Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) mezis válasza dudika10 (#62199) üzenetére


mezis
nagyúr

Falusi építkezés.
Kőműves kérdezi: - Milyen magasan legyen a padló szintje?
Válasz: - Hát fél méterrel magasabban mint a szomszédé.... :DDD

mezis

(#62202) a2d2 válasza a2d2 (#62200) üzenetére


a2d2
addikt

Na ez a Tp-link CPE710 meg érdekes eset. Az egyik az hogy decemberben még 20e alatt volt most meg közel 30. A másik hogy rengeteg helyen beszüntették az árusítását, már csak 3-4 boltban látom. Lehet ennek valami oka? Visszahívás vagy ilyesmi?
Egyéb ajánlott típus esetleg?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62203) mezis válasza a2d2 (#62202) üzenetére


mezis
nagyúr

Ebből kettőt? :DDD ;]

mezis

(#62204) nrg_52 válasza mezis (#62203) üzenetére


nrg_52
addikt

Akkor mar miert nem ebbol egy par?:DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#62205) a2d2 válasza nrg_52 (#62204) üzenetére


a2d2
addikt

Látom nem éreztek együtt velem. Pedig már oda volt készítve létra, cső, utp kivezetve, ...

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62206) nrg_52 válasza a2d2 (#62205) üzenetére


nrg_52
addikt

Ismered a mondast: kibicnek semmi se draga. Nezd el nekunk, hogy viccelodunk. A kabelt nem tudod atvezetni? Akkor eleg lenne egy sima router.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#62207) a2d2 válasza nrg_52 (#62206) üzenetére


a2d2
addikt

Nem sajnos. Meg hallottam olyant hogy viharos idő után kinyírhatja a router portokat is az átvezetett kábel. Összeszed mindent a földben.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62208) SP4C3 válasza dudika10 (#62199) üzenetére


SP4C3
veterán

Az a baj, hogy mindkettőtöknek igaza van... :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#62209) mezis válasza a2d2 (#62207) üzenetére


mezis
nagyúr

Az UTP portok impulzus transzformátorral vannak leválasztva az elektronikától. ezeknek a szigetelése 1500 - 2500V-ig véd.
Valóban előfordulhat nagyon közeli, nagyon erős villámcsapás, ami nem is éri közvetlenül a földben (védőcsőben) futó vezetéket, de az elektromágneses indukció miatt igen nagy feszültség indukálódhat az UTP vezetékben, ami tönkre teheti a hozzá kapcsolt elektronikát.
De az a villám ugyanezt megteszi az árbócoddal, a rajta lévő herkentyűddel is.

Indukció: Viharos időben, épülő ház teraszán voltunk, egyikőnk mosta a kezét a csatornából ömlő vízben. Nem túl közel (0,5 - 1km-re) villámcsapás pillanatában erős áramütést érzett a karjában. Más baja nem lett.

Csatornád, minden más fémfelületed le van földelve? :F
Acél védőcsőbe az UTP kábelt?

Végül is eljutottál az Alfa-tól az Ubiquiti-ig. :DDD

mezis

(#62210) a2d2 válasza mezis (#62209) üzenetére


a2d2
addikt

Ja meg most a TP linkig úgy néz ki.
Mert a behúzott antennát is kihúztam már és átvezettem helyette utp kábelt. Nincs semmi kedvem visszarakni az antennát újra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62211) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Egy wifi kapcsolatot kéne csinálnom.
Kertes házas övezet, 300 méter távolság.
Tetőre kirakható (kültéri) eszközökben gondolkodok.
Optikai rálátás nem a legjobb.
Házak nincsenek útban, csak néhány gyümölcsfa teteje lógna bele.
Megoldható így?
Ha igen, milyen eszközökkel?
30-40Mbit-es kapcsolat kellene legalább.

Köszönöm.

(#62212) mezis válasza Kenderice (#62211) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Szerencse dolga. Tavasszal még jönnek a levelek, újabb hajtások és a fa egyre magasabb, meg van még az a Fresnel zóna....
Csak próbával lehet eldönteni.

mezis

(#62213) Kenderice válasza mezis (#62212) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi.
Ha meglenne a rálátás, te milyen kültéri eszközt javasolnál ekkora sebesség eléréséhez?

(#62214) mezis válasza Kenderice (#62213) üzenetére


mezis
nagyúr

TP-Link 210, 510, 610. Egyikkel sincs tapasztalatom.

mezis

(#62219) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Van esetleg valakinek használatból eredő tapasztalata a
TP-Link EAP660 HD eszközzel. Vásárlását tervezem.

Sebesség , lefedettség stb érdekelne, hogy hogyan is muzsikál.

Tapasztalatokat , véleményt előre is köszönöm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62220) a2d2 válasza Kenderice (#62213) üzenetére


a2d2
addikt

Én ma üzemeltem be az antennámat. Elsőre egy AC-s litebeam-et vettem, ezt küldtem is vissza mert csak a saját márkájával kompatibilis. Utána tp-link cpe710-et szetettem volna venni. Ez decemberben még 20e alatt volt, most meg vagy abszolút nem kapni vagy ahol van készleten ott 30e lett az ára. Úgyhogy berendeltem tegnap egy Tenda O9-est, ami ma ide is ért (amazon.de-ről 1 nap alatt!!!). Ezt sikeresen beüzemeltem, tud kapcsolódni bármilyen AC-s eszközhöz, és a két épület közé is olyan jelet lő hogy meg is szüntetem az egyik kerti repeatert.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62221) Kenderice válasza a2d2 (#62220) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi.
Már szereztem egy pár cpe210-est.
Az 5GHz amúgy is kilőve nálam.
De látom ez a Tenda drágább az ebay-en mint itthon.
Miért onnan rendeltél?

[ Szerkesztve ]

(#62222) a2d2 válasza Kenderice (#62221) üzenetére


a2d2
addikt

Amazon.de-ről rendeltem. Így 23e volt postával mindennel ingyenes visszaküldéssel ha nem válna be és 1 euro felárért biztosítottak hogy a héten nálam lesz.
Állítólag a kínai holdújév miatt fogytak ki a készletek a nagykerekből. Meg gondolom ilyen antennákból nem is tartottak nagy készleteket. Mindegy, úgy néz ki jó lesz. Elsőre sikerült egy 40/30-as netet varázsolni vele a melléképületben 20-as pinggel. Szóval alkalmas lett játékra a dolog és elsősorban azért vettem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62223) petne


petne
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy Tp-link deco M4 3-as szettet, mivel az L alakú családi ház nem minden pontján volt megfelelő jel. Az útmutatónak megfelelően beüzemeltem, minden jól működött, hozta a várt sebességet, egészen a beüzemeléstől számított kb. 15-20 percig, mert lecsökkent 10 mbit alá a letöltési sebesség (még a fődeco egység közelében is). Egyébként Vodafone (UPC) internetem van és 500/22 megabites csomaggal.

Segítséget szeretnék kérni, hogy hol kereshetném a hiba okát?

Köszönöm!

(#62224) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek problémája van az otthoni hálózattal/internettel ebben szeretnék neki segíteni ill a segítségeteket kérni.

Amit tudok. Családi ház, telekomos. Ilyen router. Ha jól rémlik 2 tv van rádugva, 1 nyomtató és 1 pc. Elsősorban a gyenge wifi problémát szeretné megoldani, a ház másik felébe már nem igazán van net. Elsőnek elég lenne wifi de említette, hogy azon a részen volt tv. Az a tv kábel is megfelelő lehet "utp-nek"? Ha igen és jól gondolom akkor mehetne rá ez a wifi extra (mesh?) eszköz vagy akár egy másik router is akár ami továbbítja / szórja a netet wifin (és kábelen) is? Ez routerrel is megoldható igaz? Mert ha ez a plusz telekomos eszköz havidíjas akkor lecserélném 1 routerre, de ezt majd máskor.

Jól gondolom, hogy kb csak össze kell dugni (vezetéknélküli kapcsolattal is lehetséges?) a mesh-t a router lan X portjával és utána lesz saját wifi-je, érdemes a router ssid és jelszót azonosra állítani és csatornákat távol tenni? A mesh képes vezetékes továbbításra is? Ennyi kb az egész? Nem csináltam még ilyet. A routerbe való belépéshez mit kell tennem? A hátulján rajta lesz a cím és jelszó?

Minden hasznos infót szívesen fogadnék, szeretném ma beüzemelni nekik. :R
Amennyiben ez az eszköz fizetős akkor a későbbiekben routerre cserléném.

(#62225) lipido válasza gorje (#62224) üzenetére


lipido
senior tag

Sztem olvass utana a [powerline] eszkozoknek Ez a legolcsobb megoldas sztem :R

[ Szerkesztve ]

(#62226) mezis válasza gorje (#62224) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen sok a kérdésed, szinte mindegyikre megtalálod a választ ha használod a fórum keresőjét.
Pl.: azonos SSID: [link]
Telekom kütyüje: Nem csak WiFi router, MODEM is. Nem helyettesíthető.
Az UTP kábelt megismerni cifra, RJ-45-ös csatlakozójáról....
MESH rendszer: csak akkor érdemes foglalkozni vele, ha van rá pénz. Drága.

mezis

(#62227) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Panelbe szeretnék stabil wifit. Hálózat természetesen telített. Úgy gondoltam, hogy veszek egy switch-et és azon lesz tovább osztva a hálózat a wifinek.
Két megoldáson gondolkozok ami egy árban van, de nem tudom eldönteni mivel járok jobban.

1 opció:
AX képes AP a hall részbe pl TP-Link EAP610 vagy Unifi 6 lite

2: opció:
Ac mesh a két szobában lan-on összekötve a fő routerrel pl Asus CD6 vagy TP-Link M4

esetleg 3 opció:
Egy erősebb Ax router mondjuk ASUS RT-AX56U, de szerintem az kevés lenne wifi teljesítményben, mert azt rosszabb helyen tudnám elhelyezni.

Igazából az a kérdés, hogy az OFDMA hoz többet a konyhára vagy a mesh inkább.
Köszi a segítséget :R

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#62228) Alex91 válasza Bence01 (#62227) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem AX ala nem erdemes mar menni. Megprobalnam a TP-Link EAP610-et, es ha netan keves lesz, akkor vennek melle meg egyet...
Vagy az Asus RT-AX56U-t, es ha keves, akkor ennek be melle AiMeshbe egy masik eszkozt is.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62229) viktorhu válasza dudika10 (#62192) üzenetére


viktorhu
veterán

A rádiófrekvenciás zavarás miatt van szabályozva, de kertes házas övezetben nem zavarsz vele senkit. Nekem is kínai routerem van, én menüben levettem a teljesítményét (lehet százalékosan állítani), hogy ne "visszhangozzon", meg ne nyomja el a szomszédok jelét 2,4-en.

(#62230) imi290


imi290
aktív tag

Sziasztok !
Olyan problémába ütköztem, hogy amióta bekötötték az optikai internetet (kb. 3hete) nem tudok a mobilon folyamatosan netezni, mert percenként, vagy félpercenként megszakad a Wifi kapcsolat. Miután megszakad, rá pár másodperc elteltével újra kapcsolódik, De van mikor nem. A házban az összes mobil így van, egy kivétel a PC, amihez van csatlakoztatva egy Wifi antenna. PC-n a Wifi jel folyamatos. Az előtt ilyen probléma nem volt.
Hallott már valaki ilyen jelenségről ? Vagy valami Router beállítási hiba lehet ? Akik bekötötték, ők is állították be a routert.
A router típusa : Huawei HG8145V5
A szolgáltató Telekom.
köszi aki tud segíteni !

(#62231) Zeki válasza petne (#62223) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem lehet hogy zavarja valami a wifi jelet?

(#62232) mezis válasza Bence01 (#62227) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Panel és WiFi? 5GHz-es AP minden helyiségbe. UTP kábellel csatlakoztatva mindegyiket.

Tájékozódni: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#62233) viktorhu válasza a2d2 (#62191) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyébként mi a baj a huawei ax3-mal? Szinte soha nem ajánlja senki, pedig hardveresen és ár-teljesítmény arányban jobbnak tűnik a konkurenciánál, és nem egy ismeretlen márkáról van szó, hanem a világ talán legnagyobb hálózatieszköz-gyártójáról. Nekem az volna az első gondolatom, ha most routerre lenne szükségem, de közben látom, hogy senki nem ajánlja, mert "nincs vele tapasztalat". Miért nincs? Mi szól ellene?

(#62234) Bence01 válasza mezis (#62232) üzenetére


Bence01
tag

Akkor eddig 1-1 szavazat az opciók között :))
Két helyen kábelről sugározva azért az ac mesh biztosabbnak tűnik, mint a ha nem jó vegyek hozzá még egyet.

Mondjuk ki jönne 2db említett huawei ax3 is és akkor lehetne ax mesh. Ajánlott más routerekből nem fér bele ax-es 2db a keretbe (~40eFt)

[ Szerkesztve ]

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#62235) viktorhu válasza Bence01 (#62234) üzenetére


viktorhu
veterán

A két opció lényegében ugyanaz - madzagon elvinni mindenhova a netet, és helyben sugározni a wifit. A különbség annyi, hogy mesh esetén alap a közös ssid, nem menedzselt külön ap-k esetében minden szobának sajátja lesz.

(#62236) a2d2 válasza viktorhu (#62233) üzenetére


a2d2
addikt

Semmi. Én nagyon ajánlom.

Ma befejeztem a net kiépítését a melléképületben. Sikerült 50/40-es netet elérnem 20-as pinggel, elégedett voltam vele. Aztán most este egyszer csak kidobott a játékból.
Mint kiderült lányom szobájában megdöglött az Asus RP-AC55 repeater ahonnan szívta a jelet az O9.
Legalábbis 3x újraindításra sem akar rácsatlakozni a hálózatra. Meg eléggé fel is melegedett, szerintem megfáradt szegény. Még jó hogy a napokban ajánlottam valakinek hogy milyen megbízható eszköz a régi TP-link repeaterekhez képest.

Tudtok ajánlani helyette valamit? Lehet repeater is, router is repeater funkcióval, ...
Köszi!

Azt még meg tudom csinálni hogy beviszem a házba az új RT-AC1300G+ routert ami most az O9 után van kötve hogy mit tud repeaterként produkálni, mert olcsóbb mint ez a konnektoros repeater.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62237) Gubek-Einste válasza petne (#62223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen vagy wifi-n vannak az egységek felfűzve?
Router vagy AP módba vannak telepítve az egységek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62238) Gubek-Einste válasza a2d2 (#62236) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt még meg tudom csinálni hogy beviszem a házba az új RT-AC1300G+ routert ami most az O9 után van kötve hogy mit tud repeaterként produkálni, mert olcsóbb mint ez a konnektoros repeater.
Repeater módot nem tud, csak AiMesh node-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62239) a2d2 válasza Gubek-Einste (#62238) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, akkor szét sem szedem :(

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62240) a2d2 válasza Gubek-Einste (#62238) üzenetére


a2d2
addikt

Ez 9e Ft, van repeater módja és jó értékelést kapott:
[link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62241) Gubek-Einste válasza a2d2 (#62240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát tehetsz vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62242) a2d2 válasza Gubek-Einste (#62241) üzenetére


a2d2
addikt

Na bassz, nem vettem meg este mert gondoltam rápróbálok még a repeaterre erre ma reggelre 11e.
Amúgy megnéztem a repeatert reggel és nagyon érdekes a dolog. Nem is tudom hogy vissza tudom-e ezt küldeni gariban. Először kipróbáltam csak simán bedugni, hátha lehűlt és az kellett csak neki de nem. Ezután nyomtam rajta egy resetet, szépen felállította a wifi csatornáit, elkezdtem újrakonfigurálni a hálózatot rajta és azt tapasztaltam hogy nem találja már meg a huawei 5Ghz-es jelét. Úgy hogy a teló simán rácsatlakozik, és úgy sem hogy odavittem a router közelébe. Viszont a kerti O9-ből visszasugárzott 5Ghz-es jelet meg látja (csak ugye azon meg nincs internet amíg nem jó a repeater). Ezután fogtam és kiválasztottam csak egy 2.4Ghz-es csatornát bejövő jelnek, sikeresen felépített mindent és ugyanúgy sugározza a netet az 5Ghz-es adóján is mint eddig. Szóval nem a rádió vagy az antenna ment benne tönkre. Ezt értitek?
Csak ez így nem lesz ugye jó mert így egy bekorlátozott 2.4Ghz-en jön be a jel és hiába szórja utána 5Ghz-en tovább, az max 50Mbit marad.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62243) Alex91 válasza a2d2 (#62242) üzenetére


Alex91
félisten

A huawei melyik csatornan sugarozza a jelet? Lehet, hogy olyanra ugrik, amit a masik nem lat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62244) Szaraz


Szaraz
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy TP-Link routert, mert szeretném a MESH-t kiépíteni. Egy TP-Link repeater-t már vettem, de szeretném hogy 1-1 SSID legyen a 2.4GHz-nek és a 5Ghz-nek is. A Telekomos router elég megbízhatatlan WiFi szempontból, ezért arra gondoltam, hogy a WiFi-t egy másik routerrel oldanám meg, és ha már van reapeter, és tudja a MESH-t, akkor inkább MESH legyen.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#62245) a2d2 válasza Alex91 (#62243) üzenetére


a2d2
addikt

Én is gondolkoztam ezen, de hogy lehet hogy egyszer csak játék közben átugrana másik csatornára a router? Nem lett piszkálva semmi.
Vagy létezik olyan hogy a repeater 5Ghz-es sávjának bizonyos csatornája megy csak tönkre?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62246) Alex91 válasza a2d2 (#62245) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62247) Multibit válasza viktorhu (#62235) üzenetére


Multibit
veterán

A kolléga által említett mindkét AP (Omada, Unifi) kontroller vezérelt, azaz menedzselt. Akár egyező, akár különböző SSID-ket használ, meglesz a roaming lehetősége - feltéve, ha nem vegyíti a két márkát :)

(#62248) Dr.NX válasza Szaraz (#62244) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mi a repeater típusa?
Mennyit szánsz rá? Van router 15 ezerért és 150 ezerért is.
Egyébként nem MESH, hanem mesh, kisbetűvel.

Elfogadom a sütiket.

(#62249) a2d2 válasza Alex91 (#62246) üzenetére


a2d2
addikt

Szóval lehet hogy a fő routert sikerült pont egy DFS csatornára belőni és azért nem látja még a repeater reset után a kezdőképernyőn. Akkor várok majd kicsit hátha megjelenik.
Ránézek, köszi a segítséget.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62250) Alex91 válasza a2d2 (#62249) üzenetére


Alex91
félisten

Nem teljesen... A fo router allt olyan csatornara, amit a masik nem tamogat. Persze, ha a fo router automata csatornavalasztason van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.