Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) FollowTheORI válasza Zoleee83 (#35050) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A One X hatás volt ez szerintem inkább. Volt egy kimutatható technikai előny. :)

De majd kiderül idén mi lesz a szitu. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35052) Wesder válasza krx21 (#34936) üzenetére


Wesder
félisten

PS5: 3200x1800=5.760.000 Pixel
XSX: 3840x2160=8.294.400 Pixel

Akkor ezt még szorozd be 60-nal hogy megkapd a màsodpercenkénti pixelszàmot, ami:

PS5: 345.600.000 Pixel/màsodperc
XSX: 497.664.000 Pixel/màsodperc

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35053) belan válasza FollowTheORI (#35048) üzenetére


belan
addikt

Az már platina volt psn! A plague. Wesder ez matek nem semmi. ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#35054) Wesder válasza belan (#35053) üzenetére


Wesder
félisten

Csak hogy làssa hogy az a "minimàlis különbség" +2.5millió pixel/képkocka

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35055) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#35050) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ezt nem tudom ki számolta ki és mibōl, de valahogy nem ülnek nekem a számok :DDD
2020 konzol marketshare: ha xbox 40% akkor a nintendo és a sony a 60-at ossza el egymás között?! :DDD úgy,hogy a ps4 minimum! 1:2-höz ment, a ps5 is...a nintendo pedig mióta megjelent azóta jön,mint a talajvíz (már minimum utolérte a one-t)
erre a pdf-re kiváncsi lennék,hol találom? :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#35056) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#35055) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tippelek: a Switch nincs benne, mert handheldként tartják számon. Szóval csak az Xbox - PS eladásokat nézik.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#35057) belan válasza Wesder (#35054) üzenetére


belan
addikt

Jó csak azért írta minimális, ps felhasználók meg ne kövezék. ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#35058) ttwepinefrin válasza EmThor (#35003) üzenetére


ttwepinefrin
tag

+1, ezért csatlakoztam én is a táborhoz.

(#35059) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#35055) üzenetére


Zoleee83
addikt

Pedig egyszerű logika, kivették a Nintendo-t az egyenletből, és a két nagy közötti eloszlást vizsgálták...
Sony: 60.71°% + MS: 39.29% = 100% ?
Pedig én nem annyira voltam jó matekból. :D

@Bad Pritt - Ott a pont! ;)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#35060) ρσгτσ válasza hombre[EU] (#35055) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Csak a PS és az Xbox eladásokat tárgyalja az a cikk.

Én beillesztettem az első mondatot a Google-be és kihozta az első találatra. Mert amúgy nálam sem stimmelt. :D Kíváncsi voltam a teljes cikkre.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#35061) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#35056) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja úgy :) nintendót kihagyták, az xboxhoz meg hozzászámolták az aktív 360-okat is? :D valahogy nem állt össze a kép. én console market share-t olvastam, nem X vs. Y-t

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#35062) toompa válasza AssAssynn (#35049) üzenetére


toompa
őstag

Sosem kötöttem még ilyet, de tudtommal azokat biztosítókkal kötik. Ha összetöröd, azt is fizetik vagy bármi más baja van.
Jó dolog, de én sosem tartok meg évekig egy konzolt. Jön egy frisebb verzió, akkor csere.
Szetintem mindegyik jó, ha szükséged van rá.
Lehet hogy mindenhol ugyanannál a biztosítónál kötik. Nem foglalkoztam még vele.

(#35063) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#35061) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Nintendót én is kihagynám, az eladások jelentős része az only handheld verzióból származik.

Amúgy ez a 60-40 reális lehet a két nagy konzol között a generáció végére.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#35064) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#35061) üzenetére


Zoleee83
addikt

Akkor olvasd el még egyszer, első mondatban: "next-gen console sales". :)
"It appears that Sony has a significant lead in next-gen console sales against Microsoft. So far, the PlayStation 5 moved almost twice as many units as the Xbox Series X|S."

@Bad Pritt - Oké, az elmúlt 2 évről szól, viszont az eloszlás a 60:40 már a next-genre utal, ha végigolvasom a cikket, és egyértelműen ki van hagyva a Nintendo. Sony vs. MS.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#35065) AssAssynn válasza toompa (#35062) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm a választ. :R
Mert már most lehet frissebb verzióra számítani ezekből a SS/SX konzolokból?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#35066) Bad Pritt válasza Zoleee83 (#35064) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

#35050-es kommented nem írja, hogy next genről lenne szó, az elmúlt 2 évet veszi figyelembe.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#35067) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#35063) üzenetére


hombre[EU]
veterán

hát azért egy 40 millió elpattant a switch lite-ig szóval ez így nem állja meg a helyét...és a switch egy konzol (ami handheld is) tehát ott a helye...na mindegy azt hittem ez valami adat, nem valami cikkecske :)
egyelōre a kettō között az fog dönteni,hogy melyik tud összerakni többet :D persze a végén majd beáll az erōsorrend

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#35068) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Februári gwg? [link]
Megint gyenge hónap lesz..

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#35069) Wesder válasza hombre[EU] (#35067) üzenetére


Wesder
félisten

A Switch egy TV-re köthető kézikonzol. Elsődleges feladata a hordozhatósàg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35070) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#35067) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Adat ez is, máshol is lehozták máshogy megfogalmazva.
De azóta már a Lite eladásai is beleszámítanak és abból is csomó elmegy. Ha egy össz listát nézünk bele kell rakni, mint anno a PSP, 3DS meg Vita is szerepelt eladási statisztikákban, de ha csak home console-t nézünk, akkor rezeg a léc a Switch alatt.

Amúgy számomra érdekesebb adat lenne az eladott konzolok/szolgáltatás előfizetők aránya, itt tuti, hogy magasan vezet az Xbox.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#35071) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Továbbra is elkapkodnak minden PS5-öt és Xbox Series X-et az egyik legnagyobb videojátékos üzletlánc polcairól[link]
:U Hihetetlen durva szar a helyzet.Örülök hogy nem adtam el ps4em és sikerült lecsapnom egy XSXre.

[ Szerkesztve ]

(#35072) FollowTheORI válasza icemad (#35068) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem rossz pakk ez azért, főleg ha valaki most kezdte a konzolosdit. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35073) hombre[EU] válasza icemad (#35068) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ott a lost planet2...abban dínók vannak, már nem lehet gyenge :D

Life, Uh, Finds A Way

(#35074) FollowTheORI válasza ProEvoFan (#35071) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hét év alatt meg a covid miatt kicsit ki vannak éhezve az emberek. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35075) Zoleee83 válasza Bad Pritt (#35070) üzenetére


Zoleee83
addikt

PS5: 4,480,728
Switch: 2,659,582
XSX|S: 2,401,386

Looking at the marketshare through six weeks, the PlayStation 5 currently leads. The PS5 has a 46.9 percent marketshare, the Switch sits at 27.9 percent, and the Xbox Series X|S at 25.2 percent.
Nem a legjobb stat,VG Chartz, de ez van. :)
Én is biztos vagyok benne, hogy szolgáltatást/aktív online felhasználót tekintve toronymagasan győztes a MS.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#35076) toompa válasza AssAssynn (#35065) üzenetére


toompa
őstag

Most XSS-t vettem, de előtte PS4 volt.
Abból volt nekem fat, aztán jött egy halkabb fat, aztán slim, aztán pro. Aztán a pro-ból is jött egy halkabb verzió. :)
Kis ráfordítással mindig cseréltem.
Ha csak az One gépeket nézed, volt belőlük pár válrozat.
Biztos nem mostanában, de nekem a 2 év gari elég. Utána biztos cserélek.

(#35077) oriic válasza belan (#35043) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remélem fülessel tolod. (Csak azzal szabad! Na jó inkább csak extrán ajánlott :D)

Live-Die-Respawn

(#35078) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#35070) üzenetére


hombre[EU]
veterán

hát az biztos...ha drasztikusan nem drágul meg a gpu akkor szerintem a series gépek között a 70+%-ot is elérheti. fōleg miután majd pár év múlva beindul a saját gyártású tartalom

Life, Uh, Finds A Way

(#35079) prokxy válasza FollowTheORI (#35072) üzenetére


prokxy
veterán

Ne is mondd, kapkodom a fejem mivel toljam. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#35080) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalos, hogy emelkednek a GOLD árak:

- 1 hónapos tagság $9.99 -> $10.99
- 3 hónapos tagság $24.99 -> $29.99
- 6 hónapos tagság $39.99 -> $59.99

Kivéve ha hosszabbítasz:

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#35081) Norb79 válasza oriic (#35080) üzenetére


Norb79
őstag

6 havit megemelik rendesen, nem nagyon éri már meg így a hosszabb időszak. :(

(#35082) MrPeekaboo válasza Bogyi007 (#35041) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Tegnap délelőtt olyan 11 után sikerült, de úgy, hogy mostmár készletértesítő sincs, csak éppen ránéztem az oldalra és akkor éppen volt. Gyorsan indítottam a chat-et, bemásoltam az előre megírt szöveget, aztán vártam, de miközben folyt a lassú rendelés már nem volt készlet. Mondtam is az ügyintézőnek, hogy szerintem ebből megint nem lesz semmi, mert múltkor is ez volt, de megnyugtatott, hogy most ez tuti lesz. Hát addig nem vettem annak, amíg 2 óra múlva kaptam egy SMS-t, hogy valami más eszközt is csomagolnak nekem (új kábelmodem lett végül), aztán ma reggel már a GLS üzenete jött, hogy hozzák. Kb. 2.5 hónapig próbálkoztam és mostanra sikerült rendelni. Ezt nagyban akadályozták a webhibák, évvégén leadott de törölt igénybejelentés, chat-es rendelés sikertelensége. Remélem innen már csak jó dolgok fognak történni. :-)

(#35083) hombre[EU] válasza oriic (#35077) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a project marát én csak az audio miatt várom :D ezek a perverzek ott fognak suttogni a füledben :D

Life, Uh, Finds A Way

(#35084) pzstm válasza oriic (#35080) üzenetére


pzstm
titán

még egy plusz érv a GPU mellett/GPU terelés felé.

így elmondható hogy a GPU ingyen van kb :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35085) FollowTheORI válasza hombre[EU] (#35073) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem Turok azért ettől még... nem "olyan" dínók azok. Szerintem jó kis game, persze az első rész volt az igazi ebből is, mint a Dead Space-ből. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35086) Madoc válasza oriic (#35080) üzenetére


Madoc
veterán

Hát tekintettel arra hogy ezért az árért mit adnak. Elég szar. Odaát legalább az ingyenesekhez nem kell ps+.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#35087) hombre[EU] válasza oriic (#35080) üzenetére


hombre[EU]
veterán

meanwhile gamepass ultimate 50€/6hó :DDD egyszerūbb lenne lelōni az egész goldot

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#35088) l.skywalker válasza oriic (#35080) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én inkább azt látom ebben, hogy tényleg kivezetik a Gold-ot. Az 1 havi ára alig nő, viszont a több havi csomagoknak elveszik a kedvezményét. Alig pár dollárt spórolsz azon ha 3 vagy 6 havi csomagra fizetsz elő. Kicsit olyan érzete van, mintha azt akarnák, hogy ne fizess elő hosszú időre.

Úgy érzem lassan bezárul a Gold-GPU kiskapu... :S

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#35089) l.skywalker válasza vonSux (#35034) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nincs semmi gond. Egy kérdés maradt. Mi az az XS? ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#35090) l.skywalker válasza icemad (#35068) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ellenben 5 játékot adnak. Ez a Dandara a legviccesebb, mert jövő héten az Epic-en is ingyenes lesz PC-re :W

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#35091) pzstm válasza l.skywalker (#35088) üzenetére


pzstm
titán

GPU felé terelik a népet egyértelműen. Semmi meglepő. Beleveszed hogy GPU-ban Xcloud is ott van, akit érint még a PC-s vonal is akkor a GPU az ingyenes és a gold semmilyen szinten nem opció. Akkor sem ha a megjelenő exkluzívokból é bekerülő játékokból évente csak 2-3t játszol/próbálsz ki :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35092) oriic válasza l.skywalker (#35089) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy iPhone. ;]

Amúgy adom amit mondasz, simán lehet, hogy egy éven belül tényleg kivezetik GOLD-ot. (Ez az egész ugye azzal kezdődött, hogy eltűnt az éves előfizu)

Live-Die-Respawn

(#35093) Baltazár123 válasza Zoleee83 (#35075) üzenetére


Baltazár123
senior tag

A switchet én külön számolnám, mert szerintem alig van ember, akinek csak az van, mint konzol. Kiegészítő konzolnak veszik, szerintem. Legalábbis akiket én ismerek és van switch, ott mindenhol van fő konzol. A switch nem igazán veszi el a levegőt se a ps5 se a series elől.
Az meg most nem igazán releváns, hogy mennyit adnak el, mert mindent eladnak, amit legyártottak. Tehát most korlátos a kínálat. Akkor kéne megnézni újra, ha már viszonylag szabadon hozzáférhetőek a konzolok vagy maximum 1-2 hetes várakozással.

(#35094) vonSux válasza l.skywalker (#35089) üzenetére


vonSux
őstag

Pici easter eggeket szórtam el a saját szórakoztatásomra :B. A nagyobb tesó jön hozzám, bár már a Halo is a kanyarban lenne hozzá.

(#35095) DonDennis válasza Bogyi007 (#35022) üzenetére


DonDennis
senior tag

Köszi a híreket nekem is válaszolt a KV, nekem mondjuk nem voltak ilyen informatívak, de ha a mostaniból a dec 6.-7. előtt rendelők kaptak akkor itt a februári szállítmányból nem lesz már konzol a január első hetében rendelőknek, jó eséllyel március lesz az.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#35096) icemad válasza Baltazár123 (#35093) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én vagyok az élő ellenpélda... Volt itthon egy one s és one x, vettem mellé ps4 pro-t kiegészítő konzolnak. :D Switch is jó lenne, de piszok drága, játékokról meg ne is beszéljünk...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#35097) DaveHutt válasza oriic (#35080) üzenetére


DaveHutt
őstag

Elég nagy parasztság ezt meglépni, miután mindenki bevásárolt friss, ropogós nextgen konzolból.

Azért nyugtassatok meg, hogy a feltöltőkártyás biznisszel még járhatok jól, ha jövő áprilisban lejár a GPU-m.

(#35098) FollowTheORI válasza DaveHutt (#35097) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy eddig se, ezután se garantált semmi. :)

A többit a jósgömb topicba kérdezd. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35099) RudY válasza DaveHutt (#35097) üzenetére


RudY
addikt

Akinek van érvényes és folyamatosan tartja az előfizetést, annak nem változik az ár, de ők maguk is azt javasolják, hogy kombózz akár 3 évnyi GPU-ra.

So, what does this mean for you?

If you’re an existing online 12-month or 6-month Xbox Live Gold member, there’s no price change. If you choose to renew your membership, it will renew at the current price.
The price of a 1-month Gold membership is increasing $1 USD and the price of a 3-month membership is increasing $5 USD or the equivalent amount in your local market.
If you’d like to upgrade your Gold membership to Xbox Game Pass Ultimate your remaining Gold time will also convert directly to Ultimate (up to 36 months). For example, if you have 11 months of Xbox Live Gold now, and you upgrade to Xbox Game Pass Ultimate, those 11 months convert to 11 months of Ultimate at no additional cost.

(#35100) AssAssynn válasza toompa (#35076) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi, akkor meggyőztél, hogy elég a gyári gari. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.