Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92651) Bferibörs válasza rothfb (#92650) üzenetére


Bferibörs
addikt

+1
Jelenleg egy 4GB- os,3-4 éves tabot használok,nem játszom,net,face,videók ilyesmik,vannak már akadások.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92652) Öcsielvtárs válasza rothfb (#92650) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Kivéve hogy teljesen màs egy app és egy win program mérete, működése és persze a szoftverkörnyezet is. Àltalános felhasznàlásnál a játék a tabok szükebb keresztmetszete. Tartalomfogyasztáshoz elég a 4gb ram, ha a gyártó vette a fáradtságot a megfelelő optimalizálásra. (és nem ósdi a proci, igp)

[ Szerkesztve ]

Samsung A54

(#92653) szkorhetz válasza rothfb (#92646) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nézd meg pls a szál első hozzászólását, ami a fő használati módról ír, mielőtt teljesen irreleváns választ adsz.

[ Szerkesztve ]

(#92654) cidalain válasza rothfb (#92650) üzenetére


cidalain
veterán

Én sem most vettem, hanem 4 éve, viszont nem sikerült kinőnöm, így minek vegyek újat, csak azért mert abban több az akármi. Azért írtam hogy nem vitázni akarok, de ha valaki általános feladatokra keres, és nem áll rendelkezére akármennyi zseton, akkor nem kell ragaszkodni a 4+ GB ramhoz. :)
A win más, a ramkezelése is más. Az 4 GB-tal tényleg egy fos, minden lassú. Bár munkahelyemen a gyártásban levő gépek i5 4GB ram win10-zel pörögnek mint az állat (oké csak helyi háló van, néhány spéci program, nincs frissítéssel szétverve a win). Szóval felhasználásfüggő. Mint ahogy az android is. Filmezős tabnak nem szükséges 4 gb ram. Mint ahogy hétvégi bevásárlós kocsinak sem kell 200+ LE.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92655) cidalain válasza Bferibörs (#92651) üzenetére


cidalain
veterán

Tapasztalatom alapján a folyamatos app upgrade-ek nyírják ki az appokban (és az eszközben) a smooth működést.
Egy ilyen idős gépnél csodát tehetsz egy factory resettel, szükséges appok friss telepítésével. Aztán appok auto frissítése kikapcsolva a Play áruházban.
Múltkor elővettem anyu régi tabletjét. Lenovo A3500 FL. 4 mag, 1 GB ram android 4.4 - fb lite, böngészés, szókirakós gépre megcsinálva elég jó lett. Ok a kitkat miatt az appokat már nem a play-ről szedtem le.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92656) Rigormortiis válasza cidalain (#92648) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ez nem nagy megfejtés, az android is addig nyújtózkodik, amíg a takaró ér. Nekem 8 gigából 5-öt eszik úgy, hogy olyan rengeteg sok minden nincs is megnyitva a háttérben. Igazából nem is nézegetem, most is csak a példa kedvéért tettem meg.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#92657) Graphics válasza rothfb (#92620) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A problémadhoz, tedd repülő üzemmódba, és nem fog merülni sem.
Én így használom, de félre ne értsd, nem akarom megváltoztatni ha felhasználói szokasaidat, ha te ki/be kapcsolgatod és neked úgy jó, akkor csináld azt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92658) apszi


apszi
őstag

Végre megjött az 50 mini pro. Egyelőre nagyon kis faca masinának tűnik. Tetszik! 😁👍 Mindenkinek köszönöm a segítségeket.
Egy kérdés. A rendszer menü színét lehet valahogy variálni, vagy ez van oszt kész?
Köszi mégegyszer! :R :R :R

gyulaszu
#92391

Duraspeed nem molesztál. 😉

[ Szerkesztve ]

(#92659) wéercé


wéercé
kezdő

Sziasztok!
Lenne egy ősrégi tabletem, android 4.2.2 verzióval.
Szerettem volna telepíteni egy ip kamera applikációt, de az csak az android 5.0 feletti verziókkal kompatibilis.
Van rá megoldás, lehetséges újabb androidra cserélnem a mostanit vagy felejtsem el?
Köszönöm!

(#92660) rothfb válasza wéercé (#92659) üzenetére


rothfb
veterán

30-40 körül vegyél valami kínai csodát android 12 vagy 13-al és problem solved.
Ne kínlódj azzal a régivel, nincs értelme. Bár nem írtad pontosan miről van szó, így senki meg nem mondja, van e újabb android rá.

(#92661) Graphics válasza wéercé (#92659) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felejtsd el.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92662) gyulaszu válasza apszi (#92658) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Csak várd ki a végét... ;]
Ha egy héten belül sem, akkor kérlek screenshotold le nekem (akár privátban is) az összes ide vonatkozó beállítást :R
Egyébként milyen szoftver verzió van rajta? Kappott már frissítéseket is?

@wéercé
Szerintem segítene, ha legalább a típust leírnád

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#92663) wéercé válasza rothfb (#92660) üzenetére


wéercé
kezdő

Köszi!
Amúgy Beex S4-ről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#92664) wéercé válasza Graphics (#92661) üzenetére


wéercé
kezdő

Köszi!

(#92665) wéercé válasza gyulaszu (#92662) üzenetére


wéercé
kezdő

Igazad van, sajnos ez kimaradt.
Beex S4.

(#92666) Graphics válasza wéercé (#92665) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kuka. Ez eldobós gagyi volt anno is már .

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92667) wéercé válasza Graphics (#92666) üzenetére


wéercé
kezdő

Értem.
Köszönöm!

(#92668) apszi válasza gyulaszu (#92662) üzenetére


apszi
őstag

Csak semmi zsiványság. ;] Verzió (tegnap frissítettem): 1.0_20240102
Ok, 1 hét múlva referálok.
Amúgy a hozzá adott töltő használható biztonsággal, vagy inkább használják másikat?

(#92669) gyulaszu válasza apszi (#92668) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Előre köszönöm.
A töltőjét én személy szerint még nem vettem elő, mindenhez is egy régebbi tablet töltőjét és egy 3-végű univerzális kábelt használok.
De egyébként mi lehetne vele?

gyulaszu

(#92670) apszi válasza gyulaszu (#92669) üzenetére


apszi
őstag

"... egyébként mi lehetne vele?"
Nem is tudom, olyan kis könnyűnek érzem, nehogy nekem elfüstölje idő előtt a masinát. 😃

(#92671) cidalain válasza wéercé (#92659) üzenetére


cidalain
veterán

Első körben lesd meg apkmirror-on a kívánt IP kamera korábbi verzióját, van-e, elérhető-e olyan verzió ami kompatibilis az android 4.2.2-vel. Ha nincs, akkor tökmindegy, kukázd a tabot.

Ha van, akkor lépj ki google fiókból, majd factory reset.
Amikor kész, akkor ne is adj meg neki google accountot.
Lépj fejlesztői módba, usb hibakeresés bekapcs, majd ADB-vel próbáld kigyepálni a sok felesleges appot ha vannak rajta ilyenek.
Eztán tedd fel az apkmirrorról letöltött progit, telepítsd, állítsd be.
(Ez itt kb 1 óra meló, guglizással, mindennel együtt, elrontani nem nagyon lehet, ha mégis, nem kár azért a tabletért)

Ha működik rendesen akkor örülsz, és csak erre használod a tabot, semmi másra, különben befonod a szemöldököd, mert alapvetően tényleg harmatgyenge régi cucc.

@apszi:
A sima Minihez én eleve rossz töltőt kaptam, reklamálnom kellett Banggoodnál. Szerencsére anyukámnak volt elfekvőben valami minőségibb Xiaomi töltője, azzal használta. Azóta megjött a cseretöltő, de betettük a dobozba, ott van a legjobb helyen. A rosszat szétszedtük melóhelyen, megnézte a műszerész srác, nem egy atomerőmű. Öngyulladni nem valószínű hogy fog, de elég alsó polcos tápegység.
A masinát nem tudja elfüstölni, előbb füstöli el saját magát.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92672) eshe


eshe
tag

Sziasztok!
Nincs valakinek tapasztalata az új Samsung a9+-szal?
Fontos lenne a gps is ezért a xiaomi kiesett ès ezt részletre 100 alatt el tudnám hozni(ha persze épp lenne raktáron).Az s9 fe árát meg sokallom.
Köszi:Eshe

(#92673) weres00


weres00
csendes tag

Sziasztok.
Tablet vásárlásom cèlja Facebook ès böngèszès csak. A mostani tablet nagyon lassu ès akadozik (2gb ,huawei . sajnos nem tudom felgyorsitani sehogy sem pedig csak 3 app van rajta a gyáriakon kivül.) Elèg règota szenvedősen lassu ,ezèrt olyat szeretnék választani ami azèrt (fb,böngèszès) 4-5 èvig használhato lenne.
Az lenne a kèrdèsem hogy a ram -on kivül mire kell figyelni a kiválasztásánál ahhoz hogy minèl hosszabb ideig használható legyen .

(#92674) Reynaldo válasza Beni2360 (#92649) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Az iplay 50 mini a 4+4 GB RAM-l elbujhat mellette.
Hát csak bújjon, mert azt már a beírásaid alapján itt tudni lehet, hogy az egy gyenge tablet(proci, ram, megjelenítő, memória kezelés, stb.), nem ajánlott kategória, ezért is vettünk sokan inkább Iplay50 Pro-t vagy Mini Pro-t, vagy Lenovo-t Samsungot, stb.
Ezzel a nem ajánlott Mini-vel példálózni nem releváns.

(#92675) apszi válasza cidalain (#92671) üzenetére


apszi
őstag

Nagyon köszönöm a részletes infót. 😊

[ Szerkesztve ]

(#92676) Beni2360 válasza Reynaldo (#92674) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért nézzél, olvass vissza. Amikor ki jött itt ajánlották és vettem meg. Később jött a mini pro és máris mindenki adta tovább. Ez után lett nem ajánlott vétel. A maga nemében május közepén 91,8$ volt. Csak a konyhában használom, ha olyat sütök, főzök ami receptben van. Kint a tűzhely mellett amikor egy órán keresztűl főzöm, kavarom pl a sűrített tejet netezni pont jó. Meg vették volna 36e Ft-t de akkor nem adtam, fekete pénteken meg 40 e Ft volt a kosaraban pro változat mégse vettem meg. :U
A másik tabletem a Lenovo m9-t is itt ajánlották de mivel csak HD felbontás máris nem ajánlott. Pedig jó kis gép. Mivel a megjegyzésem a 4GB RAM kezelés re irányult Lenovo tablet okán, nem releváns a kifakadásod.
Előtte egy FHD HUAWEI volt és semmi hátrányát nem érzem 40 cm-ről nézve a HD képnek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92677) janes1976 válasza Dr.NX (#92638) üzenetére


janes1976
őstag

Megfogadva a tanácsodat, inkább még kivárok, mert egyrészt nem annyira sürgős, másrészt nem akarom elkapkodni. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#92678) Reynaldo válasza Beni2360 (#92676) üzenetére


Reynaldo
kezdő

:R

(#92679) cidalain válasza Reynaldo (#92674) üzenetére


cidalain
veterán

Azért pontosítsunk:
A Mini nem azért nem ajánlott, mert szar, hanem azért mert plusz 10000 forintért a Mini Pro sokkal jobb.
Aki max 40000 Ft-ot tud csak tabletre szánni, annak továbbra is jó vétel a sima Mini.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92680) Reynaldo válasza cidalain (#92679) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Világos, bár aki 40-et tud áldozni, az remélhetőleg tud 50-et is, főleg ha utánanéz, és látja, hogy mennyivel időtállóbb, és jóval tovább marad használható tablete a pro-val, memória, gyorsaság, aksi, kijelző,... stb. Mert az azért nem mindegy. Vannak összehasonlító videók, tesztek, leírások.

(#92681) paolinho


paolinho
őstag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, előre is bocsi, de létezik olyan egér, ami szimplán csak a tablettel párosítva teszi a dolgát usb adapter nélkül. Mint amikor a karóra, és a telefon csatlakozik egymáshoz?
Ugyanis jó lenne, ha szabadon lehetne tartani azt az 1 db USB Type-C csatit, ami van az eszközön!

(#92682) RedCactus válasza paolinho (#92681) üzenetére


RedCactus
senior tag

Bluetooth -os egér.

(#92683) Graphics válasza paolinho (#92681) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, én is BT-s egérrel használom + BT billentyűzet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92684) Nikaré válasza RedCactus (#92682) üzenetére


Nikaré
őstag

Esetleg típus/ok, link?
:P

(#92685) paolinho válasza RedCactus (#92682) üzenetére


paolinho
őstag

Koszi szépen és Graphics Neked is!
:R
Én is megköszönném, ha esetleg tudnátok ajánlani valami megbízhatóbbat!

(#92686) Graphics válasza paolinho (#92685) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Logitech, Genius akármi. Ami vevő nélküli, vagy kettős üzemű

Nekem egy lapos Xiaomi egerem van, az is jó.( Ez is duál, tud Wireless lenni és BT Mode is van)

Rapoo multimode egér [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92687) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Alkalmankénti filmnézésre és gyergőcnek játékra (pl stumble guys most a divat) szeretnék elsősorban újonnan Androidos tabletet venni legalább 10col méretben.
max. 120.000-ig
8gb RAM

Van esetleg a Xiaomi Redmi Pad SE és a PAD 6 között ajánlás?
:R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#92688) paolinho válasza Graphics (#92686) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen az ötleteket! 🙂

(#92689) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!
Egy android-os tabletet szeretnék venni a 11 éves lányomnak, aminek - számára - a legfontosabb feltétele az lenne, hogy legyen hozzá érintőceruza.
Mivel én a tablet piacon tudatlan vagyok, tőletek kérném a segítséget, hogy milyet vegyek? A keret rá kb.100ezer ft lenne. Fontos lenne, hogy relatíve sokat bírjon az akksija és minél inkább zökkenőmentgesen menjenek rajta a programok és kisebb játékok.
Köszönöm előre is a segítségeteket! :R

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#92690) Dr.NX válasza Palapo (#92689) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

(#92691) Spec válasza Dr.NX (#92690) üzenetére


Spec
őstag

Szeritnem ennyi pénzért egy 4/64 gigás tabletet nagyon nem éri megvenni.
Sokkal jobb vétel, és sokkal jövő állóbb ennyiért egy Xiaomi Pad 6.
8/256-osban is van már 120-130 körül. Sokkal újabb, jobb felszereltségű tab. Pent meg lehet hozzá venni külön, bár én sok értelmét nem látom. Az eredeti Xiaomi Pen olyan 30k körül van, de Aliról gombokért lehet behúzni olyat ami szintén működik vele. Nekünk oylan van, és tökéletes működik. Talán 3000 pénzért venntem, de lehet túlozok az árral :)

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92692) rothfb válasza Dr.NX (#92690) üzenetére


rothfb
veterán

Vajon mikor jöhet meg rá a frissítés... Egyelőre francia romra van A14. Már vagy 2 hete.

(#92693) Rigormortiis válasza Spec (#92691) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Említette a kérdező, hogy a rajzolás a lényeg. Nekem még Xiaomi Pad 5-öm volt, vettem hozzá tollat is és ha nem csak bohóckodásra használad, akkor zavaró a késleltetés, amivel működött. Ég és föld a Samsung javára, ha ez a fő szempont (bár nem tudom, hogy az A szériának milyenek a rajzos képességei az S-hez képest).

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#92694) Spec válasza Rigormortiis (#92693) üzenetére


Spec
őstag

Nem írta, hogy a rajzolás a lényeg, csak azt hogy legyen hozzá érintő ceruza. Amúgy egy 11 éves lánynak a rajzolgatáshoz nem kell olyan cucc, amit egy grafikus használ. Arra hogy pár nap alatt rájöjjön, hogy teljesen felesleges fícsör az érintő ceruza, arra a 3000 Ft-os Ali-s is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92695) cidalain válasza Spec (#92694) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig jó cucc. Lockdown alatt a lányom kb lenyúlta a céges Samu Tab Active-ot, állandóan rajzolgatott, színezett vele, pedig akkor még csak 5 éves volt. Egy művészi vénájú 11 éves ezzel már alkotni is tud.
Persze egy átlag ember, aki azt gondolja, hogy könnyebb felfirkantani a bevásárlólistát cerkával, az tényleg 1 hét után fogja mellőzni a tollat.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92696) rothfb válasza cidalain (#92695) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem tartom magam átlagnak, de hogy tablettel rohangáljak a tescóban, az mégiscsak erős lenne. Vagy félreértettem valamit és sarkosítottál.:D:DDD

(#92697) Rigormortiis válasza rothfb (#92696) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha szinkronizálja és eléri telefonnal is a jegyzeteket, miért ne?

Nem neked, de ha már Xiaomi tab 5. Olyan probléma is volt vele, hogy ha egy jegyzetalkalmazással vonalas "papírra" írtam, akkor mentés után elcsúsztatta, és nem a vonal fölött volt az írás, hanem belecsúszott a vonalba, vagy át is lógott rajta. Több appot is kipróbáltam.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#92698) cidalain válasza rothfb (#92696) üzenetére


cidalain
veterán

Volt benne sarkítás is. De én pl telóval rohangálok a boltban :B
(heti 1 nagybevásárlás, és a lista a hét közben folyamatosan update-elődik keep-ben pl, így tökmindegy mi van a kezemben otthon, amikor felmerül egy tétel, akkor akár tableten is beírhatnám.)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92699) Palapo


Palapo
aktív tag

Köszönöm eddig a tippet, tippeket.
Igen, sokat rajzolna a lányom(1,5 éves kora óta rajzol) és elég jó benne.
Amire használná az érintőceruzát az a rajz és van valami játék, amit szeret és sokkal jobb tableten érintőceruzával.
Akkor eddig talán az a Samsung lenne a nyerő, viszont lenne olyan aminek nem 64, hanem 128GB a tárhelye? Samsung mellett talán a Lenovo jöhetne szóba? Xiaomi tablet is jónak számít?
Köszönöm előre a válaszokat.

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#92700) Spec válasza Palapo (#92699) üzenetére


Spec
őstag

A Xiaomi Pad 6 nagyon jó tablet. Ár/érték arányban talán azegyik legjobb jelenleg a piacon. Memóriában, tárhelyben, gyorsaságban, kijelző minőségben messze az egyik legjobb vétel jelenleg.
Viszont ha nektek tényleg a rajzolás a fontos, akkor valóban nem biztos hogy az a legjobb választás a számotokra. Alapból pen nem jár hozzá, azt külön lehet megvenni, ami még kb. 30e Ft (az eredeti jó minőségű Xiaomi).
Ha kifejezetten rajzolásra kell, akkor valóban lehet jobban jársz a Samsung-gal, amihez gyárilag jár pen. Van 4/128-as változat is belőle, csak az már drágább, de összességében meg olcsóbb, mint pl. a Xiaomi + gyári Pen.
Én amúgy 4/64 gigás tabletet/telót alapból nem vennék már, a 6-8/128 is már a belépőszint nálam, de inkább 8/256. Sajnos a Samsungból még a 256-os is csak 4 giga RAM-mal szerelt (nem is értem?), és az már 200+e Ft.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.