Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Luissimo


Luissimo
veterán

"Énmég(MÁR) nemtudom hogyfogjak hozzá, énmár nemtudom hogykezdjem el...
keresem a szót, keresem a hangot..."

(#11002) Nara19


Nara19
aktív tag

Én is nézegettem a concorde 9.7 ips gép (rekám) anyagait. Ugye a 3750 mA akksiról már esett szó (10"-nál kevésnek tűnik), de nem értem:
A Concorde a Wayteq-el akar versenyezni vagy el akar adni egy halom gépet?
Az utóbbi esetben ugye jó volna, ha minél előbb független(ebb) teszteket lehetne olvasni róla, (mint a hivatalos bejelentés). + a nagyobb gyártók 2 magos gépei is hasonló árat érhetnek el, ha a 9.7 még sokáig "várakozik", ekkor már nem lesz olyan vonzó alternatíva. Uff. :D

(#11003) mArZsi


mArZsi
tag

Reggeli mellé :DDD:

Na gyerekek, egy ilyet fix áron, csak most, csak nektek 60-ért?
Pofám leszakad... kár, hogy az eladónak nem.

[ Szerkesztve ]

(#11004) krisztian922


krisztian922
tag

Én is ezen gondolkozom most, hogy ha ilyen 2 héten belül se jön még ki akkor inkább hozzá csapok egy kis pénzt az árához és nézelődök valami más után. Sajnos amit leírtak levélben kicsit elvette a kedvem a wayteq xtab 100s-től xD

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#11005) Sanzaa válasza Nara19 (#11002) üzenetére


Sanzaa
senior tag

A Samsung az Apple-lel akar versenyezni vagy el akar adni egy halom gépet? Valószínűleg mindkettő. De a WayteQ selejtes iPad kijelzős gépeinek megjelenése miatt, amelyek már így is hónapokat csúsztak, nem kell túlzottan sietniük. A WayteQ egy tablettel jött ki nagy nehezen, amíg a Concorde rövid időn belül 3-mal fog. Ha már most jobb a 9.7 IPS, mint az Xad100, akkor később is az lesz.
A ,,Concorde Vásárlói Club' pedig az én kezdeményezésem, nem a ConCorde Kft.-é.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11006) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Érdekes, hogy 70-75-ért csorgatjátok a nyálatokat a Concordra, mikor megtoldva egy kicsivel, mert Galaxy Tab 10.1 és iPad is kapható. :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11007) weinmaker válasza z0d1AK (#11006) üzenetére


weinmaker
őstag

Jaja. Sőt az Ipad 1-et már simán 55-60-ért is adják. Én már vettem is volna kapásból, csak az a fránya flash. Sajnos az nekem nagyon fontos, hogy menjen.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#11008) Sanzaa válasza z0d1AK (#11006) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Nekem fontos a garancia és a funkcionalitás. Sosem gondolkoztam az Apple és a Samsung gépeiben a túlárazottság és az egyedi csatlakozók miatt. A gari biztonságérzetet ad, az meg, hogy rádughatok mindenféle e-Penist, örömet okoz:D
Ezt egy használt iPadnél biztos nem kapom meg...

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11009) weinmaker válasza Sanzaa (#11008) üzenetére


weinmaker
őstag

Én próbáltam egymás mellett a samsung galaxy tabot és az ipad-et. Össze sem lehet hasonlítani őket az ipad javára. A samsung szerintem is brutál túlárazott. Az viszont tuti, hogy még semmilyen androidot futtató gépnél nem volt olyan felhasználói élményem, mint ipad-nál. Engem az a cucc beszippantott, egyedül a flash hiánya miatt nem vettem meg.

Ezekért a kínai tabletekért meg az a maximum ár amit kiadnék amit Sanzaa is bedobott 30-35K. Egyszerűen nem ér többet.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#11010) tvamos válasza Sanzaa (#11008) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az Apple meg a Samsung is ad garanciat! Szerintem!..
Egy apple termeknel nincs nagyobb "smart"-sag!
Es a Samsung termekek sincsennek annyita tularazva. Azert ott olyan vasat kapsz, ami mellett egy A10 nagyon szereny. Szoval nem csak a nevet kell ott megfizetni.
Meg akkor sem, ha elofordul a nagyokkal is, hogy hibaznak.
Szerinetm egy minai tablet 70 ert a tularazott kategoria, meg akkor is, ha par "klassz magyar srac" portol ra neked ics-t.
De ez csak az en maganvelemenyem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11011) Sanzaa válasza tvamos (#11010) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Egy új terméknél biztos adnak garit. De az nem ennyibe kerül. Főleg nem a 3G-s verzió.
Más a szmárcság' és más a szműccség' ;-)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11012) z0d1AK válasza Sanzaa (#11008) üzenetére


z0d1AK
veterán

iPadnél nem feltétlenül, bár 16 gigás új iPad 2 tavaly hozzám 94-ért jött, 12 hó garival.
A Galaxy Tab 10.1-et meg már 90 körül is vesztegetik, arra meg 2 év gar van, tehát minimum egy még elérhető az összes eladó modellre (persze kivétel ez alól az áfacsalók 0%-os készülékei)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11013) tvamos válasza z0d1AK (#11012) üzenetére


tvamos
nagyúr

No hat annyival meg tuti, hogy er tobbet.
Es lehet kapni! Joideje...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11014) kelzsoca válasza z0d1AK (#11012) üzenetére


kelzsoca
félisten

ASUS PadFone megjelenéséről nincs valami infód?

https://vertigostore.eu

(#11015) z0d1AK válasza kelzsoca (#11014) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sajnos semmi. Bár a külföldön suttogott árat elképzelve 250 simán lehet majd itthon. Annyiért meg kérdéses, megveszi-e valaki.
Nem vagyok biztos benne, hogy ha valóban ilyen ára lesz, akkor valóban behozza-e egyáltalán az ASUS Magyarország.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11016) Celtis válasza z0d1AK (#11006) üzenetére


Celtis
veterán

Adnék én többet is ha lehetne kapni olyat, ami kielégíti az igényeimet.

10", IPS, 4:3, Android.

Sajnos ezt sem az Ipad, sem a Galaxy tab nem tudja.

(#11017) Luissimo válasza mArZsi (#11003) üzenetére


Luissimo
veterán

A fordítógépe az nagyon jó , így reggelre, kis mosolycsalogató.
"7 "Ebook olvasó Tablet PC 10.1 Wifi 3g kamera
Ez a legújabb Google Android Tablet PC karcsú elegáns epad jön a legújabb funkciókat és praktikus.
Flash támogatás 10,1, 4 GB, kamera, 3G adapter. Maradjon kapcsolatban a repülésre. Csatlakozás az internetre, FB, élvezze a filmeket, kamera, WiFi, 3G ésminden mást is felfedezhet a apps piacon.
Szín:
fekete
Csatlakozás:
3G
Jellemzők:
Kamera, Színes kijelző, E-mail, fájl böngészés, HD kompatibilis, Media Player, MP3lejátszó, Text-to-Speech funkció, érintőképernyő, Video Recorder, Web-böngésző
Operációs rendszer:
Android 2.2 Froyo
Processzor gyártó:
VIA
Felbontás:
800x480
Képernyőméret:
7 "
Képernyőméret (hüvelyk):
7 hüvelykes
Tárolókapacitás:
4 GB
szállítási idő 1-4 hét!
"

(#11018) kelzsoca válasza Luissimo (#11017) üzenetére


kelzsoca
félisten

Biológia lány érzésed volt már? :D

link

https://vertigostore.eu

(#11019) Luissimo válasza kelzsoca (#11018) üzenetére


Luissimo
veterán

nattyonjóóó ! :C :Y
SIRALMAS. :W

EZT viszont érdemes elolvasni, ebben legalább van egy kis saját szellemi munka, bár nem sok.
Nemnagyon szól semmiről, de azt az elvárást legalább hozza. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11020) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék venni tabletet,suli miatt sokat használ ppt-t,pdf-t,word-ot,de utazás közben jó lenne időtöltésnek is.

Találtam ezt a tabletet és kérdésem lenne hogy megéri-e vagy ezen felhasználási körre valami mást kellene keresnem?

Előre is köszi!

wayteq xpad70

tjb007: Köszi a gyors választ,magam is ezt olvastam,de mindenképp meg szerettem volna kérdezni azért. :R

[ Szerkesztve ]

(#11021) tjb007 válasza kene84 (#11020) üzenetére


tjb007
nagyúr

Bőven megéri, a 4:3 -ss képarány dokumentumozni szerencsésebb választás is.

[ Szerkesztve ]

(#11022) kelzsoca válasza kene84 (#11020) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha van lehetőséged személyesen nézd meg a tablet-et, (és ellenőrizd a garanciajegyet is) elvégre használt termékről van szó.

(#11019) Luissimo

Majd elolvasom.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#11023) kene84 válasza kelzsoca (#11022) üzenetére


kene84
senior tag

Természetesen a személyes átvétel során mindenképp alaposan megnézem és akkor a garanciapapírt is. Köszönöm Neked is a választ.

(#11024) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Az LTPS LCD-ről mit lehet tudni?

(#11025) Luissimo válasza kelzsoca (#11022) üzenetére


Luissimo
veterán

No, neszeneked biológiai lány. :Y :Y :C
Megragadt kivül nem utcai fény ?? :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11026) Sanzaa válasza z0d1AK (#11012) üzenetére


Sanzaa
senior tag

+ 20ezerért tényleg jobb választásnak tűnik egy használt Galaxy Tab 10.1. De ne felejtsük el, hogy a ConCorde Tab 10.1 hivatalosan MA került forgalomba. A kezdőár legtöbbször magasabb, mint a termék valódi értéke. Ennek ellenére nekem bejövős a cucc, főleg a beépített 3G modem miatt. Meg azért nem egy csúnya darab:)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11027) Sanzaa válasza kelzsoca (#11018) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Hát ez ütős:D
a tesó mondja: HÉ NÉZZÜK, ez egy RAVE :C

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11028) Samott


Samott
addikt

Urak, Cube U9GT2 vagy Gemei G9? Melyik a jobb valasztas? Itt mintha rendelt volna valaki Cube-ot, megkapta mar, meg van vele elegedve?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11029) Thunderzolee

Üdv!

Tabletet keresek, ez például milyen lenne?
ebay.hu/NEW-7-ANDROID-PC-TABLET--NETBOOK-MID-WiFi-EPAD-APAD-UK

7" 800x480 kijelző
Android 2.2 operating system
CPU: Via 8650 800MHz
RAM: DDR2 256MB

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11030) Celtis válasza weinmaker (#10997) üzenetére


Celtis
veterán

Újabb feketepont a Concordéknak. 3. napja nem tudok regisztrálni a fórumukba. Egy ideig "Adminisztrátori megerősítésre vár"-t az accountom, majd úgy ahogy volt, megszűnt.

Ilyennel még életemben nem találkoztam. Ez lenne a magas színvonalú support?

Nem a konkurencia fizetett ügynöke vagyok, hanem egy potenciális vevő, aki még egyelőre kitart, annak ellenére, hogy a forgalmazó mindent megtesz az elüldözésére.

(#11031) nightmare13 válasza Thunderzolee (#11029) üzenetére


nightmare13
senior tag

VIA CPU-s cuccokat hanyagolnám, inkább néznék valami A10 (Allwinner) procis cuccot, ha már alsóbb kategóriában keresgélsz :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#11032) krisztian922 válasza Celtis (#11030) üzenetére


krisztian922
tag

Ez egyedi eset lesz szerintem, mivel én 3 napja este kb. ilyen időben regisztráltam és másnap reggel az admin már engedélyezte is az account-om.

Alternatívaként viszont ha valaki nem bírja kivárni concordékat említett itt valaki használt samsung-ot kicsit drágábban, viszont használt terméket nem akarok :x Új termékek közül 92-ért már korábban említett Toshiba AT100 -at néztem viszont 70fölöttieket eddig nem igazán vettem figyelembe (eredetileg 60at se akartam költeni tabra) így nem tudom, milyen más alternatíva jöhet még itt szóba?

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#11033) Thunderzolee válasza nightmare13 (#11031) üzenetére

Értem.

De azok drágábbak, nem?
Közben nézegettem itt az aprókat is.
Ahogy elnéztem, ez ugyanaz lehet:
http://hardverapro.hu/apro/uj_1napos_mid_tablet_hibatlan_azonnal.html

Ehh..
Ez például?

• 10.2-inch
• 1024 x 600 pixel
• Android 4.0 operating system
• CPU: Cortex A9 1GHz
• RAM: DDR2 512MB

Egyáltalán nem értek a tabletekhez, ez sem nekem kell, csak megkértek, h segítsek választani.

Mekkora üzemidejük van ezeknek úgy általában?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11034) Celtis válasza krisztian922 (#11032) üzenetére


Celtis
veterán

16:10-esekből Dunát lehet rekeszteni. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de én 4:3-ast szeretnék.

(#11035) kelzsoca válasza Celtis (#11030) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez nem a fikázzuk xy forgalmazót topic, az ilyen dolgokat, ha lehet privátban egymás közt, vagy ha problámát észlelsz, akkor adott helyen jelezd egy adminnak.

Nem is értem, hogy gondolod hogy direkt nem engednek regisztrálni.

Térjünk vissza a topic szakmai részéhez, ha lehet, köszönöm.

(#11033) Thunderzolee

Azt azért jó lenne tudni, hogy mire lenne (vagy mire nem) használva a tablet, és hogy mennyi a maximális keret rá.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#11036) Sanzaa válasza Celtis (#11030) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Jár hozzájuk néhány külföldi spammer gané, aztán néha előfordulhat, hogy törlik a nem túl aktív vagy a gyanús accountokat.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#11037) kelzsoca válasza Thunderzolee (#11033) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mekkora üzemidejük van ezeknek úgy általában?

Ez erősen használatfüggő, ha a megcélzott maximum ár ilyen 20k körüli összeg 1-2 óránál többet nem valószínű hogy fognak bírni.

https://vertigostore.eu

(#11038) keszo válasza Thunderzolee (#11033) üzenetére


keszo
őstag

Szia
Capacitive legyen a kijelzö és minnél jobb a felbontása.
512 RAM
legalább 4GB ROM
Op.rendszer min. GB

Attila

(#11039) Celtis válasza kelzsoca (#11035) üzenetére


Celtis
veterán

Nem is értem, hogy gondolod hogy direkt nem engednek regisztrálni.
Ilyet egy percig nem gondoltam. Szerintem egyszerűen nem foglalkoznak a regisztrációval és lejárt.
Részemről a téme lezárva

De hogy ON is legyek. Egyelőre nem bánom, hogy a WT 100s-t inkább várólistára helyeztem, mert az első userek akku és töltés porblémákról számolnak be.

[ Szerkesztve ]

(#11040) Thunderzolee válasza kelzsoca (#11037) üzenetére

Hát..
A notebookok közt eligazodok, már ami a hardvert illeti, de tabletben semennyire sem vagyok otthon. Persze a PH-s cikkeket elolvasom, innét ismerősek ezek a Cortex, stb nevek, de ezen kívül nem nagyon vágok semmit.

A felhasználás az nagyjából annyi lenne, h képek megosztása bizonyos Facebook csoportokban óránként/félóránként.
Előtte/közben képek keresése különböző témákban az internet bugyraiban.
Esetleg képek retusálása (ha lehet egyáltalán ilyen alkalmazást futtatni Tabletes hardveren. :F
Mert az így elég gáz, h nem lehet elmenni itthonról, mert osztani kell folyamatosan; és kitalálták, h egy tablet lesz a megoldás. :D

És hát egy iPad biztosan sokkal jobb, de annyi tabletet hirdetnek ilyen 20-30-40-50-60 ezerért is.. hát csak nem lehetnek olyan sz×rok..

Bár az Intel féle Atom procis netbookok se használhatók szinte semmire, (hacsak nincs mellette ION chipset). De akkor már inkább AMD Brazos E-350/E-450. De ez meg már szinte annyiba kerül, mint az Core i3-as noti...

Szóval a tabletek közt is vannak ilyen hardveres kategóriák? Ami alatt nem érdemes venni, mert nem fogja vinni a Youtube videokat sem?

Szóval egyelőre a legolcsóbbat keresem, aztán ha azok nagyon nem jók, akkor mehetünk feljebb az árral, csak egyáltalán nem értek hozzá.
Kábé egyszer láttam élőben ilyet; egy buszon előttem ült egy csaj, annak volt ilyen (fogalmam sincs róla, milyen lehetett), tetszett ahogy nyomkodta :U nagyjából ennyit tudok elmondani róla..
Nekem ugye hát notim van, én ehhez értek, ezt ismerem.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11041) Thunderzolee válasza keszo (#11038) üzenetére

A 4GB rom az a beépített SSD?
Mert ilyet olvastam már többnél is. :K

512 ram ...azt viszont nem mindegyikben látok, olcsóbbakban inkább csak 256-ot szoktam.

Mi az a GB oprendszer?

Nincs valami lista tablet procikról?
Mint pl. notebookcheck CPU, ill. VGA listája?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11042) syl0907


syl0907
csendes tag

Sziasztok! Egy tablet-ra lenne szükségem, kizárólag internetezésre szeretném használni, legfontosabb, hogy mobil stick-kel működjön, vagy más mobil internettel, 1-3 GB forgalomra(?) .Lehetőleg olcsóbb kategóriából. Nem vagyok otthon a témában , kérlek segítsetek, hogy mit vegyek.

(#11043) mArZsi válasza Thunderzolee (#11041) üzenetére


mArZsi
tag

A 4GB rom az a beépített SSD? -> Nem, beépített háttértár.
Mi az a GB oprendszer? -> Android v2.3, azaz Gingerbread.

(#11044) tvamos válasza Celtis (#11016) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor iPad 2!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11045) weinmaker válasza tvamos (#11044) üzenetére


weinmaker
őstag

Ja, de csak akkor ha a flash nem fontos.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#11046) canniball válasza Thunderzolee (#11040) üzenetére


canniball
nagyúr

"...egy buszon előttem ült egy csaj, annak volt ilyen...tetszett ahogy nyomkodta..."
Akkor ha tutira akarsz menni olyan tabletet veszel amihez ilyen csajt is adnak. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11047) tvamos válasza weinmaker (#11045) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez mondjuk igaz! - de smaaaaart!

canniball:
Itt is ult egy fasza barna csaj, SG Note-tal...
Jol allt neki! Nem olyan ormotlan megsem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11048) tvamos válasza kelzsoca (#11035) üzenetére


tvamos
nagyúr

Engem erdekelt ez a velemeny / megjegyzes is! Ha off-ban irja, szerintem teljesen jo helyen lett volna! Vagy ez a Concorde club, hogy nem lehet negativ megjegyzest tenn rajuk? De latom, normalis valasz is erkezett a panaszra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11049) canniball válasza tvamos (#11047) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nem olyan ormotlan megsem."
A 7" is elég kicsi, ez alatt az én szememben csak egy nagyképernyős telefon. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11050) tjb007 válasza Thunderzolee (#11041) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amikben RK2918, AML8726-M, Allwinner A10, TCC8803, Samsung S5PV210 plusz a MIPS -es Ingenic JZ4770 Xburst SoC azok között nézelődj, amikben VIA8650, RK2818, TCC8908 stb van azokat inkább kerüld. Ha kíváncsi vagy a részletekre: [link]

Amúgy meg nagyon egyszerűen ki lehet választani a megfelelő példányt.
Leírod, hogy mennyit szánsz rá maximum, hogy mire szeretnéd leginkább használni és, hogy honnan szeretnéd beszerezni (itthonról → egyszerűbb garanciális ügyintézés, vagy Kínából → bonyolultabb ügyintézés).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.