Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) admin4911 válasza jNk (#24074) üzenetére


admin4911
tag

köszi,mindenkinek!

(#24102) admin4911 válasza barack21 (#24082) üzenetére


admin4911
tag

igen erre gondolok.

(#24103) barack21 válasza admin4911 (#24102) üzenetére

de lehet am böngészőből molesztálni...
nekem a dns ip,meg az alapértelmezett átjárom uggyanaz: 192.168.1.254
ezzel tudom előhívni azt a webes felületét,amire te is kíváncsivagy...
ez átjátszóéhoz már winbox szükséges,az sokkal komolyabb már... :)
bár mondjuk eggyiknek sem tudom az admin jelszavát,honapvégén megtudom neked mutatni élesben,akkor lessz másik antennám,addig még azzzal kell szórakozgatnom...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24104) FabianR


FabianR
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van mellettem egy wifi adótorony, teljesen nyílt hálózat.
Vásároltam egy yagi antennát összekötöttem egy tp-link wn422g eszközzel veszi is a jelet a géppel Windows 7 alatt.
Jel teljesen rendben van.
A probléma az hogy amikor szeretnék rácsatlakozni alapból kiírja hogy nem biztonságos és nem úgy gondolom ezért nem enged fel.
Tűzfal és vírusvédelem van a gépen.
Kipróbáltam ennek a kikapcsolását és vissza úgy sem jött össze.
Nem tudom mi szükséges még hozzá hogy csatlakozni tudjak.

Az antenna amiről van a jel ezt az infót tudom még:
Rádió típusa: 802.11b

Előre is köszönöm, Ricsi!

(#24105) barack21 válasza FabianR (#24104) üzenetére

[link]

a hálózati beállításaidnál minden automatikuson van ???

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24106) powerup2


powerup2
addikt

Tp-link range extendere szar kukába való . :W :W :W

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#24107) FabianR válasza barack21 (#24105) üzenetére


FabianR
csendes tag

A kapott drivert raktam fel, én a Windowsra gyanakszom, de már ott is átnéztem mindent.

(#24108) barack21 válasza FabianR (#24107) üzenetére

én is csak drivert raktam fel,semmi tplink progi...
winnel kezelem a wlant,és simán mükszik,az ilyen usb-s stikkekre gonolok itt...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24109) FabianR válasza barack21 (#24108) üzenetére


FabianR
csendes tag

Nem tudom hogy a windows7 miért tiltja hogy a nyílt hálózathoz csatlakozzon.

(#24110) barack21 válasza FabianR (#24109) üzenetére

mult honap elején váltottam win7-re el határoztam,sőt fel is pakoltam,meg csináltam mindent fentvolt használtam...
most köbö 2 hete vissza raktam az xp-t xDDD

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24111) barack21 válasza powerup2 (#24106) üzenetére

ideje lessz vázolni a helyzetett a nagyoknak...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24112) FabianR


FabianR
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#24113) FabianR válasza barack21 (#24110) üzenetére


FabianR
csendes tag

Ez nem megoldható... :(

(#24114) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a mostani ASUS RX3041-es routeremet váltanám le Wifis routerre. A mostani csak 40mb/s-et szolgáltat a felénk (80MB/s-es digi netünk van). Ez (DIR-600 WIRELESS 150 ROUTER) a wifis router elbírja zökkenőmentesen a 80megát? :U Csak azért kérdem mert mindkettőnél ez van a LAN-hoz írva: 10/100Mbps, mégis az ASUS nem bírja el... :(

[ Szerkesztve ]

(#24115) barack21 válasza daniele (#24114) üzenetére

TL-WR1043ND

háát cimbora drága,dráága,mert nem olcsó,de nem bántam meg hogy megvettem...
de olvastam olyanokat is hogy a upc 120 megás fibert is ki használja...
de várd meg azokat a tapasztalatokat akik tudnak olcsóbb kivitelezési modot...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24116) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
Linksys BEFSR81 Routeren szeretnék firmeware-t cserélni, kérdés, mi van rá open wrt vagy ddwrt, és melyiket lehet, érdemes felrakni rá?
:R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#24117) krealon válasza klambi (#24116) üzenetére


krealon
Topikgazda

Tekintve a csoppnyi meretu (1MB) flash-t, amit a BEFSR81-ben van, eselytelen barmilyen WRT felrakasa.
http://www.eanbowman.com/blog/2009/09/03/linksys-befsr81-v2-disassembly-to-find-hardware-specifications/
A v2-ben 1MB ROM es 2MB RAM van.

(#24118) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,

Az a problémám, hogy szeretném megtudni mi zavarja a wifi hálózatomat.
Mindenhol az inSSIDer programot ajánlják, de én nem értek valamit.

Azt szeretném nézni grafikonon, hogy pl. mikor bekapcsolom az itthoni vezeték nélküli vonalas telefont akkor valami grafikonon lássam hogy gyengül a jel vagy erősödik.

Az inSSIDer programban van egy time graph ablak, én azt hittem ez erre való.
Kipróbáltam több verziót is, de bármit csinálok egy nyílegyenes vonalat húz csak benne valahol 43dB környékén és ennyi.
Elég furcsa, mert pl ha egyszerűen lecsatlakoztatom a wifi kártyám antennáját, windowsban látom, hogy a jel leesik a béka segge alá, de az inssider grafikonja meg sem mozdul.

Szóval mit rontok el, hogy tudnám monitorozni jól láthatóan a jelerősséget?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#24119) nemdan válasza Gercsa (#24118) üzenetére


nemdan
senior tag

Miért nem egyszerűen csak az értéket nézed, hogy változik-e? Nem kell ahhoz a grafikonos része. Amúgy azok a telefonok tudtommal nem 2.4 Ghz-en mennek...

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24120) Gercsa válasza nemdan (#24119) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem értem. Milyen értékre gondolsz?

Szerintem sem azon a frekvencián kellene menni a telefonnak, de:

-nincs más wifi hálózat a közelben
-a házban 2 asztali gép van fixen, ezen kivül van 2 laptop is
-a routerhez legközelebbi (kb. 5m) asztali gépen a jel borzasztóan ingadozik, az összes többi gépen kiváló. E gép mellett van a telefon fali egysége.

Nem tudom mire gyanakodjak, ráadásul mindkét asztali gépben ugyanolyan tipusú pci wifi kártya van.

Egyébként azt továbbra sem értem, hogy miért nem mutat semmi változást az inSSIDer ha leveszem az antennát.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#24121) nemdan válasza Gercsa (#24120) üzenetére


nemdan
senior tag

Az RSSI értékre gondolok. Akkor ott valami más probléma lesz.

Ha közel van a router nem feltétlenül függ változni a jelerősség akkor sem ha leveszed az antennát.Az is lehet, hogy a kártyának nem tetszik az InSSIDer, azért nem "mér" rendesen.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24122) kerteszalex


kerteszalex
csendes tag

Sziasztok valaki tudna segíteni?
Van egy Tp-Link TLWR940N Routerem és az a problémám hogy a régi laptopommal amiben Atheros Kártya volt 1,5M volt a sávszélességem wifin keresztül és nemrég lecseréltem egy ujabb samsung Lapra amiben Intel Wireless N130-as a wifi kártya de azzal nem megy 400-600kb fölé már próbáltam az intel által megadott beállításokat meg a Samsung ügyfélszolgálattal is beszéltem de nem segít semmi Eleinte mikor megvettem néha volt 1.5M de aztán folyamatosan egyre kevesebb a maximuma.Mitlehet vele kezdeni?

(#24123) newgamer válasza kerteszalex (#24122) üzenetére


newgamer
aktív tag

Driverek rendben vannak? Nem lehet, hogy hibás az eszköz, másik routerrel kipróbáltad?

(#24124) szörnyeteg77


szörnyeteg77
tag

szasztok! bármely alaplaphoz lehet csatlakozni wifikártyát?? pl. erre? asus Maximus V GENE

[ Szerkesztve ]

(#24125) atos19881101 válasza szörnyeteg77 (#24124) üzenetére


atos19881101
senior tag

USB-s kártyát igen.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24126) szörnyeteg77 válasza atos19881101 (#24125) üzenetére


szörnyeteg77
tag

FIREWIRE /IEEE1394/: Nem. - ez nincs benne! vagy ez nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#24127) atos19881101 válasza szörnyeteg77 (#24126) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ezt most nem értem. ... hogy jön ide a Firewire?

Firewire nem szükséges, egy szabad USB port kell csak neked, és arra tudsz rakni USB-s wifi kártyát.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24128) szörnyeteg77 válasza atos19881101 (#24127) üzenetére


szörnyeteg77
tag

értem! bocs,bekavartam! és ehhez a deszkához melyik usb wifikártyát ajánlod?? ne legyen drága és jó legyen! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24129) atos19881101 válasza szörnyeteg77 (#24128) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szerintem egy TP Link N-es kártyája teljesen jó lesz neked.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24130) szörnyeteg77 válasza atos19881101 (#24129) üzenetére


szörnyeteg77
tag

köszi szépen! :R

(#24131) admin4911


admin4911
tag

Sziasztok!
most beszéltünk egy yagi antenna eladójával és azt mondta hogy egy 15dbi-eles yagi antennával csak 200 méteres hatótávot lehet elérni.
ez igaz?

adó teljesítmény:200mW
rálátás meg van.

(#24132) barack21 válasza szörnyeteg77 (#24128) üzenetére

TL-WN722N

arukereső

de 2700 ft a legdrágább helyen :)
én 2300 ftért vettem tavaly télen őket :)
bár nem tértél ki a használi módjukra, hol és mire szeretnéd,no meg milyen messziről ??? :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24133) jNk válasza admin4911 (#24131) üzenetére


jNk
senior tag

Miért erőlteted még mindig a yagi antennákat ? :)

A panel antennák (mérettől függően) ~1-2km-ig jobbak, nagyobb távra pedig a parabola/grid a jó választás. A yagikat hagyd meg másoknak, főleg ha területet akarsz "lefedni" és nem csak egy fix pont-pont wifi linket szeretnél.

(#24134) kerteszalex válasza szörnyeteg77 (#24124) üzenetére


kerteszalex
csendes tag

Ujratelepítettem a gépet és a wifit nem frissítettem meg állítootam a csatornán igy most jó köszönöm :)

(#24135) szörnyeteg77 válasza barack21 (#24132) üzenetére


szörnyeteg77
tag

hali! ASUS P8Z68-V PRO/GEN3
ezt a lapot fogom megvenni. milyen messziről?? közel! :) szobába lenne a wifi. barátnőm laptopozik,én pc asztalozok. :DDD lényeg,hogy gyors és stabil legyen a net wifin keresztül.

szóval ezt ajánlod? TL-WN722N

(#24136) LLL888


LLL888
csendes tag

sziasztok,

hétvégén vihar miatt elszállt modemem, kicseréltem. ha egybe rányomom gépre megy is a net. Azonban ha routert is rányomom, akkor "WAN miniport hiba" miatt nem tud kapcsolódni. Először azt hittem az is elszállt viharral, mert nem világított modemen a LAN LINK, de nyomtam egy reset-et a routeron és azóta világít, de így sem jó.
Kábelcserét próbáltam és azt is, h gépet nem az 1-es hanem pl 2-es helyre dugom routerben.
Routerben reset után természetesen újra állítottam a netcsatlakozást.
Segítsetek mi lehet légyszi.
Előre is köszönöm.

üdv,
Lev

(#24137) barack21 válasza szörnyeteg77 (#24135) üzenetére

gyáááá én is valami hasonlo szörnyetegben gondolkodom,belekuurni 4*4 gb ddr3 1600 mhz memokat valami óócsóóbb i5...oszt cod2 lan party xDDDDD
no félre a tréfával,ha csak szobába kéne a wifi,akkor feleslegesnek tartom a 10 ezres wifi pci kari beszerzését...de most nézem hogy ezt egy másik user kérdezte a másik wifis topikban,szal neked ha usbnél maradsz,akkor amit feljebb írtam,az neked tökéletes lessz...
én is ezeket használom...beváltak,de halgasd meg mások véleményét is...
ha wifi karit akarsz pciba az sem kizárt...kivitelezhető az is
ugyanabban az árban:TL-WN781ND
árgészerint:2400ft-tól
ez a stabilabb verzio:TL-WN881ND
árgép szerint:4700 ft tól

azért linkeltem ezt a fajtát,mert nem tom hogy a sli-t vagy a cf-et hogy tervezted üzemelni,ezt fentre raknám közvetlenül az integrált hang kimenet alá :)

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24138) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Helló!

A vezetékes netem osztanám meg a Connectify-al, de nem akar működni továbbra sem. A troubleshooter ezeket dobja ki: "The NAT does not have a valid upstream (internet) configuration." és "The NAT does not have a valid downstream (hotspot) configuration."

Megnéztem, hogy mit írnak a hibaelhárításnál, de a megfelelő internetkapcsolat van megosztva ez 100%, a Share Over-nél pedig nem enged adaptert választani a program, csak annyit, hogy "Wifi" vagy "Realtek PCIe GBE Family Controller".

Most akkor én vagyok béna vagy a hibaelhárító téved?

Mercury

(#24139) szörnyeteg77 válasza barack21 (#24137) üzenetére


szörnyeteg77
tag

köszi szépen!

(#24140) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

olyan kérdésem volna, hogy adott egy router amiből vezeték nélküli internet elérhetőséget adok én mint szolgáltatást ingyen, de ha sokan kapcsolódnak fel rá akkor a teljes hálózatunk lassabb lesz és a munka rovására megy.

A kérdés az lenne,hogy le tudom-e korlátozni a WiFi sávszélességét,hogy csak a teljes sávszél max. felét tudják használni?

Remélem érthető a probléma. :B

Köszönöm előre is a válaszokat. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#24141) Krissz5435 válasza m3tr0 (#24140) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ilyen szokott lenni a routerekben, csak az a baj, hogy egyenként lehet csak korlátozni, meg ahhoz kell ip-cím lefoglalás és csak utána lehet. De ha tudod, hogy van 3 ember aki használja, akkor kiszámolhatod, hogy a neted felét adod a három embernek, ezáltal mindenki(ők 3-an, te nem) 1/6 sávszélt kap.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24142) barack21 válasza m3tr0 (#24140) üzenetére

csináld ugy hogy kérd el az illető mac címét,és állítsd be a mac cím után ipcím kiosztást,aztán már azt csinálsz "amit akarsz"...
de különben ha nem akarsz pecsmecselni ezzel az ip cím kiosztásos izével,csinálj ojat hogy a wireless beállításoknál a rate-t tedd mondjuk 25Mb/s-re,és azt köbö globálisan 10 mega lessz,és ha 20 an csatlakoznak rád,akkor is csak 10 megán osztozkodnak :)

remélem tudtunk a kollegával segíteni :)
de ha mégsem akkor pill,és keresek linket neked :DDD

[link]

ezt a funkciot le endablezed... beállítod a net sebességednek megfelelően.... stb stb...
aztán rules list,és ip címek után meg mondod hogy mit hogy,és idéznék néhány sort egy másik forumbol :)

"Enable Bandwidth Control: Szolgáltatás bekapcsolása.
Line Type: ADSL vagy más kapcsolat, szerintem egyértelmű mit kell vele csinálni.
Egress Bandwidth: Elméleti maximális feltöltésünk kb/s-ban (Google-lel át lehet számolni, pl: 85 Mb in kb)
Ingress Bandwidth: Letöltési sebességünk.

Bandwidth Control --> Rules List
Ezek után létrehozhatunk különböző szabályokat a hálózatban jelenlévő gépekre, Add New gomb:

Enable: Szabály bekapcsolása.
IP Range: Melyik gépekre szeretnénk alkalmazni a szabályt.
Sima IP --> egyetlen gép;
IP tartomány --> 192.168.1.100-192.168.1.199-ig minden gépre érvényes;
Üresen hagyva: minden gépre érvényesül
Port Range: Hasonló az IP beállításhoz, analóg módon követhető.
Protocol: TCP és/vagy UDP portokat érintse csak a korlátozás.
Egress Bandwidth [Min]: Gépnek szánt minimális feltöltés;
Egress Bandwidth [Max]: maximális feltöltés.
Ingress Bandwidth [Min]: Gépnek szánt minimális letöltés;
Ingress Bandwidth [Max]: maximális letöltés

A pontos értékeket mindenki kitapasztalhatja, hogyan is lesz jó a saját hálózatában.
"

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24143) admin4911 válasza jNk (#24133) üzenetére


admin4911
tag

azért mert olcsó!:-)
aúgy akartam panel antennát is venni de az eladó azt mondta hogy csak 2-300 méterig elég.

(#24144) m3tr0 válasza barack21 (#24142) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nagyon köszönöm, ezt majd megpróbálom.
:R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#24145) And válasza admin4911 (#24143) üzenetére


And
veterán

Már megbocsáss, de meglehetősen régen és túl sokat rugózol ezen a Yagi- és hatótáv-kérdéskörön (ezen túl több topikban egyszerre, amit a modik sem szoktak szeretni, meg egyébként is, pörgősebb témákban nincs értelme, a válaszoló törzsközönség ilyen témákban nagyjából ugyanazon emberekből áll). Többször és többektől kaptál választ arra vonatkozóan, hogy egy antennának nincs önállóan meghatározható vagy maximális hatótávja, de valamiért hitetlenkedsz, és sokadszorra is felteszed ezt a kérdést. Fogadd el: nincs ilyen! Akármit is állít az eladó, ez ebben a formában, hogy márpedig ennek a maximális hatótávja x méter, egy hülyeség! Neki lehet, hogy ennyi jött össze, de a saját esetére vonatkozó, szintén sokszor emlegetett körülményeket és egyéb tényezőket nem tette hozzá.
Nyugtasson a tudat, hogy megfelelő körülmények esetén bizony nem túl nagy nyereségű (10..11 dBi-s) biquad-ok között is megbízható, kilométeres link hozható létre, és is kihoztam azokból hasonló távot. 15 dBi-s antennákkal akár sok kilométeres táv is áthidalható, de - rengetegszer említett - alaptétel, hogy ez nem csak az antennáktól függ.
Mod: "azért mert olcsó!:-)"
Ez sem feltétlenül igaz: egy jó minőségű, valós (és nem túlzó) nyereségértékkel megáldott Yagi nem annyira olcsó, egy 16 elemes, 13 dBi körüli nyereségű példány kábel nélkül 5e forint körül van: [link], és egy 14 dBi-s panel sem aprópénz, hát még a 18 dBi-s: [link].

[ Szerkesztve ]

(#24146) Kiki18


Kiki18
őstag

Üdv mindenki.
Olyan problémám lenne,hogy mintha lassú lenne a net.
Pár másodperc,amíg betölt oldalakat. Hugaim (mindkettő laptopozik) ugyanezt a problémát hozták elő,néha be se tölti az oldalakat,frissíteni kell.
Hogy lehetne megoldani ezt aproblémát?Router probléma egyántalán?
Típus TP-Link 941ND.

Valamint a másik,hogy ez egy 300N-es router(ha minden igaz).
Az előző routerem(edimax volt) csak G-t támogatott,tehát elvileg a hatótávja,jelerősége is kisebb volt. Viszont a routercsere után se változott a router hatótávja,pedig elvártam volna egy jóval nagyobb hatósugarat ettől az új jószágtól. :)

(#24147) atos19881101 válasza Kiki18 (#24146) üzenetére


atos19881101
senior tag

Változtasd meg a DNS-t pl erre: 8.8.8.8, 8.8.4.4

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24148) Kiki18 válasza atos19881101 (#24147) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez miért lesz nekem előnyös? egy magyarázatot azért kérnék,mert ez így furcsán néz ki. DNS-t més sose kellett piszkálnom.

(#24149) atos19881101 válasza Kiki18 (#24148) üzenetére


atos19881101
senior tag

A DNS oldja fel neked a címeket, és ha lassan oldja, akkor okozhatja az oldalak lassú betöltését. Az általam megadott DNS címek a google szerverei, én személy szerint ezt használom, nem pedig a szolgáltató DNS-ét.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24150) Kiki18 válasza atos19881101 (#24149) üzenetére


Kiki18
őstag

Tehát ez elvileg jóval megdobja majd a betöltési sebességet,hogy tized másodpercig tartson,ne pedig 2-3mp-ig?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.