Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92701) bagyulus


bagyulus
tag

Szép napot! Szeretném megkérdezni hogy Huawei metepad T10s-re tudnátok-e valami google play-os megoldást előre is köszönöm.

(#92702) boborján2 válasza Palapo (#92689) üzenetére


boborján2
tag

Lányomnak Samsung Tab S6 lite -ot vettünk.
Hasonló dolgokra használja és nincs rá panasz.

Xiaomit is nézegettem, de elengedtem. Korábban már telefonnal megszivatott hivatalos szervizük. És még hülyének is néztek néhányszor.
Így mérlegeltem, hogy hosszútávon ez lesz a befutó.
(A 4gb ramnak semmilyen hátrányával nem találkoztunk 1 hónap alatt)

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#92703) racskobalazs válasza Palapo (#92699) üzenetére


racskobalazs
senior tag

+1 az S6 Tab Lite-nak, november óta 3 készüléket is vettem (egyet magamnak, egyet ismerősnek és egyet a lányának), ők rajzolni használják és nagyon bejön nekik, én jegyzetelni meg hasonlók és szintén, nem tudok róla panaszkodni.

Írtam is egy rövid élménybeszámolót nem olyan rég itt a topicban.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#92704) Palapo válasza Spec (#92700) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszönöm szépen a sok infót! :)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#92705) Palapo válasza boborján2 (#92702) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszi.
Időközben rájöttem, hogy a Xiaomi abból a szempontból sem lenne jó választás, hogy a Google Play Áruház elérése problémás lenne, meg pár dolog is.
Marad a Samsung.

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#92706) Palapo válasza racskobalazs (#92703) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszi.
Elolvastam az élménybeszámolódat is.
Jó kis részletes leírás.
A póthegyre nem is gondoltam, ezek szerint kopik… :Y
Az emag-on meg is rendelem, hogy jövő hétre itt legyen a lányom szülinapjára. ;)
Egyedül a Lenovo tabletre nem reagált senki, gondoltam, vagy nincs nagy tapasztalat vele, vagy nem annyira jó.

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#92707) rothfb válasza Palapo (#92705) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen Play áruház elérés problémás???

(#92708) Öcsielvtárs válasza Palapo (#92706) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Nem vettem meg a Lenovo M10 plus 3rd gen-hez a gyári tollat, vagy 15e lett volna, így hiába tudja, nem próbáltam...

Samsung A54

(#92709) Spec válasza Palapo (#92705) üzenetére


Spec
őstag

Xiaomin a Google szolgáltatások támogatottak. A Google Play áruház is teljesen funkcionális, mint bármilyen másik android rendszeren Szerintem te a Huawei-el kevered :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92710) Graphics válasza Palapo (#92705) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért lenne problémás
Ezt honnan veszed?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92711) Palapo válasza Spec (#92709) üzenetére


Palapo
aktív tag

Oppsz, igen.
Csak a Huawei-re vonatkozik ez a korlátozás?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#92712) Nikaré válasza Palapo (#92711) üzenetére


Nikaré
őstag

Igen, valahogy csak az a kínai cég volt a problémás tramplinak.

Nem sokkal az intézkedések után mondtam, hogy saját rendszert és saját processzorokat fognak fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

(#92713) Graphics válasza Nikaré (#92712) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem teljesen igaz, mert előtte/közben a ZTE is meg lett tépve... Teljes vezérsor csere. Stbstb

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92714) gyulaszu válasza Palapo (#92711) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Egyébként nem csak az, a Honor is.
...tudom, hogy ugyanaz a cég másik almárkája...

gyulaszu

(#92715) Nikaré válasza Graphics (#92713) üzenetére


Nikaré
őstag

Van Android a készülékeken?
Kapnak a gyártáshoz megfelelő lapkákat? stb.

Ha igen, akkor nem számít a feltett kérdéshez, hogy van vagy nincs ökoszisztéma.

(#92716) Graphics válasza Nikaré (#92715) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van, mivel megegyeztek, de előtte ők is sarokba voltak rakva. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92717) Nikaré válasza Graphics (#92716) üzenetére


Nikaré
őstag

Ugye?! Van az a pénz! :DDD

Különben meg a Huawei jól van és eladási csúcsokat dönt.
Csak máshol.
Nem jött be a hiszti.
Mi meg eldöntjük melyik másik kínai vagy nem kínai telefont, kütyüt, eautót vesszük meg, ha lesz rá pénzünk.
Érdekes a Nokiát is egy tengeren túli cég nyirta ki, "véletlenül".
Mindegy is mert a piac az megoldja a mi véleményünk és szimpátiánk nélkül!

(#92718) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Tervezem egy Xiaomi pad6 8/256 vásárlását.
A fő szempont az lenne, hogy a gyerek leszakadjon a Notebookomról, amin Fortnite-ozik.
Azt látom a youtube tesztek, videók alapján, hogy a Fortnite szépen szalad az említett tableten. Azt is látom, hogy egy Type C dokkolóval ki lehet dobni a képét egy HDMI-s megjelenítőre.
Olyan tesztet viszont nem találtam, ahol a Pad 6 monitorra van akasztva, és játszanak vele.
(Nekem elég lenne egy 1080P-s megjelenítés monitoron, mivel egy ilyen 21"-os monitor van otthon használaton kívül, azt bedobnám a gyereknek...nem igény a 4K-s 144Hz-es megjelenítés :DDD )
Érdekelne van e, és mennyi késleltés, vagy használható e erre amire tervezném.
Tudnátok ebben segíteni nekem? Esetleg akinek van ilyen tablet, és egy Type C dokkoló a birtokában, nem nézné meg nekem, ha szépen megkérem a T. topictársakat!?
Előre is köszönöm a segítséget, és válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#92719) Graphics válasza twine (#92718) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olyat nem is fogsz találni, mert nem képes ilyenre. :)

Nem tud Type-C képet adni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92720) twine válasza Graphics (#92719) üzenetére


twine
addikt

Ne hülyéskedj,,,Xiaomi PAD 6 és PAD6 pro képét ki lehet rakni monitorra...
EZ nem kérdés,,,youtubeon vannak erről videók...Netflixezni böngészni stb tökéletes...
A kérdésem a késleltésre vonatkozott, hogy játékra mennyire alkalmas :U :F

szerk:
Egy random példa a youtubeon : [link]

[ Szerkesztve ]

(#92721) Graphics válasza twine (#92720) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oks, benéztem akkor :R :) ELnézést a fals infóért. Bekevertem egy másik cuccal.

Videó alatt viszont már adnak is alternatív linkeket, eesetleg azok közül érdemes válogatni. Javarész aliról elérhető cuccok szerintem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92722) twine válasza Graphics (#92721) üzenetére


twine
addikt

Viccből mondom, nehogy sértésnek vedd...de szerintem igyál még egy kávét :D :DD
Őszintén köszönöm, hogy segíteni próbálsz, :R :DDD
De nem dokkolót keresek, ezekből használtam már jó pár típust, van kialakult véleményem melyiket érdemes...
Engem az érdekelt, ha kifejezetten Fortniteozni szeretnénk a Xiaomi pad6 8/256-al, illetve mellette tartalomfogyasztásra használni egy nagyobb képernyőn, akkor vajon erre alkalmas e a késleltés fényében egy megfelelő minőségű dokkoloval egy 1080p monitorra kiakasztva!?
Nem akarnék feleslegesen 130-150.000.- Ft környékén kiadni érte, ha nem felel meg a kifejezett céljaimnak ;)
Mert Office-ra filmezni simán belefér minimális késés,,illetve officenál böngészésnél stb, észre sem vesszük szinte..
De egy játéknál azért zavaró tud lenni....Nem "vérgamerkedésről" beszélek, hiszen Bt xbox kontrollerrel játszik most is a gyerek stb...szóval nem arról van szó hogy ne férne bele egy kis "rugalmasság"...CSak kérdés hogy a valóságban mit mutat a képernyő tükrözés...

Közben találtam már egy másik videót, amiben PS2 emulátorral használják, és elég bíztatónak tűnik a késleltetés :U

[ Szerkesztve ]

(#92723) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Ha már úgy is szó van/volt az S6 Tab Lite-ról meg a monitorokról, akkor én is megkérdezném, hogy hogyan lehet rákapcsolni HDMI kimenetet?

Próbáltam már olyan adapterrel amin HDMI kimenet IS van (meg USB), de azon csak a perifériák működtek, képet nem adott. Viszont redditen és több helyen is írják, hogy lehetséges... meg ott a Samsung Dex, fura lenne ha nem tudna külső monitort kezelni.

Ötletek? Lehet dedikáltan olyan kábel kéne ami csak HDMI->USB-C?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#92724) rothfb


rothfb
veterán

Infó: Samsung Galaxy Tab S6 lite 2022 tegnap Android 14, OneUI 6.0-t kapott.

(#92725) Dr.NX válasza racskobalazs (#92723) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem tud vezetékes képátvitelt, mivel az USB-je nem 3.0.

Elfogadom a sütiket.

(#92726) borbar válasza racskobalazs (#92723) üzenetére


borbar
tag

Ha nem játszani szeretnél így, akkor vezeték nélküli kapcsolatot, például egy Chromecast-ot javaslok tükrözésre és/vagy eszközön tárolt médiatartalmak kivetítésére. (Nem beszélve az egyéb appok castolásáról.)

(#92727) racskobalazs válasza Dr.NX (#92725) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszi, akkor marad a vezeték nélküli :)

@borbar köszi! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#92728) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
Online, webes angoltanulás a cél, multimédiás anyagokkal - beágyazott videók, hanganyagok illetve egyfajta pdf olvasó.

10 colos tablet érdekelne, mert sokat utazok buszon. A telefon sajnos kicsi, túl sokszor kell zoomolni. Játék ilyesmi nem lenne. Max 60-65k-ig kellene valami kütyü.
Lenovo M10 3rd gen illetve Acer Iconia P10 a jelöltek.

Ezek közül melyik lehet a jobb illetve akár olcsóbban más jelölt. Inkább magyar garanciával érdekelne, bár tudom a Bangoodon és hasonlókon olcsóbban lenne erősebb hardver, de inkább a magyar gari...

(#92729) cidalain válasza Bertiee (#92728) üzenetére


cidalain
veterán

Bármi, amiben 4GB ram, és fullHD felbontású kijelző van, az meg fog felelni a célnak. A két említett megfelelő erre a feladatra.
Ha van lehetőséged tapizd meg egy elektronikai boltban. Döntrénél figyelembe veheted a kisebb súly vagy nagyobb akku kérdést is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92730) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Megérkezett a Blackview tab 18.
Elég sokat vártam rá,12.23-án rendeltem és 01.16- érkezett meg.
16-a estétől nyúzom, belakás,beállítások stb.
100%- ról indultam,most 33%- on van,pedig nem keveset nyúztam. Nem tudom a kép mond e valamit,mást nem találtam:
[kép]
Összességében nagyon elégedett vagyok eddig a tabbal.

Ami problémát találtam eddig:
Automatikus fényerő szabállyozás:
- hát az katasztrófális volt,hol kiégette a szememet,hol elsötétedett,alig lehetett valamit látni.
-- kézire,majd vissza automatára megoldotta.

S- pen,gyárit nem tudtam rendelni a tabbal együtt, a 2 db. samsung tollat nem kezeli,egyik régi, a másik smu 23 u- é.

Ami hiányzik az egy normális fotó,videó szerkesztő,nincs gyári mint a legtöbb androidon,a gugli fotót telepítette fel,utálom.
Szerencsére régen megvettem egy fotó kezelőt,fotó,videó szerkesztős.

A win.ablakos kezelés tetszik,nem nagyon használtam csak kipróbáltam. A bluetoth billentyűzettel lehet kihasználni jobban,de én kézben használom a tabot, persze úgy is működik,ezzel még játszok majd.

Hirtelen ennyi.

Nem bántam meg,hogy megvettem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92731) aua


aua
csendes tag

Sziasztok,
egy kisebb (8.x", max 9"), jellemzően netezésre, e-book olvasásra, navigációra (játékra nem) használt olcsóbb tabletet keresek. Vegyem meg az ajánlott Alldocube iPlay 50 Mini Pro-t, vagy mást ajánlotok?

(#92732) Nikaré válasza Bferibörs (#92730) üzenetére


Nikaré
őstag

Jó, hogy írtad, már akartam kérdezni.

A GPS mennyire gyorsan talál jelet?
(ha próbáltad)

(#92733) Bferibörs válasza Nikaré (#92732) üzenetére


Bferibörs
addikt

Csak a gugli térképet állítottam be, ott gyors volt.
Kb. 2-3 másodperc alatt megvolt a saját lakhelyem a térképen,lakásban,vasbeton födémmel,ha ez mond valamit.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92734) Sickboy75


Sickboy75
tag

Sziasztok,

egy 5-6 éves kisgyereknek kellene olyan 40-50e ft korul egy min 10 colos tabletet venni. Van ötletetek hogy mit érdemes ? Esetleg valakinek valami bevált? Az sem baj ha lehet rá valami (min) szilikon tokot venni.

Koszi elore is !

Üdv,

SB

(#92735) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
alldocube iplay 50 pro 10.4colos tablet használható valamilyen ceruzával rajzoláshoz?

GO Gunners!!!

(#92736) eshe válasza Bferibörs (#92733) üzenetére


eshe
tag

Szia!
Az hogy a gmap működik a lakásban semmit nem jelent.A wifiről ha otthoni neten van ugyanúgy veszi a helyadatokat.A gpsteszt program ami mérvadó ezen a téren.

(#92737) Bferibörs válasza eshe (#92736) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszi,ezért nem telepítem.
Alapvetően nem használom navigálásra a tabot.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92738) Oldfoksz


Oldfoksz
junior tag

70-80ezer ft. ársávban keresek tabletet.(csak Wifis)
Játék,stream lenne a fő felhasználás.
8-9",90 Hz, Hz,4/64 ramrom,Helio g85-SD685 min.
Tudom gugli a barátom,de olyan info kellene hogy tényleges
használatban bevált-e valakinek a fentieknek megfelelő
tablet.

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#92739) Spec válasza Oldfoksz (#92738) üzenetére


Spec
őstag

Én továbbra is azt mondom, hogy a 4/64-es tabokat/telókat el kell már felejteni, és a 4-6/128, de inkább a 8/256 lett a belépő szint. Főleg ha játékra is kell, akkor az a 4 giga ram elég karcsú, a 64 giga tárhely meg nagyon hamar kevés lesz és az sd kártyás bővítés appok telepítésére nem megoldás.
SoC-ban is egy Helio G99 a minimum szerintem, vagy jobb. Én a helyedben egy Xiaomi Pad 6-ot néznék. Árban hosszabb, de megéri megtoldani pár 10k-val, vagy talán kifogod akciósan. Ár/érték aranyban nagyon jó.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92740) Oldfoksz válasza Spec (#92739) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Köszi a választ!
Most hogy nézegetem a tablet felhozatalt,én is a javasolt
Xiaomiig jutottam......pontosabban a redmi padig.
De őszintén mondva sokallom az árát
Az alzán van pár 99es tablet jóval olcsóbban.
De olyan márkak hogy inkább hagyom.
Az viszont igaz hogy a felhasználoi értékelések nagyon
rendben levőnek mutatják a xiaomikat.

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#92741) Bferibörs válasza Oldfoksz (#92740) üzenetére


Bferibörs
addikt

Az alzan 10-30 ezerrel drágább mint pld az alin.
Saját példa,alzán 125 e a csupasz tabom,alin 98 e volt,töltő,füles,billentyűzettel.

Persze,ha nem gond Neked az ali.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92742) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Egy ismerős keresne tabletet. Kottát akar rajta nézegetni és iReal Pro - Practice Made Perfect-t használni.
Keret 60-75 között.
Tabletes vonalat nem nézegettem soha, de tefonban ez az összeg kb semmire nem elég.

Tudtok valamit ajánlani, elsősorban hazai beszerzésben. Ha valami kinti rendelés sokkal jobb deal akkor azt.

Ha árban nem igazán van alternatíva akkor olyat ajánlani ami kb ezt a feltételt éppen teljesíti, hogy nagyjából lehessen tudni milyen összegben kell gondolkodni?

(#92743) Oldfoksz válasza Bferibörs (#92741) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Én sajna úgy szeretek vásarolni hogy bemegyek,megnézem,kifizetem és a blokkal+garipapirral
megyek tovább.... :)
Ha valami probléma akad a cuccal ,nem a postával kezdve
kell elkezdeni az intézést.

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#92744) Bferibörs válasza atee_13 (#92742) üzenetére


Bferibörs
addikt

Én is ezt szeretem alapból,kivétel volt,hogy az aliról rendeltem,lehetnek buktatói.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92745) atee_13 válasza Bferibörs (#92744) üzenetére


atee_13
őstag

És kiszemelt van már?

Telóknál szempont a szoftver is, h lesz frissítés vagy nem vagy meddig ilyesmik. Tabéleteknél nem tudom ez mennyire szempont.

(#92746) Spec válasza Oldfoksz (#92740) üzenetére


Spec
őstag

Egy Xiaomi Redmi Pad SE-vel se jársz rosszul. Igaz abban nem Helio G99 SoC van, hanem Snapdragon 680, de sokkal az se gyengébb, talán egy 20-25%-kal. Cserébe viszont a 8/256-os változatot megkapod már 80e körül.
Nagyjából egy árban, vagy picit olcsóbban viszont kapsz 4/128-as sima Redmi Pad-ot is, ami viszont Helio G99-es.
Ha meg tudod toldani, akkor viszont egyértelműen jobban jársz egy 8/128-as Xiaomi Tab 6-tal, ami olyan 120-130 körül már behúzható, ha kifogsz valami jó akciót, vagy kupont akkor olcsóbban is. A Snapdragon 870-es SoC egyértelműen erőteljesebb, még a Helio G99-nél is, legalább egy 50-60%-kal, vagy többel. Játékra ajánlottabb kategória.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92747) Dr.NX válasza atee_13 (#92742) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezzel semennyire nem szűkítetted le, erre azt lehet mondani, hogy bármilyen tablet jó neki, ami 75 ezer Ft alatt van. :)
Itthonról a már fentebb említett Xiaomi Redmi Pad (vagy SE), kínaiból pl. Alldocube iPlay 50 Pro.

Elfogadom a sütiket.

(#92748) Bferibörs válasza atee_13 (#92745) üzenetére


Bferibörs
addikt

Persze,meg is érkezett.

Tableteknél nekem eddig az volt a tapasztalat,hogy kb. 1 évig kaptak biztonsági frissítést,főverziót jobb esetben nem. Hogy a mostani Blackview tab 18 mit fog kapni,az jó kérdés.🤔
Ezért is volt szempont a droid 13.
( az utolsó tabletem egy Huawei MédiaPad T5 volt,3 éves,ezt cseréltem le)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92749) atee_13 válasza Dr.NX (#92747) üzenetére


atee_13
őstag

Ok, de ha ennyire akarja használni akkor mivel tudom még szűkíteni?

(#92750) Nikaré válasza Bferibörs (#92748) üzenetére


Nikaré
őstag

Nekem is dilemma ez a főverizió frissítés!
Tudom, szokták mondani, hogy "hamarabb cseréled mint elavulna".
Pont ez a gondom, miért kell szemétre dobálni a még használható eszközöket?
Direkt úgy írják a a sw , kényszerítenek a másik processzor, RAM stb. felé!
(Lesarkítva írom az utolsó mondatot)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.