Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92851) Prien válasza tlala (#92846) üzenetére


Prien
addikt

Ugyanebben a cipőben járok, én az A9+ -ra gondoltam neki (4/64 és 11"), esetleg az A8 (3/32).
Alap dolgokra kell csak neki, facebook, videó hívás, hírolvasás. Viszont a stabil szoftver szerintem fontos.

A kevés is több a semminél.

(#92852) paolinho válasza ÖregMackó (#92842) üzenetére


paolinho
őstag

Valójában most jöttem rá arra, hogy ha az Opera böngészőből web felületről megnyitva töltöm be az oldalt, és az "Asztali elrendezést" választom, akkor egyrészt nem fordul be hosszába a kép, másrészt teljesen azt a fektetett pozíciót kapom, ami a laptopon is megjelenik ilyenkor.
Az a helyzet, hogy több - hosszába beforduló - applikációnál ez sokkal jobban bejön nekem, és nem kell forgatnom sem a tablettet.

(#92853) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
van itt valakinek galaxy tab a9 simkártyás tabletje?

GO Gunners!!!

(#92854) Nikaré válasza racskobalazs (#92845) üzenetére


Nikaré
őstag

Megnézem.

Köszöntöm!
&
neked is boborján2 !

[ Szerkesztve ]

(#92855) tlala válasza Prien (#92851) üzenetére


tlala
addikt

Nálam még képbe jött a Nokia T20-as is, állítólag gyönyörű a kijelzője (IPS az olcsóbb Samsungok TFT kijelzőjével ellentétben), és a teszt szerint a hangja is jó - cserébe a processzor eggyel régebbi. :F

[ Szerkesztve ]

(#92856) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Tabletnél ez csak felvillan rövid időre,ha "bekapcsolnám"(kábel nélkül is),vagy töltőt be és kihúzok.Mást nem csinál.Nincs töltésjelzés se. Előzőleg nem sok baja volt,nálam normális töltött,de másnál alig és fél napokat volt állítólag.(töltőjét is teszteltem).
1 nappal halála előtt talán kicsit lassabb volt.Meg a net vagy tablet hibája miatt nem volt jó a kapcsolat.
Nem is értem most mi van,ilyet se láttam még.
Ha más már igen,akkor nem bánom,ha ad 1 tippet,hogy érdemes-e megcsináltatni,vagy kuka alaplap?
Köszönöm :R

Avatar

(#92857) csonkadavid válasza tlala (#92846) üzenetére


csonkadavid
tag

Lenovo tab P11. gen2. 83000 az alzánál, töltőállvánnyal.
A kijelzője pazar, a chipset kellően erős, nem mellesleg messze jobb mint az általad említett samsung. 4 hangszóró van benne.

[ Szerkesztve ]

(#92858) apszi válasza gyulaszu (#92848) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Már akartam írni neked. Eddig egyszer sem jött Duraspeed üzenet. :N
Új frissítéssel minden rendben? "Szabad" telepíteni?

(#92859) gyulaszu válasza apszi (#92858) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Kösz. Csak engem szívat :W

Frissítés nálam csak vagy harmadszorra töltődött le, de másnál nem volt ilyen. Utána sokat molyolt vele, de azóta minden rendben vele.

gyulaszu

(#92860) apszi válasza gyulaszu (#92859) üzenetére


apszi
őstag

Oké, köszi az infót. Ha érdekel valami beállítás szólj nyugodtan, bár igazából semmi extrát nem csináltam azon kívül, hogy az elején kikapcsoltam.

(#92861) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A Samsung Galaxy Tab A8-at vagy A9-et javasoljátok? Úgy látom, hogy az A9 felbontása kisebb, mint az A8-é.

(#92869) nyikszi válasza Prien (#92863) üzenetére


nyikszi
őstag

Írtam a nyitott topikban, de a problémát boncolgató linket ide is berakom. Csak játéknál lényeges, ha másra használod vedd meg nyugodtan.

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#92870) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Iplay 50 pro-hoz keresnék tokot. Vissza olvastam, és annyit találtam, hogy aliexpressen lehet hozzá venni. Lehet én vagyok balga, de konkrétan ehhez a tipushoz valót nem találtam. Aki rendelt már ehhez a tipushoz, megtenné, hogy küld egy linket, ami biztos hozzá való? Univerzális is megfelel, csak passzoljon hozzá. És egyben kijelző védőt is keresnék. Köszönöm!

(#92871) Beni2360 válasza kacsento1 (#92870) üzenetére


Beni2360
félisten

A pro méretre ugyan az mint a sima.. De már van sima szilikon tok is.2167.54HUF 50% OFF|Ultra-thin Tpu Case for Alldocube Iplay50 mini Alldocube 8.4 inch Case Iplay 50 mini pro
Tok.
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $8.65 34%OFF | Flip Case for Alldocube iPlay 50 mini 2023 8.4 inch Tablet ultrathin PU leather+TPU Stand iPlay 50mini 8.4" Protect Shell
https://a.aliexpress.com/_ExuBAtP
Üveg
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $5.38 | 2PCS 9H Tempered Glass Screen Protector For Alldocube iPlay 50 Mini 8.4 inch 2023 Tablet Protective Film For iPlay50 Mini Pro
https://a.aliexpress.com/_EH8VEih

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92872) cidalain válasza Beni2360 (#92871) üzenetére


cidalain
veterán

Te Minit linkeltél, neki a nagy Pro-hoz kellene.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92873) kacsento1 válasza Beni2360 (#92871) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm, de ez a mini. És azt elfelejtettem írni, hogy kihajtható kellene.

(#92874) fecus


fecus
őstag

Valaki használta már ezt a tablet-tokra felragasztható pántot?
Működik?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92875) ÖregMackó válasza kacsento1 (#92870) üzenetére


ÖregMackó
tag

[link]

szia!
én a banggoodon vettem, hozzá, akkor külön csak tokot nem találtam, így együtt vettem meg ezeket...

[ Szerkesztve ]

(#92876) ÖregMackó


ÖregMackó
tag

Az alin már van csak tok is több színben... [link]

(#92877) limon33


limon33
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek, kérlek, mi most az abszolút best buy az alábbi paraméterekkel:

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-9", 10-11" vagy 12"-nél nagyobb?
10" (de ha indokolt, ettől el tudok térni)
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. Amazon, Banggood, Aliexpress, stb.) is opció?
itthon
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, filmnézés, rajzolás, böngészés, stb.)
Alap dolgok; böngészés, alkalmanként YT, filmek, pici streaming, irodai használat, tanulás jegyzetekből, word.
Fontos, hogy több felhasználót is támogasson.
A gyereknek lennének rajta kis alap tanulós játékos appok, de semmi komoly játék.
Szeretném vinni magammal az egyetemre -- jó lenne, ha billentyűzetet lehetne hozzá passzintani, gyorsabban gépelek, mint írok. Ne legyen nehéz, legyen hozzá atombiztos törésmentes tok.
De azért az is jó lenne, ha pen is lenne hozzá, ha mégis úgy jegyzetelnék.
A fentiekre használhassuk még legalább 3-4 évig.
■ Mennyi pénzt szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
70-80k, nagyon max. 100k, ha indokolt.

Vagy menjek inkább Apple irányba? :))

(#92878) Peat76


Peat76
őstag

Please HELP!!!
Van egy Nvidia Shield-em....letöltött játékot szeretnék filekezelővel felmásolni az eszközre a megfelelő helyre!
Ezt a 2 file-t hova másoljam fel?
Előre is köszönöm szépen a segítséget :R :R :R

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#92879) cidalain válasza Peat76 (#92878) üzenetére


cidalain
veterán

Az apk fájl az android exe fájlja. Tökmindegy hova másolod az androidos eszközön (én a downloads-ba szoktam), majd odamész androidból aztán ráböksz, és telepíted (ha a külső forrásból származó cuccok engedélyezettre vannak állítva az adott gépen)
Hogy a másik cucc, a könyvtár mire való, azt csak sejtem, így nem válaszolhatok. Nyilván le van írva ott, ahonnan származik.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92880) csonkadavid válasza limon33 (#92877) üzenetére


csonkadavid
tag

100-ért kéz alól az ipad 9-el nem lősz mellé, de én maximálisan tudom ajánlani saját tapasztalat alapján a lenovo p11 gen2-t.
Igaz 11,5 coll de parádés a kijelző 120Hz.
80 körül van alzán akcióban.

(#92881) Beni2360 válasza kacsento1 (#92873) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs a méretet benéztem de amit linkeltem kihajtható. De Alin biztos van a nagyra is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92882) Éne


Éne
tag

[Lenovo P11 6/128 - 98e]
vagy
[Lenovo P11 4/128 - 83e]
Lényeges különbség lenne tapasztalható a +2gb rammal? Megéri a felárat?

(#92883) kacsento1 válasza ÖregMackó (#92875) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ilyenre gondoltam, köszönöm!

(#92884) tlala válasza csonkadavid (#92857) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, meg is rendelem!

(#92885) tlala


tlala
addikt

Lenovo P11 Gen2-re tokot milyet ajánlotok?
Az Alzás jó rá 8200 Ft-ért?
A tabletet is onnan rendelném.

(#92886) cidalain válasza tlala (#92885) üzenetére


cidalain
veterán

biztos jó, de ez nagyon drága. Aliról fele ennyiért is lehet szerintem tokot venni rá, vagy még kevesebbért.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92887) notmiami


notmiami
tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek eldönteni melyik a jobb választás?

Samsung S6 Lite 2022
Xiaomi Pad 6

Átlagos felhasználásra lenne, film, streaming, egy-két játék, netezés, térkép, excel stb.
Specifikációkra sokkal jobb a Pad 6, csak egy kicsivel nagyobb, és majdnem ugyanannyiba kerül mindkettő. A MIUI felülete nagyon nem tetszik, külsőre is jobban tetszik a Samsung, jobb hogy nem lóg ki úgy a kamera kávája.

Hosszútávú használatra vonatkozóan lenne a kérdésem, hogy én mindig is Samsung párti voltam, mind telefon, mind TV tekintetében, és most is efelé húz a szívem, azt a fontos tényt leszámítva, hogy a Pad 6 sokkal gyorsabb lehet. De a fő kérdésem az lenne, hogy vajon 2 év múlva melyik fog jobban belassulni (azaz a Google a Samsung / a Xiaomi direkt szoftveresen melyiket fogja belassítani használhatatlanná).

Tehát megérné inkább Pad 6-ot venni ennyi pozitív tulajdonságokat nézve, vagy annyira nem?

[ Szerkesztve ]

(#92888) notmiami válasza Palapo (#92705) üzenetére


notmiami
tag

Szia, ezt kifejtenéd bővebben, hogy miért problémás a Google Play Store elérése? és egyéb?

(#92889) Rigormortiis válasza notmiami (#92887) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nézd, nem ismerem a Pad 6-ot sem pedig az általad említett Samsung modellt, de én tablet fronton egy éve váltottam Pad 5-ről S8 Plus-ra. Én is Samsung párti vagyok, nem azért, mert szemellenzőt viselek, hanem mert az S7 Edge óta egyetlen termékükkel sem volt problémám, legyen az TV, porszívó vagy mobil.

De visszatérve a tabletekhez: noha hardveresen a Pad 5 is impozáns volt, a szoftveres meg(nem)oldásaitól néha a falnak mentem. Én vettem hozzá gyári tollat is, és hát finoman szólva közelében nem volt érintésérzékenységben és válaszidőben. Nem tudom, hogy ez tényező-e nálad. A Samsung tudja a vezeték nélküli dex-et, a pad nem tudta, szerintem vezetékesen is csak tükrözni tudott, de ebben már nem vagyok biztos. És ha telefonon kedveled a One UI-t, akkor olyan szempontból nem kérdés, hogy itt is azt kapod. Bárki bármit mondhat, de a legsokoldalúbb, legtestreszabhatóbb gyártói megoldás, a miui minden szempontból visszalépés volt hozzá képest. Most nem tudom, hogy áll náluk a dolog, de nem is nagyon érdekel.

Viszont sebességben egész biztos a Pad 6 a jobb, és ez két év múlva sem fog változni. Ugyanakkor a Samsung ökoszisztéma nagyon jó tud lenni, ha beilleszted a tabot is. Imádom a quickshare-t, pár másodperc alatt elég nagy fileokat lehet vele mozgatni vezeték nélkül, és a képernyőmegosztások/tükrözések/kiterjesztések is jók.

Összefoglalva: ha a szoftver a fontosabb, akkor a Samsung, ha a hardver, akkor a Xiaomi.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#92890) notmiami válasza Rigormortiis (#92889) üzenetére


notmiami
tag

Köszönöm a részletes választ én is hasonló véleményen vagyok, tehát most jelenleg jobbnak és fontosabbnak tartom a smooth Samsung One UI és egyéb Samsung készülékkel való kapcsolatot (pont S22-m van) és pl a Xiaomi Home-nál is a falra mászok hogy néha van amikor kínai betűket látok, mert ott maradt, vagy reklámok kínaiak.

Arról nem tudsz valamit, hogy mi volt a Xiaomi vs Google Play Store-al? Mert sztem ez csak talán USA-ban lett betiltva, itthoni videókban azt látom, hogy gond nélkül fent van a Play Áruház magyarul, nem kell ráhekkelni.

(#92891) Dr.NX válasza notmiami (#92888) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem problémás.
Ha továbbolvasod a szálat, kiderült hogy összekeverte a Huawei-jel.

Elfogadom a sütiket.

(#92893) Rigormortiis válasza notmiami (#92890) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A Play áruházzal és en bloc a gms-el semmi gond nincs Xiaomi fronton, azt mondjuk nem tudom, hogy a Pad 6 kapott-e valid Nedflix L1 certifikációt (az 5ről is azt állították, hogy igen, de folyamatosan visszaváltott sd-re, szóval csak a szokásos kínai ferdítés, noha a többi szolgáltató valóban jó minőségben volt elérhető).

De hardveresen tényleg rendben volt a Xiaomi, kifejezetten impozáns kojelzővel, remek hangzással és fürge, akadásmentes rendszersebességgel. De hogy a gesztusvezérlést sem lehetett testre szabni, ilyen good lock és one hand operation szerű okosságokat pedig felejts is el.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#92894) limon33 válasza csonkadavid (#92880) üzenetére


limon33
csendes tag

100ért nem találok ipad 9et :/
A Lenovonál a 4GB az nem kevés? 1 év múlva még nem dobnám a kukába.. 100k fölé is mehetek végül is, csak ne kelljen kukázni túl hamar.

(#92896) Beni2360


Beni2360
félisten

Állandóan azt olvasom, hogy 4GB RAM most jó de hosszú távon sovány. Ha most minden megy mitől lesz mondjuk 2 év után sovány? Elfogy a RAM? Vagy annyira meghiznak az appok két év alatt?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92897) snooze válasza Beni2360 (#92896) üzenetére


snooze
veterán

sajnos az appok hiznak,ugyanez van a teloknál is..🤔

GO Gunners!!!

(#92898) Öcsielvtárs válasza Beni2360 (#92896) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Két böngésző folyamatosan nyitva 7-8 oldallal, plusz cc-n keresztül filmet nézek tv-n, és átlag 1GB RAM szabad a 4-ből. Ha nem játszik valaki, még egy darabig elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54

(#92899) cidalain


cidalain
veterán

Véleményposzt, nem vitaindító:

Nem kevés a 4 GB ram általános felhasználásra. Nem kell kukába dobni 1 év múlva a 4 GB ramos androidos készüléket. Azért mert prémium árban van 8-12 GB ramos androidos telefon, az attól még nem alapelvárása az operációs rendszernek.

Aki annyira noob, hogy egy taskváltásnál elvárás a 458 msec, és a 2100 msec már ótvar lassú, az persze vegyen 8 GB ramos androidos eszközt videonézésre, és netezgetésre.

Hardcore felhasználásra persze ajánlott az erősebb, több giga ramos készülék, egyébként általános felhasználásra overkill, rohadtul felesleges pénzkidobás.

Persze tudom, a mai világban facebookozni is csak S43 Flip Pro Max-szal lehet, 750k-ért, minden más az alatt ipari hulladék. Jól működik a marketing egyébként, mert a gyári melós is megveszi részletre a havi netto 230k fizujával.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92900) tlala válasza csonkadavid (#92857) üzenetére


tlala
addikt

Köszi az ajánlást, ma megjött a Lenovo P11az Alzától.
A nagy IPS kijelző tényleg briliáns, a készülék gyors és reszponzív, nagyon bejön. Édesanyám nagyon boldog lesz vele.
Végül egy ilyen tokot vettem hozzá - mindenki Ipadnek nézi. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.