Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) dudi6 válasza cidalain (#79000) üzenetére


dudi6
senior tag

Ok, köszönöm a segítséget
Amúgy rögtön az első mondatot ezzel kezdtem (első szó): "Pdf olvasáshoz, ebookhoz használnám és böngészésre." Ha van egy bescannelt dokumentumon pdf- ben, azt máshogy jeleníti megy egy pdf olvasó (pl. Moon reader) ha az egyik tablet 10,1" 1920 x 1200 és a másik 10,1" és 1024 x 600? Nem ebookra (epub, mobi, stb) gondolok, mert az tudom, hogy máshogy jelenti meg. Szerintem a pdf ugyanúgy néz ki mind a kettőn. Nem?

(#79002) cidalain válasza dudi6 (#79001) üzenetére


cidalain
veterán

Ha feltetelezzuk hogy alacsony felbontason is teljes kepernyon nyitja meg a pdf-et, akkor nyilvan mashogyan kell megjelenitenie, mert sokkal kevesebb a keppont. Mivel kevesebb a keppont, ugyanakkora kijelzon, ezert nagyobbak is. Szerintem a betuk is nagyobbak lesznek. Az viszont biztos, hogy a megjelenitett anyag nem lesz olyan kifinomultan eles.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79003) cidalain válasza cidalain (#79002) üzenetére


cidalain
veterán

Most persze pont nincs itthon egyforma meretu kulonbozo felbontasu eszkoz, viszont van egyforma felbontasu 4.3" es 7" meretu cuccom.
Latszik a kulonbseg betumeretben:

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79004) kutkut válasza kutkut (#78988) üzenetére


kutkut
addikt

Erre valaki? :R

Meizu MX3 32GB

(#79005) fecke78


fecke78
senior tag

Üdv xiaomi mi pad 4 jó vétel? Maradjak a xiaomi shopnál vagy a multi langue verziokkal sincs gond ebay vagy allirol?

(#79006) cidalain válasza kutkut (#79004) üzenetére


cidalain
veterán

Ahogy irod is, az 1 GB nemcsak telonal gaz, tabletnel is az.
2 GB-os tablet itthon 40 korul kezdodik. Mivel a keret jelentosen kisebb, ezert kompromisszumot kell kotni. Itthonrol 1 GB-osban jo a Lenovo 7"-os gepe, de jobb lenne a 16 GB hattertarasat, de az mar inkabb 25.
Viszont 25 korul mar kinabol van 2GB ramos Teclast P80 pl (akcioval 80-90 dolcsi kozott elerheto), sot most a P80 Pro is 100 dollar alatt van 3 GB rammal!

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79007) cidalain válasza fecke78 (#79005) üzenetére


cidalain
veterán

Jonak szamit, kerdes hogy milyen aron veszed, melyik verziot.
Tokmindegy hol veszed, most mar mindenhol China verzio van. Ami azt jelenti hogy romcserevel kellene kezdeni. Global verzio nem nagyon van, ahol meg megis, ott aranyaron a CN-hez kepest.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79008) Mr.Mercury válasza varmi2 (#78995) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Kamerát kipróbáltam, nem meglepő módon olyan, mint a hátsó, szóval videóhíváshoz szerintem megfelelő, de azért profi fotózást senki se kezdjen vele. ;]

Mercury

(#79009) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.

Szerintetek melyik tabletot érdemes megvenni?

Alcatel A3 10 vagy Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79010) kbyte1024 válasza mirci18 (#79009) üzenetére


kbyte1024
addikt

egyiket se.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#79011) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Tiszteletem a szakértőknek.

Tablet vásárlással kapcsolatban érdeklődnék mit ajánlotok.

Ami nagyon fontos lenne az a minél pontosabb helymeghatározás és a jó üzemidő. Mezőgazdasági illetve földmérési alkalmazások lennének futtatva rajta. Sim kártya behelyezési lehetőség mindenképpen legyen.
50-70 ezer forint között szánnék rá.

Előre is köszönöm a válaszotokat! :R

UI: Nem vagyok konkrétan márkafüggő

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#79012) Somatom válasza XXArcAngelXX (#79011) üzenetére


Somatom
veterán

Én csak egy tanácsot tudok adni. Ha a helymeghatározás a fontos, akkor MTK -s telót, tabot ne vegyél! A telómnak elég gyors és pontos a GPS -e. Snapi 625 van benne. Ugyanez a SOC van a Lenovo Tab4 10 plus -ban, aminek van SIM -es verziója is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79013) cidalain válasza XXArcAngelXX (#79011) üzenetére


cidalain
veterán

Látni is akarod a kijelzőt kint terepen tűző napon? Sajnos ez esetben elég kompromisszumos a valasztek, az adott keretből.
GPS igazából mindegy, láttam már jó MTK-s gépet is ami gyorsan talált jelet. Mivel 4G is kell, azzal együtt gyorsan fog jelet találni, aztán még már úgyse veszti el.
Pontosság nem a soc-on múlik, de azért 0-5 meter körüli pontosságra kell szamitani. Ami navigalashoz bőven jó, foldmereshez édeskevés (láttam már fasza meroeszkozt, xyz koordinatat is mer csak 2-3 milla, és mást nem tud, igaz ezt mili pontosan)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79014) jFox válasza XXArcAngelXX (#79011) üzenetére


jFox
őstag

Ha pontos GPS-kell és Android akkor édemes ezt is megnézni: Garmin Monterra

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#79015) Amos17


Amos17
tag

Sziasztok,

Olvasgatva a fórumot nagyon gyakran ajánljátok a HUAWEI MediaPad T5 10.1-et. Az lenne a kérdésem, hogy egy Lenovo tab4 8 plus hogyan viszonyul ehhez? Árban akciósan csak +5 ezer kb Lenovo tab4 8 plu, Teljesítményben, üzemidőben pariban van? Huawei-t az EMUI miatt annyira nem szeretnék de ha Lenovo tablet sokkal gyengébb akkor muszáj lesz mégis azt választanom..
Előre is köszönöm!

(#79016) mirci18 válasza kbyte1024 (#79010) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm az értékes választ.
De mint írtam választani akarok közülük.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79017) Somatom válasza Amos17 (#79015) üzenetére


Somatom
veterán

Teljesítményben, üzemidőben kb. pariban vannak. A Lenovon Nugát van, a Huaweien Oreo.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79018) Game-over válasza Amos17 (#79015) üzenetére


Game-over
aktív tag

A Lenovo csak 16gb Rom-os, ellenben a Huawei 32-es, ami lényeges különbség.

(#79019) Amos17 válasza Game-over (#79018) üzenetére


Amos17
tag

Köszi a segítséget. A tárhely nekem annyira nem fontos mivel bővíthető, Mivel teljesítményben azonosak így marad inkább a Lenovo, az EMUI miatt a Huawei nem játszik nálam. A céges mobilom egy Honor 9-es és ki nem állhatom azt a rendszert..

(#79020) cidalain válasza mirci18 (#79016) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor inkabb az A3 10, mert ez az ujabb, pontosan a masik emlitett tipus utodja.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79021) mirci18 válasza cidalain (#79020) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ közben én is rájöttem.
Arra meg főleg hogy egyik modell sincs raktáron max egy helyről lehet rendelni ha még lehet egyáltalán.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79022) mirci18


mirci18
addikt

Sajnos vagy nem az Alcatel már nem forgalmazza sehol az A3 és a Pixi 3 tabletot.
Ezeket néztem ki még alternatívaként:
Archos 101

Huawei T3

Papíron jobb választás a Huawei a 2 gb ram miatt de gyanítom az alacsony ára és a bolt elmondása alapján ahol maguk szervizelik a gépet és nem a Huaweinek kell elküldenem hogy áfacsalt termék.
Ezáltal ha javítani kell lehetnek problémák ezzel kapcsolatban.
Szerintetek melyiket lenne érdemes választani?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79023) zebede


zebede
őstag

Olasz raktárból Chuwi Hi8 SE 2/32GB, 96$.

[ Szerkesztve ]

(#79024) cidalain válasza mirci18 (#79022) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem nem az a kerdes, hogy hol szervizelik, hanem az hogy a T5 a 2 GB ram miatt hasznalhato, mig barmi mas 1 GB rammal erosen kompromisszumos, es az inkabb nem hasznalhato normalisan, es biztosan lassu lesz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79025) zebede válasza zebede (#79023) üzenetére


zebede
őstag

Majdnem vettem is egyet, de :Y plusz 28$ a posta, az ugy már nem annyira...

[ Szerkesztve ]

(#79026) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon nem vagyok otthon tablet témában...de most azon gondolkodom, hogy ajándékba ezt vennék. Leginkább netezésre és filmezésre/sorozat nézéshez kellene. Melyek azok a típusok, amiket messziről kerülni kell és melyek azok, amiken érdemes elgondolkodni? Az összeget magam sem tudom, de nem feltétlenül szánnék rá túl sokat, hiszen akkor laptopot vennék...olyan 40k körül van-e olyan tablet, ami a fenti célokra alkalmas?

Köszi a választ előre is! :R

(#79027) mirci18 válasza cidalain (#79024) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79028) cidalain válasza mirci18 (#79027) üzenetére


cidalain
veterán

Persze a Huawei T3-ra gondoltam, amit te is kerdeztel, de tevesen T5-ot irtam.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79029) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok.
Nem igazán értek a tablet kommunikációs lehetőségekhez, de ha egy tablet dobozán fel van tüntetve, hogy "WCDMA" meg van IMEI szám is, akkor az sim kártyás, mobilnet képes valami, ugye? Vagy ettől még nem biztos?
Köszi

(#79030) cidalain válasza z123456z (#79029) üzenetére


cidalain
veterán

igen, akkor lehet bele SIM-et tenni. IMEI száma a modem chipnek van ami bele van építve, így ilyen wifis tabletnek biztosan nincs. bár hogy 3G vagy 4G képes az nem derül ki.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79031) z123456z válasza cidalain (#79030) üzenetére


z123456z
senior tag

Az nem is érdekes, a SIM a lényeg.
Köszönöm.

(#79032) jFox válasza z123456z (#79029) üzenetére


jFox
őstag

A WCDMA az a 3G. Érdekes lehet még a kezelt frekvenciák. Itthon a városokban 2100MHz van használva. Vidéken, főutak mentén pedig 900MHz.
Nem árt, ha ezt a kettőt tudja. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#79033) vadkörte válasza cidalain (#79030) üzenetére


vadkörte
addikt

"IMEI száma a modem chipnek van ami bele van építve, így ilyen wifis tabletnek biztosan nincs."

Érdekes módon a Lenovo TAB3 7 Essential tabletemnek volt IMEI száma, pedig Wi-Fi-only gép. Fődarab csere miatt szervizelve lett és új IMEI-t kapott, amit a garjegyen is feltüntettek és a hátuljára is felnyalták a cimkét. :F

Üdv. V. Körte

(#79034) z123456z válasza vadkörte (#79033) üzenetére


z123456z
senior tag

Na, hát pont egy ilyen készülékről van szó. A dobozán vannak ezek az információk, de semmi egyéb, se SIM, se 3g. Bontatlan, így megnézni sem lehet.

(#79035) cidalain válasza vadkörte (#79033) üzenetére


cidalain
veterán

felettébb érdekes. az én tudomásom szerint csak a GSM moduloknak van IMEI száma (aztán lehet hogy a BT moduloknak is)

update:
A GSM hálózat használja azonosításra. Így mégis azt gondolom, hogy ha a te tableteden van, akkor tudsz bele SIM kártyát tenni :) (Volt a Lenovo 7"-ból mobilnetes)

update2:
Megnéztem egy BT chipet. nincs rajta IMEI szám. Megnéztem egy GSM chipet, arra meg rá van nyomtatva az IMEI szám.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79036) vadkörte válasza cidalain (#79035) üzenetére


vadkörte
addikt

Hát ez az. Eddig - ill. addig - én is így tudtam. Az IMEI egyébként nem csak "virtuális" volt, ki is lehetett olvastatni. A házon az SD kártya slot mellett ott volt a SIM slot helye. Gondolom az házak megegyeztek, csak a belsőben voltak eltérések.

Üdv. V. Körte

(#79037) cidalain válasza vadkörte (#79036) üzenetére


cidalain
veterán

lehetséges, hogy költségcsökkentés miatt egyféle készüléket gyártottak, csak a wifi onlyban letiltották szoftveresen a GSM részt? de fizikailag benne van a chip, mert ugye rajta van az IMEI szám is
egy GSM chip nagyjából 1000 forint, így lehet hogy nem bajlódtak kétféle nyáktervvel, stb...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79038) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok milyen tabletet éri meg vásárolni, ha szinte csak Skype-olásra és néha böngészésre lenne használva, mi a legolcsóbb erre a célra?

(#79039) cidalain válasza Hópihe5 (#79038) üzenetére


cidalain
veterán

2 GB ram legyen benne, ennyi az elvaras.
Itthon 40 korul mar kapni ilyet: Lenovo tab4 8, Huawei Mediapad T3 8
Kinabol akar mar 80-90 dollarert is lehet ilyesmit venni. Teclast, Chuwi modellek elonyben.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79040) kisspall


kisspall
aktív tag

Ez vajon milyen lehet? Számomra totál ismeretlen, de a hardver ígéretes. Itthon hirdetik aprón, azért érdekel.
[link]

(#79041) Somatom válasza kisspall (#79040) üzenetére


Somatom
veterán

Az ilyen Zs kategóriás gyártótól származó terméket mindíg nagy rizikó bevállalni. Ha jól tudom, akkor az MTK -nál 67xx -től van 64 bit, tehát a 65xx még 32 bites. A kijelző felbontása alacsony. Az az őskövület MP2 -es Mali 400 nem is bírna el többet. A3G frekvenciát írják, de a 4G -ről hallgatnak. Ezt a tabot a raktár hátuljában összesöpört maradékból rakták össze.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79042) cidalain válasza Somatom (#79041) üzenetére


cidalain
veterán

a 4G nem az LTE-re utal a címben, hanem hogy 4GB ram van benne :)
szeretik összevissza félrevezetni a népet. én sem vennék ZS kategóriás kínai tabletet. egyébként 100 dollárért már van másodvonalas kínai gyártó terméke is: Teclast, Chuwi inkább ezekből válogatnék

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79043) kisspall


kisspall
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, le vagyok beszélve róla. :) :R

(#79044) jFox válasza Somatom (#79041) üzenetére


jFox
őstag

Na meg az is érdekes, hogy 32 bites proci mellé hogy rak 4Gb RAM-ot... :U

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#79045) Somatom válasza jFox (#79044) üzenetére


Somatom
veterán

Símán. Azt nem írta, hogy a rendszer ki is tudja használni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79046) csababarca


csababarca
őstag

sziasztok.
Lenovo tablet kijelzője betört, ki akarom cseréltetni.
van valami ajánlott szervíz ahol ez megtehető és nem húznak le nagyon?
ebay-en néztem kijelzőket, 7-50ezer forint között mozognak.

Lenovo Yoga TAblet 2-1050F a típus.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#79047) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Lenovo Tab 3 7 Essential tabletem van, gyári 5.0.1 Android rendszerrel.
Az elmúlt 1-2 hónapban azt vettem észre, hogy egyes Google alkalmazások nem hajlandóak frissülni.

Tudok valamit tenni, hogy frissüljenek az alkalmazások vagy nem?

Köszönöm a válaszokat előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#79048) jFox válasza sony309 (#79047) üzenetére


jFox
őstag

Hely van rajta elegendő?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#79049) sony309 válasza jFox (#79048) üzenetére


sony309
őstag

Van a tabletben egy 8 GB kártya és alig van rajta alkalmazás.
Telepítés után 504 hibát ír, de nem találtam róla semmit.

S3x, hifi & rock and roll

(#79050) f_sanyee válasza cidalain (#78969) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.