Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92551) fecus válasza ÖregMackó (#92542) üzenetére


fecus
őstag

Alldocube iPlay50Pro. Végül ezen leírások alapján az első oldalon említett lineage-20.0-2023XXXX-UNOFFICIAL-arm64_bgN.img.xz firmet (13-as) tettem fel. Most lakom be.
Nem volt zökkenőmentes. Az említett oldal első lap alján (20. post) lévő leírás alapján csináltam, linuxon. Bootloop lett. (el is késtem a szemvizsgálatról :W ) Aztán megtaláltam egy ugyanilyen problémára a választ a 208. posttól. Fel kellett még tenni a vbmeta.img-t is. Ezt az eredeti, legfrissebb, gyári firm-ből vettem ki.
A 66. hozzászólásban van eljárás, hogy visszafordulj a gyári firm-hez. Ezt nem próbáltam.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92552) csonkadavid


csonkadavid
tag

Sziasztok!
Ma megérkezett a Lenovo P11 2nd gen amit a gyerekeknek vettem. 79900 volt az alzánál ami nagyon jó ár sztem.
Hatalmas pozitív meglepetés nekem.
Az összerelés minősége abszolút prémium. A kijelző 11,5" adaptív 120Hz és gyönyörű. Simán szebb képe van mint az Ipad 9-emnek.
Van benne a samsung dexhez hasonló asztali mód, ami elég jól működik.
4 hangszóró van ami jól is szól.
Féltem a 4 giga ramtól de abszolút flottul működik minden.
A helio G99 egy tabletbe sztem bőven elég.
Ez ennyi pénzért abszolút bestbuy lett nekem.
Tartalom fogyasztásra teljesen tökéletes.
Volt a dobozban egy töltőállvány, amibe csak bele kell állítani és tölt, de persze lehet usb-c vel is tölteni.
Támogat aktív tollat is, ami kb 15000 Ft hozzá.
Ja és 2 év lenovo garancia!!!

[ Szerkesztve ]

(#92553) ÖregMackó válasza fecus (#92551) üzenetére


ÖregMackó
tag

Már tettem fel 3 Alldocube által kiadott korábbi firmwaret a iplay 50 prora, nem volt semmi gond, hibátlanul felment mind, viszont szinte semmi különbség nem volt a verziók között, ugyanazok a bosszantó hibák maradtak benne. Abban reménykedek, hogy egy teljesen új android talán hibátlanabb lesz, csak ez a download vagy download+firmware upgrade dolog izgat. Tulajdonképpen csak a filmlejátszási problémától szeretnék megszabadulni ne kelljen már állandóan újraindítani a tabletet. A Lineage felrakásánál a bootloader nyitás nem teljesen tiszta, meg hogy a teljes hardware kompatibilitás megmarad-e. Persze előbb utóbb lehet, hogy nekiesek és megpróbálom én is feltenni...

(#92554) Nikaré válasza csonkadavid (#92552) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
:C
Melyik Android verzióval érkezett?
Frissítést felkínált főverizióra?
Van benne SIM foglalat és GPS?
(néha ellentmondásos a leírás, ezért kérdezem)

[ Szerkesztve ]

(#92555) fecus válasza ÖregMackó (#92553) üzenetére


fecus
őstag

Eddig nincs inkompatibilitás. Sőt az egyik játék megjavult. Abban az eredeti firm-el csak akkor érzékelte az ujjam, ha megmozdítottam. Nem lehetett azonnal lőni. Ez meggyógyult.
Mi ez a filmlejátszási probléma? Kipróbáljam?
A bootloader nyitás két sor az említett folyamatban meg két nyomkodás a be-gombon. Gondolom egyszer kell csak.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92556) ÖregMackó válasza fecus (#92555) üzenetére


ÖregMackó
tag

Szoktam facebookon reel videokat nézni, és egy idő után már nem játsza le őket. Ha ez beáll, akkor nem megy más se, mint pl. Viber videók, ip,camera mentett videók, sőt netflix is azt mondja bejelentkezéskor, hogy ez a video nem játszható le. Youtube-on se mennek a short videok. És ez csak újrainditással szüntethető meg. Pedig a memória fele ha használatban van, se cache törlés se adatok törlése nem használ, csak az újrainditás. Ami csak max 2 perc de nem tetsző dolog.

(#92557) fecus válasza ÖregMackó (#92556) üzenetére


fecus
őstag

Sajnos én nem használom a facebook appok közül egyiket sem. Így azt sem tudom mi a reel video. Csak mxplayert használok szerverre letöltött anyagokkal. Azzal vagy youtube-al van esély kipróbálni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92558) csonkadavid válasza Nikaré (#92554) üzenetére


csonkadavid
tag

Android 12, frissítés eddig nem volt.
Sim nincs csak fiók sd kártyának, a gps-t meg az androidos szülői felügyelet letiltotta úgyhogy fogalmam sincs.

(#92559) Nikaré válasza csonkadavid (#92558) üzenetére


Nikaré
őstag

Oksa, köszi!

(#92560) ÖregMackó válasza fecus (#92557) üzenetére


ÖregMackó
tag

Hát igazából nem tudom... Terveztem már, hogy tesztelgetem, kihagyva a facebookot, mivel tudnám elérni ezt az állapotot, de nem tettem meg. Egyszer nekiülök és célzottan csak egy dologgal fogom kipróbálni, egyáltalán előjön-e a hiba, esetleg netflix vagy youtube videók nézése közben, másban nem tudok rosszat mondani a tabletről, a fantom érintés is egyre ritkábban jelentkezik, gyors és jól működik más téren. Kicsit a fényerő szabadban lehetne több, de bent zárt helyen bőven elég. Launchernek Smart Launcher 3 Prot használok, 12-13 óra képernyő idők vannak egy teljes töltéssel, szerintem ez nem rossz 58 ezerért.

(#92561) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
Iplay50 minim van,camhi és a mindig tv go app feltelepül,elindul,de amikor a kameraképet szeretném megnézni,akkor kilép vissza a föoldalra,ugyanez a tv-nél is..olyan appnál csinálja,ami elfordul automatán,ami telefonon is igy van..mi lehet a gond?kevés memória?

GO Gunners!!!

(#92562) snooze válasza vacs (#92421) üzenetére


snooze
veterán

szóval?mindegyik fut hibátlanul,kivéve ami nem..🤔🤔

GO Gunners!!!

(#92563) Bferibörs válasza snooze (#92420) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nekem futnak,mindent is használok tabon,amit telón is. Kérdés persze,hogy milyen appokra gondolsz,mert természetesen nem használok mindent.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#92564) snooze válasza Bferibörs (#92563) üzenetére


snooze
veterán

irtam lejjebb mi nem megy rendesen..

GO Gunners!!!

(#92565) Tibicsucsu válasza csonkadavid (#92558) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Ugyanez kari elott meg 94 volt "akciosan" alzanal. Mashol inkabb 100+
Android 13-at fel tudod ra rakni lenovos Windows-os programmal. En is azt csinaltam, mert OTA-n sehogy nem akart megjelenni. Nem tudtam factory resettel sem elovarazsolni.
Nikaré:
2 verzio van. WIFI es LTE. WIFI verzioban se SIM se GPS.

[ Szerkesztve ]

(#92566) Nikaré válasza Tibicsucsu (#92565) üzenetére


Nikaré
őstag

Elsiklottam az LTE verzió felett, nem tűnt fel, hogy van ilyen is ebből. Köszi!

(#92567) snooze válasza snooze (#92561) üzenetére


snooze
veterán

nincs ilyen tabletje itt senkinek?😔😔

GO Gunners!!!

(#92568) rothfb válasza snooze (#92567) üzenetére


rothfb
veterán

Állítsd vissza alaphelyzetbe és csak ezt a két appot telepítsd fel első körben. Ha akkor is csinálja, az appokkal van a gond. Ha nem, valami más utólag feltelepített dolog okozza.

(#92569) snooze válasza rothfb (#92568) üzenetére


snooze
veterán

az a gond,hogy utolag kiderült,hogy minden olyan app,ami elfordulásra "dolgozik" ugyanezt csinálja..😔🤔 ilyen az összes kameraapp,ami ha teljes képernyőre váltasz..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#92570) NightLord


NightLord
tag

Ha volt mar akkor sry, de ugy nez ki android 14-re is frissitheto az iplay 50 pro.

https://github.com/ponces/treble_aosp/releases

[ Szerkesztve ]

(#92571) rothfb


rothfb
veterán

Kérdés. Alldocube Iplay 50 mini pro készülék az alany.
Az elején gyorsan bootolt, ahogy kellett. Mióta a Google Play rendszerfrissítés 2023 november 1 lett, azóta a bootolási ideje 3-4-szerese az eredetinek. Alapra raktam többször is, amíg a fent említett GP rendszer nem frissül, addig gyorsan bootol. Viszont sajnos nem lehet elkerülni a frissülését, bármit csinálok. Ha manuálisan nem is, de előbb utóbb automatikusan frissül és onnantól a fenti "hiba" áll fenn. Mást nem lehet tapasztalni, ha már működik a rendszer, semmi különös.
Más, akinek ilyen tabletje van nem tapasztalt valami hasonlót? Nincs valami megoldás rá? Az alaphelyzeten kívül, mert az csak ideiglenesen oldja meg.

[ Szerkesztve ]

(#92572) gyulaszu válasza rothfb (#92571) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Miért fontos, hogy mennyi idő alatt áll fel a rendszer?
Olyan gyakran indítod újra?

gyulaszu

(#92573) csonkadavid válasza Tibicsucsu (#92565) üzenetére


csonkadavid
tag

A gyerek meglesz valahogy gps nélkül. Sztem. 80 ért töltőállvánnyal nagyon jó vétel volt főleg 2 év korrekt garival.

(#92574) rothfb válasza gyulaszu (#92572) üzenetére


rothfb
veterán

Naponta egyszer. Zavar ez a bootolás.

(#92575) gyulaszu válasza rothfb (#92574) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem feleslegesen indítod naponta újra.
Én csak akkor szoktam, ha valamilyen rendszerfrissítést kap.

gyulaszu

(#92576) rothfb válasza gyulaszu (#92575) üzenetére


rothfb
veterán

A kérdés nem az volt, hányszor indítsam újra az eszközeim.:N
Ha tudsz megoldást, örömmel veszem. Ha van ezzel kapcsolatban tapasztalatod, mert van ilyen tableted, azt is köszönöm ha leírod. Bármi más, pl hogy hányszor mit indítsak újra, nem releváns számomra. Te úgy csinálod, én meg máshogy. Ha nem használom, kikapcsolom és úgy töltöm.

(#92577) gyulaszu válasza rothfb (#92576) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ugyanilyen készülék van az én tulajdonomban is napi használatban. Én az első bekapcsolás és a frissítések települése után sem mértem meg az újraindítás sebességét.
Amkor jött rá a frissítés, akkor írtam én is, hogy egy látszólag kis méretű csomaggal milyen sokat szöszmötöl, de ennél több figyelmet nem érdemelt és nem foglalkoztam vele :R

...az én kanosszám a DuaSpeed :O

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#92578) Tibicsucsu válasza csonkadavid (#92573) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Mar csak az a kerdes h hogy vetted meg 80-ert :F
Most is 90 feletz van es arukereso ardiagrammon sem latszik. 90 alatt sehol nem lattam ennyiert. Kupon? Mert valoban nagyon megeri a 80-at :B

(#92579) RedCactus válasza Tibicsucsu (#92578) üzenetére


RedCactus
senior tag

Pár napig annyi volt...

(#92580) RedCactus válasza snooze (#92567) üzenetére


RedCactus
senior tag

Lenovo tabletemen a MindigTV GO app ugyan így viselkedik. Megoldásra azt találtam, hogy a beállításokban a megjelenítés/Intelligens forgatás/alkalmazáskezelés menüpont alatt kikapcsoltam az alkalmazást, így nem fordul el és nem kapcsol ki.
Nem tudom nálad elérhető e ez a funkció...

(#92581) snooze válasza RedCactus (#92580) üzenetére


snooze
veterán

de ha nem fordul el,akkor meg igy nézhetetlen,pont az lenne a lényege,hogy teljes képernyön lehessen nézni..😔

GO Gunners!!!

(#92582) RedCactus válasza snooze (#92581) üzenetére


RedCactus
senior tag

Teljes képernyős lesz maga a műsor, csak pl. a műsorújság nem fordul el.

(#92583) snooze válasza RedCactus (#92582) üzenetére


snooze
veterán

sajnos nincs ilyen opcio amit irtál,csak sima elforgatás ki és bekapcsolás..

GO Gunners!!!

(#92584) RedCactus válasza snooze (#92583) üzenetére


RedCactus
senior tag

Sajnálom, akkor ez a tipp nem jött be.

(#92585) snooze válasza RedCactus (#92584) üzenetére


snooze
veterán

hiába a legujabb android,azért minden gyártó belepiszkál..

GO Gunners!!!

(#92586) snooze válasza RedCactus (#92584) üzenetére


snooze
veterán

érdekes,hogy az rtl+ ,digionline meg jo..elfordul,és megy..🤔

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#92587) Beni2360 válasza snooze (#92586) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem iplay 50 mini is van de nem tudok be regelni mindig gora. Mindent bírok és nem lép tovább. YT forog, más nincs.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92588) fecus válasza NightLord (#92570) üzenetére


fecus
őstag

Ha ezt felteszem a lineage-20.0-2023XXXX-UNOFFICIAL-arm64_bgN.img.xz ROM-ra megint teljes gyalu lesz? Vagyis fel lehet úgy tenni, hogy ne vesszen el a belakás? Az előbbi ROM-mal nincs gondom, csak hogy telefonnak hiszi pár app és nagy bazi megjelenítéseket csinál.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92589) snooze válasza Beni2360 (#92587) üzenetére


snooze
veterán

pont olyanra vettem,hogy a camhi menjen rendesen a kamerák miatt is,de az sem jó..itt valami oprendszer baj lesz..🤔🤔🤔

tokot milyet vettél hozzá?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#92590) Beni2360 válasza snooze (#92589) üzenetére


Beni2360
félisten

Keress vissza már többször írtam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92591) NightLord válasza fecus (#92588) üzenetére


NightLord
tag

Szerintem nem fog menni, bár ezen a tabon nem próbáltam, hanem alapból wipe datát csináltam az android 14 flashelés után. Más eszközön próbáltam dirty flashelni A14-et 13 fölé, de bootloop lett belőle.
A 13-as verziószámon belül viszont működött a dirtyflash, egyszer frissitettem igy a lineage OS-t a tabon csak a system particio ujraflashelésével, wipe nélkül.

Egyébként nekem fura, hogy varázsolnod kellett valamit a vbmetával flashelés után, nekem ahhoz tuti nem kellett nyúlnom.

(#92592) Beni2360 válasza snooze (#92589) üzenetére


Beni2360
félisten

Tok Androidos tablet topic - Fototrend Hozzászólások

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92593) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, van egy lenovo m10 plus tabletem. Minden fasza. Vlc plyerben filmet nezek. Viszont ha bluetooth headsetet racsatlakoztatom, akkor kesik a hang egy olyan nagyon minimalisat de erezheto. Ugyanez volt regi tabon masik bt headset el.... Ez altalanos? Ott az hbo max csinalta ezt... Koszi elore is.

(#92594) Dr.NX válasza Pandimakaay (#92593) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem a headseted a ludas, de a VLC-ben tudsz audio-t delayelni, lejátszásnál bal alsó ikon, Audio / Audio delay.

Illetve még egy tipp:
Switching output from "OpenSL ES" to "Audiotrack" solved my delay problems over bluetooth.
Ez a Settings / Audio menüben van.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#92595) snooze


snooze
veterán

valakinek blackview tab 60 tabletje lenne?vélemény érdekelne.. köszönöm.

GO Gunners!!!

(#92596) boborján2 válasza rothfb (#92576) üzenetére


boborján2
tag

Csak ha végig gondolod .... ok és okozat.

A legjobb tipp az hogy ne kapcsolgasd. Ezzel csökkented a bootidőt.
+legalább hagyod a rendszernek megtanulni a felhasználói szokásokat és a héttérben ez jobb optimalizációt eredményez.

Az meg hogy bekapcsolva tétlen állapotban töltöd vagy kikapcsolva , semmit nem számít.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#92597) fecus válasza NightLord (#92591) üzenetére


fecus
őstag

Akkor marad amíg Andy nem frissíti az ő ROM-ját. De lehet ott is gyalu, ha verziót vált.
Az XDA-n a "iPlay 50 Pro - any chance for Android 13+?" topic-ban is írták, hogy másnak is bootloop lett a vége, de a vbmeta frissítésével (a legújabbra) megoldódott.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92598) cidalain válasza Pandimakaay (#92593) üzenetére


cidalain
veterán

HBO Max-nál nekem a tévé is csinálja néha, hogy szétcsúszik a kép meg a hang. Önmagában a TV hangszórón, semmi BT hangeszközzel. Restart és/vagy nem használt futó alkalmazások kishiftelése meg szokta oldani, de gyanítom van benne HBO MAX gond is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92599) rothfb válasza boborján2 (#92596) üzenetére


rothfb
veterán

Az iszonyú hosszú bootolási idő okát próbálom kitalálni, megtudni. Nem a használati szokásaim megváltoztatni.

(#92600) Öcsielvtárs válasza rothfb (#92599) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Nem raktál fel valami vírusírtót ami vizsgálódik közben?

Samsung A54

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.