Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) tjb007 válasza Neeko (#52999) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezekre tökéletesen megfelel.

(#53000) Cingáriusz

Megnyugodhatsz, arról van szó, ami óra van írva. :)
Másfél éves modell lévén az ára is rendben van.

(#53002) Cingáriusz válasza tjb007 (#53001) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ezek a jelölések mit jelentenek? ME302C-1B058A
Ugyan annál a típusnál láttam többféle számjelölést is.

(#53003) kurtuzov válasza tjb007 (#53001) üzenetére


kurtuzov
senior tag

[Erre] van esetleg valami javaslatod/infód?

(#53004) tjb007 válasza Cingáriusz (#53002) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ME302C a MeMO Pad FHD 10 Wi-Fi only változatának a modellszáma (az LTE-s változaté ME302KL), a kötőjel utáni rész pedig egyéb, a készülékre vonatkozó információkat hordoz magában (a készülék színe, melyik piacra van szánva stb.).

(#53003) kurtuzov

Nem tudom mikor került piacra, így arra a kérdésre, hogy mennyire próba sorozat nem tudok válaszolni.
Hazai verzió pedig nem várható belőle.

[ Szerkesztve ]

(#53005) kurtuzov válasza tjb007 (#53004) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Köszönöm a válaszaid. Így nem várok hazai verzióra, szétnézek a kínai shopokban.

(#53006) Carlos_A válasza tjb007 (#52987) üzenetére


Carlos_A
tag

Akkor mondanál nekem egy 8 col környéki tabletet, amiben van 3G, és nem több mint 55 ezer forint?
Már ha van ilyen, ami ajánlott is.
Ha nincs, akkor megtennéd, hogy mutatsz párat, ami nem sokkal drágább és jó?

(#53007) csendes válasza Carlos_A (#53006) üzenetére


csendes
őstag

[Lenovo_TAB_A8_16GB_Wifi+3G]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53008) tjb007 válasza Carlos_A (#53006) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 4 Quantum 8.0 3G, Lenovo A8 3G

(#53009) nemespet válasza tjb007 (#53008) üzenetére


nemespet
csendes tag

Szia(sztok)!
Általánosságban tablettel kapcsolatban fordulnék Hozzátok.
A srácainknak karácsonyra tablet lesz a meglepetés és nagy gondban vagyok, mert nem igazán tudom mit vegyek.
Mire fogják használni?
1., Játék (nem szókeresőre gondoltam, hanem kb. Asphalt 7: Heat, vagy komolyabb)
2., Film
3., GPS alapú játék (geocaching, ingress)
A limitet kb. 55 eFt-ban húztam meg, ha részletre meg tudom venni. Ha nem, akkor max 35 eFt.
Kína nem releváns, mert ismerem a formám és a szerencsém...
Előre is köszönöm az ötleteket, amik jöhetnek ide is: nemespet@msn.com
Köszi, üdv:
Peti

ui: Nincs szüks. 3G-re ;)

[ Szerkesztve ]

(#53010) tjb007 válasza nemespet (#53009) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX), WayteQ xTAB-8Q, LG G Pad 7.0 és 8.0

(#53011) swado


swado
tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani, olyan 7-es tabletet amiban van 3g vagy 4g. Nem igazán értek a témához, de ez még egy akkora extra, hogy úgy kell vadászni rá? Eddig az asus me176c-t néztem, de ha jól látom, ebből kimaradt. :((( Max 60k-m lenne rá, és játékra, filmnézésre és internetezésre lenne.

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#53012) gradient99


gradient99
tag

Valaki tud tapasztalattal szolgálni az ASUS Memopad 7 ME70C-ről?
Főként az üzemidő, és teljesítmény érdekelne

(#53013) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Csak filmnézésre 20k körül még mindig az Acube Talk7X az ajánlott, vagy van más alternatíva? Talk7X-et en.jd.com-on és más megbízható oldalon sem találtam (tudom, ebay)

4 8 15 16 23 42

(#53014) Gépötty


Gépötty
senior tag

Sziasztok!
Csúnya dologra foglak kérni titeket, de higgyétek el én is fizikai fájdalmat érzek, hogy olyat kell vásárolnom, amire minden elköltött fillér kidobott pénz.
Adott egy 14 éves, kamaszodó fiúgyermek, aki inkább a színpadon produkál, a technikai dolgokhoz nem igazán van affinitása. Közelgő születésnapjára a család tabletet rendelt, és én kaptam a cseppet sem megtisztelő feladatot, hogy elherdáljam az erre szánt, huszonötezer Kemény Magyar Forintot felölelő keretet.
Abból kiindulva, hogy a gyermek előző tabletjének digitizere mintegy két hét alatt változott kristályos anyagszerkezetűvé, valamint hogy a 15 és a 25 ezres vacakok élvezeti értéke egyaránt alacsonyan van, úgy gondoltam, hogy a legésszerűbb lenne ezek közül olyat választani, ami várhatóan előbb pókhálósodik be, mint ahogy garanciás problémái lennének (utóbbiak intézésével ugyanis megintcsak nekem kellene foglalkoznom).
A nap folyamán alaposan leredukálódott a jelentkezők száma (délelőtt még a kínai webshopok kínálata is játszott), mostanra ez odáig fajult, hogy a tőlünk egy kilométerre sem lévő Euronics kínálatából a két legolcsóbbat kihagytam, így maradt a következő két jelentkező:
- BEEX S4 Quad-Core
- Beex S5 8GB
Jól gondolom, hogy inkább az inteles belűt kellene választanom?
A szórólapon erre 2GB RAM-ot írnak, bár az egy giga hihetőbb ennyiért.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#53015) Milka 78 válasza Gépötty (#53014) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Utóbbi,főként az 1gb memória miatt.Az s4 értékelhetetlen lagghalmaz amin sokat lendit az a fél gigácska ram...tablet a Myaudio708dr óta nem húzott fel mint a fent említett. :O

[ Szerkesztve ]

(#53016) Gépötty válasza Milka 78 (#53015) üzenetére


Gépötty
senior tag

Akkor jól gondoltam :)
Most, hogy mondod, neki is valami Myaudio volt régebben, amit egyszer kézbe vettem, és egy perc alatt húztam fel magam azon a tetű lassúságon, amit képes volt előadni. De ha azt vesszük, ilyen szinten igen jó paritásban van a gyerekkel, főleg ha a rendrakás, tanulás, és egyáltalán bármilyen feladat futtatását nézzük :DD
Jó lesz, köszönöm a megerősítést! :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#53017) Neeko válasza tjb007 (#53010) üzenetére


Neeko
tag

Erről mi a véleményed?

Galaxy Alpha White

(#53018) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

Tabletet vennek

8-10 coll,inkabb 10
Full hd felbontas jó lenne, szerintem a 800*1200 keves
Munka, jatek, film- eros proci
Min 2 gb ram
Ha lehet dupla sim kartya 3g,4g, telefonalasra is jó legyen
GPS, plusz esetleg glonass
Arban 127 brutto max

Ha nincs ilyen gep, akkor mit kell kihagyni belole, milyen alternativa van?

Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#53019) khalox válasza Neeko (#53017) üzenetére


khalox
őstag

A 16GB-ossal jobban járhatsz (CX-et nézd meg, ha C-t nem találsz, annak is csak a kamerái kisebb felbontásúak, más különbség nincsen).

(#53020) tjb007 válasza Neeko (#53017) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ajánlott modell, de mint azt előttem is írták próbálj meg 16GB-osat keresni ugyanezért az árért cserébe.

(#53018) bonifa333

Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE (SM-T705)
Ennél nagyobb kijelzővel rendelkező, telefonhívások lebonyolítására is alkalmas modell nem fér már bele a keretbe. Amúgy jelenleg ez az elérhető legjobb modell, amit ennyi pénzért megkaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#53021) partxxx


partxxx
tag

Üdv, barátnőmnek nézegetek tabletet

- kibírjon 1 napot
- vonaton filmezés, sorozat, zene
- olvasás, tanulás
- wifi, netezés

- 25k HUF, nagyon indokolt esetben max 30k

EZT néztem ki

esetleg jobb ár/érték arány ? vagy amit kinéztem megfelelő a kategóriájában ?

(#53022) DonCapello


DonCapello
tag

Sziasztok!

Tabletvásárlás előtt állok, nem szeretnék vagyonokat költeni rá, a 20-25e-s kategóriában gondolkodom. Elsődleges cél az e-book olvasás, internetezés, videónézés (youtube) és néha a játék lenne. Ha lehetséges, akkor újonnan, használtan maximum a garanciális jöhet szóba, mindenképpen itthonról, sajnos jártam már pórul a kínai csodatermékekkel :|

Előre is köszönöm a tippeket :)

(#53023) _NCT


_NCT
őstag

Szép jó napot!

LG Tab 7.0 vagy ASUS MeMo Pad 7 (ME176C) típusú tabot érdemes venni mostanság?

LG számomra egy picit kiforottabnak tűnik. Net, böngészés, néha videó, e-book és pdf olvasás amire használnám.

Max 50 a keret, igazából ebook olvasó helyett tab mellett döntöttem, több mindenre használható. Ám műszaki beállítottságú emberkeként fontos a használhatóság, az UI ne gondolkozzon órákat, és úgy pöcc-röff menjen. Játszani nem igazán fogok.

(#53024) saphancs


saphancs
aktív tag

Sziasztok! Tabletet szeretnék, leginkább olvasásra, netezésre, néha játékra (nem sokszor), plusz sorozatok nézésére. Csak WiFi kell, de a GPS se hátrány. Van azonban egy hülyeségem, rohadtul idegesít az ha nagyon vastag a képernyő meg a keret közötti káva. Illetve jó lenne minél könnyebb gép. Árban max 40eFt-ig tudnék elmenni. Van szerintetek az igényeimnek megfelelő tablet?

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#53025) gubisadam válasza _NCT (#53023) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Szia,

Nekem a 8-as LG van (ugyanaz a vas, csak nagyobb kijelző). Nekem bevált, szeretem. A 7"-os is ajánlott.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#53026) tjb007 válasza partxxx (#53021) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, a célra a kinézett modell megfelelő.

(#53022) DonCapello

WayteQ xTAB-7Q

(#53023) MMA87

Mindkettőt érdemes, de mivel játszani nem agyon fogsz rajta, ezért inkább az LG G Pad 7.0-át ajánlanám.

(#53024) saphancs

LG G Pad 7.0, WayteQ xTAB-8Q
A kávára, és a tömegre vonatkozó igényeiddel meg nem nagyon tudunk mit kezdeni. Rajtad kívül senki sem tudja, hogy mi számít neked könnyűnek és vastagnak.

(#53027) tepenzed


tepenzed
őstag

Jó tudom android téma,de az öreg galaxy tab 10.1-em már erősen cserére szorul(kicsi felbontás,gyenge memória,nem bírja szegény már a hajtást.

Most android témában nyilván android tabletet ajánlanátok, viszont soha nem volt még apple termékem és vannak rá bizonyos appok amit nagyon hiányolok(főleg hearthstone,egyéb játékok) és azt néztem hogy az ipad air kb ugyanannyi mint egy új szériás samsung tabi,kizárólag 9"-nél nagyobb kép és full hd felbontás érdekel minimum.

Mi a véleményetek erről az ipadről androidos szemmel? [link]

(#53028) DonCapello válasza tjb007 (#53026) üzenetére


DonCapello
tag

Köszönöm :)

Még egy kérdés, a WayteQ-val szemben megéri esetleg még háromezer forintot beáldozni a MM-ben most akciós Lenovo A3500-ért, vagy felesleges? (értem itt minőségügyileg, hardverügyileg, és úgy alapvetően)

(#53029) partxxx válasza tjb007 (#53026) üzenetére


partxxx
tag

köszönöm, az akksira láttam panaszt, valójában mennyire lehet problémás ? más típusok kb mennyit bírnak ?

(#53030) fateless válasza DonCapello (#53028) üzenetére


fateless
veterán

A 3450mAh vs 2400mAh engem meggyőzne a 3.000Ft jogos elköltéséről :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53031) _NCT válasza tjb007 (#53026) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek.

1" nem hiszem hogy megéri a 10k felárat, ha hardveresen ugyanaz a két eszköz.

Játszani max ilyen bóvli játékokkal fogok, mint a tesztben is szereplő 3d-s autós játék, de ez kb 1 évben 2x fordul majd elő :D

Romolgatni mennyire lehet az LG-n? Vannak Custom ROM-ok?

(#53032) tjb007 válasza DonCapello (#53028) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, megéri (a fateless által leír dolog, plusz a nagyobb kijelző felbontása miatt is), de játszani ne nagyok akarjál majd rajta (itt most főleg a komolyabb grafikával rendelkezőket értem).

(#53029) partxxx

Ha a barátnőd vonatútja három órás, és azt 100%-ban filmnézéssel szeretné kitölteni, akkor nem nagyon fog már maradni erő az akkuban arra, hogy mondjuk még egy órát netezni is tudjon rajta. Egy kicsit javíthatsz a helyzeten, ha 3000 forinttal többet rááldozol te is a vásárlásra.
Az, hogy melyik mennyit bír meg elég sok tényezőtől függ, így nem is nagyon lehet erre a kérdésre válaszolni.

(#53031) MMA87

Egyelőre semennyire (ez ugyanúgy igaz az ASUS-ra is).

(#53033) Áfogat


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

Melyik jobb választás? Esetleg hasonló árban jobb vétel a lentieknél? A 3G nem érdekel, a 10" körüli méret, és egy elfogadható kijelző, valamint aksi a lényeg számomra.
Alcor Zest Q933RS
CUBE TALK9X u65gt

Előre is köszönöm.

(#53034) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, bocs, hogy beleszólok az akkus dolgokba, de lehet kapni u.n. Power Bankokat, egész elérhető áron, pl: 12000mAh to 50000mAh Power External Battery Charger For Mobile Phone/DV YH B20d

Egy 50000mAh-sat feltöltötök, és két hétig megy róla bármelyik tablet.

(#53029) partxxx

Továbbá szerintem még mindig Best Buy a 7"-os tabletek között a Cube Talk7X 7" Quad core DUAL SIM Cameras Android 4.2 8GB GPS 3G Phone Tablet PC vagy ha éppen lehet kapni a jd.com-on, akkor onnan érdemesebb megvenni.

(#53035) Dolby válasza tjb007 (#53026) üzenetére


Dolby
senior tag

partxxx-nek nem lesz kevés az aksi a 7Q-ban az egy naphoz?
Szerk:
Látom felmerült később a téma

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#53036) Mastre


Mastre
tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok. Az igények kb.: GPS, olvasás, netezés (wifi és 3G), filmezés, valamennyi játék (inkább angry birds féle, nem a nagyon durva 3D-s játékok).
Eddig, amiket találtam, a lehető legolcsóbban, azok kb ezek:

-Alcor Access Q787I GPS+3G tablet
-ConCorde tab KRONOS IPS tablet
-WayteQ xTAB-7X GPS + 3G tablet

Ezekről kérdezném a véleményeteket, hogy ezen háromból melyik a legjobb/legmegbízhatóbb?

Valamint, ha tudtok ezeknél minőségileg jobbat, max 50e-ig, ami jobban megéri, azt is szívesen fogadnám.

Köszönöm a segítségeteket.

(#53037) csutiboy


csutiboy
újonc

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni tőletek! Van egy Asus Padphone 2 vasam, melyhez vásároltam egy külső billentyűzetet. A két eszköz tökéletesen kommunikál Blutooth 3.0-val. Viszont a wifi kapcsolat teljesen legyengül. Amint kukapcsolom a Padphon-on a Blutooth-t , helyre áll a wifis net is. Próbáltam a rootert átállítani másik csatornára, de ez sem segített. Valakinek van ötlete?
Előre is köszönöm!

(#53038) lacik25 válasza csutiboy (#53037) üzenetére


lacik25
tag

Ha 4.21-ed van: "bluetooth gyilkos wifi ismert Android 4.2.1 kérdés"
info: [link]
[link]

(#53039) tonyrulez válasza zka67 (#53034) üzenetére


tonyrulez
őstag

Az ilyeneknek a fele sem igaz. Én 10k-ért vettem 10000mAh-s akksit, és az sem tud annyit. 6000-ért 50000mAh vicc.

4 8 15 16 23 42

(#53040) doongoo válasza zka67 (#53034) üzenetére


doongoo
addikt

Van egy papíron 50000 mAh-ásom, a valóságban tud kb. 10000 mAh-t

(#53041) zoli03


zoli03
őstag

Rá akarom a kötni a monitoromra a WayteQ XTAB-8Q-t, de csak DVI bemenet van a monitoromon. Egy ilyen kábellel működne?

(#53042) tjb007 válasza Áfogat (#53033) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Cube , mert az abban lévő processzornak (vagyis pontosan a GPU-nak) kevésbé okoz gondot meghajtania a QXGA felbontást.

(#53036) Mastre

A ConCorde és/vagy a WayteQ, amelyik szimpatikusabb.
Ami pedig még ezeknél is jobb, és 50 ezer forintnál nem több, az a Lenovo A8 3G a nagyobb felbontású kijelző, és a nagyobb kapacitású akku miatt.

(#53041) zoli03

Igen, működne.

(#53043) zka67 válasza doongoo (#53040) üzenetére


zka67
őstag

Fel kell tölteni őket rendesen. Egy 50000mAh-s Power Bank töltési ideje kb. 3 nap, nem két óra.

(#53044) partxxx válasza tjb007 (#53032) üzenetére


partxxx
tag

(#53032) tjb007
Köszi, végülis a Lenovot rendeltem

(#53034) zka67

(#53039) tonyrulez
(#53040) doongoo

van akku bankom, szerintem ha van neked is szedd szét és nézd meg, hogy valójában mennyi
nekem 30k mAh helyet összesen 3x2200 mAh :D
persze a cellákon gondosan le van festve feketével a kapacitás, ezért kis alkohollal le kellett mosni

sokat rendelek ebayről, de azért itt a gariztatás is szempont

(#53043) zka67
stabil 5V feszültségű, áramgenerátoros (500mA) töltőm van, ami azt jelenti, hogy az 30k mAh 60 óra alatt vagyis 2,5 nap alatt tudnám feltölteni, de FIZIKAILAG NINCS BENNE ANNYI CELLA

50k mAh-t 100 óra alatt 4,16 nap alatt lehetne feltölteni USB 2 szabványon keresztül

[ Szerkesztve ]

(#53045) calogero198


calogero198
csendes tag

Sziasztok!
Dyndns-en keresztüli kamerás megfigyeléshez(pl.: emailben mozgásra képet küld a kamera, MMS, talán mozgókép is stb.) szeretnék az okos-telefonos megfigyelés helyett (mert kicsi a képernyő) egy nagyobb kijelzős hordozható eszközt. Tudom, hogy elsősorban a GSM hálózat befolyásolja az átvitelt, de egy pl.: Wayteq xTAB 7q vagy 8q beleférne (már ami az árat és a tudást illeti). Esetleg LENOVO A3500FL. Kérdésem, hogy erre a felhasználásra megfelelne valamelyik? Tehát 7" kijelző legalább 1GB , erősebb akksi + WiFi + gondolom a 3G a jó internetkapcsolathoz szükséges?! Mivel szabadtéren is használnám gondolkodom ezen a napfényben is jól látható kijelzőn (bár nem tudom hogy ezt ez a kategória tudja e?) Játékra egyáltalán nem használnám. Főleg böngészés.

(#53046) tjb007 válasza calogero198 (#53045) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tehát, ha jól értem egy 3G modemes modellre lenne szükséged ?
Ha igen, akkor mindhárom felsorolt modellt kihúzhatod a listáról, egyik sem 3G-s.

[ Szerkesztve ]

(#53047) DonCapello válasza tjb007 (#53032) üzenetére


DonCapello
tag

Köszönöm, tegnap meg is vettem a Lenovot :)

(#53048) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
van valakinek ötlete arra, hogy a tabletem (Pipo U8) miért fejenállva (180 fokban elfordulva, és "megfordíthatatlanul") játsza le az index videóit? Csak azokat... Másutt, pl. youtube, működik rendesen, ha forgatom a tabletet, fordul a kép is. Az indexen nem :-(
4.4.2 van a cuccon.
Thx!

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#53049) fecus válasza zka67 (#53034) üzenetére


fecus
őstag

Szerintem ezen az áron az 50Ah-s powerbank átvágás. Ráadásul max 1A-es töltővel szabad tölteni ami ~60 óráig tölti a cuccot.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53050) Bird


Bird
addikt

Atomos Goclever Insignia 700 Pro-ról mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.