Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92351) hbala válasza Spec (#92317) üzenetére


hbala
aktív tag

8 ezerrel drágábban van a T10S, ami már 6/128 és FullHD kijelző. Igaz, csak 1 év garancia.
[link]

(#92352) itroh


itroh
tag

Sziasztok , segítsetek légyszi!

Haver anyukája keresett meg:

70e forint környékén, ami hasznákható általános célokra ( tanulás,film,net egy kis játék)
itthonról beszerezve, lehetőleg 10-11" környékén.

Köszi

(#92353) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom volt-e, de az iPlay 50 Mini Pro kapott updatet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92354) rothfb válasza Graphics (#92353) üzenetére


rothfb
veterán

Volt és potom 30-40 perc alatt települt is.:DDD:D

(#92355) Graphics válasza rothfb (#92354) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szereti valamiért elhúzni. :D

Dr.NX: :R Bocsi, nem pörgettem vissza.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92356) Dr.NX válasza Graphics (#92353) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Volt.

Elfogadom a sütiket.

(#92357) balint82


balint82
senior tag

Gyerekeknek keresek Tabletet első sorban yt, minecraft, mesenézésre és matific-re. Mindenképpen olyat keresek, ami évekig megálljt a helyét, így a Samu belépőit (A7 lite stb) hanyagolnám. Szembejött velem egy Acer, amiről nem sok véleményt olvastam a neten, viszont árban nem tűnik rossznak (Acer iconia M10).
Bárkinek van róla infóra, gyakorlati tapasztalata, Android frissítés infója, sw support stb stb.
Bármilyen ajánlatot szívesen fogadok, a keret kb 50-70e. :R

Google Pixel 4a

(#92358) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Némi szűrés után a Xiaomi Pad 6 maradt a virtuális kosaramban (venném a 8/128 modellt), amire főként kellene: ügyfeleknek képeket bemutatni, így fontos lenne a színhűség (ha jól látom IPS) és a képfrissítés (144Hz rendben van szerintem). Van valakinek konkrét tapasztalata ilyen téren?
Gondolom az egész korrekt SD procival és 8GB RAMmal nem kell akadástól, fagyástól tartani? (Lenovo M10-zel jártam úgy hogy hiába volt az elégnek gondolt 4GB RAM, két lapnyi Chrome és - minden más explicit kilőve - sima Netflix is akasztotta, volt hogy ki is lépett belőlük...).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#92359) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!
Ismét segítséget szeretnék kérni. Gyereknek lenne tablet vásárolva karácsonyra. Én ezt néztem ki:
[Lenovo Tab M9 LTE 4GB/64GB szürke + tok és fólia]

Mennyire lenne jó vétel, esetleg mit lehetne hasonló árkategóriában venni?

(#92360) boborján2 válasza updog (#92358) üzenetére


boborján2
tag

Én meg vettem a tab s6 lite-ot. Elkezdtem az első frissítéseket stb. felrakni ,hogy a fa alatt a gyerekkel ne ezzel töltsük az időt. Nem egy erőgép, de nem tapasztaltam kifejezetten a 4gb ram okozta problémákat.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#92361) Narancs89


Narancs89
csendes tag

Sziasztok!

Édesapámnak szeretnék venni egy tabletet mert nagyon szeret YouTube videókat, netflixet, hbo-t, nézni telón de a kijelző már kicsit kicsi hogy kényelmesen, jól lássa illetve szerintem nagyobb kijelzőn az irányítás is jobban menne.

Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-9", 10-11" vagy 12"-nél nagyobb?
A leírtak miatt nagyobb méretű lenne jó
10-11"
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Új vagy használt
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. Amazon, Banggood, Aliexpress, stb.) is opció?
Bárhol ha karácsonyig ideér
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, filmnézés, rajzolás, böngészés, stb.)
Film, videó, böngészés, játéknak max sakk :)
■ Mennyi pénzt szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
50 000 FT körül gondolkodtam. Nem kell erős hardver, régebbi típus is jó ha tudja amit kell. Illetve lehet szokatlan lesz eleinte így 1-1 elejtés/sérülés megtörténhet ezért az elsőre nem költenék sokkal többet. :)

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#92362) Beni2360 válasza Narancs89 (#92361) üzenetére


Beni2360
félisten

Mennyi idős édesapád? Mivel a 10-11" tabok már igen nehezek. Nekem is volt egy 10" új tabom de nehéz és kényelmetlen volt egy kézben tartani. Rögtön el is adtam. Egy Lenovo m9 lett helyette. Az Alzán 2 év garival vettem. A streammelest nem tudom de L1 engedélye van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92363) Narancs89 válasza Beni2360 (#92362) üzenetére


Narancs89
csendes tag

Szia

Köszönöm a választ. A súly nem gond szerintem. Talán jobb is ha nagyobb meg nehezebb mert akkor jobban odafigyel rá. :)

(#92364) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Ahogy látom, nem én vagyok az első mostanában, aki ilyesmi kérdéssel jön, de nem az elmúlt időszakból nem találtam olyat, aki teljesen hasonló jellemzőkkel keresne tabletet.

Egy ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki keresni egyet a következő paraméterekkel. Mivel nem sikerült meggyőznöm arról, hogy nem értek hozzá, de gondoltam megkérdezlek titeket.

- 80+-os nagyszülőnek szánja
- újságolvasásra és chatelésre (Messenger)
- max 40 ezer forint
- lehet új, akár osztrák/német Amazonról, de akár használt is

Ilyen áron van olyan Androidos tablet, ami megfelelne ezeknek? Tényleg nincsenek nagy igényei a nagymamának, de nem szívesen ajánlanék ipari hulladékot, és mivel iOS user vagyok, abszolút nem ismerem az Androidos márkákat, minimálisan szükséges teljesítményt stb.

Bedobom ugyanezt a kérdést az iPad csoportba is, hátha akadna akár abból is valami régi modell, ami megfelelne, bár amit ilyen ár alatt adnak, az valószínűleg nagyon leharcolt katona.

Köszi előre is!

“The wha-"

(#92365) Graphics válasza Wlac (#92364) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

A max 40 ezer forinton kell kicsit tornázni.
Votl ez akciós is, de fentebb ment az ára.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92366) Wlac válasza Graphics (#92365) üzenetére


Wlac
Ármester

Ha jól látom, ez megegyezik ezzel. Ha igen, akkor a magyar nyelv megoldható rajta?

Szerk: ja nem, az Amazonosban kevesebb a memória.

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#92367) Graphics válasza Wlac (#92366) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit linkeltél csak 3/32-es, én már olyat nem vennék :)

Magyar nyelv mindben van. Azért mert németből érkezik még nincs nyelvi kizárás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92368) Wlac válasza Graphics (#92367) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, leesett utána. Viszont menet közben sikerült meggyőzni őket arról, hogy halasszák el egy kicsit a projektet, és gyűjtsenek még egy kicsit hozzá. Köszi mégegyszer a segítséget, legalább tisztábban látok egy kicsit.

“The wha-"

(#92369) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Umidigi G1 Tab 4GB/64GB 30 ezer ft ért jó vétel ?

(#92370) Graphics válasza jenei1994 (#92369) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rockchip RK3562 van benne, ezt én nem nagyon venném már...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92371) Prien


Prien
addikt

Most, hogy megjelent a Samsung A9+, elbizonytalanodtam, ez legyen vagy az S6 lite 2022?
Nagyon tetszik, hogy kijön 8Gb Rammal is az A9+. Mik a vélemények ezzel kapcsolatban?

A kevés is több a semminél.

(#92372) rothfb válasza Prien (#92371) üzenetére


rothfb
veterán

4 Gb rammal én már nem vennék tabletet. Sem. Bármennyire is jól van optimalizálva a Samsung rendszere.

(#92373) boborján2 válasza rothfb (#92372) üzenetére


boborján2
tag

Attól függ mire használod. De egy 100párezres tabletet túl sok mindenre egyébként sem lehet :)

Yt + streaming + böngészésre vidáman elég a 4gb ram.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#92374) gyulaszu válasza gyulaszu (#92198) üzenetére


gyulaszu
senior tag

...bocs hogy még mindig duraspeed...
Nálatok ez a heti értesítő kikapcsolható? [kép]

gyulaszu

(#92375) Graphics válasza gyulaszu (#92374) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kapcsold ki alapból.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92376) gyulaszu válasza Graphics (#92375) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Jó, kérlek segíts, hogy mit kapcsoljak még ki. :R
A múltkor már írtam hogy kikapcsolva [kép]

gyulaszu

(#92377) Graphics válasza gyulaszu (#92376) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ott ahol az előbbi kép készült az értesítést, az összes duraspeed értesítést

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92378) gyulaszu válasza Graphics (#92377) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A kérdésem az volt, hogy "nálatok kikapcsolható"?
Mivel nálam az alatta lévő channel_01 szürke, kikapcsolhatatlan, ezért a felette lévő is.
Legalábbis nálam nem reagál az érintésre...

gyulaszu

(#92379) rebelinside


rebelinside
tag

Sziasztok! Nov 26-án rendeltem Banggoodról egy Alldocube iPlay 50 mini prot akkori áron 46k-ért. Azóta is processing státuszban van, hiába írtam többször is az ügyfélszolgálatnak, érdemi választ nem kaptam, egyszer azt írták nincs raktáron. Ugyanazon az oldalon ma is lehetne rendelni, és azt írja in stock. Járt más is így rajtam kívül? Mit tudok tenni?

[ Szerkesztve ]

(#92380) apszi válasza rebelinside (#92379) üzenetére


apszi
őstag

Szintén. Dec. 1-én rendeltem, cseh raktárból, még mindig nem indult el. Ügyfélszolgálattal csetelgetek kétnaponta, hogy mi a helyzet. Azt mondták megsürgették, majd emilen jeleznek ha történik valami max 48 órán belül, és legyek türelemmel. Eddig semmi. Holnap újra boldogítom őket. :K

UPDATE: Azt tudtátok, ha kikapcsoljátok a 3 ujjas képernyőfotó opciót, akkor rendesen működik a 10 ujjas multi touch?

[ Szerkesztve ]

(#92381) Beni2360 válasza apszi (#92380) üzenetére


Beni2360
félisten

Már meg kérdem, hogy mit kell 10 ujjal csinálni egy tabletten? :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92382) blueye válasza Beni2360 (#92381) üzenetére


blueye
veterán

Játszani :)

(#92383) Nikaré válasza blueye (#92382) üzenetére


Nikaré
őstag

Akkor az négykezes játék lesz!
:D

(#92384) Dr.NX válasza Beni2360 (#92381) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Eléggé rétegigény, de társasjátékozásnál ezzel ki lehet választani a kezdőjátékost vagy csapatot. :)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tendadigital.chwaziApp&hl=en&gl=US

Elfogadom a sütiket.

(#92385) Dr.NX válasza apszi (#92380) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezt hol találtad meg?
Én már másodszor fésülöm át a menüt, de nem találom. :O

Elfogadom a sütiket.

(#92386) apszi válasza Dr.NX (#92385) üzenetére


apszi
őstag

Ezt egy kínai youtube videón láttam, emlékeim szerint mintha a lehúzható roló menüben lenne benne, de megpróbálom előkotorni a videót, egyelőre nem találom.

#92381Beni2360
Csak korábban volt ilyen problémafelvetés, gondoltam megosztom a megoldást. :)

(#92387) apszi válasza Dr.NX (#92385) üzenetére


apszi
őstag

Megvan a [nyavajás] Kb. 12:38-tól jön a lényeg.

(#92388) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

sziasztok
Adott egy Samsung A8 tab, amiben sajnos elég kevésnek érződik a tárhely (32GB). Lett véve egy memóriakártya hozzá (128 GB), de sajnos nem mindig lehet minden alkalmazást átmásolni rá vagy onnan használni.
Van esetleg valami olyan lehetőség, hogy a belső tárhelyet és a memóriakártyát összecsatolni és együtt látszodna és úgy müködne mintha az egész a belső tárhely lenne?

(#92389) Dr.NX válasza II.Démonlord (#92388) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nincs ilyenre lehetőség.

Elfogadom a sütiket.

(#92390) Dr.NX válasza apszi (#92387) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Köszi!
Hát nem csoda, hogy a Settingsben nem találtam. :)
Egyébként úgy rémlik, hogy korábban a pull-down menü ceruzácska ikonja nem csinált semmit, lehet, hogy valamelyik frissítés tette helyre. (?)

Elfogadom a sütiket.

(#92391) gyulaszu válasza gyulaszu (#92378) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nos, iPlay 50 mini Pro tulajdonosok:
Senki mást nem "zaklat" a duraspeed hetente?
Nálatok ki van kapcsolva az a paraméter?

gyulaszu

(#92392) rothfb válasza gyulaszu (#92391) üzenetére


rothfb
veterán

Nem. Valahol tuti ki lehet kapcsolni az értesítéseit.

(#92393) Dr.NX válasza gyulaszu (#92391) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem találkoztam semmi Duraspeeddel.

Elfogadom a sütiket.

(#92394) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

Sziasztok!
Milyen tabletet ajánlanátok 50-100k körüli áron? Apámnak kell, az áron kívül csak annyit mondott, hogy 10 col körüli legyen, tehát viszonylag nagyobb. Nincsenek nagy igényei, munkában használná, építőmérnőkként arra kellene neki, hogy építkezésekre ne laptopot kelljen cipelnie. Én sajnos semmit se tudok jelenleg a tablet piacról, főleg ha nem apple termékről van szó.

(#92395) gyulaszu válasza Dr.NX (#92393) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Hát ez meglep, hogy nálatok fel sem jön.
No mindegy, elengedem a témát, és hetente ignorálom a felugrót...

gyulaszu

(#92396) Dr.NX válasza szupersanyi (#92394) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha mindegy, akkor Alldocube Iplay 50 Pro.

Elfogadom a sütiket.

(#92397) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Szomszédnál van két gyerkőc, a nagyobb 4-es, a kicsi 4 éves. Rákapott a kicsi a nagy tabletjére. 3-4 éves tablet volt a ma pókhálósodott, elhullott alany. Mivel hasonló sors várhat rá sokat nem szánnának rá. Youtube, zene, semmi extra felhasználás. 7-8", használt is lehet 25-30 ezer vagy geekbuyingon/banggoodon ha van hasonló árban új akkor megrendelem nekik. Szerintetek ennyiért mit vegyenek?

Köszönöm szépen a segítséget! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#92398) lamazonia


lamazonia
tag

Üdv,
anyám kiborít :))
végre belement abba hogy 10-11"os tabletje lesz, namondom ok, xiaomi mi pad 6. MM, megnyomkod, közli hogy nem jó, mert hogy nincsenek benne az android navigáció gombok by default lent. (< 0 |||)
Míg az s6 lite-ba benne vannak.
Ezt ki lehet forceolni valahogy a a xiaomi-ból gyári rendszeren?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#92399) vacs válasza lamazonia (#92398) üzenetére


vacs
veterán

Pedig tudja gyárilag is, csak be kell állítani!

(^)(>.<)(^)

(#92400) Graphics válasza lamazonia (#92398) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beállítás kérdése minden, amúgy tudja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.