Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Jelenleg 35k körül melyik, magyarországon is kapható garis tablet a best buy? Minél többet bírjon az akku és stabilan működjön a gép. Főleg netezésre filmezésre, pdf-re kéne a gép.
:R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19002) tjb007 válasza kisda (#19000) üzenetére


tjb007
nagyúr

A tesztek alapján is jobban teljesít, ettől függetlenül az MX is nagyon jól teszi a dolgát, főleg egy Allwinner A10 -hez vagy bármelyik egymagoshoz képest.

(#19001) Bagira01

WayteQ xTAB-70w, vagy ConCorde tab 7015

(#19003) izisz


izisz
senior tag

ezt most találtam: [link]
van nekik UK warehouse is, szóval akik a vámtól tartanak, azoknak jól jöhet.
nincs személyes tapasztalatom velük!!

(#19004) dugesz77


dugesz77
őstag

Van esély megúszni a vámot+áfát ha YANWEN / EMS Express választottam szállítónak?

(#19005) Mandarinn válasza tjb007 (#19002) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Az L2 mennyire számít és milyen felhasználásnál? Az MX 512kb az RK3066 1MB.
Ez a különbség milyen használatnál jön elő?

(#19006) rizso


rizso
addikt

Köszönöm a szállítással/vámmal/mennyiségi kedvezménnyel kapcsolatos infókat! Tehát ha mondjuk egy ~65$ értékű tabletet veszek, akkor azt elvileg nem engedik csak úgy át a vámon. A gyakorlatban mi a helyzet, mik a tapasztalatok?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#19007) tvamos válasza arnyekxxx (#18993) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez akkot vizallo? K... va jo! Hol vetted?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19008) arnyekxxx válasza tvamos (#19007) üzenetére


arnyekxxx
veterán

dehogy, de ha beleesik a vizbe kevésbé okoz sokkot mintha egy ipad3 esne bele :)

(#19009) dugesz77 válasza Mandarinn (#19005) üzenetére


dugesz77
őstag

Régi pc-s időkben amikor megjelent az 1Mb L2 kb 5%-ot hozott játékok alatt pluszban az 512-höz képest ugyanazon órajel mellett. Itt nem tudom mit számíthat de nem hiszem ,hogy ettől fog akadni rajta egy játék.

(#19010) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. A Samsung P3110-nél van olcsóbb WiFi-s kütyü boltból, nem kínai hardverrel(Amlogic, Boxchip, Rockchip, Allwinner kilőve) és rendes magyar garival? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19011) Bagira01 válasza tjb007 (#19002) üzenetére


Bagira01
veterán

Van androidos telóm, arról menne a net, de ahogy nézem bluetooth egyiken sincs :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19012) z0d1AK válasza CHIPman (#19010) üzenetére


z0d1AK
veterán

Persze hogy van olcsóbb, bár ha tudásban, minőségben hasonlónak kell lennie, akkor nem lesz.
P6210 esetleg ami szóba jöhet, ártól függően.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19013) kelzsoca válasza Bagira01 (#19011) üzenetére


kelzsoca
félisten

Van lehetőség WiFi hotspot kapcsolatot létrehozni a telefonon?

Mert ha igen, akkor egyik készülékkel sem lesz gond :)

https://vertigostore.eu

(#19014) Bagira01 válasza kelzsoca (#19013) üzenetére


Bagira01
veterán

Igen van, de elég háklis, van mikor megy, de többnyire nem :W Amúgy az xtab-70w vagy a concorde 7015 a jobb vétel? Más ennyiért nincs is ami ezeknél jobb?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19015) CHIPman válasza z0d1AK (#19012) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A P3110 72 iponon, a P6210 meg 73k. Fenébe... Nem akarok sz@pni a kínai cuccok wifijével, 3 napon belül meg csak úgy veszik vissza, hogy utalványt adnak, amit levásárolhatok... :W Mit csináljak? :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19016) tjb007 válasza CHIPman (#19010) üzenetére


tjb007
nagyúr

Olcsóbb nincs, egy árban viszont ott van még a Galaxy Tab 7.0 Plus.

"Nem akarok sz@pni a kínai cuccok wifijével"

A "márkásakból' is kifoghatsz bármikor egy hibás példányt.

(#19012) z0d1AK

Ami olcsóbb az vagy kínai (ami neki nem kell) vagy nem rendes garancia jár mellé.

(#19014) Bagira01

De, van csak épp nem itthon.

[ Szerkesztve ]

(#19017) CHIPman válasza tjb007 (#19016) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem volt hibás a Series 8 sem, csak simán gyenge volt a WiFi. Működött ahogy kellett, csak nem ért el a jel a lakás másik felébe(3 telefon meg simán vette). Ez talán egy márkásnál nem gond, Samsungnál meg lehet variálni a modemmel is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19018) Bagira01 válasza tjb007 (#19016) üzenetére


Bagira01
veterán

Kínaiból mi van ami ennél a kettőnél lényegesen jobb vétel ugyan olyan áron?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19019) tjb007 válasza Bagira01 (#19018) üzenetére


tjb007
nagyúr

Például ezek: [link], [link], [link], [link], [link], [link]
Persze ezeknél számolni kell azzal is, hogy ha megfogják a vámon (50% az esély rá) akkor Áfát is kell meg fizetni és garancia intézése is macerásabb.

(#19020) ronson


ronson
őstag

Azért nem gyenge, hogy ez az ÁFA csalás téma csak így mehet a fórumon. :F

(#19021) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?
[link]
Megéri/nem éri meg?

Eladó cuccaim: -

(#19022) rizso válasza ronson (#19020) üzenetére


rizso
addikt

Az jobb, amit "szeretett" kormányunk csinál a szemünk előtt? Olyan dolgokat "legalizálnak", amiket egy épeszű nemzet nem hagyna szó nélkül. Na az az igazi csalás - szerintem :U

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#19023) arnyekxxx válasza ronson (#19020) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem hinném, hogy ez csalás lenne. átjön a vámhivatalon, ha kell nekik áfa meg vám, vessék ki.

(#19024) Bagira01 válasza ronson (#19020) üzenetére


Bagira01
veterán

Ebbe semmi csalás nincs. Nincs tuti tipp amivel el lehetne kerülni a vámot, szóval aki külföldről vesz nem tehet semmit ellene. Azt meg azért nem várhatjuk, hogy ha mégse vámoltatják meg akkor szól, hogy sorry, de ezt elfelejtettétek, itt a pénz :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19025) ronson válasza rizso (#19022) üzenetére


ronson
őstag

Nekem az egyik kutya, a másik eb.

(#19026) bozsozso válasza Bagira01 (#19024) üzenetére


bozsozso
őstag

Pedig sajnos a vásárló köteles lenne bejelenteni. Ez nem elfelejtés kérdése.

(#19027) kelzsoca válasza arnyekxxx (#19023) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért jön át (kivéve nagyobb csomagküldő szolgáltatok: DHL és társai) mert nem valós árat tüntet fel a kínai, mondjuk a kínait az ilyen dolgok nem igazán hatják meg...

https://vertigostore.eu

(#19028) bigdady válasza bozsozso (#19026) üzenetére


bigdady
nagyúr

:K

(#19029) rizso válasza ronson (#19025) üzenetére


rizso
addikt

Ebben egyetértek veled. És nem hiszem, hogy ez megváltozik az én hátralévő (remélhetőleg még sokáig tartó) időmben. Befejeztem a "politizálást" :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#19030) Drótszamár válasza Drótszamár (#18645) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hát nem lett 1-2-3 hónap :)

Találtam egy használt 32 Gb-os wifi only Xoom-ot jó áron (56 eFt)

Már fel is pattintottam a Jelly Bean egyik főzött változatát rá. Egész jól működik 1500 Mhz-re felhúzva, csak az IPS szép színei hiányoznak egy kicsit, cserébe nem kell külső GPS-szel szórakozni mint a HP Touchpad-en.

q.. annyját a googlenak, hogy nem lesz flash erre a verzióra. Úgy kellett július közepi Dolphin böngészőt vadászni, hogy menjen a flash. Ez most természetesn állandóan firssülni akar. :(((
Remélem lesz erre a prolémára valami normálisabb megoldás is.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#19031) arnyekxxx válasza kelzsoca (#19027) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A kinai azt ir rá amit akar, én nem csalok áfát. Amit kiszab a hivatal azt befizetem. Ha lusta bekérni ezrével a számlákat, az már a hivatal dolga.

(#19032) kelzsoca válasza arnyekxxx (#19031) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kivéve, ha megbeszélés tárgyát képezi a történet, mert a "majd mondom a kínainak hogy kis összeget írjon rá" már másik történet, persze, ezt is bizonyítani kellene ugye...

https://vertigostore.eu

(#19033) zseko válasza ronson (#19020) üzenetére


zseko
veterán

A telefonomhoz itthon 2500-3000Ft-ért árulnak 'bóvli' aksit, ami történetesen tök ugyanaz mint amit kínából meg lehet rendelni ~780Ft-ért és ingyen kihozzák. A gyári MHL kábel ebayen 2700Ft ingyenes szállítással, itthon 6800+1500 a szállítás. A konklúziót vonja le mindenki maga.

HR24.hu

(#19034) ronson válasza zseko (#19033) üzenetére


ronson
őstag

Az pont ÁFA mentes amit te rendelsz. :F

(#19035) Magnat válasza arnyekxxx (#19031) üzenetére


Magnat
veterán

Arról nem is beszélve, h ha már fizetni kell, legalább vmit szolgáltassanak érte (nem csak vámot és áfát kell fizetni, hanem vmi eljárási kg-t is), ehhez képest volt olyan tracking numberes cuccom (bőven 20 usd alatt volt a valódi értéke), ami kb 5 hét után jött meg, és a tracking alapján kb 10 nap alatt ért az országba, a maradékot az Orczy téri sóhivatalban töltötte... haverom Jawbone fülesét meg el is lopták ott. Jah és persze a szállítási ktg-re is ki kell fizetni mindent, holott az be sem jön az országba...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19036) Tityahome


Tityahome
aktív tag

Én is vettem a Tescoban egy ilyen myaudio akciós terméket...hiszitek vagy nem (valaki már említette előttem) de tényleg nincs ezzel a masinával semmi komoly probléma. 5 napja nyúzom és eddig annyit vettem észre hogy a wifit hiába állítom folyamatos kapcsolatra mégis lekapcsol alvó módban egy idő után, a másik hogy a GTA 3 kicsit sok neki (de ez lehet az én hibám is :) )! Tényleg csontra olyan mint a concorde!

(#19037) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na akkor mint külker ügyintéző és mérlegképes könyvelő én is hagy szóljak hozzá a vám dologhoz, mert olvastam néhány finoman fogalmazva is pontatlan dolgot itt a témában.

A bevallási/fizetési kötelezettség kettő formáját különböztetjük meg az adóknál/illetékeknél (van még másfajta is, de az speciális esetben fordul elő, csak még mielőtt valaki ezen kötekedne): önbevallás alapút (pl SZJA) és kivetett alapút. Vámközösségen kívüli importnál a vám és az áfa kivetett adó, tehát a mértékét a vámhivatal határozza meg. Amennyiben nem értesz vele egyet fellebbezhetsz, illetve vállalkozásnál (ami jelen esetben nem jellemző) azon az értéken kell a könyvekben szerepeltetned amilyen értékkel vámolva lett. Ha nem vámolják le akkor ugyebár felesleges fellebbezni, pláne ha magánszemély vagy, örülsz mint majom a farkának. (Nagyobb értékeknél cégként érdemes lehet akár felfelé is fellebbezni, mert vállalkozásban felmerült elismert költségként csak a vámérték számolható el, és a vám sokszor olcsóbb mintha le kell adózni nyereségként, de ezt csak mint érdekességet említem meg.) Mióta csatlakoztunk az EU-hoz drámaian leépítették a vámhivatalnokok számát és egész egyszerűen nincs idejük láthatóan párezer forintos adóbevétel miatt félnapokat papírozniuk. Azonban ha nagyobb értéket állapítanak meg az szívás, sok mindent nem csinálhatsz, fellebbezned kell ami viszont megint csak pénzbe kerül, és a vámhivatalnak joga van felülértékelni ha úgy gondolja. Ezért nem érdemes szívódni ha már kérik a papírokat, mert megállapítják az ipad árát, mert ugye tablet-tablet egyre megy nekik és akkor már azért csúnyán bele lehet nyúlni egy soktízezres kivetett vám+áfába. Én egy autódiagnosztikai műszerrel jártam meg, hogy 3x értéket állapítottak meg rá és még a paypal tranzakciót sem ismerték el mint ellenértéket fellebbezés után, szerintem egész egyszerűen lusták voltak új határozatot hozni, be kellett fizetnem plusz buktam a fellebbezés illetékét is.

Ezért érdemes szerintem sima reg. airmail-lel kérni mert az a központi vámhivatalba meg be ahol dömpingmeló megy, míg a gyorsposták a kirendelt/általuk fizetett és fenntartott vámhivatalnál mindenképp vám elé állítják. De erről megoszlanak a vélemények, mindenki eldöntheti maga.

[ Szerkesztve ]

(#19038) laszlohu válasza Drótszamár (#19030) üzenetére


laszlohu
addikt

Már megtalálták a megoldást, ui.
a Firefox Androidos változatán meg lehet oldani valamilyen trükkel a lejátszást.

(#19039) hdman


hdman
őstag

Basszus ezek az Asus Transformer TF101-esek elég jó árban vannak használtan. Elgondolkodtató :) A Tegra II mit tud a RK3066 ellen?

Sopron city :)

(#19040) Kh@oSz


Kh@oSz
aktív tag

Tudna valaki dobni egy linket ahonnan le tudok tölteni egy korábbi youtube alkalmazást? A júli 25-ei frissités óta nem indul el :W

(#19041) tjb007 válasza hdman (#19039) üzenetére


tjb007
nagyúr

"A Tegra II mit tud a RK3066 ellen?"

Gyengébb nála, főleg multimédiában.
Mondjuk a TF101 legnagyobb vonzereje nem isa hardverben rejlik hanem a dokkolóban.

(#19040) Kh@oSz

[link]

(#19042) melós válasza tvamos (#18983) üzenetére


melós
csendes tag

Köszi, akkor Windowsos tablet kellene nekem, ha jól értem. Elég drágának tűnnek még.

(#19043) Fateys


Fateys
tag

Sziasztok!
Mostanában szeretnék tabletet venni.
Tablet Series8 808DCC.
Szerintetek ebbe mennyire parasztvakítás a kétmagos proci és az 1giga ram?
Mert ettől még lehet,hogy simán odaveri más 1magos és fél giga ramos.
30-40 ezer környékén melyik tablet éri meg a legjobban?Új!
Főleg netezésre kéne,de ott mindent bírjon szépen,folyamatosan,flash,stb.Játékra nem igazán kell.

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#19044) Kh@oSz válasza tjb007 (#19041) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Köszönöm, bevált! :R

(#19045) Mandarinn válasza Fateys (#19043) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Gyorsaságban egyik 1 magos tablet sem veri oda. Igazi kétmagos Cortex A9 magokkal.
De csak péntektől lehet kapni. Utána minden kiderül.

(#19046) medica válasza Tityahome (#19036) üzenetére


medica
senior tag

Egyelőre nálam is oké, 45 ezerért nincs jobb jelenleg szerintem.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#19047) Magnat válasza Tityahome (#19036) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

hány routerrel próbáltad ezt a wifi dolgot, illetve van más Android eszköz is, amivel próbáltad? Csak mert sajnos én is találkoztam már olyan routerrel amiről leszakad a tabom is (Voda Smarttab) meg a telefonom is (Lg2X), holott mind a kettőn úgy van beállítva, h mindig wifizzen. Más routereken viszont minden oké, sajnos nem sikerült még rájönnöm, h mi okozza.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19048) Csedit


Csedit
aktív tag

Hogyan tudom beállítani, esetleg külön programmal, hogy a 3g kapcsolat ne szakadjon meg akkor se, ha a kijelző lekapcsol?
Myaudio S9.

(#19049) Kvazár válasza Kvazár (#19021) üzenetére


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?
[link]
Megéri/nem éri meg?

Eladó cuccaim: -

(#19050) zseko válasza ronson (#19034) üzenetére


zseko
veterán

Nem is az lett volna a lényeg, hogy áfás vagy sem, hanem hogy amíg ilyen pofátlanul drága minden itt, addig nem fog lelki törést okozni ha nem itthon veszem meg.

HR24.hu

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.