Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Flashback válasza And (#25334) üzenetére


Flashback
addikt

Szia

Most úgy tűnik hogy működik. Csak hogy értsem kicsit kifejtenéd.
Szóval a második routeren (Linksys) a fizika felületre konfigurálod az első router beállításait? Miért? És a Virtuálisat miért kell más névre?

Üdv és Köszi!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#25352) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Egy problémával fordulnék hozzátok!

Adott a következő hálózat:

Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám kicsit stabilabbra formálni. Ugyanis ha pc-n esetleg torrentet indítok el akkor a wifi szinte elérhetetlen (a router és AP közötti wifi kapcsolat stabil), s néha a rendszer össze is omlik.

Tudom elég terheltnek tűnik a hálózat de ebből a sok eszközből a nagy része naponta pár mb-ot fogyaszt lényegében terhelés nélkűl működik.

Melyek amik terhelnek:
NAS: transmission (kapcsolatok szám, sebesség lefelezve)

A kérdés még az lenne hogy ti hogyan építenétek ki ezt a hálózatot... Esetleg (bár most nincs nagyon keret rá max ha eladok valamit) milyen eszközzel lehetne stabilabban működtetni a rendszert?

- A ZTE wifi része mennyire összehasonlítható a tp link routeréval? Giondolkoztam hogy a mögötte lévő tp link routert kiveszem és egy eszközzel kevesebb terheli a rendszert...

Köszönöm az építő jellegű válaszokat! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#25353) huliganboy válasza huliganboy (#25352) üzenetére


huliganboy
addikt

Net: adsl

A tplink routerre a Tplink AP client modban csatlakozik

WDS kizárva mivel feleződik a sebesség.

Mindkét oldalt szükséges a wifi

köszi

(#25354) Maksifül


Maksifül
senior tag

Ebben valaki tudna segíteni, aki otthonosan mozog az otthoni hálózatok kiépítésében? :) Köszönöm!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#25355) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25350) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szerintem örülj neki, hogy egyáltalán a boltosok elfogadták ilyen viharvert állapotban.. :C

(#25356) whited


whited
addikt

Sziasztok
Nem tudom emlékeztek-e még rám.
Nekem volt a modem-router-pc kapcsolatos bajom.
Kipróbáltam 1 másik modemmel, azzal sem működik a dolog, és Dell XPS kollega szerint is jók a beállításaim.

A gondom, ha rákötöm a modemet a gépre, és adsl pppoe kapcsolatot akkor van szépen net, ellenben ha beiktatom a routert amit ki is cseréltettem, hátha az a baja, akkor nem tud felcsatlakozni a modemre a router, pingelni tudom a routert, viszont a pl 8.8.8.8-ra azt írja a cél nem elérhető. A felhasználónév+jelszó párost tuti nem ütöttem el mert egyszer 1 pm erejéig volt netem aztán elment, azóta nem.
Valakinek valami ötlete esetleg?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#25357) czgabi76 válasza Wind-Storm (#25355) üzenetére


czgabi76
tag

de kicserélik így?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25358) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25357) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Innentől talán már ki fogják...

(#25359) s.adryen


s.adryen
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan problémával fordulok hozzátok, mely már egy ideje felütötte a fejét nálam. A notebookon szakad a wifim és az utp-m is, és fogalmam sincs, mi lehet a baj. Van, hogy automatikusan lecsatlakozik a hálózatról, aztán meg visszacsatlakozik, de van, hogy nem. Hozzá sem nyúlok a géphez, és kétpercenként felkiáltójelessé válik a wifi jelem. Az utp-m is egyszer jó, egyszer felkiáltójeles. És már ezt csinálja x hónapja, tehát tuti, nem netprobléma. A koliban régebben nem tudtam rácsatlakozni a wifi hálózatra, mert látta ugyan, de nem csatlakozott. Ez beállítási probléma vagy küldjem szervizbe, mert rossz a hálókártyám? És ha beállítás, akkor mit tegyek?

(#25360) nemdan válasza s.adryen (#25359) üzenetére


nemdan
senior tag

nekem win7 csinálta ezt..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25361) kali válasza s.adryen (#25359) üzenetére


kali
legenda

milyen oprendszer?
minden szükséges illesztés telepítve? nem arra gondolok, hogy a win 7 alapban illesztett mindent, hanem a noti gyártója által adott specifikus illesztésekre!
a szoftveres hiba a valószínűbb, hardveres hibánál a lan és wlan modul is egyszerre történő meghibásodása valószínűtlenebb!
a wifi kapcsolatos probléma összetettebb; a szakadozás lehet csatornás ütközés miatt, a nem felcsatlakozás lehet szabványos, titkosításos, oprendszeres...stb hiba!
kábeles kapcsolat esetén - ha a kiszolgálói oldal és a kábelezés biztosan rendben van, más ellenoldalakkal minden okés -, kevesebb a hibalahetőség; illesztés vagy esetleg tűzfal, végszükség esetén hardveres hiba!

(#25362) s.adryen válasza kali (#25361) üzenetére


s.adryen
csendes tag

Win 7-em van nekem is, 64-es. Ami az acer oldalán fenn volt frissítés, azt feltelepítettem két hete, de az sem javított a dolgon semmit.

(#25363) nemdan válasza s.adryen (#25362) üzenetére


nemdan
senior tag

nekem win újratelepítés megoldotta...csak nem ugyanazt az iso-t raktam fel.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25364) i are robot válasza Wind-Storm (#25348) üzenetére


i are robot
senior tag

Nno, gépet átpakoltam, repeater hibátlanul megy, úgyhogy mostmár bizton állíthatom, hogy sikeresen lett beüzemelve a hálózat. Köszönöm mégegyszer a segítséget! :R Most aztán van öröm é' bódottá :DD

(#25365) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Üdv. Olyan kérdésem lenne hogy létezik e olyan,hogy van internet és bármilyen link-es fáljt is tudok tölteni,de a torrent 3. napja meg sem mozdul.Újra tettem a rendszert és minden beállítás ugyan úgy van,ahogy eddig még torrenteztem. Wifin szedem az internetet már 3.éve,mert a házban ahol lakok van nyitott hálózat.Lehetséges,hogy van ilyen beállítás akitől jön a jel,hogy letíltsa a torrent letöltést és minden más meg ugyan úgy működjön... Köszöntem előre is a segítséget.Üdv. Gyuri

(#25366) albert555 válasza ancarian (#25309) üzenetére


albert555
csendes tag

"1. Milyen wifi routert érdemes venni? 20-30 megás nethez kellene, illetve 2 géphez. Ez a típus megfelel erre a célra, nem fog szakadozni a net?
http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wr340g-router-92140"

Szia! A tplinkről tényleg csak rosszat hallottam eddig, de személyesen még nem találkoztam vele. Nekem Linksys E900-am van, kb 2 hete vettem épphogy 10e alatt. Ez kicsit több mint az alap tplink routerek, viszont megéri kicsit ráforditani. megbizható,gyors, és egyszerű beállítani. Keress rá akár árgéppel, és nézz utána!

(#25367) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Egy számomra elég érdekes hibával kapcsolatban kérnék tőletek segítséget. Adott egy laptop és egy vezeték nélküli router wpa2 titkosítással. Vezeték nélküli kapcsolatot szeretnénk a laptopon, beírtuk a jelszót az Xp ki is írja hogy csatlakoztatva, ip címet és kaptunk a routertől viszont net nincs a gépen. Ha megpingelem a routert akkor nem kapok választ. Amennyiben lan kábellel kötöm össze a gépet és a routert akkor megy az internet. Milyen beállítás blokkolhatja a vezeték nélküli kapcsolatot?

Köszi a segítséget

(#25368) kali válasza tototos (#25367) üzenetére


kali
legenda

az xp esetében adott az sp3, vagy sp2 alá külön wpa2 javítás? mert az xp sp2 alapban nem támogatja a wpa2 titkosítást!

[ Szerkesztve ]

(#25369) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok.
Egy antennashopos griddel ami 22-dbi-eles és meg van a rálátás akkor milyen távot érhetek el vele?

és egy tp-link griddel esetleg milyen távot érhetek el?

ja és kb 400mW-tal fog működni.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25370) jNk válasza czgabi76 (#25369) üzenetére


jNk
senior tag

Wireless közegben nincsenek antenna specifikus egzakt távolsági értékek. 20-24dBi-s antennákkal mindkét oldalon lehet hogy 20km-es link is elérhető stabil, több mbit/s sebességel, vagy instabil mbit/s alatti sebesség nagy csomagvesztességgel, esetleg össze sem kapcsolódik a két oldal.

(#25371) czgabi76 válasza jNk (#25370) üzenetére


czgabi76
tag

amúgy muszáj pont-pont kapcsolat?
nekem 1,5km kell hogy elérjen.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25372) jNk válasza czgabi76 (#25371) üzenetére


jNk
senior tag

Nem muszály, de multi-pont kapcsolatban eloszlik a sebesség a kliensek között és másfél kilóméteren nem szórhatod be a környéket minden irányba, a gridnek nincs akkora nyílásszöge :)

(#25373) ludla válasza kali (#25097) üzenetére


ludla
őstag

Köszöntem a tanácsod, meg fogadtam és remekül működik AP kliensként a WR743ND :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#25374) czgabi76 válasza jNk (#25372) üzenetére


czgabi76
tag

csak egy irányba akarom beszórni.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25375) Wind-Storm válasza jNk (#25372) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Muszáj közbeszólnom. :P

(#25376) kali válasza ludla (#25373) üzenetére


kali
legenda

nincs mit, használd egészséggel! :)

(#25377) jNk válasza huliganboy (#25352) üzenetére


jNk
senior tag

A wr5xx sorozat nem az erejeről ismert, a nagy sávszél/sok kapcsolat túlterhelheti, ahogy az egyszerre több nagyforgalmú wifi kliens is.
Nem írtál a wifi környezetről, de gondolom a 2 saját hálózatod nem zavarja egymást és idegen hálózatokkal sincsenek átfedésben.

(#25378) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok, ki tud nekem segíteni?

Összehoztam egy irányított antennát /Netvadás 11dBi/ a TP-Link 1043ND routerrel, azzal a szándékkal, hogy egy távoli WIFI-t befogok, majd azt továbbosztom a routerrel lakáson belül 2-3 számítógépre és két Androidos telefonra /lehetőleg lejelszavazva a WIFI-t. Ez lenne a cél /a telefonok miatt/. Lehetőleg WIFI-s módban, de végszükség esetében megteszi a LAN-os UTP kábeles is.
Látszólag szépen tudtam is csatlakozni bridge módban a távoli wifihez, azonban LAN-on is csak akkor tudtam kapcsolódni a routerhez, ha kikapcsoltam a DHCP-t, minekután már nem tudtam a router config menüjébe sem belépni többé /csak router reset után/, és a net is döglassú volt. Nem tudom hogyan, de telefonnal valahogy sikerült rácsatlakozni a router által továbbosztott wifire, de a laptopokkal sehogy nem sikerült.. vagyis sikerült, de IP-t nem osztott ki a laptopnak, vagyis csatlakozva voltam rá kiváló jelerősség mellett, csak éppen az égvilágon semmilyen oldalt nem tudtam megnyitni. Tehát wifi-n csatlakozott a routerre, de mégsem volt net.
Itt van pár kép a lényeges részekről a router beállításokból. Ezek alapján valaki el tudna kalauzolni, hogy mit csinálok rosszul, mit kellene átállítani, hogy működjön az, amit elképzeltem? Miért nem oszt ki a router IP-t a laptopnak WIFI-n?
:R :R :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#25379) And válasza Maksifül (#25378) üzenetére


And
veterán

1.) Wifi-s továbbosztáshoz repeater-mód kell, nem bridge. De ilyet lehetőleg nem csinálunk akkor, ha a távoli AP/router eléréséhez eleve irányított / külső antenna kell, mert az a helyi klienseknek nem feltétlenül biztosít elegendő térerőt.
2.) Vagy routerként használod a (kliens-) routered, de akkor a távolitól eltérő címtartományba teszed, vagy nem (ez lenne a bridge, amelynél nincs címfordítás), de utóbbi esetben a DHCP-szervert nem szabadna bekapcsolva hagyni, mivel a távoli router már oszt címet a kliens PC-k számára. Ha ilyen esetben a routered helyi (fix) címe nem esik a távoli router (DHCP-szerver) címtartománya / alhálózati maszkja alá, nem fogod elérni a felületét.
3.) A router többi saját antennáját szedd le, ha van rajta egy irányított, és a helyi elérést vagy vezetéken oldd meg (kliens-mód), vagy egy újabb AP segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#25380) Wind-Storm válasza Maksifül (#25378) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A gyári firmware-rel a routeren hogy is csatlakoztál a távoli AP-ra? :F
Bár már nem használok gyárit, de tudtommal nem lehet úgy se bridge, se client módban haszálni.

Ha jól gondolom, akkor a WN722N-t rádugtad USB-n egy gépre, és azt osztod tovább UTP-n a routernek?

[ Szerkesztve ]

(#25381) fracture333 válasza Maksifül (#25378) üzenetére


fracture333
aktív tag

ha rácsatlakozott a routerre de nem kaptál IP-t akkor az azt jelenti hogy valami jelszót nem illetve rosszul adtál meg (nekünk ugyanez volt)

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#25382) Maksifül válasza Wind-Storm (#25380) üzenetére


Maksifül
senior tag

Pedig van a gyárin Bridge. Szépen rá is tudok csatlakozni úgy a távoli wifire, hogy egy Netvadász antennával becéloztam, az megy a router egyik antennájának a helyére, s innen a Routerről osztanám tovább az összes gépre telefonra a netet Wifi formájában.
Miután beállítottam a wifit a routeren bridge módban még mindig nem hajlandó működni, csak akkor, ha a DHCP-t kikapcsolom rajta. Utána már megy a net, de csak a laptopomon. Kicsivel korábban simán rácsatlakoztam a telefonnal is, de most már nem megy.. Kiváló jelerősséget jelez, de amint rácsatlakoznék, leesik 1-esre, rossz erősséget ír és nem tud csatlakozni. Mitől lehet ez? Ha elfelejtetem a telefonnal azt a wifit, akkor megint fullra ugrik a térereje. Ha ismét megpróbálok csatlakozni, megint leesik. Mi lehet a gixer?
És vajon a többi géppel miért nem lehet csatlakozni a router által továbbosztott wifire? :(

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#25383) Wind-Storm válasza Maksifül (#25382) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, a WDS... már megvan.

And leírta a hozzászólásom előtt eggyel, hogy mi a teendő ilyenkor.

Lecsavartad a többi antennát a routerről? Mert ha nem, akkor egyértelműen az antennadiverzitás lesz a felelős ezen anomáliáért.

Ha irányított antennát használsz, hogy csatlakozz távoli AP-hoz, én a helyedben elfelejteném a routert WDS bridge, vagy akár repaeter üzemmódban használni. A routert nem arra találták ki, hogy az egyik antennacsatlakozóját kliens módban, a többit meg AP-ként használd, jelen esetben meg ez nem igazán lenne megoldható máshogy, mert mint írtad is, messze van a távoli router. A megfelelő az lenne, ha a gyári antennáival is tudnád fogni a jelet, valamint "testközelben" lenne a router, hogy a wifi eszközeiddel is gond nélkül rá tudj kapcsolódni.
Még egy eszközt kéne venned, egy AccessPointot amit kliens módra állítasz és máris küldi tovább UTP-n a "fogott" adatokat. Az UTP-t neked meg csak a rotuer WAN portjába kell dugnod mintha egy modemből jövő kábel lenne és máris kapnál egy ún. "WAN IP"-t, a rotuer meg tenné a dolgát és bármelyik eszközöddel rá tudnál csatlakozni LAN-on és wifin egyaránt.
Ez lenne a helyes konfiguráció, szakszerűen és jól működne, valamint így lenne a leggyorsabb a kapcsolat is.

[ Szerkesztve ]

(#25384) Maksifül válasza Wind-Storm (#25383) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszi!

Nem csavartam le a másik két antennát a routerről. Most kipróbáltam úgy, hogy nem tettem jelszót a routeren továbbosztott wifire. Persze, amíg a DHCP-t ki nem kapcsolom a routeren, addig semelyik eszközre nem jut el a net. Miután kikapcsoltam a DHCP-t, a laptopom sinám csatlakozik a routerre LAN-on is, meg Wifi-n is hibátlanul. A telefonom is csatlakozott EGYSZER, tök gyors volt rajta a net, de amint lecsatlakoztam, s próbáltam vissza akkor már nincs net rajta. Tehát most csatlakozik szépen a telefon is, 3-4es jelerősséggel, de semmilyen oldal nem jön be. Ennek mi lehet az oka?

Ilyen AP eszközre gondolsz?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#25385) Wind-Storm válasza Maksifül (#25384) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A DHCP-t jól tetted, hogy kikapcsoltad, mert így a távoli router oszt ip-t az eszközeidnek a routereden keresztül.
A telefonra most így konkrét ötletem nincs, eléggé sok minden lehet az előzőekből is következtetvén...
Mondjuk inkább egy ilyesmire [link] amelyre rákötheted az antennádat.

(#25386) sonynex5nd


sonynex5nd
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket kérném, lehet, hogy rossz topicba írok de talán ez pörög a leggyorsabban.

A problémám:
Eddig az Ínvitelnél voltam Internet előfizető egy (8192/512) – es sebeségü ADSL nettel. Ebből a sebeségböl PC-n mérve maradt kb. (6900/412) 20-as ping mellet. Playstation 3-on bemérve meg (5600/128) maradt csak. A Playstation 3-on játszva a Modern Warfare 3 nál nagyon nagy hátrányba voltam a kicsi feltöltési sebesség miatt, nagyon neheze tudtam csak leszedni az embereket, szemtől szembe többnyire esélyem sem volt.
Azért hogy ezen is javítsak átmentem egy másik szolgáltatóhoz, aki nagyobb feltöltési sebességü kábeles nett-et (8192/2048) kínált a lakhelyemen. Az új nett-el Budapestre PC-ről rámérve (7710/1900) sebesség maradt 7ms ping mellet. Nyugat-Európára is rámérve szinte mindenhol 40-45 ping alatt vagyok. Playstation 3-on mérve 6900/1600 sebességem marad. Ez több mint tízszeres feltöltési sebesség a korábbi Inviteles nettemhez képest PS3-on.
Ennek ellenére az Mdoern Warfare 3 szinte játszhatatlan, olyan LAG-ot kaptam a nyakamba, hogy az hihetetlen. Gyakorlatilag van úgy, hogy nem tudok, bemeni egy ajtón, futás közbe két-három métereket dobál jobbra-balra hátra vagy előre. Szinte játszhatatlan. A korábbi nettemmel soha nem volt Lag, viszont ott meg nagyon nagy késésben voltam.
Szerintem valami router vagy hálózati bealítási problémám lehet, ha valakinek van valami ötlete, az segíthetne, hogy milyen bealításokat kéne megnéznem vagy bealítanom.
Előre is kösz a segítséget.

A kábelmodem típusa: ARRIS TM601B
A router típusa: Dlink DIR600
A kábel nett típusa: DHCP Connection
Az eszközök kábelel vannak összekötve, nem Wi-Fi –n csatlakoznak egymáshoz.

(#25387) Gubek-Einste válasza sonynex5nd (#25386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tekintettel, hogy kábelt használsz nem wifi-t így nem ez a megfelelő topic, próbálkozzál ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25388) csizs


csizs
aktív tag

Segítséget kérnék!

Van egy Tenda routerem azon net van. A tenda routeren web van!Most pedig egy UB robotics USR 5430-as AP-ot vettem, amin DD-WRT van. Elvileg tud kliens módot és szeretnék vele a Tenda routerre csatlakozni. Mit tehetek? Megtaláltam a kliens módot, de nem scannel az US R., hogy megtalálhassam a Tendát, vagy MAC részt is találtam, ahol a tenda MAC-je kell, de akkor elvileg mindkét eszközben fel kell venni a másik MAC-jét, ha jól gondolom. A lényeg nekem az US R.-en keresztül kellene a net, mert ki akarom váltani a hálózati kártát!

[ Szerkesztve ]

1x éve a prohardveren!

(#25389) And válasza csizs (#25388) üzenetére


And
veterán

"Megtaláltam a kliens módot, de nem scannel az US R., hogy megtalálhassam a Tendát"
Ez most kijelentés, vagy kérdés? Szkennelni biztosan tud, ha dd-wrt van rajta, mégpedig a Status / Wireless oldalon alul található 'Site Survey' gomb megnyomására. Ehhez egyébként ki sem kell választani a kliens-módot, hálózatokat bármilyen wifi-módban képes keresni. Ha nem találja az AP-t, akkor az nem sugároz SSID-t, vagy nem azonos a hálózati szabványok beállítása (b/g). Mellesleg hálózatkeresés nélkül is be lehet konfigurálni a kliens-módú működést (de helyi hálózatban inkább a kliens-híd javasolt): a wifi beállításoknál megadod a Tenda-n beállított hálózatnevet, és a titkosítási algoritmust / kulcsot , ha van.
"vagy MAC részt is találtam, ahol a tenda MAC-je kell, de akkor elvileg mindkét eszközben fel kell venni a másik MAC-jét, ha jól gondolom."
Rosszul gondolod: amire te gondolsz, az valószínűleg a WDS-link. Annál kell beállítani kölcsönösen a másik fél MAC-címeit. Kliens-módban ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#25390) csizs


csizs
aktív tag

megtaláltam, amit írtál! Gazdag beállítások vannak ebben a Softverben. Nah rá is próbáltam csatlakozni, de a végeredményben a net nem jön, pedig beállítottam a wep-et is! A jel szintje 79-86 között változott. Szükséges egy nagyobb antenna?

[ Szerkesztve ]

1x éve a prohardveren!

(#25391) Wind-Storm válasza csizs (#25390) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mint már írtam, Client-bridge módba kell állítanod ha még ezt nem tetted meg, mert erről nem írtál.

Manapság a WEP titkosítást meg jobban jársz ha hanyagolod, az töri fel aki csak akarja.

Jelerősség: Miután csatlakoztál, a Status/Wireless fülön miket ír itt?

(#25392) And válasza csizs (#25390) üzenetére


And
veterán

1.) A WEP-et, vagy bármely titkosítást első körben hanyagold. Ha a kapcsolat összejön, működik a net, majd utána ráérsz kulcsolni a kapcsolatot, de addig inkább ne.
2.) Ha a jelszint -80 (dBm) körül / alatt van, az tényleg nagyon kevés. Elvileg jobb lenne egy nagyobb antenna, gyakorlatban viszont beltérre nem nagyon van, illetve a nyereségük növekedése nem számottevő (a 20..30 centi hosszú, 16..20 dBi-s nyereségűnek hazudott filléres vacakokat most hanyagoljuk). Próbáld meg jobb elhelyezéssel, vagy az antenna jobb helyre kábelezésével javítani a kapcsolatot, mert ez így elég harmatos.

(#25393) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy zsír új TP-Link TL-WR741ND routert és van vele egy kis gond. Mindent bekonfigoltam ahogy kell, de nem tud csatlakozni PPPoE-n keresztül, de a felhasználó + jelszó jó, mert másik routerrel és géppel gond nélkül megy.

Logban ezt találtam: "Timeout waiting for PADO packets." vagy valami nagyon hasonló.

Eközben a sysled "on/off" szabályosan villog, ami a használati útmutató szerint azt jelenti, hogy system error.

Valakinek ötlete, hogy mit tudnék csinálni vele?

p.s.: tegnap este még volt net, de most már nincs...

[ Szerkesztve ]

(#25394) s.adryen válasza nemdan (#25363) üzenetére


s.adryen
csendes tag

Hmm... már úgyis érik egy újratelepítés, viszont nekem eredeti a szoftver. Akkor is okozhatja ezt a win, ha eredeti? :-/

(#25395) Wind-Storm válasza sssirius (#25393) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Átirányítalak ide: [link], hogy ismét bővítsd egy ilyen hibajelenséggel a hetünket, gondolom régi szürke dlink modemed van. :))
Látom már megtaláltad.

A SYS LED villogása meg nem hiba, csak hülye a tp-link ilyen agyalágyultan oldotta meg az eszköz szoftveres működésről a tájékoztatást.

[ Szerkesztve ]

(#25396) sssirius válasza Wind-Storm (#25395) üzenetére


sssirius
tag

Köszi :)

(#25397) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok!
a Grante parabola 2,4ghz-es antennáról l nektek mi a véleményetek?
milyen távolságokat értetek el vele?
megbízható?

ez kb hány decibeles?(amúgy ilyesmiről beszélek):
[link]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25398) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25397) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az elsőt komolyan kérdezted? :U

Mekkora az átmérője a tányérjának? Úgy látom ez még az enyéimnél is kisebb amik 60 centisek ha jól rémlik és 20dBi alatt van a nyereségük.

(#25399) jNk válasza czgabi76 (#25397) üzenetére


jNk
senior tag

A Grante egy igen komoly antennákat gyártó cég (nem véletlenül használja az összes gsm és wireless szolgáltató), én kb bármilyen más noname/soho antenna helyett őket választanám.
Már a 20-24dBi-s gridekkel is bőven nagyobb távolságot lehet elérni mint másfél km, miért keresel most megint más antennát ? :)
Egyébként továbbra sem írtad hogy _pontosan_ mit szeretnél, így pedig nehéz a párnapontai kérdéseidből bármit is kihámozni ;]
A linkelt modell 40cm-es átmérőjű és 17dBi nyereséggel rendelkezik és én kb 4-6km-es távig használnám.

[ Szerkesztve ]

(#25400) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok és tudtok segíteni:)
Az a gond, hogy szeretnék netet osztani telefonról a laptopomra kábelen keresztül, azonban amint létrejön a kapcsolat pár másodpercen vagy percen belül bontja a kapcsolatot és vagy vissza tudok csatlakozni és ugyanez történik, vagy vissza se tudok csatlakozni.
SE X8-al és Samsung Monte-val próbáltam.
Eleinte mind a kettő szuperül működött, de miután a PDA NET progit bekorlátozták, utána váltottam a Monte-ra, ami szintén jól működött.
Aztán pár hónap után egyre gyakrabban szakadozott, most meg ott tartunk, hogy használhatatlan...
Vírusirtás volt (Av*st!), programok többszöri újratelepítés volt (törlés telefonok/modemek közül, programok közül, adapter beállítások módosítása közül-WIN7), egyik portból ki másik be szintén megvolt (összesen 2 port volt).
Tudtok tanácsot adni mi lehet a gond, mert több ötletem nincs. Vírusra gondoltam, de nem talált semmit a kereső.

Előre is köszönöm a segítséget! (akár e-mailben: bircsaktimi@gmail.com)

Üdv.:
Timi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.