Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) melan


melan
senior tag

NAh, addig meddig tök-öltem, míg a kinézett 8.3-ast kifuttatják... Pedig jobban tetszett a Samu 8.4 pro-nál, ami vele egy árban van. Az S meg már sok lenne (persze csak pénzben).

(#55002) maxika2004 válasza Milka 78 (#55000) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

A 3 felsőt igen megválaszolták, csak gondoltam megkérdem hogy is viszonyul ehez egy régebbi 2 magos...

Tehát akkor növekvő sorrendben igy van : ?

Prestigo .. ARM Cortex A9
MTK8382
MTK8121
MTK8127

Azért érdekelt volna igazából hogy ez a jobb- gyorsabb % ban kb mennyit jelent, mert
igaz mondtam hogy játékra kell jobbára, de elég volt a prestigo is játékra ...

És ha már elég akkor lehetne hosszabb akku időre is gondolnom, ezért is jott képbe a lenovo.
mert a 7q a 2400 as akksijával gondolom nem sokat birhat...

Szóval ha jobb a proci kicsivel a prestigo nál de akku jobb, akkor lehet az is jobb lenne!
Amugy általánosságban ha lehet igy kérdezni, jók a lenovo-k ?

(#55003) tybsen


tybsen
addikt

A wifis 16 GB-os kindle fire hdx 7 99 EUR-ert az amazontol nem rossz ennyiert, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#55004) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Wayteq Xtab 8Qból létezik fehér színű? Az asszonynak lesz és nála szempont a szín. (Na nem mintha az S3 telefonja fehér lenne, mert az meg kék...) A 7Q-t láttam, hogy az alapból fehér viszont nem tudom mekkora előrelépés lenne a 7" a 4,8"-os telefonhoz képest, kényelmi szempontból.

Ha jól láttam akkor nagy különbség nincsen a két készülék között a kijelzőt (és felbontását tekintve), ugye?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#55005) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Általános felhasználásra melyik lenne jobb? hdmi kell, szakadás mentes netezés, és viszonylag normális hangszóró.
Asus Transformer Pad TF103CX vagy Asus Memo pad FHD 10"
103CX mellett szól az új proci és a friss android, viszont nincs 1-2 dolog benne ha jól látom ami a Memo padban igen, pl. fényérzékelő. Kamera melyikben jobb, az is lenne ritkán használva.
Memo pad 2 gb-al szerelt, full hd és múlt héten 68 ezer volt MM-ben, gondolom majd újra leárazzák karácsony előtt. Melyik a jobb, új proci 1 gb rammal vagy régebbi proci 2 gb rammal? Én az utobbi felé hajlok, de győzzetek meg ha jobb a 103CX. :)

[ Szerkesztve ]

(#55006) kelzsoca válasza CactuS (#55004) üzenetére


kelzsoca
félisten

A hátlap fehér az előlap fekete, nincs más elérhető szín a készülékből.

https://vertigostore.eu

(#55007) csendes válasza kokokka (#54996) üzenetére


csendes
őstag

Az L2 cache eltér az elérhető adatok szerint (MT6582 512 kB, MT8382 256 kB). Az MT6582M-ben pedig a GPU órajele le van véve 500 MHz-ről 416 MHz-re és max qHD kijelző felbontást támogat.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#55008) taip válasza ClioRS (#54978) üzenetére


taip
senior tag

Én is valami ilyesmit próbáltam megfogalmazni, úgy tűnik mérsékelt sikerrel. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#55009) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Itthonról, 40ezer környékén, mit ajánlotok?
Ezt néztük, de az 1GB RAM aggaszt:
Alcor Access Q881M
Igaz nagymaminak lesz, emailezni, netezni, navigálni, meg online TV. Játékok csak is max csak egyszerűbbek.
Köszi!

(#55010) CactuS válasza kelzsoca (#55006) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Oké, köszönöm szépen. Megpróbálom meggyőzni asszonykámat, hogy az is jó lesz neki, mert a háta fehér. Árban még beleférne és a 8" szerintem elég lesz neki. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#55011) Trakk77


Trakk77
csendes tag

AZ 54991-es hozzászólásomat (Sziasztok! Főleg játékra vennék egy tabletet 50-60.000 HUF körül.
Mit javasolnátok? A processzorok és grafikus teljesítmények között nem nagyon igazodok el.) kiegészíteném az általános kérdésekhez (amit csak most olvastam a topicban) tartozó válaszokkal:

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 7-10
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? újat
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? inkább itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) játék, fő kamera legyen kb. 5mp
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 50-60.000HUF

Előre is köszönöm szépen a javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#55012) rezadam81


rezadam81
csendes tag

Sziasztok!

Édesanyámnak akarok venni tabletet 60 ezer Ft. környékén, leginkább skype-hoz kellene neki, ez lenne a legfontosabb szempont, illetve, hogy jo nagy legyen, mert nagyon rossz a szeme. Nem kell fullhd legyen, viszont jó lenne, ha jó kamerája lenne, hogy néha 1-2 jobban sikerült képet is tudjon vele csinálni.

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 10 colos
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Új 2 év garival lehetőleg
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Skype, net,
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 60 ezer környékén

Előre is köszi a segítséget!

(#55013) tjb007 válasza trafipax (#54982) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha szigorúan vesszük ezt az összeget, akkor a Z2 Tablet a legjobb választás, de ha esetleg még rádobsz pár ezer forintot megkaphatod a Super AMOLED kijelzős Samsung Galaxy Tab S 10.5-öt is.

(#54983) Ubul02

Ez elég nagy meglepetés, mert ilyen változatról még az ASUS sem tett eddig említést.

(#54995) ityam

A Tegra 4 is elég még nagyon sok mindenre, de a K1 sokszorosan erősebb nála GPU-ban, így ha hosszú távra tervezel, és főleg játékra kell, akkor érdemesebb inkább azt választani.
A Shield Tableten rendes Android fut egy-két NVIDIA-s dologgal kiegészítve, szóval azt szedsz le rá amit csak akarsz.
A legnagyobb kijelzővel rendelkező Tegra K1-es a 9 hüvelykes Nexus 9, ennél nagyobb jelen pillanatban nem létezik.
Ha a helyedben lennél megfontolnám azt, hogy inkább beáldozom a nagyobb kijelzőt és az erősebb, támogatottabb hardver választom.

(#55003) tybsen

Nem rossz, bőven megért annyit.

(#55005) dudi6

Mivel a HDMI-re szükséged van, az meg a TF103CX-en nincs, így kizárásos alapon maradt a MeMO Pad FHD 10. A többiről ebből kifolyólag nem is érdemes beszélni.

(#55009) Bitlisz

Attól függ, hogy mekkora kijelzővel kell rendelkezni, és hogy fontos-e a 3G modem.

(#55011) Trakk77

LG G Pad 8.0, ASUS MeMO Pad 8 (ME181C), de ha még rászánsz 5000 forintot megkaphatod az ezeknél jóval erősebb processzorral, több RAM-mal, és nagyobb felbontású kijelzővel szereltME572C-s ASUS MeMO Pad 7-et is.

(#55012) rezadam81

ASUS Transformer Pad TF103CX, vagy egy kicsivel többért, de jobb kamerával az LG G Pad 10.1.

[ Szerkesztve ]

(#55014) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok
Adott egy Sencor Element 10.1 TAB Andorid 4.1.1-el és nem megy rajta egy rakat app.
Kapásból a facebook messengert nem is listázza, a playben, ha a facebook.com/mobile/messenger oldalról bedobja de azt írja rá, hogy ez a verzió nem kompatibilis a készülékkel.

Van kéznél egy Element 10.1D103 azon 4.2.2-van azon csont nélkül megy.
Tippre arra tudok gondolni hogy a 4.1 miatt lesz a hiba, viszont nem találtam hozzá sencor oldalán semmi supportot, van egy általános leírás azt csókolom.

Már próbáltam factory resetet is akkor is ez a hiba.
Valaki tud rá valami okosat?
Vagy valahonnan leszedve nem lehetne feltolni rá egy frissebb Android rendszer?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#55015) Bitlisz válasza tjb007 (#55013) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

8" (1280x) és GPS kéne, szerintem nem fontos a modem, de jó ha van.
1GB RAMnál többel nem találtam 40 körül...lehet el vagyok tévedve.

(#55016) NoMagix válasza Shkiz0 (#55014) üzenetére


NoMagix
addikt

Töltsd le a progit innen, talán jó lesz!
Ne számíts supportra a Sencortól!

(#55017) tjb007 válasza Bitlisz (#55015) üzenetére


tjb007
nagyúr

3G nélkül max. 40 ezer forintig a WayteQ xTAB-8Q a legjobb választás, 3G-vel gyakorlatilag az általad kinézett Alcor az egyetlen választási lehetőség.
2GB RAM-ot egyelőre még nem adnak ennyi pénzért, talán majd jövőre ugyanekkor.

(#55018) sb


sb
veterán

Egyszerűbben kérdezem, hátha választ is kapok:
10", 4:3, 4 magos, közepes gpu (játék nélkül, de minden más gördülékeny legyen), lehetőleg 2GB rammal tudtok valamit ajánlani?
Kisebb ill. nagyobb felbontású modell is jöhet.
3G, GPS nem létszükséglet.

Esetleg ugyanez 8-9"-ban?

[ Szerkesztve ]

(#55019) Shkiz0 válasza NoMagix (#55016) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Köszi így felment, viszont ez így nem lesz jó, mert nem megy se a chrom se meg még pár egyéb alkalmazás.
Ez egy ügyfél gépe, most felhívom a sencort hogy mi a fasznak nem megy ezen.

Nem lehet valahogy feltenni egy frissebb Androidot? Szerintem az megoldaná a hibámat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#55020) Bitlisz válasza tjb007 (#55017) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ok, sejtettem...Köszi!

(#55021) tybsen válasza tjb007 (#55013) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi :)

(#55022) ityam válasza tjb007 (#55013) üzenetére


ityam
senior tag

Köszi a tanácsot. Sajnos a nexus 9 az még bőven 100K fölött van.egy tegra 4 es meg jóval 100K alatt és az ipadom sem hiszem hogy 100nál sokkal többért el tudnám adni és nem terveztem nagyon rákölteni. Méretileg sem nagyon akarok lejjebb menni. van egy 6.5 colos androidos telóm. azzal eljátszogatok ha nincs más ezért akarok inkább egy 10 colost legalább.

(#55023) NoMagix válasza Shkiz0 (#55019) üzenetére


NoMagix
addikt

Volt Sencor-om, nincs nekik frissebb az biztos!

(#55024) rezadam81 válasza tjb007 (#55013) üzenetére


rezadam81
csendes tag

Köszi szépen! Be is rendeltem egy LG G Pad 10.1. red-et. :)

(#55025) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék tabletet venni:

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 8", esetleg 10"
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? használt is megfelelő, ha jó állapotban van és megbízható
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Bármelyik
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Skype, net, film, játék nem
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? max. 30-35eFt

Nexus 7 2012-es verziókat nézegettem expansys-on (refurbished), nem tudom ezek mennyire jók.....ha tudtok mást ajánlani azt megköszönném.

Üdv.: István

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#55026) csendes válasza mediumgecso (#55025) üzenetére


csendes
őstag

35 ezer Ft-ig 8" kijelzővel a Wayteq XTAB 8Q fér bele. 3G nincs benne, illetve az előlapi kamera 0,3 MP, ami lényeges szempont lehet, ha a Skype a legfontosabb.
A Nexus 7 kijelzője 7", egyébként az emag-ban árulják 40 ezer Ft-ért és náluk most pénteken lesz a Black Friday.
Ha jó a 7" kijelzős is, akkor még Lenovo A7 50 (A3500L), annak 2MP az előlapi kamerája, nincs 3G.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#55027) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Írtam már a windows-os topic-ba, de gondoltam írok ide is, ha már így szétválasztottátok. Szeretnék ilyen jellgű PDF-eket olvasni, leginkább a nagyítás nélküli teljes oldalas változatnál az ábrák, képletek olvashatósága az, ami aggaszt. Nem szeretnék állandóan zoomolni csak azért, hogy megnézzek egy ábrát... (Elsősorban kültéri olvasgatásra kellene, ill. azért, hogy elszabaduljak a géptől, ha csak olvasni akarok.)

- InTech-Alternative_perspectives_of_enzyme_kinetic_modeling.pdf
- spleen1.pdf
- DDD_Reference_2011-01-31.pdf
- 951.pdf
- stock_pattern.pdf

Az ebook reader-es topic-ban kiderült, hogy 100k alatt nincs olyan reader, ami megbirkózik a feladattal, így arra gondoltam, hogy hátha a tablet-ekkel több szerencsém lesz. Mivel elsősorban olvasásra kell a dolog, ezért nem szeretnék ennél az összegnél többet költeni rá. (Igazából 60k lenne az ideális, de ez most mindegy.)

Érdekelne, hogy ebben a témában milyen tapasztalatotok van! Esetleg ha van kütyütök, akkor a fenti PDF-ek ábrái mennyire olvashatóak rajta, esetleg kell e zoomolni hozzá, hogy a részleteket jól lássuk? Ha tudtok javasolni konkrét terméket azt is megköszönném!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55028) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !
Hát lehet hogy kicsi lóvét még dobok rá, és 40-ig, esetleg 50-ig ig nézegetnék tabot:
(legyen benn sim kártya fogadás, és GPS , meg ha lehet 16gb, és minél jobb akksi.

Ilyen felálásban mit ajánlanátok ?

Ezt találtam.... szerintetek?
[link]

vagy olcsóbban ezt :
[link]

Nem egészen tiszta, de ezekben van net nélküli GPS ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#55029) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Van valakinek tapasztalata az Asus szerviz partnerével kapcsolatban? ( Cordon Electronics KFT. )
MemoPad 8-am van de sajnos eldobálja a GPS jelet. Így holnap küldöm Pestre a futárral. :((

(#55030) somasz


somasz
addikt

Bocsi, nem találtam jobb helyet neki. :B

Be akarnak számoltatni egy bontatlan Lenovo A1010 tabletet nálam, jóformán semmit nem találtam róla, csak azt, hogy nem egy up-to-date tablet, gyenge hardver, elavult rendszer. Mennyit érhet?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55031) Superhun válasza lesli.h (#55029) üzenetére


Superhun
addikt

Szoftver újrarakást már próbáltad? Sokszor megoldja a problémát. Ha nem próbáltad volna, akkor mindenképpen ess neki, mert a Cordonról rosszak a tapasztalatok. Néha több kárt csinálnak a készülékben, mint ahogy be lett küldve hozzájuk. :(

(#55032) lesli.h válasza Superhun (#55031) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Csináljak egy teljes rendszer vissza állítást?

(#55033) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni tőletek!

Tablet(első tablet) vásárlása előtt állunk, így szeretném a hozzáértők tanácsát kikérni, milyent vegyek, hol vegyem meg.
Elvárások!
9" 10" vagy a felett, a gépet böngészésre, (esetleg youtube videó vagy film nézésre)netezésre használnánk (utazáskor jól jönne) és fontos lenne ha GPS ként is használható lenne.
a keretet illetően max nagyon max 50K.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#55034) ClioRS válasza inf3rno (#55027) üzenetére


ClioRS
őstag

Egy Galaxy Tab 4 8.0 van nekem itthon, középkategóriás cucc, azon néztem meg a pdf-eket, simán megnyitotta, tehát a hardver bőven elég. Olvasható is, bár van, amire azért rá kell nagyítani kicsit, de simán használható. Talán annyi, hogy a 16:9-es kijelzőaránynál jobb lenne egy 4:3-as, akkor élvezhetőbb lenne a dolog.
Ennél kisebb kijelző szerintem ne legyen. Igazából az lenne a legegyszerűbb, ha bemennél egy Media Marktba, és ott megnézegetnéd a tabokat.

Én ezek közül válogatnék:

8", 16:9
WayteQ xTAB-8Q
Lenovo A8
LG G PAD 8.0
Asus MeMoPad HD 8 ME181CX

8", 4:3, bár ezeknek kicsit gyengébb a felbontásuk:
ConCorde Tab AMAZON tablet
Alcor Zest Q813IS

Ha 10"-os kijelző kellene, akkor:
Lenovo TAB A10
LG G-PAD 10.1
ConCorde tab Q10
Asus Transformer Pad (TF103CX)

Nem hiszem, hogy akár az olcsóbbakkal mellényúlnál, hacsak nem akarod hardcore játékra használni őket :)

(#55028) maxika2004
Igen, ha offline navit használsz :)
Én a Lenovo A8-at tegnap nyomkodtam meg, konkrétan jobban működik, mint az én Galaxy Tab 4 8.0-ám... Majdnem dupla annyi szabad RAM van, pedig az enyémben 1,5giga van.

[ Szerkesztve ]

(#55035) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni, melyben segítségetek kérném!

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
9'-10'
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
Bárhonnan.
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Film, internet, pdf-ek olvasása
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
50-55k

Hardveresen elvárás a 4 mag, az 1 GB RAM, és lehetőleg az IPS kijelző.

Köszönöm a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#55036) szumoo@gmail


szumoo@gmail
tag

WayteQ xTab-9 -et kötnék össze OTG kábellel egy 2Tb-os WD My Passport Ultrával, de sajnos nem szolgáltat elég áramot a tablet.
Megoldásként erre az Y kábelre gondoltam, az egyik menne az OTG kábelen keresztül a tabletbe, a másik egy USB-s telefontöltőbe, a harmadik meg a HDD-be.
Károsodhat-e a tablet?
A kérdés azért merült fel bennem mert, ha jól tudom az OTG adapterben másképp vannak kötve a lábak, hogy árammal tudjon ellátni külső eszközöket.

(#55037) Lupi00


Lupi00
tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy tabot olcsón, játékra. Szívesen vennék tegra k1-et vagy legalább 4-est de már nem csak magam vagyok. Gondoltam tegra 3-ra de olvasgatás közben találtam egy erősebbnek tűnőt 30 körül épp annyiért mint a nexus7. Ez a concorde tab kronos. Vélemény? Mindkettő 4 mag 1.3MHz 1GB. Kicsit kétkedve hiszem, hogy a tegrát veri a médiatek és ugye az is csak butaság, hogy grafban veri?

Gelesztaember

(#55038) YOZ


YOZ
tag

Hello.

Gondolom csak tud itt segíteni valaki nekem. Van a családban egy Omega tablet.
A gond az hogy a kis zöld droid figura most elfeküdt és egy felkiáltójeles táblát mutat.

Egy hard reset segíthet rajta, vagy mit tehetek vele hogy működésre bírjam?

(#55039) Shkiz0 válasza NoMagix (#55023) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tudom mert felhívtam őket.
A válasz annyi volt hogy ez nem egy samsung tablet és így jártam.
Eddig se volt semmim sencor de ezek után sem lesz az biztos. Ratyi banda.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#55040) Nataniel


Nataniel
senior tag

Feltettem már itt a kérdést,de hátha... szóval "Bocsánat,hogy OFFOLOK, de nem tipusazonos.
Probléma a következő: (hátha láttatok már ilyet,és nincs tipustopic,se nagyjából semmi a neten)
Van egy Yarvik Luna 10c az ismerősnek, egy microsd-t kapott, nagyjából két napja tette a gépbe, a gép tegnap este megfeküdt. De nagyon.
Nem kapcsol be,nem reagál semmire,nem lehet recoverybe tenni,ergo tégla módban van. (aksinál melegedik) Nem rootolt,gyári rom van rajta,nem volt piszkálva...
Semmi beavatkozás.
Van valami ötletetek,hogy mi okozhatta a problémát? (Gyanithatóan nem az sdkártya.)"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#55041) mr.tamasbiro válasza Nataniel (#55040) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Erre én is várom a választ mert ezt vettem az edigitálnál csak még nem jött meg és ha ilyen gond van vele akkor lemondok róla.

(#55042) Nataniel válasza mr.tamasbiro (#55041) üzenetére


Nataniel
senior tag

Azon felül,amiket olvastam xtab,myaudió,és társai kinai/tajwani/honkongi laposok hibáiból,igazából meg sem lepődnék semmin.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#55043) tjb007 válasza maxika2004 (#55028) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Lenovo A8 tökéletes választás lenne, de ha olcsóbbat szeretnél, akkor az A7-30-as Lenovo helyett inkább a WayteQ xTAB-7X Quadot válaszd.
Minden beépíttet GPS-szel rendelkező tablet használható net nélkül is.

(#55033) SRII

50-ért és az alatt sajnos nincs ilyen, 55-ért viszont már van: ASUS Transformer Pad TF103CX, Lenovo A10.

(#55035) Kristof9094

ASUS Transformer Pad TF103CX

(#55037) Lupi00

Ha játékra kell, akkor inkább a WayteQ xTAB-8Q-t választ. 2-3 ezer forinttal többe kerül a KRONOS-nál, viszont jóval erősebb SoC van benne, játékra sokkal jobb választás.
Bizonyos dolgokban valóban veri a Tegra 3-at, de ez ugyanúgy igaz fordítva is.

(#55038) YOZ

Mi volt az előzmény ?
Ha megnyomod a hangerő FEL (vagy a LE ? Pontosan nem emlékszem.) gombot, akkor elméletileg be kéne jönnie a recoverynek. Ott tudsz csinálni hard resetet (wipe data/factory reset menüpont), amitől -ha szerencséd van- helyre fog rázódni. Az adatok, beállítások természetesen törlődni fognak a készülékről.

(#55044) Milka 78 válasza Lupi00 (#55037) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Wayteq 7q/8q a legolcsóbb játékra (tehát RR3,Asphalt 8 és társai) is ajánlott tab.A 4x1.2 önmagában semmit sem ér,mert kéne mellé egy erősebb gpu.A Kronosban PowerVR Sgx 544mp van míg a fentiekben Mali450mp ami frisebb/támogatottab motyó,jobb választás játékok szempontjából.

(#55045) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

Szeretnék vasarolni egy tablet gepet, de ezen a teruleten nem vagyok jaratos:

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
9 vagy 10
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
ujat
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
word,pdf,excel, internet, videolejatszas (jo hangzas)
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
Ebben jelenleg rugalmas vagyok szoval varom az otleteket aztan eldontom az ajanlottak kozul melyik eri megvasarolni.

Elvart HW: 4 mag CPU, legalabb 16GB memoria vagy kevesebb de SD kartyat lehet beletenni, Android 4.2nél ujabb verzio

Koszi
FIFTH

[ Szerkesztve ]

(#55046) tjb007 válasza fifth81 (#55045) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS Transformer Pad TF103C/CX, LG G Pad 10.1, Samsung Galaxy Tab S 10.5, Sony Xperia Z2 Tablet, ASUS Transformer Pad TF303K

(#55047) NoMagix válasza Shkiz0 (#55039) üzenetére


NoMagix
addikt

Sajnálom!
Amit kértem tőlük szervízben azt sem csinálták meg, pedig kifizettem volna!

(#55048) Nataniel válasza Shkiz0 (#55039) üzenetére


Nataniel
senior tag

Kedvesek...
Amúgy nem értem,ha valamit már gyártok,ha én vagyok a "Sencor",akkor miért nem támogatom má' az idióta júzert... megvenni vegye meg azt szivjon? Aláirom,kényelmes... csak egy idő múlva vásárlóm sem lenne...

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#55049) Lupi00


Lupi00
tag

Köszönöm a gyors válaszokat! Utána is olvastam. Teszt híján maradt az a gamepodos topik, de ebből is megtudtam mindent ami fontos és a sok vélemény objektívabb egy esetleges fizetett cikknél. Mégis maradt bennem egy pici "és az?". Ez pedig egy használt nexus 7 2013. Lehet, hogy kicsit drágább de 2GB memó, 3G, meg ...na.

Gelesztaember

(#55050) Lenry


Lenry
félisten

a szüleimnek két éve, karácsonyra vett tab javíthatatlanul megadta magát, levásárolhatom az árát. mivel anno az eDigiben vettem 49900-ért, úgyhogy max ennyiért nézek újat.
az eredeti tablet egy ConCorde Tab 9.7 IPS volt, jó lett volna, ha 10"-es az új is, de ennyiért nincs jó, csak a ConCordehoz hasonló színvonalú, úgyhogy a 8"-asok felé mozdultam (mióta próbáltam párat, egyébként is ezt tartom az ideális tabletméretnek)

e kettőre sikerült leszűkítenem a választást.

szerintetek? esetleg valamelyik másik, amit nem vettem észre és jobb ezeknél? Samsungot nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.