Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) LGabor001


LGabor001
tag

Sziasztok vettem egy tplink wifi sticket es az asztali gepre nem telepul. hosszasan kiirja h 802.11 n wlan illesztoprogram telepites kb 10 perc es utana h a telepites kesz de problema volt kozbe... a stickhez jaro progit is felraktam . probaltam h elobb radugom es a cd vagy elobb cd es radugom sot win 7 32-64 bit is megvolt egyikkel se jott ossze. a lenyeg h nem ismeri fel a ketyeret. sztem az miatt amit irtam h rosszul telepul. kozvetlen kabellel nincs lehetosegem radugni a gepet sajna ha neten keressen drivert. de a problem h tmobile usb netet se ismeri fel. pedig laptopon megy. segitsetek

(#25552) nemdan válasza LGabor001 (#25551) üzenetére


nemdan
senior tag

milyen op.rendszer?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25553) LGabor001 válasza nemdan (#25552) üzenetére


LGabor001
tag

Win 7 32es 64 bitet is felraktam
a cd tartalma telepul bar az utmutato alapjan mintha 1 kerdest nem tenne fel de az felmegy

[ Szerkesztve ]

(#25554) nemdan válasza LGabor001 (#25553) üzenetére


nemdan
senior tag

basszus, most látom hogy írtad hogy win.. :DD nem tudom mi lehet a probléma, tényleg az lenne a legjobb ha a neten kerestetnél vele drivert. bár a gyárival is jónak kéne lennie.. :(

esetleg próbáld meg rendszergazdaként telepíteni vagy xp/vista kompatibilis módban.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25555) generic válasza nemdan (#25543) üzenetére


generic
senior tag

Mégse jó ez a program, beállítottam mindkét helyre a wifit, és azt írja, hogy nem lehet így megosztani...:(

(#25556) nemdan válasza generic (#25555) üzenetére


nemdan
senior tag

nekem a TP-LINK WN722N működik így :(

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25557) generic válasza nemdan (#25556) üzenetére


generic
senior tag

a free vagy a pro verzió? :)

(#25558) nemdan válasza generic (#25557) üzenetére


nemdan
senior tag

pro :D Google a barátom :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25559) generic válasza nemdan (#25558) üzenetére


generic
senior tag

Mindjárt megoldom én is. :)

(#25560) generic válasza nemdan (#25558) üzenetére


generic
senior tag

nemjó..:/ most megvan már nekem is a pro verzió, engedi is wifi-wifi beállítást, demikor indítom a hotspotot , akkor eldobja a gép netkapcsolatát. És a progi meg kiirja, hogy nincs internet. :( Ilyenkor mi van?

(#25561) nemdan válasza generic (#25560) üzenetére


nemdan
senior tag

milyen tplink az adaptered?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25562) generic válasza nemdan (#25561) üzenetére


generic
senior tag

wn 721n

(#25563) generic válasza nemdan (#25561) üzenetére


generic
senior tag

wn 721n

(#25564) nemdan válasza generic (#25562) üzenetére


nemdan
senior tag

akkor nem tudom :( Esetleg próbálj meg Connectify helyett valami mást. Van még win-re 1-2 ilyen progi csak azok kevésbé felhasználóbarátok..legalábbis nekem :DD

vagy esetleg Ad-Hoc hálózat, bár az teló függő, android nem szereti :P

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25565) csyo


csyo
senior tag

Veleki ebben tudna segiteni?

Egy baratomnak nem mukodik a WIFI.
Azt jelzi, mintha csatlakozva lenne, de amint rakattint a bongeszore, megszakad a kapcsolat, és valami DNS-re lenne szukseg,
Mit allitsunk be?

Legyen szép a napod!

(#25566) nemdan válasza csyo (#25565) üzenetére


nemdan
senior tag

pl. Google DNS szerverei

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25567) csyo


csyo
senior tag

hulye vagyok hozzá, ez mit jelent, hogy "google dns szerverei"?

Legyen szép a napod!

(#25568) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Próbálom beállítani a két hálózat összekötését Wifin keresztül két access pointtal (a korábban említett TL-WA701ND-ről van szó), de csak akkor működik, ha az egyik Access Point módban, a másik Client módban megy. Nekem a doksiból pedig úgy tűnt, hogy mindkettőn Bridge with AP üzemmódot kell választani, és megadni egymásnak a másik SSID-jét, illetve ugyanazt a WPA jelszót beállítani. Ennek ellenére nem látják egymást. Mi lehet a gond?
Egyáltalán van valamilyen hátránya, hogy AP-Client párosításban használom a Bridge üzemmód helyett?

[ Szerkesztve ]

(#25569) generic válasza nemdan (#25564) üzenetére


generic
senior tag

Az a baj, hogy ez is ad hoc hálózatot csinál, és mikor rámegyek a startra, akkor elállítt valamit. hál.kapcs./előnyben részesített kapcs./speciáli fül, és csak akkor lesz újra netem, ha kézzel visszaállítom.

(#25570) Wind-Storm válasza generic (#25540) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bár nem ismerem a programot és nem is szeretek ilyeneket használni, de... az ún. létrehozott virtuális AP-nak is ugyanazt a csatornát állítottad be mint amin kliens módban rácsatlakozol a rotuerre?
Amúgy lehet két adapterre lenne szükséged ehhez a művelethez szerintem, vagy bedugsz egy UTP kábelt és úgy csak virtual AP-ként használod a sticked.

(#25568) Tesztelo.hu

Szerintem az AP/kliens beállítás az úgy a legjobb!

[ Szerkesztve ]

(#25571) atos19881101 válasza csyo (#25567) üzenetére


atos19881101
senior tag

Az ip beállításoknál állítsd be a DNS szerver ip címeket erre:
8.8.8.8
8.8.4.4

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#25572) csyo válasza atos19881101 (#25571) üzenetére


csyo
senior tag

koszi, de láma vagyok, hol vannak az IP beallitasok vezerloben? :-/

Legyen szép a napod!

(#25573) atos19881101 válasza csyo (#25572) üzenetére


atos19881101
senior tag

A jobb alsó sarokban kattints a Hálózati kapcsolatokra, ott válaszd ki a vezeték nélkülit, jobb gomb, tulajdonságok, ipv4 beállítások ... és ott megtalálod.
segítség

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#25574) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Talán befér ide is:

Ha USB 2.0 dugaszba berakok egy Bluetooth 3.0+HS adaptert akkor annak mekkora lesz a sebessége?

Köszi.

(#25575) And válasza vinikorn (#25574) üzenetére


And
veterán

A 3.0 itt ugye a Bluetooth-verziót jelenti, nem az USB-verziót. A fizikai jelzési sebesség maximuma 24 Mbps, az alkalmazásbeli (a korábbi bt-verziókat alapul véve) ennek legfeljebb a fele, 2/3-a, mondjuk 15 Mbps körül.

(#25576) kali válasza vinikorn (#25574) üzenetére


kali
legenda

azt írja a termék specifikációjában, hogy; adatátviteli sebesség 24 Mbit/sec ami 3 megabyte/sec, de ez a maximum, inkább kevesebb lesz!
elkalandoztam, néztem közben tévét is... :DD

[ Szerkesztve ]

(#25577) czgabi76


czgabi76
tag

helló.
Van egy ilyen RP-TNC-RP-SMA átalakítóm:[link]

és az lenne a kérdésem hogy ennek van valamennyi vesztesége?
úgy mint a kábelnek?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25578) And válasza czgabi76 (#25577) üzenetére


And
veterán

Nyilván van vesztesége, de ez számodra elhanyagolható. Pont ilyen típust nem találtam, csak hagyományos TNC-SMA átmenetet: [link], de az adatlapja szerint a beiktatási csillapítása < 0.1dB, a teljes frekvenciatartományában azaz 11 GHz-ig. Wifi-n néhány század decibel lehet, az meg hanyagolható.
(Mintha nem amiatt aggódnál, ha rád száll egy szúnyog, hogy megcsíp, hanem hogy agyonnyom :U.)

(#25579) czgabi76 válasza And (#25578) üzenetére


czgabi76
tag

értem,amúgy nem tudom az e amit linkeltél,mert a vaterán vettem és nem volt márkája.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25580) And válasza czgabi76 (#25579) üzenetére


And
veterán

Ok, de úgy általában: különféle típusú csatlakozásokat összekötő átmenetek, és korrekt módon (!) szerelt csatlakozók átmeneti csillapítása házi körülmények között nem oszt, nem szoroz. Persze lehet úgy szerelni, hogy észrevehető legyen, de az alapállás nem ez.
A wifi-eszközökben lévő (félvezetős) adás-vétel átkapcsoló, diversity kapcsoló, 1m koax csillapítása ezeknél legalább egy nagyságrenddel több. Egy minőségi gyári átmenet, amit szerelni sem kell / lehet, az ezekhez képest lófütty, érdemben nem befolyásolhatja a kapcsolat minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#25581) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Esetleg ebben tudna valaki segíteni? Igazából csak vezeték nélkül nem működik; a vezetékes routerrel is OK.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25582) kali válasza pocokxx (#25581) üzenetére


kali
legenda

az ellenoldalnak megfelelő szabvány van beállítva a routeren?
amennyiben wpa2 titkosítás van beállítva a routeren, úgy az xp esetén adott az sp3, vagy telepítve sp2 alá a szükséges wpa2 javítás?
megfelelő régió van beállítva a wifi szóráshoz?
nincs megadva túl szélsőséges csatorna a routeren?

(#25583) pocokxx válasza kali (#25582) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A régió sztem nincs beállítva, WEP titkosítást használ és a "auto" módban van a csatorna. (Nem látom, csak segítséget kértek tőlem).

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25584) czgabi76 válasza And (#25580) üzenetére


czgabi76
tag

értem,köszi! :R

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25585) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Van egy wifis hálózati kártya a számítógépemben. A gépről látom a wifis telefonok jelét de telefonról nem tudok a gépre csatlakozni. Beállítási probléma lehet szerintetek?

(#25586) kali válasza pocokxx (#25583) üzenetére


kali
legenda

akkor esetleg wep módosítása wpa - sp3 vagy sp2 + wpa2 javítás esetén wpa2 - titkosításra, a régió beállítása megfelelőre - lehetőség szerint magyarra -, más/minden csatorna kipróbálása!
a wep titkosítás többszörösen sarkalatos pont; könnyen törhető, és sok - főként újabb típusú - eszköz nem kimondottan kedveli!

(#25587) pocokxx válasza kali (#25586) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez valóban bejött. Csak most voltam újra ott, de így működik, köszönöm a segítséget! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25588) kali válasza pocokxx (#25587) üzenetére


kali
legenda

igazán nincs mit! :)

(#25589) Yooha


Yooha
aktív tag

Pár hónapja van egy androidos telefonom, és azt vettem észre, hogy bizonyos wifi hotspotokhoz nem tudok csatlakozni. Előtte egy kiszuperált iPod Touch-m volt, és azzal sikerült. Most meg ha kiválasztok egy wifi kapcsolatot (egy olyat, amire régebben tudtam csatlakozni) akkor a wifi állapotánál a "kapcsolódás.." és a "nincs kapcsolat" váltakozik. De semmi olyan, hogy nem tud kapcsolódni. És nem olyan wifi mint pl. néhány plázában, ahol rá kell bökni valami bejelentkező oldalra a böngészőben.
Létezik olyan technikai különbség hotspot és hotspot között, ami magyarázza hogy valamihez tudok kapcsolódni, valamihez meg nem? Mivel magát a wifi jelet látom, nem hiszem hogy annyi lenne, hogy gyengébb a wifi vevője ennek a telefonnak.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#25590) Wind-Storm válasza Yooha (#25589) üzenetére


Wind-Storm
őstag

nem hiszem hogy annyi lenne, hogy gyengébb a wifi vevője ennek a telefonnak.

Pont hogy ennyi... de az nem csak vevő, hanem adóvevő és az adóteljesítménye lesz kisebb.

(#25591) JoinR


JoinR
senior tag

Sziasztok!

Az albérletben egy Alice Modem 1121 WLAN típusú router van (Németországban), és szobatársam PC-jére nem tudunk netet varázsolni, mióta a Win Vista update-elt. Akkor eltűnt az összes wifi hálózat (beépített wifi-vevője van, valami Drahtlos, de nem találtam egyéb driver-t hozzá, illetve alapból látja a win7). Azóta felraktunk egy win7-et, ezen látja a hálózatokat, és az én router-emre (valami alap TP-Link) gond nélkül tud is csatlakozni, de az Alice-re, amin a net van, arra továbbra sem. Azt írja, nem sikerült a csatlakozás, néha felhasználónév-jelszót kér, ami persze nincs semmin (amikor próbaként raktam rá, akkor se volt jó). Minden más működik a router-rel, laptop, mobilok...LAN-on keresztül is működik minden, az érintett gép is. Ha direktben hozzáadom a hálózatokhoz a wifi-t, beírom az SSID, jelszó, titkosítás fajtája stb...akkor egy piros X lesz a listában és nem lehet megpróbálni se a csatlakozást.
A router már többször volt hard reset-elve is, sajna semmi nem segít. Csatornákat váltottam, azzal se jó. Valakinek valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#25592) forrest85 válasza JoinR (#25591) üzenetére


forrest85
senior tag

Rufen Sie bitte die verdamte Alice Anbieter! :))

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#25593) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

WiFi-s hálózati kártyát kell vennem gépembe. T-com-os router (asszem Cisco), egy szobában lesz a router és a gép is, kb. 10 méterre egymástól. Milyen kártyát javasoltok?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25594) kali válasza kmarci25 (#25593) üzenetére


kali
legenda

azért azt nem ártana tudni, hogy milyen csatolásút szeretnél?

(#25595) kmarci25 válasza kali (#25594) üzenetére


kmarci25
veterán

Ööööö... :B Ennyire nem értek hozzá. Csatolás? Bocs, de tényleg lövésem sincs ehhez, mindig dróton csatlakoztam a routerhez. Az az alaplapomtól függ? (Ez a típus az.)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25596) kali válasza kmarci25 (#25595) üzenetére


kali
legenda

úgy értem, hogy fixen beépített kell (pci vagy pci-e), vagy inkább usb útján kintről rádugdosható?
ja, és mennyit szánnál rá?

(#25597) kmarci25 válasza kali (#25596) üzenetére


kmarci25
veterán

Arra gondoltam, hogy beépíthető. Gondolom az gyorsabb... Vagy nem? Hogy mennyit szánnék rá? Lehetőleg minél kevesebbet :DDD, de kakát nem akarok venni. Mondjuk 10 ezernél többet nem költenék rá.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25598) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
Az N aljzatos kábelemnek az N csatlakozójából egy pöcök kitört:
[link]
ami az aranyozott rudacska körül van.
számíthatok-e valamilyen változásra?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25599) albert555 válasza kali (#25483) üzenetére


albert555
csendes tag

Szia!
Irtam konkrét típust (E3200), és azt amivel személyes tapasztalatom is van. Igen,nekem ez van, és bevállt.Ha ez reklám egyefene legyen, de az pusztán az én véleményem és tapasztalatom. Inkább a minden egyes problémára gyanúsan a "kétezer forintos tplinket" megoldási alternatítvaként beállító forumtársakat kéne zabolázni, nem a segítő szándékú hozzászólokat...

(#25600) kali válasza albert555 (#25599) üzenetére


kali
legenda

az e3200 alapban direkt 3g router lenne? :U mert adott esetben olyan tudású routert kértek!
legtöbbször figyelembe sem veszed a leírt - speciális - igényeket, csak nyomod a linksys routereket, azzal sem foglalkozol, ha adott típust nem rendelkezik olyan tudással/képességgel, amit pont kérnek!
sokszor kiemelik, hogy erős wifi szórású router kell, te akkor is beépített kis antenákkal rendelkező linksys típust írsz, én olyankor persze, hogy tp-link router ajánlok, hiszen nem mindegy, hogy a linksys beépített kis antennái (általában 1+ 1.5 dBi, 1.5 + 2 dBi, vagy 2 * 2 dBi, jobb esetben 3 * 2 dBi), vagy a tp-link külső nagy antennái (3 * 3 dBi, 2 * 5 dBi, vagy 1 * 5 dBi) szórnak! ráadásul a tp-link külső antennáit a legtöbb esetben (d végződés) jobbra is lehet cserélni!
ahol olcsó routert keresnek - és ugye ez gyakori -, ott szintén nem fogom a drágát ajánlani!
nem mellesleg, a tp-link esetében 5 év (csere)garancia adott, a linksys esetében ez csak a töredéke!
az ajánlott tp-link széria a 700-as kategóriánál kezdődik, ami 5 e ft-nál indul, nem 2 e ft-os kategória, de ár/érték arányban nagyon jó, szinte verhetetlen!
sokszor nem csak tp-link routert ajánlok, de - veled ellentétben - mindig indoklom, hogy mit miért, például; link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.