Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Biqci válasza z0d1AK (#28985) üzenetére


Biqci
aktív tag

Akkor ezek szerint szerinted érdemes még egy jó állapotú Asus TF101-es vásárlásán gondolkozni? Használtan, de jó áron?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#29002) z0d1AK válasza tjb007 (#28999) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez meg már az ő dolguk, ha nagyon nem kell senkinek, akkor majd lesz olcsóbb (talán).
Bár tegyük hozzá, 3G-s tablet 70-ért még nem is olyan rossz, nem sok alternatíva van ugyebár sajnos ezen a fronton. Mondhatni lehet örülni, hiszen lehet már ilyen-olyan tabletet venni, mindenki megtalálhatja az igényeinek a legmegfelelőbbet. Igaz, akinek meg nincs konkrét igénye, annak meg egyre nehezebb választania.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29003) tjb007 válasza Biqci (#29001) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak akkor ha nagyon jó áron van (mondjuk 70-75e forint), jár mellé a billentyűzetes dokkoló is és van még rá garancia.

(#29004) DGery válasza Bocaa (#28997) üzenetére


DGery
aktív tag

Inkább a ConCorde a jobb support miatt :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#29005) Biqci válasza tjb007 (#29003) üzenetére


Biqci
aktív tag

50 lenne dokkoló nélkül, de arra nincs is szükségem, ha gépelni kell akkor van egy jó kis EliteBookom.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#29006) z0d1AK válasza tjb007 (#29003) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából nem rossz annyira az a TF101. Mivel 2011 júniusában jelent meg, így a hazai példányokra vagy fél év gar kellene hogy legyen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29007) anonym1s válasza stmiklosi (#28986) üzenetére


anonym1s
őstag

Tudom hogy az usb porton fel amper van csak, de elvileg annak is fel kene toltenie, csak lassabban.
A gyari toltoje tonkrement az elso toltesnel, de az 1A-t adott le pedig 2A van rairva. En csinaltam egy masikat telefon toltobol az is 1A-t ad le, de azzal sem megy. Szerinted akkor 2A-os toltovel megindulna a toltes, es nem valoszinu hogy van valami baja? Mit jelent az a sarga haromszog benne egy piros felkialtojellel az akksi jelben az indulasnal?

[ Szerkesztve ]

(#29008) laszlohu válasza Bocaa (#28997) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem egyértelműen CC one Tab

(#29009) laszlohu válasza DrKing (#28992) üzenetére


laszlohu
addikt

Beállítások - felül "modulok" ( más néven widgetek ) -
esetleg az óra ( clock ) modult valahogy kivetted, és ha hosszan rányomsz vissza lehet tenni.

(#29010) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!

A párom keres tabletet a legalsó árszegmensben, itthon garanciával, ami olyan 20-22e Ft-ot jelent. A piacon körbenézve nyilván csak kínai gyártók jöhetnek szóba. Most jó 1 órát kutakodtam és 2 lehetséges delikvenst találtam:

-DPS Dream 7"
-M-Tech aTab7

Mindkettő ugyanazon paraméterekkel rendelkezik. Az elsőnek 1.3 megapixeles előlapi kamerája van, amíg a másikban nem 4GB, hanem 8GB a belső memóriája (még ha ebből nem is 8 a felhasználható), valamint van benne HDMI kimenet, ami elég csábító. Mi a véleményetek róluk?

Ha esetleg van más, itthon is kapható alternatívátok, amit bátran ajánlotok a fenti kettő helyett, akkor szívesen meghallgatom! :)

Előre is köszönöm és kellemes Ünnepeket!

(#29011) tjb007 válasza Biqci (#29005) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyit megér, persze ha nincs nagyon lelakva (karcok, sérülések stb.)

(#29012) Chaser válasza Biqci (#29005) üzenetére


Chaser
titán

FHD filmeket nem viszi, 3-4 megnyitott oldalnál már megzuhan a sebesség, kb ennyi amit én tudok róla.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29013) Magnat válasza Metacska (#29010) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

Vki linkelte másik topicba ezt: [link]

Állítólag holnaptól Penny Marketben 25k lesz. Ugyan csak egy mag, deha nincs semmi nyűge, sztem nagyon jó vétel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29014) ityam


ityam
senior tag

Nah leírom a meghülyülésem történetét hátha másnak is hasznos vagy tudjátok hogy nálam mi van meghülyülve rajtam kívül.

A Tabletem azt csinálta ha rá van dugva a töltőjére akkor egyszerűen használhatatlan a kijelzője, Ha gépelni akarok akkor amit leütök gombot ő még kiegészíti másik 2-3 betűvel kedvességből. Ha törölni akarok egyet akkor is egyet kitöröl és másik 2-3 betűt beír :)
Eddig nem zavart a dolog mert én soha nem használtam itthon a tabletet. Ezt én arra vettem ha mászkálok pestre akkor tudjak filmet nézni játszani stb. És ha nincs töltőre dugva akkor teljesen jó.
Mivel most lassan eladásra kerül gondoltam kicsit variálom a dolgokat hogy megtudjam mikor is csinálja és nem e lehet valamit tenni az ügy érdekében.
Először próbáltam tuningolni a prociját. aztán lejjebb venni. IO ütemezést állítani nofrillsben de egyik sem változtatott a dolgon.
Gondoltam rádugom a számítógép USBjére. Nah onnan nem produkálta a hibát. Hmm mondom gyanús. Hoztam egy másik töltőt és azzal jóval kevésbé csinálta a hibát. gépelni lehetett. ha sokáig tenyereltem egy helyen a képernyőre akkor azért rakott hozzá pár plusz betűt de egészen használható volt. Feltúrtam a szerkrényt és találtam még kettp töltőt. Ezzel a kettővel is rengeteg plusz betűt írt minden betű után.
Ezután gondoltam egyet kipróbáltam egy másik konnektorban a szobánban hátha. Hát még mindig rossz volt.
Átvittem az anyuék szobájába és az ottani konnektorban teljesen hibamentes.

Erre kössetek csomót!

Valószínűleg nincs rendben az elektromos hálózatunkkal a házban. Az a fázis ami az én szobámban van valszeg bugos. De másnak nincs semmi baja. Se a számítógép se a TV se semmi.
egyedül a tabletem hülyéskedik. De ha nem nyúlok hozzá csak simán feltöltöm akkor nincs semmi baj.
Találkoztatok már ilyennel? Mi köze van az elektromos hálózatnak a tablet kijelzőjéhez? Ha nem nyúlok hozzá akkor nem írogat magában semmit, csak az általam irottat pótolja ki. Persze ha nem virtuális billentyűzet van akkor is össze vissza kattintgat, tehát nem a virtuális billentyűzet rossz csak mielőtt erre gondolnátok. Menüben is össze vissza indít el dolgokat töltőről használva.

(#29015) Magnat válasza ityam (#29014) üzenetére


Magnat
veterán

Én is találkoztam már ilyen töltővel, mondjuk nem próbáltam sok konnektorban, mert vhol olvastam, h agyon tudja vágni a gépet, úh inkább nem használtam a töltőt.
Van most egy olcsó töltő ha vkit érdekel, Qtek 9600 a neve, speedshopban 1390 ft: [link]
2 amperes és mini usb-s, én már vettem kettőt is, mert ennyiért nincs másik ilyen. Az egyiket szét akarom vágni és usb aljzatot buherálni rá, h univerzális legyen. De ha vkinek csak micro usb kell, akkor 1usd körül lehet rendelni hozzá mini usb to micro átalakítót, a másikat azzal használom.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29016) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Alapvetően igeek vagyok és így, hogy karácsonyra azt hittem, hogy mindenre össze tudtam spórolni, jött az újabb érzés, hogy bizony milyen jó lenne egy tablet is.
Több ismerősömnek Ipad-ját már a próbálgattam, nagyon bejön, de alapvetően nem vagyok híve az almás dolgoknak, ráadásul szeretem az Android rendszereket.

Jelenleg melyik 10"-os tabletek számítanak bestbuynak? Jó lenne ár/érték arányban minél "okosabban" megúszni (azért jó lenne, ha 100ezer alatt lenne). Fontos a nagy felbontású képernyő és nem riadok vissza a főzött romoktól sem, hogy kihozzam a hardverből a maximumot.

Előre is köszi a segítséget és boldog ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

(#29017) ityam válasza Magnat (#29015) üzenetére


ityam
senior tag

az anyuék szobájába mindegyik töltővel jól működik.

(#29018) Semm1 válasza laszlohu (#28974) üzenetére


Semm1
tag

Átgondoltam, mondjuk a 2-3 óra sem olyan rossz, úgyis csak pár dolog megnézésére kéne naponta. Persze megnéztem, és itt is utána olvastam, hogy milyen gépek jöhetnének még szóba, ezeket találtam:
Ainol Novo 7 Crystal
Prestigio Multipad 7.0 Pro Duo
ConCorde Tab PLAY
Az első előny a WayteQ xTAB-70dci-nek, hogy nagyobb a kijelző felbontása, és ez nekem nagyon tetszik benne. A többi gépen van mini HDMI, eljátszottam a gondolattal, hogy miket lehetne ezzel "műveli" LCD TV-n, de igazából ezt sem használnám. A többi gépnek számomra csak annyi előnye lenne, hogy nagyobb akksi van bennük, de a 3000 mAH-s Wayteq-hez képest, kb. 30-45 perccel több üzemidőt hoz a többi gép kb. 4000mAH-s akksija, nem? Még a Concorde Tab Play 16 GB tárhelyét lehetne előnyként nézni, de mivel nem pakolnám sosem tele, csak egy netezős táblagép lenne, nekem ez sem előny, főleg nem ennyi plusz pénzért.
Tudsz, tud még valaki 40000 Ft-ért egy jó gépet ajánlani, vagy jó lesz nekem a Wayteq? :)
Köszönöm !
Üdv

(#29019) Magnat válasza Semm1 (#29018) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem Voda Smarttabom van 1280x800-zal, barátnőmnek meg Prestigio Prime Duo 1024x600 felbontással és azt kell mondjam, h nehéz észrevenni a különbséget, viszont browseolásnál elég macera a nagy felbontás miatti kis vezérlők tapizása. Nem mondom, h szarabb a nagyobb, de nem feltétlen jobb. Az akksi meg hidd el, mindig akkor merül le amikor kellene, szóval én inkább vennék nagyobb akksis hdmi-s kütyüt mint nagyobb felbontású Wayteqet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29020) Benderember


Benderember
csendes tag

Miután többen is ajánlottatok a pár nappal ezelőtti kérésemre tableteket, neki ültem a dolognak és átnéztem részletesen melyik is lenne a legjobb nekem. Választásom erre a táblára esett: Onda V972

A segítségetek, vagyis a véleményeteket szeretném kikérni erről a készülékről. Tudom még nem jelent meg így nem lehet sok mindent elmondani róla, de mégis felépítés és márka alapján mit gondoltok? Jó vétel lehet? Ja és ez az onda-tablet.com vajon hivatalos kereskedő és megbízhatóak? Valakinek tapasztalat?

Bár az Onda a no. 1, azért a másik két választottam a Ramos W30 (de sajnos ez nem "retina"), valamint a Cube U9GT5. Ha esetleg ezek jobbak, megbízhatóbbak, kérlek osszátok meg velem is.

Köszi előre is a segítséget mindenkinek! :)

(#29021) stmiklosi válasza anonym1s (#29007) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Sárga 3szög, felkiáltójellel: szerintem nem tölt ) én még az enyémen nem láttak ilyet.
Töltők: igen, PC USB-ről is tölthető, de akkor nem lehet bekapcsolva, mert csak (lassabban) merül.
Miért? Számolj, gondolkodjunk:
Egy átlag tabban van 4000mAh-ás akksi (legyen igaz, ha nem is az). Ez megint átlag egy töltéssel bírja 4 órát (inkább kevesebbet).
Akkor? 1A a fogyasztás. Akkor mire elég az 500mA? Használat közbeni töltésre semmiképp...
Az én töltőm 2A-os(nak mondott, de minden kínait osztani kell valamennyivel) , ca. 3 óra alatt tölt fel.
Kb ennyit a töltőkről, lehetőségekről. Belemehetnék jobban a az akkuk (ezen belül a Li-Ion és Polimer de van más is) és töltőáramkörök lelkivilágába, de az már nagyon szakmai lenne....
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#29022) RMZ250


RMZ250
senior tag

Halihó.
Olvasgatok ebben a rootolás témában és egyes leírásokban ez van:

Állítsuk a telefont USB hibaelhárítás/hibakeresés módba (Beállítások -> Alkalmazások -> Fejlesztés)

Nekem az Alkalmazások után nincs olyan, hogy Fejlesztés. :F
Hogyan tovább?

Ha rábökök az Alkalmazásokra jobb oldalon a programok jelennek meg.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#29023) tjb007 válasza RMZ250 (#29022) üzenetére


tjb007
nagyúr

Froyo -nál/Gingerbread -nél valóban itt van de az ICS -től kezdődően már új menüpontban (Beállítások → Fejlesztői lehetőségek) található meg.

(#29024) razorka777 válasza RMZ250 (#29022) üzenetére


razorka777
veterán

Beállítások-fejlesztői beállítások(legalul) és ott kell lennie.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#29025) RMZ250 válasza tjb007 (#29023) üzenetére


RMZ250
senior tag

Így megvan. Köszi, neked is razorka777 :R

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#29026) anonym1s válasza stmiklosi (#29021) üzenetére


anonym1s
őstag

Na, hat en is errol beszeletem. A hozza adott toltore 2A volt irva de en lemertem es valojaban 1A-t adott le. Lehet azert doglott meg mar az elso toltesnel. Azt viszont nem ertem, hogy miert akar bekapcsolni ha radugjak a toltot. Ugyanis mar teljesen lemerult az akksija, ha nincs toltore dugva kikapcsolt allapotban van, de ha radugjak a toltot, azonnal be akar kapcsolni csak nemtud, eljut a logoig es ujra indul. Hogy lehet ezt kikapcsolni? Tesom azt mondja nem reagal a kikapcsolo gombra, hiaba nyomja hogy kikapcsolja, nem kapcsol ki.

(#29027) razorka777 válasza anonym1s (#29026) üzenetére


razorka777
veterán

Próbáld ki,hogy hosszan nyomod a power gombot,míg le nem kapcsol.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#29028) stmiklosi válasza anonym1s (#29026) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Akkor picit "mélyebben"..
MINDEN(!) LI-xxx akkumulátorral rendelkező eszközben van egy töltés/kisütésvezérlő. Ez az integrált egység gondoskodik arról, hogy ne legyen túltöltve, ne kapjon túl nagy töltőáramot, ne legyen alulmerítve és a kisütőáram ne haladjon meg egy megengedett maximális értéket, figyeli a hőmérsékletet is. Ezen adatok túllépése sok jó tulajdonsága mellett az akku halálához, de mindenképpen drasztikus élettartam csökkenéshez vezet. (De erre az elektronika miatt nem kerül sor)
És akkor egy lemerült akku töltődése az idő függvényében. Ha 4 órára teszem a teljes feltöltést, akkor az első órában olyan magas árammal tölt, hogy az első óra végén benne van a teljes töltés legalább 75%-a. Mindezt akkor természetesen, ha a töltő le tudja adni!
Ha tudta, ezután leesik a töltőáram kb. az induló 1/3-1/4-edére és ezzel megy még 2-3 órát, amikor is a töltést befejezettnek nyilvánítja.
Ezt csinálja a töltésvezérlő.
Ha nem elegendő a töltőáram ezen "kívánság" teljesítésére, akkor a töltési folyamat másképp zajlik töltőáramban és időben egyaránt.
És akkor megkérdezem: milyen töltöttségi állapotban mérted az 1A töltőáramot? És ha éppen már nem "kért" többet az akku, pedig lett volna miből, a töltő tudta volna?
Érdekesség:
A mai kommersz készülékekbe épített akku és vezérlő együttesre mondanak x számú töltési/kisütési ciklust élettartam gyanánt.
De! Ezek az akkuk tudnának kb. 5*-ös élettartamot is, azon az áron, hogy a töltési végfeszültséget nem engedik fel 4,08-4.11V-ra, hanem leállítják 4,00-4,03V-nál. Igaz az akku kapacitása csak 80%-a az előzőnek, de ahol hosszú élettartam és megbizhatóság kell, ott ezt választják. Lásd: ipari és katonai alkalmazások.
Ha azt írnák kommentár nélkül egy TAB adatlapján (konkurrencia is van és figyel!) hogy kapacitás: 3200 vagy 4000 Te melyiket választanád? Ugye nem kérdés.
Hosszú lettem, de elnézést, üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#29029) DGery válasza ityam (#29014) üzenetére


DGery
aktív tag

Az is okozhatja a problémát, h a konnektorban az egyik csati a fázis, míg a másik a 0. Vannak bizonyos eszközök amik jobban, míg mások kevésbé érzékenyebbek erre.

Pl.: hangtechnikai eszközöknél is a hálózati kábelt kétféleképpen lehet a konnektorba csatlakoztatni, de az egyik esetben mindig jobb hangot kapunk.

Egy egyszerű próbát megér, hogy dugd be fordítva a töltőt a szobádban, és lehet megoldódik a dolog :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#29030) DGery válasza Benderember (#29020) üzenetére


DGery
aktív tag

Én ITT írtam pár sort az általam használt ONDA V712-ről.
Én személy szerint maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Viszont ahogy hallottam sajna a onda-tablet.com nem a legmeegbízhatóbb beszerzési forrás. Ajánlom inkább az AlieExpress vagy a DealExtreme oldalakat.
:)

szerk: DX-en sajna még nem kapható

[ Szerkesztve ]

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#29031) lezlike1


lezlike1
csendes tag

DGery:
Az a baj hogy a kártyát extsd-nek nevezi és az SD-kártya törlése...akkor a belsőről törölne mindent mert azt nevezi sdcard-nal az extsd-nél csak leválasztani lehet!!!!

[ Szerkesztve ]

(#29032) Krystal_s válasza z0d1AK (#28985) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
Esetleg nem tudnál mondani 1-2 programot, játékot amire nem lenne elég egy Tegra2 ? (tudom így kicsit buta kérdés, de akkor eltudnám dönteni, hogy nekem elég lenne-e a gép tudása, vagy nem )
Még nem nagyon értek, az android rendszerhez. Böngészni szeretnék, de a flash miatt már ahhoz is szükséges egy kicsit erősebb proci. Fontos, hogy lejátssza a 720p és 1080p youtube videókat. Néha szeretnék játszani is újabb játékokkal. Tomb Raider és GTA-hoz hasonló játékok érdekelnének.

tjb007: Hát igen, csak nem tudom egy tab-nál mi számít extra igénynek. :F
Köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#29033) z0d1AK válasza Krystal_s (#29032) üzenetére


z0d1AK
veterán

Játékot nem nagyon tudok mondani, talán egy éve az Acer Iconia Tab A100-as volt az utolsó Tegra 2-es tabletem. Pillanatnyilag szerintem még a legtöbb játék megy gond nélkül a Tegra 2-vel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29034) Bocaa válasza DGery (#29004) üzenetére


Bocaa
senior tag

énis ígyvoltam vele akkor nem csaltak a megérzéseim.

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#29035) freemanone


freemanone
őstag

Sziasztok, nemtudom jó helyre írok-e, de ha nem akkor igazítsatok útba kérlek!
Az lenne a kérdés, hogy egy felsőkategóriás tabletet szeretnék venni ami kivált teljesen egy netezős laptopot.
Fontos a billentyűzet dokkolhatóság, tehát nem támasztós bőr tokos megoldás, hanem olyan mint az Asus Transfomer széria. Ebből Jelenleg az Infinity-vel (tf700) szemezek, de körbe akarok járni, hogy van-e egyáltalán más alternatíva, mert nemigazán tudok róla, de hátha van itt valaki aki tud ilyet mondani!
Kizárólag droid érdekel és 10"-os méret!

[ Szerkesztve ]

(#29036) zolee1967


zolee1967
tag

Sziasztok!

NAVON Explorer 7"-hoz lehet használni külső USB billentyűzetet? Mondjuk tok+billentyűzetre gondoltam.
Ha tudja kezelni a külső billentyűzetet akkor milyen típust ajánlanátok?

Z

(#29037) stmiklosi válasza zolee1967 (#29036) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Nekem ilyen van, jó. Még PC-be dugva is működik (családban van sima USB és mini USB-s is.)
Praktikus hordozó-védő tok is egyben. Itthon is biztos van én kintről hozattam max. 3000-ért.
http://www.alibaba.com/product-gs/625667830/7inch_Micro_USB_Keyboard_leather_Case.html
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#29038) anonym1s válasza stmiklosi (#29028) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz a kimerito valaszt! Mostmar nagyjabol tudom hogyan mukodik a toltesvezerlo, de azt meg mindig nem tudom hogy miert nem marad kikapcsolva ha radugjak a toltot.
Miert akar folyton bekapcsolni amint radugjak a toltot?

Na, kozben beszeltem a tesommal. Radugta a telefonja toltojet a tabletre, es befejezte az ujraindulgatast, most az ures akksi van a kijelzon, szoval ugy nez ki elkezdte tolteni :)

[ Szerkesztve ]

(#29039) z0d1AK válasza freemanone (#29035) üzenetére


z0d1AK
veterán

Magyarországon androidos vonalon csak az ASUS Transformer termékei vannak ilyen billentyűzettel. Windows RT/8 platformon már más gyártónál is van hasonló kivitel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29040) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Párom szeretne tabletet vásárolni, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Néhány jellemző az elképzelésről:
- alapvetően olcsóbb kategória( ~25k max), viszont abszolút kompromisszumképes
- 10" fontos, és minél jobb kijelző, ami belefér az árba
- játékok közül kb angry birds szint, semmi extra
- főleg böngészés, néha film, de nem követelmény a fullHD
- legalább 512MB RAM, legalább egy mag 1 - 1,2GHz, min. 4GB belső tárhely (meg gondolom bővíthetők)
- márka nem számít, csak megbízható legyen
- ha nem túl nagy árbeli különbség, akkor inkább belföldön szeretnénk vásárolni, így nyugodtabban van, hogyha történik vele valami és garanciában megoldható

Szerintem a legtöbb dolog amit írtam a mai normáknak megfelel, semmi extra. Inkább a combosabb hardver helyett minél jobb legyen a kijelző.

Előre is köszi a segítséget!

(#29041) stmiklosi válasza anonym1s (#29038) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Ehhez tudni kéne a bekapcsolási folyamatot, pontosabban hogyan zajlik le.
Nem a felállás folyamatát, hanem magát a bekapcsolást.
Egy lehetséges magyarázata a dolognak:
Azok a készülékek, (szinte mind) amelyeken nincs fizikai bekapcsoló gomb olyan módon kapcsolnak be, hogy figyelik a processzor egyik lábának a jelszintjét. Ha ez a jelszint elér egy bizonyos értéket (ezt kapcsolja rá a bekapcsoló gomb is), akkor elindítja a boot folyamatot.
Olykor elég erre néhány microsecundumos impulzus is. Általában azért úgy vannak ez az áramkör felépítve, hogy x hosszúságú logikai állapotváltozás ellen védve van (zavarjel) és maga a processzor is megkívánja ezen az indítólábon legalább x (5-10-20) órajel idejéig annak a bizonyos logikai szintnek a jelenlétét és akkor veszi érvényesnek.
És akkor ezt jelet generálhatja (a védelmek ellenére) egy nem megfelelő töltő (biztos láttál már olyan monitor, printer, scanner összekötőt, amin egy "gumó" van, az például egy zavarszűrő egység), párosítva esetleg egy csontra lemerült és így nagy töltőáramigényű akkuval (mit írtam az előbb?), amely úgy megrántja a töltőt, hogy megszólal a töltő védelme, időszakosan leejtve, kikapcsolva a töltőt (ez csak oszcilloszkópon, ott viszont ragyogóan látszik) és ez a ki/be kapcsolási hinta-palinta (másodpercenként akár 5* is, megbolondítja az egész tab feszültségellátását és az azt érzékelő, ebből "dolgozó" (bekapcsolás!) áramköröket.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#29042) z0d1AK válasza sssirius (#29040) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért a kompromisszumokra rá kell gyúrni, 25-ért 7"-os tabletek vannak, 30 körül van Navon 9"-os, de az is hulladék a maga 800×480-as felbontásával. Kicsit vagy az árat kéne fentebb tornászni, vagy az igényeket lentebb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29043) ityam válasza DGery (#29029) üzenetére


ityam
senior tag

köszi a tippet de nem oldotta meg a problémát a fordítva bedugás.

(#29044) freemanone válasza z0d1AK (#29039) üzenetére


freemanone
őstag

Ezek szerint külföldről lehetne beszerezni mást, ami hasonló megoldás és droidos? Nem ragaszkodok az országon belüli vételhez, szóval érdekelne, ha van, gyakorlatilag bármilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#29045) Chaser válasza sssirius (#29040) üzenetére


Chaser
titán

Ott még nem járunk, hogy 10" 25k-ért dobáljanak. 35-ért már kapsz myaudiot ákciósan', de ha fontos a 10" ott van. Bowshit az egész, szóval mérlegeld a következőt:
1. 7" prestigio IPS 35-37k, 2 év gar, kb mindenben jó
2. ha mindenképp 10" kell akkor kitolni a keretet nem kicsit, de ha itthonról akarsz valami értelmeset az min. 50k
3. vehetsz from China is, ha bevállalod a rizikókat, de akkor se 25-ért 10"-ost
4. Megbízhatóság? Ki kell fogni kategória. Vannak jó szériák, de ott se szent írás hogy sokáig hibamentes lesz még 50k+ kategóriában sem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29046) zolee1967 válasza stmiklosi (#29037) üzenetére


zolee1967
tag

Szerintetek az [itt] említett USB billentyűzet jó lehet a NAVON Explorer-het?

köszi

Z

(#29047) ityam válasza sssirius (#29040) üzenetére


ityam
senior tag

Nekem egy Alwinner A13 as tabletem van. 512 MB ram 1 GHz proci (1 magos) Ilyet netezésre nem javaslok.
Én nagyon lassúnak találom netezésre az enyimet. Játékok elég jól mennek arra nem panaszkodok, meg a filmekre sem, de a netezéshez nincs türelmem rajta. Szal ha legtöbbet netre kell én valami erősebb konstrukciót javaslok mindenképp.

(#29048) b0bcat válasza stmiklosi (#29028) üzenetére


b0bcat
addikt

Én is olvastam erről a Samsung-féle tesztről, hogy 80%-ig töltve az akkut megnő annak az élettartama, de abban a cikkben a cella melegedésével magyarázták az élettartam csökkenését, márpedig a melegedés a töltőáram függvénye, tehát - elméleti síkon - a töltőáram csökkentése lenne a megoldás. A másik, amit nem értek, az az, hogy egy 2 Ah-s akku 2A-es (azaz 1 C-s) töltőáramtól csak minimálisan melegszik. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#29049) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Akkor az előző kérdésem kevésbé terjengősen:
Milyen 9-10"-os HD kijelzőjű tableteket tudnátok tudnátok ajánlani cirka 80ezer Forintig bezárólag?

(#29050) stmiklosi válasza b0bcat (#29048) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Ezek az ismeretek kevésbé publikusak, bár nem hozzáférhetetlenek, amennyire én (a magam szemszögéből)
megítélem, nem is igazán érdekel senkit.
A melegedéssel magyarázott élettartam növekedést azért nem tartom valószínűnek (hangsúlyozom ez már csak az én meggondolásom), mert az minden további nélkül kézbentartható, tulajdonképpen csak töltési idő növekedéssel járna, az meg már nem is tartozik a készülékek műszaki adata közé, nem kellene vele, mint eladáscsökkentő adattal számolni. A kisebb kapacitással annál inkább.
Itt inkább az számít (gondolom én), hogy a cellában nem teljesen homogén a töltés közbeni átalakulás és egyes részei túltöltödnek, egyes részei még lemaradnak, de összességében kapacítást nyerek.
Ha csökkentem a bevitt töltésmennyiséget jobb eséllyel kerülöm el egyes részek túltöltődését, károsodását.
Én így gondolom, de ezeket nem állíthatom, inkább csak ezeket tartom lehetséges műszaki magyarázatnak.
És igenis (ehhez kapcsolódóan) egyszer (valamikor a használatbavétel elején) ajánlatos (talán hogy minden egyes részlet aktivizálva legyen) teljes feltöltést és azt követő kisütést végezni. Csak egyszer!
Ezt nem igazán ajánlják, inkább azt mondják, ááá.. ezt nem kell, ez nem a régi akku (MiMH, NiCd), sugallják, hogy ez milyen jó. Pedig vannak felhasználások, ahol a régiek jobbak, de oda kell rájuk figyelni.
Melegedés: 1C-2C, igen ezek az akkukat ismerők számára jelentenek valamit, de itt megint nagyon nem mindegy, hogy (más egyéb körülmény azonossága mellett) milyen töltöttségi állapotnál beszélünk róla.
Üresről indulva nem okoz problémát hőmérsékletet, 50% (vagy ki tudja mennyi) felett ugyanaz már kritikus lehet.
Én, ha oda tudok figyelni, általában 90-95% környékén lehúzom a töltőről.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.