Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) dragonfx válasza tjb007 (#61000) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor az acer iconia 25öt megér de snekinek nincs és nem tudja megy e rajta az említett játék?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#61002) hbala válasza tjb007 (#61000) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm, akkor ez lesz valószínűleg.

(#61003) Minstrel válasza csendes (#60993) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszi! Rendeltem is egy G Pad 7-est, eredetileg arra vártam, hogy a Lenovo A7-10 legyen olcsóbb, lett is 24 ezer, de 30-ért már jobb választásnak tűnt az LG.

(#61004) cidalain válasza Minstrel (#61003) üzenetére


cidalain
veterán

Nem csak jobbnak tűnik, hanem tényleg jobb is. 30-ért tényleg best buy, még ha emagról jön, akkor is.
Majd beszámolhatnál arról hogy Emag saját garit ad e rá, vagy a gyári LG gari vonatkozik a készülékre.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61005) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv!
- hány hüvelykes legyen a kijelző? úgy 8 és 10 körül.

- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új

- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? még nem rendeltem külföldről nem tudom hogy megy ez így inkább itthon de ha tudtok segíteni akkor külföld is.

- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Film nézés internet és játék is . vegyes felvágott. de a felbontása legalább legyen FHD

- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? ajánlatoktól függ.

Ha vannak konkrét elképzeléseid, például négymagos processzort szeretnél 2GB RAM társaságában, vagy ha épp fehér színű készülékházra vágysz, akkor oszd meg velünk is, így könnyebben és gyorsabban találhatunk egy számodra megfelelő modellt.

Fehér legyen és ram minimum 2GB hisz a telefonomba van ennyi. proci is legyen azért elég erős. tehát egy négy mag szerintem minimum szintén telefonomhoz képest az is 4 es.

[ Szerkesztve ]

(#61006) tjb007 válasza dragonfx (#61001) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az, hogy kinek mije van én nem fogom tudni megmondani, de nem is érdekel különösebben. Biztosan van olyan, akinek van B1-750-e, csak épp:
- nem jár ide a topikba
- nem játszik
- nem az a segítőkész típus.

A hasonló/ugyanilyen paraméterekkel bíró ASUS-okon megy a Clash of Clans, szóval 90%-hogy ezen is menni fog.

(#61005) phoenix1989

Samsung Galaxy Tab PRO 8.4, Samsung Galaxy Tab S 8.4 és 10.5, ASUS MeMO Pad 8 ME581C (ez mondjuk x86-os Intel processzor van, ami játékra nem a legajánlottabbak)

[ Szerkesztve ]

(#61007) phoenix1989 válasza tjb007 (#61006) üzenetére


phoenix1989
őstag

Köszönöm. ezek közül kettő közt variálok mégpedig a két samu. tab pro 8,4 és tab S 8,4

elöbbi a magas magonkénti órajele miatt, viszont kicsit kevesebb ram. utobbi vékonyabb kicsit erősebb aksi de nem sokkal.

360 ppi pixelsűrüség: ?????? egyiknél felvan tüntetve másiknál nem. valami különbség?

illetve proci: Samsung Exynos vs Qualcomm Snapdragon

utobbiról inkább hallottam már hogy jók

[ Szerkesztve ]

(#61008) beg


beg
veterán

Tudom, hogy egy kaptafa mindegyik, de ha valamelyiket érdemes/nem érdemes valamiért pro és kontra, akkor melyik lenne kedvezőbb választás?

Onda V820w
CHUWI Vi8
PIPO W4S

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#61009) beg válasza beg (#61008) üzenetére


beg
veterán

Bocsi, szerk. idő.

Chuwi Hi8 esetleg? Elég jó áron és már Z3736F soc-al.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#61010) tjb007 válasza phoenix1989 (#61007) üzenetére


tjb007
nagyúr

Válaszd a Tab S 8.4-et.
Mivel a képátló és a kijelzőfelbontás is ugyanakkora, így a pixelsűrűség is megegyezik.

(#61008) beg

A W4S nem tud, nem nyújt annyival többet mint amennyivel többe kerül (tudom, pár dollár, de akkor is), szóval azt ki is húzhatod (plusz a partíciókiosztása is rosszabb, bár ez csak akkor számít, ha megtartod mindkét rendszert)
Maradt a két Chuwi és az Onda. A Vi8 és a Hi8 között három nagy különbség van: akkumulátor, HDMI kimenet, kijelzőfelbontás. Előbbiben van a nagyobb akku és a HDMI kimenet, utóbbiban a nagyobb felbontású panel, ami ekkora képátló mellett Windows alatt inkább hátránynak számít (ez várhatóan a 10-zel javulni fogod).
A V820w ellen a többiekhez képest kisebb kapacitású akkut, és a bloatware-ben gazdag Android rendszert lehet negatívumként felhozni, szóval ha nincs kedved takarítani, akkor inkább az előbbi kettő közül válassz.

(#61011) beg válasza tjb007 (#61010) üzenetére


beg
veterán

Köszönöm. Chuwi-ról hallottam jókat (particionálás, bütykölés szempontjából is), az akksi és a hdmi miatt akkor marad a vi8. :R

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#61012) Shingen válasza csendes (#60993) üzenetére


Shingen
addikt

LG G Pad 8 40 ezer nagyon király ár, csak kár hogy nem gyári gari van. :)

風林火山

(#61013) Shingen válasza cidalain (#61004) üzenetére


Shingen
addikt

Biztos, hogy nem gyári garit adnak, amúgy is az emag egy román cég.
Árak tényleg királyak.

風林火山

(#61014) buca84


buca84
őstag

Ez mennyire lehet jó vétel?

(#61015) tjb007 válasza Shingen (#61013) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#61016) Shingen válasza tjb007 (#61015) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor jól sejtettem. :)

風林火山

(#61017) csendes válasza buca84 (#61014) üzenetére


csendes
őstag

A bolt megbízhatónak tűnik. Rájön még 27% ÁFA. A kijelző "csak" 1024*600 felbontású, illetve az akku viszonylag gyenge (2500 mAh), a MALI 450 MP4 is már csak egy közepes GPU ma már, a kamera említést sem érdemel. Vagyis nagyjából annyit ér, amennyiért adják, néhány hónap múlva a "B" brandek Magyarországra is elhozzák, egy kicsit drágábban, de garanciával. Ha most azonnal kell egy viszonylag gyors 3G tablet és a multimédia nem fontos, akkor jó választás, mert magyar üzletben gyengébb SoC-cal 25-30 ezer Ft körül kezdődnek a négymagos 1024x600 IPS kijelzős 3G tabletek. Egy másik lehetőség, de ARM SoC-cal a coolicool EU raktárból (arra már nincs ÁFA, és kis kereséssel lehet rá találni engedményes kupont is): [Colorfly G708]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#61018) buca84 válasza csendes (#61017) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! A külföldi vásárlással tisztában vagyok.
Fontos, hogy tudja a 900Mhz-et. Vidéken, falun lenne használva, Voda kártyával.

(#61019) cidalain válasza Shingen (#61013) üzenetére


cidalain
veterán

De tudod, hogy az LG teveknel eleg, ha magyarorszagon vetted es megvan a blokk. Es az LG szervizeli, fuggetlenul hogy van e hozza magyar garijegy vagy sem.
A kerdes az hogy a tabokra is ilyen galans e az LG, vagy sem

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61020) fpeter67


fpeter67
csendes tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni a közeljövőben, 10 colos 4 magosat, androidosat kitkat vagy lolipop, maximum 40-45 ezret szánok rá, netezésre, levelezésre, olvasásra szánom, szóval semmi extra. Kinéztem 2-t, egyik a Prestigio Multipad wize 5002, másik Overmax Qualcore 1010, tudom az utóbbi nem igazán nagy márka, de 1,5 ghz a processzor órajele és billentyűzetet is adnak hozzá.

Kinek mi a véleménye, mit javasol, esetleg 1 3. javaslat ebben a kategóriában?

Köszi

(#61021) dragonfx válasza tjb007 (#61006) üzenetére


dragonfx
veterán

:R :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#61022) Shingen válasza cidalain (#61019) üzenetére


Shingen
addikt

Hát ez az.
Mert azt tudjuk, hogy a Tv-nél ez így van, de tabnál ki tudja........

風林火山

(#61023) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Halihó!

Használt tabletet szeretnék venni 10.1, HD, Quad-core.
Melyik márka az ami rootolható, ROM-okat is tehetek rá? A SAMU és az ASUS ilyen?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#61024) zaskar válasza tjb007 (#61010) üzenetére


zaskar
senior tag

Én is pont ezt a két Chuwi-t nézegetem. Tudom, hogy a vi8 már bizonyított, de nekem az újabb kiadású, hi8 is szimpatikus, még a kisebb akku ellenére is. A nagyobb kijelzőfelbontás milyen hátránnyal jár win 8 esetén? Bár az is lehet, hogy többnyire droiddal használnám...

(#61025) odipapa


odipapa
senior tag

Annyira nem jön át nekem, hogy miért nagy durranás ez a G Pad 7, de győzzetek meg, ha nincs igazam.

(#61026) cidalain válasza odipapa (#61025) üzenetére


cidalain
veterán

Ugy egyaltalan, vagy 30-ert az emagrol?
Stabil alap: 4 magos snapdragon 400
Szep kijelzo: 1280x800 IPS panel
Android 5: atomjol optimalizalva
Kiemelkedo akkuido

Jovobeli kerdeseidre:
Eleg az 1 gb ram: atlagos hasznalat eseten is 300 mb szabad
Igen a 8gb hatter eleg vekony, ha tobb izmos jatekot teszel fel egyszerre

Kategoriajaban nem nagyon van jobb, 30-ert meg plane. Ami jobb az nem ennyibe kerul. Ami olcsobb az gyengebb is hardveresen.
Esetleg mondj egy masik szimpatikusat, akkor ossze is lehetne hasonlitani. Igy onmagaban elegge jo parameterekkel bir, hozza azt ami elvarhato a kozepkategoriaban.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61027) phoenix1989 válasza tjb007 (#61010) üzenetére


phoenix1989
őstag

ertem. Viszont a proci tipus meg mindig elgondolkodtato. A dragont ismerem hogy jo . Meg tudom a nyolc mag igy is nagyobb de az felvan darabolva egy Négy 1,9 GHz, és négy 1,3 GHz processzorra. Pro nal meg a negy mag 2,3.

Még annyi hogy egy ismerős is érdeklőden ő viszont 50 k körüli árban. Szintén mindenre hasznalna. Elvaras fehér szín illetve ha lehetséges fhd (nem tudom ilyen arban vannak e fhd tabok) ram hat szerintem egy 2jolenne de ezt sem tudom.szoval a lenyeg hogy 50k os tablet ez a max keret milyen keszuleket tudtok javasolni. (Legalab kozelitsen az elvart parameterekhez) procci 4 mag ha van ilyen arban.

[ Szerkesztve ]

(#61028) tjb007 válasza fpeter67 (#61020) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az 1024x600-as felbontás 7 hüvelyken még elmegy, 10-en viszont már nem igazán, szóval inkább a Prestigiot válaszd.

(#61023) Sziszifeca

Igen, a Samsung ilyen, abból a Nexus 10 ajánlott, ha már ennyire ROM-okat szeretnél cserélgetni.

(#61024) zaskar

A Windows 8.1 nem túl jó skálázódása miatt apró betűkkel, apró ikonokkal, elmosódott szövegekkel. Persze természetesen lehet játszani a beállításokkal, de így sem biztos, hogy tetszeni fog az eredmény.

(#61027) phoenix1989

Az Exynos 5420 is jó, csak más a mikroarchitektúra és a működési elv is. Eldöntöd mi a fontosabb, mi a szimpatikusabb és az alapján választasz.

Egyetlen egy olyan modell van, ami FHD kijelzős, 2GB RAM van benne, 50 ezer forintba kerül és ajánlott is, csak épp fehér színben nem érhető el. Fehér színben két potenciális jelölt van: az ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX) és 8 (ME181CX).

(#61029) phoenix1989 válasza tjb007 (#61028) üzenetére


phoenix1989
őstag

Es melyik lenne az amelyik nem fehér? hat az kellene amelyik jobb. :-) de nemertek annyira hozza ezert kerdezem. :-)

(#61030) tjb007 válasza phoenix1989 (#61029) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS MeMO Pad 7 ME572C

(#61031) phoenix1989 válasza tjb007 (#61030) üzenetére


phoenix1989
őstag

Köszi

(#61032) zaskar válasza tjb007 (#61028) üzenetére


zaskar
senior tag

Értem. És ez a probléma 1280x800-as felbontásnál még elviselhető? Nem próbáltam még win-es tabletet.

(#61033) fpeter67 válasza tjb007 (#61028) üzenetére


fpeter67
csendes tag

köszi!

(#61034) itouchfan


itouchfan
senior tag

sziasztok! van most valami jó vétel a 25e alatti árkategóriában (pl. eMag-os nagy akció, stb)?? főleg netezésre, facebook, youtube, böngésző lenne használva. lenovo ideapad a7? vagy vannak jobbak?
előre is köszi :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#61035) odipapa válasza cidalain (#61026) üzenetére


odipapa
senior tag

A droid 5 elkerülte a figyelmemet, de most utána olvasva látom, hogy szívnak vele rendesen.
Nekem most így szimpatikusabb az A7-10, nyilván azért mert olcsóbb.

(#61036) tjb007 válasza zaskar (#61032) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, annál még rendben van.

(#61034) itouchfan

A Lenovo A7-10.

(#61037) itouchfan válasza tjb007 (#61036) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi :R eMag-on most 24.000, 3e-rel olcsóbb, lehet hogy akkor beruházok. köszi :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#61038) odipapa válasza tjb007 (#61036) üzenetére


odipapa
senior tag

Lenovo Tab 2 A7-10 és Lenovo IdeaPad A7-10 ugyanazt takarná vagy valami trükk van a dologban?

(#61039) tjb007 válasza odipapa (#61038) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kettő egy és ugyanaz, nincs különbség.

(#61040) odipapa válasza tjb007 (#61039) üzenetére


odipapa
senior tag

Köszi. :R
És a WayteQ xTAB-7x Quad, (tudom hogy 3G-s) hogy viszonyul erőben az A7-10-hez.

(#61041) cidalain válasza odipapa (#61038) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem ugyanaz lehet. az elnevezéseket a boltok mindig eléggé érdekesen kezelik...
A felbontása viszont csak 1024×600, ami van annyival rosszabb (szerintem), mint amennyivel olcsóbb mint az LG. Akkuja is kisebb mint a G Pad-nak. Egyértelműen jó vétel lehet árérzékeny kategóriában, de így hogy 30-ért vihető az LG, én azt venném inkább.

Egyébként hol olvasod a szívást az LG-vel kapcsolatban? Én nem tudok extra nagy szívásról...
Billentyűzet szoftver hiba előfordulhat, de van akinek az android 5 ezt megoldotta, de valakinek eleve nem is volt ilyen baja.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61042) itouchfan


itouchfan
senior tag

még egy buta kérdés: ha veszek egy lenovo a7-10-et, arra lehet mobilnetet venni? :F :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#61043) cidalain válasza itouchfan (#61042) üzenetére


cidalain
veterán

nem, nincs benne 3G modem, csak Wifi-t tud.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61044) itouchfan válasza cidalain (#61043) üzenetére


itouchfan
senior tag

kár :( :((( a 3G-sek meg drágábbak gondolom...de mondjuk azt lehet hogy a mobilomra veszek netet és megosztom (a tabletemmel) :D köszi :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#61045) cidalain válasza itouchfan (#61044) üzenetére


cidalain
veterán

Nem feltétlenül, Wayteq xTab 7X hasonló árban van, az tudja fogadni a SIM kártyát.
Bár tény, hogy telóval is meg lehet osztani. Ez esetben csak 1 SIM-ed van, 1 előfizetésed, és ugyanúgy netezhetsz a tablettel is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61046) tjb007 válasza odipapa (#61040) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 7X Quadban gyengébb SoC van, vagyis pontosabban csak GPU gyengébb, szóval játékra érdemesebb az A7-10-et választani (nem mintha ne lehetne a 7X Quadon is játszani...).

(#61047) dragonfx válasza tjb007 (#61046) üzenetére


dragonfx
veterán

az asus memopadban van ugyanolyna proci mint az acerbe?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#61048) tjb007 válasza dragonfx (#61047) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem pont ugyanolyan, csak hasonló.

(#61049) ricsip


ricsip
addikt

Sziasztok!

Keresek olcsó, nem túl erős de stabilan 24/7-ben futni képes android tab-ot, kb. 7 coll méretben. Falra felakasztva, töltőre folyamatosan rádugva menne éjjel-nappal, és néhány IP kamera képét kellene mutatnia wifi-n keresztül. Ha le is kapcsol a képernyője inaktivitás esetén, érintésre újra be kell kapcsolnia. Dedikáltan ez lenne a dolga, semmi másra nem használnák.

Nem szánok rá többet 30 ezer Ft-nál ebből kellene kihozni stabil - támogatott -nemkínaiócska megoldást.

Van ötletetek merre induljak el?

[ Szerkesztve ]

-

(#61050) tjb007 válasza ricsip (#61049) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 7.0 (de csak holnapig ennyi)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.