Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92751) Oldfoksz válasza Spec (#92746) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Köszi a több mint alapos javaslatokat! :)
A játék fontos de én b-zs kat. játékokkal is jól szórakozom
(Deadtr2,Intothedead2,eternium,furious tank és a kedvenc
zombeast :B )
Diablo,pubg,gensin,asph13 nem szükséges...
Sőt van egy ruszki java emulatorom ami a stackattackhoz
kell .(az x generaciónak nem mond semmit,de 17-18 évvel
ezelötti siemensek szenzációs-faék egyszerűségű játéka)

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#92752) Bferibörs válasza Nikaré (#92750) üzenetére


Bferibörs
addikt

Igen sajnos ez van.
Nekem is még jó volt a huawei,csak nincs HBO,Disney, no meg biztonsági frissítés. Ezért cseréltem,a lányom használja tovább,kérdés,hogy megoldja e ( meg lehet ) a két app telepítését.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92753) Spec válasza Nikaré (#92750) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem tabok esetében a legfontosabb, hogy már eleve minél újabb verzióval vedd meg. Ez főleg igaz a "noname" kínai csodákra, mert ott sok supportra nem igen lehet számítani. Ezek esetében tényleg maximum egy fő verzió frissítés fog rá jönni, vagy az se. Emiatt kínai olcsó tabot, én Android 13 alatt nem is vennék már meg. Lehet még mindig látni android 11-12-es tabokat ezeket 2024-ben már el kell felejteni, ha noname brand.
A nevesebb gyártóknál (Samsung, Lenovo, Xiaomi, stb.) azért 2-3 év támogatás várható, és ott azért akár 2 főverzió frissítés is lehet. Ennek viszont a vételárban fizeted meg az árát.
Ipad vonal meg egy más tészta ugyebár, ott azért jó pár évig van rendszer támogatás, akár 5-6 évig is, és ezt jellemzően ki is bírja a tab, viszont ott még mélyebben zsebbe kell nyúlni cserébe.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92754) cidalain válasza Nikaré (#92750) üzenetére


cidalain
veterán

nem kell szemétre dobnod.
egy android verziót kb 4 évig támogatnak security update-ekkel (persze hogy ezt a gyártó továbbadja egy frissítés formájában, az kérdéses)
de legtöbb app terén még a A7 simán támogatott, ami 8 éves rendszer. Tehát ma egy Android 7-et futtató eszköz ugyan szoftveresen elavult, de még bőven használható lenne (face, gmail, böngészők simán telepíthetők rá play áruházból)
Mostanában egyedül A4.4 Kitkat esetén futottam bele olyanba, hogy nem tudtam rá friss appot tenni Play áruházból, de ugyanezen app korábbi verzióját apkmirrorról igen, tehát tulajdonképpen használható. Ez a gép több, mint 10 éves!
de ne gondoljuk hogy egy konzumer táblagép vagy telefon el fog menni ennyit. nem fog elromlik előtte, vagy csak elhasználódik az akkuja, és nem lesz érdemes megcsináltatni, mert olcsóbban fogsz tudni venni újat, ami ráadásul hardveresen is jobb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92755) boborján2 válasza Nikaré (#92750) üzenetére


boborján2
tag

Kell nekik a pénzed,ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#92756) Spec válasza atee_13 (#92749) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem az általad megjelölt árszegmensben, erre a célra azok alkalmasak, amit én is és Dr.NX koléga is ajánlott korábban.

Kotta olvasgatáshoz nem is biztos, hogy tablet kellene, hanem egy jó e-book olvasó, pl. egy Amazon Kindle. De arra ugye appot nem tudsz feltenni, tehát ha fontos az iReal Pro is, akkor viszont kell az androidos tab. Nem árt olyan amiben jó a hang cucc, tehát ne valami egy hangszórós, mono, doboz hangú vackot nézz.
A Xiaomi Pad 6, a Redmi Pad, és a Redmi Pad SE pl. Dolby Atmos és a Hi-Res Audio támogatású Quad hangszórós, ami azért elég jó. Szóval ezekkel nem lősz mellé.

Halkan súgom, ha profi felhasználásra, és minél gondozásmentesebb felhasználói élményre vágyik a zenész kolléga, akkor lehet hogy egy iPad kellene neki erre a célra, de az mélyen zsebbe nyúlós, még használtan is.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92757) cidalain válasza Spec (#92756) üzenetére


cidalain
veterán

de kotta olvasáshoz miért kell hangszóró ;]
a zenész meg eleve max csak poénvideót hallgat beépített hangszórón, munkaanyagot vagy fülesen, vagy valami külső hangszórón, akár BT-n akár jack-en.
legalábbis ha én zenész lennék így csinálnám.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92758) atee_13 válasza Spec (#92756) üzenetére


atee_13
őstag

Szakszofonozik a srác, én csak annyit értek a zenéhez, hogy általánosban volt zeneórám :DDD

Köszi mindenkinek a válaszokat. Valószínű ráengem a Xiaomi vonalra az egy aranyközépnek tűnik.

(#92759) Spec válasza cidalain (#92757) üzenetére


Spec
őstag

Nyilván nem a kotta olvasáshoz gondoltam, hanem az iReal Pro-hoz.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92760) Reynaldo válasza Spec (#92759) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Még beszédhang hallgatásra is inkább bármilyen külső eszközt ajánlanék, mint a beépített tablet hangszórót. Nemhogy zenére. Persze aki még nem használt mást csak a tabletét, az nem tudhatja mennyire más. Zongorázni lehet a különbséget. Például ez a kis gagyi HM11-es BT és vezetékes retro mini is köröket ver hangzásban a tabletre, és még FM rádiónak is elmegy. A többiről, a nagyobbakról és komolyabbakról már nem is szólva.

(#92761) Rigormortiis válasza Reynaldo (#92760) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Azért az S8+nak nagyon nincsen rossz hangja, teljesen vállalható bármire is.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#92762) Reynaldo válasza Rigormortiis (#92761) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Azt nem ismerem, és milyen hangtartományt tud Hz-ben?
Mondjuk kb. 300000-ért már szólhatna rendesen is, bár adhatnának hozzá kapásból egy Soundbart is. Vagy lehet, hogy még mély hangokat is tud a ~0,6 cm-es hangkeltőivel? Azért majd próbáld ki egy Soundbarral vagy más jobb külső, akár Samsung, Anker Soundcore, Tronsmart,stb.,... eszközzel is, ha van kéznél. Meg hát az is számít, hogy kinek mi a rossz vagy nagyon nem rossz, ha már így mondtad, és az is számít, hogy mihez képest, ugye. Tapasztalatom alapján elég sok YT-os beszélgetős videónak még a hangereje is nagyon kicsi egy laptopon is, nemhogy tableten.

(#92763) Oldfoksz


Oldfoksz
junior tag

Van esetleg valaki tabletguru aki első kézböl rendekezik
infóval a honor pad x9-ről?
Jó áron van,tudja ami nekem elég lenne (sd 685,120Hz fhd, 4/128)
De....
A kijelző TFT. A gsmarena tesztjén a szokásos bencsmarkok közül csak egyet tudtak lefuttatni,az is joval kevesebb mint amit a 685 tud más tabokban-telókban.
Szerintetek ez igy felejtős?

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#92764) Spec válasza Oldfoksz (#92763) üzenetére


Spec
őstag

A Honor Pad X 9-et nem ismerem, de ahogy nézem árban kb. ott van, ahol a Xiaomi Redmi Pad. A Helio G99 és a Snapdragon 685 között nincs sok különbség, talán 10% a SD javára, de ez is alkalmazás függő. A Xiaomi szerintem ismertebb, támogatottabb, mint a Honor. De nem akarlak lebeszélni róla, az is biztos jó tablet. Szerintem nézzél tesztelős videókat ról a YT-on, van egy pár magyar is. Elég vegyesek a vélemények, főleg a kamerát, fotózást, video rögzítést szapulják, meg a kijelzőjét.
Amúgy most az itt ajánlgatott Aldocube iPlay 50 Pro Eu-s raktárból behúzható 58e-ért. Ráadásul az a 8/128-as változat. Azon is el lehet gondolkodni így fogsz rajta 15-20e-t.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92765) Oldfoksz válasza Spec (#92764) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Kösz az infót! :R

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#92766) Milka 78 válasza Oldfoksz (#92763) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Attól függ mennyi az a jó ár. Én 62-ért hoztam el és annyiért nagyon baba. Az aksi jól bírja a rendszer pörgős és a kijelzőre sincs panaszom és a hangja is rendben van.
Ezen felül nem ropog, nem recseg, jól össze van rakva.
A MagicOS nekem sokkal jobban kézre áll mint a MIUI bonyolultsága és kevésbé eszi a ramot. Reklámnak és hasonló kéretlen marhaságnak nyoma sincs.
Én ugyan használom a Honor regisztrációt rajta, de ha nem akarod akkor sem fog semmi hátrány érni (talán a Honor Témákhoz kell csak ami kihagyható). Előre telepített appok nagyja törölheő, de jóval kevesebb van mint egy MIUI rendszeren.
A 4gb ram (és a plusz 3gb virtuális) eddig elégnek bizonyul.
Tartalom fogyasztásra, fórumozásra és könyv/pdf olvasásra használom arra bevált.
Játékokat nem próbáltam, de szerintem nem is az a prioritás ennél a tabnál.

(#92767) rothfb válasza Spec (#92764) üzenetére


rothfb
veterán

Pont fordítva. A G99 jobb proci, nem is kevéssel, mint a snapi 685.
link

(#92768) Milka 78 válasza Oldfoksz (#92763) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ami lemaradt...
Zombeast-et felraktam, első pályát végig vittem, nem szaggat, jól fut. Egyszerűbb játékokkal elboldogul a tablet. Közben Chrome futott a háttérben 3 ablakkal.
Külhonban azt mondják jön majd rá droid 14, de kb ennyi van erről...vagy igaz vagy nem.
Először Honor Pad 8-at akartam a több ram és a nagyobb kijelző miatt, de a Honor UK szerint az beragadt Android 12-őn 2 év biztonsági támogatással így lett X9.

(#92769) Oldfoksz válasza Milka 78 (#92768) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Köszi neked is az infókat! :)
Valószinüleg bevállalom,ha valami nem stimmt ,élek a 15
nap elállással.
Nem értem hogy a tesztek szempontjából korrekt gsmarena nem tudta futtatni a szokásos programokat,
az egy ami lefutott ,az is falsnak tünik( 3d vulkan)
Alzán 73,5ezer.
Moto g72 helyett lenne, ami egész oké ,de tele van buggal,nem frissül.

[ Szerkesztve ]

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#92770) Spec válasza rothfb (#92767) üzenetére


Spec
őstag

Igen igazad van. Én néztem be, és véletlenül a SD 695-ttel vetettem össze. A SD 685-nél valóban jobb a Helio G99 a tesztek alapján.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92771) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Akit érdekel, ide is beteszem, hátha van ilyen igény is.

Lenovo Tab P12 [link] EMAG
154.990.-
129.190.-

[ Szerkesztve ]

(#92772) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok és ebben szeretném kérni a segítségeteket.

- Hány hüvelykes legyen a kijelző? - 10-11 között
- Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? - Új
- Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés? - Itthon szeretném
- Mire szeretnéd majd leginkább használni? Leginkább az egyetemen szeretném használni jegyzetelés miatt (tehát a toll az fontos lenne), illetve Netflix ami szóba jöhet. Nem játszanék rajta.
- Mennyi pénzt szánsz rá maximum? Szeretném ha 100 ezer Ft alatt megállna.

Eddig ezeket a tableteket néztem ki:

[Lenovo Tab M11 4GB + 128GB Luna Grey + Lenovo Active Stylus + Folio Case] 85.590 Ft
[Samsung Galaxy Tab A9+ Wifi 4GB / 64GB, szürke] 93.290 Ft
Xiaomi Redmi Pad / SE variánsok.

Ezek közül a Lenovo Tab M11 tetszik a legjobban, mivel már benne van a csomagban a toll és tokot is kapok hozzá és nem kell külön megvenni, illetve, hogy friss készülék, mivel 2024. januárjában jelent meg.

Szerintetek?

(#92773) snooze válasza MacEdm (#92772) üzenetére


snooze
veterán

ezek a tabletek sajnos nem tudják,hogy amikor irsz,akkor a kezedet ne érzékelje irás közben csak a tollat..az árban magasabb kategória..pont ilyet keresek én is az egyetemre a gyereknek..🙂

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#92774) MacEdm válasza snooze (#92773) üzenetére


MacEdm
tag

Most néztem youtube-on vidiket róla (bár még elég kevés van az M11-ről), de ott jegyzeteltek rajta és nem láttam, hogy probléma lenne írás közben.

(#92775) snooze válasza MacEdm (#92774) üzenetére


snooze
veterán

sajnos ezt csak kiprobálás után lehet biztosra tudni..
a samu galaxy s9 fe az viszont tudja,8/256os 200ezer..
meg ugye a samu mellett szólna,hogy jobb lesz a támogatás..lenovonál meg vannak már problémák a frissitéssel..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#92776) cidalain válasza MacEdm (#92772) üzenetére


cidalain
veterán

Samsung A széria, Redmi Pad egyik verziója sem tud spéci tollat kezelni.
Erre nagyon kell figyelni, mert hiába gondolná az ember, hogy majd veszek külön tollat, de azt csak olyan tablethez lehet, ami eleve támogatja. Ehhez speciális érzékelő kell a tabletben, és az ilyen tollak sem kompatibilisek a márkák között (sőt még adott gyártón belül is lehetnek különbségek a régebbi és az újabbak között - tipikusan a Lenovonál múltkor néztem, van vagy 5 féle Precision Pen variáns)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92777) MacEdm válasza cidalain (#92776) üzenetére


MacEdm
tag

Igen, azt néztem h többféle lenovo toll létezik. Meg amit adnak az M11-hez abba elem kell.
Samsung galaxy tab s6 lite vagy tab s9 fe-ben gondolkoztam, de azok jóval többe kerülnek.
És megörültem ennek a lenovo tab M11-nek, hogy igaz egy belépő tablet, de adnak hozzá tokot meg tollat és 85k-ért és nem kell 100 ezer fölé menni.

Akkor azt mondjátok, hogy ezzel a tablettal nem fogok tudni jegyzetelni rendesen?

(#92778) MacEdm válasza MacEdm (#92777) üzenetére


MacEdm
tag


Ezt a lenovo oldalán találtam az M11 leírásánál. Ez alapján azt mondanám, hogy lehet vele jegyzetelni.

(#92779) totopad válasza MacEdm (#92778) üzenetére


totopad
senior tag

Sziasztok! Tablet vásárláson gondolkodok és 3 fő szempont alapján keresnék egy budget opciót, ami valami best deal lenne igy 2024 elején:
-jó minőségi kijelző, ha lehet 120hz-es FullHD, HDR támogatással -Netflix-
-GPS
-és, ami a legfontosabb, 5G-s és 5ghz-es hotspot opcióval.

(bocsi, ezt újnak akartam, nem válaszként)

[ Szerkesztve ]

(#92780) MacEdm válasza MacEdm (#92778) üzenetére


MacEdm
tag

Vagy amit még találtam, ami jobb deal lenne:

[Lenovo Tab P11 (2nd Gen) 4GB/128GB szürke + Smart Charging Station 2] 80.790 Ft
+ vennék hozzá egy [lenovo active pen 3-at] 11.490 Ft-ért és 100 ezer alatt maradnék.

(#92781) cidalain válasza MacEdm (#92780) üzenetére


cidalain
veterán

igen, az M11 és a P11 jó lehet jegyzetelni. nem tudom milyen a késleltetése, de íráshoz nem gáz, ha egy hangyányival lassabb.

most kipróbáltam a Samu-t hogy hogy is van ez: a kezemmel elmaszatolom az írást, vagy sem. Ha a tollhegy megfelelően közel van a kijelzőhöz (kb 2 centi), akkor kikapcsolja a kapacitív érintést a tablet, így nem maszatol a kézfejem, ha hozzáér.
Viszont ha hatótávon kívül van a cerka, akkor könyörtelenül húzogatja a vonalakat a kézfejem. oké a Samsung notes alkalmazásban van külön menüpont hogy kikapcsoljam ezt, és csak a tollas érzékelés menjen.
Azt gondolom ez a minimum, és a többi gyártónak is kell hogy legyen hasonló megoldása.

(és ebből látszik az is, miért nem jó a sima tablet, sima bumszli tollal való íráshoz - mert nem megkülönböztethető a kezedtől - hisz ugyanazt a technológiát használja - így azzal csak akkor lehet írni ha a levegőben van a csukód, úgy meg szerintem nem lehet írni)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92782) Dr.NX válasza totopad (#92779) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

120 Hz-es kijelző legolcsóbban a Honor Pad X9-ben van. Elvileg tud Netflix HD-t is.
Az LTE verzióban van GPS is.
A hotspotot nem tudom, az szerintem minden átlagos tabletben van.

Elfogadom a sütiket.

(#92783) totopad válasza Dr.NX (#92782) üzenetére


totopad
senior tag

Az LTE, sajna lassan kevés. Külhonban egyre gyengébb sebességeket mérek 4G-n, mindenhol tollják az 5G-t mostmár, nekem ez meg részben munkaeszköznek kellene, utazásoknál nettovábbosztáshoz.
Nézegettem, mobil routert is erre a célra, de az 5G-sek már olyan árban vannak, hogy több értelmét látom kicsit áldozni rá és venni egy tabletet, ami tud 5G-t.

[ Szerkesztve ]

(#92784) snooze válasza cidalain (#92781) üzenetére


snooze
veterán

melyik samun probáltad?

GO Gunners!!!

(#92785) rothfb válasza totopad (#92783) üzenetére


rothfb
veterán

Budget opció szerintem HDR-t biztosan nem fog tudni, oda valami oled kijelzős tablet kellene minimum. Az meg nem lesz budget, annak ára lesz. Az 5G-s mobilnet sem a budget kategória. Mondjuk Magyarországon eléggé gyerek cipőben jár az 5G, bár sok helyen van, nem gyorsabb a 4G-nél.

(#92786) snooze


snooze
veterán

egy gyors kérdés:
mi a különbség az alldocube iplay 50 mini pro és az alldocube iplay 50 mini pro nfe között?

GO Gunners!!!

(#92787) cidalain válasza snooze (#92784) üzenetére


cidalain
veterán

Egy régebbi "félipari" Samsung Galaxy Tab Active 2 tableten. Ez is S-Pen cerkás, mint az S szériák

iPlay: az NFE az újabb, ez elvileg rendelkezik certificate-tel a HD stream lejátszáshoz (de ezt fenntartásokkal kell kezelni, mert a Netflix oldalán nem listázzák még a gépet)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92788) snooze válasza cidalain (#92787) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm..:R

GO Gunners!!!

(#92789) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Erről a tabletről van tapasztalat?
Lenovo tabletet érdemes venni?

(#92790) RedCactus válasza aprokaroka87 (#92789) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nekem tökéletesen bevált. Föleg streaming-re használom. Nagy, gyönyörű kijelző, gyorsaság, frissítések.

(#92791) aprokaroka87 válasza RedCactus (#92790) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszönöm.
lehet hogy következő hónapban megveszem.

(#92792) RedCactus válasza aprokaroka87 (#92791) üzenetére


RedCactus
senior tag

Megnéztem, mert nem emlékeztem, de még májusban vettem 116 590.- volt, 6/128-as verzió. Azóta is szépen teszi a dolgát.

(#92793) Oldfoksz


Oldfoksz
junior tag

Ez a Lenovo pad p11 egész prima
A 4 giga ramos az alzán bestbuynak néz ki.
A notbukcsekk is meg van elégedve vele.
Pros
+nagy teljesítmény
+gyors tárolás
+terhelés alatt nem fojtható
+korlátozott hőfejlődés
+jó kiegészítők állnak rendelkezésre
+a toll bemenete támogatott
+Széles körű L1 tanúsítás
+kijelző erős színekkel
+megfelelő akkumulátor
-élettartam mindennapi működés során
Hátrányai
-megbízhatatlan helymeghatározó modul
-kevés támogatott Bluetooth kodek
-eset nyikorog, amikor megpördíti
-gyenge játékteljesítmény
- kijelző kék árnyalatú
-közepes kamerák
( bocs a kugli forditóért.... :B )

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#92794) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Akinek esetleg megvan a Lenovo Tab P11 Gen 2, az meg tudná nézni hogy a 2k@60fps youtube videókkal hogyan boldogul, csak mert azt tudom hogy a Mediatek helio g99 maximum 2k@30 fps-t támogat, de ugye youtube-on van hogy 60fps-ben van fent a videó.

(#92795) cidalain válasza aprokaroka87 (#92794) üzenetére


cidalain
veterán

De youtube-nál ez pont tökmindegy, nem 2K/4K-ban fogja neked letolni a videót, ha csak FHD felbontásod van. A downscale-t megoldja a YT.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92796) aprokaroka87 válasza cidalain (#92795) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én newpipe appot használok, ott opció a 2K/4K is, ahogy tapasztalatom van hogy egy videó 2K változata jobb képminőségű, mint az 1080p változata, nem csak a felbontás számit, mert olyan mint ha 1080p esetén sokszor a bitráta is kevés lenne kissé.

(#92797) cidalain válasza aprokaroka87 (#92796) üzenetére


cidalain
veterán

Most azt mondod, hogy a fullHD-ben megjelenített kép szebb, ha a downscale-t helyben oldod meg, mintha a távoli szerver oldaná meg.
Cserébe vállalod, hogy nagyobb adatforgalmat bonyolítasz, és nagy erőforrásokat áldozol be kliens oldalon a downscale miatt.
Megéri? Annyival szebb a kép, hogy csak emiatt egy erősebb vas kelljen?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92798) aprokaroka87 válasza cidalain (#92797) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Van amikor én még egy 6.5 colos telefonon is észre veszem,
De ez tartalom függő is,
Főleg dinamikus tartalom esetén, ott sem a felbontás a gond, hanem valószínűleg a bitráta.

(#92799) harry


harry
veterán

Sziasztok!

Nagymamanak keresunk keszuleket, mert egyedul el, szeretnenk vele tobbszor video telefonalni, illetve ha esetleg tud vmi jatekot jatszani (rejtveny, sudoku stb), az jo lehet.

- Eleinte valamilyen egyszerubb okostelora gondoltunk, aztan rajottunk telefonalasra pont nem kell, igazabol egy wifis tablet eleg lehet, es meg nagyob is.
- Sajnos a meretet nem tudom beloni, kisebb (8"?) talan praktikusabb mert konnyebb fogni...? Nem tudom mennyivel nehezebb tartani egy nagyobb gepet.
- Elsodleges szempont talan a felhasznalobarat kezeles, konnyu legyen megtanulni, legyen reszponziv. Talan praktikus lenne egy fizikai home gomb, ha elteved a menuben csak megnyomja es visszatalal...? Nem tudom vannak-e meg egyaltalan ilyenek. Illetve talan itt elony lenne a szelesebb kava a kijelzo korul fogas miatt. Aksi ido jut meg eszembe, de ilyen ritka / nem tul eroforrasigenyes felhasznalas mellett valoszinuleg mind kibirna par napot (?).
- Ujat szeretnenk, magyar cimre egyszeruen ki lehessen szallittatni (ne kelljen vammal szorakozni meg heteket varni), de szoba johet amazon / EU raktaras kinai cucc is.
- Arban passz, 60k-100k kozott gondolom talalunk valamit, azon belul flexibilis.

Ha van tapasztalatok, milyen tabletet erdemes venni idoseknek, vagy egyaltalan milyen szempontokat erdemes figyelembe venni, esetleg ennek megfeleloen tudtok ajanlani valamit, azt megkoszonnem.

Pl. mi a velemeny Lenovo M8, M9, M10 tabletekrol? Vagy nezzek korul a javasolt kinai kinalatban (elso postot atfutottam, de nem igazan volt ismeros egyik sem igy elsore)?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#92800) harry válasza harry (#92799) üzenetére


harry
veterán

Egy pontositas, hiszen akkor valoszinuleg tobben is hivnak igy a csaladbol, wifi + cam meg azert bele tud harapni aksiba, szoval fontos lenne az aksi ido is (hogy ne kelljen a toltessel annyiszor bajlodni, mert felek konnyen elfelejtene).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.