Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92901) Beni2360 válasza Öcsielvtárs (#92898) üzenetére


Beni2360
félisten

Na nálam még a fele sincs. De amikor elkezdek lesöpörni ablakokat csak nézek, hogy mennyi van nyitva. Lenovo m9 4GB RAM, amit linket megnézek azok hiába seprek vissza az oldalra a háttérben marad. De még semmi akadást nem észleltem. Nekem bőven elég lesz. Az aksi fog előbb kimulni. Reggel 9-től éjfélig bekapcsolva.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92903) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Alldocube iPlay 50 Mini Pro
Ma jött velem szemben ez a teszt vagy itt (gondolom itteni tag az elkövető :R )
Esetleg az összefoglalóba is betehető?
Látom ott vannak a nem mini is mini de nem pro verziók tesztjei is.

gyulaszu

(#92904) Gabesz87 válasza gyulaszu (#92903) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem február közepe táján érkezik ennek az NFE változata. Már nagyon várom. Pontosabban a gyerek, mert most 2en egy tableten vitáznak :DDD

(#92906) aprokaroka87 válasza Beni2360 (#92896) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Még elég, de 2-3 év múlva már lehet hogy már egyre nyögvenyelős lesz a dolog.

(#92907) cidalain válasza aprokaroka87 (#92906) üzenetére


cidalain
veterán

hány évente vesz az ember új telefont? pont 2-3 :)
a tapasztalat szerint az ember ennyi idő alatt ugyanúgy lecseréli a 100k-s telefonját, és az 500k-sat is. tökmindegy. az egyik elvolt 2-3 évet örömmel a szuper telójával, a másik meg spórólt 400k-t :)
tabletre szerintem hasonlóan rá lehet ezt húzni. csak ott mondjuk a 2-3 helyett 3-4 év van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92910) tlala válasza tlala (#92900) üzenetére


tlala
addikt

Gyorsan jelzem, hogy a lentebb linkelt Tech-Protect Smartcase tokot nem ajánlom a Lenovo P11-hez, mert a filmezéshez felállító/talpas módja nem működik ill. nincs.

(#92911) Milka 78


Milka 78
nagyúr

2gb-s tablettal mentem alap felhasználásra és bár nem volt egy szélvész, de olvasni, netezni, yt-t nézni kiadta. Az Android 5.1 előbb fogyott el rajta (Huawei M2 10.1).
Na ott volt néha nyögvenyelős helyzet az utóbbi időben amikor böngészőben, két lap között váltva is néha újratöltött a lap, de mindez 7 év használat után.
Ezen az alapon a mostani Honor X9-em a 4+3 gb ramjával és a rommá optimalizált MagicOS-ével röhögve elmegy 3-4 évet.

(#92913) RedCactus válasza tlala (#92910) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem forgatható be, mint a képen?

(#92915) paolinho válasza tlala (#92910) üzenetére


paolinho
őstag

Erre megoldásul ajánlom a Rotation Control Pro-t.

(#92916) tlala válasza paolinho (#92915) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, de lehet, hogy félreértettél.
Az említett toknak az a hiányossága, hogy nem lehet "háttámlaként" használni filmnézés, zoom, stb. során. Ezt nem oldja meg egy app.
Erre gondolok:

[ Szerkesztve ]

(#92917) Nikaré válasza tlala (#92916) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Akkor én sem értem.
Ott a képen, hogy "vissza " lehet hajtogatni az előlapot ami kettő szögben kitámasztja a tabot.
Vagy mi a gond, nem három hajtási lehetősége van az előlapnak, hanem egyben van mint egy sima karton???

(#92918) snooze válasza Nikaré (#92917) üzenetére


snooze
veterán

lehet nem meri erösebben meghajlitani,hogy forduljon a kikönnnyitésnél..

GO Gunners!!!

(#92919) Nikaré válasza snooze (#92918) üzenetére


Nikaré
őstag

Igen, erre gondoltam én is.
Három "perforált" vonal van és ezek mentén lehetséges a a hajtogatás.

(#92920) tlala válasza Nikaré (#92917) üzenetére


tlala
addikt

Vissza tudom hajlítgatni, pont mint a képen, de nem marad úgy, szétcsúszik, eldől a tablet, mert nem képes megtartani.
De akkor meg is kérdezem mindazoktól, akik használnak ilyet (nekem nincs tabletem), hogy nem kéne egy mágnesnek lenni a hátlap részben is, amihez a visszahajtogatott első rész odacuppan és rögzül valamennyire abban a háromszög formában? Mert így hiába hajtogatom vissza tövig, szétmegy a hátomszög.

[ Szerkesztve ]

(#92921) vence válasza tlala (#92920) üzenetére


vence
junior tag

"... a filmezéshez felállító/talpas módja nem működik
ill. nincs."
A kettő, azért nem ugyanaz!

Lehet, ez az anyag minőséggel van összefüggésben
- olcsó, túl merev anyag.
Lehet, később beáll.
- és/vagy túl csúszós;

Szerintem van pár "barkács" megoldás,
persze nem szerencsés így ez a dolog.

Köszönjük a jelzést!

(#92922) Nikaré válasza tlala (#92920) üzenetére


Nikaré
őstag

Sajnos közvetlen naprakész tapasztalatom még nincs, de azért nagy lehet a szórás dzsunka vagy gyári gyártás között is.
Rendeltem én is, de kb. 2 hét mire megérkezik.
Ahogy nézem a hajtható osztás lehetne több is.

(#92923) Dr.NX válasza tlala (#92920) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem kell mágnes oda.
Én sem értem, hogy tud ez szétcsúszni?
Valamit rossz irányba hajtogattok akkor.
Nem tudsz képet feltenni róla?

Elfogadom a sütiket.

(#92924) Nikaré


Nikaré
őstag

Ja, nem is írtam.
Besokaltam és Lenovo Tab P12 rendelve.
Csak bizakodom, hogy legalább lesz kettő főverzió frissítés, ha nem akkor többet nem veszek és nem is ajánlom a márkát a jövőben bármilyen platformon is kerül szóba!!!

(#92925) nyikszi válasza tlala (#92910) üzenetére


nyikszi
őstag

Én megvettem, pont az ajánlásodra, de ha nagy ritkán nézek róla filmet, akkor is ágyban, ott meg max felhúzom a lábam :)

Én is ezt a P11-et vettem végül, mert a Xiaomi Pad SE nem akart megérkezni. Már 3 halasztást írt a bolt. Még baromira szokni kell. A Samsung A9+ az nagyon tetszett, a szoftver ugyanaz mint a telefonon, tudtam mi merre. Itt meg nagyon el vagyok veszve :D A sebességre nem lehet panaszom. Remélem ez is elég lesz 5-6 évig.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#92926) maestro87 válasza gyulaszu (#92903) üzenetére


maestro87
őstag

Vicces ezeket tesztnek nevezni, lényegében csak a gyártói specifikációkat eresztette bő lére, ráadásul még hazudik is, hogy a hangja nem rossz. :DDD

(#92927) rothfb válasza Nikaré (#92924) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig Lenovo tableteken egy az az 1 főverzió frissítés szokott lenni.
Pontosan melyik verziót rendelted meg? Pontos típusszám érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#92928) RedCactus válasza tlala (#92920) üzenetére


RedCactus
senior tag

Azt írod neked nincs tableted. Akkor csak a tok van meg? Akkor viszont azért nem marad meg behajtogatva, mert kell hozzá a táblagép saját súlya, az fogja megtartani.

(#92929) tlala válasza RedCactus (#92928) üzenetére


tlala
addikt

Az előzményekben ott van, hogy a 81 éves édesanyámnak kerestem ill. itteni ajánlásra vettem meg a P11-et. :)
A tok már az én választásom, és most próbálok belőni mindent, mielőtt átadom neki.Nem vagyok műszaki analfabéta, és ma megnéztem egy iPad tokot, ami ugyanez a konstrukció. A működés lényege az, hogy a visszahajtáskor a fedlap eredeti éle kétféle módon is rögzül, nem csak neki ütközik a tabletnek. Egyrészt van egy végigfutó árok, amibe belemegy a fedlap éle, másrészt mágnesesen is odacuppan, és ez a két dolog tartja stabilan a megtámasztó "háromszög" formát, nem csupán a visszahajtás, mert az nem elég. Mindez a ma megvizsgált iPad tokon remekül működik, ennél a toknál azonban mindkét dolgot elszúrták. Az árok nem elég mély, ezért a fedlap éle kipattan belőle, másrészt a mágnes halàl gyenge. Ez a két hiba elég ahhoz, hogy a visszahajtott támasz instabil legyen, a tablet súlyának hatására kipattan a hátlap abból a kis horonyból, és a háromszög szétcsúszik.

(#92930) Nikaré válasza rothfb (#92927) üzenetére


Nikaré
őstag

Miért? :)

TB370FU

[ Szerkesztve ]

(#92933) rothfb válasza Nikaré (#92930) üzenetére


rothfb
veterán

Ezért:
link

Ez alapján kapni fog egy android 14-et 2024 második negyedévben, utána 2027-ig biztonságiakat és kész. Erről beszéltem, hogy egy android főverzió frissítést kapnak a Lenovo tabletek.

(#92935) RedCactus válasza tlala (#92929) üzenetére


RedCactus
senior tag

Így már értem. Nekem ilyen van az Amazonról. Ebből nem pattan ki és kihajtva is stabilan áll.

(#92939) tlala válasza nyikszi (#92925) üzenetére


tlala
addikt

Néztem a Samsungot én is, de a jobb kijelző, a dupla tárhely, stb., és a -25.000 Ft meggyőzött, és végül a Lenovo P11 lett a befutó. Ez a 120 Hz-es IPS kijelző tényleg pazar.

(#92940) paolinho válasza tlala (#92916) üzenetére


paolinho
őstag

Bocsi, tényleg félreértettelek, de csak mert én mostanában, hogy tabletbe ruháztam be, szívok néhány tucat appal, ami nem tablet-barát. Erre többnyire megoldás a fenti app.
Azt, hogy miért nem marad fektetve talpon a tokodban az eszköz, nem értem. Én mostanában vettem egy 10"-os noname kínait a gyereknek YouTube Kids-hez, meg magamnak egy 12" Teclast T60-at hasonlóra, mint anyukádnak kell, és simán ácsorognak a tokoknak köszönhetően.
[kép]
[kép]
[kép]
Megjegyzem, a Teclast elképesztő a maga olyan közel 16:9-es megjelenésével. A tokja is gyári, így nyitásnál ébreszt, míg a másik tok nem tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#92942) paolinho


paolinho
őstag

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy tudnátok ajánlani egy relatíve kis méretű bluetooth billentyűzetet, ami magyar betűkiosztással bír, esetleg van alávilágítása, és nem horror az ára?

(#92943) Öcsielvtárs válasza tlala (#92929) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Tokshop mint bolt? Én onnan vettem az M10-re.

Samsung A54

(#92945) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Kb. 60 ezer Ft-ig szeretnék 9-10"-os tabletet venni hazai forrásból. Olvasásra, böngészésre lenne használva - játékra nem. Ezt a Lenovot néztem ki - megvehető? Esetleg van más ami ajánlott? Köszi.

(#92946) Beni2360 válasza Astery (#92945) üzenetére


Beni2360
félisten

Én május óta nyúzom, napi kb 15 órát, de meg se merek szólalni. A laptopom már emailt küld, hogy kapcsoljam már be mert frissítés jött a winre.;)
Nekem nagyon bejött.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92947) Nikaré válasza Beni2360 (#92946) üzenetére


Nikaré
őstag

Ezt, hogy hozod össze?
A képernyő idő nem ennyi ugye? :)

(#92948) Nikaré válasza rothfb (#92933) üzenetére


Nikaré
őstag

Egy kicsit lelomboztál.
Nem akarom elhinni ezt a hanyag hozzáállást a gyártók részéről a sw támogatás terén!!
Pedig a Lenovo nem kis cég!
Na jó, nem is hergelem magam.

Inkább veszek kijelző védő üveget! :)

(#92949) Bferibörs válasza Nikaré (#92948) üzenetére


Bferibörs
addikt

Sajnos a Lenovonak nem erőssége a frissítés,de sok más gyártónak sem,főleg tableten.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.