Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) z0d1AK válasza pischta (#41999) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért mert a neve Atom és x86-os, még nem PC processzor. Ezeket a processzorokat az Intel tabletbe és okostelefonba fejlesztette.

(#42000) Tel Elek : Az jó, de ugye új árakról beszéltünk. Elhiszem, hogy használtan minden olcsóbb, de nem véletlenül. :)

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42002) tjb007 válasza pischta (#41999) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az Intel a Clover Trailt, illetve a Clover Trail+-t direkt az Android rendszerhez fejlesztette, csak és kizárólag ez a rendszer fut(hat) rajta. Az ilyen processzorral szerelt modelleknél csak az a szoftver érhető el az adott készülékre, amit a gyártó kiad, magyarán nincs custom ROM.
A Bay Tral már ilyen szempontból előrelépés, ugyanis annál nincs semmiféle OS megkötés, Windows, Linux, és Android is futtatható rajta, de az első erre a platformra épülő modellek mindegyike Windows 8-as lesz, viszont nem lesznek drágák.
Ha mindenképpen maradni szeretnél az Androidnál, és fontos a „szoftveres szabadság”, akkor csakis ARM-es modellt nézz.

„pendrive csatlakoztatható a Nexus 10-hez?”

Igen, csatlakoztatható, csak egy OTG adapterre van hozzá szükség.

(#42003) hevizms


hevizms
addikt

Üdv urak!

Volna egy problémám.
Hozzám került egy Navon platinum explorer bootolási problémával.Az android feliratig jutott el és onnan nem ment tovább.
Utánaolvasva kiderült hogy a gps log file-okkal telerakja a memóriát és elfogy egy idő után.
Ezt egy leirás alapján sikerült orvosolnom,de ehhez szükség volt egy gyári adatok visszaállitására is.
A gép ezekután úgy nézett ki hogy rendbejött.
Lényegében működik rajt minden,de a wifi részével valami gond van.

A routerre nem tud csatlakozni.
Hibát nem ir ki,csak semmit nem csinál amikor a kapcsolódásra nyomok.
Érdekesség hogy ha a telefonomon osztom meg wifi hotspottal a mobilnetem,arra meg tud csatlakozni és van is net.
Nem értem az egészet.

A router is és a telefonom is WPA2 PSK jelszavas védelemmel megy.

Ja és látja a routert,jelerősséget is mutatja,szóval látszólag minden jó,de mégsem csinál semmit ha rányomok a kapcsolódásra.
Van még a közelemben még egy router is,annál is ezt csinálja.
Csak a telefonomhoz tud csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#42004) hevizms válasza hevizms (#42003) üzenetére


hevizms
addikt

Tárgytalan a kérdésem.Megoldódott. :)

(#42005) Luissimo válasza hevizms (#42004) üzenetére


Luissimo
veterán

azért azsem egy utólsó információ, hogy HOGYAN IS OLDÓDOTT MEG ??
szerinted nem de ? :DDD :N :(

(#42006) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Milyen táblagépet ajánlotok? Elvárások minimálisak: Lehessen normálisan netezni, filmket nézni és lehessen bele pendriveot dugni. Maximum 50k-t szánnék rá, de ha olcsóbb az nem baj. Mik jöhetnek szóba?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#42007) tjb007 válasza fungeld (#42006) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-700qci, Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duo, plusz vannak még 8 hüvelykesek is, de filmnézésre a szélesvásznú kijelző jobb választás. A legjobb, amit ennyi pénzből ki lehet hozni 7 hüvelyken az az ASUS MeMO Pad HD 7, de az OTG még mindig nem megy (állítólag majd menni fog, csak azt nem tudni mikor).

(#42008) fungeld válasza tjb007 (#42007) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszi! Ebben az árkategóriában akkor inkább 7 hüvelykeseket érdemes venni, nagyobbakat nem?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#42009) hevizms válasza Luissimo (#42005) üzenetére


hevizms
addikt

Tulajdonképpen az egyik routerhez tudott csatlakozni amikor jó közel mentem,a másikat meg egyszer ujrainditottam és utána már felcsatlakozott.
Számomra rejtély hogy miért kellett egy újrainditás,de valamiért segitett rajt.

Ja és ujrainditás előtt minden eszköz a családban rendesen felcsatlakozott a routerre csak ez a tablet nem.
Még egy vadiúj teló is simán felcsatlakozott(pont ma vettünk a nejemnek egy új telót),szóval még az sem játszott hogy csak a már előzőleg is működő eszközök csatlakoztak.

Szóval azóta sem értem,de a lényeg hogy most úgy néz ki minden oké.
Újrainditás is volt már a tabletnél és jó. :C
Öröm és boldogság! :)

(#42010) tjb007 válasza fungeld (#42008) üzenetére


tjb007
nagyúr

Vehetsz nagyobbat is, de a 8 hüvelykesek (itthon 50e forintért ennél nagyobbat nem kapsz) 90%-a hagyományos képaránnyal (4:3) bír, ami filmnézéshez nem a legideálisabb választás.
Ha téged ez hidegen hagy, akkor ajánlok én neked nyolcasat is.

(#42011) Dapro


Dapro
senior tag

Helló.
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy win8 tabletet keresek vagy convertible amit teljes egészében külön lehet szedni a bill.-től mint az Acernek is van hasonló. Viszont engem a kínai gyártóktól érdekelne. Ha tudtok ilyet mondjatok gyártót légyszives, köszi.

ilyen és ezekhez hasonlókra gondolok. mint például a THL telefonok. nem érdekes ha MO-n nem lehet kapni. [link]

(#42012) nemethszab válasza nemethszab (#41983) üzenetére


nemethszab
újonc

Köszönöm a választ mindenkinek!

Igazából úgy döntöttem Galaxy Tab 2 lesz a nyertes már csak a kijelző miatt is meg ha lehet hinni a dobozra írtaknak fel van oldva a gps moduljában a glonas műhold támogatás ami navigálásnál plusz 3-4 műholdat jelent és stabilabb jelet.

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

Helló

(#42013) this is life válasza nemethszab (#42012) üzenetére


this is life
Ármester

Tudja a glonast emiatt ne aggodj, uzemido korrekt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42014) Peat;)


Peat;)
veterán

LG gpad 8.3 teszt. A kijelző fényerejét úgy néz ki csúnyán elrontották, LG-nél ez elég groteszk...de valahol spórolni kellett. Majd a többi tesztet is meg kell várni, de lehet így marad nexus 7 részemről.

(#42015) Magnat válasza Peat;) (#42014) üzenetére


Magnat
veterán

Az LG-t ismerve azon sem lepődnék meg, ha az életben nem jönne rá frissítés..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#42016) Peat;) válasza Magnat (#42015) üzenetére


Peat;)
veterán

Olvass bele a nexus7 topikba...olyan frissítések nekem nem kellenek, sokaknál újraindul, sokaknál touch pad hiba jön elő a frissítéstől, az elődnél is amiket olvasni lehetett..szeretném elkerülni. A mostani LG készülékek már alapból jól használhatóak én pont ezért reménykedtem ebben a tabletben hogy végre valami minőségit adnak ki android fronton. De csak nem jön össze egy gyártónak sem, lényegtelen hogy melyik az.

(#42017) Bozek válasza Peat;) (#42016) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én is sok mindent olvastam, de semmi gondom nincs a frissítésekkel a Nexus 7-en. Se egy újraindulás, se touch probléma. Egyedül a Google Szolgáltatások áll le sűrűn, de az kevésbé gond.

(#42018) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Samsung Galaxy Note 10.1 (N8020) notim van most, és lecserélném egy nagyobbra.
Melyik gyártó, és melyik típusa ajánlott? Minden másban elég, vagy sok is a HW.
Gyakorlatilag csak netezek vele, meg asszony néz rajta filmeket. Viszont a kijelző lehetne valamivel jobb (csoda szép, csak a fekete szint érzékeny a nézési szögre)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#42019) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Erről kinek mi a véleménye?
Érdemes megvenni?
Prestigio MultiPad 4 QUANTUM 7.85 8GB Tablet PC
itt

(#42020) laszlohu válasza a.t.t.i. (#42019) üzenetére


laszlohu
addikt

Annyiból jobb, mint a korábbi Prestigio-k, hogy 4.2 - es Android van rajta,
a felbontás viszont lehetne nagyobb, mondjuk 1280X800

(#42021) z0d1AK válasza laszlohu (#42020) üzenetére


z0d1AK
veterán

,,a felbontás viszont lehetne nagyobb, mondjuk 1280X800"
Egyrészt, mint látod, ez 4:3-as képarányú, azaz nem 16:10-es, ezáltal nem lehet 12800×800 képpontos. Másik meg, hogy ki ad ennél nagyobb felbontást 7,9"-on?
Senki. És hogy miért nem? Mert az Apple rendelt még nagy mennyiségeket, azokból nem maradt ki. Figyeld meg, addig nem lesz 7,9"-on (4:3) 1024×768-nál nagyobb felbontású kijelzővel szerelt androidos tablet, amíg az Apple ki nem adja a retina kijelzős iPad minit. Ahogy ez megtörtént, rögtön egy hónappal később már jönnek is a kínai csodák ugyan olyan felbontású kijelzővel, majd valószínűleg egy fél évvel később már a hazai piacon is lesznek ilyen modellek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42022) randras válasza z0d1AK (#42021) üzenetére


randras
veterán

Mert a mostani kínai 8"-esek is a Mini kijelzőjével vannak szerelve, én úgy tudom.

(#42023) Magnat válasza Peat;) (#42016) üzenetére


Magnat
veterán

Nexus 7-em van, szóval olvasom. Nem tudom, kik azok a sokak akinek restartol, a touch probléma is inkább elméleti, bár ha te napi szinten használsz olyan alkalmazásokat amik 5 érintést kérnek egyszerre, akkor zavaró lehet. Ellenben több mint kér évig volt P990-em, ami az LG akkori zászlóshajója volt. Na az egy bughegy volt, amin egész életre során sosem volt friss Android, folyamatosan BSOD-zett meg 10mp-es válaszidőkkel reagált. De a legfelháborítóbb az LG viselkedése volt az egészben, szóval én senkinek sem ajánlom a termékeiket.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#42024) z0d1AK válasza randras (#42022) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha nem is feltétlenül azzal (nem lehet tudni, hogy a kimaradt, vagy nem megfelelő minőségű kijelzők melyekbe kerültek bele), de szinte biztos, hogy a gyártóknak azért érte meg elkezdeni ilyen panelt gyártani, mert az Apple nagy mennyiségű rendelést adott le ilyen paraméterekkel. Pont ezért is írtam, hogy lehet sírni, hogy kicsi a felbontás, ennek ellenére nem várható változás amíg az Apple nem lép. 22-én bemutató, várhatóan akkor jön a második generációs iPad mini, azonban hogy abban lesz-e Retina kijelző, az még mindig talány. Ha igen, akkor valószínűleg 2014 elején elárasztják a piacot a retinás 8"-os androidos tabletek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42025) fateless válasza z0d1AK (#42024) üzenetére


fateless
veterán

Nagyon remélem, hogy ez nem történik meg...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#42026) laszlohu válasza z0d1AK (#42021) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot

(#42027) z0d1AK válasza fateless (#42025) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már miért nem lenne ez jó? Az iPad mini igazából egy két évvel ezelőtti hardver ha úgy nézzük. Bár hozzászoktam ehhez a felbontáshoz, sokkal szebb egy "Retina kijelző", egyes esetekben meg indokolt is lenne.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42028) fateless válasza z0d1AK (#42027) üzenetére


fateless
veterán

Attól én még nagyon remélem.

Az MTK8389 proci nagyon jó és illik a jelenlegi felbontáshoz. Ha ez megnégyszereződne, akkor már döcögősebbé válhatna a rendszer. Nekem nincs szükségem rá, ezért remélem, hogy idén még nem lesz ilyen váltás.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#42029) z0d1AK válasza fateless (#42028) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyrészt mint írtam, az Apple is TALÁN a jövő héten jelentheti be a retinás iPad minit, ha egyáltalán retina kijelzőt kap. Ha ez meg is történik, akkor is szerintem 1-2 hónap, mire kész, piacon lévő termékkel reagálja le ezt az androidos kínai piac.

És a felbontás emelkedése együtt járhat a hardver emelkedésével is. Te éppen a MediaTeket említetted. Náluk készen van a telefonokba szánt nyolcmagos SoC, amely a Snapdragon 800 natív teljesítményétől nem sokkal marad el a benchmark eredmények alapján. Az eddigi gyakorlatnak megfelelően valószínűleg érkezik majd tabletes verzió is az MT6592-ből.

Más gyártónál is készülnek az új egységek, az AllWinner is jön big.LITTLE architektúrával. A Rockchip most még hallgat, valószínek tartom, hogy ők januárban a CES-en lepleznének le valamit, mint ahogy tették ezt idén is.

Na meg az, hogy jön az új retina kijelző, az nem azt jelenti, hogy azonnal el kell dobnod neked is a már meglévő eszközöd....

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42030) laszlohu válasza fateless (#42028) üzenetére


laszlohu
addikt

Új trend is van kialakulóban, mármint a retinás felbontást át lehet állítani jóval kisebbre szoftveresen, úgyhogy
problem solved

[ Szerkesztve ]

(#42031) tjb007 válasza z0d1AK (#42029) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az, hogy küldött ki mintákat a MediaTek a 6592-ből még nem jelenti azt, hogy készen is van.
A teljesítményt meg inkább hagyjuk (a megkérdőjelezhető értelemével együtt), várjuk meg míg forgalomba kerül legalább egy ezzel a rendszerchippel szerelt modell.

[ Szerkesztve ]

(#42032) z0d1AK válasza tjb007 (#42031) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az infók alapján nyáron lezárult elvileg az MT6592 fejlesztése és ki van adva a gyártóknak, hogy készüléket is hegesszenek köré. Ez várható ugye Q4-ben.
Nyilván célszerű megvárni azt, hogy mit akarnak kihozni belőle a gyártók, mert lehet jót is, meg elgagyizni is lehet, mint tudjuk. De ez csak egy példa volt, ha már a MediaTek volt felhozva.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42033) laszlohu


laszlohu
addikt

Webshopba már felkerült egy 8 magos MTK - s telefon :

[link]

de még szerintem sokáig nem lesz kapható

(#42034) tjb007 válasza z0d1AK (#42032) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az én infóim szerint meg még mindig kell rajta dolgozniuk, azért is van akkora csend körülötte.

(#42033) laszlohu

Ez már azelőtt felkerült, hogy a MediaTek bármit is bejelentett volna. Pár alkalommal már lett módosítva a leíráson is, szóval el lehet képzelni mennyire lehet hiteles.

(#42035) Citroware


Citroware
addikt

Most készülök tabletet venni (100k körüli árkategóriában), egyelőre a számomra jobb ár/érték aránnyal rendelkező darabok csak Wifisek, 3G nincsen bennük, pedig mobilnetet szeretnék vásárolni hozzá, hogy mindenhonnan elérjem az internetet.
Nem tudom eldönteni, hogy inkább a mobiltelefonomra vegyem-e a mobilnetet és azt majd megosszam Wifin keresztül a tabletemre, vagypedig vegyek kicsivel kellemetlenebb áron olyan tabletet, ami már alapból tudja a 3G-t. Véleményetek szerint melyik a jobb megoldás? Előbbi esetben nem tudom, mennyire meríti a mobilom akksiját ez, vagy hogy lassul-e valamit a sebesség azzal, hogy egy készüléken keresztül is átfut.

Pl az Asus Memopad FHD 10-et ajánlották itt nekem, remek cucc viszonylag jó áron, de nincs rajta 3G.

Ja és mikor jön ki az új Nexus 10?

[ Szerkesztve ]

(#42036) tjb007 válasza Citroware (#42035) üzenetére


tjb007
nagyúr

A telefonról való megosztás elég szépen meríti a telefon akkuját. Ha ez nálad szempont (mármint, hogy ne merüljön le a telefonod 1-2 óra tablet használat után), akkor inkább a 3G-s modellek felé kacsintgass.

Mekkora kijelzőben gondolkodsz amúgy ?
Ha 10 hüvelykben, akkor ott van 100e forint körül/alatt a Lenovo IdeaTab S6000 és a Toshiba Excite AT10-A-103 is, de a MeMO Pad FHD 10-ből is létezik 3G-s változat is: [link]
Esetleg ott van még az alsóbb árkategóriában a WayteQ xTAB-100dci és a Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate is.

Az új Nexus 10 érkezéséről meg egyelőre nincs semmi konkrét infó, de állítólag a Nexus 5-tel egy időben kerülhet bemutatásra.

[ Szerkesztve ]

(#42037) Magnat válasza tjb007 (#42036) üzenetére


Magnat
veterán

Azért azt sem szabad elfelejteni, h lsznek olyan helyzetek, amikor a tab nincs nála v nem tudja elővenni, szóval én inkább javasolnék egy társkártyás megoldást vagy 3g képes tablettel vagy egy zseb wifivel. Utóbbi hátránya, h még egy kütyüvel több lesz, viszont több eszköz is csatlakozhat hozzá és csak 1szer kell megvenni, tehát egy esetleges új tablet vásárlásakor megint elég lesz a wifis változatot megvenni.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#42038) Fun21 válasza Peat;) (#42014) üzenetére


Fun21
csendes tag

A teszt alapján nekem egyértelműen az jön le, hogy jó kis cucc ez.

The LG G Pad 8.3 is a very cool tablet. Without a doubt, its main differentiating factor is the premium design, which is unrivaled by any other Android tablet so far. With its slim profile and high-quality materials involved in its construction, the G Pad 8.3 can easily become an object of intense desire.

Under the hood, the tablet may not be positioned on the bleeding edge of technology, it's still very powerful with its Snapdragon 600, allowing us to enjoy the Android experience in its full beauty. Well, you really have to be into LG's UI design style for this to happen, but if not, you can always get a nice third-party launcher from the Play Store and you're set.

LG has really taken the Android tablet market by surprise with the G Pad 8.3 and hopefully it'll be able to penetrate through that bubble of low-cost offerings and make itself visible for consumers. Good job, LG!

A későbbiekben lesz e rá frissítés majd kiderül, de szerintem 90 ezer környékén jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#42039) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Hali !Tudja valaki mi a különbség a wayteq xtab70qci és 700 qci között.A fusot és az androidverziót leszámítva.
Egyébként durva lenne ha 70qci nem kapná meg a 4.2-est sem mert az azt jelentené,hogy 1 darab frissítést sem kapott.Pedig réáférne.....

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#42040) randras válasza z0d1AK (#42024) üzenetére


randras
veterán

Én a felbontás (és a külső) miatt választottam a Pipo m9pro-t, igaz az majd 9 inches, szóval nekem már most is jól jött volna. :)

(#42041) IpiBcsi


IpiBcsi
tag

Sziasztok! Szeretném lecserélni a becsülettel kiszolgált, de kissé öregecske Point of View szenzitív kijelzős tabletemet egy újra. Az Overmax Quattor 10-et néztem ki, ez a kölönböző eladóknál elég szépen össze van keverve a 10+-szal. Ha jól látom, a 10-esben egy 4x1,5 GHz-es ARM Cortex-A9 Quad Core processzor, a 10+-ban pedig egy Quad Core Allwinner A31s 4x 1.2 GHz-es proci dobog. Első ránézésre a sima 10-es tűnik jobb vételnek az 1,5-ös procival, de nem tudom, nincs-e esetleg a másiknak valami olyan előnye, ami miatt mégis azt lenne érdemes választani. Ebben kérem a segítségeteket.
Teljesen univerzális használatra szánom, net, olvasás, játék, film, stb.

(#42042) tjb007 válasza Magnat (#42037) üzenetére


tjb007
nagyúr

A társkártya igénybevételéhez (ami ugye csak egy szolgáltatónál van) több mindennek is teljesülnie kell, szóval csak a részletek birtokában derülne ki mennyire járható út ez számára.
A zseb router már jobb megoldás, majd eldönti melyik út járhatóbb számára.

(#42041) IpiBcs

Ezeket inkább felejts el.
Mond meg, hogy mennyit szeretnél rá maximum szánni, mekkora legyen a kijelző, és megpróbálunk valami ezeknél jobban ajánlani. Ha mégsem tudunk, akkor marad a kettő közül a kevésbé rosszabb.

(#42043) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Tud valaki arról több infót, hogy az elvileg október folyamán megjelenő Asus T100 Bay Trail Atomos tablet mikor kerül nálunk piacra?

(#42044) davidgustavo


davidgustavo
csendes tag

Sziasztok! Egy Alcor Zest Q813i vásárlásán töröma fejemet, de többen említették, hogy a wifi írtó gyenge rajta > öt méterig jó a router közelében, ettől nagyobb távolságnál már egyáltalán nincs jel (az egyik felhasználónak). A prohardveres srácok azt mondták, hogy 10 méterre is jó volt (közötte egy fal), viszont elmaradt az első generációs Nexustól. Nos, mi az igazság? Nem kellene emiatt aggódnom? Az egyetem területén használnám (ahol az egész épület területén van wifi elérhetőség, azaz a telefonommal gond nélkül be tudom fogni, viszont attól aggódom, hogy ez a tablettel nem biztos, hogy megvalósítható lesz :S ). Tudnátok segíteni ebben? :)
Köszönöm szépen :)

The Walking Dead

(#42045) Viki84 válasza kecskebégető (#42039) üzenetére


Viki84
tag

Ezt kérdeztem már én is. [link]

Arról van valami infó, hogy a 79qci mikorra várható és milyen áron? Közben Edigitálnál megnéztem, 44900 HUF és okt. 29-re várható.

Valóban micro HDMI kimenete lesz, nem mini?

[ Szerkesztve ]

(#42046) tjb007 válasza Viki84 (#42045) üzenetére


tjb007
nagyúr

45e forint, október vége, a HDMI meg mini kell, hogy legyen, szóval ez a micro szerintem csak elírás.

[ Szerkesztve ]

(#42047) atala válasza davidgustavo (#42044) üzenetére


atala
addikt

Ilyet vettem én is. Én éppen a minap néztem mit tud a wifije. A router az étkezőben, a tablet pedig a hálóban. Közte 2 fal, és légvonalban kb. 10m. Addig jó a vétel. 1 rublika a kijelzőn. Összehasonlításképpen a telefonom, és a netbookom ugyan ezt tudja, de a nagy laptopon már 2 jel ugyan ott.
Szerintem nincs ezzel semmi baj, jó a wifije. Ahol a telódon be tudod fogni a jelet, ott ezzel is be tudod.

(#42048) IpiBcsi válasza tjb007 (#42042) üzenetére


IpiBcsi
tag

Köszi a gyors választ!
Amit elképzeltem:
- 10" körüli kijelző,
- legalább 2 magos proci
- 2 kamera
- 1/8 GB tárhely
- n-es wifi
- microSD bővítési lehetőség
- 50000 alatti ár (de inkább 40)
HDMI, GPS, 3G nem feltétel.

(#42049) tjb007 válasza IpiBcsi (#42048) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#42050) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. 1-2 hónapon belül szeretnék Tabletet vásárolni, az alábbi főbb kritériumok szerint:

Hány hüvelykes legyen a kijelző ?

Lehetőleg 9.7-10", hogy jól látható legyen a kijelző a szülőknek is.

Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni ?

Új

Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció ?

Itthon.

Mire szeretnéd majd leginkább használni ?

Nagyrészt wifin megosztott otthoni internet.

Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum ?

50-60 ezer HUF

Fontos lenne a megbízható működés, jó Wifi, akksi (üzemidő), kijelző. Ezekből ki lehet hozni valami normális ár/érték arányú, sokat tudó Tab-ot?

Köszi előre is az iránymutató javaslatokat! :R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.