Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) 4ron válasza krealon (#25047) üzenetére


4ron
senior tag

Nah ez gyors volt, köszi :)
Sikerült is, működik, átmeneti megoldásnak tökéletes.
Viszont a megosztással kapcsolatban tudnál valami tippet adni?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#25052) krealon válasza 4ron (#25051) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#25053) 4ron válasza krealon (#25052) üzenetére


4ron
senior tag

Azóta nekifogtam tanulmányozni és nem nagy kunszt, beállítottam mindkét gépet WORKGROUP munkacsoportba, kikapcsoltam a megosztási jelszavat és ez is működik, csodálatos :D
Köszönök mindent!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#25054) Year


Year
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy van-e olyan router amihez jó a mobilnet?

Egy ismerősöm friss helyen lakik és azon a területen még nincs kábeles net. Van laptopja meg iTouch is amit szeretne használni. Tudnátok ebben segíteni agy ajánlani valami megoldást?

Előre is köszönöm!

(#25055) Gubek-Einste válasza Year (#25054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; TP-Link MR3220 vagy MR3420, gyárilag 3G routerek

2; USB porttal rendelkező router + 3rd party firmware

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25056) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Hello!

Segítség kellene. Van 2 db Tp-link routerem (841ND) és kábellel összekötöttem őket. Az egyik a ház egyik végében a másik a másikban. Hogy kell beállítani őket, h. mind a kettő szórja a netet?
Nekem részletes, szálybarágós leírás kellene. Nem értek hozzá!

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#25057) gban válasza Joe bácsi (#25056) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezzel én is bajlódtam, elmondom amit tudok, hátha laikus nyelven jobban megérted.
A lényeg, hogy az egyiken ki kell kapcsolni a DHCP servert, így az switch módban megy. Ne azzal tedd ezt amibe bejön a net. Ebbe ne a wan portba dugd be a bejövő kábelt, hanem 1-4-ig bármelyikbe, és a kimenő kábelt is ezekbe dugd. Ha ehhez is hozzá akarsz férni webes felületen később is, írd át az IP címét (pl. Local IP address), amikor a DHCP server letiltod - ezeket úgy tedd, hogy simán összekötöd a gépeddel, és webfelületen belépsz a menüjébe.
Nálam az egyik 192.168.1.1, a másik 192.168.1.2 címen érhető el (ezt írod be a böngészőbe, ahova a Prohardver.hu-t írnád, bocs ha ezt tudtad)
Ha ezeket megteszed, menni fog a dolog.
Ha nem, úgyis kiegészítenek :B

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#25058) barack21

szasztok van itt 2 ismerősöm is akinek van egy ilyenje...

zte zxv10 w300b akinek nincs ilyen az ne hogy szerezzen magának xDDD

azt a problémát már megoldottam hogy admin felületr tudjunk lépni,szal már a wifije okéé teloval rá lehet csatlakozni...

az a problémánk hogy firmware vagy valami vargalexes megoldást vagy okosságot nem lehet ráá varázsolni ????

ja és a főő kérdés így hangzik :

ezt a fost lehet routerként használni vagy mondjuk wdsbe ???

akinek volt ezzel gondja baja vagy valami tapasztalat jo lenne :)

hálás lennék... :U

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#25059) barack21 válasza lrobertoc (#18363) üzenetére

mivel ezekre kerestem ráá
"ZTE ZXV10 W300B" ezért láttam a problémád,de szerintem a 1043nd-t használd wdsbe... ha meg van a wds kapcsolatod,akkor lanon a tp linkből tovább tolhatod kábelen :)

ha valami problémád lenne a közeljövőben ink irj privátban,mert nem sürün keresgélek forumon a topickok között :)

remélem tudtam segíteni :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#25060) gban válasza barack21 (#25059) üzenetére


gban
Közösségépítő

egy éve kérdezte...

Postázást nem vállalok.

(#25061) barack21 válasza gban (#25060) üzenetére

mostmáár látoom,nem szoktam a részletekben elveszni :DDD

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#25062) pilu01


pilu01
senior tag

A gyatra invitel után bekötötték a digi kábel csomagot, ZTE zx a10f625a-tipusú csodával!
A szerelők összekötötték, és rádugták a win7 laptopra, ment is a net.
Ma gondoltam beizzítom a régi U.S. Robotics usr5462 wifi routert, hagy használja a család szerte a házba a netet.
A wifi usr-t természetesen reseteltem, és csnáltam egy Setup Wizard-ot!
Összedugtam a wifi routert a zte belső egységgel, lett is mindenhol kábel nélküli net ezer, kivéve a laptopon!!
Erre dugtam egyet, a wifi router, és a laptop közé, így sem talált netet.
Gondoltam semmi gáz majd a laptopot használom kábelről, úgyis fix helyen van, elvégre a zte belső egységen is van még három LAN aljzat!
Na itt gondoltam rosszul!
Akármelyik lukba dugom a kábelt olyan mintha csak egyet hajtana meg, mégpedig azt amelyiket előbb dugom be!
Ha a laptopot kábelről használom, akkor nem tudok semmivel wifin csatlakozni. Ugyan látja a wifi hálózatot, létesít kapcsolatot is,de egy böngésző sem indul el!
Ha csak a wifi routert dugom össze a belső egységgel, akkor használni is tudom a vezeték nélküli netet az egész házba mindenen. (win7, android, symbian) kivéve a notin.
A wifi ruterben nem változtattam meg mást, csak a DNS server címeket, mert volt 105-ös hiba is, és a neten ezt találtam.
Sajnos nem vágom a témát, de már az asszony meg a gyerekek nyavalyognak úgyhogy kellene valami megoldást találnom!

(#25063) Gubek-Einste válasza pilu01 (#25062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A Digi által adott ONT-n csak az egyik LAN portot lehet használni mivel csak egy publikus IP címet ad az előfizetés mellé.
2; A jelenlegi router elég régi így nem csoda ha vannak vele gondok. Legegyszerűbb az lenne ha vennél egy újat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25064) hackman27697


hackman27697
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az "R-SMA" és az "RP-SMA" csatlakozó között?
Van egy WRT160NL routerem és ahhoz szeretnék antennát venni. A router manual_jában az van, hogy "apa R-SMA" csatlakozós antenna megy hozzá, az antenna pedig amit venni akarok hozzá az pedig "RP-SMA" .

(#25065) And válasza hackman27697 (#25064) üzenetére


And
veterán

Semmi, R-SMA = RP-SMA. Kezdetben vala a hagyományos SMA, amelyben az aljzat tartalmazza a hüvelyt, a dugasz pedig a tüskét. A 'fordított polaritású' kivitelnél (Reversed Polarity, RP-vel vagy egyszerűen R-rel jelölve) pedig ez épp fordítva van.

(#25066) pilu01 válasza Gubek-Einste (#25063) üzenetére


pilu01
senior tag

Kösz a választ.
Igen beszéltem én is a DIGI-vel, az 1 LAN portot tisztáztuk is, az már sima ügy nekem is.

A router valóban régi, de érdekes hogy minden más eszközre át tudja lökni a netet hibamantesen, kivéve arra a bizonyos laptopra ami szintén nem egy új darab (FS Amilo Li1705) és érdekesség az hogy használtam őket már együtt régebben.

Most ott tartok hogy a laptopon próbálom a drivereket frissíteni, de nem nagyon jutottam előrébb.
Még mindig nem jönnek be wifin az oldalak teljesen, és érdekes, a google csoporthoz tartozó lapok meg egyáltalán nem.

(#25067) hackman27697 válasza hackman27697 (#25064) üzenetére


hackman27697
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ és a segítséget!

(#25068) klambi


klambi
addikt

pat-olásban ki jártas?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25069) puglife válasza Year (#25054) üzenetére


puglife
csendes tag

Helló!
Amikor még csak mobilnetem volt az albérletben, akkor azt Linksys wrt54-el ossztottuk meg, és remekül müködött.a jelenlegi palettából szerintem Neked pl egy Linksys X3000 pont jó megoldás lenne, és usb port is van rajta.Nekem sajna nem pont az van, azonban csak jókat hallotam róla.

I DIDN'T CHOOSE THE PUG LIFE THE PUG LIFE CHOSE ME

(#25070) Taktoj


Taktoj
aktív tag

hello.keresek olyan elosztot amivel egy rpsma antennahoz két antenna hosszabító kábelt tudnék csatlakoztatni. Valaki tudja esetleg milyen néven tudnék r,keresni?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#25071) And válasza Taktoj (#25070) üzenetére


And
veterán

Mit szeretnél pontosan ezzel az elosztóval? Mert antennára nem lehet csak úgy két koaxot kötni, ahogy egy router antennakimenetére sem csatlakoztatunk több antennát.

(#25072) vinikorn


vinikorn
aktív tag

TP-Link USB-s wifi adaptert üzemeltem be.
Mit jelent az AES rövidítés: [link]
Mit jelent a csatorna sorbana 9-es szám? Csak két eszköz csatlakozik a routerhez.

Egyszerűen pár mondatban le tudnád írni? Köszi

(#25073) nemdan válasza vinikorn (#25072) üzenetére


nemdan
senior tag

Az AES a titkosítás egyik formája, a 9-es csatorna pedig amin a router(ed) megy!

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25074) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok.
szerintetek melyiket vegyem meg?
wa5110g vagy wa5210g?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25075) kali válasza vinikorn (#25072) üzenetére


kali
legenda

aes = advanced encryption standard
sarkítok, de; az aes biztonságosabb, erősebb titkosítási protokoll, mint a tkip (temporal key integrity protocol)
a legjobb a wpa2-psk - aes titkosítás, megfelelően hosszú, nagy- és kisbetűk, valamint számok kombinációjából álló jelszóval!
alapban sokszor auto a wpa/wpa2 és a tkip/aes, ezek már kevésbé jók, hiszen a gyengébbik titkosítás is adott!
csatorna; link

(#25076) kali válasza czgabi76 (#25074) üzenetére


kali
legenda

mire kellene pontosan?
gondolom nézted, hogy melyik típus konkrétan micsoda, milyen specifikációkkal bír...stb?!?!

(#25077) czgabi76 válasza kali (#25076) üzenetére


czgabi76
tag

hatótáv növeléshez,de úgy láttam hogy adóteljesítménye ugyan az tehát akkor ezzel is olyan távot lehet elérni mint a wa5210g-vel?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25078) nemdan válasza czgabi76 (#25077) üzenetére


nemdan
senior tag

minden szabvány készüléknek 500mW a teljesítménye.(már aki betartja :DD én biztos nem :DDD ) antennával lehet csak variálni..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25079) jNk válasza czgabi76 (#25077) üzenetére


jNk
senior tag

Az egyik egy alapvetően beltéri eszköz a másik pedig egy kültérre szánt AP beépített antennával. Feltételezve hogy már van kültéri antennád (és azt használnád) a két eszköz kb. hasonló teljesítményre lesz képes, de szerintem az 5210g-t egyszerűbb szerelni.

(#25080) vinikorn válasza kali (#25075) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Nem értem. A routerben wpa2-es titkosítást állítottam be. A routerhez kapcsolódó USB adapter miért AES titkosítást mutat?

Köszi a választ.

(#25081) czgabi76


czgabi76
tag

ja,akkor a teljesítmény ugyanaz?

jNK:hogy érted hogy egyszerűbb szerelni?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25082) kali válasza vinikorn (#25080) üzenetére


kali
legenda

wpa/wpa2 - tkip/aes
neked mind a két lehetőségből a második adott, ami a legjobb!
nem értem, hogy mi a probléma? :)

(#25083) gban válasza And (#25038) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megtettem amit tudtam, de problémába ütköztem.
Leírom részletesen.
1. Linksys WAP54G (mostantól AP) -t összekötöttem kábellel a géppel, 192.168.1.245 beír, keres, keres, alul is a kis ikon, ami ugye a hálózati csatlakozást jelzi, de nem talál kapcsolatot. Gondolom ez normális, mert az AP nem DHCP szerver. Mielőtt végez, feladja, bejön az AP menüje, de csak 1 mp-re, utána megint nem.
2. megnézve a leírást, a switchként működő routerembe dugtam, így már simán belépek.
A jó hír, hogy a gyári fw-ben is van WLAN client opció. Be is lőttem, site surway, megtalálja amit meg kell neki, de furcsán. Írja, jelöljem ki, majd nyomjam meg a rádió gombot. Nincs semmilyen gomb. Mindegy, bepöttyöztem, egyből jön is az ablak, írjam be a WPA kulcsot. WEP a megtalált eszköz... Átállítottam arra, meg is adtam neki a jelszót, el is mentettem.
3. Vissza a gépre direktbe, lévén ez lenne a cél, hogy ugye ezzel veszem a wifit, és innen kapja a noti (asztalin próbálgatom jelenleg, XP-vel). Itt jön a bökkenő, se net, se nem látom az AP-t továbbra sem, vagyis lehet hogy csatlakozik a wifi része, de a gép nem érzékeli mint hálózati kiszolgáló vagy mi - kapcsolat az van, de nem úgy viselkedik mintha rendes router lenne bedugva (nem is az, tudom).

Kérdésem: mit csináltam rosszul?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#25084) jNk válasza czgabi76 (#25081) üzenetére


jNk
senior tag

Egy kültérre szánt eszközt egyszerűbb a kültéren elhelyezni és működtetni mint egy beltéri változatot.
Az 5210g-t odarakhatod a csőre az antenna mellé kábelkötegelővel, nem gond neki ha -15 fok van, vagy +40, az 5110g-t egy vízhatlan dobozba kell raknod (vagy a padlásra de akkor hosszabb rf kábel kell) és a nagy hideget/meleget sem komálja annyira.

(#25085) gban válasza gban (#25083) üzenetére


gban
Közösségépítő

Még annyit, hogy sehol sincs olyan leírás, hogy "dugd össze a géped az AP-vel", vagyis ezek szerint switch nélkül nem is működik a dolog :F

Postázást nem vállalok.

(#25086) And válasza gban (#25083) üzenetére


And
veterán

Már csak a beállításaiddal kellene tisztában lennünk, abból meg jó sok van. Kérdés:
- A wifi-kapcsolat (internet eléréstől függetlenül) létrejön a kliens-eszköz és a távoli AP között?
- Most kapsz IP-t vagy sem a távoli AP-tól a klienseden keresztül, vagy sem?
- A gyári kliens-megoldás miféle? Megköveteli a címfordítást vagy nem? Az egy dolog, hogy eléred-e a kliensed webfelületét, hisz (ha önmaga nem DHCP-szerver) a saját fix címe bármi lehet, akár a távoli DHCP-szerver címtartományán kívül is.
- Minek a WEP-kulcs, ha az egy nyílt wifi, melyre bárki csatlakozhat?
Mod. #25085-re: olyan nincs, hogy egy hálózat csak switch-csen keresztül működik, anélkül meg nem. Az egyszerű switch nem forgalomirányító eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#25087) czgabi76 válasza jNk (#25084) üzenetére


czgabi76
tag

köszi.
akkor az 5210g-t választom.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25088) gban válasza And (#25086) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jelenleg itthon tesztelem a dolgot, ezért kell jelszó.
Konfiguráció:
TP-Link router, bejövő internet, rádugva switch módban egy Linksys wifi router. Vezetéken mindkettőről kap gép netet, wifin is elérhető a net utóbbin. Konfiguráláshoz utóbbiba dugtam az AP-t. Mindkettő router menüjébe be tudok lépni, akár kábelen, akár wifin.
- Nem tudom hogy létrejön-e wifi kapcsolat, hogy tudom megnézni?
- IP-t nem kapok AP-t bedugva, csak a routerekből jövő madzagon (keres-keres mint írtam, de semmi, beállítás előtt sem és után sem).
- A gyári kliens-megoldás miféle? Megköveteli a címfordítást vagy nem? Az egy dolog, hogy eléred-e a kliensed webfelületét, hisz (ha önmaga nem DHCP-szerver) a saját fix címe bármi lehet, akár a távoli DHCP-szerver címtartományán kívül is. na ez kínai.
Webfelülett sem érem el ha az AP madzagja a gépembe van dugva, csak 1 pillanatra.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#25089) And válasza gban (#25088) üzenetére


And
veterán

Az a TP-Link egy vezetékes router? Bár ez jelenleg másodlagos kérdés. Az a DHCP-szerver? Ha igen, akkor gondolom a Linksys-routeren ugyanez nem engedélyezett. Jól értem, hogy a PC-ken kívül három eszköz alkotja a hálózatot (TP-Link megosztó router, ezen LAN-on egy Linksys, és a 3. lenne a kliens (-módba állított WAP54G AP)?
A wifi kapcsolat létrejötte mind az AP-n (Linksys-router), mind a kliensen (WAP54G) ellenőrizhető: előbbin a wifi-kliensek listáját, utóbbin az aktív hálózatot adó AP-t(amelyre felkapcsolódott) kell megnézni. Ezek tényleges kinézete és elérhetősége természetesen a firmware függvénye, de a lehetőség megvan rá, ez egészen biztos.
Mi az eszközök IP-je és a DHCP-szerver által kiosztható címtartomány? A kliens (WAP54) kér magának LAN-címet, vagy csak fix lehet? Minden fix IP-jű eszköz ugyanabba a címtartományba van konfigurálva?

(#25090) gban


gban
Közösségépítő

Konfigot jól látod.
A gond, hogy sehogy sem tudom a WRT54GL-ben megnézni, mert nincs (?) olyan menüpont, hogy wifi client list vagy hasonló.
A TP-Linken látom ha rákapcsolódik valami a wifire, de nem látom megjelenni az AP-t ha bedugom , illetve egy "none" nevűt (wifit, pl. telót így jelöli valamiért). Megpróbálom MAC Address alapján még megnézni.
Most találtam az AP menüjében:
Note: When set to "AP Client" and "Wireless Bridge" mode, this device will only communicate with another Linksys Access Point (WAP54G). When set to "Wireless Repeater" mode, this device will only communicate with another Linksys Access Point (WAP54G) and Linksys Wireless-G Router (WRT54G).

Ez gáznak tűnik...
Moddolt FW esetleg :F

Postázást nem vállalok.

(#25091) And válasza gban (#25090) üzenetére


And
veterán

#25033. A DD-WRT-vel kompatibilis eszközök keresője: [link]. Típust beírod, verziót a listából kiválasztod, teendőket elolvasod, telepítsz, örülsz ;).

(#25092) gban válasza And (#25091) üzenetére


gban
Közösségépítő

dd-wrt.v24_micro_generic.bin
vagy
dd-wrt.v24_micro_olsrd_generic.bin
kell nekem?
Nincs leírva a különbség, bár gondolom aki ért hozzá azt tudja.

Postázást nem vállalok.

(#25093) And válasza gban (#25092) üzenetére


And
veterán

OLSR: [link], olsr daemon-ra szerintem nincs szükséged, marad a sima micro kiadás.

(#25094) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Nem igazán wifi kérdés de hozzá kapcsolódik. Az lenne a kérdésem hogy kültérre milyen utp kábelt javasolt tenni ami bírja a napsütést esőt, meg ha többször rálépnek? Kültérre szeretnék acces pointot szerelni és ide kellene kábel.

(#25095) nemdan válasza tototos (#25094) üzenetére


nemdan
senior tag

pl. Ilyet

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25096) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Milyen routert érdemes vennem amivel a másik router wifiét lehet fogni és azt a jelet wifin tovább adni?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#25097) kali válasza ludla (#25096) üzenetére


kali
legenda

szi,

mivel semmi konkrét paramétert nem írtál, ezért vaktában egy elég olcsó, de jó típus; tl-wr743nd

[ Szerkesztve ]

(#25098) gban válasza And (#25093) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megoldva, bár azt hittem meghalt az AP :B
Jelenleg rátaláltam a site surway-r, meg is találja az itthoni wifimet, nyomok egy join-t, és jelszó kérés nélkül kiírja:
Successfully joined the following network as a client: *******
Utána ránézek, a wireless / basic settings alatt ez van:
Wireless Network Name (SSID): ****** (az otthoni hálózatom neve)

Vissza a statushoz, wireless, Access Point: none.
Tallózhatok megint, kiválasztok egy zárt idegen wifit, és kiírja hogy sikeresen ráállt, és a Wireless Network Name (SSID)-re kiírja a kiválasztottat.
Telóm meg látja az AP-t mintha AP lenne nem client.
Most mi van?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#25099) gban


gban
Közösségépítő

Kicsúsztam, de még egy infó:
A telómmal be tudok lépni az AP-be!
Vagyis AP nem client ha jól gondolom, pedig a wireless alatt:
Wireless Mode: client van!

Postázást nem vállalok.

(#25100) gban válasza gban (#25099) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kipróbáltam client bridge alatt is, ugyanaz mint föntebb.

Valamint jó hírnek tűnik hogy DHCP szerverként is használható ezzel a fw-rel, de jelnleg kikapcsoltam, mivel ugye a TP-link az a hálózatomban.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.