Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) kisocsi válasza this is life (#33995) üzenetére


kisocsi
tag

Köszi a választ!! :R
A Modecom tabletek közül ez a legszimpibb:[link] . De az a baj,hogy nem találok róla semmi infót pro-kontra.

(#34002) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Szevasztok!

Mivel senki nem ajánlott nekem 10" körüli tabot,így keresgettem a magam esze szerint. ;)
Ezeket találtam:
-Asus Memo pad smart 10
-Lenovo Ideatab A2109
-Archos G10 101 xs
Ezek közül ti melyiket ajánlanátok?

(#34003) this is life válasza kisocsi (#34001) üzenetére


this is life
Ármester

Nem csak neked hanem nekem is,de semmi felhasznaloi tapasztalat ,emiatt ha van idod akkor inkabb varj ki vele..de lenne egy ilyen alternativa is [link] igaz dragabb ,es nem tudom itthon elerhetoe mar....

Rocsesz

Ha a fo szempont az eros hw es az ips kijelzo akkor asus,ha eleg lenne a tn kijelzo tipus ,de eros hw, nagyobb uzemido alu hatlap,magnezium vaz akkor lenovo 2109, a franciak termekerol keveset hallani,annak a "leggyenbebb" a hw resze "csak 2 mag" de cserebe billentyuzet...probalj magadban felallitani egy fontossagi sorrendet es valaszd azt amelyik legkozelebb van hozza.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34004) kateb válasza eckmester (#33994) üzenetére


kateb
tag

Hát arra már nem emlékszem, mert mindegyik modell esetében kilométer hosszúságú kódokat, varázsszavakat írtak a táblájukra. :B Tehát valami ilyesmi volt: [link], csak a 10 coll helyett 8,9 volt a táblára vésve (meg nyilván egy-két betű és szám más volt).

Megjegyzem a linkelt 10 colos Asus is bejönne a technikai paraméterei alapján, csak lehetne egy csöppnyit kisebb méretű. Az ugyanennyibe kerülő ipad mini ugyan könnyebb, viszont hiányzik belőle két fontos dolog, ami az Asusban megvan, így ha választanom kéne, akkor inkább szenvednék a 10 collal. :D

(#34005) kateb válasza Rocsesz79 (#34002) üzenetére


kateb
tag

Ezeket tegnap mind láttam, jómagam az Asust hoztam volna el. 100 e Ft.

(#34006) kateb válasza this is life (#33995) üzenetére


kateb
tag

A főoldali 7-es tablettesztet végigolvasva nekem az jött le, hogy egyiknek sem túl acélos a wifije...

(#34007) gorgocska


gorgocska
tag

Szeretnék Tabletet venni 35 ezer körül ezeket néztem ki aki vágja a témát az segíthetne melyiket érdemesebb megvenni vagy ha tud valami jó ötletet szívesen meg hallgatom.
WayteQ xTAB-70dci
ConCorde Tab SPEED 8GB tablet
Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo
Samsung Galaxy Tab2, 7.0, 36000ft ezek lennének,de ha valaki tud ezeknél jobbat írja le.Köszönöm. :R

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#34008) Mike88 válasza spileraaa (#33996) üzenetére


Mike88
senior tag

Itt is azt írják, hogy nem IPS.

(#34009) this is life válasza kateb (#34006) üzenetére


this is life
Ármester

Ha a prestigiora gondolsz akkor inkabb kozepesnek neveznem a wifijet,a concornak meg csak a novumjaban volt jo wifi. Legalabbis a kinaiakhoz merten...

Gorgocske

A felsoroltak kozul a samu !

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34010) Stephan89 válasza gorgocska (#34007) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Ment privát! :)

[ Szerkesztve ]

(#34011) spileraaa válasza nyirog (#31225) üzenetére


spileraaa
senior tag

Koszi a tesztet nagyon jo es reszletes ( es meggyozo) !

Te melyik oldalrol rendelted ?

csak egy dolog zavar
espedig
Hyundai Cute X600
ebbol van ketfajta is ?

mivel egyik oldalon szerepel az ips panel a masikon mar nem

pl itt igen :
[link]

es a tesztben is ( mondjuk a tesztben nincs emlites arrol hogy lenne ketfajta ) [link]

de a tobbi oldalakon egyik helyen sem szerepel a leirasban az ips kijelzo ( de a keszulek a kepeken ugyanugy nez ki es az ara is kb egyforma intervalumban mozog)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

vagyis
roviden a kerdes van ket fajta Hyundai Cute X600 vagy ha nem akkor hanyagsagbol maradt le az ips kijelzo tobb oldalon is vagy egyaltalan nem is ips kijelzos es az egyik oldal csak ugy oda irta

a masik kerdes pedig melyik oldalrol rendeljem meg ???

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#34012) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Kösz srácok! :R
Én is az Asus fele hajlok.
Még jó hogy elöszőr a 7" és max 40 ezreseket nézegettem és most meg kikötöttem egy 10".os 100 ezeresnél. :C
Remélem nem bánom meg!
Melyik webshopból érdemes rendelni?Gondolok itt a megbízhatóságra!

(#34013) Stiletto107 válasza Keresztapper (#33899) üzenetére


Stiletto107
csendes tag

Gyanús kicsit.
mert [itt] csak RK3066-al írják.

(#34014) ZS3NI válasza Stiletto107 (#34013) üzenetére


ZS3NI
őstag

Neked ebben mi a gyanús? azt írta a polgár, hogy van MÁR rk3188-al IS.

Ergo nyilván van belőle egy alap rk3066 verzió. Még az általad linkelt oldalon is találsz róla információt, elég ha a híreket megnézed... katt

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#34015) kisocsi válasza this is life (#34003) üzenetére


kisocsi
tag

Ezek közül érdekelne a rangsor,sok alternatíva nincs sajnos a max. 75e forintig. Mások véleményét is szívesen fogadom,elolvasom!!
Sencor Element 9.7
Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo
Lenovo IdeaTab A2109A
MODECOM Freetab 9702

9.7 col 1024×768 felbontás nem kevés? Bár láttam 10.1 col ekkora felbontást.

(#34016) kateb válasza Rocsesz79 (#34012) üzenetére


kateb
tag

Én is így kezdtem, aztán hasonlóan folytattam is. :B

Sajnos a lottó ötöst múlt héten nem én nyertem, de szerencsére viszonylag normális munkahelyem van, így kevésbé kellene árérzékenynek lennem tabet kérdésében. Viszont van itthon 3 asztali pc, két laptop, ezért a tablet tényeg csak úri huncutságnak tűnhet és a "pénzügyminiszterem" furcsán néz rám, hogy megint minek egy számítógép, ami ráadásul drága is. Tehát ezért némi időt kell fordítanom az ár-érték arány témakörére is, hogy indokoljam majdan a sok nullát a számla végén. :D

Legfőképp persze azért kell tablet, mert a munkaköröm a számítógéphez köt, 8 órát ülök előtte, majd hazaérkezvén ismét a pc előtt csücsülök még vagy 3-4 órát. Ez a derekamnak épp elég szokott lenni az agyamnak meg még nem, így fekve folytatnám, de a laptop ehhez már nem jó. Nehéz is, meg a hasamra téve a billentyűzet kezelése sem túl optimális.
Ezt a gondomat látom megoldódni egy tablet képében. Hogy ne kelljen apróbetűst olvasni a kis kijezőn, ezért a képet kilökném egy 32 collos tv-re (ehhez kell ugye a hdmi feltétlen).
Hogy a végén melyik ketyerét veszem és mennyiért, azt még nem tudom, de legkésőbb nyár elejére be szeretnék gyűjteni egyet.
Addig meg keresem az optimumot.

(#34017) this is life válasza kisocsi (#34015) üzenetére


this is life
Ármester

1 lenovo ideapad 2109 ami a hatranya az a tn panel,elonye ellenben a tegra3 ,markas gep es nem csak egy brandelt kinai...
2 prestigio multipad ultra duo mert ismertebb,tobben hasznaljak mint az alabbi kettot,a prestigiok a tapasztalatok szerint viszonylag gond mentesek.
3-4modecom 9.7, sencor elements 9.7 modecom es a sencor tabletekrol nem nagyon van info..

De ebbol a negyesbol meg ha csak tn paneles is de a lenovot vennem,sot amikor az enyemet csereltem es lett volna az uzletben meg is vettem volna. Mert nagy ceg nem csak neves hanem jo termeke megfelelo supporttal.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34018) .DLL


.DLL
veterán

Ainol Aurora II vagy Crystal a jobb választás? Csak átfutottam a topikot, még mikor a Crystal megjelent ilyet rebesgettek, hogy ez a tökéletesített Aurora II lesz. Ez mennyire jött be, milyen bugok, gyermekbetegségek szoktak előfordulni?

Ez az MWA kijelző amit a Crystalnál írnak, milyen? IPS szintű képminőséget ad?
Fényerőben melyik modell erősebb? (akinek van tapasztalata vele pls. írja meg)

Ezen kívül innen: skrint.hu, illetve innen: androidvasar.hu mennyire érdemes rendelni, vagy akkor már inkább közvetlenül a távolkeletről?

És még egy: Nextbook Premium 7 SE ez elég szimpatikus, de a kijelzője kérdéses. TFT-ből is létezik normális, de nem engedik bekapcsolni a boltban, rendelkezik valaki ilyennel?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#34019) Chaser válasza .DLL (#34018) üzenetére


Chaser
titán

Crystal. Itthoni rendelgetős boltokat felejtsd el. Nem tartanak készleten, elküldöd a pénzt és ideális esetben pár hét, sok hét után megkapod a gépet mintha magad rendelted volna. Garancia ugyanúgy kinn lesz, a "bolt" nem vállal semmit. Apróbetűs részt olvasd el.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34020) kateb válasza kisocsi (#34015) üzenetére


kateb
tag

Modecomból akkor inkább már a 9704-es, szerintem. Persze ha belefér...

Ez már tetszene nekem is: a képaránya 4:3, felbontása ~2000x1500, akksija 7500-as, előlapi kamera 2 mp ( a hátsó 5, de az szvsz felesleges). Kb megvan benne minden, ami nekem kéne. Ha ezt 8 collban is kihoznák...
Van 8-as is, csak az még az 1. generációs ips-el. Jó lenne egymás mellett látni a kettőt, vajon a több, mint 2x-es pixelsűrűség mennyit jelent a gyakorlatban.

(#34021) z0d1AK válasza kateb (#34020) üzenetére


z0d1AK
veterán

8"-os magas felbontású kínai tableteket felesleges egyelőre várni. Ha az Apple kiadja az iPad Mini második generációját Retina kijelzővel (valószínűleg ősszel), majd utána 1-2 hónapon belül kezdenek csak el szivárogni az arra a kijelzőre épülő kínaiak.

Esetleg a szélesvásznú, nagyobb felbontású panelekre lesz még lehetőség hamarabb, mint a 8"-os 1280×800 pixeles panel, ami a Galaxy Note 8.0-ban is van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#34022) .DLL válasza Chaser (#34019) üzenetére


.DLL
veterán

Igen azt olvastam, hogy ők csak egy plusz láncszem a rendszerben, mégis valamilyen szinten szimpatikus volt. De akkor ezt elfelejtem.

Kijelzője milyen (erről az MWA megoldásról még nem hallottam)? Wifi-je stabil?

(P.H.)

(#34023) Mezcal válasza .DLL (#34022) üzenetére


Mezcal
addikt

MWA közel olyan jó, mint az IPS.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#34024) spileraaa válasza Mezcal (#34023) üzenetére


spileraaa
senior tag

itt maskep irja :

[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#34025) this is life válasza spileraaa (#34024) üzenetére


this is life
Ármester

A pontosabb megfogalmazas az lenne hogy a tn-nel,sokkal jobb de az ips-nel azert lathatoan gyengebb kepessegu kijelzo,aminek a betekintesi szogei rendben vannak,nincs szin invertalodas sem,de a megjelenito szinei alulmaradnak az ips-hez kepest ....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34026) Tim82 válasza spileraaa (#34024) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mintha MVA paneleknél nem lenne ugyanúgy minőségi szórás, mint az IPS-eknél... Amúgy ne tekintsünk egy kínai tablet két változatáról készült bemutatóvideót mérvadónak két paneltípus általános összehasonlításához (ami ráadásul meg sem tekinthető).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34027) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
először is bocs, ha rossz helyre írok!
prestigio multipad 8.0 pro duo tablet kapcsán érdeklődnék. androidhoz nem igazán konyítok, most próbálkozom ismerkedni vele.
rögtön problémába is ütköztem
android 4.0. rendeszer van a táblán, most délután indítanám, de csak a bekapcsolás utáni képet hajlandó mutatni, semmi egyéb.
reset gomb után se semmi, on+(volume-) nyomásra semmi, hozzáértőktől kérdezném, hogy esetleg hogyan lehetne életet lehelni bele?
köszönöm szépen előre is!
üdv.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#34028) spileraaa válasza Tim82 (#34026) üzenetére


spileraaa
senior tag

ok en csak most ismerkedek a tabletekel es a kijelzokel vagyis ugy irtam mind egy laikus

hanem ez a Hyundai Cute X600 nagyon boszant hogy most ips paneles vagy sem mivel itt nem irja
[link]

de itt mar igen [link]

vagy max 100 $ milyen ips vagy mva kijelzos tabletet tudtok ajanlani ?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#34029) kateb válasza z0d1AK (#34021) üzenetére


kateb
tag

Hát őszig nem szeretnék várni.

Majd az lesz, hogy a közeljövőben megveszem a 9,7- est, esetleg a 8-ast, aztán ősszel a magas felbontású 8-ast, emezt meg átpasszolom valakinek családon belül. Ki fog ez szépen alakulni, már látom...

[ Szerkesztve ]

(#34030) this is life válasza peestike (#34027) üzenetére


this is life
Ármester

A hangero fel + bekapcsolasra se csinal semmit sem ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34031) peestike válasza this is life (#34030) üzenetére


peestike
senior tag

arra sem csinál semmit :(
az az érdekes, hogy töltőre dugtam, töltést jelző led világít pirosan, ha egy pillanatra megnyomom az ON gombot, akkor a töltést jelző kis elem a képernyőn megjelenik, mintha tökéletes lenne. de a boot menüt nem tudom előcsalni sehogy.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#34032) Chaser válasza .DLL (#34022) üzenetére


Chaser
titán

Az enyémnek nem volt szégyenkeznivalója, más se panaszkodott. Jó a Crystal, csak tré a $...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34033) hbala


hbala
aktív tag

Myaudio hírek és egy jó akció: [link]

(#34034) tablet_elado


tablet_elado
csendes tag

Találtam egy ilyen tabletet:
Sencor Element 10.1

A paraméterei alapján nekem úgy tűnik, hogy nagyban veri társait, ráadásul meglepően mindössze 51.900 Ft-ba kerül.

10,1" IPS kijelző
1280X800 felbontás
8000 mAh akkumulátor
16 GB memória
HDMI
2 év garancia

Ezek mind nagyon jól hangzanak, de valamiért mégsem esik szó sehol erről a táblagépről. (Vajon miért?) Van esetleg valakinek tapasztalata?

Ebben az árfekvésben ezt találtam a legjobbnak/legolcsóbbnak, de mondjuk lehet ezek az ígértesen hangzó számadatok megtévesztenek engem. Ennyiért érdemesebb valami ismertebb márkát beszerezni? És ha igen melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#34035) this is life válasza tablet_elado (#34034) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg ez lenne a sencor [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34036) .DLL válasza Chaser (#34032) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm!

Fényerőben milyen, van összehasonlítási alapod? Sokszor használnám nappal, utazás közben, szabad téren.

(P.H.)

(#34038) Predator2


Predator2
addikt

Helló

7"-os tabletből melyik a legolcsóbb ami netezésre és Angry Birds-re alkalmas?

Illetve 7"-os ból melyik a jelenleg best buy?

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34039) tjb007 válasza Predator2 (#34038) üzenetére


tjb007
nagyúr

GHOO Tablet 7000S

"7"-os ból melyik a jelenleg best buy?"

Melyik árkategóriában ?

(#34040) Chaser válasza .DLL (#34036) üzenetére


Chaser
titán

Már nem emlékszem, télen volt nálam. Veszel rá egy matt fóliát és megoldva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34041) kkdesign válasza kkdesign (#33983) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hali, az előző kérdésemre fontos lenne a válasz, plss valakii...

(#34042) gonger válasza Predator2 (#34038) üzenetére


gonger
senior tag

egy érdekes CIKK a témába vágóan.
Prestigio Pro Duo a legajánlottabb vétel. Érdekes, hogy lenyomja az írók szerint is a Wayteq dci70-et is, de végigolvasva megint úgy tűnik, hogy a márkás tesókhoz képest mindnél kompromisszumot kell vállalni :-(

(#34043) Chaser válasza gonger (#34042) üzenetére


Chaser
titán

Mintha egy nexus7-nél nem lenne kompromisszum. Se SD bővíthetőség, se HDMI. A rencer' maga biztos jobb/stabilabb, 2x áron az a minimum és persze alapnak mondható dolgok nincsenek benne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34044) violentSt válasza gonger (#34042) üzenetére


violentSt
tag

kompromisszum szvsz uzleti szempontból fontos
hisz ha kiadnak egy minden jóval telepakolt hibátlan darabot nem igen fogod egyhamar lecserélni
így viszont valaminek mindig érezheted a hiányát (még ha sosem használtad ki akkor is - én pl a hdmi-hez ragaszkodtam - cseréltem - azóta 1x volt kipróbálva :) )
és találsz egy plusz érvet amivel ráveszed magad az újjabb cserére
valamint az egyes emberek igényei sem egyformák, én pl, nem fizetnék 100db ezrest ki egy minden featurrel telepakolt kűtyűért, ha úgy sem használom ki (pl. NFC, BT, HDMI, 3000x2000-es felbontás stb)
pláne ha fele annyiért találok a saját igényeimhez mérten megfelelőt...
nyilván ezért próbálnak lefedni minden igényt a kölonboző variánsokkal...

[ Szerkesztve ]

(#34045) this is life válasza hbala (#34033) üzenetére


this is life
Ármester

Azert a myaudiot nem mernem ajanlani,szerintem csak mazoistaknak valo :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34046) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy 7"-os táblagépet. Nagyobb részt netezésre, facebookra használnám. Filmezésre utazás közben.
Max 40ezer ft-ot költenék rá. 2mag,1giga ram,ips kijelző, hdmi, az utazás miatt bírjon ki filmezéssel 5 órát nagyjából ( ennyit utazok egy úton általában).
Előre is köszönöm a választ.

Üdv!

(#34047) finecsa


finecsa
tag

A Wayteq xtab-70dci az MM-ban online vásárlással, ingyenes kiszállítással most 29.999Ft.

[ Szerkesztve ]

(#34048) Predator2 válasza tjb007 (#34039) üzenetére


Predator2
addikt

Olyan 30K Környékén.

GHOO Tablet 7000S a filmeket hogy "bírná"?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34049) Abri


Abri
aktív tag

Hy all

7" tabletet szeretnék az alábbi igényekkel:

- daul proci
- első-hátsó kamera
- sim kártyát tudjon fogadni a mobilnet miatt, vagy ez annyira nem lényeges?
mondjuk kitudom váltani egy stickes mobilnettel?
- wifi

tudnátok írni egy pár tipust?
ezen a téren nem vagyok annyira jártas.

előre is köszönöm
Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

(#34050) finecsa válasza Predator2 (#34048) üzenetére


finecsa
tag

A Ghoo Tablet 7000s pl. a 720p filmeket simán viszi.
Most 17990Ft a SpeedShop-ban, 2 év gari, ingyen kiszállítás.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.