Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) jNk válasza atti1848 (#25700) üzenetére


jNk
senior tag

A legegyszerűbb módja a tesztelésnek ha a kapcsolódás után a routert (átjárót) majd a dns szervert(8.8.8.8) is megpingelitek.
Ha már a router sem válaszol akkor kapcsolódi és/vagy ip probléma van, ha a dns szerver nem válaszol akkor a routerren (is) kell nézelődni.
Mac cím tiltásnál nem kapnál ip címet a routertől.

(#25702) pacal-x válasza Gubek-Einste (#25691) üzenetére


pacal-x
csendes tag

A 80 éves ifjuság miatt nem lehet fúrni, kábelezni, a két végpont közé bármit berakni, ezért kell(ene) valami más utat találni. :(

And : Nem kizárt, de jobb híjján bizakodnék. :)

kali : Ha nem a kettő közé kell rakni és az árából nem jön ki két 1500 -as Lada, megérhet egy próbát.

(#25703) netreg válasza pacal-x (#25687) üzenetére


netreg
tag

Persze ez csak egy feltételezés, de talán van olyan fala az emeletnek és a pincének, ami közös:)

Ha igen, akkor mindkét helységből kihúzol egy antenna kábelt a falon kívülre és ott (kívül) lövöd össze az átjátszást. 2db irányított antenna a megfelelő eszközhöz csatlakoztatva belül megoldás lehet. Nem nagy, nem csúnya, nem drága.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#25704) mezis válasza pacal-x (#25702) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"Szerelmi háromszög": Emeletről WiFi-n egy olyan repeaterhez, amire a pincéből is rálátni ?

mezis

(#25705) adamka16


adamka16
őstag

Adott problémák sora, megoldásra várnak. :P

Asus K50AB & Intel wifi link 5300
Ugye gyárilag 2,4ghz-es kártya van a gépben, most ez kicseréltem erre az intel-re. 2 antenna lévén, fekete a tr1-re fehér a tr2-re, tr3 pedig üresen. Viszont... nem látok egy árva 5ghz-es wifi-t sem, pedig elvileg kell lennie legalább 2-3-nak. (mivel én is így kapom a szolgáltatótól, egy RB411-en keresztül)

Probléma lehet az, hogy amik a notiba vannak antennák nem képesek venni az 5ghz-es frekit?

Másik.. routert+adaptert hogy állítsam be, hogy kihozzam a maximumot mindkettőből? (tp link 1043nd router)

Esetleg valami tipp, hogy asus f3tc miért nem indul el amikor belerakok egy másik atheros chipes kártyát vagy ezt az intel 5300-at? Gyárilag is atheros chipes adapter van benn, szintén azurware márkájú, mint a k50ab-ben, de azzal sem megy.

(#25706) atti1848 válasza jNk (#25701) üzenetére


atti1848
senior tag

Ma visszavitte a srác az wifi adaptert és az üzletben azt mondták,hogy jó. Azt ajánlották neki,hogy próbálják meg ujrainditani a routert. Ma fogok menni nála és ha még mindig nem megy akkor megpróbálom a pingelést és ha lesz elveszve adat akkor van a gond?

Köszönöm a segítséget. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#25707) dReFiX


dReFiX
senior tag

Sziasztok a segítségetekre lenne szükségem!

Digi net van itthon amely megvan osztva egy TP-LINK wr741nd routerrel [ 192.168.2.1 ] .
Hirtelen megnövekedtek a wifis eszközök száma, és kaptunk egy 300MB TL-WA801ND routert, amit rácsatlakoztatunk az előző routerre hogy a wifis eszközök erre csatlakozzanak mivel ez erősebb.

De erre valahogyan nem tudok rácsatlakozni az admin felületére [ http://192.168.1.254/ ], a netet tökéletesen osztja de sem csökkentett módban, sem ha egyenesen kábellel csatlakozom rá sem jön be az admin felület. Reseteltem, de semmi.

Régebben valahogy rájöttem az új IP elérhetőségére ( 192.168.2.103 ) , valami más lett mint az előző, de most sehogy sem bukkanok rá. Valakinek tipp esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#25708) jNk válasza atti1848 (#25706) üzenetére


jNk
senior tag

A részleges csomagveszteség általában a wifi kapcsolat gyenge de meglévő működésére utal, a "nincs internet" mint hiba inkább azt jelezheti hogy egyáltalán nem fog válaszolni se a router sem pedig a dns szerver.

dReFiX
A 741-en a 192.168.2.x tartományt használod, de a 801nd-nek 192.168.0.254 az ip-je. Vagy az előbbit módosítod 192.168.0.1-re, vagy az utóbbit 192.168.2.254-re, de ahhoz előbb fix ip-t (ugyanabból a tartományból) kell adnod a gépnek amivel kezelnéd. A lényeg hogy mindkét tp-link ugyanabban a blokkban legyen a könnyebb elérhetőség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25709) dReFiX válasza jNk (#25708) üzenetére


dReFiX
senior tag

de sem ha másik routertől függetlenül wifivel/kábelel közvetlenül rácsatlakozva laptopról sem jön be az admin felület.... nekem ennyi is elég lenne....

(#25710) jNk válasza dReFiX (#25709) üzenetére


jNk
senior tag

A 741től függetlenül csatlakozásnál ip-t sem kapsz a 801től (dhcp szerver kikapcsolva), akkor hogyan jönne be bármi is ? :)
Ezért kell fix ip-t adnod a gépednek (192.168.0.valami) amikor egy dhcp szervert nem működtető eszközre közvetlenül kapcsolódsz.

(#25711) dReFiX válasza jNk (#25710) üzenetére


dReFiX
senior tag

és hogyan tudok ilyen fix címet csinálnom ?
mellesleg ha villog sys led az bajt jelent ?

[ Szerkesztve ]

(#25712) dReFiX


dReFiX
senior tag

Egy az egyben rácsatlakozok laptopról utp kábellel, kiírja a windows hogy "ez egy új útválasztó katt az ok-ra ha be akarom állítani" nyomtam rá egy 30 mp resetet, volt nálam már 5 tp link router mindegyikra rögtön betudtam lépni adminba, és nem kellet ip címeket átírogatnom stb. de ez úgy sz]r ahogy van. :D

DE az a vicc hogy amikor beírom a windows 7 ablakba a pin kódot ott áttudom írni a nevét meg a jelszót. de admin felület az nincs....

[ Szerkesztve ]

(#25713) krealon válasza dReFiX (#25711) üzenetére


krealon
Topikgazda

és hogyan tudok ilyen fix címet csinálnom ?

http://blog.mclaughlinsoftware.com/2009/11/26/windows-7-static-ip/

(#25714) dReFiX válasza krealon (#25713) üzenetére


dReFiX
senior tag

Sikerült beállítanom, még annyi kérdésem lenne, hogy az így egymásba csatlakoztatott routereknél utp kábellel, milyen beállításokra kell figyelni hogy ne akadjanak össze a wifis csatlakozások ? DHCPnél átírtam az ip-t így 2 különböző tartományban osztja a címeket, de mintha így sem lenne tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#25715) jNk válasza dReFiX (#25714) üzenetére


jNk
senior tag

A wa801nd nem router hanem access point, nincsen külön wan és lan ip-je, nem nat-ol, "csak" a hozzá kapcsolódó wifi kliensek forgalmát továbbítja kábelen és fordítva.
2 db dhcp szerver 1 hálózaton problémaforrás, a 801en kapcsold ki, csak a 741 foglalkozzon az ip-k kiosztásával. Wifi beállítás szempontjából (ha mindkettőét használni akarod) lehet ugyanaz (ssid, csatorna, titkosítás) vagy különböző is a két eszközé, én általában az utóbbit preferálom.

(#25716) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok!
Ne röhögjetek ki mert ez lehet hogy hülye kérdés lesz! ;]

Ahol lakok van egy két helyen kiépítve wifi hotspot,és telefonnal vagy pdával még több kilométerről is lehet ha hotspotra csatlakozni igaz kevés már a jel.

az lenne a kérdésem ehhez milyen profi eszközök kellenek hogy én is tudjak ilyet csinálni?
mit tanácsoltok ehhez?
ez hogy lehetséges amúgy?

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25717) Melack válasza czgabi76 (#25716) üzenetére


Melack
veterán

Hotspothoz elég, ha van egy wifis routered, amit nem jelszavazol le. :) De komolyan :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25718) czgabi76 válasza Melack (#25717) üzenetére


czgabi76
tag

tudom,de én olyat szeretnék ami max 1km-ről fogható. :O :U

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25719) Melack válasza czgabi76 (#25718) üzenetére


Melack
veterán

Akkor itt indulj neki.

Egyébként minek neked ilyen? Osztani akarod a netedet ingyen, vagy te akarsz 1 km-en belül netezni a saját neteddel?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25720) localhost válasza czgabi76 (#25716) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Adóengedély, adóengedély, adóengedély - zúgják a népek.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25721) krealon válasza czgabi76 (#25718) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#25722) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Gondban vagyok a digivel és erre kellene megoldás: ha csak a kábel van a gépbe dugva simán megy a net azonban ha routerrel akarom, akkor vagy nem is látszik (ami 2 évig ment hibátlanul+másik 3 is próbálva) vagy ha elindul (Netgear) akkor pár óra múlva dobódik a net és nem lehet visszacsatlakozni. Kábelesen semmi gond de nem jönnek ki, mert csak erre vállalnak garanciát, routerre nem (vicc, 2012-ben minek is osztanál wifi jelet, táblagép, telefon stb.).

Megoldás lenne egy PCI-E wifi adapter ha igen, mit ajánlanátok, ami 54nm lefed téglában, kellemesen, mert lemondani nem akarom a digit, vitatkozni nem fogok velük, 24V-al sem akarom a szekrényig kiégetni őket :DDD ?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#25723) czgabi76 válasza krealon (#25721) üzenetére


czgabi76
tag

a rálátás már megvan,a nagy teljesítményű ap is hamarosan meglesz,de ilyet csak pont-pont kapcsolatban lehet?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25724) atti1848 válasza jNk (#25708) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.Itt vagyok a sracnal es a pingelesre egyiksem valaszol?Van valami tipped mi lehet?masik usb s wifi vel van net.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#25725) adamka16 válasza adamka16 (#25705) üzenetére


adamka16
őstag

Erre valaki valamit... :F

[ Szerkesztve ]

(#25726) krealon válasza czgabi76 (#25723) üzenetére


krealon
Topikgazda

5 perc alatt vegiolvastad, de megerteni mar nem sikerult...

A lenyeg szamodra:

-----------------------------------------------------
A fenti értékek elméletiek. A gyakorlatban 2.4GHz es sávon nem szokás 2km feletti távolságok áthidalása. Ennek az az oka, hogy a kisugárzott teljesítményt törvény limitálja, nem lépheti túl a 100 mW EIRP (20 dBm) értéket, ezen felül a 2.4GHz-es sáv túlzsúfolt, viszonylag nagy FM értékekkel érdemes dolgozni.
Általános szabályként megjegyzendő, hogy mindig érdemes törekedni arra, hogy viszonylag kisebb adó teljesítmény mellett nagyobb érzékenységű antennákkal dolgozzunk. Ha fordítva tesszük, könnyen túlléphetjük a megengedett maximális teljesítményt.

EIRP és az eszközök kiválasztása

Megszeghetjük a törvényt, ha túl nagy energetikai nyereségű antennákat használunk? Hogyan lehet, hogy valaki 15dBi-s antennát használhat, más pedig törvényt sért már 10dBi-s antennákkal is? Jegyezzük meg, hogy a törvény megengedett nyereségről nem rendelkezik, csupán maximális kisugárzott teljesítményről.
-----------------------------------------------------

Ebbol adodoan, hiaba van "nagy teljesitnyu" AccessPoint-od, ha nem megfeleloen meretezed a rendszert torvenyt sertesz. (Azon tul, hogy masok WiFi halozatait is zavarod, amibol adodoan jo esellyel feljelentes, hirkozlesi hatosagi vizsgalat es egy akkora birsag lesz, hogy az unokak is azt fizetik. De azert sok szerencset a megvalositashoz. :B )

[ Szerkesztve ]

(#25727) czgabi76 válasza krealon (#25726) üzenetére


czgabi76
tag

ok.
200-400mW-tal használnám amúgy..
+ 24dbi-eles antennával...

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25728) jNk válasza atti1848 (#25724) üzenetére


jNk
senior tag

Másik usb wifivel ugyanabban a gépben van net ?
A problémás eszközt használva biztos hogy kap ip-t a gép a routertől ?

(#25729) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25716) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha sikerült csatlakoznod pda-val, pláne telefonnal egy akármilyen AP-ra, miből gondolod, hogy több km-re van? :U

#25727

Gratulálok! :C:C:C

[ Szerkesztve ]

(#25730) atti1848 válasza jNk (#25728) üzenetére


atti1848
senior tag

Igen ugyan abban a gépben volt egy másik usb wifi és volt net. Most teleptettem ujra a gépet windows 7-re és érdekes módon már a rosznak hitt wifi-vel is van net.

Probléma megoldva csak nem tudom mi is lehetett a gond.

Köszönöm a segítséget. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#25731) czgabi76 válasza Wind-Storm (#25729) üzenetére


czgabi76
tag

ezt onnan gondolom hogy ahol lakok ott jól fogható az ap,és mikor elmegyek több kilométerre még ott is tudok hozzá csatlakozni.

az egyik ap tudom hogy hol van.

összesen 10 ap van

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25732) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25731) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Figyeled a MAC címüket legalább, hogy egyeznek-e? :U

[ Szerkesztve ]

(#25733) czgabi76 válasza Wind-Storm (#25732) üzenetére


czgabi76
tag

egyeznek!
csatorna is, minden!

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25734) And válasza czgabi76 (#25716) üzenetére


And
veterán

Semmi különleges nem kell hozzá: akár normál 20..30 mW-os adóteljesítmény, és relatív kisebb nyereségű, tizenvalahány dBi-s antenna is elegendő ehhez. No meg optikai rálátás és egyéb szerencsés körülmények.
Úgy tűnik, hogy te azt gondolod, hogy ezt csak valami "hú, de különleges" berendezésekkel lehet elérni. A válasz pedig annyi, hogy ez nem igaz. Megfelelően magas helyre szerelt, normális nyereségű antenna kell hozzá, valamint rálátás. Sok évvel ezelőtt egy hegyoldalon lévő házba telepített AP-m (meg egy 24 dBi-s grid-antennám) jelét egy sima Intel wifi-csatolóval szerelt laptop a saját belső antennájával 'nagyon jó' térerővel látta 5 km távolságból. Ugyanezen a helyen később egy parabola lett telepítve a klienshez. Az AP oldali teljesítmény abszolút normális értékű volt, bár ilyen nagy antennával már bőven meghaladta az EIRP-limitet. Tehát ez semmilyen profi eszközt nem igényel, csak szerencsés földrajzi helyet vagy magas árbocot, egy valóban minőségi (akár nem is extrém nagy nyereségű, hiszen a kültéri körsugárzók sem azok) antennával.
Más: a Vaterán ma láttam az eddigi legnagyobb túlzást, amit wifi-témában elkövethet egy eladó (nem szeretném linkelni), hogyaszongya': 6000 (!) mW-os USB-s wifi netvadász, 60 (!) dBi-s antennával (másképp fogalmazva az EIRP= 6 megawatt..). És még mindig egy csomóan bedőlnek az ilyen hirdetéseknek. Bár odáig már egyesek eljutottak, hogy egy hasonló "teljesítményű", másik USB-s kliens esetén rákérdeztek, hogy tessék mondani, hogy lehet 6..8W-os egy ilyen cucc, mikor az USB maximum 2,5W-ot tud leadni. A válasz legalább nem volt rossz szándékú, csak egy kis mellébeszélés.

(#25735) czgabi76 válasza And (#25734) üzenetére


czgabi76
tag

köszönöm a válaszokat. :R :C

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25736) dReFiX válasza jNk (#25715) üzenetére


dReFiX
senior tag

de ha 801 en kikapcsolom a dhcp-t gondolom az összes kliensben előre be kel állítani az ip címeket, de a hozzá nem értő usereknek ez elég macerás.

(#25737) jNk válasza dReFiX (#25736) üzenetére


jNk
senior tag

Azért van a 741 hogy az adja az ip címeket, a 801 csak a wifi kliensek "fizikai" kapcsolódásáért felelős.

(#25738) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Készítettem egy hálózati térképet a gondom megértéséhez, bár ez lehet, csak nekem segítség :D

Szóval vettünk egy TV-t de szokás szerint a wlan USB stick egy vagyon hozzá és külön kell megvenni. Volt otthon egy AP elfekvőben amiben vannak bridge funkciók. Az a helyzet, hogy most már elkeveredtem. Az alábbi funkciókat tudja:
AP (nem ez kell gondolom)
Ap Bridge - Point to Point
AP Bridge - Point to Multipoint
WDS (ezt tudom mi, ez sem kell)

Így néz ki a PtoP
Így pedig a PtoMP
A TV-hez kapcsolódó AP-nek kliens IP-t adjak? A TV-n kell majd DHCP?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25739) And válasza daninet (#25738) üzenetére


And
veterán

Épp csak a nyerő variációt nem írtad le (vagy nem tudja az AP): ha az 1.66-os - vagy az 1.33-as, ha arra szeretnél csatlakozni - című eszköz egy AP (vagyis access point módba konfigurált eszköz), akkor a legcélszerűbb megoldás, ha a tévéhez csatlakoztatott dobozt kliens-módba állítod. Ha a kliens nem fordít címet (azaz kliens-hídként tud működni), és van már egy DHCP-szerver a hálózatban, akkor a kliens DHCP-szerverét kikapcsolhatod, és a tévét automatikus címkérésre állíthatod (de akár fix IP-re is, csak DHCP-vel egyszerűbb).

(#25740) sanzi89


sanzi89
addikt

MAC cím problémám lenne. Miért van az, hogy bizonyos MAC címre tudom módosítani a WiFi adapterem címét, míg bizonyos címekre nem? Intel 5100AGN kártyáról beszélünk.
Valamiért csak akkor hajtódik végre a módosítás, ha a MAC cím 12-vel kezdődik. Az, hogy ezután mit írok lényegtelen, de ha az első két karaktert átírom, már nem hajtódik végre a folyamat. Ötletek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25741) daninet válasza And (#25739) üzenetére


daninet
veterán

Van 3 AP-m ami most ott van pont nem tudja, de majd akkor cserélgetem megnézem melyik mit tud. :)
Kösz :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25742) Wind-Storm válasza sanzi89 (#25740) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Minek akarod átírni? :F
Mellesleg milyen oprendszer alól próbálkozol milyen programmal?

(#25743) adamka16 válasza sanzi89 (#25740) üzenetére


adamka16
őstag

Vannak gyártók amik nem engedik módosítani az egész mac-et. Én is belefutottam már, talán egy tplink usb-nél, hogy nem lehetett módosítani a mac-et. van aminél az első 2 szám kell fixen. ez ilyen, nem tudsz vele mit kezdeni.
win-re van is egy ilyen mac changer progi, az le is írja, hogy van aminél szükséges elé írni egy fix számot.

(#25744) Wind-Storm válasza adamka16 (#25743) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tudtommal az első 3 számpárból lehet beazonosítani a gyártót. :)

[ Szerkesztve ]

(#25745) sanzi89 válasza adamka16 (#25743) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is erre kezdek gyanakodni, van amire engedi átírni, van amire nem. Így aztán rohadt sok értelme van a dolognak.

@Wind-Storm
Win7 32bit. És Adatbiztonság és adatvédelem kurzuson egy ötösért kéne működnie. :DDD :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25746) Wind-Storm válasza sanzi89 (#25745) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az eszközkezelőben mókolsz?
Szerintem használj linuxot, azt hiszem ott minden gond nélkül át tudod írni mac_changer-rel.
Win7.. akárhánybit ugyan már :)

(#25747) sanzi89 válasza Wind-Storm (#25746) üzenetére


sanzi89
addikt

Ok, használjak linuxot, de azért nem jár az ötös. :N

Már egy rakat programot próbáltam, registry-t is írkáltam, de semmi. Mindig ugyan az az eredmény. Az első páros második karaktere csak 2, 6, A, E lehet. Erről karattyolnak itt is. Valami Windows-os korlátozás elvileg, de kérdéses akkor, hogy más adapterrel akkor miért működik.

Ezt az adaptert ajánlják, hogy írható mindene mindenhova, de 35 dodó egy ötösért lehet nem éri meg. :D

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25748) F.B.I.


F.B.I.
veterán

A fenti kérdésemben tudna segíteni valaki?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#25749) amarchello


amarchello
csendes tag

Üdv!
Internet szakadási gondok vannak. Wifivel rácsatlakozom a routerre és megy egy pár percig, aztán gondol egyet és megszakad a net aztán amikor ujra csatlakoznék már a routerhez sem tudok csatlakozni. Csak ugy tudok megint csatlakozni, ha kihuzom a tápot a routerből atán vissza és igy megy megint egy kis ideig, aztán megint megszakad. Mi lehet a gond?
Infok: Windows 7 ultimate 32bit
ASUS Router RT-N12
köszönöm!

(#25750) adamka16 válasza Wind-Storm (#25746) üzenetére


adamka16
őstag

Nálam linux alatt sem működött.. vagy is konkrétan.. Backtrack 4-5 alatt :) - ami köztudottan hacker barát linux :P
pontosabban át engedte írni, viszont nem tudtam vele kapcsolódni semmihez vagy kívülről nézve a mac-t az eszköznek, nem változott.

Nem tudsz mit kezdeni vele... :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.