Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) z0d1AK válasza mexel (#45994) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jellemzően változó, hogy ki miért akar HDMI-t. Sokaknál amolyan biztonsági kérdés, legyen, hátha kell valamikor.
Sokan filmeznek így tabletről, de láttam már olyat is, hogy ennek segítségével mutogattak tévéről képeket a nagyszülőknek, vagy éppen egy-egy rövidebb videót.

Én az androidot nagy képernyőn, esetleg billentyűzettel, egérrel vezérelve kevésbé éreztem magaménak, bár mondjuk azért, mert én elsősorban dolgozom a gépen, nem a tartalom fogyasztás az elsődleges cél.

Egyébként én is keresek HDMI-s tabletet, bár nekem specifikusabb oka lenne. Én gameplay videókat csinálnék, már csak az a baj, hogy ehhez egy olyan tablet kellene, ami kellően erős, hogy a játékok jól menjenek rajta, legalább HD kijelzője van és a HDMI jelen nem védett, azaz a meglévő célhardverrel tudom rögzíteni a kimenő jelet a számítógépen. A baj azonban, hogy jellemzően pont a legutolsó pont az, ami elbukik, mert nem nagyon találtam még olyan gépet tabletet, ami tudja is mindet egyszerre.

(#46000) Nara19: A miracast dongle cuccokkal is az a baj, hogy sok elég instabilan működik. Volt nálam egy olcsó AllView Smart2View nemrégen, ami ment 854x480 pixeles telefonnal, illetfe FullHD-ssel is, de mind a kettőnél jellemző volt az, hogy a kép néha szétesett, vagy hibásan jelent meg. Igaz, ezt 12 ezerért adják, illetve még talán fele ennyibe sem kerülhet, ugyanis az 50 ezer forintos telefonhoz ajándékba jár.
Egy Chromecastot egyébként én is akarok venni majd a jövő héten, bár csak azért, mert 7-9 ezerért nem sok aztán meglátjuk, hogy mire lehet majd használni.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#46002) Nara19 válasza z0d1AK (#46001) üzenetére


Nara19
aktív tag

A Chromecast nálam szépen működik (film, fényképek) tabletről, ill. youtube a hálózatról.
A leírásában az is szerepel, hogy wifi router nélkül is tud kommunikálni a többi wifi-s géppel - ezt még nem próbáltam ki, de ha igaz, akkor már egészen megéri az árát. :)

(#46003) kmarkk22 válasza Milka 78 (#45998) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Nem arrol van szo, hanem errol:
http://m.olcsobbat.hu/termek/sencor_element_8d_101_8gb-5286f00a8e16d5101d001198/#details
Elméletileg ugyanaz, csak más Soc es fele annyi tárhely.

(#46004) SUPREME7 válasza kmarkk22 (#46003) üzenetére


SUPREME7
őstag

28K-t szerintem így is megér ha nem játékra akarod használni, hanem böngészni, filmezni, mert komolyabb játékok az RK3066-on se nagyon futkorásznak, de az AML megoldása még gyengébb is hiába közel azonos az órajel, de a GPU jóval gyengébb.

Ja és persze ha a Bluetooth hiánya sem zavar ...

[ Szerkesztve ]

(#46005) hads


hads
tag

Köszi a válaszokat!

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#46006) kmarkk22 válasza SUPREME7 (#46004) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Soha nem hasznalok bluetooth-ot, es igen, csak netre + filmre kellene, jatszani csak nagyon ritkán szoktam.
Illetve a Bluetooth hiánya akkor zavarna ha a billentyűzetes tokok csak azzal lehetnének használhatóak. De ugye nem kell azokhoz Bluetooth?

ja, es koszi az eddigi válaszokat :) :R

[ Szerkesztve ]

(#46007) SUPREME7 válasza kmarkk22 (#46006) üzenetére


SUPREME7
őstag

Vannak microUSB-s billentyűzet tokok, de most az a bajom, hogy a sencor oldalán Element 8D 101 tipusú nincs is, és a fellelhető típusok (sima Element 8 és az Element 8 V2) specifikációja sem egyezik azzal amit te linkeltél. A V2 közelít, de a sencor oldalán 5100mAh akksi van írva, szóval passzolom, hogy az az akar-e lenni. Szóval lényeg a lényeg, az USB-s billentyűzet tokhoz szükség lenne OTG funkcióra de ilyenről nem esik szó a specifikációban.

(#46008) tomiii.


tomiii.
aktív tag

sziasztok!

öcsém tablet vásárlás előtt áll, a maximális kerete sajnos csak 50.000ft és arra lennék kíványcsi, hogy ebben az árban mit ajánlotok? nekem galaxy tab 2 7.0-m van és megvagyok elégedve vele, így én a tab 3-ra gondoltam elsőre, (10-es tablet gondolom nincs ilyen árban, ami megbízható vagy tévedek?) jó lenne a minél több garancia és a jó minőség, ne ropogjon, recsegjen.

(#46009) Mercutio_ válasza Bozek (#45961) üzenetére


Mercutio_
félisten

Acer Aspire V5 - 131 (1007u intel procival 11,6 " - os matt kijelzővel 67k, dobsz bele egy SSD - t és + 2-4-8GB ramot ízlés szerint, ha még pörgősebb működés a cél, fullHD filmezés, office, régebbi játékok mint egy asztalin hisz ez egy lebutitott Ivy magos proci .)

PeterkeT:Ha a szutyok atom helyett ilyen jellegű procikkal is kijött volna anno az Intel - és 10-böl nem 1, hanem 3-5-ben lett volna erősebb Brazos - akkor mostanra nem szitokszó lenne a" netbook" kifejezés :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46010) Amp_usr


Amp_usr
csendes tag

Üdv Mindenkinek a kötelek között!

Ismerősnek kellene tablet.
10" körüli
Új
Magyar gar
Használat: net(böngészés, facebook), valamilyen office alkalmazás (excel)
2-3-4 G NEM kell
WiFi, Bluetooth kell
GPS nem fontos
OTG gondolom igen
IPS kijelző , legalább ? × 800

Az office használathoz (havi 1-2 alkalom) mindenképpen kell bill!
Ez Bluetooth, vagy usb, de ennek stabilan kell, hogy működjön!

A ConCord-ot néztem, de pont a bill-re írták, hogy instabil.

Laptop NEM kell!
Ár: ? 50-60, de ha kicsit emelkedik az ár a minőség miatt, nem gond

Kérek szépen javaslatot :D

(#46011) violentSt válasza z0d1AK (#45984) üzenetére


violentSt
tag

Tökjó :)) én meg pont azzal szívok, hogy a hdmi-n lövi át a hangot, így a tv füles kimenetéből kell az aktív hangfalakra a jelet visszaküldenem... Ami azért problémás mert elég gyenge a tv hangchipje...

(#46012) d.toth91


d.toth91
tag

Üdv!

Egy 6,1"-os Phablet mellé keresnék tabletet, mivel az irodai alkalmazások kezeléséhez kicsit kicsinek érzem.

-10" körüli kijelzőre gondoltam
- új és használt készülék is szóba jöhet
- külföldről csak valami különösen megbízható darab jöhet szóba
- internet, filmezés, doksik szerkesztése, néha játék (ez a legkevésbé meghatározó)
- 3G,4G, stb. nem kell
- Maximum 60 - 65.000 Ft - ot szánnék rá

Mielőtt megvettem volna a telefonomat, egy MyAudio 808 DCC-t - tehát egy nem túl jelentős technológiai mérföldkövet - használtam, ez majdnem teljesen kiszolgálta az igényeimet, egy picit folyamatosabb működésű, jobb kijelzővel szerelt tabletet keresek.

Amiket eddig nézegettem:
-Alcor Zest Q933R 16 Gb
-Concorde Q10

Természetesen bármilyen más ötletet, tanácsot szívesen fogadok. Használt és külföldi fronton még nem igazán nézelődtem. A legfontosabb szempont a megbízhatóság lenne, hosszú távra tervezek a dologgal (A MyAudio is közel másfél évig gond nélkül üzemelt.)

(#46013) Thome


Thome
addikt

Keresnék tabletet, 20 ezres kategóriában, kritériumok:
- 7", 1024x600 felbontás
- 1gb ram
- Netezésre lenne használva processzor nem számít, csak viszonylag gördülékenyen vigye a rendszert illetve lehessen netezni rajta, esetleg alap multitask, például facebook app a háttérben.
- USB OTG (egér + bill)

- Ha lehetséges, töltéskor is használható maradjon, ne bolonduljon meg a kijelző ha töltőről használnánk. Bár ez nem kritérium, de 25-ig elmennék, ha megoldható ebben az árban. :R

(#46014) Barell válasza Thome (#46013) üzenetére


Barell
senior tag

Használt is érdekel? :)

(#46015) Thome válasza Barell (#46014) üzenetére


Thome
addikt

Ha nagyon szép állapotú és garis és hibátlan, esetleg akkor!

(#46016) Barell válasza Thome (#46015) üzenetére


Barell
senior tag

Írtam egy privátot. :)

(#46017) sharp007


sharp007
tag

Üdv!

Alcor BT-100 billentyűzetes tokot használt-e már valaki?
Androidos rendszeren lehet-e használni vele az ékezetes betűket?
Minősége, használhatósága, megéri-e az árát?
Ha valakinek van tapasztalata róla, akkor pár mondatban ossza meg velünk.
Köszönöm!

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#46018) _seth_


_seth_
veterán

Prestigio Diamon 7.85 tulajoktól kérdezném, hogy tapasztalnak lassulást? Olyan szinten, hogy másodpercekre leáll minden, pl home gombra nem reagál a gomb körül fehéres lesz minden tehát veszi a jelet, hogy rányomtam de nem lép vissza, a beállításokban is 1-1 menüpontot nagyon lassn hoz be. Valamint gyakori az indító nem válaszol hiba, böngésző nem válaszol, stb... játék egy mahjong van rajta + kb 7-8 másik de a facebookon kívül egy sem fut fixen.

Mit lehet tenni vele? 50e egy ilyen tablet tehát nem is a tescos fajta de ilyet még anno a trackballos alcor tabletem sem csinált nem beszélve a wayteq 70i-ről. Amikor elkapja a fonalat nagyon gyors de rendszeres az ilyen behalás :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#46019) scream válasza scream (#45974) üzenetére


scream
veterán

Akkor ezek szerint ilyet nem lehet kapni jelenleg? :F

(#46020) tjb007 válasza scream (#46019) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lehetni lehet, de azoknak nem olyan Nexus szintű a szoftveres támogatottsága mint amilyet te szeretnél.
Ez lenne amúgy a felhozatal: WayteQ xTAB-79qci, Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85, Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1. Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85, Alcor Zest Q813i, ConCorde Tab SLIM

[ Szerkesztve ]

(#46021) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Egy [Prestigio Multipad 4 Quantum 9.7] vásárlásán gondolkodom. Amire kellene: böngészni, szakkönyveket olvasni pdf-ből. Játék nem különösebben érdekel, néha benézhet Plants vs. Zombies kategóriájú valami casual cucc de nem jellemző. Néha filmezés, 720p mkv-kkal szoktam általában mozizni, az gondolom egy MXPlayer-el megtámogatva már kb. semminek nem akadály. Kamera minősége teljesen hidegen hagy. Még notiban se használtam webkamerát soha beszélgetni, fotózni meg végképp nem fogok vele.

A kérdésem, hogy mennyire megbízhatóak a Prestigio tablet-ek, életemben nem hallottam erről a márkáról. Mennyire jók a firmware-jeik, mennyire vannak szétbarmolva (képek alapján eléggé Vanila Android-nak tűnik), számítsak-e erre 4.2-es Android-nál jobbra hivatalosan vagy nem erről híres a cég? Úgy olvastam a WayteQ-nél érezhetően jobbak. Sebességben mit lehet várni a Rockchip SoC-tól? Attól félek hogy most Nexus 5-öm van és annak a sebessége mellett nehéz lesz megfelelni ennek :D Viszont Nexus 10 itthon nem kapható hivatalosan és nem is túl olcsó. :( Felbontásban nem szeretnék 10"-on 1280-as panellel vesződni. Már a Nexus 5-ben is Full HD panel van, ekkora méreten nagyon szembe ütköznék vele szerintem. Persze a másik oldalon ott van hogy vajon ez a Rockchip csodabogár képes-e kihajtani ezt a kijelzőt. Hmm.

Neten nem nagyon lehet értelmes használt közbeni videót találni róla. Engem pl. kimondottan érdekelne hogy Chrome mennyire lehet stabil rajta. Több ilyen kisebb márka által gyártott tablet topikjában olvasom hogy a Chrome képes megölni a tab-ot, gondolom valami natív kódrészlet inkompatibilis valami driver-el.

Mod: most látom hogy babicsbalu-val kb. hasonló igényeink vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#46022) scream válasza tjb007 (#46020) üzenetére


scream
veterán

Igazából nem feltétlenül kell akkora támogatottság mint a Nexusoknak, csak legyen rá, esetleg alapból rajta egy rendesen, a hétköznapokban használható ROM.

Köszönöm, végignézegetem őket :R

(#46023) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Ezek közül melyik lenne a legjobb választás? Ezeket használtan néztem de mindegyik garis max pár hetes.

Myaudio 808DCC + tok 25k
Navon Raptor 7 + 16Gb MicroSD 25k
MyAudio 708QA 20k

(#46024) d.toth91 válasza Repsol600 (#46023) üzenetére


d.toth91
tag

Nekem 808-asom volt jó ideig, sok a hibás darab, de ha kifogod(vagy megkímélt példányt találsz) és nem zavar a késő óra és hogy néha eldobja a belső SD-t(custom rommal orvosolható), tudom ajánlani.Annyi, hogy a kijelző TN-film paneles, nem a legjobbak a betekintësi szögei, a felbontása viszont elég jó.25 kb reális ár érte, én is ennyiért adtam el tokkal és HDMI-kábellel.

(#46025) Radványi válasza tjb007 (#45983) üzenetére


Radványi
aktív tag

Megneztem mindet amit ajanlottal es igazabol barmelyik jo lenne, sajnos nincs tapasztalatom tablakkal.
Tudnatok nehany ervet hozni, vagy csak elmondani ti melyiket vennetek az ar kevesbe fontos foleg a minoseg a tamogatas es a sebesseg erdekel.

(#46026) Mercutio_ válasza Repsol600 (#46023) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez is érdekes lehet a jó felbontású IPS-panel miatt is, a Raptor akkor lehet jobb döntés, ha kell a hdmi kimenet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46027) majorgent


majorgent
tag

Üdv
Nekem egy nextbook premium 7 se 3g van. 30-ért vettem újan. nem egy erőgép szóval nem épp játékra termett, hdmi csatlakozó sincs benne, ellenben van benn gps és 3G támogatás, igy sim-kártya behelyezéssel még mobilnetre is képes...

(#46028) motoflug válasza Repsol600 (#46023) üzenetére


motoflug
őstag

Ezeken elfutnak a játékok? Erősebbek egy 700qci-nél?

(#46029) Repsol600 válasza Mercutio_ (#46026) üzenetére


Repsol600
addikt

d.toth91: Köszi. :R Ha sok a hibás akkor inkább kihagyom.

Ez akkor jobb mint amiket írtam? :) HDMI nem kell...

(#46030) Malklar válasza Repsol600 (#46023) üzenetére


Malklar
tag

Én Navon Raptor 7-et tudom ajánlani fél év használat után. Fagyás és egyéb kellemetlenségek nem voltak, játékok terén is jól muzsikál nem is kicsit, tudja amit kell.

(#46031) a.t.t.i. válasza _seth_ (#46018) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Nekem is csinalta ezt a prestigio,mig el nem adtam:)
Van hozza valami frissites,azt mar felraktad?

(#46032) _seth_ válasza a.t.t.i. (#46031) üzenetére


_seth_
veterán

A diamondhoz nincs, akkor nincs remény? Így gyakorlatilag használhatatlan hiába a giga ram és 4 magos jó cucc benne...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#46033) a.t.t.i. válasza _seth_ (#46032) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Biztos frissiteni fogjak,csak az ujabb mint a quantum.
Irtam nekik anno facebookra,weboldalra.Erdemleges valasz nem jott.
Nekem ez a support nem tetszett.
Most a lenovom,papiron gyengebb,megis akadasmentes.Na ez nem mindegy...

(#46034) DarkByte válasza DarkByte (#46021) üzenetére


DarkByte
addikt

Erre valaki esetleg? Kicsit megilyesztett _seth_ ezzel az akadozással, akkor is ha másik modell. Egyébként elég szimpatikus lenne a hardver.

[ Szerkesztve ]

(#46035) Amp_usr válasza Amp_usr (#46010) üzenetére


Amp_usr
csendes tag

Erre semmi ötlet ?

(#46036) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!

Egyik cimborámnak lenne egy tabletes problémája, egy myaudio 708-as típusú gépe van, 2 magos CPU-val.
a problémája az, hogy a böngésző (google chrome, és opera egyaránt) kilépked, de van hogy az egyéb alkalmazások is...
a gép már kapott egy gyári visszaállítást is, és a memória kártya is formázva lett...
ellenőrizve volt a dátum, és volt hoyg az óra 1-2 órát elcsúszott, de hiába lett pontosan visszaállítva, a hiba nem szűnt meg...
További érdekesség, hogy a srác elmondása szerint a mezei angry birds is akadozik rajta, pedig annak aztán nincs nagy hardveres igénye...
van tippetek mi lehet a gond? köszi előre is :R

(#46037) Repsol600 válasza Malklar (#46030) üzenetére


Repsol600
addikt

Értem. A kijelzője milyen?

(#46038) _seth_ válasza a.t.t.i. (#46033) üzenetére


_seth_
veterán

Értem és köszi :)
Csináltam egy gyári visszaállítást, most jobb egy fokkal de majd kiderül pár nap alatt, hogy belassul-e.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#46039) CHIPman válasza _seth_ (#46018) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az új Nexus7 is csinálta ezt nála, de elvileg egyedi probléma volt, és egy FR megoldotta volna. Viszont én nem csináltam, a frissítésekkel megjavult.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#46040) Malklar válasza Repsol600 (#46037) üzenetére


Malklar
tag

Rendben van az is, az 1024*600-as felbontás épp elég, betekintési szög is rendben van, fényerővel sincs különösebb probléma, kinti használatnál is elmegy.

(#46041) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!

Kb. 30 ezer forint lenne egy egyszerű tabletre, amitől nem várok túl nagy teljesítményt, internet, film és néhány játék lenne a harctér (12 évesnek első tablet).
Csak új, (normális) magyar boltban is beszerezhető készülék érdekel. 7"-10" igazából mindegy.
Ahogy látom ebben az árkategóriában már nem túlzó elvárás a 2 magos proci és az 1GB ram valamint JB android.
Ez tetszik, ehhez képest milyen alternatívák vannak?
Köszi előre is a segítséget!
Üdv,
Csaba

(#46042) blueangel85


blueangel85
újonc

Sziasztok! Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet. Remélem tud valaki segíteni. Van egy M-Tech aTAB8D tabletem, és az a probléma, hogy egyik napról a másikra nem tudom bekapcsolni. Kiírja, hogy a com.android.phone folyamat leállt, és nem lehet vele semmit kezdeni. Tud valaki megoldást erre? Garanciás még, de ha én is tudnám orvosolni a problémát, akkor nem küldeném el, mert az hosszú idő, és nekem szükségem van a készülékre. Előre is köszönöm a segítséget.

(#46043) oxox


oxox
addikt

Ave Guruk!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e bármi lényegi különbség a
Miix2, a Toshiba75, vagy a Dell Venue 8pro között? ahogy látom a belső lényeg ugyanaz (proc, ram, háttértár)

Igazság szerint útközbeni filmnézésre kéne (ma is két órát ücsörögtem az M1-esen), az asszonynak recepteket nézegetni, este az ágyban szörfözni a neten, ill. olyan játékok futtatására mint pl a Heartstone.

venue-ról láttam Heartstone tesztet youtube-on, és elfogadhatónak tünt.

ha ezek szerintetek felejtősek, akkor mit ajánlanátok?

thanks :R :R
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#46044) AxBattler válasza oxox (#46043) üzenetére


AxBattler
félisten

Én úgy láttam aprón, hogy a 64GB-os Miix van egy árban a 32GB-os Encore-ral, viszont utóbbinak kicsivel jobb az üzemideje, és van rajta micro hdmi csatlakozó is.

Aprón mindkettőt megtalálod 65-70k-között.

Viszont csak wifi van mindkettőben, úgyhogy a 3G-hez kell még valami: stick, vagy telefonos megosztás. Vagy veszel egy 3G-s tabletet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46045) oxox válasza AxBattler (#46044) üzenetére


oxox
addikt

:R
igen láttam aprón, hogy hasonló áron mozognak, ezért is kérdeztem rá (ill venue-t nem kapni itthon).
A micro hdmi gondolom tv-re kirakásnál hasznos?!
3G-t láttam, egyik szemem sír a (másik lila), az okostelefonnal is úgy voltam, hogy nem kell, mert megvagyok nélküle...erre kaptam egyet ajándékba, mostmegmár el sem tudnám képzelni nélküle (direkt nincs rajta mobil net sem, mert azzal is igy lennék, meghát otthon van net+wifi, munkahelyen van net /a kettő között meg van 10percem amig nem vagyok világháló előtt....ill. most járok ki bécsbe, és itt ill. a dugóban lenne hasznos), de a net nem feltétel ezt akartam kihozni.

szóval szerinted inkább encore + memória kártya? ha van más tablet ötleted akkor szivesen veszem :R

oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#46046) Mercutio_ válasza oxox (#46045) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beépített 3G helyett egy mifi is használható esetleg :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46047) blueangel85 válasza blueangel85 (#46042) üzenetére


blueangel85
újonc

Senkinek semmi ötlet? :(

(#46048) lendvaizs79 válasza DarkByte (#46021) üzenetére


lendvaizs79
csendes tag

Szia!
Nos, én az említett tabletet vettem meg 2 hónapja. Korábban írtam egy rövid leírást és véleményt is róla. Én nagyon szeretem a kis masinát. Gyönyörű a kijelzője és nekem teljesen megfelel teljesítmény szempontjából is. Dec. 4-én jött ki rá a prestigio.com honlapon egy fw frissítés, ami kifejezetten jót tett a géppel. Azóta nincsenek akadások (bár addig sem voltak zavaróak), sima és folyamatos működés jellemzi. Én főleg netezésre, olvasásra használom, de a nagyobbik fiam nyomja rajta a beach buggy-t és a turbo-t is. Nagyon szépen viszi mindkét játékot, a beach buggy-t full sfx-szel, akadást nem tapasztaltam. Filmezéshez is kiváló, viszi az avit, mp4et, mkvt a gyári videolejátszó.
A Chrome-mal kapcsolatos kérdésedre nem tudok válaszolni, én a gyári böngészőt használom és az én igényeimet ez kielégíti.
Egyébként külsőleg kiváló minőségű, sokkal jobb, mint az Alcor, vagy Wayteq, vagy Concorde. Én is nézegettem ezeket, de gyorsan letettem róluk, ahogy rátaláltam a Quantum 9.7-re. Ár érték arányban nem vagyok biztos benne, hogy van jobb retinás gép a piacon ebben a kategóriában. 2 év gyári gari jár vele és egy jó adag gyári kiegészítő a dobozban, többek között egy nagyon igényes gyári bőrtok.
Bármi kérdésed van tedd fel, igyekszem válaszolni.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#46049) DarkByte válasza lendvaizs79 (#46048) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszönöm! :R Elég jónak tűnik ez alapján. Nekem is külsőre már minőségibbnek hat mint a többi tablet. Tegnap egy másik magyar oldalon is találtam egy kommentelőt aki dícsérte, javasolta is a firmware frissítést hogy az még folyamatosabbá teszi: [link]
Néztem épp a kézikönyvét, már ez is sokat elárul arról hogy nem egy jöttment kínai cégről van szó. Persze majd a későbbi szoftverfrissítések elárulják hogy mennyire gondolják ezt komolyan. Tippre KitKat nem nagyon lesz rá, de a 4.2-es Android-al már el lehet lenni.

WiFi-vel mi a tapasztalatod? Az alumínium hátlap nem korlátozza túlzottan a használati távolságot?

Ha a Chrome-ot tudnád kicsit huzamosabban próbálgatni hogy fagy-e rajta az tök jó lenne. Nekem viszonylag fontos lenne mert használom a többi gépen futó Chrome közötti szinkronizálás részét (asztali, noti, mobil), illetve hamarosan jönnek a Chrome Packaged App-ok is Android-ra és az engem fejlesztői szemmel kimondottan érdekelne :K A Google dolgai úgy vettem észre hajlamosak beleakadni a rosszult megírt driver-ekbe. A Chrome kimondottan egy érzékeny lény ilyen szempontból. Gondolom alacsonyabb szinten próbálják használni a hardvert ahol lehet, hogy gyorsak tudjanak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#46050) AxBattler válasza oxox (#46045) üzenetére


AxBattler
félisten

A kettő közül azt vedd, amelyik jobban megfelel. ;)

Ha nem kell a W8, és a 3G (bár utóbbi nélkül magamnak nem vennék tabletet), akkor tengernyi a választék, én a Prestigio cuccaival szimpatizálok (pl. MultiPad 4 Quantum 7.85), de akár egy távol-keleti webshop-ból is válogathatnál (Pandawill, stb.), a szállítási díj nulla.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.