Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) fjani8


fjani8
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy különböző gyártótól származó wifis router, illetve usb stick között lehet-e valamilyen módon kapcsolatot létrehozni, vagy felejtsem el.

Router: Tp-Link TL-WR741ND
USB stick: SMC WUSB-G2

Előre is kösz a válaszokat! :R

(#24402) And válasza fjani8 (#24401) üzenetére


And
veterán

Ne viccelj! a wifi-szabványok azért vannak, hogy ezt a szintű kompatibilitást biztosítsák, gyártótól függetlenül. Szép is lenne, ha nem így volna.
A két eszköz közös nevezője a 802.11g-szabvány, természetesen az USB-s kliens kapcsolódhat az ugyanilyen szabványú routerre.

(#24403) Gubek-Einste válasza fjani8 (#24401) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az eszközök szabványosak így nem lehet gond a használattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24404) fjani8 válasza And (#24402) üzenetére


fjani8
csendes tag

Ok, én is így gondoltam csak mivel nem volt kapcsolat ezért gondoltam megkérdem a nálam okosabbaktól :) .
THX

(#24405) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#24400) üzenetére


zsolt19900
őstag

jah igen, még hozzátenném, hogy jelen felállásban kiváló jelerősséggel, kb 40cm-re van a router a géptől, szóval nem értem mi lehet a baj, és skypeolni elég sokat fogunk munka ügyben, valakinek valami?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24406) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

egy ideje azt vettem észre,hogy tablettel és telóval nagyon nehezen jönnek be a weboldalak,illetve a frissítések,programok veszett lassan vánszorognak lefelé.ma végre nyomtam pár sebességtesztet tablettel is és telóval is és a 20/10 helyett kb. 200-800kb/10mb volt a sebesség.a routerem egy tplink tl-wr741nd és több mint valószínű,hogy ott lesz a bibi.régebben szépen működött,kb. 1-2 hónapja van ez a lassulás,de kizárólag wifi-n érzékelhető,vezetéken nyomja rendesen a pc-re.firmware még nem volt neki adva új.lehet vele valamit kezdeni,vagy kuka?

köszönöm előre is a válaszokat!

(#24407) localhost válasza betyarr (#24406) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Inssider program letöltése - szabad vagy kevésbé zsúfolt csatorna keresése, routeren a csatorna átállítása erre a csatornára, és kész (ez úgy mindenestül cca 3 perc)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24408) betyarr válasza localhost (#24407) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#24409) localhost válasza betyarr (#24408) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Már kész is? Ugye, hogy jobb lett ? :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24410) betyarr válasza localhost (#24409) üzenetére


betyarr
veterán

hirtelen ötlettől vezérelve nyomtam egy rebootot és minden kafa.és jobb.izé,teljesen jó. :C

(#24411) jNk válasza zsolt19900 (#24405) üzenetére


jNk
senior tag

Lehetséges hogy a router(ha régi) wifi része megadta magát, vagy egy másik wifi kliens is forgalmaz és túlterheli a routert, esetleg egy szomszédos vezeték nélküli hálózat zavar be.

Router nélkül hogy tesztelted a wifis skypeolást ?

(#24412) zsolt19900 válasza jNk (#24411) üzenetére


zsolt19900
őstag

router nélkül teszteltem, közvetlenül a modembe dugva, vezetékkel, úgy jó

a router 1 napos, és kb 1db másik vezeték nélküli hálózatot lát, szóval nincs is rá megoldás? mert ez így eléggé gyér akkor

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24413) localhost válasza zsolt19900 (#24412) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De az az egy darab vezetéknélküli hálózat UGYE NEM ugyanazon a csatornán sugároz ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24414) jNk válasza zsolt19900 (#24412) üzenetére


jNk
senior tag

Nem írtad hogy milyen router. Nem írtál semmilyen wifi beállításról. Nem írtad a wifi kliens (kártya) típusát. Nem írtad hogy a sebességteszt mit mond vezetékkel és nélküle.

A fentiek fényében nem könnyű a távgyógyítás ;]

(#24415) zsolt19900 válasza jNk (#24414) üzenetére


zsolt19900
őstag

localhost: azt hol tudom megnézni?

a routert írtam a hsz elején, a laptop beépített wlan kariját használom, és a sebesség teszt is tökéletes

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24416) jNk válasza zsolt19900 (#24415) üzenetére


jNk
senior tag

A router Wireless / Wireless Settings -> Channel menű opciója a csatorna választási lehetőség.
Ha már ott vagy akkor érdemes a Wireless / Wireless Security menűben beállítani a titkosítást is, a WPA-PSK/WPA2-PSK ajánlott és a PSK Password-hoz beírt jelszóval lesz csak lehetőség a wifihez kapcsolódni a későbbiekben.

(#24417) zsolt19900 válasza jNk (#24416) üzenetére


zsolt19900
őstag

írtam be jelszót persze :)

amúgy "csak" egy gyors setupot csináltam meg, a telepítő cdjvel, ennyi

akkor erre ránézek, és akkor ezt a helyet úgy tudom elérni, hogy böngésző és ip?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24418) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

Az hogy lehetséges, hogy egy irodában felkonfigurálok egy gépet és az egyik fali csatlakozóba dugva az UTP kábelt tökéletes a hálózati kapcsolat, majd átviszem egy másik helyiségbe, ott pedig állandóan szétkapcsol a kapcsolat. Szétkapcsol, újrakapcsolódik és ezt másodpercenként folyamatosan csinálja.
Az új helyen a régi számítógép tökéletesen működik, így gondolom sem az UTP kábel, sem a falban menő kábel nem lehet oka a hibának.

(#24419) zsolt19900 válasza jNk (#24416) üzenetére


zsolt19900
őstag

beállítottam csennelnek egy 1-est, akkor így most elvileg kivédtem azt, hogy ütközzenek?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24420) Fecogame válasza papa019 (#24418) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem lehet, hogy egy másik Wi-Fi hálózat bekavar?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24421) papa019 válasza Fecogame (#24420) üzenetére


papa019
senior tag

Ez nem vezetéknélküli hálózat. Hozzáteszem ilyet még sosem tapasztaltam. A vezetékes kapcsolat másodpercenként szétkapcsol, majd újra megy. A kábelre gyanakodtam volna, ha a másik gép nem lenne ugyanazzal tökéletes... És a hálókartya sem lehet rossz, mert másik helyiségben működik az új gép.

(#24422) jNk válasza zsolt19900 (#24419) üzenetére


jNk
senior tag

Akkor védted ki ha a másik hálózat másik csatornán van. Az Inssider programmal a laptopodon meg tudod nézni a környezetben lévő wifi rendszereket.

papa019
Lehetséges hogy a switch/router másik helységbe vezető lan portja problémázik és nem tud megegyezni a géped hálókártyájával a sebességgel kapcsolatban, ezért egy próbát megér hogy a gépen fix 100mbit fullduplex-re állítod a kártya sebességét.

(#24423) zsolt19900 válasza jNk (#24422) üzenetére


zsolt19900
őstag

értem, és akkor próbálgassam a skype mikor lesz jó? és akkor hagyjam azon a csatornán?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24424) jNk válasza zsolt19900 (#24423) üzenetére


jNk
senior tag

Igen, számodra a skype a fontos ezért azzal teszteld és ha jó az eredmény akkor ne változtass :)

(#24425) zsolt19900 válasza jNk (#24424) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, megnéztem a másik wifi az 11 csennelen van :D az enyémre 1 est állítottam be, de 4+8 at ír, az baj?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24426) jNk válasza zsolt19900 (#24425) üzenetére


jNk
senior tag

Nem baj, 2 csatorna (2x20MHz) használatával éri el a 300mbit/s elvi sebességet a wifi hálózat, de ha neked a stabilitás fontos a sebességgel szemben akkor a Channel Width-et állítsd 20MHz-re ott ahol a Channel-t is állítottad 1-re.

(#24427) zsolt19900 válasza jNk (#24426) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés meglesz, köszönöm szépen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24428) Chrys_ válasza atos19881101 (#24326) üzenetére


Chrys_
addikt

Router_1 (Linksys WRT-610N): DD-WRT firmware
AP mode (channel 1: Mixed mode, channel_2 : N-only)
Mind vezetékes, mind wireless kapcsolaton keresztül van net az eszközökön.
local address: 192.168.1.1
DHCP server: 192.168.1.100

Router_2 (D-Link DIR825): DD-WRT firmware
client bridge mode (channel 1: Mixed mode, channel_2 : mixed mode)
local address: 192.168.1.2
DHCP Forwarder
Gateway: 192.168.1.1
WAN connection type: disabled

A telefonom wifi-képes, látja a router_2-t, de a jel erősségét már nem ismeri fel, és nem is tud csatlakozni hozzá.

(Ha tudsz segíteni, akkor a Teamviewer-n és Skype-n keresztül is megcsinálhatjuk, legalább látod mind2 router beállításait).

(#24429) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
TL-WR542G router, t-home betárcsázós net. Nem megy wifin a net. Igaz, kolega még a kábelest is csak most próbálgatja. A gáz, hogy tőlem vette meg és most nem tudja használni rendeltetés szerűen. Nekem kábelnetem van, itt simán csatlakozott, oszt ment.
A gép látja wifin a routert, de netre nem tud csatlakozni. Az a betárcsázós dolog rajta van a gépén, de nem létesül internet kapcsolat.
Ja, win7 64 bit.
Ehhez kérnék kis segítséget, mert soha nem volt betárcsázós netem.

(#24430) jNk válasza v.attis (#24429) üzenetére


jNk
senior tag

Ez nem igazán wifi kérdés hanem router de ennyi még belefér ;]

Amint egy router kerül a számítógép és a modem közé már nem a géppel kell "betárcsázni" hanem a routerrel. Egy böngészővel belépve a Basic Settings / Network / Wan -> WAN Connection Type -ot kell PPPoE-re állítani majd kitölteni a felhasználó/jelszó mezőket, elmenteni és örülni hogy ismét van net :)

(#24431) zsolt19900


zsolt19900
őstag

na most meg az a problém lépett fel, hogy:

a wifis net ledobott, egyszer volt net egyszer csak nem volt net, fogtam az asztaliról rá akartam lépni a router kezelőfelületére nem ment, lapossal összekötöttem kábellel ment a kezelő felület...

összeütközésben lehet az adsl modememmel a router? mert másra már nem tudok gondolni, de komolyan

és most már a laptopon sem megy a wifi, csináltam gépről egy teljes resetet a routeren, de még így sem megy

a router az tplink tl-wr941n az adsl modem pedig d-link dsl-360r

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24432) v.attis válasza jNk (#24430) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm!
:R

(#24433) atos19881101 válasza Chrys_ (#24428) üzenetére


atos19881101
senior tag

DNS-nek mi van beállítva a Router_2 eszközön?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24434) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Adott két eszköz, egyik egy Belkin USB WiFi adapter (model f6d4050), másik pedig egy TP-Link router (TL-WR741ND). Ismerősöm azzal a Belkin adapterrel minden szomszédos wifi hálózatra tud csatlakozni, csak az említett TP-Link routerre nem, holott a telefonjával rá tud arra is csatlakozni. Valakinek van sejtése, hogy mi lehet a gond?

(#24435) Chrys_ válasza atos19881101 (#24433) üzenetére


Chrys_
addikt

0.0.0.0, de most beállítottam a router_1 címét (192.168.1.1). Sajnos ez sem segít, mivel a wifi-s eszközök így sem tudnak csatlakozni a router_2-höz (SSID látszik, de jelerősség már nem), amikor az client-bridge beállításban van.

(#24436) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Canon ip4500 nyomatóm eddig a gépemre volt kötve és onnan osztottam meg. Ezt szeretném most router usb portjára kötve megosztani, ha másik gépről kell nyomtatni ne kelljen mindig bekapcsolni ezt a gépet is. TP-LINK 1043-as routerem van, a router webes felületén az usb résznél a print szerver funkció engedélyezve van, mégsem látja sem a lan, sem a wifi-n kapcsolódó gép a nyomtatót. Ha nyomtatni akarok valamit, azt kapom hogy a nyomtató kapcsolaton kívüli módban van. Mit kell csinálnom hogy működjön így?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24437) And válasza Chrys_ (#24435) üzenetére


And
veterán

Ha a 2. router kliens-híd beállítású, akkor nem is fognak tudni rá vezeték nélkül csatlakozni, mivel egy kliens vagy kliens-híd eszköz nem repeater. Egy kliensre kizárólag vezetékkel tudsz kapcsolódni.
Azt írtad korábban, hogy a repeater (-híd) beállítás nem elérhető, pedig a dd-wrt a v24-től kezdve biztosan támogatja, bár igaz, hogy egyes chipset-ekre készült kiadásoknál az nem feltétlenül ugyanúgy néz ki, mint másoknál. Megnézted, hogy a Wireless / Basic Settings-nél van-e lehetőséged virtuális interfészt (VAP-ot) hozzáadni? Mert ha igen, akkor ez a megoldás kulcsa, ettől lesz repeater. A Broadcom-os kiadásban (Linksys WRT54Gx) ez a Virtual Interfaces szekció addig nem aktív, amíg nem repeater-t vagy repeater-hidat választok wifi-módnak, de más processzortípus esetén tudomásom szerint kliens (-híd) módnál is jelen van és aktiválható virtuális AP.

(#24438) localhost válasza dethroner (#24436) üzenetére


localhost
Közösségépítő

HÁLÓZATI nyomtatóként kell megkerestetni és feltelepíteni...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24439) atos19881101 válasza Chrys_ (#24435) üzenetére


atos19881101
senior tag

DNS-nek mindenképp az első routernek kell lennie.

Próbáld ki azt amit And kolléga javasolt.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24440) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Tudnátok olyan routert ajánlani ami wifi-vel tudna csatlakozni egy másik wifi-s routerhez? És ezután ugyan úgy szórná wifin a netet? Nem kell, hogy drága legyen, elég egy 54Mbites is, ugyan is max telefon kapcsolódana rá. Vagy mi a vélemény az ilyen routerekről? Köszi.

(#24441) Chrys_ válasza And (#24437) üzenetére


Chrys_
addikt

A router_2 akkor még az eredeti D-Link FW-vel futott, akkor nem volt ilyen beállítás, ezután rögtön felraktam a dd-wrt-t rá.
Kösz a tippet, nem ismertem eddig ezt a beállítást (VAP). Most úgy próbálom, hogy router_2 client-bridge marad, és virtuálisként hozzáfűzök egy AP-t. Eddig még sikertelen a dolog, ha wifi-klienssel próbálom, később megnézem vezetékessel.

@24440: éppen ezzel küzdök...

[ Szerkesztve ]

(#24442) kali válasza krystman (#24440) üzenetére


kali
legenda

nem drgága, és elég jó; tp-link tl-wr743nd (lite-n)

[ Szerkesztve ]

(#24443) zsolt19900


zsolt19900
őstag

segítsetek legyetek szívesek, mert már nagyon uncsi ami itt meg, és nem tudok rájönni, hogy miért, a helyzet a következő:

szépen megy a net az asztalin meg a wifivel csatlakozó laposon is, erre egyszer csak egyik pillanatról a másikra megszakad, és a router kezelőfelületén látom, hogy csatlakozna újra, de egyszerűen nem csatlakozik, resizem a gépet az se segít, csak teszem azt 10 perc után csatlakozik újra és van net (azért is tudok most írni)

nézegettem a beállításokban, vannak valami ilyesmik, hogy 15 percenként csatlakoztasson újra/dobjon le :F de nem tudom, ezt 0 ra állítva is visszatér a probléma

az adsl modem dlink dsl-360r a wifis ruter pedig tp-link tl-wr841n

ja és még hozzátenném, hogy picit csak de érezhetően mintha lassabb lenne a vezetékről kapott netem, hogy átfut a routeren -vagy ez megszokott??-

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24444) dethroner válasza localhost (#24438) üzenetére


dethroner
veterán

Aha, köszi. Ezt az ablakot már láttam és követtem is az itteni utasításokat, de nem telepítettem csak megkerestettem vele a nyomtatót és csodálkoztam hogy mégsem mükszik :)
Akkor telepíteni is fogom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24445) dethroner válasza dethroner (#24444) üzenetére


dethroner
veterán

Mégsem megy :(
Valaki lenne olyan jó és szájbarágósan, lépésről-lépésre leírni hogyan kell a router usb portjára dugott nyomtatót működésre bírni és hálózati nyomtatóként beállítani, megosztani?
köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24446) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link WR841N wifi router. Csak wifin használjuk, párhuzamosan min. 3, max. 5 eszközzel.
Két Dell laptop, egy HP laptop, egy régebbi asztali PC illetve telefon. Pár hete az a probléma jelentkezett, hogy amikor lecsatlakozom(kikapcsolom a gépet), akkor a többieket ledobja a router. Én vagyok a legközelebb a routerhez, nekem a legjobb a térerőm, az én laptopomba n-es wifi, a többiekében g-s van, egy kivétellel(neki ritkábban jelentkezik a probléma, de előfordul). Fordított esetben én sosem tapasztaltam ilyen hibát, tehát ha ők lejönnek engem sose dob le.
Mi okozhatja ezt? Rendkívül kellemetlen, amikor munkavégzés közben elmegy a net és csak percek múlva tudnak megint újracsatlakozni.

Köszönöm

(#24447) zsolt19900 válasza Yahoo (#24446) üzenetére


zsolt19900
őstag

nekem is ez a bajom attaszencségit

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24448) Yahoo válasza zsolt19900 (#24447) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Hát ez szuper, betett nekik a nyári meleg, vagy mi..? :(
Neked melyik firmware van rajta? Nekem a 3.13.9-es legújabb és azzal is ezt csinálja.

(#24449) zsolt19900 válasza Yahoo (#24448) üzenetére


zsolt19900
őstag

3.12.5

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24450) localhost válasza dethroner (#24445) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem kell megosztani! (korábbi megosztásokat és megosztási próbálkozásokat is kikapcsolni, hogy biztosan a routerre dugott nyomtatót találja meg a keresés)

Hálózati nyomtatóként valamennyi gépre, amiről nyomtatni akarsz meg kell kerestetni és minden gépre egyesével telepíteni. ( előtte esetleg a lokális helyi nyomtatót is eltávolítani - ha nem lesz a nyomtató helyileg használva, akkor nincs is rá szükség.)
Maga a teleítés a nyomtató megtalálása után ugyanúgy folytatódik, mint sima esetben gyártmány, típus, driver kiválasztása, utána telepítés. És már kész is

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.