Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok,kis segítség kellene!

Ért itt valaki ACER Iconia Tab 8-hoz?(3.hónapos!)A jelenség ami van vele az az,hogy pár napja működött,egyszer csak ki irt egy kék képernyőn valami szöveget,az alján egy "OK",de hiába nyomogattam,nem csinált semmit!Majd szétszedtem le az aksi csati majd vissza,hátha újraindul,de semmi!Most már semmire nem reagál,sem az aksitöltőre sem pedig a POWER gombra!

Mi lehet a baja?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#67002) VD


VD
őstag

Van-e most a magyar piacon az alábbi paraméternek megfelelő tab?

- 9,7"-os vagy nagyobb
- FullHD vagy nagyobb felbontású kijelző
- 2+ giga RAM
- 5.0 vagy frissebb droid
- 4G képes
- Billentyűzetes dokkal (nem opció a külső billentyűzet vagy tok!) kvázi laptop szerű megoldás érdekel

Anno az ASUS Transformer Pad ‏(TF303CL) számomra maga a tökély volt, de sajnos olyat már sehol nem találok.

(#67003) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Feleségemnek A7-10-et vettünk 20 napja, és egy ideje elkezdte, hogy minden második bekapcsolásnál az android.com.systemui leáll és emiatt használhatatlan a tab. Ha újraindítjuk, utána jó. Ez szoftveres gondolom, feleségemnek úgy tűnt, hogy akkor kezdte, amikor a hátteret megváltoztatta. Valami ötlet a megoldásra esetleg?

Köszi

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#67004) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Nincs válasz! :( :(

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#67005) kisqp válasza Dolby (#67003) üzenetére


kisqp
tag

Factory reset?

(#67006) Amadako


Amadako
tag

Sziasztok

na megvettem a LENOVO A7600 (A10-70) 3G -t. Egyetlen problémám,hogy nem tudok telefonálni vele.Sim kártyát beletettem.Mobilnet,sms küldés tökéletesen megy,de nem tudok telefonálni.Lehet,hogy egy 3g-s eszközön nem lehet telefonálni?

előre is kösz a helpet

(#67007) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok!

Vitorlázó kisrepülőbe keresek tabletet főleg repülős szoftveres navigációra, ill repülőműszer szimulációs app használatra.
7" körüli, 40-50k körüli egyszerűbb darabra gondoltam.
A használat módjának megfelelően a kamera, játékokra kifaragott hardver, legfrissebb Android, stb. nem létfontosságú, ahogy az összeszerelés minősége/anyaghasználat sem.
Fontos viszont a stabil, folyamatos működés, a normális érintőpanel, jó GPS vevő és a napfényben is jól látható kijelző és egy tűrhető akksi.

Szerintetek mi lenne erre a legajánlhatóbb darab?

Köszi előre is!

(#67008) cidalain válasza Amadako (#67006) üzenetére


cidalain
veterán

az valószínű hogy nem tudja a hanghívást. ez a 3g/4g tabletek nagy részében így van

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67009) Amadako válasza cidalain (#67008) üzenetére


Amadako
tag

ez másmilyen android felrakásával javítható,vagy nem?

(#67010) cidalain válasza Amadako (#67009) üzenetére


cidalain
veterán

passzolom.
de ha fontos lenne a hanghívás, akkor miért nem írtad le korábban hogy olyan tabletet keresel ami ezt tudja? nem emlékszem hogy ezt az igényt írtad volna itt a fórumon :F

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67011) tjb007 válasza Tibroo (#67001) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem indul az autóm, mi lehet a baja? Körülbelül ugyanez a kategória a te kérdésed is. Látatlanba senki sem tudja megmondani, hogy mi lehet baja. Ha három hónapos, akkor célszerűbb lett volna egyből a szerviz felé fordulni mint szétszedni, mert így valószínű ugrott a jótállás és már csak vágódeszkának lesz jó.

(#67002) VD

Nincsen.

(#67006) Amadako

Igen, van ilyen, a Lenovo tabletek ékes példái. A Magyarországon fogalomban lévő Lenovo tabletek egyikével sem lehet (nem VoIP) hívást indítani vagy fogadni, viszont létezik belőlük olyan változat, amivel lehet. A tőlünk keletre fekvő országokban szokott ez a változat piacra kerülni, és általában csak szoftveres az eltérés, tehát könnyen lehet orvosolni (legalábbis a régebbieknél könnye lehetett) ezt a hiányt.

(#67007) Lasliegrand

ASUS MeMO Pad 7 ME572C (refurbsihed)

(#67008) cidalain

Nem, ez csak nagyon kis részüknél van így.

(#67012) Amadako


Amadako
tag

én azt hittem,hogy ha valamibe sim kártyát lehet tenni és 3g-s akkor az tudja a hanghívást
meg se fordult a fejembe,hogy létezik olyan aminél ez nem evidens
a szoftveres bolygatástól csak azért félek,mert tv go rootolt eszközön nem működik....nem tudom ezt minek venné... :F

[ Szerkesztve ]

(#67013) VD válasza tjb007 (#67011) üzenetére


VD
őstag

Köszönöm a választ!
Nem jó hír.... :(

(#67014) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv Mindenki!

Némi tanácsot szeretnék kérni. Van nekem egy Alcatel Onetouch EVO 7 HD típusú egyszerű kis tabletem. Mivel elég kevés a belső memóriája és már semmi nem akart elférni rajta, szerettem volna megcserélni a belső memóriát az SD kártyával. Meg is kerestem hozzá a módszert a topicjában amivel már többen sikerrel jártak, de valamit elszabtam mert újraindítás után sajnos nem akar a tábla elindulni, megakad rögtön az elején a fehér telekomos logónál.
Elvileg a OneTouchUpgrade nevű program helyre tudná rakni, vissza tudná állítani a gyári állapotot. Ez indításkor azt kéri, hogy kikapcsolt állapotban a hangerő+ gomb nyomva tartásával dugjam rá az USB kábelre a tabletet, de hiába teszek így csak annyi történik, hogy a Windows kiírja, hogy az illesztőprogram telepítése sikertelen volt, eszközkezelőben pedig megjelenik ismeretlen eszközként. A kábel és az USB csatlakozó elvileg működik, mert ha bekapcsolt állapotban csatlakoztatom észreveszi a Windows, hogy mi van csatlakoztatva, csakhát ugye nem indul a masina.
El tudnátok látni néhány mentőötlettel, hogy miképpen tudnám életre kelteni ezt a szerkezetet? Sajnos a saját topicja eléggé kihalt.

Köszönöm előre is!

(#67015) tjb007 válasza Win-T (#67014) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szinte biztosan a Windows verziója lesz a gond, XP vagy 7 alatt kéne megpróbálni.

(#67016) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Gyorsan túlhaladta a kérdésemet a topic, ezért felteszem ismét.

Amire szükségem van, 8-10" kijelző, 2 Gb RAM, 3G (esetleg LTE) modem, illetve hogy lehessen használni telefonként is a tabletet, ha épp arra van szükség. Mivel Az Alcor O819m, ami pont tökéletes lett volna, már nem kapható, milyen más típus van ehelyett, és mennyiért?

(#67017) Win-T válasza tjb007 (#67015) üzenetére


Win-T
senior tag

Windows 7 (x64) alól próbálkozom... így hirtelen belegondolva, már nem is tudok a közvetlen környezetemben XP-t futtató számítógépet. :D

[ Szerkesztve ]

(#67018) tjb007 válasza Hauptmann (#67016) üzenetére


tjb007
nagyúr

Huawei Honor X2 7.0 LTE Huawei MediaPad M2 8.0 Premium, LG G Pad II 10.1, Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE,

(#67017) Win-T

Rakd fel ezt, utána próbáld újra.

(#67019) fireman123 válasza Hauptmann (#67016) üzenetére


fireman123
őstag

Itt elvileg van (csak boltokban, online nem rendelhető)

(#67020) Hauptmann válasza fireman123 (#67019) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi, megnézem, bár nagyon nem szívesen támogatom a köcsög scientológusokat. :D Sajnos azonban a többi felsorolt eszköz kb. a duplája az Alcornak.

(#67021) Win-T válasza tjb007 (#67018) üzenetére


Win-T
senior tag

Ez úgy tűnik bevált, ezzel felismerte és elkezdett dolgozni, köszönöm!
Csak nem tudom eldönteni, hogy valóban dolgozik-e. Már 10 perce azt írja, hogy downloading, a folyamatjelző meg 0%-on áll, és nem tudom meg merjem-e szakítani. :)

Szerk: Természetesen én voltam a béna, nem válaszottam ki a pontos típust, már működik. :W

[ Szerkesztve ]

(#67022) tjb007 válasza Win-T (#67021) üzenetére


tjb007
nagyúr

Vár még egy kicsit, ne szakítsd meg.

(#67023) kissb0913


kissb0913
csendes tag

Sziasztok! Újra felteszem a kérdésemet, mert sajna nem kaptam választ. Hátha most :))
Kislányomnak szeretnék születésnapjára tabletet. Ő még kicsi (6 éves), de imádja az ilyen kütyüket. Igaz napi 1 óra a maximális limit számára. Néha elképzelhető, hogy én is használnám.
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 7 és 10 között. Bár a 10-est lehet hogy már nagynak és nehéznek gondolnám a kora miatt.
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Új készüléket szeretnék.
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Itthonról.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Játék, internet, mesenézés, zenehallgatás és valószínűleg sok sok fotókészítés és videózás. Utóbbi kettőt nagyon szereti.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 30 és 60 ezer között.
Nem szeretnék neki gagyit venni. Olyan tablet kellene ami normálisan használható (nem lassul be, képminőség is rendben) és inkább preferálnám a min. 1 Gbyte-os memóriát és a 16 Gigás tárhelyet, bár ha 8 az sem vészes.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#67024) Amadako


Amadako
tag

Na elvileg visszacserélik,milyen olyan tudnátok ajánlani ami Magyarországon kapható amivel lehet telefonálni,smsezni,mobil internetet használni. 1gb ram és 16 gb háttértár jó lenne minimum és a képernyő legyen minél nagyobb.
Kb 70 ezrem lenne rá de ha kicsit több az még belefér.

köszönöm :R

(#67025) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!

Lark Evolution X4 10.1 használtan már lehet kapni 20 körül Mi a véleményetek?

Vagy Alcatel One Touch Pop 10 Újonnan már beszerezhető!!!

3g-4g azért legyen...internet szolgáltató még nem tudom milyen lesz!(ha ez számít)

Ha az egeret tudnám használni a tableten akkor az 100%-os elégedettséggel töltene el!

Használtan 20 k adok ki max (nagyon max)

Foto, nem érdekel, kijelző felbontás arra amire kell -nem érdekel, tárhely-böngészésre elég a 4gb.

Piacot ellenőrizném, 1 Weboldal és 2-3 Googe Chrome ablak lenne megnyitva erre használnám!

Esetleg facebook meg süti recept oldal ha nem melózok rajta asszony pajtás ezeket nézegetné...

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#67027) tjb007 válasza kissb0913 (#67023) üzenetére


tjb007
nagyúr

Acer Iconia Tab B1-830, Lenovo Tab 2 A8, ASUS MeMO Pad 7 ME572C (refurbished, tehát nem vadonatúj, viszont minden tekintetben ez számít a legjobb vételnek a felsoroltak közül), esetleg még a Huawei MediaPad T1 8.0.

(#67024) Amadako

ASUS ZenPad 8.0 Z380KL

(#67025) SRII

Ha igazából semmi sem érdekel, akkor Lark jó választás lesz, 3G/4G viszont ugye nincs.
A POP 10 jobb választás lenne, 20 ezer forintért viszont használtam nem kapod meg (újonnan igen, ha a legnagyobb Hipernet csomagot választod a Telenornál).

(#67028) Amadako válasza tjb007 (#67027) üzenetére


Amadako
tag

KIANO Intelect 10 3G-val lehet telefonálni?

(#67029) SRII válasza tjb007 (#67027) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm szépen..és a piacról 20 ig tudnál ajánlani (3g 4g azért csak jól jönne)

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#67030) Amadako válasza Amadako (#67028) üzenetére


Amadako
tag

KIANO Intelect 10 3G az előbbi kérdésemen felül mi róla a vélemény?

(#67031) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e.

Egy kicsit több mint féléve van egy Lenovo Yoga Tab 1050L-em amivel tökéletesen meg voltam elégedve egészen pár héttel ezelőttig.

Összefüggés nem hiszem hogy van, de ki tudja. Barátnőm kivitte angliába, és amióta hazajött, azóta a tablet folyamatosan elfelejti az itthoni wifit. Egy ideig újraindítás után újracsatlakozott, de mostmár azt sem.
Előtte semmi gond nem volt. 4G megy rajta.

Van valakinek ötlete, hogy mit varázsoljak rajta, hogy működjön?

Köszi! :R

(#67032) Rekureku


Rekureku
tag

Akit érdekel most a Huawei MediaPad T1 8" Wifi 8GB 33.990Ft az edigitalban.

(#67033) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Adott egy kínai tab. (pontos típust most nem tudok)

A következő jelenséget produkálja:
Folyamatosan kilép a Google Play-ből.

Van-e olyan alkalmazás aminek megszerezhető az apk-ja, és a segítségével lehet a Google alkalmazásait telepíteni?

(#67034) cidalain válasza Rekureku (#67032) üzenetére


cidalain
veterán

Az nagyon jo ar. Eddig 35900 alatt nem lattam meg sehol, ertelmes helyen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67035) this is life válasza DrojDtroll (#67033) üzenetére


this is life
Ármester

Valoszinuleg a google play service szolgaltatassal vqn gond , meg kene probalnod frissiteni a playt, esetleg ha mar frissitett a frissitst torolni . Ha ezek sem segitnek akkor hiba javitas utan vadaszni a neten ami a keszulekedre valo .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#67036) chab7


chab7
addikt

Sziasztok!

Mire itteni ajánlásból kiválasztom az Asus ME572C-t addigra kifogy az edigitalban :(
Hasonlót meg nem találok égen-földön helyette ami ne lenne sokkal kevesebb tudású 40-ig bezárólag.
Nagyon esetleg a Lenovo Tab2 A8, de az is csak 1 giga ramos, amit a tesztekben is írnak, hogy döcög, cserébe már a 40 ezres határ fölött van.
Legalább 16 gigás tárhely kellene androiddal vagy dualboot (de akkor 32 de szerintem oda a 64 is elkél). Most az EU raktáros kínaiak is eléggé kifogytak. Mit ajánlanátok az Asus helyett?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#67037) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Üdv!

50-60 ezerig keresnék -ha megoldható- kompromisszum mentes tabletet.

- 8-9 coll
- Gps legyen benne
- Nem baj ha nem 16:9 -es
- modem előny, de nem feltétel.
- nem játszom vele, de böngészés, net, youtube, menjen flottul.
- synology programok mennének rajta.
- Kínából ha lehet ne, sosem rendeltem még onnan. :)
- bill lehetne hozzá
hálás köszönetem!

:R

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#67038) interstate76


interstate76
addikt

Sziasztok!

Dual bootos tabletet keresgéltem és erre a Chuwi Vi8 Plus-ra akadtam, eu raktárból, kiszállítva 88,12 USD-ért. Van hasonló tudású gépecske jobb árban, vagy maximum 30e Ft-ig van jobb hardver, amit érdemesebb megvenni? Lehet erősebb CPU (mondjuk Z8500-as), nagyobb belső memória vagy nagyobb kijelző, szóval mindegy, milyen irányban történik az előrelépés - én nem találtam jobbat, de nem is vágom annyira, mint ti.

Kösz előre is! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#67039) kissb0913 válasza tjb007 (#67027) üzenetére


kissb0913
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! ASUS MeMO Pad 7 ME572C lett a nyerő. Talán pont az utolsó darabot tudtam megrendelni. Remélem meg is érkezik és minden rendben lesz vele.
:R

(#67040) cidalain válasza interstate76 (#67038) üzenetére


cidalain
veterán

De ez nem dualos, hanem csak win10 van rajta!
Dualosban a Teclast X80 Plus johet szoba, hasonlo hardverrel.
30-ert nincs Z8500 se 4gb ram.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67041) varmi2 válasza interstate76 (#67038) üzenetére


varmi2
nagyúr

30k körül nem tudok jobbat. A következő szint 48k a chuwi hi10. Ugyan az a soc, 10' kijelzővel, 4Gb rammal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67042) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Huawei MediaPad T1 LTE telefonbeszélgetés esetén kihangosodik, mint a nagyobb testvére (M2)?

(#67043) interstate76 válasza cidalain (#67040) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi! Először dualost akartam linkelni, aztán keresgélés közben ez lett belőle. :B

(#67041) varmi2 Kösz neked is!

Olyat tudtok, ami dual bootos és van valahol eu raktárban, vagy ÁFÁ-val együtt is belefér 30e Ft-ba? Nem baj, ha csak z3735/6F-es CPU van benne, az is elég. Pl. ez tökéletes lenne, de persze out of stock...

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#67044) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tabletet szeretnék venni.
A leges legolcsóbbat szeretném venni, ami megfelel a következöknek:

- legyen új, minél több itthon érvényesíthetö garival
- megbízható legyen
- IPS kijelzö
- az érintö normálisan müködjön, ne legyen kínszenvedés használni
- jó üzemidö

Kizárólag három dologra lesz használva:
- SD filmek lejátszása
- olvasás
- egyszerü játékok futtatása

Elöny, de nem feltétel:
- GPS
- Bluetooth
- USB OTG támogatás

Ami nem kell:
- erös proci
- nagy felbontás
- friss OS
- hátsó kamera
- NFC
- SIM kártya kezelés
- egyéb csoda-fícsörök

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67045) Amadako


Amadako
tag

KIANO Intelect 10 3G--ről van valakinek véleménye?

(#67046) Sanyabá válasza kissb0913 (#66998) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szerintem még várj vele egy pár évet! Futkározzon, biciklizzen, babázzon, játszon a hasonló korú gyerekekkel.
Hidd el , ha meg veszed a tabletet, a felsorolt dolgokra egyre kevesebb idő jut! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#67047) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Netezni, fiamnak mesevideókat nézni keresek tabletet.
Érdeklődnék nincs-e véletlenül tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
Vagy ha tudtok valami erre alkalmas ezközt max 30.000 ft.ig szivesen meghallgatom.
Köszönöm.

(#67048) cidalain válasza Sanyabá (#67046) üzenetére


cidalain
veterán

Nem ertek egyet.
Irta hogy napi max 1 ora engedelyezett a gyerek szamara (nem is biztos, hogy minden nap), ami rendben van.
Ha fiatalon nem talalkozik ilyesmivel akkor 12-14 evesen mar oriasi hatranyba kerul a kortarsaihoz kepest ezen a teren. Mert mondhatjuk hogy hat ez nem gyereknek valo, de a tobbi gyerek ugyanugy megkapja ezeket otthon (ki sajat tablettel, ki a szulok telojaval, stb)
Igenis kell szerintem otthon fejleszteni a gyerek digitalis erzeket mar fiatal kortol. Ez a szulo feladata, mert az informatika oktatas a beka segge alatt van sajnos, teljesen lezullesztettek: az oraszam csokkent, a tananyag regi, ocska, elavult. Ha nem teszel meg mindent, a gyereked 14 evesen ugy ballag 8.-bol hogy digitalis analfabeta.
Ez eleg riaszto, ha azt nezzuk, hogy ez a jovo... Ami raadasul mar elkezdodott.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67049) MADcat válasza cidalain (#67048) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

+1! :K

De persze fontos a mértékletesség is.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#67050) interstate76 válasza cidalain (#67048) üzenetére


interstate76
addikt

Szintén egyetértek. Nálunk 7 éves a nagyobbik gyerkőc és este 6-tól 7-ig, max. fél 8-ig nézhet TV-t, vagy Xbox-ozhat, vagy játszhat telefonon. Jobban szeretem, ha kinectes játékkal nyomul, mert akkor legalább mozog és nemcsak ül egy képernyő előtt, de a lényeg, hogy nálunk sem tabu az érintőképernyő. Ettől még sokat mozog, és amikor csak lehet, kint van a friss levegőn.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.