Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) mArZsi válasza Clown-corp (#62000) üzenetére


mArZsi
tag

Allwinnerest szoftveresen nehéz kinyírni, ott akkor hw hiba van.

Gondolom hangerő fel nyomvatartva bekapcs gombbal próbáltad, hogy felismeri :U

[ Szerkesztve ]

(#62002) Clown-corp válasza mArZsi (#62001) üzenetére


Clown-corp
tag

nincs rajta hangerö gomb persze mar minden fele trukot neztem .. hat de mi .. csak siman leraktak es ennyi

(#62003) Clown-corp válasza mArZsi (#62001) üzenetére


Clown-corp
tag

Gondoltam egy olyanra .. hogy "ra bikazok az akksira" 12 voltal le forrasztom az alaplaprol majd vissza

(#62004) mArZsi válasza Clown-corp (#62003) üzenetére


mArZsi
tag

A-a, ágyuval verébre nem ér. :DD bár annak már mindegy, ha megtetted.
Nos leforrasztani megpróbálhatod, úgy is kell mennie ha hálózati töltőn van.

[ Szerkesztve ]

(#62005) Clown-corp válasza mArZsi (#62004) üzenetére


Clown-corp
tag

ez sehogy nem megy . :) errol ennyit . olcso kinai "lengyel" gari nincs ennyi volt eltávozott :D

de hogy csak 2 gomb van rajta :D egy ekkora dögön nahát ez a vicces

[ Szerkesztve ]

(#62006) tjb007 válasza mArZsi (#61997) üzenetére


tjb007
nagyúr

Maximum a Mobile verziót kaphatná meg, de egy ilyen valóban benne van/lehet a pakliban.
Ha már használtál, volt a kezedben olyan tablet, aminek 1280x800 volt a kijelzőfelbontása, akkor lehet, hogy feltűnne a különbség. Ha viszont még nem, nincs összehasonlítási alapod, akkor elég nagy valószínűséggel egyáltalán nem zavarna, legalábbis addig, amíg egy nagyobb felbontású nem kerülne a kezedbe.

(#62007) csendes válasza mArZsi (#61987) üzenetére


csendes
őstag

Standard 7" IPS, 1024x600 és 1280x800 között nagy a különbség?
A felbontás csak egy dolog. IPS kijelzők között is nagy lehet a különbség fényerő, automatikus fényerő szabályozás, kontraszt, színhőmérséklet, betekintési szög, frissítési- és reakcióidő között. Továbbá az emberi szem felbontóképessége is elég széles skálán mozog. És az is számít, hogy a GPU képes-e az adott felbontást akadásmentesen, gördülékenyen kiszolgálni (pl. FHD kijelző Rockchip RK3188 vagy Allwinner A31/A33 SoC-cal már időnként akadozhat)
Magyarul ezt, ha lehet üzletben kitett mintadarabon célszerű megnézni, vagy ha más nincs, akkor Youtube teszteken.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62008) ViZion válasza ViZion (#61970) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, Voda kínálatábannéztem még Tabokat, a válaszként jelölt hsz az igény...
Samsung Galaxy Tab A 9.7" - 1024x768 pixel... kicsit szerény 2015-ben, nem?
Samsung Galaxy Tab 4 8″ - erre TFT-t ír :U
Vodafone Smart Tab 4 8″ LTE - havi 1000 Ft, meg 25k átvételkor...
Érdemes ezeket nézni? Sztem nem ócók, mert van részlet is...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62009) maxime válasza cidalain (#61977) üzenetére


maxime
csendes tag

Köszönöm, megtaláltam. Tesztelem, mert nem igen akarja a műholdakat megtalálni, ill. a GPS teszt azt mutatta, hogy lát pl.11-et, de nincs használatban (use). Nem értettem. Többször elindítottam a progit, majd a tabletet is újraindítottam, de semmi. Az előző gépen még itt a lakásban is működött a GPS, ez meg kint az utcán sem akart elindulni. Aztán feladtam, majd délután ismét újrapróbálkoztam kint a telken (dombtetőn), akkor bejött minden. Szóval még tesztelni fogom, de lehet, hogy ez egy gyenge verzió.

A másik ami felmerült, az online filmnézés. Az előző gépen semmit nem kellett telepíteni, rögtön tudtam filmet nézni. Most meg kiírja, hogy nincs Adobe Flash, az Indavideo pedig azt, hogy nem elérhető a film szerzői jogok miatt, holott az asztali PC-n simán lejátsza. Adobe Flash Player állítólag már nincs androidra, kipróbáltam a Puffin böngészőt, de azzal sem megy, letöltöttem valami Flash Playert a Google Playből, de semmi. Illetve volt olyan, hogy a hangot hallottam, de nem értettem honnan jön, mert kép nem volt, és volt olyan, hogy kép volt, de hang nem. Erre lenne valami megoldás? Előre is köszönöm a segítséget.

(#62010) Zeki válasza maxime (#62009) üzenetére


Zeki
nagyúr

A fizetős puffn viszi a flasht.

(#62011) maxime válasza Zeki (#62010) üzenetére


maxime
csendes tag

Más megoldás nincs?

(#62012) Clown-corp válasza mArZsi (#62004) üzenetére


Clown-corp
tag

Jelentem sikerült életet lehelni bele.. es tenyleg sw gondja volt

(#62013) Clown-corp válasza maxime (#62009) üzenetére


Clown-corp
tag

Esetleg flash fox?? Az is viszi a flash cuccokat

(#62014) Ver'alor


Ver'alor
tag

Heló, az Asus Transformer Book T200TA-CP001H tablettel (notebookkal) szemezek, és láttam, hogy bővíthető egy + HDD-vel, de nem tudom, hogy pontosan mekkora kell bele, valaki esetleg meg tudná írni??

May the 4th be with you!

(#62015) Ver'alor válasza Ver'alor (#62014) üzenetére


Ver'alor
tag

Ja, bocsánat, most látom, hogy ez a topik android tabletre vonatkozik.

May the 4th be with you!

(#62016) maxime válasza Clown-corp (#62013) üzenetére


maxime
csendes tag

Kipróbáltam, de állandóan lefagy, ha meg végül sikerül az oldalt betölteni, a video ablakban nincs az alján az a start/stop csúszka, szóval mintha kép lenne, nem csinál semmit. Ez vajon az android vagy a gép hibája?

(#62017) csendes válasza Ver'alor (#62014) üzenetére


csendes
őstag

Itt elérhető a magyar kézikönyv, a 4. fejezet tartalmazza a merevlemez beszerelését: [link], nincs semmi extra, bár a pontos méretet nem írják, arra itt rá lehet kérdezni: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62018) Ver'alor válasza csendes (#62017) üzenetére


Ver'alor
tag

Köszönöm :R

May the 4th be with you!

(#62019) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tableletet google fiók nélkül egyáltalán nem lehet használni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#62020) spiritex válasza Pityu. (#62019) üzenetére


spiritex
veterán

Dehogynem! Csak annyi, hogy a Play áruházból nem tudsz telepíteni semmit sem.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#62021) Pityu. válasza spiritex (#62020) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondjuk azzal nem veszìtenèk semmit sem,csak ìgy ugse folyton be van jelentkezve az ember,muszáj csinálnia egy gmailes email cìmet meg ilyesmi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#62022) spiritex válasza Pityu. (#62021) üzenetére


spiritex
veterán

Ha külső forrásból telepíted az apk-kat és nem használod a google szolgáltatásait: naptár, eszközkezelő, gmail, stb. akkor meg tudod oldani gmail fiók nélkül.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#62023) tjb007 válasza spiritex (#62022) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem egészen, mert van jó pár olyan alkalmazás, ami a Google keretrendszere nélkül el sem indul.

(#62024) ViZion válasza ViZion (#62008) üzenetére


ViZion
félisten

Erre vki? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62025) Pityu. válasza tjb007 (#62023) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Milyen szolgáltatások pl?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#62026) tjb007 válasza ViZion (#62024) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, 9,7 hüvelyken ez a felbontás már kevésnek számít, főleg ennyi pénzért.
Ezek közül vagy a Tab A 9.7, vagy a Vodafone saját márkása az, amin érdemes lehet elgondolkodni.

(#62025) Pityu.

Minden olyan alkalmazás, ami valamelyik Google API-t használja, pl. Yahoo Weather. Hogy hogyan lehet kideríteni, hogy melyik alkalmazás ilyen? Úgy, hogy felrakod, más mód nincs.

(#62027) ViZion válasza tjb007 (#62026) üzenetére


ViZion
félisten

:R Köszi!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62028) Secretive


Secretive
aktív tag

Lenovo TAB A8-5500H android 4.2.2 - 4.4.2

Valakinek van bármilyen infója arról, hogy OTG-én vagy valamilyen usb osztón keresztül milyen - itthon is beszerezhető - USB LAN (USB Ethernet) adapter csatlakoztatható ehhez a készülékhez? (már ami működik is vele persze)
Semmilyen infót nem találtam róla sehol, de szükség lenne rá.

Ezt a témát találtam, de nem igazán pörög,ezért kérdezem itt.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#62029) freaghill


freaghill
őstag

Hány hüvelykes legyen a kijelző? 7 vagy nagyobb
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) gps
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül. 40k

(#62030) Fricrich


Fricrich
tag

Tiszteletem!

Vásárláshoz kérnék segítséget:

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-10
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Első körben újat
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Belföld
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) netezés, skype, filmnézés
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.
45000 HUF

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#62031) csendes válasza Secretive (#62028) üzenetére


csendes
őstag

Szvsz, 800 Ft-ért egy próbát megér az E-bay-ről: [link], értelemszerűen micro USB-set érdemes venni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62032) tjb007 válasza freaghill (#62029) üzenetére


tjb007
nagyúr

Aminek igazán jó a GPS-e az az LG G Pad 7.0, de ezt már csak bolti garanciával kapod meg itthon. Következő a sorban az ASUS MeMO Pad 7 ME176CX, 40-ből kijön a 16GB-os változata is.

(#62030) Fricrich

ASUS MeMO Pad 8 ME181CX, Alcor Access O819M, Prestigio MultiPad WIZE 5002

(#62033) Secretive válasza csendes (#62031) üzenetére


Secretive
aktív tag

kösz a tippet! ha más nem lesz,kénytelen leszek ilyennel molyolni,bár írtam, hogy itthon beszerezhető (értettem úgy, boltban azonnal megvehető) legyen,mint a messze keletről megrendelem és várok 1-2-3 hetet. :)
az áruk viszont barátságosak. na,majd meglátjuk, hátha lesz még esetleg konkrétum ebben a témában. ;)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#62034) Pityu. válasza tjb007 (#62026) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem sok alkalmazást használok,max néha netezek rajta,meg játszok,ilyen időjárási programot meg egyáltalán nem használok de azt láttam,hogy a háttérben fut egy ilyen progi csak nem lehet kilőni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#62035) tjb007 válasza Pityu. (#62034) üzenetére


tjb007
nagyúr

Most csak mondtam egy példát. A Google áruházában körülbelül 1600000 alkalmazás van, azok között van még jó pár ilyen.

(#62036) Pityu. válasza tjb007 (#62035) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Értem én

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#62037) mm89 válasza Pityu. (#62021) üzenetére


mm89
őstag

Csinálj egy új fiókot, mit semmi másra nem használsz, ha ennyire zavar a dolog.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62038) spiritex válasza tjb007 (#61808) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, hogy nem tudom kikerülni, de azért mégiscsak gáz és zavaró dolog, hogy nem akar menni a MinDig TV app ezen a tableten. Nem csak nekem, másoknak sem... Ez is a VPU miatt van? Egyszerűen nem támogatja a MinDig TV stream-et?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#62039) MineFox54 válasza MineFox54 (#61942) üzenetére


MineFox54
őstag

up!

(#62040) Fricrich válasza tjb007 (#62032) üzenetére


Fricrich
tag

Köszönöm! :R

(#62041) mimey válasza Secretive (#62028) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Ami biztosan működik USB2.0-án azt én a dx.com-ról vettem, 1.800,- Ft.
A többi általában csak USB1.1-en működik, reteklassú.

(#62042) tjb007 válasza spiritex (#62038) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, ez amiatt van, mert sz@rul van megírva az alkalmazás. Nekem például az M4 stream nem megy az egyik tableten, amint elindítom kilép az alkalmazásól. Jelents a fejlesztőnek, hogy nálad nem megy, de megpróbálhatod törölni az alkalmazásadatokat, a gyorsítótárat is.

[ Szerkesztve ]

(#62043) spiritex válasza tjb007 (#62042) üzenetére


spiritex
veterán

Ok! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#62044) Werkly


Werkly
őstag

Az mitől lehet, hogy telekomos mail-t ha elolvasom majd törlöm akkor ha újracsatlakozom wifihez ismét ugyanazon emailt megkapom újként! Pedig a beállítás az android eszközön az olvasott törlése a szerverről! Ötlet? Kösz!

(#62046) Secretive válasza mimey (#62041) üzenetére


Secretive
aktív tag

ahogy látom,ez még mindig nem a hazai, sarki kisbolt :) de köszönöm, ez is benne lesz a tarsolyban! a héten okosabb leszek már, legalábbis 3 (itthon azonnal és persze jóval drágábban kapható) típust is ki tudok próbálni, ha azok közül nem jön be egyik sem,akkor jön Kína! :D

de hogy sok nem megy ezzel csak 1.1-en,azt nem is gondoltam volna (ennél a tabletnél valószínű uni-drájver gond inkább), de mostmár számítok erre is.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#62047) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Melyik lenne a jobb választás?
ASUS Fonepad tablet
vagy
Prestigio MultiPad Consul 7008

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#62048) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, ez mennyire vállalható? Böngészés, youtube, filmnézés (nem HD, rajzfilmek), játék (nem 3D)
ARM Cortex A9 négymagos processzor, 1.60GHz, 16GB, GPS, 1 GB DDR3 RAM, USB host, Android 4.4.2, 1024x600 pixel, Bluetooth 4.0, 2 megapixeles kamerák, microUSB, WiFi, 17,8 cm-es / 7 " multi-touch kijelző IPS technológia, 3 év garancia.
Előre is köszönöm a véleményeket. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62049) cidalain válasza koncsik (#62048) üzenetére


cidalain
veterán

A kijelzőfelbontás kicsit kevéske, ezt leszámítva jó lehet. A 16-os háttértár + 3 év gari pozitív.
Jó lenne tudni a processzor pontos típusát, illetve akár a készülék típusát is leírhatod.

Újonnan véve 25 körül ez már jó vétel lehet. 30-nál többet viszont nem adnék érte, bármi is ez.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#62050) Shingen válasza koncsik (#62048) üzenetére


Shingen
addikt

Nem tűnik rossznak.....

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.