Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) Wind-Storm válasza barack21 (#24550) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mi az, hogy cliens software? Az utility-re gondolsz? Avval nem tudom, különben is AP módra kéne nem client, ha már írod, hogy „cliens", de nem is nekem kéne összehoznom az a baj.

(#24552) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

sziasztok, ezeket hogyan érdemes beállítani, ha nagy távot kell átlőnie a jelnek?
ezeknek a baállításoknak van befolyásuk a hatótávra/packet loss-ra?
ismerősöméknél van a házban a router, a garázsban meg a laptop, ami gyengén fogja a jelet, és eldobja néha

hányas csatornát érdemes használni?
a router b/g 54mbps, a wifi a laposban szintén

(#24553) jNk válasza barack21 (#24548) üzenetére


jNk
senior tag

Az ismerősömnél dolgozik a kicsit nagyobb testvére annak az adapternek, a WN723N és egy falon/~15m-en át lazán kiszolgál egy 10mbit-es netet.

Wind-Storm
A connectify-ra gondolsz ?

(#24554) Wind-Storm válasza jNk (#24553) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, valószínű ez lesz az, kösz!

(#24555) czgabi76


czgabi76
tag

valaki [erre]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24556) And válasza czgabi76 (#24547) üzenetére


And
veterán

"megbízható?"
Ezt a kép alapján nem lehet megmondani, műszaki adatok meg - a nyereség kivételével, amit az antennás topikban említettél - nincsenek. Ha hozza azt a nyereséget, tisztességesen felszerelhető, és a kültéri körülményeket is bírja, akkor bizonyára megbízható. A megadott infó ennek eldöntéséhez elég kevés.
"milyen távokra jó?"
A szokásos kérdés, amelyre mindig ugyanaz a válasz: attól függ. Akár sok kilométerre, de ha a körülmények nem kedvezőek, akkor párszáz méter is megfektetheti.
"van olyan jó mint a tp-link?"
Az antennák között is a TP-Link a király ;]? Egy csomó jó minőségű antennatípus gyártója a legtöbb felhasználó számára ismeretlen, mivel csak antennát gyártanak, kapcsolódó aktív wifi-eszközt nem.
(Neked is: ilyen kérdéseket egy topikban is elegendő feltenni.)

(#24557) barack21 válasza And (#24556) üzenetére

te And itt a márkával kapcsolatban elgondolkodtam amit írtál...
"Egy csomó jó minőségű antennatípus gyártója a legtöbb felhasználó számára ismeretlen"
sorolj már fel néhány olyan márkát amit biztos hogy nem ismerek... :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24558) jNk válasza barack21 (#24557) üzenetére


jNk
senior tag

Grante, Jirous, Pacific Wireless, Ubiquiti

A TP-Link a Soho területen lehet hogy jónak számít, de a profi wireless hálózatépítésben nem nevezném fontos piaci szereplőnek ;]

(#24559) barack21 válasza jNk (#24558) üzenetére

:P no de most máár tudoom
de am igen,valóban "ismeretlen" márkák számomra is

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24560) And válasza barack21 (#24557) üzenetére


And
veterán

Ok, de szögezzük le, hogy a legtöbb alatt az átlagos felhasználót értem, aki nem érdekelt a kültéri antennák világában, mert nincs rá szüksége, nem foglalkozik vele. Tehát konkrétan te már biztosan találkoztál többel is.
Néhány példa: Grante (mikrohullámú tartományban érdekelt, nagyobb magyar cég), Jirous (cseh), ALFA Network (taiwani), Atlas, Seltech (magyar), 'futottak még' kategória : Kryon, Mastec, stb.
Meg természetesen ezeken túl létezik sokkal több, Mo.-on szinte teljesen ismeretlen gyártó: Pacific Wireless / Laird Technologies, L-com (HyperGain / HyperLink márkanevek gyártója), Ferimex (szlovák), SuperPass, TIL-TEK (mindkettő kanadai), Winncom, RfWel (USA), Satimo (francia), Hawking Tech. (USA), RadioLabs. De szerintem napestig sorolhatnám.

(#24561) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

Olyan hálózatot szeretnék csinálni, ami így néz ki:

Internet --- Router --- Access Point <----> Access Point --- Router
...................I....................................................................... I
...................I....................................................................... I
...................I....................................................................... I
..............gépek................................................................gépek

Az access pointok között van kb 200 méter távolság, és POE erősítésűek.
A félkövérrel kiemelt router viszont gigabites swith résszel rendelkezik. (TPlink 1043)

A kérdés, hogy a kiemelt gigabites switch-es router-re ráköthetem-e a POE erősítős access pointot.
Van-e annyira intelligen a router, hogy érzékelje, hogy 100Mb-en működtesse az AP-t? (A POE ne okozzon kárt benne)
Ezzel nem e korlátozza le a többi portot is a router 100Mb-re?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#24562) czgabi76


czgabi76
tag

20dbi a nyeresége 2.4ghz-es.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24563) czgabi76 válasza And (#24556) üzenetére


czgabi76
tag

20dbi a nyeresége 2.4ghz-es.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24564) atos19881101 válasza Soja (#24561) üzenetére


atos19881101
senior tag

Csak az adott porton lesz 100M-s kapcsolat. A POE-t pedig nem kellene rávinni az eszközre.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24565) imrus112 válasza Krissz5435 (#23899) üzenetére


imrus112
csendes tag

Az én linkssys wrt160nl router+AE1000rangeextender kombóm az acélbunkert is átviszi a kis fix antennájával:D:D
viccet félretéve, nálunk a fal vasstagsága kb 50cm, és ebből van kettő is a két gép között, és igy is hibátlan a jel! (az ajtót még nem is említettem melette). kiváncsi vagyok, nálunk mennyit érne egy 841nd...

(#24566) kali válasza imrus112 (#24565) üzenetére


kali
legenda

így egyáltalán nem érdemes/szabad hasonlítgatni!
amúgy egy tl-wr841nd + egy jó extender (ami lehet akár tp-link is), talán még többet is!

[ Szerkesztve ]

(#24567) sumsang


sumsang
aktív tag

A következőre szeretnék tanácsot kérni.
Panelban az egyik haverommal közösen fizetnénk elő egy Diginet LAN net szolgáltatásra, illetve ő már előfizetett, de ezt szeretnénk megosztani egymás között. Mindkettőnknek wifi routerje van. Az Ő wifi routerjéről az én wifi routeremre szeretnénk az internetet továbbítani, ahonnan tovább LAN-on, illetve wifi-n keresztül továbbítani az én PC-mre, laptopomra, stb.
Neki egy tl-wr841-es routerje van, melyen van WDS beállítási lehetőség, viszont nekem egy régebbi típúsú Linkpro w routerem van, ahol sajnos nincs lehetőség WDS beállításra. kérdésem, hogy ebben a felállásban megvalósítható e kettőnk között és hogyan a wifi összeköttetés, vagy másik routerre kell lecserélnem a jelenlegít.
Válaszokat előre is köszi.

(#24568) flash-


flash-
veterán

hát a linksys magyarországi supportja kész röhely,nekem kellett tájékoztatnom őket hogy egy wmp54g wifikártya csodásan működik ralink driverrel.Szerintem most napokig maguk elé fognak nézni bambán hogy miről beszéltem nekik e-mailbe.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24569) MorphBCS


MorphBCS
tag

Hello!

Vettem egy D-Link AirPlusG+ DWL-G520+ Wireless PCI karit, viszont Win7x64-alatt sehogy sem tudom életre kelteni...
A D-Link FTP oldalán, a magyaron csak XP-ig van driver, az angolon már Vistáig, viszont egyikkel sem megyek semmire sem...

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#24570) kali válasza MorphBCS (#24569) üzenetére


kali
legenda

rendszergazda ként, és vista kompatibilis módban illesztve próbáltad?

(#24571) MorphBCS válasza kali (#24570) üzenetére


MorphBCS
tag

Jah, meg a kezelőprogram feltelepül, csak a driver nem jó...
Ezt csinálja.

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#24572) kali válasza MorphBCS (#24571) üzenetére


kali
legenda

a(z) illesztés/telepítés és az alkalmazás indítása is rendszergazdaként (nem csak rendszergazda fiókban, hanem a telepítőre/ikonra jobb klikk -> futtatás rendszergazdaként), illetve igaz mind a kettőre a vista kompatibilis mód (telepítőre/ikonra jobb klikk -> tulajdonságok -> kompatibilitás -> futtatás a következő kompatibilitási üzemmódban; vista módok kipróbál)
amennyiben a fenti módokban sem okés, esetleg érdemes még ellenőrizni az alaplapi illesztéseket - amikre épül(ne) adott ilessztés -, mert például az is szokott problémát okozni, hogy csak a win 7 által alapban adott illesztést kapták meg a hardverek, ami sokszor csak látszólag elég, de igazándiból az alaplaplap/noti...stb gyártója által adott illesztések kellenének!

(#24573) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Egy TP-LINK TL-WR743ND routert hogy lehet beállítani repeater módba? Az elsődleges router egy Linksys WRT54GS.

[ Szerkesztve ]

(#24574) kali válasza krypton (#24573) üzenetére


kali
legenda

operation mode; ap client router: wisp client router
utána a wireless -> wireless settings szekcióban állítsd be a szükséges paramétereket!

(#24575) metalgun


metalgun
csendes tag

Sziasztok!

Hogy kell beállitani egy TP-Link TL-WR941ND-s routert IPTV-s ADSL internet esetén?
A T-home adott egy ADSL-es routert, és sehogy se sikerül a 2-t úgy összehozni, h müködjön, a T-home-os szerkezetnek kicsi a WI-FI erősége. Kérlek segítsetek.

Ezt adta a T-home:

http://imageshack.us/photo/my-images/560/20120710064331.jpg/

(#24576) krealon válasza metalgun (#24575) üzenetére


krealon
Topikgazda

A TL-WR941ND-t AP modban kell hasznalni.

Az AP mod altalaban.

[ Szerkesztve ]

(#24577) krypton válasza kali (#24574) üzenetére


krypton
senior tag

És ezt hol találom? :). Gondolom a gyári firmware alatt ilyen nincs, csak nemhivatalos alatt.

(#24578) metalgun válasza krealon (#24576) üzenetére


metalgun
csendes tag

Köszönöm, ha hazaértem a melóból megnézem :)

(#24579) krealon válasza krypton (#24577) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#24580) kali válasza krypton (#24577) üzenetére


kali
legenda

gyári firmware mellett tudja a router, ezért ap client funkciós!
192.168.1.1 ip címen éred el az adminisztrációs felületet, ott tudod beállítani a megfelelő paramétereket, az előttem linkelt képeken látható módon!

[ Szerkesztve ]

(#24581) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Srácok szerintetek az usb-s vevő vagy a pci-os a jobb megoldás ha wifihez akarok csatlakozni? Asztali gépről van szó. Köszi:)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24582) kali válasza Plazmacucci (#24581) üzenetére


kali
legenda

konkrét típusa válogatja, mind a két csatolással van jobb és gyengébb modul is!

[ Szerkesztve ]

(#24583) Plazmacucci válasza kali (#24582) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Van most egy Lynksys Wireless-G usb adapterem. Semmi baj vele, csak érdekel, hogy mondjuk ugyan ez a márka pci-ban megbízhatóbb e. Néha lecsoffad a jel, és akkor arrébb rakom az adaptert, mert egy 40 centis usb hosszabbítón lóg :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24584) krealon válasza Plazmacucci (#24583) üzenetére


krealon
Topikgazda

Nagyjabol meg is valaszoltad magadnak a kerdest.

A USB-s vevonek az elonye, hogy konyebb megfelelo veteli poziciot talalni neki egy nem max 1m-es hosszabbitoval.

A PCI-os (vagy PCI-e) adapterek antennai viszont rejtve vannak a fem szamitogephaz mogott, igy a vetel javitasara csak antenna hosszabbito kabellel lehetseges, ami kis mertekben rontja az antenna hatasfokat.
Ha tobb antennas (N, MiMo) az egyseg, akkor radasul tobb hosszabbitora is szukseg lehet, ha nem eleg a jel gyari allapotban.

A WiFi sohasem lesz megbizhato, mert rengeteg dolog zavarhatja, igy ha tenyleg stabil kapcsolat kell, hasznalj kabelt. :B

(#24585) Plazmacucci válasza krealon (#24584) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi. Késlelteteeben lehet különbség? Bár nem akarok cod-ozni wifin, csak azért jóval lassabb az oldalak betöltése mint dróton.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24586) krealon válasza Plazmacucci (#24585) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ne maszatoljunk.
A WiFi atvitel csak minimalisan noveli a kesleltetest atlagosan, de mivel zavarerzekeny, igy elofordulhatnak (es elo is fordulnak) nagyob ingadozasok a valaszidoben.
A fenti ok miatt az FPS jatekokban eleve hatranybol indul egy WiFi-n csatlakozik, igy aki hobbi szintnel egy fokkal is komolyabban foglalkozik egy ilyen jatekkal, az kabelt fog hasznalni.

A weboldalak betoltese pedig teljesen mas dolog, mint a jatek adatainak aramlasa, igy a ketto kozott osszefugget megallapitani csak igen szelszoseges esetben lehetseges (pl torrentel kitomott halozaton minden lassu).

(#24587) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok.
Adott egy ASUS RT-N10+ (próbáltam egy belkin 54g-vel is) router és egy TP-Link TL-WN821N adapter.
A router és a wifis adapter között kb. 3 fal és 6m van. A jelerősség nem a legjobb, de még életképes. Viszont a 821N rengetegszer eldobja a kapcsolatot. A gép mellett van egy notebook, ami szintén wifin csatlakozik a hálózatra, azzal nincs semmilyen gond. Illetve telefonnal is próbáltam, ott is minden okés. Igy én a 821N-re gyanakszom. Sajnos a környék tele van wifi routerekkel, igy szinte az összes csatorna foglalt, igy nem megoldás másik csatorna választása.
Erre kéne megoldást találnom. A legfontosabb a stabil kapcsolat.
Mivel a net maga sem gyors (4Mbit), igy a sebesség az másodlagos. Persze LAN miatt jó lenne minél nagyobb:).

Ti mit csinálnátok?
Vegyek egy új wifi-s adaptert? Őket néztem ki:
- Linksys AE1000 300Mbps DualBand Wireless USB hálózati adapter
- TP-LINK TL-WN7200ND 150M Wireless USB adapter High Power +5 dBi antenna
Vagy vegyek egy routert, ami tud repeater lenni?
Vagy esetleg van más ötletetek?

Előre is köszönöm a segitséget!

[ Szerkesztve ]

(#24588) kali válasza Begi (#24587) üzenetére


kali
legenda

elenlegi stick beépített kis antennáival szemben mind a két utólag választott eszköz jobb, vagy én ezt szoktam még javasolni; link
szükség esetén egy extendert is beszúrhatsz.
amennyiben minden csatorna foglalt, úgy érdemes adott ponton az idegen csatornák jelerősségét feltérképezni, és a leggyengébbre tenni a saját hálózatot!

Plazmacucci; nekem például wifi útján is tökéletes a ping, nem rosszabb mint kábelen, de ehhez mind a két oldalon megfelelő hardver, precíz konfigurálás, és némi szerencse is szükséges!
van elég sok elérhető idegen hálózat (7 - 10), de eddig még sikerült nem beakasztani ezekbe a saját hálózatomat.

(#24589) Ipse77


Ipse77
csendes tag

Szép jó napot kívánok.
Én teljesen új vagyok a wifi világában, és ezért kérnék segítséget.

Van egy TP-link wifi routerem, amiről a telefonom internet elérését biztosítottam eddig. Azonban most a PC-m is wifi-n szeretném csatlakoztatni a netre. Van erre a célra egy WLAN usb stick-em. Sajnos az istenért nem bír csatlakozni az itthoni hálózatomra, pedig megtalálja és a jelszót is meg tudtam már adni neki.

(#24590) kali válasza Ipse77 (#24589) üzenetére


kali
legenda

leírhatnád a router és a stick típusát, a használt szabványt, és a pc-n futó oprendszer típusát!?!?
gyakori hiba például; wpa2 titkosítás, amit például az xp sp2 alapban nem kezel, külön patch vagy sp3 telepítése szükséges!
több hibalehetőség is adott még, de egyszerűbb lesz a célirányos segítség, a fenti paraméterek megadását követően.

(#24591) Ipse77 válasza kali (#24590) üzenetére


Ipse77
csendes tag

Tp-link TL-WR741ND router
B,g,n szabvànyos WPA2 titkositás.
Egy Hama USB-Stick "Nano" 150 Mb/s vevö van a pc-be dugva. Az oprendszer a gépen Win7. A számitógép lát több hálozatot is a sajáton kívül, de amikor csatlakozni akarok akkor hibát ír ki és nem tud csatlakozni.

(#24592) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok

Részben összeállt a hálózatom, ami most még így néz ki:

Internet --- Router --- Access Point1 <--wifi--> Access Point2 --- gép2
...................I
...................I
...................I
..............gépek

A gép2-ről tudom pingelni AP2-t, AP1-et, a Routert is, minden kapcsolat megvan. Az AP-k bridge funkcióban működnek.
Hiába megy látszólag minden, weboldalt már nem tudok pingelni, pedig a routeren van internet. Mi az a dolog, amit elfelejthettem beállítani?

(#24593) jNk válasza Soja (#24592) üzenetére


jNk
senior tag

DNS szerverek ? :D

Használd a szolgáltatóét vagy valamelyik publikus(8.8.8.8) dns szervert és ne a routert.
A 92.61.114.124 (prohardver.hu) és a 193.239.149.1 (bix.hu) válaszol a ping kérésekre ?

[ Szerkesztve ]

(#24594) Soja válasza jNk (#24593) üzenetére


Soja
aktív tag

igen, ez hiányozhat, közben már tájékoztattak :)
Még egy kérdés:

Ha az AP mögötti gépet lecserélem egy routerre, adott esetben még működik is, akkor már nem lehetek egy alhálózaton az első routerrel. Hálózati fájlmegosztást így lehet -e csinálni?

(#24595) jNk válasza Soja (#24594) üzenetére


jNk
senior tag

Lehetséges hogy azon a routeren egy static route beállításával menne a dolog, de (ha kell wifi akkor) egyszerűbb ha lan portra lenne kötve az ap2 vagy egy sima switch lenne használva.

(#24596) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Egy TP-LINK TL-WR743ND routert hogy kell beállítani jól, a wifi jel továbbítására? Milyen módba, stb? Elméletileg be lett állítva, de az egyik notebookon van internet. Amelyiken nincs net viszint érdekes,hogy nagyon jó a jelerősség, tehát csak csatlakozva van a routerre. Egy Linksys WRT54GS jelét osztja meg a TP-LINK.
Próbálkoztunk már újraindítással, fel le csatlakozással, tűzfal kikapcsolásával, de semmi sem oldotta meg a problémát

[ Szerkesztve ]

(#24597) Soja válasza jNk (#24595) üzenetére


Soja
aktív tag

Persze, AP2 a routerre kábellel lenne rákötve, ez nem gond.

(#24598) krypton válasza krypton (#24596) üzenetére


krypton
senior tag

Sajnos ez egyelőre csak távsegítség, de hamarosan átmegyek. Egy kis kiegészítés hátha segít, hogy volt net, egy kicsit rakoncátlankodott majd teljesen megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#24599) krealon válasza Soja (#24594) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ha az AP mögötti gépet lecserélem egy routerre, adott esetben még működik is, akkor már nem lehetek egy alhálózaton az első routerrel."

Ha a routert a normal mukodesnek megfeleloen (AP2 -> WAN, gepek -> LAN) kotod, akkor a cimforditas miatt kulon alhalozat jon letre.

"Hálózati fájlmegosztást így lehet -e csinálni?"

Lehet, az adott alhalozaton beluli gepek latni is fogjak egymast, de a kulso gepekhez csak IP cim hivatkozassal fogsz tudni hozzaferni. A kulso halogol nem lesznek lathatoak az uj alhalo gepei.

Ha azt szeretned, hogy egy alhaloba essen az osszes gep, akkor a routert hasznalhatod AP modban.

(#24600) krealon válasza krypton (#24596) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha az Operation mode nem igy nez ki:

Akkor eloszor fimware-t kell frissiteni.

TL-WR743ND(UN)V1_110506

Modifications and Bug Fixes
Add Repeater, Client and Bridge mode for wireless settings.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.