Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) rtom válasza smkb (#2000) üzenetére


rtom
senior tag

Erre is lehet megoldás a dokumentáció kiadása a gyártó részéről, lásd az AMD esetét, hivatalos linux drivert adnak ki a videókártyáikhoz, de az ópen szósz driver megírásához szükséges doksikat a közösség rendelkezésére bocsátották, így az is szépen fejlődik, sőt bizonyos szituációkban jobb a gyári meghajtónál.

Vagy csatlakoznak a Linaro-hoz, és akkor nem kell közzétenni semmit. Az Android is linux kernelen fut, nem?

(#2002) smkb válasza rtom (#2001) üzenetére


smkb
őstag

"Erre is lehet megoldás a dokumentáció kiadása a gyártó részéről"

Igen. lehetne, de nincs. Nem teszik, nem érdekük. Még nagy gyártók eszközeiről sem tudni 100% pontossággal, hogy akkor miből is áll a cucc pontosan, mert csak annyit látni, ha szétszedik, hogy ott egy SoC belül, amin van valami felirat (gyakran forgalmazó specifikus néven, amiből semmi nem deríthető ki) és ugye egy SoC meg magában tartalmaz szinte mindent, így sosem tudod meg, mit rejt belül ránézéssel. Nem úgy, mint a PC iparban. Megy a találgatás hónapokig, vajon akkor ez most egy Samsung Hummingbird SoC-ra alapul ez az XY? Vagy mi? Úgy meg drivert nem tudsz írni valamire, hogy nem ismered 100% pontosan a paramétereket, vagy nem kapsz hozzá egy devkitet stb...

Vagyis elvi lehetőség lenne rá, de nem érdeke a gyártóknak, ráadásul engedély nélkül drivert sem írhatsz semmihez, mivel ahhoz a termék szellemi tulajdonosának engedélye kell, ahhoz csak neki van joga. Volt ebből is már több per...

(#2003) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jött hozzám egy windowsos és egy androidos tablet is. Eredeti származási helyük Kína, de mind a kettő hamarosan kapható lesz itthon is.
Közös tulajdonságuk a 10"-os kijelző.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2004) scanman válasza z0d1AK (#2003) üzenetére


scanman
csendes tag

Elég szűkszavú vagy :D

scanman

(#2005) z0d1AK válasza scanman (#2004) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyelőre még a várható márkáját sem árulhatom el. Teszt az lesz, lehet,az első teszt lesz az új weboldalamon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2006) upszilon válasza z0d1AK (#2005) üzenetére


upszilon
őstag

Teszt az lesz, lehet,az első teszt lesz az új weboldalamon.

:F

(#2007) z0d1AK válasza upszilon (#2006) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mi a problémád ezzel a mondattal azon kívül, hogy szóismétlés van benne?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2008) upszilon válasza z0d1AK (#2007) üzenetére


upszilon
őstag

Nincs vele semmi problémám, azon kívül, hogy nem linkelted a lapodat. Szeretném olvasgatni. Vagy még nincsen kész? :F

(#2009) z0d1AK válasza upszilon (#2008) üzenetére


z0d1AK
veterán

Folyamatban van a készítése. Éppen a domain regisztráció folyik, utána kap egy motort, dizájt és már indul is, várhatóan februárban, minél előbb.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2010) upszilon válasza z0d1AK (#2009) üzenetére


upszilon
őstag

Várom! :K

Javaslom az új Joomla 1.6-ost!

[ Szerkesztve ]

(#2011) z0d1AK válasza upszilon (#2010) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azt már az elején kizártam. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2012) rtom válasza smkb (#2002) üzenetére


rtom
senior tag

Hmm, ezek szerint érdemes kerülni a kínai noname gépeket, még ha jelentősen olcsóbbak is, vagy meg kell bizonyosodni róla vásárlás előtt, hogy nem nyúl mellé az ember, vevői visszajelzések alapján (pl. a Zenithink Z180 nekem nem sokat mondott, mégis az árához képest jókat írnak róla).

Konklúzióm: tábla esetében Nvidia Tegra2 a cél! Az nvidia eddig is jó volt szoftveresen, most pedig a google is ezt nevezte meg referencia platformnak az Android 3.0-hoz, szal sok minden szól mellette. Őszintén szólva én egy Ubuntu-nak jobban örülnék, de ez valszeg csak álom marad :((

(#2013) z0d1AK válasza rtom (#2012) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tegra 2 meg nem mostanában fog megtelepedni a kínai cuccokon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2014) rtom válasza z0d1AK (#2013) üzenetére


rtom
senior tag

Egy kollegám szerint "amit nem Kínában gyártottak, az biztosan hamisított" - szal valszeg ott (is) gyártanak, onnan kezdve meg akármi lehet, másolni nagyon jól tudnak...

(#2015) rtom


rtom
senior tag

Böngészés közben futottam bele ebbe: link, hallot már róla valaki?

(#2016) z0d1AK válasza rtom (#2015) üzenetére


z0d1AK
veterán

Processzor: ARM 926EJ 600 Mhz, Operációs rendszer: Android 1.5, RAM: 2 x 64 MB

Biztató :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2017) upszilon válasza z0d1AK (#2011) üzenetére


upszilon
őstag

Megírhatnád magánban, hogy miért. Kíváncsian várom. Meg azt is, hogy akkor melyikkel nyomulsz, Drupal7-el, és miért?

(#2018) z0d1AK válasza upszilon (#2017) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem, és írom.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2019) upszilon válasza z0d1AK (#2018) üzenetére


upszilon
őstag

Jó-jó, ha nem, hát akkor nem. :N

(#2020) rakal


rakal
senior tag

Sziasztok!
Csak azért szólok most a témához,mert febr 1-től tényleg érkezik egy fajsúlyos versenyző(de facto no propaganda!).
Innentől kezdve az olcsó tablet felejtős ,ez nem vicc,hanem kőkemény factum érvényben.ARM11 deleted a komoly kategóriában.
[link]

(#2021) z0d1AK válasza rakal (#2020) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szerviz szempontjából a Dynamism sem jobb, mint a kínai cuccok. A termékeinek itthon hivatalos forgalmazója nincs, vagyis hát mi voltunk valami olyanok. Csak hát olyan szinten gagyi a supportjuk, hogy már mi is hanyagoljuk őket. Lásd jó példa, hogy 2 hónapja várunk arra, hogy megjavítsanak 3 vilivet... :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2022) rakal válasza z0d1AK (#2021) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Ne rohanjunk már annyira előre az időben!
A termék csak csak febr.1-től előrendelhető,a hivatalos szállítás febr.15-től.
Hol vagyunk még a szériahibás,meghibásodott készülékektől?
Mi a túró ez időutazás?(még nincs kész az időgép vazze...:) )

(#2023) z0d1AK válasza rakal (#2022) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem a meghibásodásról van itt szó. Hanem, hogy ez sem lesz elérhető magyar supporttal, amit én személy szerint elvárnék.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2024) mleslie


mleslie
tag

Hát én ettől nem vagyok elájulva...

Csak meg kell várni valamelyik komoly gyártó 6 számjegybe kerülő verzióját. :(

(#2025) rakal válasza z0d1AK (#2023) üzenetére


rakal
senior tag

Brother you're bluffing...
Egy meg sem jelent tablettől magyar támogatást várni nem érdemes,de urdu,ill szlovén nyelvű támogatást sem. :)
Hogy komolyra fordítsuk a szót:70000 Ft-ért,ha tudja,amit a specifikáció ír,akkor bizony HU-ban is kemény áru lehet.Galaxy Tab rajongók:GTAB veszélyben!
Galaxy Tab komoly rivális
ÉS:Szerintem ehhez hasonló fejlesztés a következő félévben egy csomó jön.
Ne felejtsük el:Tegra2 özön várható.
IPAD2,GTAB2=tényleg jogos fejlesztés,de tarthatók-e az árak???
A válasz: NEM!
2011-2012-ben jönnek majd az igazi,olcsó tabletek!
Várjuk ki az év végét!

[ Szerkesztve ]

(#2026) z0d1AK válasza rakal (#2025) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, legyen így. Csak lehessen miből választani.
Na meg legalább lesz miről írnom.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2027) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok!

Mielőtt megköveznétek az off-ért, egy egyszerű, ám fontos dolgot szeretnék kérdezni tőletek:

Van-e valami kompromisszum nélküli, wifis internetezésre használható kínai olcsó Tablet?
Itt az EKEN, ePad, iRobot MID stb-re gondolok, amit főként Vaterka és társain elég baráti árban 20-30k környékén elérhetőek. Mennyire használhatóak ezek erre? Valami teszt-tapasztalat ezzel kapcsolatban? :F

Jó ideje olvasgatom a topikot kíváncsiság szinten, mivel én évekkel ezelött kerestem olyasmi ketyerét, amit ma Tablet Pc-nek hívnak. :)
A fő cél mindig is a mobilitás, a használhatóság és az internet adta lehetőség volt.
Sok mindennel volt már dolgom, ha csak az internet mobilitását veszem alapul, netezgettem telón wapon, majd kor előrehaladtával OperaMinivel, majd következett PDA, N95, notebook stb. Igazából mindenen túladtam, mert mind jó meg szép dolog, de kompromisszumokkal. Ami labdába rúgott (az igényeim szerint) a számítógép helyett/mellett az csak a notebook. Ez persze a felsoroltak közül a legkényelmetlenebb. Tekintsünk el ettől. Akkor most jön az, hogy de abban nincs 3G meg GPS stb. Igaz lehet bővíteni, határt csak a pénztárca szab, de már kicsit sokba lenne, meg egy egész csomagtartónyi elektronikát vihetnél magaddal nap mint nap. Netbook mobilitás szempontjából jobb, de ezen sem fogok filmet vágni, mert lemerül az aksi, ráadásul arra ott a 4 magos PC.

Egyre jobban rá kellett jönnöm, mindennek megvan a maga szerepe és ne is várjon el tőle az ember sokkal többet. Nem svájci bicskával állok neki enni otthon, van kés, kanál, villa. Nem mobilon fogok fotózni pályázatra, hanem tükörrefis géppel és sorolhatnám.
Hogy egy kicsi poént szúrjak be a végére, a topik 90%-át egy kínai iPhone klón okos-telefonnal olvastam el :DD OperaMini-n. Tegyük hozzá, hogy van a családba rendes Alma termék is, köztük telefon és iPad is. Én nem vagyok így eleresztve, GPS-em van külön, se GPS-es se a 8 érintést egyszerre érzékelő kijelzőre, se 3D-s játékokra a Tableten nem lenne szükségem.

És itt jön az elején feltett kérdésem, ha leszűkítjük a felhasználási kört internetezésre, akkor....

(#2028) TTomax válasza rakal (#2025) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez mivel jobb mint egy archos70?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2029) z0d1AK válasza TTomax (#2028) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ugyan az a Hummingbird van benne, mint a Galaxy Tabban. Az Archos 70-ben meg ha jól tudom, OMAP van (mondjuk az erőviszonyok számomra nem egyértelműek). Emellett van 3G és GPS.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2030) rtom válasza z0d1AK (#2029) üzenetére


rtom
senior tag

"mondjuk az erőviszonyok számomra nem egyértelműek"

Számomra sem, így már többször is kerestem ARM-benchmark-okat, sajna nem sok sikerrel, egyedül a Tegra2-t hasonlítgatták össze pár régebbi procival, ami nekem semmit sem mondott, szal ha valaki tud ilyet, akkor dobhanta linket.

(#2031) TTomax válasza z0d1AK (#2029) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen OMAP van benne,pontosan és én sem tudom ez most jó-e nekem vagy nem. :D Ha valóban van benne GPS akkor tényleg jó vétel,a 3G-t én nem érzem akkora huzóerönek a jelenlegi internetárak miatt,de ez csak számomra nem szempont,mert ahogy nézem sokan nem igy gondolják.Persze itt külhonban más szinte minden sarkon van wifi,nagyon sok nyitott router van,és habár nem etikus de én azért használgatom.A GPS-t meg sajnos meg kell vennem,sajnos ezt tudtam amikor megvettem az archost.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2032) rtom válasza rakal (#2020) üzenetére


rtom
senior tag

A "Digital Magnetic Sensor" mire használható? :F (a TechSpecs oldalon említik)

[ Szerkesztve ]

(#2033) TTomax válasza rtom (#2032) üzenetére


TTomax
nagyúr

iránytűnek hangzik... :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2034) z0d1AK válasza rtom (#2032) üzenetére


z0d1AK
veterán

Asszem ilyen van a Milestone-omban is. Érzékeli a mágnesest mezőt, így pl átkapcsol dokk, vagy autós üzemmódba, ha megfelelő helyre teszünk a hátlaphoz mágnest.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2035) Gabócza válasza z0d1AK (#2034) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nem, ez a digitális iránytű...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2036) upszilon válasza Gabócza (#2035) üzenetére


upszilon
őstag

Úgyérted ilyen?

(#2037) mleslie


mleslie
tag

Na aki itthoni garira várt most (február 3-tól) a Coraban 49990Ft az Alcor e-Pad.
Egy gyors nyomkodásra lehet én is elugrok. De venni ilyet semmiképpen nem fogok.

Amiket tud:

7"
800*480
Android 2.1 (magyar menüvel)
ARM 600Mhz :(
HDMI kimenet
Wifi b/g
G-szenzor
stb

[ Szerkesztve ]

(#2038) smkb válasza mArZsi (#2027) üzenetére


smkb
őstag

"Van-e valami kompromisszum nélküli, wifis internetezésre használható kínai olcsó Tablet?"

30.000 alatt nincs, kínából rendelve sem. A minimum RK2818 vagy TC8902 processzorosok, Android 2.1-el, ezek mindketten 256mb rammal készülnek, és már el lehet böngészni velük korrekten, de flash nincs, youtube van. Úgy 150$ körül indulnak házhozszállítási költséggel. Ennél jobb procit tartalmazó kütyük értelemszerűen drágulnak. Freescale IMX 515, TI OMAP 3xxx-ek, Samsung SPVxxxx (Galaxy Tab hummingbird csipje, sok kínai tabletben szerepel már ez is) viszont kizárólag már 2.2 vagy 2.3-al szabad megvenni, itt már a cortex a8-nak köszönhetően van flash 10.1 támogatás, de itt már a csillagos ég lehet a határ.

A wifi erősségére is oda kell figyelni (erre viszont csak kínai stb fórumok bújásával jöhetsz rá), mert ezen is sok múlik, hiába a jó vas, hiába az erős jel a routeren, ha a készülék wifije gyengén adja a jelet akkor bukó van. Az olcsó készülékekben ez is necces tud lenni.

Vagyis jelen piaci szereplők közül az olcsó kategóriában használható böngészgetést a Rockchip RK2818 és Telechips TC8902 processzorokkal kaphatsz. Qualcomm SoC-ok valahogy a kínai cuccokban nem nagyon vannak.

(#2039) z0d1AK válasza mleslie (#2037) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez nem új, olcsóbban megkapható régóta, írtam már róla tesztet is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2040) mleslie válasza z0d1AK (#2039) üzenetére


mleslie
tag

Nem is írtam, hogy új viszont sokan panaszkodtak a gari miatt... illetve hiányolták.

(#2041) z0d1AK válasza mleslie (#2040) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az Alcor e-Pad-ra megjelenése óta (bő 1 hónap) 12 hónapos magyar gari van. Más módon ezt eddig nem is lehetett kapni. :N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2042) mleslie válasza z0d1AK (#2041) üzenetére


mleslie
tag

Akkor bocsi, már nem tudom törölni, amit írtam. :(

(#2043) Peat;) válasza mArZsi (#2027) üzenetére


Peat;)
veterán

Annyiért nincs. És a rockchipes, meg telechipes csodákat is felejtsd el, azok is le vannak maradva egyelőre, ahogy az alcor is.
Ami legjobb ár érték arányú kínai készülék, a 3. kiadással a wits a81 legújabb változata(kapacitív kijelzős). Már régóta a piacon vannak, megbízható a kínaiak közül. Houseofdap.com-on 210$-ért vásárolható meg, csomagban, tehát még tatyót is adnak. Az oldal a kínai ünnepek után lesz újra elérhető. Ennél rosszabbat hatalmas hülyeség venni kínaiaktól. Nem érdemes 50 dollárt spórolni mert totálisan más kategóriát képvisel pl egy rockchiphes képest.
(android 2.2, a készülék cortex a8 procit tartalmaz, mint pl a galaxy tab, kapacitív a kijelzője, g-sensor, gps, átlagos 3d gyorsító játékra, de nincs magyar support és magyar garancia, illetve csak 256/256 a ram és rom, persze ez bőven elég arra amire kéred és jóval többre is)

Érdekesség: A cowon kiad egy d3 nevű multimédia eszközt, androiddal. (fő szempont zene és minőség, igen meredek áron aki nem ismeri). Az érdekessége hogy NTFS fájlrendszert használ. Körmöst a többi gyártónak.

[ Szerkesztve ]

(#2044) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jó hírrel szolgálhatok!
A tablet keresőknek nagy segítséget nyújthat majd az adatbázisom, melyet az új oldalba szeretnék integrálni. Várhatóan majdnem minden tablet belekerül majd, illetőleg személyre szabott igények alapján szűrhetőek lesznek. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2045) cotag válasza z0d1AK (#2044) üzenetére


cotag
senior tag

kb mikor lesz elérhető?

(#2046) upszilon válasza Peat;) (#2043) üzenetére


upszilon
őstag

Az érdekessége hogy NTFS fájlrendszert használ. Körmöst a többi gyártónak.

Miért? Az NTFS mára nagyon is elavultnak tekinthető. Még ha az EXT4 alattiakra mondanád a körmöst, megérteném, de így...

(#2047) z0d1AK válasza cotag (#2045) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jó kérdés. Domain regisztráció folyamatában áll a dolog, ha az megvan, utána tudok tovább lépni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2048) rtom válasza Peat;) (#2043) üzenetére


rtom
senior tag

Az Android alapból a linux kernellel barátságban lévő filerendszereket ismeri, ami nem elmondható az NTFS-ről, a linuxos tapasztalatok szerint kisebb sebeséggekkel használható, mint pl. az ext4, szal nálam a körmöst a cowon érdemelte ki. Bár ebben benne van MS is, amiért évek óta nem vesz tudomást arról, hogy a világ már rég elment az NTFS mellett, és sokkal modernebb fájlrendszereket hoztak már létre.

(#2049) flexxx2 válasza z0d1AK (#2044) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez tényleg jó lenne, de vedd bele a nem androidos táblákat is ha lehet.

(#2050) z0d1AK válasza flexxx2 (#2049) üzenetére


z0d1AK
veterán

Természetesen benne lesznek!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.