Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) adamka16 válasza kali (#25650) üzenetére


adamka16
őstag

ahhha... szóval elvileg zajtűrőbb lesz, ha ki van használva 3t3r.

mit nézzek alul? :)

(#25652) adamka16 válasza adamka16 (#25651) üzenetére


adamka16
őstag

vettem egy intel 5300-at :)

3. antennának milyent szerezzek hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#25653) czgabi76 válasza And (#25636) üzenetére


czgabi76
tag

köszi a választ!

én 2011 05-hóban jöttem ide.
ha 100-szor is meggyanúsítasz azzal hogy én vagyok admin4911 akkor is a válaszom az hogy NEM!!
hogy nem ír ide az az ő baja...én nem tehetek róla mert még csak névről sem ismerem,és még budapesten sem jártam soha. :F

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25654) kali válasza adamka16 (#25652) üzenetére


kali
legenda

szerintem olyat, mint a már meglévők, mert problémát okozhat, ha a harmadik jelentősen eltér!

(#25655) And válasza czgabi76 (#25653) üzenetére


And
veterán

Gyanúsítalak? Az azért mégsem volna bűncselekmény, ha az ember egy új nevet használna a régi helyett ;]..

(#25656) adamka16 válasza kali (#25654) üzenetére


adamka16
őstag

és hova helyezzem el a kijelző mögött? ahova elfér vagy van valami speckó elrendezés 3 antennásnál?
miben probléma jelentkezhet? romlik a vételi minőség?

[ Szerkesztve ]

(#25657) kali válasza adamka16 (#25656) üzenetére


kali
legenda

látatlanban erre nem lehet mit mondani, látod majd, hogy az eredeti antennák miként vannak elhelyzve, és annak függvényében - lehet, hogy nem lesz egyszerű, ha nem okés az jelenlegi elrendezés, mert csak 2 anatennára eszközölték az előkészítést...
a mimo pláne nem szereti, ha nem egyformák az antennák, vagy nem megfelelően vannak elhelyzve, ezért romolhat is a kapcsolat minősége!

[ Szerkesztve ]

(#25658) adamka16 válasza kali (#25657) üzenetére


adamka16
őstag

akkor majd igyekszem ugyan ilyent beszerezni, talán találok bontott notebookból. az, hogy milyen a kábel színe nem fontos? (rendszerint ugye fekete és fehér van kiépítve a notebookba.)

(#25659) czgabi76 válasza And (#25655) üzenetére


czgabi76
tag

DE én nem ő vagyok!
nem tudom miért nehéz ezt megérteni,részemről lezártam ezt a témát!
:C

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25660) adamka16 válasza adamka16 (#25658) üzenetére


adamka16
őstag

na... adott a hely, bár fogalmam sincs gyárilag hova rakhatják ezt a 3. antennákat :s


így néznek ki az antennák, 3-nak holcsináljak helyet? webcamera alatt? úgy, hogy kivágok egy darab fóliát? vagy esetleg valamelyik másik oldalra ne felülre? alul gondolom az inverter mellé szintén nem lenne túl célszerű a zavar miatt.
másik kérdés: mennyit számít, hogy dual band kártyát akarok 2,4ghz-es antennákra kötni?

[ Szerkesztve ]

(#25661) admin4911 válasza czgabi76 (#25653) üzenetére


admin4911
tag

Sziasztok.
Csak hogy tisztázódjon a helyzet:
Én nem czgabi76 vagyok és czgabi76 sem admin4911 mármint hogy én.

azért nem szoktam ide írni mostanában mert más fórum is van ahová írok,ezt a fórumot inkább olvasni szoktam,és így megkapom a kérdésemre a választ is!

A LÉNYEG HOGY NEM VAGYOK czgabi76! :( :(

(#25662) nemdan válasza admin4911 (#25661) üzenetére


nemdan
senior tag

Ezt már én is firtattam odaát az antennás fórumban, már bocs ha nem így van de tényleg minden jel arra utal(t)..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25663) sbe561


sbe561
tag

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy itthon a laptopommal egy nyílt hálózatra kapcsolódok, de sajnos néha elég gyenge a jel. Esetleg valami külön antennával ez javítható lenne?
Köszi előre is!

(#25664) adamka16 válasza sbe561 (#25663) üzenetére


adamka16
őstag

ne lopd mások wifijét :)

(#25665) localhost válasza sbe561 (#25663) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen erősebb antenna a távoli sugárzó helyére - de szerintem ez nem megoldható, akkor menj közelebb.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25666) czgabi76 válasza adamka16 (#25664) üzenetére


czgabi76
tag

ez nem lopás,mert ha nyitott a hálózat az olyan mint ha hotspot lenne.
akkor lenne lopás ha feltöri a jelszót.

sbe561:
szerintem erős külső antennás wifi adapter megoldaná a problémát.
valami több mW-os nem gagyi adapter+jó antenna.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25667) And válasza sbe561 (#25663) üzenetére


And
veterán

Ha a laptopod (kliens) felől használnál nagyobb nyereségű antennát, az természetesen ugyanúgy javíthatna a kapcsolat minőségén, mintha a 'nyílt' AP-re kerülne egy hatásosabb példány. A probléma azzal van, hogy ezt egy laptopba épített kliens-kártyára nem igazán tudod rácsatlakoztatni. Tehát nem elegendő önmagában egy nagyobb nyereségű, passzív (lehetőleg irányított) antenna, egy külső kliensre is szükség volna, amelyen van antennacsatlakozó.
#czgabi76, admin4911: ok, vettük az adást! :R

(#25668) nemdan válasza czgabi76 (#25666) üzenetére


nemdan
senior tag

Egyébként lopásnak számít de szerintem ezzel nem foglalkozik senki és nem is kell. Én is "lopom" mert még most költöztem panelba és még nem köttettem. :DD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25669) czgabi76


czgabi76
tag

na végre,kiderült az admin4911-es ügy. :C :C

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25670) czgabi76 válasza nemdan (#25668) üzenetére


czgabi76
tag

ezt a cikket még nem is láttam! :D

valamikor én is fogom más wifijét! ;]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25671) adamka16 válasza nemdan (#25668) üzenetére


adamka16
őstag

koleszba mi is rácuppantunk egy free-re. város közepén csak úgy ott van felejtve, se gazdája se semmi... sosincs rajt senki :D
múltkor olvastam egy pdf-et, volt egy érdekes írás a végén erre a "nyílt wifire" vonatkozóan... :D

[ Szerkesztve ]

(#25672) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy TP Link WN727N-s USB Wifi adapterem . Az lenne vele a gond,hogy veszi a router jelét, de nincs internet. Mi lehet a gond?

Próbáltam másik gépben és azzal sem ad netet, de egy ismerősöm laptopjával, wifin van net is. Már próbáltam ujrateleptíteni hozzá a drivert, de semmi. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#25673) Wind-Storm válasza nemdan (#25668) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez mekkora egy baromság.
A wardriving (vezetés közben) vagy warwalking (sétálva) és társai csak infók gyűjtése a hálózatokról, úgymint SSID, titkosítás típusa vagy csatorna.... utálom az ilyen cikkeket.

(#25671) adamka16

WEP?! ugyanmá... :D
WPS az igazi, pláne, ha nem is tudja a tulajdonosa, hogy egyáltalán mire való! :DD
Mikori PDF amúgy?

(#25674) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Nesztek: [link] :DD
Most találtam ezt az állatságot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25675) mezis válasza nemdan (#25668) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ilyen esetben a "bűnös" védekezhetne azzal, hogy fogalma sincs hogyan működik a WiFi, neki szakemberek állították be a számítógépét. (És azt be lehet úgy állítani, hogy csatlakozzon a legerősebbhez....)

Németországban volt egy olyan elmarasztaló ítélet a WiFi tulajjal szemben, hogy a titkosítatlan WiFi-jével lehetőséget adott illegális letöltésekre (szomszédja töltögetett)...

Ez utóbbi logikusabb számomra.

mezis

(#25676) slimG


slimG
tag

Hali!

A következő lenne a problémám, remélem tudtok segíteni. Adva vagyon egy (panel)lakás, 120as UPC bekötve. A modem egy Cisco EPC3925 egység, beépített wifis. A lakásban 2 szobával arrébb már elég gyengén lehet fogni a jelét (2 laptoppal is megpróbáltam, az egyiknek, amivel használni szeretnék, Netgear usb-s vevőegysége van). Gondoltam közbeiktatok egy TP-Link TL-WR543G routert. Itt jö a probléma, h (ha jól tudom) Bp-en a UPC dinamikus ip-t oszt, de beállításnál egyszerűen nem tudott a tp-link wan ip-t, subnet maskot, és a többi címet lekérni. AP router és ap client beállítással is megpróbáltam, nem jött be. Valami ötlet, hogy mi lehet a probléma? Esetleg a Cisco beállításaiban lehet vmi tiltás? Előre is köszi a válaszokat és a segítséget.

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#25677) adamka16 válasza Wind-Storm (#25673) üzenetére


adamka16
őstag

Nem túl régi, egy fotós ebook végén van :D pár hónapos...

[ Szerkesztve ]

(#25678) Gubek-Einste válasza slimG (#25676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A Cisco EPC3925 önmagában is egy wifi router így ha nem állítod át Bridge módba akkor nem fog a TP-Link publikus IP címet kapni.
2; A UPC (kivéve a 29-es körzetet) kábelnetet szolgáltat ami elvileg dinamikus IP-vel jár de a gyakorlat azt mutatja, hogy ha nem változik a MAC címe a modemre kapcsolódó eszköznek (gép/router/HGW) akkor akár hetekig/hónapokig is ugyan az lehet a publikus IP cím ami eddig volt.
3; Mivel a TP-Link 543G egy elég régi router és ráadásul még G-s router így nem is ajánlott a Cisco EPC3925-t Bridge módba használni mivel a 120-as netet az életbe nem fogja le NAT-olni, még a felét sem.
4; Ha használni szeretnéd a TP-Link-et a wifi erősítésére akkor a következőket tedd meg:
- A Cisco-n kapcsol ki a wifi-t, ha messze lenne a TP-Link akkor nem kell.
- A TP-Link-en kapcsold ki a DHCP szerver-t, állítsd át a LAN IP-t, hogy nem ütközzön a Cisco-éval, a wifi-nél a az országot állítsd magyarra ha nem azon lenne.
- Az egyik LAN portba dugd a Cisco-ból kábelt.
- A wifi beállítása előtt nézd meg milyen a helyzet a környéken EZZEL vagy EZZEL, olyan csatornát válasz amelyet a lehető legkevesebben (vagy senki sem használ) és legtávolabb van tőled (a mért érték a minél nagyobb), +/- 3 csatorna távolsággal is vedd hozzá. Ha panelban/társasházban laksz akkor elképzelhető, hogy végig kell próbálnod az összes csatornát amíg meg nem találod a legmegfelelőbbet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25679) sbe561


sbe561
tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Elég lenne egy ilyen beltéri usb-s cucc: [link]
Vagy kültérivel kezdjem azonnal: [link]
Esetleg router amelynek az antenna helyére egy ilyet csatlakoztatnék: [link]

(#25680) sbe561


sbe561
tag

dupla...

[ Szerkesztve ]

(#25681) WZP válasza WZP (#25634) üzenetére


WZP
aktív tag

Erre nem tudna valaki valamit ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#25682) slimG válasza Gubek-Einste (#25678) üzenetére


slimG
tag

Köszi a segítséget. Csütörtökön neki is állok megszerelni. A router tudom, h régi, de ez volt otthon elfekvőben, ajándékba meg ingyé' tökéletes :DD ...

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#25683) netreg


netreg
tag

Sziasztok!

Sok jó tanácsot kaptam már itt, szóval ismét hozzátok fordulok.

Egy kombi ADSL modem-WiFi router eszközre lenne szükségem gyorsan. A hálózatban 150-es eszközök vannak szinte kizárólag, a megosztandó internet 7Mbps. Alapvetően a light-N 150 megfelel, de esetleg - gondolva a jövőre - rábeszélhető vagyok a 300-as eszközre is.

Van amúgy egy TL-WA730RE range extenderem is, de az most talán nem befolyásol.

Alapvetően TP-Link fan vagyok, ha lehet onnan ajánljatok egy jó vételt.

Köszönöm a gyors válaszokat!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#25684) netreg válasza netreg (#25683) üzenetére


netreg
tag

Ez pl. jónak tűnik.
http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=219&model=TD-W8961ND

Próbálta már vki?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#25685) adamka16 válasza netreg (#25684) üzenetére


adamka16
őstag

jesszus... ez meg hogy néz ki??? :D

(#25686) kali válasza netreg (#25683) üzenetére


kali
legenda

nem szokás javasolni a kombókat, jobb a külön megoldás, de kipróbálhatod a linkelt típust, hátha bejön!

(#25687) pacal-x


pacal-x
csendes tag

Hali. Amennyit elolvastam a topicból ott nem találtam relevánsnak tűnő választ.

A probléma lényege hogy kapcsolatot kell termteni egy pincében lévő gép és az emelet között. Nehezítésként +3 emelet van vasbeton födémekkel elválasztva a két végpont között, mindez ráadásul átlósan.

Kábel sajnos nem húzható le, PLC értelemszerűen nem játszik (se kábel lehúzás, se villanyóra előtti megbontás), így marad a wifi. Sajnos a router jele elveszik, 2 emelettel lejebb már nem látszik.

Hogy lehetne áthidalni a problémát ? 2000-3000mW -os kínai "nem szabványos" csodákkal sütögessem a szomszédok agyát, vagy elég lehet egy épületen belüli irányított antenna, esetleg kombinálva a kettőt egy nagy nyereségű irányított antennatrióra kössek egy N -es 5W -os valamit ? :)

(#25688) kali válasza pacal-x (#25687) üzenetére


kali
legenda

range extender/expander?

(#25689) And válasza pacal-x (#25687) üzenetére


And
veterán

"2000-3000mW -os kínai "nem szabványos" csodákkal [..]"
Ezek annyira nem szabványosak, hogy lényegében nem is léteznek :U. Csak a mesében tudnak akkora teljesítményt, a valóságban mondjuk egy nagyságrenddel kevesebbet.
Épületen belül valószínűleg semmilyen irányított (beltéri) antenna nem megoldás. Ha már antenna, akkor a falon kívül, lehetőleg a túloldalra való rálátással, ha pedig beltér, akkor repeater (range extender, vagy hívjuk akárhogy).

(#25690) Gubek-Einste válasza netreg (#25684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne ezt is megnézni.
A meglévő WA730RE pedig használhatód a wifi hatótáv növelésére.

(#25685) adamka16 Szerintem nem olyan rossz. Nekem személy szerint jobban tetszik mit a másikféle dizájn.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25691) Gubek-Einste válasza pacal-x (#25687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt megoldani kábelezés nélkül szerintem esélytelen. Ha még is wifi-vel akarod megcsinálni az olyan drága és macerás lesz, hogy ezerszer is meg fogod báni, hogy nem a kábeles megoldást választottad.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25692) adamka16 válasza Gubek-Einste (#25690) üzenetére


adamka16
őstag

csak olyan fura. :D

(#25693) czgabi76


czgabi76
tag

nem is tudtam hogy a tp-linknek új dizájnja van.nagyon csuda.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25694) sbe561


sbe561
tag

Erre tud nekem segíteni valaki ezek közül?

Egy kicsit nyakatekert lett... :DDD

(#25695) baalco


baalco
tag

Üdv Mindenkinek!

Egy DAP-1360-as beállításával küzdök, nem bírom rávenni a WISP Repeater módra.
Alaphelyzet:
WiFi-n kapom a netet s eddig egy asztali géppel kapcsolódtam. A WiFi nem titkosított, bárki rákapcsolódhat, de internetelérést csak PPPoE kapcsolat létrehozásával lehet elérni.
Szeretnék több eszközzel is felcsatlakozni (Androidos telefon), ezért kell a WISP repeater mód. (jelenleg win7-en keresztül meg tudom osztani a netet, de ehhez mennie kell a szgépnek, ezt szeretném kiiktatni)
Van esetleg egy szájbarágós leírás erről vhol? A kézikönyv nem igazán részletes.

Köszönöm a segítséget előre is,
Üdv,
Baalco

[ Szerkesztve ]

(#25696) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.Erre tud valaki megoldást vagy csak tippet adni mi lehet?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#25697) jNk válasza atti1848 (#25696) üzenetére


jNk
senior tag

"veszi a router jelét, de nincs internet", tehát kapcsolódsz a rotuerre, kapsz ip címet/átjárót/dnst tőle, de még sem működik egy böngésző sem és a routerre sem tudsz belépni ?

(#25698) netreg válasza kali (#25686) üzenetére


netreg
tag

Nem szokás? Vagy legyen csak egy modem és dobjam rá a RE-t AP módban?

Persze ez is megoldás, de akkor feláldozom a kábeles csatlakozás lehetőségét és a legtávolabbi szobába lehet nem jut el a net. Á, jó lesz az, legalább lesz egy WiFis tesztmodellem is.

Én sem szeretem a kombókat, utolljára DSL-36OR volt, amit használtam, még a WiFi előtti időkben:) Van még a polcon vagy 2-3 belőle...

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#25699) netreg válasza Gubek-Einste (#25690) üzenetére


netreg
tag

Igen, néztem azt is, de az 5O% felár nem éri meg. Nyomtatni, alig nyomtatunk, de az hasznos lenne, az USB backup egységet meg nem tartom folyton csatlakoztatva. Ez is a biztonság záloga. Amúgy jó ötlet, legközelebb valszeg azt választom majd.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#25700) atti1848 válasza jNk (#25697) üzenetére


atti1848
senior tag

Amit írtál részben így van.

Az egyik gond az,hogy ez az egész az egyik ismerősömnél van és a router a szomszédjáé, abba belépni nem tudtam, egy Netgear router van ami talán WPN824-s típusú. Megegyeztek,hogy fizet cserében engedik,hogy netezzen.

Igen van jel( max ), van ip cím meg minden csak net nincs. Ha megadná magát az usb wifi adapter akkor nem is kellene hogy vegye a jelet vagy nem így van?

Én már arra is gondoltam,hogy letiltották a mac címe alapján, csak nem tudom,hogy ha letiltanak akkor jelet sem kell hogy kapjon? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.