Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) féldekás válasza Borisz76 (#62850) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszönöm. :R
Egyelőre nem húznám újra a szakaszt egy új kábellel, hanem megtoldom, amit pár hónapja behúztam, és van egy kábel ami még új, abból kijön a szakasz.

(#62852) mezis válasza féldekás (#62849) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nekem két toldó után is megvan az 1Gbps (kapcsolati sebesség). Összesen kb 25m a toldozott UTP hossza.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#62853) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
Az mitől lehet, hogy pár naponta lecsökken az internet sávszélesség az 5ghz (wifi 5) wifi csatornán? Pár megabitre (240rol). Lanon teljesen jó ...Családi házas övezet, nincs sok wifi a környéken ...
Csatorna váltás után ismét jó pár napig ...
Xiaomi mi r3g padavannal

[ Szerkesztve ]

(#62854) féldekás válasza mezis (#62852) üzenetére


féldekás
senior tag

Az szuper, nekem is kb. 20-25m-ről van szó, viszont csak 1 toldás lesz, holnap megveszem és kiderül.

(#62855) mezis válasza eastsider (#62853) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Fix 36-os csatornát próbáltad?

mezis

(#62856) eastsider válasza mezis (#62855) üzenetére


eastsider
nagyúr

Hali,
megnezem azon is, de mindig fix csatornat valasztok, most epp 108-as... megnezem 36-oson. o valamiert specko csatorna?

(#62857) Multibit válasza eastsider (#62856) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. a 108-as a "speckó" csatorna ;)

(#62858) eastsider válasza Multibit (#62857) üzenetére


eastsider
nagyúr

Azt tudom, de azért raktam át erre, mert az eusokat valtogatnom kell (ezt is). És nem elég neki a rádió újraindítás... :(

[ Szerkesztve ]

(#62859) Doky586 válasza eastsider (#62856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Zsúfolt környezetben mindenki a 36-os csatornán tapossa egymást. :DDD
Mert az az egyetlen (80MHz széles) manuálisan választható. Én kerülöm.

(#62860) eastsider válasza Doky586 (#62859) üzenetére


eastsider
nagyúr

Családi ház és vidék :) nem igazán van látható 5Ghz AP a környéken.
A router szarakodik ?

(#62861) mezis válasza eastsider (#62856) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] , [link]

mezis

(#62862) eastsider válasza mezis (#62861) üzenetére


eastsider
nagyúr

Teszt miatt van csak így, de már írtam :)

(#62863) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok. Ha bekapcsolom a tv-t, nem megy a wifihalozat. Tv melett van a ruter. kabelen van racsatlakozva, tplink archer c5 v4.

(#62864) mezis válasza andras888 (#62863) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! - Ne kapcsold be a TV-t. :DDD
- Vidd át a TV-t másik szobába. :DDD
- Készíts a TV-nek Faraday kalikát. :DDD

mezis

(#62865) eastsider válasza eastsider (#62862) üzenetére


eastsider
nagyúr

visszaraktam 36-ra.
kozben eszrevettem, hogy a telefonomon (pixel 4a5g) lassul be a wifi... csak a wifi csatornavaltasra megjavul... ...meg telefon ujrainditasra is jo :W

(#62866) andras888 válasza mezis (#62864) üzenetére


andras888
aktív tag

Akkor a tv zavarja be a rutert, jol ertem? Azt hittem valami beallitasi gond lessz... :D

(#62867) krealon válasza andras888 (#62863) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ha bekapcsolom a tv-t"

Kábel tv (koax) vagy IP tv (set top box)?
Utóbbi esetben IGMP képes router kell.

(#62868) olasz61


olasz61
tag

Asus RT-AC57U miért mérek wifi-n csak 100M vagy kevesebb Mbps-t? Amig az ONT-ot használtam megvolt a 300

(#62869) Borisz76 válasza olasz61 (#62868) üzenetére


Borisz76
veterán

Jó a kábel az ONT és a routered között ?

ONT-ot átrakattad Bridge módba ?
Ekkor a routered végzi a PPPoE csatlakozást ?

Kábelen mérj !
Ha ott is 100 lesz a tempó, akkor lehet kábel hiba vagy Fast Ethernet port a z ONT-on.

Előbb ezt a hibát kellene kizárni.
Ezután jöhet a wifi-s mérés.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62870) andras888 válasza krealon (#62867) üzenetére


andras888
aktív tag

Nincs semmilyen tv adasom. Csak egy okos tv. Ha bekapcsolom a tvt a wifi megszunik letezni nem lattjak az eszkozok vagy ha latjak is nincs internet kapcsolat. De ma mar tv nelkul is el eldobalta a wifit a mobilom. Hol keressem a hibat szerintetek? Nem hangoltam semmit a ruteren csak bedugtam a kek csatlakozoba az internet szolgaltato lan csatlakozojat. Kb 1 eve kuzdok ezzel.

(#62871) mezis válasza andras888 (#62870) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#62872) zs87


zs87
újonc

Üdv,
Adott egy Tenda AC10U router MIMO 2x2:2,
egy Cudy WU1400 AC1300 wifi adapter (RTL8812BU) MIMO 2x2:2,
ha a wifi adapterhez csatlakoztatok még egy antennát ezzel:
RP-SMA dugó - 2xRP-SMA aljzat adapter (WiFi antenna T elosztó) 0-18GHz,
növelhetem vele az átviteli sebességet?

(#62873) And válasza zs87 (#62872) üzenetére


And
veterán

Nem. Ha már eleve két antenna van rajta, az megfelel a MIMO konfigurációjának. Egy T-elosztó (teljesítményfelező, csillapító) viszont tovább rontani képes a jelszinten, ezzel az átviteli sebességen is.

(#62874) zs87 válasza And (#62873) üzenetére


zs87
újonc

Ez a felező dolog igy érthető,
de a wifi adapteren egy antenna van igy hogyan használja ki a 2x2:2?

(#62875) krealon válasza zs87 (#62874) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ez a Cudy WU1400 AC1300

Itt valoszínűleg az egyik antenna a nyákra van integrálva, vagyis nem cserélhető.

A több antennának akkor van értelme egy WiFi eszközön, ha minden antenna külön-külön jelfeldolgozó bemenetre érkezik. Máskülönben az egy bemenetre, különbözö antennákról érkező jelek interferálnak és legrosszabb esetben kioltják egymást.

(#62876) zs87 válasza krealon (#62875) üzenetére


zs87
újonc

Igy is működik a 2x2:2?
Ezek szerint az integrált második antenna miatt nem tudja kihasználni azt az adatátviteli sebességet a jelerősség tekintetében mint a hasonló két cserélhető antennás RTL8812BU?
Ezek a két cserélhető antennás adapterek csak annyival tudnak többet amennyit a plusz antenna jelerősségben nyújt?

(#62877) krealon válasza zs87 (#62876) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az integrált antenna is működhet jól, ha jól van megvalósítva.

A külső antenna előnye ott jön ki, hogy a zavarforrásoktól (fém alkatrészeről visszaverődő hullámok, vezetékekből és alkatrészekből kisugárzott elekromágneses hullámok) való nagyobb távolság miatt jobb jel/zaj arány érhető el, amivel egyenes arányban nő az egysegnyi idő alatt átvihető információ mennyiség, másnéven a sebesség.

A zavar jelk hatására volt régebben az eklatns példa, amikor az első geerációs AC66U routereken az USB 3.0 portot nem megfelelően árnyékolták, ami miatt USB 3.0 mód mellett a 2.4 GHz-es Wifi egyszerűen nem volt működőképes. A Firmware kapott egy 2.4 GHz Wifi barátságos kapcsolót, ami gyakorlatilag USB 2.0 módra lassította a portot, amitől a 2.4 GHz-es Wifi "meggyógyult".

(#62878) zs87 válasza krealon (#62877) üzenetére


zs87
újonc

Az adaptert usb 3.0 portra csatlakoztatva, 2.4ghz letiltva, ac csatlakozás, router 80mhz, a router közvetlen közelében a külső wifi antennát lecsatlakoztatva 400Mbps feletti sebességet kapok, külső antennát csatlakoztatva kb fele ennyit, ennek nem fordítva kellene működni?

(#62879) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Külföldi albi, csak wifi van a lakásban. A netet egy Vodás Wifi6 station szolgáltatja (itthon is ilyet adnak most már) a szomszéd lakásból. Következő hónapban jönne ki velem a PC-m, amiben nincs Wifi-s alaplap (MSI Z490 A-pro), ezért kellene vennem hozzá egy antennás megoldást. A Router két falon túl van (vékony falak, leválasztott lakás), sztem max 4 méterre lehet egyébként, a jel erőssége telón mérve -60 és -70 dBm közötti általában. Ha ez gyengus, van értelme még egy külön erősítőt bedugni hozzám a lakásba (ilyenből van is otthon egy Xiaomi-m)? A cél az lenne hogy tudjak online játszani (nem FPS-t, szóval nem kell brutál jó ping). Bestbuy érdekelne, ha van ilyen.
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#62880) Dragon8200


Dragon8200
csendes tag

Sziasztok! Van a Yettel által adott HUAWEI B818 4G asztali router. A kérdésem arra vonatkozna , hogy a wifi neve mellett, miért látható folyamatosan egy "hidden" tehát rejtett wifi, amikor nincs is bekapcsolva a beállításokban.Teljesen mindegy hogy melyik wifi csatornára váltok át, mind a 2,4 és az 5 GHz wifin is ez a jelenség tapasztalható. Vagy ez egy külön adatcsatornája lenne a routernek? Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#62881) krealon válasza Dragon8200 (#62880) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ebből a képből kb semmi sem derül ki.
Tippre egy jelismétlő vagy egy wifi nyomtató a zöld felirat forrása.

(#62882) Diák66 válasza Dragon8200 (#62880) üzenetére


Diák66
őstag

További Mesh routerek csatlakoztatására szolgál elvileg. Nekem valahogy sikerült kikapcsolni. (Össze van vonva elvileg a 2.4 és 5 GHz, így csak egy hálózatot látok)

Megvan:
Haladó-> Rendszer->Rendszerbeállítások és Link+ kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

(#62883) Dragon8200


Dragon8200
csendes tag

Hát azért annyi látható, hogy a wifi nevével SSID azonosítójával párhuzamosan, együtt sugároz a router egy rejtett wifi nevet is "hidden" ként jelzi a Wifi Analyzer, és mindig csak együtt jelenik meg a wifi azonosító nevével, bármelyik csatornára is teszem, függetlenül attól hogy összevonom a 2.4 és 5 GHz,-et vagy külön hagyom őket. A Link+ kikapcsolása után is maradt a jelenség. Akkor lehetséges, hogy a Mesh routerek csatlakoztatására szolgál.... Azért köszi a segítséget.

(#62884) aradebil2 válasza aradebil2 (#62879) üzenetére


aradebil2
senior tag

Vagy érdemes lehet egy ilyen "wifi to ethernet" adaptert beszereznem, ha már úgyis vennem kéne valszeg egy átjátszót is?

(#62885) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

2 db DECO X60 van beüzemelve.
Adott egy készülék, ami valamikor az egyikhez csatlakozik, valamikor a másikhoz.

Azt hogyan lehet beállítani, hogy csak pl.: a fő deco-hoz tudjon csatlakozni?

Előre is köszi!

(#62887) Diák66 válasza Dragon8200 (#62883) üzenetére


Diák66
őstag

A Link+ lesz szerintem a Mesh, de csak router újraindítást követően lép érvénybe.

(#62888) Dragon8200 válasza Diák66 (#62887) üzenetére


Dragon8200
csendes tag

Kipróbáltam azt is hogy ezt a Link+ opciót kikapcsoltam, majd újrainditás, és sajnos mindig vissza rakja ezt a rejtett SSID hidden dolgot, a meglévő wifi név mellé, tulajdonképpen nem is zavarna a dolog, de nem okoz ez interferenciát a wifinél, hogy egy csatornán 2 db wifi abból az egyik rejtve a másik névvel ellátva, már gondoltam hogy lehet hogy valami szoftverhiba.... Nem tudok rá jönni, pedi volt már egy jó pár ruterem. :) Ez van.......

(#62889) krealon válasza Dragon8200 (#62888) üzenetére


krealon
Topikgazda

"nem okoz ez interferenciát a wifinél, hogy egy csatornán 2 db wifi abból az egyik rejtve a másik névvel ellátva"

Ha ugyanaz az eszköz szolgáltatja a 2 SSID-t, akkor csak a forgalom arányában oszlik meg a csatorna kapacitás.

Ha nincs forgalom az egyiken, akkor az csak minimális csatorna veszteséget jelent a beacon frame (bemutatkozó üzenet) hirdetésekor.

Ha nincs neve az egyik wifi hálózatnak, akkor az aszt jelenti, hogy a beacon frame nem tartalmazza az SSID-t.

(#62890) Topsp3d


Topsp3d
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám adódott hogy A épületből B épületbe kellene eljuttatni az internetet.
A távolság akadálymentes 150-170 méter volna. Mivel NEM nagyon értek hozzá így ezekre gondoltam :
- 2 db TP-Link CPE510
- 2db TP-Link TL-POE2412G
A többi meg adott :
- 500Mbps az A épületben (T-online).
- 2 TP router mind két épületben

Mi szükséges még hozzá? Mire kell figyelnem hogy ne legyenek nagy buktatók?
Esetleg az megoldható hogy a kettő közötti kapcsolatot az utcában mászkálók ne lássák?
Előre is köszönöm a válaszotokat, segítségeteket. :R

(#62891) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Az miért van, hogy a wi-fi stick újabban nem ismeri fel a hálózatot? Most DHCP-n van, ha jól láttam. Ha megnézem az ipconfig-gal a gép saját IP-címét és azt megadom neki, akkor az segít?

(#62892) Xpod válasza Topsp3d (#62890) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv
Ha tiszta rálátás akkor jó lehet az 5GHz. Mondjuk én nem játszadoznék TP-Link cuccokal, hanem vennék normális Unifi eszközöket hozzá.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#62893) krealon válasza Tomi_78 (#62891) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Az miért van, hogy a wi-fi stick újabban nem ismeri fel a hálózatot?"

Esszé kérdés megválaszolására nem alkalmas a topik. ;]

Próbálj meg újracsatlakozni, a jelszó ismételt megadásával.

Ha ez nem hoz sikert, akkor a résztvevő eszközök tipusainak felsorolásával segíts megérteni a hálózatod felépítését. :R

(#62894) f4lcon


f4lcon
őstag

van egy laptopom, Dell Latitude ezer éves, de működik. kicseréltem a benne lévő wifi kártyát egy Intel WiFi 6 ax200 160Mhz-re, ez képes 5Ghz-en venni (és ugye AC képes, tehát 867Mbps-t tud elméleti max. sávszélességnek, amiből ha a harmada megvan, az már jó)
A routerem egy Asus RT-AC68U ami képes 5Ghz-en adni, ez is tud AC-n 867 Mbps-t, tehát ha a feltételek adottak, akkor 250-260 néha akár 280 Mbps sebességet kellene mérjek ezen az 5Ghz-es hálózaton, mint ahogy korábban már volt rá példa.
Mindezek ellenére a sávszélességem mégis 100Mbps alatti, akár milyen közel ülök a routerhez a géppel.
Ha kábellel kötöm össze a laptopot és a routert, akkor is ezek az eredmények, csak 3ms helyett 1ms a ping, de 95 Mbps a max.

https://i.ibb.co/sgRCTHS/wifi1.jpg
https://i.ibb.co/YQrGkGc/wifi2.jpg
https://i.ibb.co/zGR5M76/wifi3.jpg
https://i.ibb.co/Qfzq020/wifi4.jpg

mi van rosszul beállítva?

Az Asus egyébként egy Sagemcom F@st 5655v2 AC eszközön át kapja a netet, abba dugva a laptopot zsinórral magasabb értékeket mérek, szóval a telekom oszloptól addig biztosan gyorsan jönnek a bitek, csak onnantól lassul le valami
(mondjuk érdekes kérdés, hogy szerda este 23:05-kor a "Gigabites" internet miért tud csak 300/600-at zsinóron...)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62895) Dragon8200 válasza krealon (#62889) üzenetére


Dragon8200
csendes tag

Megkaptam a válasz erre a rejtett wifi dologra. :R Köszönjük, hogy elérte a Huaweit! Normális, hogy megtalálja a rejtett SSID-t. Ez az SSID az intelligens csatlakozási szolgáltatás SSID azonosítója, és nem csatlakoztatható vagy letiltható automatikusan. Az SSID a következő funkciókkal rendelkezik: Ha a CPE Wi-Fi neve vagy jelszava megváltozik, amikor az eszközt (például egy asztali lámpát vagy a HiLink-et támogató elosztót) kikapcsolják, a rejtett SSID használható a legújabb adatok szinkronizálására. Wi-Fi név és jelszó az eszközhöz, amikor az eszközt újra bekapcsolják, majd az eszköz hozzáférhet a HiLink hálózathoz. Remélhetőleg ez megoldja aggodalmát.

(#62896) Xpod válasza f4lcon (#62894) üzenetére


Xpod
addikt

Cseréld ki a kábelt az Asus és a Sagemcom között.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#62897) aradebil2 válasza aradebil2 (#62879) üzenetére


aradebil2
senior tag

sziasztok, erre valaki? :R

(#62898) mezis válasza aradebil2 (#62897) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi próbája a dugás. Ha úgyis van egy WiFi-s jelismétlőd, akkor próbálkozz azzal.
Ha a laposnak nincs beépített WiFi-je, akkor egy USB-s WiFi adapter, tisztességes méretű antennával.
2,4GHz vagy 5GHz-es sáv?

mezis

(#62899) huoc


huoc
csendes tag

Sziasztok,
a gépemben egy Realtek RTL8852AE WiFi 6 802.11ax PCIe adapter van. A munkahelyemen minden reggel gond nélkül csatlakozik a benti hálózatra (most éppen 2,4 GHz-es 802.11n-es, de tegnap 5GHz-s ac-s volt, több router van körben az irodában, gondolom attól is függ, nem ismerem pontosan a benti konfigurációt). Viszont, mikor hazamegyek, nem találja az otthoni 5GHz hálózatot, csak a 2,4-est. Ez minden nap így van, és csak az segít, ha a device manager.-ben letiltom a wifi kártyát és újra engedélyezem (Win 11). Otthon két Asus router van, mesh-ben, egy ax-es és egy ac-s. Hogyan lehetne ezt megoldani?
Előre is köszönöm.

(#62900) aradebil2 válasza mezis (#62898) üzenetére


aradebil2
senior tag

PC-ről lenne szó, abba menne az adapter.
Mindkettő sáv van, de mivel van közte egy fal, és kb 3-4 méter, feltételezem jobban járnék a 2,4 GHz-cel (bár úgyis olyat veszek ami tudja mindkettőt).
Igazából csak a különböző megoldások közti különbség érdekelne, hogy egyáltalán van-e értelme pl az általam linkelt erősítő + ethernet kombónak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.