Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok!

ModeCom tabletekről van tapasztalat?

Jövőhéttől elérhető itt ModeCom Tablet 9,7' - FreeTAB 9704 IPS2 X4 ( CPU X4 GPU X8 ,Retina IPS 2048x1536) tablet 70-75eFt körüli áron 2 év garancia.
Egész jónak tűnik leírás alapján és ára se rossz.

(#32002) azozo válasza Buster17 (#32000) üzenetére


azozo
senior tag

Lehet átállítani kell az ACCelatort a beálításoknál....
Legalábbis nálam azt kellett 4.0.3-a droid

:DD

(#32003) Buster17 válasza azozo (#32002) üzenetére


Buster17
addikt

Nem találom :(

(#32004) csibe1 válasza Buster17 (#32003) üzenetére


csibe1
addikt

Esetleg a játék menüjében nézelődj,és ott nézd meg lehet-e kalibrálni a G szenzort.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#32005) Buster17 válasza csibe1 (#32004) üzenetére


Buster17
addikt

Nincsen :(

(#32006) Buster17


Buster17
addikt

Full gáz az egész. Tökre ellenkezőleg van minden. Vízsuintes játéknál függőlegesen kell tartani hogy irányítani lehessen, függőleges játéknál full ugyanez csak akkor vizszintesen kell tartani.

Azért ennyi pénzért nem ezt vártam. Vagy orvosolni lehet vagy vissza viszem a boltba :(

(#32007) artiny


artiny
őstag

Melyik a jobb proci?:

1.) Rockchip RK306 ;1,6 GHz Dual-Core

2.) ARM Cortex A9;1,5 GHz Dual-Core

(#32008) Buster17 válasza Buster17 (#32006) üzenetére


Buster17
addikt

Na már lenyugodtam, friss reggeli fejjel elsőre rögtön találtam egy beállítást, hogy az accelatort átlehet tenni phone modre és így már jó lett. :B

Hogy legyen is 1 kérdés akkor hogy tudom felfrissíteni az androidot? A hivatalos oldaláról letöltöttem de a manual utasításait követtem és nem lett jó. Szinte az első lépésen nemjutok tovább. Nincs valami egyszerű megoldás?

(#32009) PumpkinSeed válasza tjb007 (#31997) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az a baj, hogy néhány megtévesztő azért a tesztek közül. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#32010) z0d1AK válasza artiny (#32007) üzenetére


z0d1AK
veterán

" ARM Cortex A9;1,5 GHz Dual-Core" - Ez így ebben a formában nem egy processzor típus, csak a specifikációit, felépítéseit taglalja.
Egyébként valószínűleg az AMLogic AML8726-MX volna az, ami például az xTAB-70dci-ben is megtalálható.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32011) solgew válasza z0d1AK (#32010) üzenetére


solgew
csendes tag

Egyébként valószínűleg az AMLogic AML8726-MX volna az, ami például az xTAB-70dci-ben is megtalálható.

Szerinted milyen tudást képvisel? Például az RK3066-hoz képest lassabb, vagy gyorsabb?

(#32012) z0d1AK válasza solgew (#32011) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ahogy tbj007 is írta, azért nincs nagyon értelme így számok alapján összehasonlítani, mert mind a kettő lehet rosszabb is, jobb is a másiknál függően a szoftver optimalizációjától. Normál használatnál nekem az AMLogic eddig gyorsabbnak tűnk, bár ez lehet attól is, hogy amint írtam, amit használtam készülékek, ott optimalizációban is volt nem kis különbség. Ellenben a Rockchip erősebb GPU-val rendelkezne.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32013) Djmarko


Djmarko
tag

Sziasztok!
Mi a veleményetek a Samsung N8010 Note Wifi-ről?
Köszi a válaszokat!

(#32014) solgew válasza z0d1AK (#32012) üzenetére


solgew
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

(#32015) z0d1AK válasza Djmarko (#32013) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából a Samsung jelenlegi legerősebb tabletje (Nexus 10-et a Google-höz sorolnám), az S Pen igazán nagy élmény lehet, ha jól kiismered és használod. :)
Aztán hogy márciusban is a legerősebb tabletje lesz-e az majd az MWC-n kiderül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32016) artiny válasza z0d1AK (#32012) üzenetére


artiny
őstag

Erre gondoltam,hogy a kettő közűl melyik...? más más proci van bennuk vagy ugyan az csak megemelt +100 orajellel?

http://www.edigital.hu/Tablet/WayteQ_xTAB-70dci_tablet_(Android)-p347592.html?backurl=clear

vs.

http://www.edigital.hu/Tablet/ConCorde_Tab_SPEED_8GB_tablet_(Android)-p349046.html?backurl=clear

Az a +100 mHz sokat nyom a Tab SPEEDnel? érdemes varni rá marcius vegeig... :)) Kinézetre a WayteQ tetszik,....(és a HDMI szol meg Tab SPEED mellett,bár nem tudom hogy mikor használnám ki az hogy rákossem tv.re a netbookomot is talan 2x ha rákotottem...)

Idövel cserélhető az akumulátor ezekben?

[ Szerkesztve ]

(#32017) z0d1AK válasza artiny (#32016) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mint írtuk, leginkább a szoftver határozza majd meg, hogy a két különböző processzor ellenére melyik lesz a jobb sebességű. Egyelőre a WayteQ-ről csak egy-két teszt van, a CC Tab SPEED-ről meg ugye egy sem, mert nem jelent meg, így előre nem egyszerű ezekre a kérdésekre választ adni.

Ezek a tabletek beépített akkumulátorral rendelkeznek, szakszerviz tudja cserélni bennük a telepet. Azt, hogy a ConCorde mennyiért teszi ezt meg szükség esetén, azt nem tudom. A WayteQ oldalán van szervizelési információ, bár csak az első két generációhoz (xPAD-70, xTAB-70), ott nettó 7000 forint volt az akkumulátor csere. Gondolom hasonló a helyzet az xTAB-70dci-vel is,

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32018) artiny válasza z0d1AK (#32017) üzenetére


artiny
őstag

Ok.koszonom a valaszt :R

Még azt hadd kérdezzem meg,hogy a többi tabletnél is így mukdoik a telep-csere ?(hogy szakszerviz csereli, ugy ertem,hogy nem szétcsavarozhato a tablet es csak szerviz tudja megcsinálni...)

(#32019) z0d1AK válasza artiny (#32018) üzenetére


z0d1AK
veterán

A legtöbb tabletnél igen, ez köszönhető többek között az egyre vékonyabb készülékháznak. Üzleti vonalon vannak cserélhető akkumulátorok (pl Dell Latitude 10), illetve androidos consumer vonalon utoljára talán Toshiba Folio 100-nál és a ZTE V9 Light tudott hasonlót.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32020) artiny


artiny
őstag

7 colos kepernyo eleg lenne olvasásra ha egy scanelt konyvet szeretnék olvasni belole(úgy értem elfér a 7colon ugy hogy abbol tudok olvasni is (mert ugye ilyen scanelt konyvnel nincs oldaltoresre lehetoseg ))?
Koszonom

(#32021) z0d1AK válasza artiny (#32020) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy átlag könyvre kevés lehet PDF formátumban, elég kicsik lesznek rajta a betűk.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32022) Gabor970 válasza artiny (#32020) üzenetére


Gabor970
addikt

nem tudod beszerezni epub formában? Az azért sokkal kényelmesebb dolog, az még 3,7"-es lumia 800-on is teljesen jól olvasható.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32023) Mezcal válasza artiny (#32007) üzenetére


Mezcal
addikt

Az RK 3066 a játékokban nagyon elveri az amlogic verziót.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#32024) Whysperer


Whysperer
addikt

Szaisztok. Galaxy Tab-ra rátudok csatlakoztatni egy Canon 350d,hogy átmásoljam usbvel a képeket?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32025) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Legolcsóbb (50-60$) kínai tabokról van valakinek személyes tapasztalata itt?

Érdemes ilyenben gondolkozni, főleg netezésre?

Több olcsó típus van, melyik a legjobb?
Gonolok itt a Q88 A13-ra, ATM7013-re és via 8850-re.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#32026) Georgie1224


Georgie1224
tag

A "WayteQ xTAB-70dci - egy fecske mégis csinálhat nyarat" topicban kérdeztem, hogy gps-el kiegészített és HDMI-vel rendelkező és bővíthető hasonló tablet érdekelne.
Ami fontos:3G, GPS, HDMI, bővíthetőség (micro-SD), HD képernyő, jó sebesség, hazai forgalmazás, és alacsony ár (amennyire lehet).

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#32027) Departed válasza Mezcal (#32023) üzenetére


Departed
őstag

Én is abszolút erősnek érzem az RK3066 - 4magos Mali 400 párost, legalábbis Max Payne és GTA Vice City is olyan simán fut rajta, hogy öröm nézni. :K

(#32028) artiny válasza Mezcal (#32023) üzenetére


artiny
őstag

Szoval akkor érdemesebb lenne várni a ConCorde Tab SPEED 8GB tablet -re 1hónapot? amiben lessz a RK 3066, a WayteQ xTAB-70dci tablet szemben?

A WayteQ -nak AnTuTu 3.0 Benchmark 9215 pont ,míg a ConCorde tab SPEED 11 000 folotti volt egy "lesifotos" kepen látható mért adatot mutattak rola ... szoval akkor igaz lehet ez a kulombseg ?!

(#32029) z0d1AK válasza artiny (#32028) üzenetére


z0d1AK
veterán

Psz, csak csendben jegyzem meg: talán lesz rockchipes hdmi-s WayteQ. De majd meglátjuk. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32030) Departed válasza artiny (#32028) üzenetére


Departed
őstag

Vagy lehet venni már most Prestigio Multipad 7.0 Pro Duo-t, abban RK3066, IPS kijezlő, meg HDMI kimenet is van, és semmivel sem rosszabb minőségű mint a két említett már létező/még nem létező cucc :N

(#32031) Gabor970 válasza Georgie1224 (#32026) üzenetére


Gabor970
addikt

3G miért fontos, nem tud a telefonod megosztani wifin netet?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32032) Georgie1224 válasza Gabor970 (#32031) üzenetére


Georgie1224
tag

A telefonomon nem akarok nagyobb csomagra váltani.
Ezért inkább egy külön net lenne rá.

[ Szerkesztve ]

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#32033) violentSt válasza artiny (#32028) üzenetére


violentSt
tag

Concordba is benyomtak egy 3200es akksit gratula :W
A pro duo kisebb felbontassal es 4100es akksival is alig birja a 4 orat

Tesztek nem tul objektivek
Rk3066 jatekokban erosebb
Lsd. Prestigio pro (rk soc) vs prime (aml)

Illetve a wayteqnel a szivarvanyeffektus a kijelzon mar-mar szeriatartozek ( komolyan nem ertemertem)

Hdmi-t meg te tudod, h szuksegeltetik-e (en pl. Ragaszkodtam hozza, azota kb 1x volt a tv-re kotve)

Concorde amugy tenyleg jobbnak tunik foleg h ugyan az az ar

(#32034) z0d1AK válasza violentSt (#32033) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez a szivárványosodás miben nyilvánulna meg. Itt van előttem egy xTAB-70dci, de nem látok hibát.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32035) Gabor970 válasza artiny (#32028) üzenetére


Gabor970
addikt

...sosincs megállás. Az első tablet vásárlása előtt vagyunk. Asszonyomnak kellene olvasni és netezni. Vártam február elejéig a wayteq-ra, aztán vártam, hogy legyen teszt, és megrendelem. Aztán most itt a concorde, ami lehet még jobb ugyanannyiért, majd márciusban.... Megint várok, aztán megint lesz egy hír újabbról, jobbról :) Nekem a HDMI nem lenne rossz, nyáron a balcsin nyaralóban egyszerűen meg lenne oldva a filmnézés. Nem kellene mediaplayert cipelni, nem mintha nagy és nehéz dolog lenne :)

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32036) z0d1AK válasza Gabor970 (#32035) üzenetére


z0d1AK
veterán

Na mert aztán filmezni kell nyaralni menni. :D

Amúgy úgy célszerű ezt a kiválasztást megtenni, hogy ha elhatározod magad egy modell mellett, akkor tovább nem nézegeted az alternatívákat, mert mindig lesz újabb, jobb, amire lehet várni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32037) violentSt válasza z0d1AK (#32034) üzenetére


violentSt
tag

A koltsegkimelo tervezesnek koszonhetoen hozzaer a kijelzohoz valami hatulrol

3 wayteqem volt mind produkalta
A tesztekben is sorra benne van (most a dci-jebe is)

[ Szerkesztve ]

(#32038) z0d1AK válasza violentSt (#32037) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tehát arra gondolsz, hogy ha megnyomod a hátlapot, akkor a kijelzőn ez meglátszik? Sajnos ez az összes olcsóbb tableten megtalálható jellemzően, nem WayteQ betegség. De a 100 ezer forint körül nyitó régebbi Archos 80 és 101 G2 széria is ugyan ilyen problémákat produkált. Ezek ellen egy gyógymód van, nagyobb gyártó, drágább termékét kell választani.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32039) Gabor970 válasza z0d1AK (#32036) üzenetére


Gabor970
addikt

saját nyaraló, minden nyáron 16 napot vagyunk ott. Pihenés, strandolás, kikapcsolódás. Miért ne lehetne benn filmnézés is? Néha az idő sem elég jó...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32040) z0d1AK válasza Gabor970 (#32039) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az úgy király, bár akkor már egy 10 ezer ft-s alap médialejátszó is elférne. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32041) violentSt válasza z0d1AK (#32038) üzenetére


violentSt
tag

Prestigio sem a pro sem a prime nem produkalja
My audio 708ag sem
50 alatt van minharom keszulek
Ergo ha odafigyelnek ra meg tudjak oldani

(#32042) kelzsoca válasza violentSt (#32037) üzenetére


kelzsoca
félisten

3 wayteqem volt mind produkalta

Az érdekesen hangzik, mert eddig úgy emlékszem talán csak a 8"-os korábbi modellnél volt ez.

https://vertigostore.eu

(#32043) z0d1AK válasza violentSt (#32041) üzenetére


z0d1AK
veterán

Két Prestigio volt nálam, annál nem figyeltem ezt, MyAudioval meg nem találkoztam még, így nem tudok nyilatkozni, bár tényleg márkától független ez a hiba, annyi tabletnél találkoztam már vele.
Egyébként szerintem inkább a véletlen műve, ha nincs ilyen hiba és nem feltétlenül az odafigyelésé.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32044) tjb007 válasza artiny (#32028) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azzal a képpel csupán annyi a probléma, hogy nem látszik rajta miből tevődik össze az a 11000 pont, na meg azt sem árt elfelejteni, hogy azon Jelly Bean fut míg a WayteQ -en ICS, ez megint csak pozitív irányba viszi a dolgot.
Tény, hogy papíron jobb játékra az RK3066 a plusz két fragment processzor miatt de nem biztos, hogy ennek az előnye meg is fog mutatkozni az életben, szóval ezek a nagyon elveri és hasonló kijelentések amik a nagy számok törvényén, szemrevételezésen vagy egyéb más egzakt módszeren alapulnak erősen a komolytalan kategóriába tartoznak (ja, és akkor még az eltérő felbontásból eredő különbségeket meg sem említettem).

[ Szerkesztve ]

(#32045) violentSt válasza kelzsoca (#32042) üzenetére


violentSt
tag

Xtab100, es xtab70 es ezek a sajatok, mastol is kaptam megerositest
Ebbol adodoan el is szallt egy pixel par nap hasznalat utan
Am meg az erinett tipusok forumaiban is talalkozhattok a jelenseggel
De sztem ti is tudjatok

Illetve az itt fellelheto tesztekben, cikkekben is rendre olvasni rola a mostaniban is
Ezert gondoltam ha tobbszor elofordult, akkor odafigyelhetnenek ra
Es valoban nem csak a wayteqet erinti de az o cuccaikkal volt efajta szemelyes tapasztalatom
Ezert irtam oket, illetve roluk ment a tema

Ezert nem is neveznem veletlennek
A masszivabb osszeszerelesu taboknak a hatulja egesz egyszeruen nem nyomhato be
Vagy ha meg is akkor maskepp van az alaplap elhelyezve, de valahogy meg is meg van oldva
Az alsobb szegmensben is

(#32046) LámaZ válasza ZS3NI (#32025) üzenetére


LámaZ
addikt

E-mailek olvasására, böngészésre elmennek. Én egy A13-as procival szereltet teszteltem karácsony előtt, és megfelelt. A lényeg, hogy nem kell sok appal teletömni, és be kell állítani, hogy a folyamatokat zárja le kilépés után.

Legyen minden jó!

(#32047) artiny


artiny
őstag

Ismeri valki ezt az oldalt?
http://www.pandawill.com

Ainol Novo7 Venus Lite ATM7025 Quad Core Tablet PC Android 4.1 IPS HD Screen 7 Inch 16GB Black - ez egy négy magos (Actions ATM7025, 1.0GHz, Cortex A9 quad core; GPU: Vivante GC1000 ) 2620 a quadrant score (videoban 3:23 nál) ,míg a két magos WayteQ xTAB-70dci Quadrant Standard 3851 pont. ?! :F

Ez volt ami megtetszett az oldalon Cube U9GT3 CHERRY 8 Inch IPS Screen Tablet PC RK3066 Dual Core Android 4.0 1GB RAM 16GB Camera White
Free shippinget igernek, mar csak arra volnék kiváncsi hogy milyen minosegu lehet a cucc éloben,(kepernyo,akuido,...gariztatás ha arra kerulne sor :U ) Ez a 134 usd 100€ ami még kevesebb a WayteQ-hoz kepest

[ Szerkesztve ]

(#32048) Gabor970 válasza Gabor970 (#32039) üzenetére


Gabor970
addikt

vannak ám ilyen régi szoci örökölt nyaralók, amiket nem gazdag polgárok tulajdonolnak, hanem csóringerek mint én :) De legalább van, és ha szűken is, de fenttarjuk a testvéremmel. Utolsó lenne, amitől megválnék. 6 éves korom óta minden nyáron ott nyaralok...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32049) mikrofon válasza artiny (#32047) üzenetére


mikrofon
addikt

Ebben a hsz.-ben és ebben is találhatsz rád vonatkozó infókat. Pl.: hol érdemes ezekkel kapcsolatban tájékozódni.

(#32050) Buster17


Buster17
addikt

Hogy tudom felfrissíteni a táblagépem 4.1-re?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.