Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) jbcs


jbcs
tag

Sziasztok!

Tegnapelőtt sikerült hozzájutnom a német Amazonról egy Realme Pad Mini 3/32 Wifi-t, bontott csomag volt, hiányzott a fólia róla ezért 150 euróért sikerült elhozni. Mindenképpen egy 8 colos tabletet akartam, mivel sokat olvasok, ezt így egy kézzel is meglehet tartani, még kényelmes a mérete nekem.
Felbontásától és a paneltól tartottam, hogy nem lesz elég jó, de nekem egyáltalán nem bántó, pozitív meglepetés volt. Olvasás közben nem látom a pixeleket és a videót sem rossz rajta nézni, szerintem erre a méretre még éppen jó ez a felbontás. Nem egy oled panel, de rendben van.
A Soc is rendben van, viszonlag gyors az alkalmazások megnyitása, nyilván a felbontás is segít rajta, Netflix, HBO, youtube fut rendben.
Magyar nyelv elérhető volt a gépen.
Adtam neki egy próbát, gondoltam kipróbálom, max. visszaküldöm, ha fájdalmas használni vagy gagyi a kijelzője. De nem küldöm vissza, teljesen rendben van, amire nekem kell, eddig okés.
Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#90002) qnadam válasza qnadam (#89933) üzenetére


qnadam
veterán

végül a második helyezett a pad 5 lett, de a p11 pro tetszett meg igazán az oled kijelzővel. egy használt volt akkor, amiről lecsúsztam, de nem sürgős, majd veszek, ha szembejön egy :)

köszönöm mindenkinek!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#90003) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Lenovo P11 5G

Mitől lehet, hogy gyorsan merül az akku?

Repülő módba teszem és lerakom és 6-8 óra alatt lemegy 30%....

Akkuhasználatba nem látok semmit :(

(#90004) this is life válasza kory24 (#90003) üzenetére


this is life
Ármester

Valamelyik alkalmazás, szolgáltatás ébren tartja az eszközt, nem engedi alvó módba.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90005) kory24 válasza this is life (#90004) üzenetére


kory24
őstag

Itt látszik melyik?

Vagy van más app amivel utána járhatok?

A koppintásos ébresztés meg felemelésre ébresztés funkció vagy arcfelismerés lehet a bűnös ?

[ Szerkesztve ]

(#90006) this is life válasza kory24 (#90005) üzenetére


this is life
Ármester

Érdemes lenne egy szofisztikáltabb alkalmazással rá nézni pl [BetterBatteryStats] . A dupla koppintás és egyebeknek, nem volna szabad jelentősen megdobni a fogyasztást. A 30% , 6-8 óra alatt nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90007) kory24 válasza this is life (#90006) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm látom fizetős, ha megveszem ezzel nagy eséllyel ki derül mi a felelős a merülésért?

(este 100% hagytam, nem kapcsoltam ki se wi-fi se GSM és reggelre 68% lett)

(#90008) this is life válasza kory24 (#90007) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem nézz át ebbe a topikba [android alkalmazások topik], hátha tudnak használható ötletet adni.

Első körben egy alaphelyzetbe állítást nyomnék, majd apránként laknám be , frissíteném az alkalmazásokat, hogy kiderüljön mi szívja az energiát.
Ha van benne sim kártya annak is a körmére néznék nem e túl régi darab...stb
A 30% irtózatosan magas fogyasztás, nagyjából terhelés alatt kellene annyit ennie, nem alvó és repülőgép üzemmódban .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90009) kory24 válasza this is life (#90008) üzenetére


kory24
őstag

Köszi, úgy tettem :R

ja reset én is gondoltam, lehet az lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#90010) Beni2360 válasza kory24 (#90007) üzenetére


Beni2360
félisten

Dupla lett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#90011) Beni2360 válasza kory24 (#90007) üzenetére


Beni2360
félisten

Nalam volt ilyen koppintos app fent de a rendszer allandoan jelezte, hogy nagy fogyasztó. Kapcsold ki es utana figyeld a fogyasztást. Én a végén töröltem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#90012) kory24 válasza Beni2360 (#90011) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm
kipróbálom majd, bár már hard reseteltem

(egyébként ezen gyári feature )

(#90013) Beni2360 válasza kory24 (#90012) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor passz, igaz nem irtad, hogy gyari feature. Nézz utana még kinek adtál felügyeleti jogosultsagot.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#90014) kory24 válasza Beni2360 (#90013) üzenetére


kory24
őstag

Hard reseteltem már
kb 2 hetes tablet, nincs még használva , telepitve is csak pár app volt (főleg média Disney, prime, HBO, Plex, Google fotók ) ilyen Facebook meg más soc média semmi

De most majd egyesével próbálom feltenni appok és tesztelni ezt a merülést

köszi tippeket! :C

[ Szerkesztve ]

(#90015) aszamóca válasza qnadam (#90002) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én a múlt hónapban vettem egyet, pont az OLED kijelző miatt.
Nem bántam meg. ;)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#90016) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, lenovo m8 (30k), m10 (40k) vagy samsung a7 lite (40-45k) egy 8 évesnek ár/érték arányban?
Lenovo m8 itt az aprón csak 2 gb rammal van, azt olvastam, hogy az m10 ugyanolyan hardverrel rendelkezik, csak nagyobb. Samsungot nem szeretem, de ha ez a jobb...

Tiszta Windows, rendes ház!

(#90017) this is life válasza scabi78 (#90016) üzenetére


this is life
Ármester

Amelyikben több ram azt válaszd, sokat tud dobni a felhasználói élményen, gördülékeny működésen. Az m8 felejtős a 2GB miatt.
Az m10 anno alapból 3-al került a piacra, a samsung dettó, jó szívvel 4GB rammal ajánlanám.
Itthon m10 fhd plus 4/128 van a gyerkőcnek, kielégíti az elvárásait, igényeit.

Ui.: mind a három tablet helio p22t-re épül, a ram mennyisége, és a gyártói felhasználói felület jelenti a különbséget köztük.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90018) cidalain válasza scabi78 (#90016) üzenetére


cidalain
veterán

Van aprón m10 fhd plus is 50-ért (ha minden igaz ez 4 GB ramos kell hogy legyen, bár nem írja). Illetve xiaomi mi pad 4 8" 3/32 GB 35-ért (igaz itt a gombok nem tökéletesek)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#90019) scabi78 válasza cidalain (#90018) üzenetére


scabi78
senior tag

köszi :R
this is lifes :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#90020) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy Lenovo P11 pro gen2-es tabot (MediaTek procis)
Mivel kicsit zavaros az elnevezés, így bizonytalan vagyok a tartozékokben. Tudnátok ajánlani, hogy honnan érdemes tokot, fóliát, pent rendelni hozzá? Külföld és használt is szóba jöhet, ha kedvező. 😉
Köszönöm!

Optika

(#90021) aszamóca válasza Optika01 (#90020) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én tokot innen rendeltem. Kínából meg rendeltem USB-C-Jack átalakítót, de nem kompatibilis vele. A tollra meg a billentyűzetre meg nincs szükségem.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#90022) cidalain válasza Optika01 (#90020) üzenetére


cidalain
veterán

Az biztos, hogy ehhez a Lenovo Precision Pen 3 típusú toll kell.
Tokot, fóliát kínából vennék az Aliexpressről, itthon is ugyanazok vannak drágábban.
Kivéve, ha gyári tokot akarsz, azt nem biztos hogy eredetit találsz kínából.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#90023) borbar válasza Optika01 (#90020) üzenetére


borbar
tag

Szervusz! Tokot ezt ajánlom, én ezt vettem.

(#90024) Jarod1 válasza kory24 (#90014) üzenetére


Jarod1
addikt

firmware frissítést nincse új?

(#90025) kory24 válasza Jarod1 (#90024) üzenetére


kory24
őstag

Közben már meglett a ludas

az arc feloldás

ha bekapcsolom nagyon gyorsan merül (pedig rá hajtós tokba van, amit érzékel is , így nem értem mit akar a kamera, de ink nem használom ezt a funkciót ezek után )

(#90026) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Szerintetek jó vétel ez a tab? Lenovo P11 Pro 2nd gen.

Az eMAG-nál jóval olcsóbb, mint máshol, rendeltem egyet belőle (sőt, tegnap még 800-Ft-al olcsóbb lett, de már nem mondom le a rendelésem ez miatt).
Átalános felhasználásra kellene, netezés, alkalmazások és később rajzolás (tollat csak külföldön találtam, jó drágán).
Engem az OLED kijelző és a 256GB tárhely fogott meg benne, gondolom a proci nem egy világbajnok, de ha használható akkor nekem megfelelő lesz.

Ebben az árban csak a Xiaomi Pad 5-öt találtam, de ott a kijelző "csak" IPS és kevesebb a memória, viszont a proci Snapdragon.

(#90027) this is life válasza Lala6 (#90026) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem jó választás a p11 pro gen2, a Soc-al sem lesz gond, erős felső középkategória, nagyjából a qsd 870-al van egy súlycsoportban.
Ilyen tudással, ezen az ár szinten csak a xiaomi pad 5 van.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90028) Optika01 válasza Lala6 (#90026) üzenetére


Optika01
tag

Nekem tegnap jött meg, én is onnan rendeltem.
Nekem is para volt,mert máshol mindenhol jóval drágább.
Nagyon tetszik, szuperül működik, gyors, szép.
Hátlapon újlenyomat mondjuk lesz bőven :D
Alirol rendeltem szilikon és ráhajthatós tokot.
USB-C HUB-on egeret, billentyűzetet, és monitort kötöttem rá, és szépen működött.
Ami meglepett, hogy a tab kijelzője is működött 2. kijelzőként.
Amit nem tudok, hogy honnan rendeljek hozzá PEN-t. Nincs és ha mégis, akkor drága és külföld csak. :((
Szóval szerintem teszeni fog neked is

[ Szerkesztve ]

Optika

(#90029) erahurka válasza Optika01 (#90028) üzenetére


erahurka
félisten

Kijelző nem vibrál zavaróan? Elvileg alacsony frekvenciás PWM-mel szabályozza a fényerőt. Amúgy baromi jó gépnek tűnik.

(#90030) Optika01 válasza erahurka (#90029) üzenetére


Optika01
tag

Bevallom nekem még nem tűnt fel.
Igaz sokat nem is használtam még, csak este belaktam és picit tesztelgettem.

Optika

(#90031) Lala6 válasza Optika01 (#90028) üzenetére


Lala6
őstag

Már várom én is nagyon, remélem beválik.
Pent az Aliexpress-en találsz hozzá, de 33000-Ft. Lehet, hogy még új és ezért nem lehet kapni, a régebbi változatból van itthoni boltban is.

(#90032) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Nemrég lecseréltem a korábbi tableteket (Xiaomi Pad 5) egy Galaxy Tab 8 Plus-ra, és gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat:
Először is: a Tab 5 a mai napig egy remek ár/érték arányú masina, nem volt vele komolyabb bajom, és engem is meglepett, hogy pl mennyire szép kijelzője van ahhoz képest, hogy csak IPS. A rendszer gyors, a Snapi 860 a mai napig elég szinte mindenre, nyoma sem volt röcögésnek, akadásnak, úgyhogy a mai napig ajánlom azoknak, akik nem akarnak 150 ezernél többet kiadni egy ilyen eszközre.

Amiért mégis váltottam, az főként a tény, hogy sikerült nagyon jó áron egy tab s8 Plus-hoz jutnom (kuponhalmozás), és hogy nem tudtam maradéktalanul megbarátkozni a miui-val. Meg hogy nincs semmifajta DeX mód. Meg Quick Share. No és mert a ceruzájának elég nagy "válaszideje" van. Jegyzetelésnél nem zavaró, de rajzolásnál/animáció szerkesztéskor fogalmazzunk úgy, hogy szokni kell. És mert szerettem volna az elérhető legjobbat kapni a pénzemért androidos fronton.

Röviden az s8-ról: piszok kemény versenyző. Nézegettem Apple tableteket is, de a tipikus almás faszságok elriasztottak, illetve amennyiért az s8-at vettem, annyiból csak egy iPad 10 jött volna ki (esetleg tollal, de annak az árát már meg sem néztem), és azért nagyon nem egy liga a kettő.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90033) erahurka válasza Rigormortiis (#90032) üzenetére


erahurka
félisten

Megint lehet kupont halmozni? Amúgy nem meglepő hogy egy S8 ütősebb mint a fele annyiba kerülő Xiaomi. Főleg munkára.

(#90034) Rigormortiis válasza erahurka (#90033) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Már nem lehet (azt hiszem csak egy napig lehetett).

Persze, nem is az volt a mondandóm célja, hogy a Pad 5-öt degradáljam, remek kis gép az is, de mondjuk dupla annyiba sem került :D Teljes áron én sem vettem volna meg.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90035) Jarod1


Jarod1
addikt

Nem régen vettem észre, és hogy dupla tapizással is fel lehet ébreszteni a gépet (samu a7 lite)

vagy ezt minden adroid tudja?

(#90036) Somatom válasza Jarod1 (#90035) üzenetére


Somatom
veterán

Nem, ez gyártói feature, de sok gyártó beépíti. A Samsung is átvette egy ideje.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90037) Lala6 válasza Rigormortiis (#90034) üzenetére


Lala6
őstag

Szia!

Megkérdezhetem, hogy mennyibe került így a tablet?

(#90038) erahurka válasza Lala6 (#90037) üzenetére


erahurka
félisten

Abból kiindulva hogy tavaly egy rövid ideig az S7 FE-t le lehetett nyomni 140-re nagyon ideges leszel ha elárulja milyen akciót hagytál ki :DDD

(#90039) Lala6 válasza erahurka (#90038) üzenetére


Lala6
őstag

Én is attól tartok :D Tavaly telefonokból bevásároltam, erre most meg kihagyom a tabletet...

(#90040) Rigormortiis válasza Lala6 (#90037) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Szia! Inkább nem árulom el, de annyit mondok, hogy "csak" 2 év garit kaptam rá :)

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90041) Somatom válasza Rigormortiis (#90040) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Nem mondom, hogy 7+ 5G -ről mindenképpen váltottam volna, de a lelki békém érdekében jobb, ha nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90042) Rigormortiis válasza Somatom (#90041) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Arról mondjuk én sem váltottam volna :) Viszont ami igazán durva, hogy a megjelenése óta jó 50 ezerrel feljebb ment az ára. Most már egyre kevésbé kifizetődő várni egy Samsung terméknél, hogy idővel olcsóbb lesz, mert nem lesz.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90043) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
Netezésre, filmnézésre keresek egy tabletet.
[link]
Ezt néztem ki. Jó választás?
Esetleg hasonló árban ami még ajánlott?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#90044) Dr.NX válasza jegenye77 (#90043) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha 4/64GB-os tényleg, akkor jó vétel 160 euróért.
Nem egy erőgép, de filmnézésre megteszi.

Elfogadom a sütiket.

(#90045) jegenye77 válasza Dr.NX (#90044) üzenetére


jegenye77
addikt

Játék nem lenne rajta.
Böngészés, netflix, YouTube.
Ezek azért elfutnak rajta gondolom akadás mentesen.?
Valóságban mennyit bír ezeknek az akksija?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#90046) Dr.NX válasza jegenye77 (#90045) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Persze.
Az üzemidő egy feltöltéssel nyilván felhasználásfüggő, fényerőtől függően lehet 5 óra is meg 12 óra is.
Itt az M10 plus tesztje:
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Tab-M10-Plus-2022-Gen-3-review-Affordable-tablet-with-2K-display-and-stylus-support.632955.0.html

Elfogadom a sütiket.

(#90047) jegenye77 válasza Dr.NX (#90046) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszönöm :R
Szerintem akkor ez lesz :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#90048) milkabrams válasza Rigormortiis (#90032) üzenetére


milkabrams
őstag

Egy tab s7 váltotta az air4-et, de nem bántam meg, ezt majd egy s9+ vagy 10+ váltja.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#90049) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
lehet nem jó helyre írok.
Adott egy régi nexus 7 2013 wifi tablet, amit jelenleg csak "fotókeretnek" használok. Szeretnék egy usb-s dac-ot kötni rá, ha már úgy is mindig megy.
Egy ilyen kábel volt itthon, próbáltam bekötni, de nem kap áramot. Rosszul használom, vagy másmilyen kábel kellene?
A micro usb apa része ment a tabletbe, az anya része pedig a táp lett volna. És a jobb oldalon lévő USB-A pedig menne a dac-ba.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#90050) cidalain válasza Speeedfire (#90049) üzenetére


cidalain
veterán

Ahhoz hogy bármit USB-n keresztül tablethez kössél, ahhoz OTG kell a tabletben, és OTG kábelt kell használnod. ekkor a táp a tablet felől megy az USB eszköznek.

Én nem találkoztam még olyan működő OTG kábellel, amit közben kívülről is meg lehetett táplálni. Ez olyasmi lenne ránézésre, vagy nem mert nem működik :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.