Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) SOAD19 válasza Zeki (#52000) üzenetére


SOAD19
addikt

Az edigitalban venne másikat, ha nem szervizelnék esetleg, és levásárlásra kerülne sor. :)

(#52002) Zeki válasza SOAD19 (#52001) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem úgyis beveszik egy sokhetes szervizre.
Amúgy meg 20-ért nincs csoda. :(

(#52003) nbence94


nbence94
tag

sziasztok! korábban már lebeszéltetek egy kínai tabletről, de most találtam egy sokkal jobb tudásút 13,663Ft-ért, vám nélkül, mivel 50€ alatt van.

CPU:ATM7029 Quad Core, RAM:1G DDR3., Android 4.2., 7" ,1024*600.

továbbra is csak billentyűzettel jegyzetelésre kéne + filmet nézni/ youtubozni, facebookozni esetleg, vagy olvasni.
szerintetek? :) :D

(#52004) djg válasza tjb007 (#51948) üzenetére


djg
aktív tag

Szia!

Köszönöm az ajánlást, de ez már egy kicsit több, mint a megszabott keret:

http://www.bemutatoterem.net/Termek/asus-tf103cg-1a015a-16gb-3g-fekete-p148468.html

Tudnál esetleg ajánlani azok közül is, amiket én irtam? Az mind belefér még a keretbe.
A Transformerpad "csak" annyival tud többet, hogy van hozzá alapból billentyűzet, tehát laptopnak is használható? Mert ha "csak" ennyi, akkor erre a pluszra most nincs szükségem.

Tehát a lista:

Samsung T530 Galaxy TAB4 10.1 16GB (fekete)
Samsung P 5110 Galaxy Tab 2 10.1" 16GB WiFi (ezüst)
Samsung T535 Galaxy TAB4 10.1 3G 16GB (fekete) (ez már kicsit túllő a kereten, jobb annyival?)
Toshiba Excite AT10-A-104 Tab 10.1" 16GB WiFi
LG G-pad 10.1 V700 (fekete) 3G
Lenovo IdeaTab S6000 16GB 3G

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52005) tjb007 válasza djg (#52004) üzenetére


tjb007
nagyúr

A keret max. 95-100e forint volt, amit meg írtam jelen pillanatban 90e forint, tehát belefér.
Amúgy neked most 3G-s modell kell ? Mert itt a felsoroltak között van vegyesen minden, Wi-Fi only és 3G-s is.

(#52006) Zeki válasza nbence94 (#52003) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem nagyon gyanús az a tablet...
kamu gyanús.
Egyrészt csak az ebayen létezik, másrészt szinte túl szép hogy igaz legyen.

Vedd meg, telepíts rá antutu-t, meg mobileuncle-t ( ha van rajta, akkor azt megmókolták), mert kíváncsi vagyok, mik igazak a felsorolásokból.
45 euro alatt Áfa mentes. De csak ha a kínai magánszemély. Amúgy 22 Euro. És a neve alapján simán lehet cég. Pláne hogy nagyban utazik.

[ Szerkesztve ]

(#52007) nbence94 válasza Zeki (#52006) üzenetére


nbence94
tag

500 Ft-tal drágábban itt is hirdeti egy 99,3%-os eladó KATT

valamint itt is hirdeti egy 99,5%ös eladó pár száz forinttal drágábban : KATT

így is biztos, hogy kamu? :F :F :F

(#52008) Zeki válasza nbence94 (#52007) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom. Lehet hogy nem kamu, csak egy összelegózott tablet, ki tudja milyen minőségű cuccokból.
Próbának megéri, ha nem jön be, eladod. :)

(#52009) tpeter77 válasza Zeki (#52002) üzenetére


tpeter77
addikt

akkor mindegy melyiket választom?
ajánlást kaptam, csak azt nem árulják az edigitálban, én meg ott vásárolnék.

(#52010) Zeki válasza tpeter77 (#52009) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem ástam bele magam a hazai tabletek világába, ha olcsón kell, Kínából veszem. Ennyi.

(#52011) WuuWuu


WuuWuu
tag

sziasztok baratnom apukajanak szeretnenk venni egy tabot. nem tul drágát ebben kérném a segitségeteket.

használat: netezésre
átmérö: 7"
az erre szánt összeg pedig kb 30e huf lenne.
kérlek segitsetek mi éri meg ilyen árkategoriában

(#52012) littlerock válasza Zeki (#52000) üzenetére


littlerock
aktív tag

ha jól nézem 24-25 körül ez megvan Magyarországon is. Azért az érvényesíthető garancia illetve a gyors hozzájutás nem hátrány...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#52013) tjb007 válasza WuuWuu (#52011) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-7X Quad

(#52014) Zeki válasza littlerock (#52012) üzenetére


Zeki
nagyúr

Anno vettem az en.jd.com-ról egy gps követős gyerekkarórát.
Szoftveresen pár dolog el volt benne cseszve, felvettem velük a kapcsolatot, full refund lett.
Aki olyan tabletet rendelt, azt írta, pár nap alatt megjött, mert ingyen DHL-el küldték.

Mindenki döntse el. honnan mit és mennyiért vesz.
Én csak 1 tippet adtam.

(#52015) ManUnited válasza ManUnited (#51943) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Erre van valakinek válasza/javaslata?

(#52016) Neologizma válasza z0d1AK (#1) üzenetére


Neologizma
csendes tag

Szia mindenki!

Szeretném egy hozzáértő segitségét kérni.
Vettem egy Odys Genesis tablet, vagy e-book readert.
Pontosan nem tudom, mert e-book olvasónak elmegy tabletnek viszont nagyon rosz...
Ezen 2.1-es android fut.
Kisfiamnak szerettem volna leszedni rá pár játékot, de market ugye nincs rajta, egyéb helyről leszedett apk pedig nem telepithető.
Internetezni rettenetes rajta, lassú, úgy rossz ahogy van.
Lehet erre egyéb rom-ot rá tenni?
Tud valaki egy erthető, működő megoldást, hogy valami újabb rom-ot rátegyek?

Köszönöm előre is!

Dob és basszus, no meg miegymás.

(#52017) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Erről valaki tudna nekem véleményt mondani?Elsősorban wifi-vel használnám netezésre.

[link]

Üdv E.

(#52018) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok kocsiba szeretnék a telefonhoz és a tablethez töltők használni, szerintetek az usb megoldások a megbízhatóbbak, illetve áramleadás szempontjából a jobbak vagy ezek közül érdemesebb lenne valamelyket beszerelni 3 A USB sima, 3 A USB double, vagy közvetlenül egy micro usbs ,jelenleg usb töltőt használok de ha megy a navi és a kijelző akkor sem elég a töltés még szintentartáshoz sem. Valakinek van ötlete hogy ha nem ezekkel mivel érdemeskiváltani, most rendeltem már egy iphon töltőt háthaennekazerősebbszálamár tudná istölteni terhelés alatt.

(#52019) tjb007 válasza ManUnited (#52015) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo A10, vagy ASUS MeMO Pad HD 10.

(#52016) Neologizma

Itt van egy ROM, plusz állítólag a Prestigio MultiPad PMP3084B-re valók is jók rá, szóval ha elég bátornak érzed magad kipróbálhatod azokat is.
Egy valamit nem tudok megmondani, hogy ezek is 2.1-esek, vagy annál frissebbek, ugyanis a Play Áruházból letölthető játékoknak minimum 2.3-as rendszer szükséges, az alatt el sem indulnak (mondjuk a szóban forgó tableten lehet, hogy azzal sem mennének).

(#52017) eddieke666

Itt találod a tesztet , itt pedig a véleményeket erről a modellről.

(#52020) littlerock


littlerock
aktív tag

A [link] hsz-re bár nem jött válasz, most körvonalazódott egy konkrét típus : Acer A1 830

javaslat/ellenjavaslat esetleg?

- nem játékra kell,
- nem fotózni kell,
- jó üzemidő fontos,
- jó wifi nagyon fontos,
- ne hányja el magát az ember, amikor kézbe veszi,
- stabil legyen, ne akadjon...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#52021) tjb007 válasza littlerock (#52020) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 7.0

(#52022) littlerock válasza tjb007 (#52021) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi a választ.

Esetleg 8" -as kijelző?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#52023) ManUnited válasza tjb007 (#52019) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszi a választ.

(#52024) maajsz


maajsz
senior tag

Jegyzeteléshez melyik tab lenne a legmegfelelőbb?

(#52025) helltp válasza this is life (#51991) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Úgy néz ki akkor marad az lg és beérem a 16:9-cel.

#52024 LeslieGasp: Személyes tapasztalatom alapján semelyik sem. Max valami 10"+ tollas note, de azok meg elég drágák.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#52026) nbence94


nbence94
tag

továbbra is, szerintetek? :(

(#52027) Zeki válasza nbence94 (#52026) üzenetére


Zeki
nagyúr

A paypal véd, az ebay véd, megveszed, és kiderül.

(#52028) oncsi


oncsi
őstag

Lehet, hogy nem pont jó helyen kérdezem, de végülis a puding próbája az evés, és ha kijelző minőségről van szó, akkok talán a felhasználok tudják a tutit.
Tehát, melyik (mobil) kijelző technika ajánlható film nézésre?
Az AMOLED a tökéletes feketével, de nem tudom mekkora a fekete szín felbontása, mennyire látszanak az árnyalatok. Menyire színhű? Mennyire tartós?
IPS a nagy fényerő, gyors, talán elégséges mozgokép felbontással, de valószínű kevesebb kontraszt-al?
Vagy mik is vannak még? Van erröl valami összefoglaló iromány? Valamiféle sorrend?

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#52029) Neologizma válasza tjb007 (#52019) üzenetére


Neologizma
csendes tag

Köszönöm, próbálkozom.

Dob és basszus, no meg miegymás.

(#52030) hbala


hbala
aktív tag

Ha már volt, akkor elnézést: [link]

(#52031) djg válasza tjb007 (#52005) üzenetére


djg
aktív tag

Aha, akkor azért olcsóbb az edigitalba, amit linkeltél, mert abba nincs 3G. Furcsálltam is, mert a bemutatóterem ált. lényegesen olcsóbb. A beszerzés valószínűleg onnan lenne, ez a nagy választékuk ellenére kicsit lelimitálja, hogy miből választhatok.

Egyébként nincs szükség a 3G-re, csak mindegyiket az említett oldalról néztem és nem is figyeltem erre a paraméterre.
De a billentyűzetre sincs szükség.

Miért ajánlod ezt annyira mondjuk egy t530-as samsunggal szemben? Ráadásul ebbe az asus-ba intel atom van. Az nem sokkal gyengébb? Régebben volt asus eee pc-m, abban volt atom, nagyon lassú volt.
De nem értek hozzá, csak kérdezek. Gondolom a billentyűzet is drágítja és ha így is csak 90k, akkor nem tudom hogy mennyire lehet jó. A hp közepesre sikerült gépe, a split x2 is alsó hangon 250k.

Ne érts félre kérlek, nem vitatkozok, csak érdeklődök.

(#52032) tjb007 válasza djg (#52031) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köztudottam a Samsung alsó- és középkategóriás modelljei rendelkeznek a legrosszabb ár/érték aránnyal, tudásukhoz képest jelentősen túlárazottak. Az LG G Pad 10 gyakorlatilag egy az egyben T530, csak épp 20e forinttal olcsóbban.
Ez az Atom meg nem az az Atom (ilyenek vannak az olcsóbb Windows 8.1-es tabletekben, meg lehet nézni mennyire lassúak és használhatatlanok), hozzá sem lehet hasonlítani, és éppen, hogy az az erősebb, ráadásul nem is kicsivel.
90e forintért az az ASUS 1000x jobb vétel egy T530-as Samsungnál, de én nem fogok senkit sem rábeszélni erre vagy arra, mindenki el tudja dönteni maga mi a legjobb számára.

[ Szerkesztve ]

(#52033) sanyiszeged3


sanyiszeged3
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy Alcor Access D785M-es táblagépem. Az a problémám, hogy az érintő felülete ép, de alatta látszódik hogy meg lett nyomva. Ez kijelzőcsere lesz? Ha igen, nem tudjátok hol tudok venni vagy valamelyikőtöknek nincs eladó? Előre is köszi. Hello

(#52034) djg válasza tjb007 (#52032) üzenetére


djg
aktív tag

Szó sincs rábeszélésről, csak érdeklődök + vannak régi beidegződések (pl. Atommal szemben:) )

LG G Pad 10 is teljesen jó lenne, csak szerintem nincs a kínálatban.
Azt nem említettem, hogy vállalati célra kéne és kb. 30db-ot kellene venni.

Az én listámból tehát semmi nem ajánlott?

Köszi!

(#52035) tjb007 válasza djg (#52034) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mire fogjátok használni ?

(#52036) djg válasza tjb007 (#52035) üzenetére


djg
aktív tag

Egy adott, saját program futtatása + sima webböngészés, semmi leterhelő.
De azért legyen minőségi, összerakott termék, lehetőleg jó anyagokból, és legyen szép kijelzője, jó betekintési szögekkel és szép felbontással, 10-es méretben és a működése legyen azért sima, ne akadozzon, ha lapozgatsz.

(#52037) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék tabletet vásárolni fényképezésre.
Azért gondoltam tablet-re, mert nagy a képernyője, nem kell hozzá szemüveg, nincsenek számokra szükségtelen beállítások, és nem kell a gépre másolgatni a képeket a megnézéshez.
Még nem vagyok biztos a dolgomban, mert lehet, hogy nem is létezik az igényeiknek megfelelő tablet.

Szóval a következők lennének fontosak:
- jó minőségű kamera
- gyors fókusz
- bármilyen vaku
- ips kijelző
- megbízható típus legyen, sokáig megbízhatóan működjön
- nem kell csúcskategória, sőt, bőven elég egy tök alap hardver

Létezik ilyen?
Tudom, hogy ez Anddroid-os topik, de más OS is jöhet.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52038) meroly válasza meroly (#51949) üzenetére


meroly
veterán

Nem kaptam választ, így e mellett döntöttem: DPS Dream7 9.990,-
Ennyiért még a hülyének is megéri, pedig hülye azért nem vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#52039) djg válasza tjb007 (#52035) üzenetére


djg
aktív tag

Egyébként most hogy nézelődtem az LG G Pad-ek háza táján itt találtam jó áron nagy felbontású, legfrissebb OS-t használó terméket. Mert írtad, hogy a Samsunggal összevetve ugyanaz csak olcsóbban, de ez nemhogy olcsóbb, de még jobbnak is tűnik első ránézésre.

(#52040) capafog23 válasza tjb007 (#52019) üzenetére


capafog23
őstag

Én is ugyanilyen választás előtt állok 60 max70-ért egy jó 10"-os tabletet általános felhasználásra.
Elmentettem ezt a kettőt amit ManUnited-nek javasoltál. LG G-Pad 10.1 V700 nem játszik a versenybe?

(#52041) tisn


tisn
addikt

help

ismerősnek kellene tablet, de nincs igazán specifikálva

- 9-10" méret
- kellenének bestbuy ajánlatok a 40k és a 60-70k-s kategoriaban
- droid
- elsosorban itthoni, de ha kulfoldrol van valami nagyon jo az is lehet
- elsosorban internet, talan munka (kis szovegszerkesztes), jatek csak 2d-s kisgyerekeknek valo

koszi a segitseget

(#52042) tjb007 válasza Bici (#52037) üzenetére


tjb007
nagyúr

A vaku/LED villanó, valamint a jó minőségű kamera a felső kategória kiváltsága, bár ott is ritkának számít.
A kijelző átlójáról, valamint az árról még nem esett szó, azok tudatában könnyebb lenne segíteni.

(#52039) djg

Egy-két lényeges dolog el van írva, nem felel meg a valóságnak.
Először is nem 1200*1920 a kijelzőfelbontás, hanem 800*1280, a SoC pedig nem Samsung Exynos 4412-je, hanem Qualcomm MSM8026-a.

(#52040) capafog23

Az is játszik, csak neki már nem férne bele a keretbe, ezért nem írtam.

(#52043) Bici válasza tjb007 (#52042) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!
5-8 col között keresek, inkább a kisebbek felé hajolva. A lehető legolcsóbbat keresem, ami megfelel az elvárásoknak.
Ha ez az összeg túl magas, akkor mégis valami fényképező lesz. Egyelőre csak feltérképezem a terepet.

Kössz!

mod: A képátlóból látható, hogy egy telefon is lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52044) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Semmi, megvan.

[ Szerkesztve ]

(#52045) fecus


fecus
őstag

Tegnap vásároltam egy WayteQ xTAB 9 gépet. 4.2.2.-vel jött. Családi tablet lesz 3 felhasználóval. Az egyik tesztben leírták, hogy ebben a készülékben már benne van a multi user, de nincs. Van hozzá 4.4.4.
Néhány kérdésem van:
Ha 4.4.4.-re frissítem, abban már benne van a multi user, vagy elő lehet csalni a mostani verzión és az a megbízhatóbb?
A multi user esetén lehetséges mindhárom felhasználónak bejelentkezni a saját google fiókjába és ennek megfelelően kezelni a leveleket, youtube-ot, stb.?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#52046) VeryByte válasza fecus (#52045) üzenetére


VeryByte
őstag

4.4.4 kell hozzá, ha minden igaz.
Igen, külön lehet kezelni a fiókokat. (Levél, stb.)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#52047) keszo válasza fecus (#52045) üzenetére


keszo
őstag

érdekes mert a 79qci-ben is 4.2.2 van és ebben van olyan a Beállítások- eszközöknél hogy "Felhasználók"

Attila

(#52048) Milka 78 válasza keszo (#52047) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Helló Urak!
8 colos tabit keresek 50 ropiig bezárólag.
Amit evárnék tőle,hogy lehetőleg tudjon többet mint az előd 79qci,mert annak volt számos apró bosszantó hibája (gyenge wifi,érdekes belassulások,elgondolkodások netezés közben,gyenge aksi) és már nem szeretnék ilyenekkel vesződni.
Az LG G-Pad 8.0 megfelelne a célnak és a Snap 400 durván hol helyeszkedik el az RK3188&Mali 400mp4-hez képest?Ezzel meglenne a " simább" érzés?

(#52049) VeryByte válasza keszo (#52047) üzenetére


VeryByte
őstag

Hm, lehet, hogy én tévedtem. Na meg az is lehet, hogy ROM-ja válogatja.
Azt tudom, hogy most hétvégén végre rászántam magam és feltoltam egy Omni ROM-ot a Samsung P7500-amra (nem mai darab) és ebben szépen benne van.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#52050) antibes2000 válasza zozoka79 (#51972) üzenetére


antibes2000
tag

szia
én is tervezem a rendelést, vámot kellett rá fizetned, vagy csak simán kihozta a postás?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.