Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) cidalain válasza Somatom (#86998) üzenetére


cidalain
veterán

de várájááá. a chipkészlet lista eddig is ott volt?
de ha ezt tekintem alapnak (készülék, és chipset lista), akkor itt nincs szó a Widevine L1-ről sehol. Na délután-este felpattintom a netflixet a tabra, mert a chipset listán rajta vagyok. Hogy veszem észre, hogy a stream HD vagy nem HD?
(eddig letojtam a magam részéről a dolgot, mert a tévén néztem a netflixet - bár ezután sem fogom tabról, de azért megnézem mi a helyzet)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87002) Somatom válasza cidalain (#87001) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Láttam már régebben is és az összefoglalóban levő angol nyelvűben is ott van. Az oldalon az is ott van, hogy hogyan nézz utána a HD képességnek.

Én meg egyáltalán nem nézem, nincs is Netflix előfizetésem. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87003) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

HD netflix 720p-t jelent vagy akár 1080p is lehetne?

(#87004) baal-amiga válasza Sanyi.mTs (#87003) üzenetére


baal-amiga
senior tag

4k is lehet.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#87005) cidalain válasza baal-amiga (#87004) üzenetére


cidalain
veterán

De a 4k csak a Prémium előfizetői csomaggal érhető el.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87006) F.B.I. válasza cidalain (#87001) üzenetére


F.B.I.
veterán

Észre veszed, amelyiken nem ment i30pro, azon a 480p felbontás elég xarul nézett ki 10"-on.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#87007) cidalain válasza cidalain (#87001) üzenetére


cidalain
veterán

A tabon nálam a play áruházban meg sem jelenik a netflix app :F

Update: valamiért nem vagyok kompatibilis már az app letöltéséhez sem. De hogy miért, az jó kérdés. Na kb ennyit bírtam rászánni időben.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87008) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ismerős akar két kisiskolás gyereknek fejenként egy tabletet, így árban sajnos necces a dolog, 30e/db. Nem írok semmit elvárást, csak azt kérdezem, hogy itthonról, újan létezik ilyen eszköz, ami használható és nem akarják majd fél óra után a földhöz csapkodni? Gondolom Youtube, TikTok, játékok (már amit elbír egy ilyen) lenne a fő felhasználási terület. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#87009) cidalain válasza tylerddd (#87008) üzenetére


cidalain
veterán

Sajnos ennyiért csak olyan van itthonról, ami fél óra után földhöz vágós.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87010) Luissimo válasza cidalain (#87007) üzenetére


Luissimo
veterán

Töltsd le a Ntflx oldalàrol esetleg

(#87011) meri válasza tylerddd (#87008) üzenetére


meri
aktív tag

Nem Magyarország ugyan, de a német amazonon a Kindle Fire HD 10 Plus most 115 Euro (4/32 GB, FHD, bővíthető, Android, google play store installálható). Multimédiára, egyszerűbb játékokra teljesen jó.

uff

(#87012) Sanyi.mTs válasza meri (#87011) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"Reklámos változatnál" (mit werbung) mire kell számítani? Menüben, appokban, mindenhol reklám várható?

(#87013) tylerddd válasza meri (#87011) üzenetére


tylerddd
veterán

Most egyelőre lemondtak róla, elmondtam, hogy mikre számíthatnak egy ilyen olcsóbb ketyerénél. Az ajánlást viszont köszi, ez egy nagyon korrekt cuccnak néz ki, nagyon jó árban, még a nonAd, 64GB verzió is.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#87014) meri válasza Sanyi.mTs (#87012) üzenetére


meri
aktív tag

Azt írja, hogy Fire tabletek esetében a lock screen-t használja reklámok megjelenítésére, wifi-re kötve frissül a legújabbakkal, rájuk bökve az ajánlat részletei jelennek meg. Viszont akár később is "ki lehet vásárolni" a tabletet (az összeg elvileg egyenlő a netes árak közötti különbséggel).

uff

(#87015) ispi válasza meri (#87011) üzenetére


ispi
tag

Ránéztem, tényleg igen jó ajánlat. Épp tablet keresőben vagyok, gondoltam miért ne. Mivel csak a tablet tokkal+fóliával egység csomagot hajlandóak német nyelvterületeken kívül is szállítani, így azt raktam a kosárba, erre útban a fizetés felé megállt menet, mert közölte az oldal, hogy egyébként ezt a csomagot sem hajlandóak ide szállítani, találjak ki nekik másik címet. Hát így ért gyors véget az, ami még igazából el sem indult...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#87016) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Fire hd 10 és fire hd 10 plus összehasonlítva: [link]
Mobilról nézem, de csak a vezetéknélküli töltéssel tud többet a "plus" kiadás?

(#87017) ispi válasza Sanyi.mTs (#87016) üzenetére


ispi
tag

MegaRAM. 3 GB / 4GB

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#87018) Dr.NX válasza ispi (#87015) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Igen, ezt szoktuk írni, hogy Magyarországra nem szállítanak.
Valamilyen csomagtovábbító céggel ide lehet szállíttatni (pl. mailboxde.com), úgy meg már nem biztos, hogy annyire megéri...

Elfogadom a sütiket.

(#87019) ispi válasza Dr.NX (#87018) üzenetére


ispi
tag

Olvasgattam az Amazon topicot, de nagyon vérszegény az egész, annyi viszont kiderült, hogy aki biztosra akar menni, az valóban a mailboxde-t használja, de akkor az már macera, + egy regisztráció, meg + egy kör van beiktatva (bár -8% ÁFA), de volt aki írta, hogy fizetni sem sikerült neki a kártyájával, mert baromi gyanakvó a zAmazon, volt akinek viszont sikerült, de azzal a lendülettel le is tiltották az accountját, mert baromi gyanakvó a zAmazon... Így aztán se pénz, se acc, se semmi, az ilyesmi meg nekem pont nem hiányzik. Pedig az ajánlat tök jó lett volna, a vas is elég lett volna nekem, de ennyit inkább mégsem ér az egész.

[ Szerkesztve ]

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#87020) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Még egy utolsó kérdés mára:
Amazon tableteken van gyerek mód? Amivel lehet korlátozni, hogy mihez férhet a gyerek.

(#87021) meri válasza ispi (#87019) üzenetére


meri
aktív tag

Teljesen jogos, elnézést... sokszor rendelek Amazonról, bár nem Magyarországra, de ez az akció - ahogy látom - valóban csak DE-be történő postázásnál vehető igénybe.

uff

(#87022) ispi válasza meri (#87021) üzenetére


ispi
tag

Pedig már teljesen beleéltem magam, hogy lesz egy jó tabletem jó áron, egy álom teljesülhetett volna be, erre tessék! Egy világ dőlt össze bennem és ez mind a te lelkeden szárad, mert felelőtlenül megcsillantottad a reményt! :D Amúgy semmi gond, a gari miatt amúgy is ódzkodom a drágább dolgok kintről rendelésétől, bár ebben az esetben kivételt tettem volna, mivel a hazai tablet piac ár/érték aránya egészen gyalázatos. Özönvíz előtti, már ma is épp hogy megefelelő, vagy meg sem felelő hardverek vannak, csilliárdokért. Vicc az egész.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#87023) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Samsung Galaxy Tab A7 ársávjában (+/- 25e Huf) van ajánlottabb típus? Ahogy látom, ebben csak 3 GB RAM van, ami kicsit kevésnek tűnik. Általános felhasználásra lenne (böngészés, youtube).

(#87024) meri válasza ispi (#87022) üzenetére


meri
aktív tag

:) A helyzet az, hogy én is gondolkodtam a Fire-ön. Most adtam el egy S6-ost, mert nem használtam ki az S-Pen-t, játszani sem nagyon játszottam rajta, inkább csak olvastam, böngésztem, vagy filmet néztem - erre meg overkill. Újonnan, garival 200 eur körül tudnék S5e-t, 300 körül S4-et beszerezni, ezek azért még mindig jó kis cuccok. Jelenleg elnapoltam a beszerzést jövő évre...

uff

(#87025) Dr.NX válasza ispi (#87022) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pedig gari szempontjából az Amazon a legjobbak között van, bár szerencsére nekem még nem kellett visszaküldenem semmit, csak olvastam mások tapasztalatait.
Sok hazai webáruháznál jobb.
Nyilván az európai (.de, .it) Amazonokról beszélek, EU-n kívüli az sok szempontból bonyolultabb.

Elfogadom a sütiket.

(#87026) ispi válasza meri (#87024) üzenetére


ispi
tag

De jó árak! Az S5e-ről is jókat olvastam, csak kis hazánkban kb. 50K-val drágább, mint amennyiért te tudod beszerezni. Annyiért viszont szuper vétel!

#87025Dr.NX: Elhiszem, csak akkor postázzak külföldre azok után, hogy eleve a rendelés is már 2 állomásos volt... Ezek a plusz körök, amik nem tetszenek. De ez az én véleményem, sokaknak biztos nem probléma. Ha simán menne, mint pl. az Aliexpress, valószínűleg már tegnap este megrendeltem volna... Azért röhely, hogy kínából egyszerűbb rendelni, mint innen a szomszédból... :F

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#87027) cod2gamer


cod2gamer
csendes tag

Sziasztok! Édesanyámnak szeretnék egy androidos tabletet vásárolni, ezt néztem ki, itthonról venném (emagon), jelenleg br. 80e, 10 hüvelykes, amire használná az leginkább böngészés hírek, youtube, skype, néhány fotó, és wifiről használná. Mi a véleményetek róla?
Lenovo Tab M10 HD(TB-X306F) Wi-Fi tablet, 10,1" HD TDDI IPS, MediaTek Helio P220, Octa-Core 2GHz, 4GB RAM, 64GB EMMC, Android 10, Szürke
előre is köszi!

(#87028) cidalain válasza cod2gamer (#87027) üzenetére


cidalain
veterán

A HD felbontás elég gagyi 10"-on. Vedd ugyanezt FHD felbontású kijelzővel. Emagon is van, és a keretedbe is belefér: [link]

Funfact: Ráadásul olcsóbb is! Beszarás...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87029) cod2gamer válasza cidalain (#87028) üzenetére


cod2gamer
csendes tag

Köszönöm, szuper vagy! ;)

(#87030) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Idős anyumnak most egy HUAWEI MediaPad M5 van kifejezetten szereti átlag használat sok szókereső játék.
Mostanában alig ,vagy nagyon lassan tölt.
Gondolom valami belül kezdi megadni magát.
Az adapter hibát kizártam mivel próbáltam másikkal azzal is lassú...
Esetleg újat vennék az lenne a kérdésem a játékok állását el lehet vinni a másik tabletra?
Vagy ha újat veszünk kezdheti elölről nem lehet folytatni?
100-ig kb van ajánlott tablet most?10-es kijelző körül.
Néztem iPad-et is de jól láttam ott ilyen szókereső játékok nem is nagyon vannak?
Szerkesztve:
(Pont nézem egyel feltettem is érdekes lehet.)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#87031) Dr.NX válasza Orlin (#87030) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Erről a 10 collosról van szó? Huawei MediaPad M5 10
Nem Lite ugye?
Ha erről, akkor érdemes kipucolni az USB-C csatit, iszonyat mennyiségű kosz bír oda beszorulni. Nagyon vékony tárggyal, lehetőleg ne fém, tablet kikapcsolva. Utána ha van sűrített levegő, azzal befújni.
Esetleg másik kábelt is érdemes kipróbálni, de szerintem a csati lesz.
Mentés: a legtöbb játék manapság valamilyen online accountba ment (FB, Google). Heliummal meg lehet próbálni, de nem minden játék enged menteni.

Elfogadom a sütiket.

(#87032) Orlin válasza Dr.NX (#87031) üzenetére


Orlin
addikt

Huawei MediaPad M3 8.0 32GB

Ő az pontosan.
Tölteni tölt érzékeli mert elindul a töltés,de nagyon lassan megy.Igen ismerős a szitu telefonokkal már megcsináltam ezt a takarítást.
Van mögötte egy usb hosszabbító is,most reggel levettem róla csak a saját kábelén kapja az energiát így jóval gyorsabban tölti most.Olvastam a neten valamerre lehetséges ok a hosszabbító.
Valószínű ez volt a gond.
Megnézem ezt a google mentést is.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#87033) Dr.NX válasza Orlin (#87032) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Tehát az M5 valójában M3. :)

Elfogadom a sütiket.

(#87034) ®abstract® válasza Orlin (#87032) üzenetére


®abstract®
őstag

Hosszabbító kábel mindig meghosszabbítja a jelentősen a töltési időt :U

A másik az hogy a2 tablet között különbség van= és akkor a készüléked pontos típusa a MediaPad M3 8 pont négyes. A media pad M5 tablet az kettő évvel később jelent meg :U

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#87035) Orlin válasza ®abstract® (#87034) üzenetére


Orlin
addikt

Igen sorry.
Csak reggel már nézegettem újabbakat is azért maradt benne a másik a fejembe.
HUAWEI MediaPad M3 8.0 Silver pontosan.
Rájöttem akkor az lehetett a baj.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#87036) lamazonia válasza Orlin (#87035) üzenetére


lamazonia
tag

lehet hasznos info, múlt hétvégén huawei szerviz napok voltak:
-felezték minden árát, plusz elengedték a szerviz költséget, minden hónap végén általában szerviz napok vannak.
-ugyan nem sok baja volt a 3.5 éves tabletnek, szintén idős szülök használják, de kezdett lassulni.
-cseréltettem rajta usb csatit: 1000 forintért kicserélték az alsó boardot, régit visszaadták, igazából elégé el volt kopva, napi szinten töltik.
-cseréltettem benne aksit, új gyári aksit raktak bele, 4500 forintért.

Mintha hard reseteltem volna, annyira begyorsult. szinte új tablet feelingje lett.

Ezt persze máskor is meg lehet csináltatni, csak akkor az 5500 ft helyett 11000+javítás ára lett volna.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#87037) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Lehet inkompatibilitási gond, ha ilyet veszek a Pad 5-höz?
Ahogy nézem, ez nem csak kiosztás átkötés, elektronika is van benne.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#87038) Orlin válasza lamazonia (#87036) üzenetére


Orlin
addikt

"Az akciós szervizelés fizetős javításokra érvényes, hivatalos forrásból származó készülékekre és akár a helyszínen megvárható."
Akkor elvileg kellene a számlát vinni?Mondjuk meg is van még az emailek között.
De mi számít hivatalos forrásnak?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#87039) cidalain válasza Orlin (#87038) üzenetére


cidalain
veterán

Nagyobb elektronikai boltok biztosan olyanok.
A GSM shopok, kisebb IT boltok nem mindig az itthoni importőrtől szerzik be a cuccokat, szerintem ezek a nem hivatalos források.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87040) lamazonia válasza Orlin (#87038) üzenetére


lamazonia
tag

nem kértek semmit. tabletre ránéztek, elkezdték megjavítani.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#87041) Jarod1 válasza Dr.NX (#87031) üzenetére


Jarod1
addikt

először poszivóval próbáld, valami gumi szűkítővel, a jack csatiban nálam egy egész porcica csorda volt benne.. meg a usb csatinál is.

(#87042) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni tablet vásárlásban. Felhasználása inkább stream szolgáltatások használata (NETFLIX HD-minőségben, HBO Go) és memóriakártyáról való filmnézés is lenne. Természetesen Google szolgáltatásokra is szükségem lenne. (PL Gmail, Play áruház stb) Gondolom így emiatt a Huawei már a kiesők közé tartozik.
Kb 150.000 a határ.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#87043) Jarod1 válasza Selynelar (#87042) üzenetére


Jarod1
addikt

Akkor kínaiak kilőve Chuwie allcube és a többi mert csak sd a netflix.
SAmsung, Lenovo, a célpontok méretet nem írtál...

(#87044) Selynelar válasza Jarod1 (#87043) üzenetére


Selynelar
aktív tag

10'- ban gondolkodom. Akarom mondani, hogy az lenne az ideális.

Köszönöm :R

(#87045) cidalain válasza Selynelar (#87042) üzenetére


cidalain
veterán

Netflix HD kompatibilitási lista: [link]
A tabletek tekintetében a lista nem friss, célszerű a chipset listát is megnézni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87046) Selynelar válasza cidalain (#87045) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. Egyébként szemezgetek a Samsung S6 Lite-tal. Ő mennyire jó a kategóriájában? Köszönöm mindenki válaszát. Van egyébként konkrét típus, ami jelenleg az etalon?

A hír a Huawei-ről mennyire igaz? Teljesen megszűntek a google szolgáltatások a termékeikben?

[ Szerkesztve ]

(#87047) cidalain válasza Selynelar (#87046) üzenetére


cidalain
veterán

A Huawei Matepad szériában gyárilag valóban nincs Google Play.
A Mediapad szériában még van, de azok régi konstrukciók.

S6 Lite az adott árkategóriában korrekt.
Lenovo P11, P11 pro, Xiaomi Mi Pad 5 ami még szóba jöhet szerintem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87048) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
Van egy Huawei T3 8" Tabletem, amit 2017 óta használok.
Az utóbbi időben egyre lassabb... Kb egy hónapja újrahúztam az egészet, de nem igazán javult a helyzet. Sokszor már gépelés közben is belaggolt, bár ez valamelyest javult az újra telepítés óta. Nem használok sok appot rajta, de abból a kevésből pl. az NFL és NFL Fantasy appokba nem tudok már belépni, ma reggel pedig kiírta, hogy kiléptette a Google fiókom, és újból be kell jelentkezzek, viszont ez nem sikerül, csak pörög a kör, akár fél óráig is, ha úgy hagyom.
Ezek mitől lehetnek? A régi android rendszer nem támogatott már esetleg? Vagy ez az USA szankciók következménye lehet? Vagy csak szimplán rá akarnak kényszeríteni, hogy vegyek egy újabb tabletet?
Nézegettem már amúgy a kínálatot, de nem igazán találtam tetszőt. A 8" méret nekem nagyon bejön, a 10" már nem olyan kényelmes (van olyanom a munkához), de ahogy nézem nincs igazán értelmes ajánlat ebben a méretben (talán valamelyik iPad mini)

Just a simple Lineman...

(#87049) cidalain válasza A Zéé (#87048) üzenetére


cidalain
veterán

4 mag 2 giga rammal kb ennyit tud a mai világban. Az appok egyre jobban fárasztják a vasat, ahogy frissülnek úgy kerül beléjük egyre több minden, ami persze a régebbi gépeket már megnyekkenti.
Az nfl.com önmagában egy agyonscriptelt weboldal, az erős gépen is szarul-lassan jön be nálam, el tudom képzelni milyen lehet az appjuk...
Egy fokkal jobb 8-as a Lenovo M8 fullHD, 8 mag 3 GB ram, frissebb droid. Alzáról 60k: [link] mondjuk hosszútávra ezzel sem lehet tervezni, de 2-3 évet elmegy még, ha az igények nem változnak.

(Nincs összeesküvés, az app gyártók nem részesednek a hardvereladásokból, nekik tényleg az a fontos, hogy az appjuk csillivilli legyen, szebb, jobb, többet tudjon, mint a konkurens app. A fejlesztés során a korlátlan erőforrásokat veszik alapul, ezért a régebbi gépes tulajok megszívják)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87050) Somatom válasza cidalain (#87047) üzenetére


Somatom
veterán

"és memóriakártyáról való filmnézés is lenne"

A MI Pad 5 -ben nincs memóriakártya foglalat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.