy nagyobb kijelzőn minden más :), csupán ebből a megfontolásból. Egy video is jobban mutat rajta.

(#17018) St3venson válasza z0d1AK (#17015) üzenetére


St3venson
tag

Köszönöm az infot Nektek. Ez az Asus tényleg tetszik. A dokkolós kiegészítővel még ütősebb, de azon még gondolkodom, hogy mennyire is használnám. :R

(#17019) Khelben válasza St3venson (#17017) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 10" otthon jó a kanapén fekve vagy az asztalra letéve. Útközben, kézben használva nagy, kényelmetlen és nehéz.Utazás közben olvasni, netezni a 7" az ideális.

(#17020) keszo válasza Shoo (#16942) üzenetére


keszo
őstag

Az xPAD-70 gyári ICS-ben benne van az Earth.

Attila

(#17021) Shoo válasza keszo (#17020) üzenetére


Shoo
senior tag

ez fura, mert elvileg az ország nem támogatott, nem a tablet..

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17022) keszo válasza Shoo (#17021) üzenetére


keszo
őstag

Ha esetleg nem egyről beszélnénk akkor bocs a félre vezetésért:
a jele, a labda kék-fehér csíkokkal
hogy kell képernyőmentést csinálni?

Attila

(#17023) Shoo válasza keszo (#17022) üzenetére


Shoo
senior tag

az lesz az :) vagyis inkább :( Működik is? alapból nem tudsz mentést készíteni, ha rootolt akkor superuser program, SU bináris frissítése és mondjuk a screenshot program..

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17024) kelzsoca válasza Shoo (#17023) üzenetére


kelzsoca
félisten

ICS alatt nem kell root a képmentéshez:

Hangerő LE és a power gomb egyszerre történő lenyomása és nyomvatartása, ameddig a kép nem készül el.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#17025) tjb007 válasza Shoo (#17023) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, működik.

"alapból nem tudsz mentést készíteni"

De, tud.
Az ICS -ben alapból benne van ez a funkció, csak a hangerő le és a be/kikapcsológombot kell együttesen megnyomni. Az elkészült kép a /Pictures/Screenshots mappában lesz megtalálható.

(#17026) kisda válasza tjb007 (#17025) üzenetére


kisda
aktív tag

És mivan,ha nincs hangerő gomb? ( Onda VX610W luxury ICS 4.0.3)

(#17027) tjb007 válasza kisda (#17026) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nincs hangerőgomb akkor maradnak a screenshot készítő alkalmazások (a legtöbb root megléte nélkül nem megy de vannak olyanok is amik igen).

(#17028) kisda válasza tjb007 (#17027) üzenetére


kisda
aktív tag

Gyárilag Rootolt Rom. Adtak ki ondáék 4.0.4-es romot,de valamiért nemtudom feltenni a 4.0.3 helyett. Program PC-n nem akarja felismerni a táblát. Esetleg frissíteni a tábláról valahogy?

(#17029) hun_gery


hun_gery
aktív tag

erről a tábláról véleményt kérhetek?
Mennyire erős/támogatott stb SoC ez a TI omap4430?
az fm transmitter/bluetooth miatt szemezek ezzel...

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#17030) tjb007 válasza hun_gery (#17029) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanez a SoC van többek között a Samsung Galaxy Tab 2 -ben (P31x0, P51x0), az LG Prada 3.0 -ban, a Motorola Droid RAZR -ben és a Motorola Atrix 2 -ben is, szóval nem holmi másodélvonalbeli chip, ebből következik, hogy támogatott.
Az egymagosoknál értelem szerűen erősebb de például az Exynos 4210 -nél és ha már kínai akkor az RK3066 -nál is gyengébb. Ettől függetlenül netezésre, filmnézésre és még játékra is elég.

200 dollárt a K7 simán megér.

[ Szerkesztve ]

(#17031) hun_gery válasza tjb007 (#17030) üzenetére


hun_gery
aktív tag

ez az én nagy bajom, hogy jelenleg nem találok "nagyobb nevű" kínai gyártótól sehol sem 7"-os rk3066 táblát bluetooth-al... (mondjuk azt gondolom, hogy azért egy darabig el fognak ezen a smartq-n menni pl. a GL játékai is, főleg, hogy azért a galalxy tab 2 azért még nem egy kifutott ócskavas)
Na, majd augusztusban meglátom, hogy ez, vagy valami 3066-os csoda, ha addig kijön 7-es bt-s.

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#17032) derrik válasza hun_gery (#17031) üzenetére


derrik
őstag

Hali....
Lenne egy tiszteletteljes kérdésem. Két POV tablet között vacillálok.
ProTabXXL2
MobiiTegra 3G
....melyiket vegyem meg?????

(#17033) keszo válasza Shoo (#17023) üzenetére


keszo
őstag

[ Szerkesztve ]

Attila

(#17034) keszo válasza keszo (#17033) üzenetére


keszo
őstag

Attila

(#17035) keszo válasza Shoo (#17023) üzenetére


keszo
őstag

Attila

(#17036) danilla válasza derrik (#17032) üzenetére


danilla
őstag

Szerintem egyiket se, de a Mobii-t semmiképpen se (nagyon nagyon nem ajánlom) :)

Hasonló árkategóriában inkább ezek közt vacilálj inkább:
-WAYTEQ xTAB-100is
-WAYTEQ xTAB-100s
-CONCORDE Tab 9.7 IPS

Szerintem!

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#17037) keszo válasza danilla (#17036) üzenetére


keszo
őstag

Nekem van POV Mobii és Wayteq xTAB-100is
a kedvesem jobban szereti a Mobbii-t, bár csapnivaló a betekintési szöge, a100is-nek furán müxik az érintője
inkább CC. azt legalább nem ismerem

Attila

(#17038) z0d1AK válasza keszo (#17037) üzenetére


z0d1AK
veterán

inkább CC. azt legalább nem ismerem
Ez mondjuk nagy tanács. :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17039) Crytek


Crytek
veterán

Cubehoz vajon jön 4.1es android?

Next PC Upgrade: 2022

(#17040) keszo válasza z0d1AK (#17038) üzenetére


keszo
őstag

mindegyiknek van valami bengája, és felhasználója válogatja ki melyikkel tudd együtt élni :)

Attila

(#17041) derrik válasza hun_gery (#17029) üzenetére


derrik
őstag

...ez nagyon komoly cucc. Hogy lehet hozzájutni????

(#17042) tjb007 válasza derrik (#17041) üzenetére


tjb007
nagyúr

Úgy, hogy megrendeled mondjuk innen: [link]

(#17043) Vovi1 válasza derrik (#17041) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Érdekes, a gyári linken már megjelent, de a saját üzletben még nem kapni, nincs ára. (Onnan van a Q8-am)

Legújabb infó, nemsokára készen lesz a a Jelly Bean a SmartQ gépekre. (hivatalos fórumon írták)

(#17044) joe465


joe465
tag

Sziasztok,gondolkodom egy Asus transformer prime táblagép vásárlásán,szeretném megkérdezni hogy megéri,fatális hibák nem tapasztalhatók benne,vagy valami orbitális probléma,ami miatt nem lenne érdemes szert tenni rá?

(#17045) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hali. Szeretném megtudni, hoigy cpu+gpu tekintetében mi a legerősebb androidos tab jelenleg? TF101-em van, de szeretnék erősebbet. Tf201/300-nál van jobb választás? IPS minimumelvárás kijelző tekintetében.

I am having fun staying poor.

(#17046) Shoo válasza keszo (#17035) üzenetére


Shoo
senior tag

ohh..bakker de jó nektek...na majd valamit kitalálok, mert nekem is kell :D

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17047) CoolBoy323 válasza Drizzt (#17045) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A 201 a legjobb tab jelenleg.
De lassacskan jon az Infinity, ami meg jobb/drágább lesz

(#17048) Khelben válasza Drizzt (#17045) üzenetére


Khelben
nagyúr

Transformer Prime. Ugyanaz a proci van benne, mint a tf300-ban, csak 200mhz-cel magasabb órajelen megy.
Amúgy mire nem elég a tf101?

(#17049) scanman


scanman
csendes tag

A CUBE U30GT-ről tudtok valami újat? mi van vele, még mindig tesztelik, vagy eladták azt az első 500-at, és ennyi volt?

scanman

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.