Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) tvamos válasza Chaser (#21993) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat lehet jo egy MVA is... vagy PLS... vagy AMOLED. Sot, en az Aurora II IPS kijelzojet sem latom annyival jobbnak az Atrix 4G mezei TFT paneljenel, mint amennyire az IPS sztarolasa alapjan indokolt lenne. Persze, vannak iszonyat fos kinai LCD panelek...
Node, ez nagyon szubjektiv dolog....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22002) tvamos válasza BigBlackDog (#21998) üzenetére


tvamos
nagyúr

100k alatt, szerintem, marad a Concorde. A Samsung... nem nagyon izgul ra a Magyarokra. (Csak nezz at a P6200 topicba.)
// Ha jol tudom, a Concorde rootolva jon. Kerdezd Sanzaa-t... o a mi "Concorde szakertonk" :) ;)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22003) Fecamester


Fecamester
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy fantasztikus MID WM8650-es Tablet kínai izét. Bütykölni kellett, nem várok tőle csodát. De nem műkszik az érintőképernyője....Valaki segítene, hogy hogyan tudnám újrahúzni vagy resetelni vagy ilyesmi? Programok, kábelek stb? Üdv.!!

(#22004) tjb007 válasza Terence12 (#21997) üzenetére


tjb007
nagyúr

"azt hittem nem lesz nagy gond a support-tal"

Ami nincs azzal valóban nem lesz gond ;]

"csak még nem túl régi a kütyü ahhoz hogy valaki "feltörje" a rendszerét..."

Ennek aztán nem sok köze van hozzá, általában egyből a megjelenés után szoktak nekiállni buherálásnak, szóval ha akkor nem állt neki senki akkor ezután sem fog.

(#21998) BigBlackDog

Lényegében az összes nagy márka (ASUS, Acer stb.) mögött van közösség, szóval ezeknél ilyennel biztos nem lesz gond de még a nagyobb kínai márkákkal (Ainol, SmartQ, Teclast stb.) sem.

(#22005) Khelben válasza Chaser (#21993) üzenetére


Khelben
nagyúr

Teljes sötétségben az ips is túl világos.

(#22006) csibe1 válasza Chaser (#21993) üzenetére


csibe1
addikt

Pedig elég lenne csak kicsit körülnézni,hogy mi a helyzet az országban. :U

(#22005) Khelben

Fényerőt lehet állítani a tabon, és az olvasóprogramban is külön.
Az úgy nem jó?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22007) szaszapi


szaszapi
őstag

Valami készülőben van Zenithink háza táján.

[link]

meg egy ilyet is találtam fél éves már a cikk de megjelenni nem láttam még ezt a modellt,pedíg van benne minden.(telefonálni is lehet vele meg navigálni is)

[link]

(#22008) Terence12 válasza tjb007 (#22004) üzenetére


Terence12
tag

;] szomorú tényeket írkálsz, de elfogadom... azért remélem lesz egy önkéntes aki nekifeszül 1x egy platinum7-esnek... de nem táplálok hiú reményeket... :O. eddig sztem egy max 40 fős közösségről tudok akiknek ez gépük van és neten eszmecserélgetnek, de egyikük sem jutott nagyon előre...

[ Szerkesztve ]

(#22009) Ultraviolet


Ultraviolet
tag

[link]

ezt ismeritek? itt is nem sokára már quad cpu lesz, szerintünk megelőz minden gyártót , és 2 évig nem avul el..

[ Szerkesztve ]

(#22010) hamyka válasza Ultraviolet (#22009) üzenetére


hamyka
senior tag

Köszy de kínaiul még nem tudok :D

Max ennyit tudtam értelmezni:

-10.1 IPS ( Tehát nem TN panelű vagy micsoda hanem jobb)

- 1280x800 gondolom ez a felbontás lenne

- 1.5 ghz (akkor ez 4x? vagy a quad nem ezt jelenti?)

- Ampe a cég neve

nah kb ezeket tudtam ki spekulálni :D

Ára ill hogy hol lehet ilyet beszerezni? gondolom olyan 2-3 száz ezer ft-ba kerül :D

Van valakinek ilyenje? ( nah kétlem ha bárkinek is lenne ilyenje már de hátha)

Mobilnettel megy? stb? :D

ui: 2 évig nem avul el? nah ilyet azért ne mondj, nagyon gyorsan fejlődik a piac :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#22011) Prien válasza Attici (#21917) üzenetére


Prien
addikt

Kínából rendelés nem játszik? Hyundai Rock X 200 dollár, kb.42-43 ezer ft. jelenlegi árfolyamon...

A kevés is több a semminél.

(#22012) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Milyen androidos tabletet tudnátok ajánlani legolcsóbban, aminek erős procija van, 9-10 colos kijelzője van, és van benne 3G tàmogatàs? Fontos lenne, hogy ne külső 3G modemje legyen. Jòl gondolom, hogy követelményeimnek a Samsung Galaxy Tab 10.1 felel meg? Esetleg van nála olcsóbb? Esetleg kicsit drágább, ami jobb ár-érték aránnyal rendelkezik?

Köszönöm előre is!

(#22013) Ultraviolet válasza hamyka (#22010) üzenetére


Ultraviolet
tag

[link]

Jónak tűnik, Sanei N10 szerintem ugyan az , még előfordulhat , hogy Pandán is kapható.
Azeknek is vannak kisebb kijelzővel tábletjei : A80/A90 ill. N80/N90
a Googel chrome nekem fordítja az oldalt amennyire tudja. 2 évet ir, nem én találtam ki, tudom hogy sok idő, ki tudja mi lesz addig, meg milyen áron adják.. buyincoinsrol rendeltem de még nem jött meg.

Apollo 1035 probáltam , nekem kicsit lassunak tünt, de használható, baja nem volt, Antutba 2634, Quadrantba 1035pont. A10 1,2ghz cpu, mali 400gpu, 9,7" IPS, 1gb ram , 8gb háttér, és ennek a márkának is vannak kisebb kijelzői [link] vélemények róla?

[ Szerkesztve ]

(#22014) tjb007 válasza The.Bali (#22012) üzenetére


tjb007
nagyúr

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (~ 140e forint) vagy a négymagos Galaxy Tab Note 10.1 (~190e forint), esetég még ott van a Galaxy Tab 10.1 (P7500, ~120e forint) is de akkor inkább már a Tab 2 (P5100).

(#22015) hamyka válasza Ultraviolet (#22013) üzenetére


hamyka
senior tag

Ampe A 10 Tablet pc:

DESCRIPTION
Brand & Model: Ampe A10 16GB Tablet PC
Operating System: Google Android 4.0
Processor / CPU: All Winner A10, 1.5GHz
Memory / RAM: 1GB DDR3
Flash Memory: 16GB Nandflash
External Memory: Micro TF card slot, support max up to 32GB (NOT INCLUDED)
Display: 10.1" Multi-touch IPS Capacitive screen
Resolution: 1280 x 800 pixels resolution
Touch Control: Full size touch operation
Orientation Sensors: With accelerometer, automatic steering display screen, G-sensor
Wireless and Cellular: Wi-Fi 802.11a/b/g/n network supported / Support for 3G dongles and Ethernet with adapter

Support Bluetooth
Camera & Video Recording: Front is 1.3M , Back is 2.0M
Button: Vol +, Vol -, Power
Input / Output: 1 x TF card slot
1 x Micro USB port
1 x HDMI port

1 x 3.5mm Earphone port

1 x Built-in speaker

1 x Built-in Micphone
Support Video Formats: Support 2160P HD Video, H.264、VC-1、MPEG-2、MPEG4、XviD/DivX、Real 8\9\10、AVI、RM、RMVB、PMP、FLV、MP4、M4V、VOB、WMV、3GP、MKV etc

Support Flash 11.1, online video and web game
Support Audio Formats: MP1、MP2、MP3、WMA、OGG、APE、FLAC、WAV、AC3、AAC、AMR、DTS、RA、M4A etc
Support Picture Formats: JPEG, GIF, PNG, BMP
Languages: Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Polski, Greek, Portuguese, Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese
Battery & Power: Built-in 7600 mAh Lithium battery

15 hour music for music, with earphone, 8 hours above for video, HDMI output playing time above 5 hours.
Power Supply: 100~240V
Dimension: 26.5cm x 18.2cm x 1.2cm - 10.43inch x 7.16inch x 0.47inch
In the Box: 1 x Ampe A10 16GB Tablet PC

1 x Charger adapter

1 x Data cable

1 x Earphone

Nah azoknak másoltam be ide ha rendetlenkedne az oldal, ill akik lusták felmenni az oldalra :D

Nem tűnik rossznak, kérdés hogy mi igaz belőle,

Megmondom őszintén nekem még mindég az a kütyü van az eszembe ami szintén 4 magos asszem és 2 giga memóriával asszem, kérem ez a emberke bujjon elő :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#22016) The.Bali válasza tjb007 (#22014) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi szépen!

(#22017) Khelben válasza csibe1 (#22006) üzenetére


Khelben
nagyúr

"Fényerőt lehet állítani a tabon, és az olvasóprogramban is külön."

Nem, mert a háttérvilágítást nem tudod nullára levenni, hiszen akkor nem látsz semmit. Olyan kicsi fényerő meg nincs, ami ne zavarna sötétben (legalábbis engem, lehet, hogy másnak jó).

(#22018) devast válasza Ultraviolet (#22009) üzenetére


devast
addikt

Elhiheted, ha kijön az allwinner a 4magos soc csodájával, elég sokan fognak rá tabletet építeni. Másrészt meg marketinget csőstől bevenni kínai cégtől nem szép dolog :)

(#22019) Sanzaa válasza hamyka (#22015) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Ez az Ampe A10 nem egy mai csirke. A leírt specifikációknak nem is felel meg, mivel fix, hogy nem 1,5 Ghz-en megy, esetleg 1,2-n. Ez egy egymagos A10.
Ez a felbontás szerintem nagy egy A10es procis gépnek, nehezen birkózik meg vele.
Annak nem sok értelme van, hogy belinkelsz vagy másolsz mindenféle kínai tabletes specifikációkat.
Döntsd el, hogy mekkora kijelzős tabletet szeretnél, kell e bele bluetooth, GPS, hdmi és inkább olcsóbb legyen vagy inkább erősebb!
Na meg, hogy mikor akarsz venni. Mert ha csak karácsonyra, akkor kár is nézelődni.
Más:
ConCorde tabletek és a ROOT.
Azt hiszem az összes ConCorde tablet rootolt gyárilag, kivéve a Plust. Garanciavesztést nem okoz a rootolásuk, ez az abból okozott károkra természetesen nem vonatkozik.
A Tab 10.1-et sem tudom, hogy rootolt-e.
De a sima 9.7 IPS, a 7015 és a One rootoltak. Csak a Superuser progit kell felrakni és az SU binárist frissíteni.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#22020) hamyka válasza devast (#22018) üzenetére


hamyka
senior tag

jaja négy magos, és valaki itt 2 giga memoriával mutatta de az is külföldi beszerzési forrás.........

csak nem tudom hogy ki linkelte már be :D

Comodó új távlatok...........

(#22021) hamyka válasza Sanzaa (#22019) üzenetére


hamyka
senior tag

jaj 100 bocsánat, nem tudtam hogy nem valós az adatlapon szereplő adatok, azt hittem hogy valós adatok és hogy elég jó,

Még 1x bocsánat :)

üdv :)

Comodó új távlatok...........

(#22022) rgyorgy


rgyorgy
tag

Sziasztok tudnátok abban segíteni, hogy az Ainol Novo 7 Aurora tabletröl találok valahol magyar nyelvű tesztet? A google már ki lőve.
Ui: 30 ezer ft. megér? :)

Jiayu s3, LG g pad 8.3

(#22023) Ivanh


Ivanh
tag

Szeretnék egy tabletet venni, keret 30-ig.
Nagyon zöld vagyok a témában, hónapokkal ezelőtt láttam itt tesztet valami jópofáról, ami elég lett volna, de most nem találom. :U
Mit ajánlotok?
Androidos legyen? :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#22024) tjb007 válasza Ivanh (#22023) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itthonról (hazai garanciával) vagy a külföldi beszerzés (garancia itt is van csak ha érvényesíteni is szeretnéd Kínába kell visszaküldened) is opció ?

(#22025) haris válasza Ivanh (#22023) üzenetére


haris
őstag

(#22026) Sanzaa válasza rgyorgy (#22022) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Szerintem nem ér meg 30ropit. Garanciát úgysem kapsz hozzá, akárhonnan veszed.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#22027) Mtt válasza tjb007 (#22024) üzenetére


Mtt
tag

Hasonló cipőben járok mint a kérdező kolléga, így nem kezdenék új posztba; 30k a keret maximum, mindenképpen hazai garanciás terméket vennék és Androidosat. Ebben az esetben mit tudnál ajánlani?

Előre is köszönöm!

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#22028) kerekfej válasza devast (#21965) üzenetére


kerekfej
addikt

Hol vetted?

(#22029) devast válasza kerekfej (#22028) üzenetére


devast
addikt

magyar boltba, 32gb class10 samsung microsd kb fél éve.

(#22030) zseko válasza Khelben (#22017) üzenetére


zseko
veterán

Screen Filter

HR24.hu

(#22031) tjb007 válasza Mtt (#22027) üzenetére


tjb007
nagyúr

Újonnan ConCorde tab ONE, használtan pedig lehet 30e forint alatt kapni még garanciális WayteQ xTAB-70 -et is.

(#22032) kerekfej válasza devast (#22029) üzenetére


kerekfej
addikt

A hozzáadott SD adapter szitázott vagy matricás, Made in China, Taiwan vagy Korea van a hátuljára ráírva?

[ Szerkesztve ]

(#22033) hamyka válasza tjb007 (#22031) üzenetére


hamyka
senior tag

Egy kérdést engedj meg ok?

Megnéztem ezt a WayteQ xTAB-70 tábla gépet

azt írják:

3 g nincs, ha nem lehet rajta netezni akkor mire jó? :D

Comodó új távlatok...........

(#22034) Mtt válasza tjb007 (#22031) üzenetére


Mtt
tag

:R

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#22035) csibe1 válasza Khelben (#22017) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem nem tesz jót a teljes sötétségben való olvasás,tévénézés,netezés.Nálam mindig
van valami egyéb fényforrás,úgy kevésbé fárad el a szemem tőle,és ha netezek akkor a monitor sem olyan vakító,mint sötétben.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22036) tjb007 válasza hamyka (#22033) üzenetére


tjb007
nagyúr

Vágódeszkának...............
Van még egyéb hasonló hülye kérdésed ? Ha a válasz igen akkor essünk túl rajta most és utána mehetsz egy másik topikba boldogítani az embereket.

(#22037) Sanzaa válasza hamyka (#22033) üzenetére


Sanzaa
senior tag

z0d1ak elvtárs már kérdezte tőled, jogosan. Tudod te fijam' mijjaza wifi? :DD
A tabletek nagyrészében nincs beépített SIM foglalat.
Wifivel netezhetsz velük az otthoni, munkahelyi, nyilvános vagy a telefonodról/Mifiről megosztott hálózatokon.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#22038) hdman válasza hamyka (#22033) üzenetére


hdman
őstag

Bazeg hamyka, én is nagyon örülök, hogy bekötötték nálatok a netet, de légyszives ugy 12-24 hónapig csak olvasgass, utána gyere csak vissza, mert örületes, épületes sületlenségeket hordasz össze, kiégnek az agysejtjeim töled. köszyke.

u.i. myaudio topikra is értendő.

Sopron city :)

(#22039) hamyka válasza Sanzaa (#22037) üzenetére


hamyka
senior tag

Mi a wifi?(OFF)

(OFF) Én úgy tudom hogy havídíj mentesen használható, éttermeknél pl-ul ahol ki van építve a hálózat, báár ha túl sokan vannak rajta akkor használhatatlan (/OFF)

Comodó új távlatok...........

(#22040) hamyka válasza hdman (#22038) üzenetére


hamyka
senior tag

kiégnek? hűha, akkor valamit cserélni kell benned, és a net már évek óta benn van :D

Comodó új távlatok...........

(#22041) hdman válasza hamyka (#22039) üzenetére


hdman
őstag

:U :DDD :W

Erről beszélek...

Sopron city :)

(#22042) Khelben válasza hamyka (#22039) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor én egy étteremben élek... mert itt is van wifi :D

(#22043) hamyka válasza Khelben (#22042) üzenetére


hamyka
senior tag

Jaaj, úgy akartam mondani hogy ott is ki van építve, de több helyen is lehet hogy ki van építve....

Gondolom sokba kerül 1 ilyen wifi rendszer fenntartása :D bár nem értek hozzá :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#22044) hdman válasza Khelben (#22042) üzenetére


hdman
őstag

Én meg a mekiben, meg a gyseves vasuti kocsiban :P

Sopron city :)

(#22045) Polllen válasza tjb007 (#22036) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem rég jártam erre, akkor is itt tartott, nem lehet kimoderálni&kenyér-kalács? :)

Hogy ne csak off legyen: megnéztem az új myaudio csodákat. Nem rossz gépek, de wide screen-nel nemgyerebe erősen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22046) hamyka válasza tjb007 (#22036) üzenetére


hamyka
senior tag

Most miért baj hogy megkérdeztem??

És nem utálatból kérdeztem de nagyon nyomják ezt a 3g-s usb-s modemet....

Van cikked a tabletekről hogy melyiket ajánlod??

ha csinálnál 1 jó hosszú cikket a tabletekről akkor nem kéne ennyit kérdezni, legyen ott az ára neve márkája, support hol érhető el hol vehető meg, beállítások, stb :D

Comodó új távlatok...........

(#22047) kelzsoca válasza hamyka (#22046) üzenetére


kelzsoca
félisten

A többiek finoman jelezték már, illetve moderátorok is, de mondom másképp.

Vagy befejezed a floodolást, vagy ismét mész pihenőre!

Ez nem chat szoba, hanem egy szakmai topic!

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#22048) Sanzaa válasza hamyka (#22043) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Nem kerül sokba. Olyan, mint a bluetooth, csak gyorsabb és javarészt interneteznek rajta. A wifi sebessége alapján b/g/n szabványról beszélünk.
Anennától, tereptől függ, hogy mekkora lefedettséget biztosít. Ez 2-3métertől több km is lehet.
Egy wifi router nevű cuccot kell vásárolnod (nyugodtan írd be a googlebe), amit rákötsz vezetékes hálózatodra és neked is lesz otthon wifi hálózatod, amivel vezeték nélkül internetezhetsz a wifis készülékeiddel. Pl. telefon, tablet, noti.
Ennek az ismerete alapvető dolog. Főleg annak, aki itt fórumozik.
Szerintem még anyám is tudja, bár ő nem szokott idejárni:DD

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#22049) laszlohu válasza Polllen (#22045) üzenetére


laszlohu
addikt

Én is néztem, csak sajnos eléggé fogyóban vannak a Myaudio-k :
pl. 808 DCC
Várható érkezés: 2012.10.05.
Az Edigital - nál

[ Szerkesztve ]

(#22050) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Nézegettem Tablet-eket és kéne egy kis help:
Olyan tablet kéne ami minimum 10"-os és erős hw van benne, mert nem fél éves használatra tervezem és minőségi, viszont nagyon tetszik az Asus Transformer Pad megoldása, h van hozzá billentyűzetes dokkoló, ő az egyik kiszemeltem, a másik kérdésem az lenne h láttam Samsung Galaxy Tab 2 10.1-hez is billentyűzetes dokkolót, azok kb mennyibe lennének? Az egész olyan 140k-ból kéne h kijöjjön és nem tudom mivel járnék a legjobban, illetve amit még néztem h Apple iPad 2-höz is van ilyen dokkoló szóval szerintetek melyik lenne a legjobb ? A dokkoló mindenképpen kéne mert netbook-ként is lenne használva, ezért néztem ezeket.
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.