Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) aginor válasza Doky586 (#62400) üzenetére


aginor
addikt

Van rá javaslatod? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62402) Gekkito


Gekkito
tag

Üdv.

1 hete már jártam itt és gyorsan kaptam is választ és tanácsot a kérdésemre, ezer köszönet :R
Most viszont egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok:

Vennék egy extender/repeater funkcióval rendelkező routert amit repeaterként használnék, tegyük fel ezt. Ha jelerősítőként funkcionál tudok e erre a routerre UTP kábellel eszközöket kötni vagy ahhoz mindenképp kell a fő router és az ASUS között UTP kábeles összekötés?!

Tehát az összekötés sorrend ez lenne: Telekom router - wifin keresztül - ASUS router - UTP kábelen - Egyéb eszközök

Remélem sikerült érthetően leírnom, nem vagyok jártas a témában.
Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

PSN: z340n3

(#62403) sztanozs válasza Doky586 (#62400) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért nem?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#62404) mezis válasza Doky586 (#62400) üzenetére


mezis
nagyúr

Telefonos APP-al nézd meg, hogy a jelismétlő számára megfelelő helyen van-e megfelelő jelszint.
PowerLine?

mezis

(#62405) Patice válasza Gekkito (#62402) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha nem köröd össze a routereddel kábellel, akkor ez a kommunikáció is wifin kell történjen, azaz kb. felezed a jelismétlővel elérhető sebességet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62406) Winne


Winne
nagyúr

Urak nagy vonalakban a kérdésem: kaptam egy avr párat, van egy szolgáltatós hgw, mögé van dugva egy router és abból kijövő egyik lanból vezettem bele a kábelt, a másik oldalon pedig egy másik router wan portjába dugtam be a kábel.

Nincs net.

Nem volt időm szórakozni vele, hogy kitaláljam mi a gond, van tippetek?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62407) Kenderice válasza Winne (#62406) üzenetére


Kenderice
senior tag

Próbáld a másik routernek is a lan portjába dugni...

(#62408) Winne válasza Kenderice (#62407) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen ez volt a tippem még ill hogy a hgw-be dugom a betápon, lehet az is segít.

Álltani az új routeren kellene valamit? Ideiglenes megoldás csak az egyik szobában, ahol szakadozik már a másik két wifi.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62409) aginor válasza aginor (#62399) üzenetére


aginor
addikt

Annyit bonyolódott a helyzet, hogy lehet, más baj(is) van. Tegnap bekapcsoltam telefonon a wifi analizert (vagy mit) és letettem a gép mellé, mire is szétesett a kapcsolat (ledobált, megszakadt) és/vagy nagyon lassú lett. Ez az állapot addig tartott, amíg ki nem kapcsoltam a wifit a telefonon. Ha asszony a lakás másik végében messenger üzenetet kap, azonnal látom, ahogy azt is, ha netezni kezd a telefonjával (mondjuk felfoghatjuk úgy is, hogy van egy ingyenes asszonnymonitorozó feture-öm :D)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62410) mezis válasza aginor (#62409) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi Analyzerrel ne az asszonyt monitorozd, hanem próbáld meg alkalmasabb helyre mozdítani a WiFi routeredet (akár 5cm is számíthat), továbbá a csatornák közül a szerencsésebbet (kevésbé zavartat) keresd!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#62411) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!
Remélem nem rossz topicban járok, teljesen átlagos felhasználásra, 46 nm-es kisebb lakásba vettem jobb és biztonságosabb wifi miatt egy Asus AX-55 routert az UPC ConnectBox wifijének kiváltására. Beüzemeltem, kb mindent auto-n hagyva, de egy folyamatos problémával találkozom napi szinten. Röviden mintha megszűnne a wifi sugárzás, egyszer csak azt veszem észre, hogy wifi helyett mobilneten lóg a telóm, aztán egyszer csak visszajön. Sajnos nincs több telóm, próbálok rájönni minek lehet baja és hogy induljak el a hibakereséssel, előre is köszi a tippeket! Az Asus Smart Connect funkcióra gyanakszom, bármennyire is hasznosnak tűnik...

(#62412) Doky586 válasza Orgi (#62411) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

AP módba tetted? Mit hova kötöttél? (lan wan) CB-n mit állítottál?

[ Szerkesztve ]

(#62413) mezis válasza Orgi (#62411) üzenetére


mezis
nagyúr

A légtered tiszta? [link]

mezis

(#62414) aginor válasza mezis (#62413) üzenetére


aginor
addikt

Ezeken mit kellene nézni? Csak a potenciális zavarforrásokat keresni? Képernyőmentés kellene róla nektek, ahhoz, hogy okosabbak legyetek? :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62415) Doky586 válasza aginor (#62414) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ilyen kép megmutatja milyen a sáv. Valójában mindegyik teljesen szögletes, de ha így ívelve van jobban látszik hol a közepe. Ha sok van azon (20MHz) sávban azok zavarják egymást.

Ez meg a négy egymást nem zavaró csatorna (2,4-en)
városban a 20MHz a javasolt (1-5-9-13), vidéken tanyán akár 40MHz is használható.

(#62416) Orgi


Orgi
őstag

Köszi, csinálok este egy ilyen képet, de sajnos belváros közepe, 6 emeletes társasház, biztos hogy maximálisan zavart a légtér (de a CB-vel nem volt ilyen gondom amúgy). A CB-t bridge módba tettem, az Asus router módban van. Egyszerűen eltűnik a wifi néha kompletten, mintha lenne vmi energiatakarékos mód a routerbe és elaludna (ez csak egy hülye példa volt).

(#62417) mezis válasza aginor (#62414) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem tudsz javítani a WiFi-n ,akkor valami hasonlót tegyél ki.

A UPC WiFi frekvenciák (csatornák) elég "távol" vannak az AX-55-ötösöd frekvenciáitól?
2,4 és 5GHz-es sáv.

UPC STB-jén tiltsd le a vendég hálózatot. Annyival is kevesebb szemét lesz az éteredben.

mezis

(#62418) aginor válasza mezis (#62417) üzenetére


aginor
addikt

Ezekkel tisztább a kép (a "virág" vagyunk mi)?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62419) Doky586 válasza aginor (#62418) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy mondtam ilyen helyen a 40MHz-es sávszélesség nem hoz gyorsulást, sőt lassulást és zavart okoz mindenkinek. Válts 20MHz sávszélességre..!!

(#62420) aginor válasza Doky586 (#62419) üzenetére


aginor
addikt

Tehát az 1, 5, 9 vagy 13 csatornára álljak át? :B

Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62421) mezis válasza aginor (#62420) üzenetére


mezis
nagyúr

- Igen 1, 5, 9, 13 és csak 20MHz-es sávszélesség, és próbáld a szomszédokat is felvilágosítani.

- Jobbra fent a "háromcsík" menüből van egy kapcsoló, amivel könnyebben értékelhető grafikont kapuk.

- Ennyi, ilyen erős "jószomszéd" mellett 2,4GHz-en lényeges javulásra ne számíts. 5GHz-es AP minden helyiségbe, ahol WiFi kapcsolatra van szükséged. Az AP-ket pedig UTP kábellel kapcsold a routeredhez.

- DIGI STB-n lekapcsoltad mindkét AP-t?

- Ha nem használod a WPS-t, azt is tiltsd le.

- Panellakás?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#62422) Doky586 válasza aginor (#62418) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ekkora dzsumbulyban mindegy melyik csatorna. Vagy 5GHz vagy alufóliával tapétázd ki a lakásod a szomszédok oldalán... ;]

[ Szerkesztve ]

(#62423) aginor válasza mezis (#62421) üzenetére


aginor
addikt

"Igen 1, 5, 9, 13" - köszi, ezt pénteken este tudom majd kipróbálni, remélem valamit segít.

"Jobbra fent a "háromcsík" - ezt megnézem ma este és dobom róla a képet.

"5GHz-es AP minden helyiségbe, ahol WiFi kapcsolatra van szükséged. Az AP-ket pedig UTP kábellel kapcsold a routeredhez" - a kábelezés elvileg nem megoldható, emiatt van szükség wifire. Powerline esetleg megoldás lehet?

"- DIGI STB-n lekapcsoltad mindkét AP-t?
- Ha nem használod a WPS-t, azt is tiltsd le" - routerbe még nem nyúltam bele, azt majd hétvégén megnézem, de lehet baj a jelszóval, mert azt egyelőre senki sem tudja (remélhetőleg gyári :B ).

Doky586 - a router tud 5GHz-et, próbáljak meg átállni arra?
"alufóliával tapétázd ki a lakásod" - ez mondjuk nem is rossz ötlet, csak kicsit szarul fog kinézni. :DD

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62424) mezis válasza aginor (#62423) üzenetére


mezis
nagyúr

- Nem kell újabb kép, az eddigiekből is látszott: WiFi WiFi hátán, stabil kapcsolat csak 5GHz-en lehetséges. (Ha ma találsz egy kisebb forgalmú, kevésbé zavart csatornát, az lehet hogy holnap már teljesen használhatatlan lesz.)

- PowerLine: 3 fázis esetén szükség lehet a fázisok közötti "csatolóra".

- 5GHz: a klienseid mintha nem működnének csak 2,4GHz-en. (36,..., csatornák nincsenek a képen, pedig a UPC STB-d gyári alapbeállításban működtet AP-t az 5GHz-es sávban is).

- A 2,4GHz-es teljes sávot tudja zavarni egy BT-os eszköz (egér, füles,...). Ezekből csak annyit, amennyi feltétlenül szükséges.

- ALU fólia: a szekrények hátán elfér, de ragasztani kell, különben zörögni fog.

mezis

(#62425) aginor válasza mezis (#62424) üzenetére


aginor
addikt

"Nem kell újabb kép" - oksa :B

"PowerLine" - akkor ez nem egy plug and play megoldás :( Mondjuk amúgy is csak tartalék megoldásnak gondoltam. Gondolom csak próbával derülne ki, hogy milyen a vétel fáziscsatoló nélkül. Amiatt jó lenne, mert kábeles, miközben nem kell hozzá semmit sem bontani.

" 5GHz" - így van, szerintem le van tiltva a routeren, mert típus alapján kétsávos, a hétvégén megpróbálok bejutni az agyába és megnézni, hogy mi a helyzet

"A 2,4GHz-es teljes sávot tudja zavarni egy BT-os eszköz" - mondjuk van egy BT vevő stick a gép seggében, azt kirántom este hátha javul vmit a helyzet.

Köszi minden eddigi tanácsot. Amúgy most első körben nem is a sebesség zavar, hanem a szakadozó kapcsolat. Vicces, amikor percekre ledobja a láncot.. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62426) Winne válasza Winne (#62408) üzenetére


Winne
nagyúr

Valaki tud erre valaki okosat mondani? Még mindig nem működik. Nem tudok a routert milyen módba kellene állítanom.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62427) mezis válasza Winne (#62426) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi az az "avr pár" ? :F

mezis

(#62428) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok,

Mesh hálózathoz keresek alkalmas hálózati eszközöket. 3 egységre lenne szükségem és maximum 100.000 ft a keretem. Tégla építésű, hosszúkás kialakítású 90m^2-es családiházba. A célom egy stabil, megbízható hálózat kialakítása a egyzserű beállítások mellett. Next-next-finish telepítési eljárás a kedvencem.

Ki melyik márka, melyik eszközét javasolná?

(#62429) Alex91 válasza vamzi (#62428) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , eleg lesz oda 2 db is. Remelem foldszintes haz, es osszetudod a kettot vezetekkel kotni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62430) Winne válasza mezis (#62427) üzenetére


Winne
nagyúr

Powerline, plc.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62431) mezis válasza Winne (#62430) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy rajzot, pontos típusokat tudnál kitenni?

mezis

(#62432) humigabi válasza vamzi (#62428) üzenetére


humigabi
aktív tag

Nézz rá a TP-Link Omada eszközeire. Egy 100-asból kapsz egy vezérlőt, két AP-t és menedzselt, nagyon stabil, megbízható hálózatod lesz. 2,5 éve használok ilyet, tapasztalatból ajánlom! Próbálkozhatsz persze DECO-val is, de az előző sokkal jobb.

humigabi

(#62433) Patice válasza humigabi (#62432) üzenetére


Patice
nagyúr

Én most vágtam bele az Omadás vonalba, épp az előbb jött meg egy EAP610-es access point, hogy meglegyen az AX-es upgrade.
Omada szoftveres kontroller pedig megy a meglévő szerverre.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62434) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

A következő dologban kérnék segítséget. Adott egy családi ház, ahol van wifi, A házzal szemben, az út túloldalán lévő kertben szeretnék wifi kamerákat működtetni. Milyen eszközzel lehetne a legoptimálisabban (ár, esetleg IP védettség) megoldani a jelerősítést?

Köszönöm a válaszokat!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#62435) mezis válasza Warpig (#62434) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Távolság, közvetlen rálátás?

mezis

(#62436) Warpig válasza mezis (#62435) üzenetére


Warpig
aktív tag

20 méter a távolság és van közvetlen rálátás.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#62437) aginor válasza aginor (#62425) üzenetére


aginor
addikt

Powerline-hoz van bevált, típus, ami nem egy vagyon, de megbízható és árnyékolt?
A TP-LINK TL-PA4010P vagy TP-LINK TL-PA8010P milyen?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62438) Doky586 válasza Warpig (#62436) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a fény is átmegy az út felett, felesleges a kamerát az út túloldalára tenni... :U

(#62439) Warpig válasza Doky586 (#62438) üzenetére


Warpig
aktív tag

:D Köszi! Azért van sövény meg ilyenek.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#62440) humigabi válasza Patice (#62433) üzenetére


humigabi
aktív tag

Majd írd meg, milyen az AX-es AP!

humigabi

(#62441) vamzi válasza Alex91 (#62429) üzenetére


vamzi
őstag

Köszi, megnézem. Igen, földszintes és fizikailag összetudom kötni az egységeket.

1: Telekom szolgáltatói router. Optika 1Gbps. A hely fix, max a fal másik oldalára tudom áthelyezni. A szobában rendszeres a 4k streaming.
2: Dolgozó szobai AP. Fontos a stabil és gyors internet, sok a videós megbeszélés.
3: Hálószobai AP. Max 1080p streaming

A minimum cél, hogy a ház minden pontján (fürdőszobában is) stabilan lehessen nézni az 1080p streaminget (Netflix, HBO go, helyi windows media streaming). És persze, hogy stabil és kielégítő sebességet tudjon a munkahelyi vpn.

(#62442) Alex91 válasza vamzi (#62441) üzenetére


Alex91
félisten

1 es 3-ba tennem a ket egyseget, ha keves lenne, akkor utana is bovitheto a rendszer.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62443) Patice válasza humigabi (#62440) üzenetére


Patice
nagyúr

Eddig csak egymagában van az AP, később tervezem bővíteni az eszközeimet TP-link vonalon. Pár switch és 1-2 további AP.
Amihez tudtam viszonyítani:
Ahová került előtte egy 1043ND router volt AP-nak berakva OpenWRT-vel, ami szépen tette a dolgát, de ugye az csak wifi4-es és több ac-s eszköz is van már itthon, így ezt cseréltem először.
A családi, kertes házunk másik oldalán egy Asus RT-AC68U szolgál, ami már tud 5GHz-en is sugározni, de mostanában sokszor dobálja a klienseket és állandóan 5-ről 2,4-re dobja át. Szerintem már efelett is kezd az idő eljárni, még mindig támogatott router, de ez is már csak AP-ként üzemel. (A routing funkciókat egy dedikált PC látja el PFsense-el.)
Az Asushoz képest jobb térerőt mértem az új AP környékén 5 GHz-en, sebességben hozzák az ac-s kliensek kb. ugyanazokat az értékeket, mint az Asus-szal, itt inkább a kliensek a limitáló tényezők.
Fél nap után elégedett vagyok, eddig minden rendben az új AP-val. Hamarosan szerintem megy a háztól az Asus és jön még egy EAP610-es a helyére és akkor már tudok mesht csinálni a kettővel, mert most a sok SSID kicsit zavaró és a kliensek sem kezelik mindig jól (nem váltanak könnyen egyikről a másikra).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62444) humigabi válasza Patice (#62443) üzenetére


humigabi
aktív tag

Köszi a leírást.

Ha meg lesz a második AP is és feldobod a vezérlő szoftvert a szerverre (ha tudod kábelesen kösd a hálózatra az AP-ket) akkor derül majd ki számodra is, mennyire jó cucc. Mi nagyon elégedettek vagyunk a rendszerrel, én személy szerint, mint kiépítője és felügyelője, nagyon szeretem.

humigabi

(#62445) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Van egy Xiaomi AX1800-as routerenm. A nappaliban egy szekrénybe rejteném el, tőle kb 5 méterre, ugyan abban a légtérben lenne gy LG TV, illetve egy PS5.

A Router képes lenne kiszolgálni a
- TV-t 4K filmekkel, akadásmentesen
- PS5-öt viszonylag alacsony, stabil ping-el.

A TV és a PS másik falon lesz, mint ahol a router lenne, szét kellene vésni a födémet, hogy legyen ott is UTP.

(#62446) Alex91 válasza r6man123 (#62445) üzenetére


Alex91
félisten

Azt mi a kerdes? Mert kerdojelet en itt nem latok… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62447) Patice válasza r6man123 (#62445) üzenetére


Patice
nagyúr

Padlószegőben/alatta nincs esetleg annyi hely?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62448) MaCS_70 válasza r6man123 (#62445) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönjük a helyzetjelentést! Szép tervek!

MaCS

Csatlakozom Alexhez: mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62449) Gubek-Einste válasza r6man123 (#62445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak gyakorlati teszt során fog kiderülni, látatlanban ilyet nem lehet megmondani. Az elrejtés sokat fog a helyzeten rontani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62450) gendyke1


gendyke1
csendes tag

Sziasztok!

Egy WIFI kamerát szeretnék telepíteni a külső falamra és a kamerából egy UTP kábelelt vezetnék egy TP-LINK TL-WA850RE N300 jelerősítőbe amit a benti routeremhez csatlakoztatnék.
Ajánlották ezt a Wifi jelerősítőt, hogy simán dugjam be egy dugaszoló aljzatba a villanyóra szekrénybe (onnan kapta a tápot is).
A kérdésem az lenne, hogy mennyire szigorú a működési hőmérséklet, mert a specifikáció 0°-40° írja, tárolási hőmérsékletre pedig -40°-70°-ig.
Mivel kint lenne és keményebb hidegben biztos 0°-nál alacsonyabb lesz a hőmérséklet még a villanyóra szekrényben is.
Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.