Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) And válasza Gubek-Einste (#25299) üzenetére


And
veterán

"Ha cserélsz antennát rajta akkor mind a hármat ugyan olyanra kell cserélni."
Ez távoli hálózat, külső antenna esetén nem igaz: a b/g-s módhoz egyetlen antenna kell, a többi csak diversity-működést biztosít (valószínűleg b/g-nél amúgy is csak kettő között kapcsolgat). Még a két stream-mel működő n-módoknál is csak két antennát használ, a harmadik szintén a diversity okán van ott. De mivel a nyílt / távoli hálózatoknál az n-mód nem igazán játszik, egyetlen kültéri antenna is elég.
Mindhármat csak akkor cserélném, ha n-módban, és házon belül használnám.

(#25302) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok jártas a témában, csak általános szinten.
Ezért kérdeznék. :B

Ezt az eszközt hogyan tudnám a routeremhez csatlakoztatni ?

Jelenleg egy mezei TP-Link B-G-s 1 nagy botantennás routerem van.

Vennék másik routert, csak szeretnék tudni pontos tipust, hogy milyenbe érdemes befektetni, mert most rendelem ez az antennát meg.

Köszi előre is. :R :R

(#25303) czgabi76 válasza Csaszykj (#25302) üzenetére


czgabi76
tag

sehogy ez egy usb-s eszköz,laptophoz kell csatlakoztatni.

meg nem éri meg az árát ez egy házilag össze rakott vacak.

ne rendeld meg mert ez laptophoz való,és nem arra a célra amire te használnád.
inkább keress bot antennát,vagy valami gridet.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25304) freemanone válasza guppy (#25278) üzenetére


freemanone
őstag

tömörítetlen zene, mint CD minőség, tehát pl WAV? Mert amennyire tudom az ~15Mbps audio lenne és neked az usb 1.1 port ad egy ~7Mbps limitet.

(#25305) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
az airlive 5400CPE van olyan jó mint a nanostation2?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25306) And válasza freemanone (#25304) üzenetére


And
veterán

(Szerintem nem jól számoltál: a CD-minőségű audió bitfolyam rátája 2x16x44100= 1,4112 Mbps. Még a tömörített 5.1-es DD vagy DTS is ennek a töredéke, bár utóbbiakból többféle bitráta létezik.)
Mod:
#25305: Adatlap alapján nagyjából ugyanazt tudja a kettő. Az NS2 beépített antennája 10 dBi-s az Airlive 12 dBi-s értékével szemben. Vételi érzékenység, adóteljesítmény (EIRP-érték) és a támogatott wifi-szabványok megegyeznek. Az NS2-esen van külső antennához csatlakozás, az Airlive dobozán és adatlapján viszont nincs ilyen csatlakozásra utaló nyom.

[ Szerkesztve ]

(#25307) czgabi76 válasza And (#25306) üzenetére


czgabi76
tag

de,integrált antennával is el lehet érni 15km-es hatótávolságot?
ugyanúgy mint az ubiquitinél?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25308) And válasza czgabi76 (#25307) üzenetére


And
veterán

Bizonyára. Mondjuk enyhe hátszélben, lejtőn lefelé ;]. Meg ha a túloldalon legalább egy huszonvalahány dBi-s antennával felszerelt, érzékeny cucc van.
Mint mindig: a körülmények függvénye. Csak nekik legalább volt annyi eszük, hogy nem specifikáltak hatótávot (így számonkérni sem lehet rajtuk).

(#25309) ancarian


ancarian
csendes tag

Sziasztok! 2 kérdésem is lenne.

1. Milyen wifi routert érdemes venni? 20-30 megás nethez kellene, illetve 2 géphez. Ez a típus megfelel erre a célra, nem fog szakadozni a net?
http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wr340g-router-92140

2. Jelenleg az asztali gépemben van egy usb-s Tp-Link wlan hálókártya. Pontos típust nem tudok így hirtelen. Az a gond vele, hogy alvó állapotból felébredve a win7 letiltja, hogy újra használható legyen ki kell húzni, majd vissza. Nem tudjátok, hogy ez miért lehet?

(#25310) Gubek-Einste válasza ancarian (#25309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Isten ments, hogy vegyél egy TP-Link 340G-t, ez az egyik legrosszabb ma még kapható router, nem éri meg a pénzt. Helyette vehetnél egy TP-Link 74x is, ezek már sokkal jobbak, részletesebb listát ITT találsz.

2; Nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25311) ancarian válasza Gubek-Einste (#25310) üzenetére


ancarian
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Ezt néztem ki. Mondjuk itt az első hozzászólásban azt írják, hogy win7ről nem elérhető a felület. Ez igaz lenne? Nehezen tudom elhinni
http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wr841n-router-16256

(#25312) Gubek-Einste válasza ancarian (#25311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen téves, a (SOHO) router-ek admin felületét egy sima web böngészővel lehet elérni, oprendszertől és böngészőtől függetlenül, aki ilyet ír annál valami nagyon nincsen rendben (informatikailag és szellemileg is).
Ez a típus már sokkal jobb, az ajánlott között is ott van de érdemesebb az ND végződésű változatot megvenni mert azon szükség esetén cserélhetőek az antennák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25313) ancarian válasza Gubek-Einste (#25312) üzenetére


ancarian
csendes tag

Reméltem is hogy hülyeség az a komment.
Köszi, legalább tudom most már, hogy mi a különbség a 2 típus között :)

Megnéztem az usb-s hálókártyát. Tp-link WN422G
A probléma pedig megoldódott, csak másik usb portot kellett használni. Érdekes

(#25314) pöcpec


pöcpec
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Androidos okos telefonnal összehangolható-e a TL-MR3420 routerem , úgy hogy a mobil osztaná a netet (hotspot) a router felé?
Ha igen , mik a lépései?

USB-n keresztül csatlakoztattuk a fiam telóját (HTC Sensation XE), -a 3G led világított is a routeren-, de nem ismerte fel, így hát nem tudtunk továbblépni!

(azt javasolták, hogy bridge-módba kapcsoljam a routert)

Valaki eltudná magyarázni, hogy mit, s hogyan állítsak be? :F

Elöre is köszi!

(#25315) Rico45


Rico45
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#25316) krealon válasza pöcpec (#25314) üzenetére


krealon
Topikgazda

A TL-MR3420 gyari firmware-rel nem tudja a repeater funkciot.

Csak a kompatibilis USB modemeket lehet hasznalni az USB portra csatlakoztatva. A HTC Sensation XE nincs a tamogatott eszkozok listajan.

(#25317) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok!
egy firmware elflashelt senao sl-3054cb3-mat tftp-n meg lehet javítani?
vagy hogy lehet?
ja,és ezek hány miliwatton dolgoznak?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25318) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25317) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Próbáld meg szétszedni és mondjál nekem egy chipsetet.

(#25319) czgabi76 válasza Wind-Storm (#25318) üzenetére


czgabi76
tag

még nincs nálam csak most fogom megvenni.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25320) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25319) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kérdezd meg az eladót erről, biztos neki se ment a visszahozása és azért adja el.
De még az is lehet, hogy hardverhibás.. vigyázni kell az ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

(#25321) jNk válasza czgabi76 (#25319) üzenetére


jNk
senior tag

Egy elflashelt idejétmúlt eszközért én nem adnék pénzt a helyedben. Persze ha hobbiból gyűjtöd a régen-jó-volt-de-ma-már-van-jobb-is cuccokat akkor hajrá :)

(#25322) Wind-Storm válasza jNk (#25321) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez nem mindig van így, hogy az új jobb.
Aki pl. egy airlive 5460_v2 AP-t használ, az nagyon jól tudja miért, pedig "csak" G-s eszköz.
Vagy akár egy szintén G-s PCI kártyát.

(#25323) jNk válasza Wind-Storm (#25322) üzenetére


jNk
senior tag

Évekig használtam Senao B-s majd G-s eszközöket, aztán váltottunk A-ra és amint megjelentek az 5GHz-es N szabványú apk/bridge-ek már azokat is építettük a wifi rendszerekbe.
Van akinek elég egy adott technológia által nyújtott sebesség, de van aki nagyobb távolságra/stabilitásra/sebességre törekszik és ezért veszi az újabb (és az előnyei miatt számára jobb) eszközöket.

(#25324) Wind-Storm válasza jNk (#25323) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én nem a sebességre gondoltam.
Mellesleg nem is professzionális, inkább csak SOHO eszközökre.

(#25325) freemanone válasza And (#25306) üzenetére


freemanone
őstag

jogos, elnéztem egy tizedest! :R

(#25326) czgabi76 válasza Wind-Storm (#25320) üzenetére


czgabi76
tag

2611-es ő meg azt mondja hogy 3054-es látszik ogy tiszta laikus!:-)

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25327) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Van jelenleg két routerem.

- TP-Link 841N // IP: 192.168.1.1
[link][link]
- Linksys WRT54G (DD-WRT-vel) // IP: 192.168.1.2
[link][link]

TPLinken csatlakozik a WAN portra majd egy szintel lejjebb van a Linksys Repeater üzemmódban hogy a garázsban is lehessen mobil eszközökkel WIFIzni. A lényeg hogy a Linksys felcsatlakozik a hálózatra de nem ismétli. Legalább is a mobiloknál maradt ugyanaz a térerő és a hoszt MAC címe (azaz nem váltottak Router!)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#25328) And válasza Flashback (#25327) üzenetére


And
veterán

Ez így kevés! A Linksys wireless beállításaihoz hozzá kell adj egy virtuális access point-ot, VAP-ot (alul: Virtual Interfaces, 'Add' gomb). Azt ugyanúgy fel kell konfigurálnod (a csatorna kivételével), SSID-t és kulcsolást beállítanod, mint a fizikai WLAN-csatolót (wl0), és erre a virtuális AP-re tudnak majd felcsatlakozni a kliensek. Amíg nem hozol létre VAP-ot, addig a repeater-híd mód nem különbözik a kliens-hídtól.

[ Szerkesztve ]

(#25329) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25326) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mik ezek a számok?
Inkább kérnék róla egy képet, mert még a végén nem derül ki így semmi sem... :U

(#25330) czgabi76 válasza Wind-Storm (#25329) üzenetére


czgabi76
tag

azok a számok a típusszámok tehát:
ő azt állítja hogy egy újabb Sl-3054Cb3-mas eszköz,de a címkére meg Sl-2611CB3 van írva ami kb 10 éves eszköz.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25331) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25330) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Evvel ismét nem megyek semmire :C
A belsejéről kéne egy kép.

(#25332) Flashback válasza And (#25328) üzenetére


Flashback
addikt

Linksys beállításai (Repeater)
[link]

Security:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#25333) Gubek-Einste válasza Flashback (#25332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Képeknél 404-es hiba kód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25334) And válasza Flashback (#25332) üzenetére


And
veterán

Oké, és most működik, vagy sem? Én mondjuk nem állítanám a VAP SSID-jét és kulcsolását ugyanarra, mint a fizikai csatolóét (gyakorlatilag: kliensét), mert így nem könnyen azonosítható a klienseken, hogy hova is csatlakoznak, de ez más kérdés.
Mod.: úgy tűnik, kicsit (nagyon?) félreérthető voltam: az 'ugyanúgy fel kell konfigurálnod' kifejezést természetesen nem úgy értettem, hogy ugyanazokat a paramétereket kell megadnod a virtuális interfészen, mint a fizikain. Csak azt, hogy utóbbit is fel kell konfigurálnod, meg az előbbit is. Sorry..
Ja igen, a linkeknél elrontottad a képfájlok kiterjesztését, *.jpg lett a *.png-ből. Png-vel működnének a linkek.

[ Szerkesztve ]

(#25335) Gubek-Einste válasza And (#25334) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha azonos az SSID akkor az erősebb jelűhöz fog csatlakozni + csak egy csatlakozást kell elmenteni így könnyebb az eszközöknek a beállítása is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25336) vinikorn


vinikorn
aktív tag

TP-Link routerről kapja az internetet egy TP-Link WN722N usb-s adapter. Ha elindítom a számítógépet mindig megnyílik a WIFI ablak. Ez: [link].
Mit állítsak be, hogy gépindításkor ne nyíljon meg ez az ablak?

Köszi.

(#25337) Gubek-Einste válasza vinikorn (#25336) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítások között nézd meg nincs-e olyan lehetőség, hogy rendszer indításkor induljon el program is, ha van akkor kapcsold ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25338) kali válasza vinikorn (#25336) üzenetére


kali
legenda

az alkalmazás beállításaiban (például az advanced szekcióban) nincs olyan kiválasztható opció, hogy ne induljon el automatikusan?

(#25339) And válasza Gubek-Einste (#25335) üzenetére


And
veterán

Az oké, hogy egyéni preferencia kérdése, hogy ilyenkor az azonos vagy eltérő SSID-ket részesítjük-e előnyben. Az viszont, hogy a kliens melyikre csatlakozik, teljesen eltérő lehet a szoftverének függvényében. Lehet, hogy az istennek sem 'engedi el' a korábban erősebben vett hálózatot, amíg az akármennyire gyengén is, de vehető. Ha prioritással is ellátja a profilokat, akkor is mindenképp a listán előrébb álló hálózathoz - amit ez esetben csak MAC-címről tud azonosítani - akar csatlakozni még akkor is, ha az gyengébb. Ez persze eltérő SSID-k esetén is igaz.

(#25340) i are robot


i are robot
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, illetve egyelőre abban se vagyok biztos, hogy probléma-e, vagy csak ennyire noob vagyok? :DDD

Adott egy TP-Link TL-WR941ND router, aminek a jelét szeretném egy TP-Link TL-WA901ND AP-al továbbszórni repeater üzemmódban. A jelen állás, hogy amikor beüzemelem az AP-t (tehát először még AP módban van), akkor látom az elérhető wlan hálózatok között az SSID-jét, csatlakozni is tudok rá, tudom konfigurálni, stb. Be is állítom, hogy repeater üzemmódban menjen, amire mondja, hogy rebootoljam, meg is teszem, újraindul, de ezek után már nem látom az SSID-jét, csak a routert. A kérdés, hogy ez teljesen normális, ennek így kell lennie, tehát gyakorlatilag csak a routert fogom onnantól látni, hogy repeater üzemmódra állítottam az AP-t, vagy valamit nem jól csinálok? Innentől mivel nem látom az AP-t, ezért csak úgy tudok a beállításain változtatni, ha resetelem. Na ebből gyanítom, hogy valami nem okés, csak nem tudom mi lehet az… :(

Jelenleg egyelőre a router jelét is erősen fogom, csak holnap viszem az AP-t messzebbre, ahol a router már csak gyengébben fogható, de szeretném már most előre beüzemelni, hogy holnap már minden flottul menjen, és ne ott kelljen vacakolnom, ahol már bizonytalan lesz a router jelerőssége. Tehát nem segít az, hogy esetleg látnám, hogy a router SSID-jénél a jelerősség mondjuk ugrásszerűen javulna a repeater üzemmódra váltásnál, ebből esetleg adódna a válasz, na ez nincs most segítségemre. :B

Ha valakinek van épkézláb ötlete, tanácsa, annak előre is köszönöm! :R

szerk.: Még annyi, hogy a router DHCP-vel osztja az IP-ket, viszont ettől függetlenül beállítottam az asztali gépemet 192.168.1.100-ra, a mobilt meg 101-re. Az AP leírásában meg azt írja, hogy az AP-hoz való csatlakozás előtt a gépet manuálisan 192.168.1.100-ra kell állítani. Nem tudom ez bármit befolyásol-e.

[ Szerkesztve ]

(#25341) i are robot válasza i are robot (#25340) üzenetére


i are robot
senior tag

Ja, és miután átállította repeaterre az AP-t, megpingeltem, de nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#25342) Wind-Storm válasza i are robot (#25340) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kábelesen konfiguráld be és azután már menni fog.

(#25343) i are robot válasza Wind-Storm (#25342) üzenetére


i are robot
senior tag

Most megpróbáltam így is, de valamiért nem sikerült. Úgy érted, hogy utp-vel kössem a gépre, ott állítsam be a repeater módot, aztán utp ki, és akkor már látnom kéne wifivel az AP-t? Így csináltam de ugyanúgy eltűnik az SSID-ja a listáról. :F

Tehát akárhogyan konfigurálom, kábelesen vagy wifivel, miután átállítom repeaterre és kihúzom a kábelt, onnantól nem látom az eszközt wifivel.

[ Szerkesztve ]

(#25344) Wind-Storm válasza i are robot (#25343) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, UTP-vel értettem.
Miután a wireless módot átállítod repeater-re vagy universal repeater-re, a routernek az SSID-jét és titkosítását is be kéne állítani, és ahogy továbbítaná azt is.

(#25345) i are robot válasza Wind-Storm (#25344) üzenetére


i are robot
senior tag

Tehát akkor állítsam be ugyanazt az SSID-t és tikosítás jelszót a repeaternek, mint ami a routernek van? Elnézést az értetlenkedésért, de annyira nem vagyok járatos ezekben, azt hittem ez most simábabn fog menni, a leírás legalábbis nem tér ki semmi ilyenre... :(

(#25346) Wind-Storm válasza i are robot (#25345) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Papírforma szerint a 29. oldal 5. pontjától kezdődik ami jó lehet neked: [link]

Rá kell nyomnod a search-ra, kiválasztod a kívánt AP SSID-jét, erre magától beírja a MAC címet a megfelelő helyre, majd Save-eled és már működik is ha minden igaz.
Még a country beállítást nem árt majd áttenni magyarra...

[ Szerkesztve ]

(#25347) i are robot válasza Wind-Storm (#25346) üzenetére


i are robot
senior tag

Igen igen, köszi, ezen már túlvagyok. De úgy néz ki, mintha mostmár menne, csak az IP címekkel volt valami kavarás, amit nem nagyon értek hogy miért, de menetközben átállítottam a gép statikus LAN IP címét, aztán az AP-ét is, meg utána vissza az eredetire, meg menetközben az AP-nak beadtam a router jelszavát is, és most úgy néz ki a dolog, hogy csak a router SSID-jét látom, a router és az AP konfigjába is be tudok jelentkezni csak kábellel és csak wifivel is, megpingeltem az AP-t ami megy, és még netem is van minden konstellációban. Ez már több, mint bíztató. :DDD

Szóval sikerült az informatika rejtélyes világába belecsöppennem, de a lényeg, hogy addig nyomkodtam a gombokat, amíg múkodésre bírtam, remélem legalábbis. Holnap úgyis kiderül, mert átviszem a gépet a ház egy másik pontjába, ahol már csak a repeaterrel lesz fogható a jel.

Köszi a gyors és késői segítséget. :R

(#25348) Wind-Storm válasza i are robot (#25347) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Még annyi, hogy a router DHCP-vel osztja az IP-ket, viszont ettől függetlenül beállítottam az asztali gépemet 192.168.1.100-ra, a mobilt meg 101-re. Az AP leírásában meg azt írja, hogy az AP-hoz való csatlakozás előtt a gépet manuálisan 192.168.1.100-ra kell állítani. Nem tudom ez bármit befolyásol-e.

Még erre az IP-s dolrga is válaszolván:
Az AP-n lődd ki a DHCP-t már ha egyáltalán van és be lenne kapcsolva, mert a rotuer fogja osztani rajta keresztül az IP-ket.

A fix. IP csak a bekonfigolásához kell, ha nem működne rajta a DHCP.

Ha ugyanabban az alhálózatban van a router is mint az AP, akkor a későbbiekben már az AP-t is el tudod érni ha rajta keresztül a routerre vagy kapcsolódva.

[ Szerkesztve ]

(#25349) i are robot válasza Wind-Storm (#25348) üzenetére


i are robot
senior tag

Igen igen, ez lett a megoldás, erre jutottam én is. Az AP-n próbálgattam a DHCP-t, hogy milyen ha be van kapcsolva, de rájöttem, hogy az azért hülyeség, mert mindkét eszköz nem tudja dinamikusan osztogatni, hanem csak a router fogja. Plusz az elején kellett a LAN-nak a fix IP, aztán már azt ki is lőtte magától is, mostmár az is lehet dinamikus.

:R

[ Szerkesztve ]

(#25350) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok.
a tp-link szervizbe van jelenleg a wa901nd access pointom,és az lenne a baja hogy a két kis szivacsos gumilába leesett,és van egy-két repedés az ap-on mert egyszer kétszer leeset.
így is kicserélik?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.