Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) nagyszellem válasza draco31 (#24835) üzenetére


nagyszellem
csendes tag

Hát én is ebben a cipőben jártam egy darabig azzal a különbségel hogy nekem egy tp link 1043 - as om van. Az se x8 - as ommal, de még a családtagok samsung galaxy s 2 - es ein sem jelentek meg a képek, nem csak a play - on hanem a facebook - on sem. Hát mit mondjak elég pipa voltam. A helyzet ugyanaz volt mint nálad. Ismerősöknél, étteremben, vagy bárhol máshol meg ment szépen. Minden létező beállitást kipróbáltam a routeren de semmi. Akkor jött az ötlet hogy talán az open wrt - vel. Lecseréltem a firmware - t és láss csodát megjelentek a képek. De ezen felül még valamilyen oknál fogva gyorsabb is lett a net. Szerintem a gyári firmware elég rosszul sikerült, mintha fogná a routert. Éljen az OPEN WRT !!! :) ui: a netnek, titkositásnak semmi köze hozzá.

(#24852) einstein válasza Tosee (#24820) üzenetére


einstein
senior tag

Szia! Gondolom alvó módban kikapcsolja, igen, de mikor "felébresztem" már megy, hiszen látja az elérhető hálókat... Csak valamiért nem tud hozzá kapcsolódni.

(#24853) czgabi76 válasza czgabi76 (#24839) üzenetére


czgabi76
tag

valaki erre?:
[link]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24854) draco31 válasza nagyszellem (#24851) üzenetére


draco31
veterán

Köszi a tippet, később kipróbálom, úgy látom nem egy-két kattintásos művelet a csere.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#24855) emitter válasza jNk (#24621) üzenetére


emitter
őstag

Sziasztok,

én is WDS bridge-el próbálkozom, arra már rájöttem, hogy csak WEP-es titkosítással működik a WDS, ma este sikerült is több órás kísérletezgetés után belőni a routereket (fizikailag egymás mellett voltak ekkor). Ment a net az asztali gépen XP-n, laptopon win7-tel, mobiltelókon is, minden ok. Majd miután levittem az egyiket a ház másik szintjére, teljesen megbolondultak. Ugyebár 2 wifi-hálózat van, mindkettő dhcp-kiosztású, a tartományok között nincs átfedés (adsl-modemes Pirelli: 192.168.1.2-100, TP-Link TL-WR941ND: 192.168.1.101-200).

A Win7-es gépen ment mindkét routerre csatlakozva a net, viszont az XP-s csak az egyik routerre tudott csatlakozni. Aztán már arra sem. Egy idő után a win7-es gép is csak az egyikre tudott. Néha egyikre sem tudtak. Volt hogy a routert sem érték el, máskor elérték, de a netet már nem kapták meg. Újraindítottam a routereket, gépeket - nem lett jobb tőle semmi. Belenézve a routerek dhcp-kliens listáiba, volt hogy az "A" router wifijére csatlakozó gép a "B" router IP-tartományából kapott címet, viszont a mobiltelóm rendesen a saját routerétől. Szóval teljes a káosz..

Alapból az volt az érdekes, hogy a neten talált leírások szerint csak az egyik routeren kell WDS-t beállítani, a másiknak (amelyiktől kapja a netet) nem is kell tudnia a WDS-t. Ezzel szemben nekem csak úgy működött a dolog (amíg még működött), ha mindkettőn beállítottam a WDS-t.. (még jó hogy mindkettő képes rá)

Mit ajánlotok, van rá remény, hogy stabilizálódjon a rendszer, vagy vegyek inkább egy wifi-boostert? (pl. ez a Netgear)

(#24856) jNk válasza emitter (#24855) üzenetére


jNk
senior tag

Wifi Booster/Repeater/Range extender vásárlása előtt én megpróbálnám az openwrt alapú gargoyle firmware használatát a 941-en, azzal sanszos hogy menni fog a Wireless Repeater mód.

(#24857) kali válasza emitter (#24855) üzenetére


kali
legenda

okozhat ütközést a két dhcp esetében, hogy csak az utolsó érték tér el az ip címek tartományában!

(#24858) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem mobilnet megosztással kapcsolatban wifin keresztül routerrel.
Van egy laptopom ami kapcsolódik automatikusan mobilnetre , ez gép van összekötve a routerrel. A másik laptop (kliens) wifin kapcsolódik a routerhoz. Az eddigi leírásokból mindent megpróbáltam, de nincs net a "gazda gépen" kívül. Mindkettő laptop csatlakozik a routerhoz ( TP-LINK WR941ND ) de net megy a kliens gép felé.
Az internetet T-Home stick- en kapom.
Köszönöm előre is!!

Üdv, Dell XPS

(#24859) emitter válasza kali (#24857) üzenetére


emitter
őstag

úgy érted, hogy a gond az, hogy 192.168.1.x tartományban van mindkét router? Nem tudom, hogy megoldható-e az eltérő alhálózat..

jNk: köszi, utánanézek ennek a cuccnak..

(#24860) kali válasza emitter (#24859) üzenetére


kali
legenda

igen, gyakran ütközést okoz!
amennyiben viszont az egyik dhcp 192.168.1.x - 192.168.1.x, a másik pedig 192.168.0.x - 192.168.0.x, úgy dchp szempontjából nem lesz ütközés, ellenben a két külön alhálózat más szempontból lesz/lehet problémás, például átjárás a kettő között!

(#24861) emitter válasza jNk (#24856) üzenetére


emitter
őstag

és nekem vajon melyik kell? (v3-as hardware)
gargoyle_1.5.6-ar71xx-tl-wr941nd-v3-squashfs-factory.bin
gargoyle_1.5.6-ar71xx-tl-wr941nd-v3-squashfs-sysupgrade.bin

vagy inkább csak az 1.4-es stabil kiadást rakjam fel?
gargoyle_1.4.7-ar71xx-tl-wr941nd-v3-squashfs-factory.bin
gargoyle_1.4.7-ar71xx-tl-wr941nd-v3-squashfs-sysupgrade.bin

(#24862) nemdan válasza Dell XPS (#24858) üzenetére


nemdan
senior tag

3G router?! az lenne a tuti... esetleg Connectify-t próbáltad már? :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24863) krealon válasza Dell XPS (#24858) üzenetére


krealon
Topikgazda

Lehet hogy a 941-es mindket oldalan (WAN / LAN) azonos alhalozat van, ezert nem mukodik?
Az internetmegoszto gep a 941-es WAN portjahoz csatlakozik?

(#24864) jNk válasza emitter (#24861) üzenetére


jNk
senior tag

Gyári (tp-link) firmware-ről a -factory.bin-t kell használni.

Én az 1.5.x-t raktam fel egy 1043-ra, de mivel az experimental nem biztos hogy olyan stabil mint az 1.4.7 ami kezdésnek jobbnak tűnik a számodra.

(#24865) Dell XPS válasza nemdan (#24862) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Köszönöm a választ, igazából csak addig akarom megoldani, még bekötik a netet. 1hét, ha minden jól megy! :D

Üdv, Dell XPS

(#24866) Dell XPS válasza krealon (#24863) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Nem a "gazdagép" a LAN porthozhoz van csatlakoztatva.Mivel a router helyett a net megosztását a gazdagép látja el, a router WAN portjának semmi szereposztása nincs,gondolom. Megosztottam, beírtam a címeket, és semmi. A kliens gépnél próbáltam fixen is de úgy sem. Egyébként csatlakoztattam a WAN-hoz is a gazdagépet", de akkor sem változott semmi. A routerben kikapcsoltam, majd ismét be a DHCP-t, de továbbra is makacs!

Üdv, Dell XPS

(#24867) Dell XPS válasza krealon (#24863) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen tűzfal is letiltva, kiszedve, tehát nem blokkol......

Üdv, Dell XPS

(#24868) krealon válasza Dell XPS (#24866) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Nem a "gazdagép" a LAN porthozhoz van csatlakoztatva."

Ha nem a LAN portjahoz van csatlakoztatva, akkor hova?

(#24869) Dell XPS válasza krealon (#24868) üzenetére


Dell XPS
veterán

A "gazdagép" a LAN porthozhoz van csatlakoztatva. Így jó, félreütöttem..... :R

Üdv, Dell XPS

(#24870) emitter válasza jNk (#24864) üzenetére


emitter
őstag

nos hát felraktam a 4.1.7-et, sikerült is beállítani Repeater módba, viszont csak a Win7-et futtató gépemen megy a net, se az XP-s gépen, se a mobilomon nem. A netre kapcsolódó Pirelli routerben nem állítottam át semmit, arra mindegyik host tud kapcsolódni, úgy megy a net. A Pirelli DHCP-re van állítva, 192.168.1.2-250 IP-tartományban.

A TP-Link routerben, amire a gargoyle-t tettem, ezek a beállítások:

Ez pedig a gargoyle-re csatlakozott hostok, pontosabban a win7-es gép:

Mi lehet a gond, ami miatt a többi host nem tud kapcsolódni a gargoyle-hez? (akkor sem tudnak egyébként, ha a win7-es géppel lecsatlakozom)

[ Szerkesztve ]

(#24871) jNk válasza emitter (#24870) üzenetére


jNk
senior tag

A beállítások jónak tűnnek, kivéve az SSID to Broadcast-ot, ami szerintem repeaterként ugyanaz kéne hogy legyen mint az SSID to join, ahogy a channelnek és a titkosításnak is meg kell egyeznie.

Az XP-s gép most csatlakozik a szabolan2-höz de ip-t már nem kap ?

(#24872) emitter válasza jNk (#24871) üzenetére


emitter
őstag

Szerintem nem véletlenül adható meg ez a másik SSID az "SSID to Join" mellett, mert ha a Repeater-t letiltom, akkor ez az "SSID to Broadcast" mező eltűnik. Egyébként próbáltam úgy is ahogy te mondod, ekkor két ugyanolyan nevű wifit láttam, de a helyzet ugyanaz maradt, csak a win7-es gép tudott csatlakozni.

Az XP-s gép nagyon sokáig "hálózati cím lekérése" állapotban van, aztán beáll egy "nincs kapcsolat, vagy korlátozott" állapotra. Kap vmi IP-címet, de ez teljesen rossz, 169.254.x.y.

Esetleg lehet azzal összefüggésben a hiba, hogy a win7-esben gép N-es wifi van, míg az XP-sben és a mobilomban is csak G-s? Viszont a TP-Link router szintén N-es, próbáltam a gargoyle-ban átállítani G+B-re (meg Auto-ra is), de visszaállt magától N+G+B-re...

(#24873) kali válasza emitter (#24872) üzenetére


kali
legenda

a 169.254.x.y ip címet az oprendszer osztja ki neki kényszerűségből, ha már az elvártat nem kapja meg...
az xp nem csak sp2 véletlenül? mert gyakori hiba, hogy a wpa2 titkosítást nem kezeli alapban az xp sp2, csak az sp3, vagy sp2 alá külön wpa2 patch kell!

(#24874) emitter válasza kali (#24873) üzenetére


emitter
őstag

nem, sp3 van fenn.. megy is a wpa2 a Pirelli routerre csatlakozva, csak annak elég gyengus a jele, ezért akarom a tp-linkkel felerősíteni..

(#24875) emitter válasza emitter (#24874) üzenetére


emitter
őstag

átállítottam a gargoyle-t B+G-re (ezt egy kis workaround-dal tudtam csak megoldani) - de nem lett tőle jobb a helyzet, szóval nem az N-es wifi az oka..

(#24876) Claude Leon válasza emitter (#24875) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Lehet, hogy nem jön be, de barack21 a tp-linkes wdssel(valahol az is bridge) szopott hasonlókat (igaz, neki sehogyan sem jött ip-cím a bridgen).
Szóval, ami akkor nekem lejött a dologból, a bridgen is indíts dhcp-t (nyilván a pirelli tartományát előbb kissé visszaveszed, hogy legyen miből), gatewaynek pedig a pirellit adod meg.

(#24877) jNk válasza emitter (#24872) üzenetére


jNk
senior tag

Ezek szerint az openwrt/gargoyle féle repeater mód részben különbözik a gyári tp-link féle megoldástól abban hogy az előbbinél 2 szeparált ssid és channel is megadható míg az utóbbinál csak 1 (amihez csatlakozik azt is szórja tovább).
A végeredményt tekintve viszont ugyanaz mindkettő, mert ha a w7-es gép a tp-linkre csatlakozva a Pirellitől kap ip-t, akkor a gargoyle a client bridge, (virtual) ap és a lan interfaceeket egy bridgebe rakja, így elvileg nincs natolás vagy routeolás közöttük és "átjárhatóak" mint egy switch.

A hiba szerintem az lesz amit te is gyanítasz, a különböző szabványok miatt nem tud csatlakozni a G-s kliens az elvileg mixed (N+B+G)-re állított tp-linkre. Azt kellene tesztelni hogy mindkét routeren csak G vagy csak B+G módban meddig jutnak el a G kliensek.

(#24878) emitter válasza jNk (#24877) üzenetére


emitter
őstag

hát igen, de B+G-vel sem működött.. csak G-t meg nem lehet választani a gargoyle-ben.. mindegy, előbb-utóbb úgyis átállunk win7-re mindenhol, addig meg kibírjuk így ahogy most van..

egyébként, emlékszem, hogy volt idő, amikor a Pirelli helyett csak a TP-Linket használtuk (persze a jele a 3 antenna és az N-es wifi ellenére ugyanolyan gyengus volt itt a vasbeton födém alatt, mint most az egyantennás Pirellié) - és akkor ment az N-es wifivel az XP-s gép és a mobilom is.. szóval mégsem az N a gond..

[ Szerkesztve ]

(#24879) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24880) Dell XPS válasza VGYke (#24879) üzenetére


Dell XPS
veterán

Üdv,

Üdv, Dell XPS

(#24881) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem mobilnet megosztással kapcsolatban wifin keresztül routerrel.
Van egy laptopom ami kapcsolódik automatikusan mobilnetre , ez gép van összekötve a routerrel. A másik laptop (kliens) wifin kapcsolódik a routerhoz. Az eddigi leírásokból mindent megpróbáltam, de nincs net a "gazda gépen" kívül. Mindkettő laptop csatlakozik a routerhoz ( TP-LINK WR941ND ) de net megy a kliens gép felé. :F
Az internetet T-Home stick- en kapom.
Köszönöm előre is!!

A "gazdagép" a LAN porthozhoz van csatlakoztatva!
Természetesen tűzfal is letiltva, kiszedve, tehát nem blokkol......
Ezt már korábban is kérdeztem,de eddig még nem tudtak segíteni! Hátha most?!
Köszönöm előre is!!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#24882) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok amatőr kérdéseimmel. Nemrég beszereztem egy qrvadrága Asus RT-N66U routert és ha már ennyibe került, szeretnék a legtöbbet kihozni belőle.
2.4GHz-en már állítgatnam rajta, az inSSIDer szerint itt vagyok (zöld, kisatírozott). Szerintetek állítgassak még csatornát, vagy jó ahol vagyok?

Konkrét beállításaim 2.4-en:
*1 Wireless-General
Itt a következő kérdéseim lennének:
Wireless Mode:
1.a: auto: ez jó vagy sebességre rossz? Ok tudom, ha régi PDA, stb. van ami nem n-es, nem célszerű N-Only-t választani. De mi az a Legacy (örökség)?
1.b: b/g Protection : ez mit csinál? Kikapcsoljam, bekapcsoljam?
1.c: Extension Channel: mondjuk ezen beállításoknál csak "Uppert" tudok választani, de ez mi?
1.d: Titkosítás beállítás jó ahhoz, hogy ne lassuljon a router?

*2 Wireless Bridge:
2.a: Itt mi lenne a jó választás? Bejön a lakásba az UTP (Digikabel), bemegy Wlan-on a routerbe, aztán a router WiFi-n szórja szét, nincs (Lan UTP) drót a kliensek felé.

*3 Wireless-Professional
3.a: Mi az a Multicast Rate(Mbps)? Most tiltva, de választhatok 54-ig?
3.b: Enable Wireless Multicast Forwarding: ezzel mit engedélyezek?
3.c: Enable WMM APSD: ezzel mit engedélyezek?

Nagy bocsánat ha rossz helyen járok, vagy a kérdéseimre már van válasz a fórumban, bevallom, nem olvastam vissza. Ennek ellenére, kérlek benneteket ne szóljatok meg és aki tud, segítsen. Minden kezdet nehéz...(Bár wifizek vagy 7 éve, most Dir-655 routeremet váltottam le, tehát annyira nem vagyok kezdő, de soha nem ástam mélyre magam a témában, de most elhatároztam hogy segítségetekkel megteszem)

Minden választ nagyon megköszönök!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24883) powerup2


powerup2
addikt

Alfa wifi vevőt hol lehetne beszerezni eredetit ami nem utánzat ilyet alfa awus036nhr?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#24884) czgabi76 válasza kissadam9 (#24844) üzenetére


czgabi76
tag

szia.
az UPC ezt írta:
2012.07.26-án íródott levelelével kapcsolatban arról tájékoztatjuk, hogy az említett WiFi kapcsolatokat nem a UPC Magyarország Kft. hozta létre, nyilvános WiFi hálózatokat nem tartunk fent, és Általános Szerződési Feltételeink szerint nem is lehet megosztani csak az adott lakáson belül.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24885) Imy


Imy
veterán

Van egy routerem: [link]
És ilyet néztem ki: [link]

Kérdésem az lenne, hogy ha az egyik antennát egy ilyen kábellel elviszem magasabbra, akkor működni fog, hogy távolabb is lesz wlan lefedettség?

[ Szerkesztve ]

(#24886) And válasza Imy (#24885) üzenetére


And
veterán

Működni fog, de:
1.) MIMO és diversity nélkül, azaz jó eséllyel elveszted a 300 Mbps jelzéssebességű n-módot, és a diversity előnyét (kevésbé érzékeny a kapcsolat a kliens beltéren történő mozgására).
2.) Csak egyetlen kliens esetén megfelelő ez a módszer, a két antenna nem külön terek lefedésére való (lásd az előbbi pontot).
Alternatív megoldások: mindkét antenna magasabbra helyezése ilyen hosszabbítókkal, vagy - és ez a sokkal célszerűbb / olcsóbb módszer - megfogod a komplett routert, és magasabbra teszed ;). Ugyanis a LAN-kábeleket és tápot is lehet hosszabbítani, nem csak az antenná(ka)t.

(#24887) Imy válasza And (#24886) üzenetére


Imy
veterán

Igazából az a gond, hogy a TABom fémházas, és az udvar egy részében elég rossz a jelerősség, ezért gondoltam, hogy egy antennát felteszek a padlásra.
A 300Mb nem probléma, mivel az eszközeim nem is támogatják, csak a jövőre gondolva vásároltam n-es routert. (meg az USB funkciók miatt)
Feltenni meg nem akarom, mivel az USB-t csak itt tudom elérni, a falon a sok kábel nem esztétikus.

(#24888) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok.
van egy antennashopos gridem mint már említettem,és megfordítottam rajta a rácsot vízszintesről-függőlegesre.
az lenne a kérdésem hogy változik-e a sugárzás valami formában?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24889) And válasza czgabi76 (#24888) üzenetére


And
veterán

Maga a grid, vagyis a rács csak egy tükör, mintha tömör paraboloid lenne (lényegében az is, csak az erős szelet jobban elviseli), azt pedig a rá merőleges tengely mentén forgathatod kedvedre, akár egy hagyományos optikai tükröt: a kapott kép nem fog megváltozni. Ha a sugárzó elemet (feed-et) fordítanád el, vagy a komplett antennát, akkor a polaritás változna vertikálisról horizontálisra vagy vice-versa, fel is lehet szerelni mindkét módon egy szokásos kültéri grid-et. Tehát elvileg nem számít, a gyakorlatban azonban a grid nyílása nem kör vagy négyzet, hanem elnyújtott alakú, nem szimmetrikus, ezért elforgatás után enyhe nyereségcsökkenés előfordulhat, ha a feed-antenna jól fedte az eredeti tükör alakját. Lehet, hogy ezt észre sem veszed, de nem szokás a tükröt forgatni, csak a komplett antennát, épp a polaritás váltása okán.

(#24890) jonasbrother válasza kali (#24800) üzenetére


jonasbrother
csendes tag

Kedves Kali!
Nemhinném, hogy a segítő szándék bármikor is butaság lenne...Az , hogy különböző felvetett problémára mondjuk Linksys terméket ajánlok nem véletlen. A munkámból kifolyólag elég sok gyártó termékei megfordultak már a kezem között, legalább egy rövid véleményezésre.Hálozati eszközök során bizony az esetek többségében a Linksys cuccai voltak a nyerők. hidd el, nem azért irogatok ilyeneket, hogy a Cisco+1 routert eladjon. egyrészt nemérdekem, másrészt a Cisconak se lenne túl nagy segítség, ugyanis a lakossági felhasználók számára gyártott termékeik(ez a linksys) csak bevételük elenyésző része.Azonban ha vki segítséget kér, és én tapasztalatból tudom, hogy mi lenne neki a legjobb , akkor is leirom, ha épp Linksys, evvel segítve a végleges megoldást a témában. Javasolnék én tplinket, vagy netgeart is szivesen , ha nem lenne egy kalap .... hali!

(#24891) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyan problémával, hogy ADSL Internet kapcsolat mellett a TP-Link WR740N Router időnként nem érhető el? Megszakad az internet kapcsolat és a Router sem érhető el egy olyan 4-6 órás időtartamig. Egy Router ki-be kapcs segít azonnal. Ez természetes hiba ennél a Routernél?

(#24892) draco31 válasza The.Bali (#24891) üzenetére


draco31
veterán

Hali!
Frissítettél már rajta firmware-t?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#24893) The.Bali válasza draco31 (#24892) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Még nem a legujabb van rajta. FW frissitésen kivül nincs valami beállitási lehetőség, aminek a kikapcsolása segitene esetleg? (sajnos nem tudom jelenleg frissiteni) Csak azért érdekelne h ez tipukus FW bug ennél a modellnél, vagy valami beállitás is okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#24894) krealon válasza The.Bali (#24893) üzenetére


krealon
Topikgazda

DSL-360r modem haldoklasara utal a leirt tunet.

(#24895) Larry303


Larry303
addikt

hello,
valaki tudna segíteni abban, hogy egy tp link router alá kéne beállítanom 2db AP t
ftp kábel ki van húzva az ap ig, amolyan range extenderként szeretném használni az ap ket, de úgy, hogy a router és az ap között a kábelen menjen az adatforgalom.
az lenne a lényeg ha az egész egy wifi hálózatnak látszana (nem 3nak) és az apk illetve a router között a kábelen menne a kommunikáció.
remélem nem túl zavaros :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#24896) nemdan válasza Larry303 (#24895) üzenetére


nemdan
senior tag

és milyen az az AP pontosan? :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24897) Larry303 válasza nemdan (#24896) üzenetére


Larry303
addikt

TP-LINK TL-WR941ND ha jól emlékszek

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#24898) The.Bali válasza krealon (#24894) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Hm, akkor a lehet, hogy az ADSL modem hibázik? Csak az a furcsa, hogy amikor elmegy az Internet, akkor a Router sem elérhető. Win7 hálózati központban ez látszik: [link]
2-4 óra eltelte után ismét van Internet és a Router is elérhetővé válik magától.
LOG-ból ilyesmi olvasható ki, ami erre a hibára utal:

57 Jul 29 23:04:59 DHCP NOTICE DHCPS:Recv DISCOVER from ........
56 Jul 29 21:15:38 PPP WARNING PPPoE max idle time is up
55 Jul 29 21:15:34 PPP INFO rcvd [LCP TermAck]
54 Jul 29 21:15:34 PPP INFO sent [LCP TermReq]
53 Jul 29 21:15:34 PPP WARNING LCP down
52 Jul 29 21:15:34 PPP ERROR LCP down
51 Jul 29 21:15:34 PPP ERROR User request

Azt nem értem, hogy ha maga a Router miért nem érhető el? Nem lehet hozzá sem csatlakozni. Ha csak az ADSL modem lenne a gond, akkor az miért blokkolja a Router elérését is? :F
Köszi!

(#24899) nemdan válasza Larry303 (#24897) üzenetére


nemdan
senior tag

akkor a WAN port helyett a LAN-ba dugd az utp-t és kapcsold ki a routerban a DHCP szervert.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24900) Gubek-Einste válasza Larry303 (#24895) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Az AP-kban DHCP szerver kikapcsolása, router-ből jövő kábel az egyik LAN portba csatlakoztatva, LAN IP átállítása, hogy ne ütközzön a router-ével.
2; AP-ékon a SSID, titkosítás és a jelszó ugyan az legyen de a használt csatorna az különbözhet.
3; inSSIDer vagy WirelessNetView programmal feltérképezni a használat helyszínén a viszonyokat és a legtisztább csatornára beállítani az eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.