Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) Gubek-Einste válasza vacs (#62493) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyivel gyengébb a belső antennás ZenWifi, mint egy külső antennás Asus?
Nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során derülne ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62502) TBMC válasza mezis (#62500) üzenetére


TBMC
addikt

Megtörtént, sajnos semmi nem változott :(

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#62503) mezis válasza TBMC (#62502) üzenetére


mezis
nagyúr

A mérés idején egyedül voltál 2,4GHz-en ?

A mérő programok sem megbízhatóak. Most mértem a 130/10-es "drótos" internetemet három programmal:

Melyiknek higgyek? :F

mezis

(#62504) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Telekom 1000-es net mellé ezek között mi a pro/contra?

[link] [link] [link] [link]

2 db-os kell, nem lesznek messze egymástól, de fontos a stabil jel mindenhova a 170 nm-en.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62505) Gubek-Einste válasza Winne (#62504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link nem ajánlott, elég rossz tapasztalatok vannak vele, a szolgáltatótól nem érdemes ilyen venni/bérelni.
Inkább külső antennás router-ekből kellene felépíteni a mesh hálózatot, pl Asus AiMesh.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62506) Winne válasza Gubek-Einste (#62505) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi!

Árban ezeket a két darabosokat max 40 körül meg tudom venni, ennél nem akarok többet rászánni. Emellett az álláspont mellett?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62507) morgulfz


morgulfz
tag

Sziasztok!
Tanácsra lenne szükségem! Digi 1000 es net, Tp link Archer C7 wifi router. Jelenleg 13 eszköz csatlakozik rá, egy időben általában 6 db. Telefonok, tablet, tvk, meg mondjuk torrentezésre a laptop. Viszont a Tvket háttérbe rakja és van hogy be sem tölti Peppa Malacot a youtubeon :D
Ha váltok Wifi6 routerre akkor javulhat a helyzet, vagy elégedjek meg ezzel?
Köszönöm

(#62508) Dr.NX válasza morgulfz (#62507) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez így nagyon kevés infó.
Mi a digis ONT és milyen módban van?
Vannak ax-es eszközök?
TV-k kábelen vagy wifin csatlakoznak és mi a típusuk?
Eddig jó volt? Mi változott?
A router simán elbír ennyi eszközzel, nekem is volt.

Elfogadom a sütiket.

(#62509) morgulfz válasza Dr.NX (#62508) üzenetére


morgulfz
tag

Értékelem a segítségi szándékot, és bárcsak a saját érdekemben tudnék válaszolni a kérdésekre.
Amit tudtam értelmezni, hogy minden eszköz wifin csatlakozik, és semmi nem változott csak hárommal több eszköz került a lakásba.

(#62510) MaCS_70 válasza morgulfz (#62507) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem nem Wifi 5/6 kérdése, itt valami más baj van.

A Wifi 6 sebességnövekedése eleve csak brancson belül valósul meg, de amit leírtál, az Wifi 4-en is gáz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62511) morgulfz válasza MaCS_70 (#62510) üzenetére


morgulfz
tag

Most azt a tv-t ami a youtubeon szinte semmit nem töltött be átraktam az 5G-s wifire csatornára. Most nagyon szépen teszi a dolgát. Lehet ez lenne a baj? 2.4ghz vagy 5ghz?

(#62512) vacs válasza morgulfz (#62511) üzenetére


vacs
veterán

Lehet, hogy egyik szomszédod nem rég üzemelt be egy új routert, és azonos csatornán van a tiéddel, emiatt zavarják egymást.
Az 5 GHz-es sáv kevésbé telített és amúgy is gyorsabb!

(^)(>.<)(^)

(#62513) dudika10 válasza morgulfz (#62511) üzenetére


dudika10
veterán

Tudom-tudom... de probaltad ujrainditani a routert?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#62514) Gubek-Einste válasza Winne (#62506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két darab Asus AC57Uv3 vagy AC1300G+ v3 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62515) ranlomadi


ranlomadi
tag

Csatlakozom! Én az AC1300G+v3 mellett döntöttem. 2 napja tesztelem, eddig minden tökéletes még a kb 8Mbit-es netemmel is.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#62516) Winne válasza Gubek-Einste (#62514) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a tippet, éjjel utánaolvasok. Ő az? [link]

Az Aimesh és a Telekomos Kaon eszközben csak Meshnek hívott eszköz uaz a technológia?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62517) Winne válasza Winne (#62516) üzenetére


Winne
nagyúr

Esetleg ebből 2?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62518) MaCS_70 válasza Winne (#62516) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mesh van, hogy még gyártón belül sem egységes megoldás (pl. TP-Link). Gyártók között meg végképp nincs átjárhatóság. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62519) Gubek-Einste válasza Winne (#62517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez jobb választás is volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62520) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Jó helyen vagyok 1-es csatornán? :R
[kép]

(#62521) Petikusz


Petikusz
tag

Sziasztok. Segítenétek mi lehet a gond!
Telekomos a routerem. Vettem egy laptopot. WiFin a net teszten meg van a 300mb/s ha rá dugom a netkábelet akkor 9mb/s.
Illetve ha arra is tud valaki mondnai okosságot, hogy ha nem használom a gépet és a monitor kikapcsol és mikor újra bekapcsolom (pl. megmozgatom az egeret) csak wifin kapcsolódik, kell egy kis idő mire át áll a kábelre.

(#62522) zsiga68 válasza Petikusz (#62521) üzenetére


zsiga68
senior tag

Vagy wifin,vagy kábelen csatlakozz. Tedd fel a kártyák gyári drivereit és kapcsold ki az energiagazdálkodását.

(#62523) mezis válasza bigdady (#62520) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Igen.

mezis

(#62524) bigdady válasza mezis (#62523) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R Asus valamiért 4-esre akar rakni automatán

[ Szerkesztve ]

(#62525) morgulfz válasza dudika10 (#62513) üzenetére


morgulfz
tag

Igen. Mindent is újraindítottam, frissítettem. Mióta 5ghz- n van azóta jónak tűnik.

(#62526) the_one


the_one
tag

Sziasztok!
Megpróbáltam ma egy Asus FX504GD notebook-ban a wifi5-ös adaptert wifi6-ra cserélni. Sajnos az AX201NGW kártyával nem indul a notebook. (be sem kapcsol!) Amit próbáltam: Akku lecsatlakozás, alaplapi elem ki-be, BIOS ellenőrzés (a legújabb van). A notebook: I7-8750H CPU-val rendelkezik. A wifi kártya 100% ok, Acer gépben szépen működik. Tudom, hogy vannak notik, amiben bios szinten tiltva van az idegen HW, de az asusnál nem jellemző. Egyelőre nincs ötletem. Itt vannak a versenyzők:

[ Szerkesztve ]

(#62527) mezis válasza the_one (#62526) üzenetére


mezis
nagyúr

"...asusnál nem jellemző...": [link]

mezis

(#62528) Dr.NX válasza the_one (#62526) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az AX201 és 211 speciális CNVio2 interfészes, elvileg csak 10. gen. vagy újabb Intel processzorokkal működik.
https://en.wikipedia.org/wiki/CNVi
Neked AX200 vagy AX210 kell.

Elfogadom a sütiket.

(#62529) the_one válasza Dr.NX (#62528) üzenetére


the_one
tag

Köszi a választ! A hivatkozott wiki oldalon azt írják: "Az AC 9560 és 9460 vezeték nélküli (Wi-Fi + Bluetooth) modulcsalád a CNVi modulok első generációja". AC9560 volt eredetileg az Asus-ban, ezért is gondoltam hogy szerencsém lehet az AX201-el. De igazad van, hogy 10. gen., vagy újabb CPU-kkal működik. Az Acer notiban egy Core i3-10110U CPU van, abban működik, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#62530) Dr.NX válasza the_one (#62529) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez a pech:
"CNVio2 is not backward compatible with CNVio."

Elfogadom a sütiket.

(#62531) gyulank válasza gyulank (#55014) üzenetére


gyulank
addikt

Javít valaki ilyet?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#62532) MaCS_70 válasza gyulank (#62531) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit kellene javítani?

Ha leírod egy mondatban, sokkal egyszerűbb és ezért esélyesebb válaszolni, mint visszakövetni egy sok bejegyzéses üzenetláncot.

Ha segítséget kérsz, kérlek, tiszteld meg azokat, akiktől azt várod, hogy Te is segítesz a segítségnyújtáshoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62533) ranlomadi


ranlomadi
tag

Egy újabb kérdéssel fordulok hozzátok.. Kb 10 méteres UTP kábelt keresek.. (gondolom igen, de azért megkérdezem, ezt a felső aiMesh node-hoz tudom kötni, igaz? Ezen router is kábelen kapja a jelet a fő routertől)
Egy kisebb keresgélés után ezt találtam: link
Érdemes ettől jobbat, többet költeni rá?

(#62534) Multibit válasza ranlomadi (#62533) üzenetére


Multibit
veterán

Én maradnék a tiszta réznél.

(#62535) gyulank válasza MaCS_70 (#62532) üzenetére


gyulank
addikt

Nincs igazad megint. Nem sokbeszélgetéses, és egyúttal a videó is látszik. Ezentúl legutóbb is kérdezted milyen az átlátás, azóta csomószor hivatkoztam a válaszra, de semmi reakció nem volt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#62536) Kenderice válasza ranlomadi (#62533) üzenetére


Kenderice
senior tag

Bemész egy számtech boltba és kérsz 10 méteres CAT6-os UTP kábelt.
Ha nincs nekik, csinálnak neked.

(#62537) MaCS_70 válasza ranlomadi (#62533) üzenetére


MaCS_70
félisten

A net tele van a rézzel futtatott alumínium (CCA) kábelek tesztelésével. Borzalmas eredményekkel.

Szóval: még véletlenül se! Csakis tiszta rezet!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62538) MaCS_70 válasza gyulank (#62535) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyhogy megint nincs igazam?

Mikor volt legutóbb "nem igazam"?

Valamiért elvárod, hogy a kérdéseidet is lenyomozza az, aki segíteni akar. Ha azonban érdemi választ kapsz, arra valahogy nem reagálsz.

A legutóbbi kérdésed ennyi volt: "Javít valaki ilyet?" Semmi több. Semmi arról, hogy mit kéne javítani és miért. Ez válasz volt egy saját bejegyzésedre, ami összesen ennyit tartalmazott: "Így villog." Ez legalább egy link volt, egy videóra, ami minden további magyarázat nélkül egy sor villogó LED-et mutatott, tehát még mindig nem derült ki, hogy mit kéne javítani és miért. Itt is vissza lehetett lépni egyet az sorban, egy előző beírásra, de még abból sem derült ki, hogy mégis miről van szó. Na, én itt adtam fel, hogy segíteni próbáljak. Most viszont kíváncsiságból továbbléptem, és a további harmadik visszalépésre derült ki, hogy milyen eszközről van szó.

Magyarán: elvárod, hogy aki segíteni akarjon, az olvasson vissza 6 (hat) bejegyzést, hogy kiderüljön, hogy mégis mi a kérdésed.

Ez valami oltári nagy udvariatlanság.

Ellenben kifogásolod, hogy nincs reakció egy korábbi kérdésedre, amihez belinkeltél egy fotógalériát. Na, én azt sem akarom megnézni. Illessz be ide egy-két használható képet (Ne linkeld, illeszd be!), hogy ne kelljen nyomozni a kérdésed után, és akkor jó eséllyel kaphatsz választ -- ha viszont mégsem kapsz, semmi alapod arra, hogy reklamálj.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62539) mezis válasza ranlomadi (#62533) üzenetére


mezis
nagyúr

Pár nappal ezelőtt hasonlót vettem, tévedésből. Utólag jöttem rá, hogy csak rézbevonatú szálakból áll. 30m-es. Kipróbáltam, 1Gbps-re állt be a kapcsolat vele is.
A csatlakozója szellemes megoldású védelemmel rendelkezik a rögzítő kampó letörése ellen.
Bizonyára nem bír ki sok csavarást, húzgálást.

mezis

(#62540) MaCS_70 válasza mezis (#62539) üzenetére


MaCS_70
félisten

Simán működhet jól -- csak több vele a bizonytalansági tényező, sajnos a tartósságot fokozottan beleértve.

MaCS

UI: A minap egyébként riasztókábelt vettem, és a boltban külön polc volt ezeknek a kábeleknek, külön feltűnő CCA jelöléssel.

Az egy éves garanciát riasztórendszerben is nyilván kibírják, csak forrasztani ne kelljen...

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62541) Winne válasza Gubek-Einste (#62519) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, akkor valszeg ez lesz. Veszek belőle egy párat, amikor tudom tesztelni a helyén, akkor viszek egy Telekomos párat is ugyanoda aztán össze lehet hasonlítani, úgy legalább lesz valami "kézzel fogható" adat is, ami alapján dönthetek, hogy melyik maradjon. Árban egyforma, csak az Asus valszeg jobb hatótávra és a menüje fixen több lehetőséget rejt, mint a Kaoné.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62542) gyulank válasza MaCS_70 (#62538) üzenetére


gyulank
addikt

Most sincs igazad. Ha rákattintasz a következőre, akkor normálisan megjelenik a fórum. És pár hozzászólással feljebb kezdődik. Szóval tízmilliárdszor többet fektettél abba, hogy azt fejtegesd, hogy miért nem nézed meg miről van szó, minthogy megnézted volna. Egyszerűen elvből nem vagy hajlandó megnézni. Ettől még nem lesz igaz, hogy nehéz megnézni. Ja, még le is írod, hogy a képeket se nézed meg. Hát arról is egyedül csak is te tehetsz.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#62543) ranlomadi


ranlomadi
tag

Köszönöm szépen a kábeles válaszokat Mindenkinek! :K

(#62544) MaCS_70 válasza gyulank (#62542) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, sokat fektettem ebbe, mert fontosnak tartom, hogy felhívjam a figyelmet az Általad tanúsított, a többiek jóindulatával visszaélő magatartásra, mégpedig azért, hogy Te és mások a jövőben ne így tegyenek. Alapvető netikett szerinti (és mellesleg célravezető) magatartásnak tartom, hogy a kérdéseket kerek egészben tesszük fel, és nem a reménybeli válaszadókat csuklóztatjuk

Valóban: sokkal egyszerűbb lett volna lesz@rni az egészet.

Egyébként meg ugye érdemben is írogattam a kérdéseidre -- Te meg azt sz@rtad le. A "köszönöm" szót legalábbis nem láttam a neved alatt megjelenni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62545) gyulank válasza MaCS_70 (#62544) üzenetére


gyulank
addikt

Én is fontosnak tartom, hogy felhívjam a figyelmet az Általad tanúsított céltalan, témáktól teljes mértékben független kötekedésekre, és a figyelem elterelésedre a témákról azért, hogy mások a jövőben ne így tegyenek. Bárki utánajárhatna, hogy mennyire nincs igazad, ha valakit érdekelne. Nevetséges amit művelsz. Ha már valaki a másikat oszthatná az én vagyok, mert én megtettem mindent azért, hogy a másik lássa, hogy miről beszélek. Milliárdszor többet tettem ahhoz, hogy akár megnézhesd a képeket, akár hogy tudd, hogy mit kérdeztem, mint amit te tettél ahhoz, hogy teljesen másról állíts hülyeségeket. De még ahhoz is milliárdszor több dolgot kellett tenned, hogy hülyeségeket állíts rólam, mint ami ahhoz kellett volna, hogy megnézd. És biztos vagyok benne, hogy ha hajlandó lennél megnézni akkor se lennék előrébb, mert nem azért kötekedsz, mert számodra kétséges, hogy te meg tudnád-e javítani, vagy megjavítanád-e, csak kötekedsz. Még ha igazad lenne, akkor is szánalmas lenne amit művelsz, de nincs igazad, extrán szánalmas, hogy az osztja ki a másikat, aki mondjuk végigsorolhatnék én is mindent, fel kellett tennem a mobilt töltőre, le kellett vennem róla, kivittem, fényképeztem, az életemet kockáztattam, olyan helyekre másztam, bevittem, felmásoltam a gépre, szerkesztettem, feltöltöttem, belinkeltem, te meg regényt írsz arról, hogy te nem kattintasz rá, mert mi az, hogy neked kell egyet kattintanod?! A másiknál ugyanez. Megkeresem, belinkelem, alig van összesen felette pár hozzászólás, de regényt írsz arról, hogy visszaléptél egyet, az nem az volt, és itt, na itt döntöttél, hogy na jóóó. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#62546) Dr.NX válasza gyulank (#62545) üzenetére


Dr.NX
addikt

Légyszi ne.

Elfogadom a sütiket.

(#62547) gyulank


gyulank
addikt

Hogy lehet egy routerrel úgy csatlakozni egy nyílt wifire, mint mobillal?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#62548) Gubek-Einste válasza gyulank (#62547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens módú működés kell hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62549) gyulank válasza Gubek-Einste (#62548) üzenetére


gyulank
addikt

WDR4300 tud olyat? Nem találtam benne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#62550) Doky586 válasza gyulank (#62549) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

DD-WRT vel biztos tud.. Le kell cserélni a firmwaret.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.