Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) harry válasza danih (#3000) üzenetére


harry
veterán

Miért lenne vele sok szívás, mivel? Vagy ez honnan jön?
Hákolt marketes, random kínai cuccoknál megértem, de egy minőségibb, rendes Androidos rendszernél kétlem, hogy ilyesmi gondok lennének.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3002) danih válasza harry (#3001) üzenetére


danih
addikt

Amit leírtam, pl. a magyar billentyűzet - ékezetes betűk használata usb-s billentyűzettel, ilyenek...

(#3003) jFox válasza danih (#3002) üzenetére


jFox
őstag

Mondjuk egy tablet alapvetően nem arra van kitalálva, hogy billentyűzetet, egeret köss rá. :U
Ha megy az már + szolgáltatás.
Meg ha kell bill is meg egér is, akkor inkább vegyél netbookot. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3004) danih válasza jFox (#3003) üzenetére


danih
addikt

Na akkor pontosítok: nem folyamatosan bill-el használnám, de néha kell az opció. Ha nem megy, akkor inkább nem erőltetem, és más megoldás után nézek. Netbook-ot meg azért nem veszek mert nagy, nehéz, és nem mindig kell a bill.

(#3005) philoxenia válasza AS (#2989) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:D [link]

danih:
mindenre minimum a Tab kell igazából 7"-osban szvsz.....[link] ezzel meg azt kapnád, ami Neked kell.....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3006) danih válasza philoxenia (#3005) üzenetére


danih
addikt

Igen, ilyesmire gondoltam, bill-es tok...

(#3007) harry válasza smkb (#2995) üzenetére


harry
veterán

Arról van infó, nálunk mikor kerül forgalomba? Egyre jobban tetszik.
Egy ilyen amúgy tényleg kiválthatna egy notit bill miatt sokaknál - csak nem tudom, alkalmazások terén mi a helyzet, munkához, pl. ssh/rdp kliens van-e, lehet-e rajta kódot fordítani (pl. java, c), és hasonlók.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3008) petipetya válasza danih (#2990) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt, hogy hiába volt bepipálva a gmail és a reader, elfelejtette azokat szinkronizálni. Sebaj, már szépen felépítettem egy alaprendszert különféle alkalmazásokkal, már csak az értesítési rendszert kell átalakítani úgy, hogy a lock képernyőn is látszódjanak.

"nincs rá lezsóidő"

(#3009) petipetya válasza petipetya (#2961) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Link: Merimobiles.com - Herotab C8/Dropad A8
- Other Names: New Style 7" Tablet, Haipad M7, Apad M7009"

Addig jártam a gugli nyakára, amíg meg nem unta és utat nem mutatott nekem a fenti idézettel ebben a topicban. A linkek és a leírás alapján fel is frissítettem a szoftvert a márciusira. Az itt leírt rootolás még nem sikerült, de majd egyik nap újra nekirugaszkodok.

"nincs rá lezsóidő"

(#3010) LordD válasza LordD (#2962) üzenetére


LordD
csendes tag

Megoldva! A dátum nem volt beállítva. Emiatt nem kommunikált! :W

(#3011) danih


danih
addikt

Érdemes lenne vajon tablettel való ismerkedés céljából rendelni egy Heropad C8-at (45.000 szállítással - nem tudom, ilyenkor van-e - és ha van mennyi - a vám, vagy áfa?), böködni, és ha bejön, eladni pici veszteséggel és venni egy Galaxy Tab-et?
Vagy inkább rögtön Samu GT?
Vagy várjak a Honeycomb-ra?
Vagy egyek inkább ma gyümölcslevest? :)

(#3012) tjb007 válasza danih (#3011) üzenetére


tjb007
nagyúr

"45.000 szállítással - nem tudom, ilyenkor van-e - és ha van mennyi - a vám, vagy áfa?"

Ha megfogják a vámon akkor vámot nem kéne fizetni viszont a 25% -os áfát (a szállítási költség és a tablet után) igen.

(#3013) z0d1AK válasza tjb007 (#3012) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ilyen 45 ezres kategóriában már jobban megéri itthon venni valamit 1-2 év magyar garival. As Prestigio 40-ért 2 év garival

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3014) tjb007 válasza z0d1AK (#3013) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mondjuk azért a Herotab C8 és a Prestigio PMP5070C között elég nagy különbségek vannak.

(#3015) z0d1AK válasza tjb007 (#3014) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mondjuk azért ha a 13. hónapban megadja magát, akkor a szervizelésben is elég nagy a különbség.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3016) philoxenia válasza danih (#3011) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nincs kinek elajándékoznod, inkább nem javaslom, ha ellenben igen, akkor pár hónap múlva már a nagyobb Tabokat kapod valószínűleg....
Próbáld az ismeretségi körödben kipróbálni mindkettőt, ha teheted esetleg... egymás mellett látszana igazán a különbség. persze az árban így is látszik...
Nem rábeszélni akarlak, de a Tab valóban nagyon igényes cucc, régen /relatíve/ a piacon van, bevált konstrukció...
A másikat nem ismerem, de a jó kijelzőknek is megvan eleve az ára, aztán ott a support, ami nem tudom milyen lenne a Heropad esetén nálunk....
Telefonban a drágábbak nekem mindig sokkal tovább bírták, mint az olcsóbb kategória...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3017) tjb007 válasza z0d1AK (#3015) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az lehet de ez az összes tabletnél így van a garancia lejárta után.
Amúgy én is az itthoni vásárlás híve vagyok (még ha valamennyivel drágább is), a Kínából való tablet vásárlásról már rég lemondtam pont a garancia miatt.

(#3018) danih válasza philoxenia (#3016) üzenetére


danih
addikt

Köszönöm mindenkinek az input-ot.
Eldöntöttem, hogy ha ebbe az irányba mozdulok, akkor Galaxy Tab alá nem adom.
Tényleg fontos a gari. És pár óra olvasgatás után az is láthatóvá vált számomra, hogy az én felhasználói szokásaimhoz igazítva csak akkor van értelme a tabletnek, ha van benne 3G (lehetőleg beépített, hogy néz ki már ha kiáll belőle a stick)...
És egyetértek azzal, hogy általában, ami 2x-3x drágább az gyakran nem 2x-3x, hanem többször tovább kihúzza :)

(#3013) z0d1AK: konkrétan mely Prestigio-ra gondoltál?

(#3019) z0d1AK válasza danih (#3018) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kettő érhető még el az országban, a PMP5070c és a PMP3084b.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3020) tjb007 válasza z0d1AK (#3019) üzenetére


tjb007
nagyúr

A PMP3084b -vel kapcsolatban valami tapasztalatod ? Leginkább a érintőképernyő érzékenysége, használhatósága érdekelne.

(#3021) z0d1AK válasza tjb007 (#3020) üzenetére


z0d1AK
veterán

Otthon van egy teszten.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3022) tjb007 válasza z0d1AK (#3021) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor megvárom azt a tesztet.
A végén még az iPad 2 -re szánt pénzből tudok venni egy tabletet és egy új notit is.

(#3023) danih válasza tjb007 (#3022) üzenetére


danih
addikt

Mindenképp így fogsz eljárni, ha van eszed ;)

(#3024) jFox válasza danih (#3018) üzenetére


jFox
őstag

Az e-digitalban már 100k-ért megveheted az iPad "1-et" és a GalagyTab "1-est" is. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3025) danih válasza jFox (#3024) üzenetére


danih
addikt

3G-s a Galaxy? :DDD

(#3026) z0d1AK válasza danih (#3025) üzenetére


z0d1AK
veterán

P1010 - only wifi

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3027) jFox válasza danih (#3025) üzenetére


jFox
őstag

Bluetooth-on keresztül szerintem összehozható. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3028) danih válasza jFox (#3027) üzenetére


danih
addikt

2005-ben toszkodtam ilyennel utoljára PDA<->Mobil viszonylatban, többet nem akarok, igénylem a mindentől független és teljes mobilitást :)

(#3029) jFox válasza danih (#3028) üzenetére


jFox
őstag

Én még most is használom. :B
(Minek még egy kártya, még egy előfizetés, mikor ott van a telefonban. Az meg mindíg nálam van.)

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3030) maláj


maláj
őstag

ez ugye csak elírás ezen az áron :F :U

(#3031) danih válasza jFox (#3029) üzenetére


danih
addikt

Értelek, én viszont nem használok adatforgalmas előfizut, már így is két telefonnal csumpulok (ebből dual-simes megoldás lesz hamarosan)...

(#3030) maláj: P1010 lesz az, lehet, hogy véletlenül írták el, de mivel rosszindulatot szoktam feltételezni ilyeneknél alapból, ezért tippem, hogy direkt elírással van dolgunk...

[ Szerkesztve ]

(#3032) maláj válasza maláj (#3030) üzenetére


maláj
őstag

elírás sajnos :O

"220volt írta:
személy szerint nem ismerem, de a kollégák azt mondják, hogy ez nem 3g-s, csak sima wifis"

(#3033) danih válasza maláj (#3032) üzenetére


danih
addikt

Bebizonyosodott, akkor írtál, hogy javítsák 1010-re?
Mert ha nem, megy a Fogyasztóvédelemhez...

[ Szerkesztve ]

(#3034) maláj válasza danih (#3033) üzenetére


maláj
őstag

szóltam nekik aztán vagy átjavítják vagy nem :)

szerk: lájv cset rúlzzz :DDD

szerk #2:

"220volt írta:
értesítettem is az illetékest"

[ Szerkesztve ]

(#3035) z0d1AK válasza maláj (#3034) üzenetére


z0d1AK
veterán

Meg kell rendelni. Jobb esetben nem szólnak, kiküldik a p1010-et, és utána lehet fogyvéddel ugrálni, hogy te p1000-et rendeltél ennyiért... ;]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3036) danih válasza z0d1AK (#3035) üzenetére


danih
addikt

Ja, ez kimeríti a hibás teljesítés fogalmát :)

(#3037) Tomix24


Tomix24
addikt

Sziasztok! Skype vagy hasonló progi ingyenes van androidra? Win XP és Android között lehet egyáltalán videótelefon kapcsolat valahogy? :R

(#3038) Balinov válasza Tomix24 (#3037) üzenetére


Balinov
félisten

Termeszetesen. Mar eleg regota van nativ Androidos Skype kliens

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3039) jFox válasza Balinov (#3038) üzenetére


jFox
őstag

Igen, én is feltettem 2.1-es andridra, de nem tudok vele bejelentkezni. Állandóan kidob. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3040) Balinov válasza jFox (#3039) üzenetére


Balinov
félisten

Legenden meg 2.1 stock romnal probaltam utoljara, be tudtam jelentkezni, ki is probaltuk asszonnyal a szomszed szobabol, eleg jo volt, bar HSDPA-n is el-eldobalta a kapcsolatot (asszony notasa G-s wifin kapja a 30/3-as kabelnetet, szoval az nem volt szuk keresztmetszet tuti). Azota nem hasznaltam. Kulonoskepp azert, mert anno elegge zabbantotta az eroforrasokat, pl. memoriat. Nem tudom, azota jott-e ki belole uj verza, nameg ,hogy 2.2 alatt tamogatja-e a move2SD eksunt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3041) jFox válasza Balinov (#3040) üzenetére


jFox
őstag

Nekem is az a tippem, hogy a memó kevés hozzá. :O Sajna csak 256Mb-om van miből olyan 60-70Mb szabad.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3042) petipetya válasza danih (#3011) üzenetére


petipetya
nagyúr

Attól függ, hogy mik az elvárásaid. Szerintem ennyiért megéri egy kapacitív 2.2-es vagy 2.2-re frissíthető tablet gép, ismerkedésnek tökéletes. Hasonló pareaméterekkel rendelkező masinát szereztem én is, a kijelzővel nincs semmi gond, egy sorozatot mkv-t lejátszott, flash van rajta.

"nincs rá lezsóidő"

(#3043) danih


danih
addikt

Ómájgád ómájgád ómájgád
A kedvenc mobil irodai alkalmazásom, a Softmaker Office jön Androidra, hamarosan indul a public beta, jeee
Ez nálam a killer app, és pont jókor jött (tegnapelőtt) a poszt a cég weboldalán, szóval már 100% az Andro mellett vagyok :DDD :R :R
Emiatt nem tudtam elhagyni a WinMo-t eddig...

(#3044) rakal válasza maláj (#3034) üzenetére


rakal
senior tag

100 KHUF-ért megéri a WiFi only verzió,ha van mondjuk MiFi-d,vagy WiFi tetheringre alkalmas mobilod(pl.ZTE Blade "alternatív" 2.2-es Androiddal)

[ Szerkesztve ]

(#3045) danih válasza rakal (#3044) üzenetére


danih
addikt

Ez is egy érdekes megoldás lehet, ZTE Blade + Heropad C8, ez kb egy árban is lenne egy Samsung Galaxy Tab-bal...

(#3046) harry


harry
veterán

Felmerült bennem, hogy esetleg egy tablet lehetne a lakás eldugottabb részeiben (pl. pince, műhely, ilyesmi) a zenelejátszó. Wifin tudna zenét streamelni a htpc-ről, hangkimenetre mehet egy hangfal, kezelőfelület érintős az rendben, zene alkalmazás szintén rendben. Nem tudom, SMB megosztást fel lehet-e állandóra mountolni, vagy betallózni (ezt scriptelni), vagy ilyesmi. Egy linuxon gond nélkül megy, feltételezem, akkor androidon is megoldható.
Esetleg leírást/képeket néznék róla, ha műhelybe kerül.

Erre a célra esetleg van javaslatotok, melyik jobb? Alcor e-Pad? Azért egy aránylag jól használható kijelző és magyar gari nem hátrány, mindezt 50e alatt.
Vagy ha tényleg annyival olcsóbb, esetleg valami kínai is szóba jöhet (néha vannak aprón is 30k körül).

Ha egy monitort rákötök, az arra kirakott asztalt miképp lehet kezelni a tabletről? Megjelenik rajt egy kurzor, és ilyen touchpad jelleggel, vagy hogy?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3047) mArZsi válasza kelzsoca (#2863) üzenetére


mArZsi
tag

kelzsoca:

Tudnál valami kezdő löketet adni, hogy hogy álljon az ember hozzá Tablet magyarosításnak?

(#3048) kelzsoca válasza mArZsi (#3047) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, inkább neki se álljatok :)

https://vertigostore.eu

(#3049) maláj válasza rakal (#3044) üzenetére


maláj
őstag

sajnos nincs ilyen mobilom és amúgy is a Tab-bal szeretném kiváltani a mostani mobilomat - bár tudom elmebeteg ötlet :DDD

(#3050) harry válasza z0d1AK (#3035) üzenetére


harry
veterán

Lehet csak én nem találom, de az Archos 101-ről nem készítettél tesztet?

Más - miért van az adatlapodon a neved mellett, hogy kitiltottak? :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.