Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Sziasztok!

Van egy ConCrde 7020-as tabletem, frissités miatt elromlott a kijelzőt vezérlő EEPROM, ezáltal a fél kijelző nem érzékel.
Találtam itt egy ugyan ilyen tabletet, elméletileg jó alaplappal.
Na már most ha beleteszem a jó alaplapot a sajátomba, akkor a kijelző ujra működni fog? Mivel elvileg maga a kijelző az jó, csak az azt vezérlő chip lett hibás, nem ?

Köszönöm a válaszotokat

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#31002) keszo válasza z0d1AK (#30997) üzenetére


keszo
őstag

oké köszönöm

Attila

(#31003) Chaser válasza Sanzaa (#30993) üzenetére


Chaser
titán

2 akciós csomagomat stornozták úgy 40 nap után kamura hivatkozva, legutóbbi rendelésemet fizetés után 8. napon adták fel, akkor is egy bőrtok nélkül, merthogy kifogyott..érdekes vásárláskor mindkettő készleten státuszban volt. Igen messze lehet tőlük a postahivatal ha 8 napig kellett vinni a csomagot...bayen korrektek - hogyne lennének, negatív oszt' ihaj-csuhaj - de weboldalon eddig sok jó tapasztalatom nem volt velük.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31004) student


student
őstag

Ez kb mennyibe fog nekem össz. kerülni mire a kezembe lesz?
Hyundai T7

(#31005) z0d1AK válasza student (#31004) üzenetére


z0d1AK
veterán

Oda van írva: 166 USD ~ 36.660 ft + ÁFA = 465500 ft.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31006) Osynho válasza student (#31004) üzenetére


Osynho
addikt

165.99 dollárba + az esetleges vámba. Mit tudni erről a gépről? Üzemidő mennyi? :)

[ Szerkesztve ]

(#31007) Marcika80 válasza z0d1AK (#31005) üzenetére


Marcika80
tag

:Y 465500 ft. Szép kis summa.... a nagymamám az árától már szörnyet halna. :))
akkor inkább már pipo s1 kétmagos processzor, négy magos gpu. :)

[ Szerkesztve ]

(#31008) z0d1AK válasza Marcika80 (#31007) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha nincs pénzed, ne nézegess ilyeneket. Ez nem egy abakusz ami megvan 500 forintból...
(#31006) Osynho: Múlt héten mutatták be, még semmilyen felhasználói tapasztalattal nem lehetett találkozni a neten.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31009) Osynho válasza z0d1AK (#31008) üzenetére


Osynho
addikt

Ja, értem. Köszi az infót, akkor majd figyelek! Egyébként eléggé zavar, hogy ilyen 3000mah körüli akksikat tesznek a 7"-os tabokba és ezért rövid az üzemidő. :(( Ennek is ez lesz a baja, szerintem. Aurora II-m van, de zavar, hogy viszonylag gyorsan merül, ha terhelem.

(#31010) Chaser válasza z0d1AK (#31008) üzenetére


Chaser
titán

Sztem arra gondolt hogy a végösszegnél egy 0-val többet írtál:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31011) ZS3NI válasza Chaser (#31010) üzenetére


ZS3NI
őstag

:))

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#31012) z0d1AK válasza Chaser (#31010) üzenetére


z0d1AK
veterán

(#31010) Chaser : Igazad van, valóban. Elnézésed kérem Marcika80. jó egészséget a nagymamának. :)

(#31009) Osynho: A kínaiaknál jellemző a kis akkumulátor, meg ugyebár erre se optimalizálnak rá, tehát ez továbbra is hátránya az olcsó tableteknek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31013) Richee11


Richee11
senior tag

tudtok olyan oldalakat, ahol viszonylag jó áron lehet tabletet venni, és hozzá tartozékokat, pl dokkolót?

(#31014) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Mint korábban ítam tablet vásárlásban lennék. 7" + IPS kijelző + 1GB RAM ami az alap feltétel, WiFi mindegyikben van, szal azt nem kell írnom, a többi nem igazán fontos.

[EZ miért ilyen olcsó?]

Mi benn a buktató, túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen, pláne még a felbontására is 1280X800-at írnak.

Köszönöm előre is a véleményeket!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#31015) generic válasza Richee11 (#31013) üzenetére


generic
senior tag

oldalt nem, de DPS dream tablet, ami elég jónak mondható, azt érdemes megvenni. :)
(persze ha olcsó kell és viszonylag jó :)

(#31016) Richee11 válasza generic (#31015) üzenetére


Richee11
senior tag

legalább 10 colos kell, és billentyűzet hozzá, max 90k

(#31017) Marcika80 válasza ZS3NI (#31011) üzenetére


Marcika80
tag

Jah megzavart az a 0! de nagyon! :)) de így már ok!

(#31018) generic válasza Richee11 (#31016) üzenetére


generic
senior tag

Esetleg külföldről is érdekel, nem annyira elterjedt márkák?

És ez nem zárja ki minden esetben a minőséget!

(#31019) DrDante666


DrDante666
tag

Üdv újra! Nos mivel az előző, így utólag visszatekintve eléggé összetett specifikációm alapján nem találtam meg az ideális tabletet, kicsit átszabtam azt, mivel a jövőben úgyis kiegészíteném egy okostelefonnal:

- 10" körüli méret, valami normális (pl. IPS) panel (dokumentumok és könyvek olvasásra kellene főként, amiből a legtöbb PDF; ebook olvasók kilőve, mivel csak napi 1 óra lenne kb. az olvasgatás, és a tablet multifunkcionálisabb egyebekre)
- Viszonylag újabb Android verzió (legalább 4-es, ha esetleg alkalmazásokat is fejlesztgetnék rá a későbbiekben...), és a támogatás, rendszeres szoftverfrissítés előny.
- CPU, GPU, RAM, tárhely annyira nem számít (korrekt minőség és mennyiség legyen meg pl. 1 Gb RAM jó lenne, maga a rendszer, netezés, film, olvasás menjen rajta szépen, játék nem szempont, az egyszerűbbek úgyis mennek gondolom mindegyiken, a többi nem lényeg).
- Akku ne legyen gyenge, de elég akár átlagos is, azt a néhány órát gondolom mindegyik kibírná (vagy van power bank, így előny, ha lehet ilyenekkel tölteni), ha nem utazok, akkor meg van konnektor a közelben.
- Talán még a bluetooth jönne jól néha, de ezen ne múljon a választás.
- Nagyon kínai ne legyen, és bár meg tudnám oldani, de első körben nem szeretnék külföldi rendelésbe sem bonyolódni, sőt előny a hosszabb gari és a magyarországi szervízhálózat (külföldre kicsit macerás lenne az ilyesmit intézni).
- Elsősorban az ár/érték arány számít, de jó lenne, ha nem kerülne 60-65E Ft-nál többe (80E a legvége, ha nagyon perfekt, de jó lenne az előbbi keretből megúszni).

(GPS tehát már nem kell bele, arra úgyis nagy egy ekkora tab, így az majd lesz a telóban, 3G sem lényeg, mert sokat dob az áron és általában úgyis van WiFi, egyéb ritka alkalmakkor pedig megoldom stickkel (azokból viszont szeresse a szolgáltatókét).

Erre esetleg lenne néhány javaslatok?
Concorde tab Novumot javasolták korábban, de utánaolvasva elég problémásnak tűnik. Nézegettem a Samsung Galaxy Tabokat, viszont a Tab 2 10.1-et már drágállom (ha jól tudom nem IPS paneles, nem tudom mennyire szép úgy a kijelzője, de jó állapotú használtak mennyire vállalhatók?). Jelenleg a Prestigio 10.1 tabot felé kacsintgatok, van rájuk 2 év gari, háztól házig szervízzel, bár gondolom az sem IPS paneles.

[ Szerkesztve ]

(#31020) Magnat válasza Gabor970 (#31014) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

az a buktatója, h még nem lehet kapni :) 1ébként best buy lesz itthon ha megjelenik, nem hinném, h lenne bármi egyéb buktatója, habár az akksija lehetne nagyobb...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31021) tjb007 válasza Gabor970 (#31014) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mi benne a buktató ? Semmi.
Látatlanba az alacsony néveleges teljesítményű akku lehet a gyenge láncszem (meg HDMI sincs de ez sokakat hidegen hagy) de amíg nem lehet kapni addig nem is lehet róla semmi konkrétumot mondani, addig minden csak találgatás.

(#31022) Gabor970


Gabor970
addikt

jól hangzik, pláne ha elérhető is lesz. Nekünk nem kell a HDMI, van mediaplayer odahaza. Asszonykámnak kellene este netezgetni, facebookot megnézni, illetve olvasni. Novemberben vettem egy lumia 800-at, azóta esténként nem találom, mert falja a könyveket rajt. Nem értem, hogy képes 3,7"-en olvasni. Olvasson inkább egy ilyen tableten.
Szerintetek egy IPS kijelző zavaróbb a szemnek mint a super amoled? Az amoleddel semmi gondja, azt mondja neki csak az kell, hogy kellően le lehessen sötétíteni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#31023) csibe1 válasza Gabor970 (#31022) üzenetére


csibe1
addikt

Felteszed a screenfilter alkalmazást a tabra,a normálisabb olvasóprogik meg tudják az éjszakai módot pl. CoolReader,FBReader,Free Book Reader.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#31024) Ace owner


Ace owner
addikt

Tudnátok segíteni hogy milyen tabletet vegyek?
Jelenleg egy Ainol Novo 7 Marsban gondolkozok, 25000-ből már kapni úgy hogy nem az én pénzemen rendelik meg, tehát raktáron van. Szerintetek ennyit megér vagy van más is ezért az árért amiből választhatnék.
Ainolról olyan nagyon nem hallottam rosszat, a support nem a legjobb mert inkább új tabot adnak ki, de talán főzött romok készülnek rá.
Vélemény?

Galaxy Fold 4

(#31025) Magnat válasza Ace owner (#31024) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

én inkább Crystalt vennék, jobb kijelző és 2 mag, ha te rendeled meg, az is hazajön nem sokkal többért.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31026) Ace owner válasza Magnat (#31025) üzenetére


Ace owner
addikt

A vámtól igencsak félek, de ha találok itt a ph-n valakit aki megrendeli nekem egy kis profitért akkor jó lenne.
Crystalnak mennyi lenne a vége? 30nál többet nem igen szánok rá, mert kell mellé egy galaxy mini is telefonnak :D Ace-t váltanám le ezzel a kettővel.

Galaxy Fold 4

(#31027) Magnat válasza Ace owner (#31026) üzenetére


Magnat
veterán

25-26k, a tapasztalatok alapján kicsi az esélye a vámolásnak de persze benne van a pakliban.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31028) Ace owner válasza Magnat (#31027) üzenetére


Ace owner
addikt

Ah yea pandawill. Már szemezek vele egy ideje, csak nincsen semmilyen fizetőeszközöm a kp-n kívül.

Szállítás ingyen van még ebbe a tróger országba is?

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#31029) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
Taiwan i bolt linket nem tudna valaki megosztani?
(ami értelmes és esetleg használható nézelódni,"h ott minek mi a neve"és ez itthon kb minek felelne meg. Vagy ott is a kinai néven mennek esetleg??)

márciusban megy ki 2 hétre 1 közeli ismerősöm és addigra szeretnék valami klafa gépet keresni amit megvehetne nekem ott
(tudom messze van még,de "bolond-biztosan" kell kikeresni nekem,mit vehetne meg mert 50év körüli és nem is érdekli a dolog :D ,de megveszi ha kap papíron segítséget,h konkrétan mit is kell vennie. )

köszi

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#31030) nyirog válasza Ace owner (#31028) üzenetére


nyirog
tag

a pandawillel vigyázz, szemét egy banda...
a rendeléses topikban érdemes utánanézni a véleményeknek. Úgy ugranak erre a névre mint bika a vörös posztóra
[link]

(#31031) Magnat válasza nyirog (#31030) üzenetére


Magnat
veterán

Jah lehet, csak linkeltem az elsőt amit találtam ... 1ébként itt egy másik link, itt 9 usd-vel több, cserében elvileg nincs rizikó a vámra, mert visszafizetik a bizonylat ellenében ha fennakad.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31032) student válasza tjb007 (#31021) üzenetére


student
őstag

a hátlap fém? mert nem láttam még rola képet nagyon titkolják ha fém= gyenge wifi =kuka ;]

(#31033) tjb007 válasza student (#31032) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem fém.

[ Szerkesztve ]

(#31034) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Megjött az Acer Iconia B1 tablet. Bár kis hardver van benne, ennek ellenére a sebességgel nincs gond.
Az MC3 nem megy valamiért, a többi játékot még ez után nézem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31035) student válasza tjb007 (#31033) üzenetére


student
őstag

hmm. akkor még az akksi kérdéses, meg ez aml cucc kicsit gyengébb mint rk3066 ugye?

nem értem mért nem tudnak normális akksit tenni ezekbe a kinaiakba simán adnék +5rugot egy 10órás akkisért

[ Szerkesztve ]

(#31036) Madline


Madline
csendes tag

Sziasztok!

Én egy olyan tabletet keresnék, amire ugyanúgy lehet jegyzetelni, mint ha papírra írnék és amivel kiváltható lenne teljesen a kézi, papírra történő jegyzetelés. A leírt szöveget eredeti formájában szeretném lementeni, és nem szeretném gépelt szöveggé alakítani.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#31037) tjb007 válasza student (#31035) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az RK3066 a plusz két fragment processzorral van előrébb (amit megvetett a fene ha épp nem valami bonyolult fragment shadert -t kell számolni) de ezen kívül nincs más dolog amiben jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31038) Ace owner


Ace owner
addikt

Akkor pandawill kuka. Találkoztatok olyannal aki kis profitért cserébe megrendeli az adott készüléket és akkor kell fizetni ha kézbe adja? Nem merek belevágni és nem is tudnék ugyanis nincs paypalom/kártyám.

Galaxy Fold 4

(#31039) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Lehet nehezet fogok kérni, de azért megpróbálom, hátha.

Max 25.000 Ft. értékben kéne nekem egy normálisan használható tablet. Nem tudom jelenleg ebben a kategóriában van e IPS panel, vagy 2 magos proci, de a maximum kéne :) nagyon max 30 még belefér.

köszönöm! :R

(#31040) Chaser válasza Slyer (#31039) üzenetére


Chaser
titán

Van, Kínából. Itthon amit szeretnél 37000.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31041) Magnat válasza tjb007 (#31037) üzenetére


Magnat
veterán

Illetőleg a max frekvenciában is különböznek, bár ez az eszközök jó részénél limitálva van sajnos.

Btw, tervezed esetleg az Androidos SOC kisokost updateolni? Sajnos nem azokat az infókat hozza, mint ha a blogodon nézem meg.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31042) DGery válasza student (#31032) üzenetére


DGery
aktív tag

fém= gyenge wifi =kuka ;]

Ezzel nem feltétlen értek egyet...

Ott van pl az Onda V712 fém hátlappal, de úgy van kialakítva, hogy van egy műanyag rész is a hátlapon, és az alatt van az antenna fóliája

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#31043) tjb007 válasza Magnat (#31041) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a magonkénti 100MHz nem egy olyan nagy dolog, az IGP órajele meg ugye "dinamikus" (legalábbis az RK3066 -nál).

Update meg sajnos már nem lesz de majd kitalálok valamit, hogy azért ne csak egy hamvába holt próbálkozás maradjon.

(#31044) Magnat válasza tjb007 (#31043) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi az infót! :R

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31045) z0d1AK válasza Madline (#31036) üzenetére


z0d1AK
veterán

Erre jelenleg hasznalhato minosegben csak a Galaxy Note 10.1 alkalmas.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31046) Gabor970 válasza csibe1 (#31023) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm a választ! Jól el kell mentenem, ezek fontosak nekem, mert az Asszonyomnak elsődlegesen olvasásra kell, csak ha már veszünk, akkor nem baj, ha netezni is lehet rajt, az a korábban általam linkelt WaytekQ meg szinte épp egy olvasó ára a maga 35e Ft-jával. Most lesegethetem, mikortól elérhető.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#31047) stmiklosi válasza Madline (#31036) üzenetére


stmiklosi
tag

Akkor keress egy rezisztív kijelzőjű eszközt.
Én úgy és erre is használtam és tényleg használtam. Gyönyörűen lehetett írni, rajzolni.
Van kapacitív (bunkó) fejű "tollam", írni gyakorlatilag nem tudok vele.
Mielőtt bárki nekem esik, van/volt kb. 6 rezisztív ernyőm, 5 évre visszanyúlóan soha, egyikkel sem volt bajom, hibátlanul tették a dolgukat.
Bár lehet van a prémium kategóriában spéci kütyü+toll összeállítás amennyire emlékszem igen húzós áron.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#31048) azozo válasza nyirog (#31030) üzenetére


azozo
senior tag

Nekem mondjuk 2/2 20-24 nap alatt megjött rendben.Az egyik Happy Hour-en sikerült ;)

(#31049) stmiklosi válasza this is life (#30972) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Köszönöm... Így illik.
(((Ismerem, próbáltam mind régóta, elnézést, hogy nem verem nagydobra...Én csak IGOban gondolkozom, a többitől valamiért idegenkedem. Meg aztán: kb. ugyanazt látom PNA-n, PDA-n, Androidon, immár évek óta,talán ezért.))) Van még azért Smart2Go is, használható, de korai változata elég embrionális. Az alap megy neki, de csak az alap, semmi extra.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#31050) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok..

GPS-s tabot szeretnék, eddig P O V onix 507, Navon plat. exp., Mediatech 7004, Prestigo geovision 7777 néztem.
POV-ről nem sok mindent találtam, navont anyázzák az edigitalon, media tech-t itt szídtátok, prestigot szintén nem kedvelik görög oldalakon, wifi, kijelző problámák miatt, ha igaz.
Nem tudom melyiket ismeritek, de jó lenne 1-2 vélemény, melyiket válasszam ezek közül. Ha van más alternativa, azt is szivesen veszem :R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.