Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Apophis


Apophis
őstag

Miért kéne 4-5 hónap béta? Simán lerendezik 1-2 alatt is, akár már októberben jöhet a kieg, november a legreálisabb. Semmiképpen nem fogják jövőre halasztani.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#15202) sasa311 válasza Apophis (#15201) üzenetére


sasa311
veterán

és mire alapozod ezt a bölcs állítást?
A BC closed betaja is 4 hónap volt

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#15203) Apophis válasza sasa311 (#15202) üzenetére


Apophis
őstag

Az a BC volt, nulla tapasztalattal. Ez a kieget már olajozottan működő csapat gyártja, gyakorlatilag minden terület, fejlesztés készen van, csak finomhangolni kell, amire bőven elég 1-2 hónap béta (ráadásul nem arról híresek, hogy mindent átszabnának, gyakorlatilag a pre-alfa 80%-a érintetlen marad). A kontent már most elfogyott, a lényeges aréna bajnokságok lefutottak, SWP-t a jobb guildek hamarosan farmolják. Berakják a WotLK talenteket mondjuk augusztusban, az még lefoglalja a népet egy hónapra. Üzletileg is november vagy december vége lenne ideális az ünnepek miatt.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#15204) Wolverine válasza Apophis (#15203) üzenetére


Wolverine
félisten

Azért nem ilyen egyszerű. A legutolsó closed beta patchnote szerint a cap 77 és minimum két zóna nincs megnyitva (bár BC is kijött 3 teszteletlen területtel)... A balance tesztelésére kell némi idő - és szerintem annyit hagyni is fognak, mint legutóbb.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15205) Apophis válasza Wolverine (#15204) üzenetére


Apophis
őstag

A Blizznek nem fontos a balance (a 3v3 miatt az az érdeke, hogy kevés, maximum 15-20, profi szinten is működő setup legyen), a kieg egyetlen valódi célja tapasztalatszerzés a készülő nextgen MMO-hoz, ez egészet ez alapján építették fel. A finomhangolásban pedig nem a closed bétás noobtömegek segítenek (az ő feladatuk stress test és bugkeresés), hanem a maroknyi profi. Egyébként az egész kieg sokkal előrehaladottabb állapotban van, mint 2 éve a TBC.
Bár én elég elfogult vagyok, várom már a resetet, nem bánnám, ha szeptemberben kijönne.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#15206) CactuS válasza Apophis (#15205) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem hiszem, hogy a valódi célja a tapasztalatszerzés lenne. Legfőképpen azért nem, mert ha nem virít valami nagyot (amitől nem félek, a blizzard habár kevés eredeti ötlettel áll elő, a kivitelezéssel nem nagyon volt eddig gondja), akkor elég sokan el fognak vándorolni amikor a warhammer megjelenenik. Muszáj lesz adnia valamit, ami leköti a régebbi játékosokat. (Egyébként az általad noobtömegnek nevezett embereknek olykor többet számít a véleménye, mint annak a maroknyi profinak. Hogy ez jó e vagy sem, az nézőpont kérdése.)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15207) sasa311 válasza Apophis (#15203) üzenetére


sasa311
veterán

Pedig szerintem nem fog. De ha össze akarjuk hasonlítani a BC-t és a WoTKL-ot.

wotkl: +10 szint, BC szintén +10 szint, ez megegyezik.

A BC kijött gyk. egy ~0 PVE contentel (kara + maggi + gruul + heroicok), amiből mint tudjuk gruult hetekig húzták, hogy megölhetetlen legyen, HC-k annyira unbalanced voltak, hogy embertelen, lassították a népet PVE-be ahogy lehet, hogy ne kelljen SSC/Tk-t megnyitni.
Wotkl remélem azért ennél már normálisabban előadott PVE contentel fog kijönni, mert a BC ilyen szempontból kabaré volt.

PVP terén BC-be jött kőkemény 1 (!!) db új BG és sluszpassz. Wotkl-ba is bejön az új BG + 2 outdoor PVP only terület + pusztítható fegyverek/épületek + új aréna. Ez ugye szemmel láthatóan jóval több munka, mint egy EOTS-t összedobni 2 délután.

BC-be jött 2 új faj, nulla új kasztal. Emellé preBChez képest behozták még az SP-t és a Cement sámánt és feral druidát, mint raid képes talentet, a többiek maradtak a régi helyükön. (ugye elem sámán, retricsicska, panzerkin és társai mind mind jóval később ugrottak a képbe).
Wotkl-ba bejön MINDEN klassznak kb egy radikálisan új talentfa (ugye BC-ben annyira nagyon durva változtatások nem voltak a talentekbe, ha nagyon lezser lennék azt mondanám, hogy hozzábiggyesztettek minden talentághoz még 3 skillt), ami teljes átdolgozást igényel az összes klasszon. Ahogy én kiveszem ez élből kb dupla annyi munka, mint a BC-ben. Ezen felül bejön egy teljesen új klassz a deathknight, ami legalább annyi munka, mintha 2-3 klasszt átdolgoztak volna teljesen (BC-ben ugye volt az elegáns sámán-pala csere).

Itemizáció nyilván kb ugyan annyi munka lesz wotklban is mint BCben volt (bár remélem jóval igényesebb lesz és akkor meg több).

Tehát most ott tartunk, hogy PVE-be több dolguk van a WOtkl-al a blizzeseknek, PVP-be lényegesen több dolguk van, Klassz blancba is lényegesen több dolguk van és egy új klasszal is kell foglalkozniuk, ami nem kis móka egy 3 éves szarrá balancolt játékban.

A tapasztalat a BC-ből maximum annyiban segít, hogy teljesen vakvágányra nem fognak futni a fejlesztésekkel, de ezzel maximum időt spórolnak, de nem gyorsítják fel az amúgy jóval több bevállalt munkát.

A BC-ben még van annyi szufla, hogy kibírja év végéig.
PVE téren KJ-t még kb 60-70 guild ölt, blizz többször mondta, hogy endgame contentet elérhetővé szeretnék tenni a kevésbe HC játékosok számára is (ergo még SWP NERF nem is érkezett, de majd gondolom SW radiance le fog esni egy idő után)
S4 épphogy csak elindult, legalább annyi ideig tartják az S4-et amíg az 1700-as ratingen tengődő átlagplayer is kiveszi ami tud 400 pontjával hetente.
És ha mindez már megvolt mindenkinek akkor fogják berakni a wotkl talenteket amivel még elszórakozik a nép 1 hónapig.

Üzletileg meg kétségtelen, hogy karácsony vagy közvetlen karácsony előtt lenne a legideálisabb, de BC is januárba jött aztán mégis bombasiker volt, szerintem blizz már leszarja az időzítést.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#15208) CactuS válasza sasa311 (#15207) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért az időpontokra a Blizzard már régóta tesz. A legtöbb új játékukhoz (Dió3,Sc2) ugyanaz a dátum szerepel: "When it's done" :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15209) Wolverine válasza Apophis (#15205) üzenetére


Wolverine
félisten

Én is olvastam a FS-os elemzést véletlenül, de ez nem jelenti azt, hogy egyetértenék vele :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15210) Viktor77 válasza Apophis (#15205) üzenetére


Viktor77
titán

Csak ne jöjjön szeptemberben. Jó lenne kieg elött SWP-ben 2-3 boss-szal beljebb lenni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15211) Viktor77


Viktor77
titán

Na, kiváncsi vagyok, van-e itt makrószakértő. :)

#showtooltip Cleanse
/stopcasting
/cast [target=mouseover] Cleanse

Ez egészen a patchig működött. A Pitbullban be van állítva, hogy csak az általam leszedhető debuffok jelenjenek meg a raidframe-en, így az egeret valaki fölé vive, és benyomva a makróhoz tartozó gombot, megszakította az aktuális kasztolást és Cleanse-eltem egyet. Most csak megszakad a kasztolás, és csak másodszori megnyomásra dispellelek.

Utánaolvasgattam, több helyen azt írják, hogy a gcd miatt nem megy. De patchig működött, és ebben nem történt változás (szintén utánaolvastam).

Nem szeretném feltenni a Decursive-ot, úgyis a raidframe-et bámulom egész raid alatt, nem kelljen még másik kockahalmazt is néznem.

Tud valaki megoldást?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15212) Wolverine


Wolverine
félisten

Sokan várják a bétakulcsot :D

Illetve ezt úgyis mindenki látta már... de a jelek szerint Orgrimmar égni fog.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15213) D4v3 válasza Viktor77 (#15211) üzenetére


D4v3
őstag

Én mousover nélkül használok ilyen makrót és úgy működik.. csak ugye a tartgetednek kell, hogy legyen a cleanselendő.

(#15214) Viktor77 válasza D4v3 (#15213) üzenetére


Viktor77
titán

Most megnéztem úgy, ahogy mondod. Nem működik. A castolást megszakítja, de nem dispellel.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15215) Wolverine


Wolverine
félisten

A files.wowace.com mint addonletöltő oldal kb. egy hónap múlva megszűnik. (ezután a WoWAceUpdater sem fog működni)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15216) Apophis


Apophis
őstag

"We've been very busy trying to get everything working for other classes. We'll be doing a polish pass of the Mage very soon. "

Egészen feldobott ez a kék ma reggel.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#15217) Cathfaern válasza Apophis (#15216) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, észrevették a fejlesztők, hogy a mage-eket mindenki csak étel/italautomatának használja, ezért úgy gondolták, hogy ideje tenni ez ellen. Megoldás: kiveszik az kaja/pia készítő skilleket ;]

(#15218) CactuS válasza Cathfaern (#15217) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az igazságtalan lenne a többi kaszttal szemben. Csak a mage-ek nem vehetik fel azokat a skilleket :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15219) Cathfaern válasza CactuS (#15218) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem nem ugyanarra gondolunk, most a mage conjure-os skilljeiről van szó, az csak neki van :)

(#15220) CactuS válasza Cathfaern (#15219) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jah, a muffin és társairól :B Azt hittem endgameben ő a raktáros kari a raideken :D Mondjuk én meg az állandó partytárs wlt nyúzom a zöld takonyért mindig, de legalább cserébe nyitogatom neki a ládákat hébe-hóba.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15221) Wolverine


Wolverine
félisten

A WoW-Europe és a Wrath oldala is kissé le van halva :DDD (szerk: mondjuk ha már megy az amerikai béta, igazán kiküldhetnék az európai kulcsok első körét is :O)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15222) madface


madface
csendes tag

hi!

Egy taurennel vagyok, harcosként.....eddig két kezes mace-el vertem fejbe az ellent.....de most dobott az egyik beast egy kardot ami jobb lenne! Be akarom rakni a kardot a karakteremnek......de nem engedi .......azt mondja nincs képzettségem hozzá.....ami igaz is!
A lényeg hogy hol tudok ilyen képzettséget szerezni???!!!??

Köszi!

"Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi."

(#15223) Wolverine válasza Wolverine (#15215) üzenetére


Wolverine
félisten

Rákérdeztem Kaeltennél; az átalakítás után az "egy gombra kattintok az updateremben és mindent frissítek" premium user feature lesz... és nemcsak a Curse kliensnél, hanem az egyéb addonmanager progiknál is (bár utóbbiak az elején nem elsznek beengedve a rendszerbe...)
A fenébe. Remélem, a fejlesztők felteszik a cuccokat a WoWInterface-re is rendesen...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15224) Wolverine válasza madface (#15222) üzenetére


Wolverine
félisten

Undercityben vagy Silvermoonban a weapon masternél.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15225) Azazello-


Azazello-
senior tag

ugye azt jol nezem, hogy a legfontosabb egy fegyvernel a masodpercenkenti sebzes?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#15226) Kanczy válasza Azazello- (#15225) üzenetére


Kanczy
veterán

Nem feltétlenül.Egy fegyver adhat bónuszokat a statjaidra,amelyek sokkal fontosabbak lehetnek a DPS(damage per second)nél.Például egy tank karakternek fontosabb a sok stamina,agility,mint pár dps...de a casterek sem magával a fegyóval sebeznek,így nekik jobb a magas intellect,vagy a spell damage,no meg a spell crit :)

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#15227) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Tegnap volt a guild első próbája Hyjal-ban. Rage Winterchill másodikra lement, Anetheron meg elsőre.
Viszont Anetheron csak azért mert le mert bugos volt és az elementálok nem jelentek meg. Erről tud valaki valamit?

"Csak úgy mondom"

(#15228) Ptech válasza Csapi007 (#15227) üzenetére


Ptech
őstag

Jelenleg bugos és nem spawnol elementálokat.

(#15229) sasa311


sasa311
veterán

emergency maintance :Y

Hát ezt meg mér?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#15230) -conrad- válasza sasa311 (#15229) üzenetére


-conrad-
addikt

Biztos SW AH lépcső miatt. :))

(#15231) sasa311 válasza -conrad- (#15230) üzenetére


sasa311
veterán

:O baszki télleg

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#15232) Wolverine válasza -conrad- (#15230) üzenetére


Wolverine
félisten

Mi volt a lépcsőnél?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15233) slayer006


slayer006
addikt

Már hétfőn is karbantartás van?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#15234) -conrad- válasza Wolverine (#15232) üzenetére


-conrad-
addikt

Nem lehetettt begyalogolni, csak ha ugrottál egyet, de poénból írtam csak. :)

(#15235) Azazello- válasza Kanczy (#15226) üzenetére


Azazello-
senior tag

ok, ugy ertem,hogy ha csak alapbol egy bonuszok nelkuli fegyvert nezunk vagy egy puskat stb... akkor ez a lenyeges..

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#15236) Azazello-


Azazello-
senior tag

van valakinek infoja, hogy miert van lehalva a szerverek fele? :U

melyik szerverre erdemes menni ahol van magyar kozosseg? marmint ha letezik ilyen...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#15237) Wolverine válasza Azazello- (#15235) üzenetére


Wolverine
félisten

A DPS csak egy segéd. Kb. lvl40-től nincsen bónuszok nélküli fegyver (már ha a legalább zöld cuccokat vesszük), ráadásul a fegyver sebessége sem mindegy - vannak kasztok, akiknek lassú, és vannak, akinek gyors fegyverek kellenek. Én alapból azt tanácsolnám, hogy inkább nézd a bónusz statokat; a jobb bónusszal bíró fegyverek jobb DPS-sel is rendelkeznek általában.

Más. Láttam egy screenshotot egy lvl80-as enchanterek által gyártható wandról... szerény 225 dps, plusz némi spellpower és spellcrit :Y (ja, és 25 void crystal kell hozzá)

szerk: sok magyar van a PvP szerverek közül a Bloodscalpon (ez elrettentő példa... :DDD), a Ragnaroson (sajnos esik a színvonal...), meg még páron :D PvE-re az Arathor vagy a Nordrassil ajánlott, RPPvP-re a Venture Co.
szerk2:

Emergency maintenance, 21/07

The realms in the following Battlegroups are undergoing an emergency maintenance: Conviction, Cyclone, Nightfall and Rampage.

We don’t have an ETA yet but we will keep you updated.

We apologise for the inconvenience this may cause.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15238) L4D1K válasza Azazello- (#15236) üzenetére


L4D1K
őstag

Ha kibírod alacsony szinten a sűrű gankeket, akkor Venture Co. Persze nem mind1 melyik oldalra szándékozol menni. Valamiért engem csak a magyarok allisok gyilkolásznak előszeretettel. Azt hogy a hordások mit művelnek. még nem tudom :DDD

# ANTAL Tuning #

(#15239) L4D1K válasza Wolverine (#15237) üzenetére


L4D1K
őstag

Ugyanilyen wandot damage + healing up -al nem láttál? :)

# ANTAL Tuning #

(#15240) sasa311 válasza Wolverine (#15237) üzenetére


sasa311
veterán

kit érdekel egy vandnál a dps? :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#15241) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Srácok a ragnaros most ki van halva?

(#15242) DebilEvil válasza L4D1K (#15239) üzenetére


DebilEvil
tag

Nem is lathatott, mert a kiegtol nem lesz dmg up es nem lesz heal up, hanem lesz egyseges spell dmg. Ugyanigy nem lesz melee es spell haste/hit/crit, azokat is osszevonjak.
Azok a wandok pedig friss 80asnak lesznek max jok.

(#15243) DebilEvil válasza DebilEvil (#15242) üzenetére


DebilEvil
tag

Wolverine tobb, mint fel oraval ezelott leirta, de amikor jelentkezel be a WoW-ba a login screen-en lathatod, hogy a rampage battlegroup is le van allitva. Mikor lesz? Ok sem tudjak egyelore. 3/4 5kor kidobott BG-bol, 5 korul az emlitett battlegroup-okban volt restart, de utanna sem mukodott par funkcio, pl AH.

(#15244) Azazello- válasza Wolverine (#15237) üzenetére


Azazello-
senior tag

egy huntert kezdtem el nemreg, de valahogyan sehogy sem sikeruldulore jutnom vele. a pet jo dolog amg 1vs1 ellenfel van, mert arra rakuldom aztan en legyilkolaszom, de ha mar tobb ellen van, oda sem az ij sem a ket tor nem volt elegendo. mostprobalkozom bottal, de igy sem sebzek szinte semmit. ezert kerdeztem, mert konkretan a ket tor egyenkent ~10dps-t sebzett, a bot ~15-ot. de nem tudom, hogy melyiket kene eroltetni...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#15245) nak0n válasza Azazello- (#15244) üzenetére


nak0n
aktív tag

Egyértelmű, mit erőltess: hunternél a lőfegyvert. Többet sebzel vele, mint a melee fegyverrel.

(#15246) Wolverine válasza Azazello- (#15244) üzenetére


Wolverine
félisten

Dual wielddel érdemes a huntert használni; de ha közelharcra kerül a sor, akkor ott már baj van szvsz... Pet+shotok simán ki kell nyírjanak bármit szintezés közben.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15247) FefeeX válasza DebilEvil (#15242) üzenetére


FefeeX
veterán

Miért szedték szét ha most összevonják? Mire hozzászoksz a sok hülyeséghez addigra eltüntetik őket...
Mi lesz a 70es cuccokkal? Változnak vagy maradnak u.azok?

Így mondjuk kevesebb gearre lesz szükség, viszont nem lesz kihegyezett healing gear - ez nem fog hátrányosan hatni szegény hilerekre? :)

(#15248) nierthen válasza Azazello- (#15244) üzenetére


nierthen
tag

BM talent való fejlődésre, plusz bármilyen közelharci fegyver/ek a kézbe(jó sok agival), meg persze íj, crossbow, vagy puska..ha több az ellen addig el se kezdd a támadást, míg a peted fel nem vette őket, meg nem épített elég aggrót. (kijelölöd az első mobot, petet ráküldöd, kijelöl másik mob, arra is elküldöd a petet, az első mob fut a peted után, őt üti. harmadik és többi mob esetén ugyanígy. ha megvan az aggró, mehet aimed, rapid, multi - akármi.) fagyi csapdát pakolj, biztonság kedvéért az elején, ha mégis esetleg rádfordulna egy mob ki tudd iktatni. mindig maradj távol, óvakodja a közelharctól, kivéve 70-en survival talenten

Nierthen#2767

(#15249) Wolverine


Wolverine
félisten

Hirdetek: Blizzes nyereményekért tessék elfáradni a wow.hu-ra :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15250) nierthen válasza Wolverine (#15249) üzenetére


nierthen
tag

az oldal nem található :( mármint a játék statikus oldala

Nierthen#2767

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.