Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) nemdan válasza czgabi76 (#24799) üzenetére


nemdan
senior tag

szerintem ne gondolkozz ilyenben mert drága is és értelmetlen is már otthoni felhasználásra...mit akarsz pontosan? :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24802) czgabi76 válasza nemdan (#24801) üzenetére


czgabi76
tag

jel erősítésre szeretném használni kültéren.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24803) nemdan válasza czgabi76 (#24802) üzenetére


nemdan
senior tag

de hogyan? egy irányba, mindenfelé? mennyire kellene erős jel?!

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24804) czgabi76 válasza nemdan (#24803) üzenetére


czgabi76
tag

egy irányba.
kültéri antennával.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24805) nemdan válasza czgabi76 (#24804) üzenetére


nemdan
senior tag

akkor fölösleges ilyen jelerősítő...jó nyereségű antenna oszt kész. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24806) Chrys_ válasza atos19881101 (#24439) üzenetére


Chrys_
addikt

Helló!

Kis szünet után újra próbálkoztam összehozni a 2 routeres hálózatot.

Szóval a cél, hogy 2 router (dd-wrt firmware-rel) wlan-n keresztül legyen összekötve, és mindkettőhöz lehessen wifi-n vagy kábelen csatlakoztatni eszközöket.
Az egyik router Linksys WRT610N, a másik D-Dlink DIR-825.

Az eredeti felállás az volt, hogy a Linksys a router_1 (ez állítja be a netkapcsolatot). Közben kiderült, hogy amit And mondott, sajnos beigazolódott, a D-Link DIR-825 nem jó router_2 -nek, mert nem ismeri a REPEATER BRIDGE módot, ami a wlan-összeköttetés feltétele (a client bridge valóban csak a routerek vezetékes összeköttetése esetén lenne jó, ami viszont nekem nem lenne jó :) ).

Ezért megcseréltem a 2 routert:
D-Link DIR-825 router_1 lett, AP módban, DHCP szerver fut.
Linksys lett a router_2, ez tudja a Repeater Bridge üzemmódot. A beállításokat elvégeztem a belinkelt leírás alapján (még a FW-t is újraraktam :) ) : repeater bridge mód, vap, megegyező wlan-beállítások a router_1-gyel, stb.

A jelenlegi helyzet:
Ha csak router_1 van bekapcsolva, akkor az eszközök elérik a netet.
Amint router_2-t is bekapcsolom, sajnos nincs többé összeköttetés (wifi-t teszteltem csak).

(#24807) czgabi76 válasza krealon (#24771) üzenetére


czgabi76
tag

köszi.
működik.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24808) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

a TP-Link TL-WR841ND wifi-routert lehet olyan üzemmódban használni, hogy egy meglévő wifi-hálózatot hosszabbítson meg? :F

(#24809) krealon válasza scott_free (#24808) üzenetére


krealon
Topikgazda

Gyari firmware-rel nem.

(#24810) scott_free válasza krealon (#24809) üzenetére


scott_free
senior tag

és melyik egyszerűbb - olcsóbb - router tudja ezt a funkciót?

(#24811) kali válasza scott_free (#24810) üzenetére


kali
legenda

tl-wr743nd

(#24812) toga007


toga007
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy ez-e a megfelelő topic.
Volna egy kérdésem.
Feladat:
Van egy meglévő hálózat,van benne egy nagyobb switch.Gondolom mindenki dhcp-vel kap ip-t egy routerből.
Ide csinálnék egy alhálózatot egy wifi routerrel, ami aztán szórná az ingyen wifit orrba szájba boldog boldogtalannak.
A kérdés:
Az megoldható-e, hogy akik a wifi routerre csatlakoznak telóval, vagy laptoppal, vagy akármivel, annak az első http kérésére a router egy bizonyos weboldalra irányítson.

Tehát leül Pityi Palkó a wifis telójával ehhez a routerhez.Rácsatlakozik, beírja, hogy fb.com a böngészőbe, majd bejön neki a prohardver.hu, majd innen, ha újra beírja a fb.com-ot, már a fb.com jön be.

Szóval a net teljesen ingyé volna, csak egy kis reklám lenne elhelyezve.
Ezt bármilyen router tudja, vagy valami open-wrts cucc kell hozzá mindenképp?

köszi a segítséget.

+36 7O 532 II47

(#24813) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Sajna win-t kellett telepíteni, és azóta van problémám az USB-s wifi stick el.
TP-link TL-WN422G 54Mbps es, a net pedig 25 megás T-home.

Erős a jel teleítés előtt jött 20-21 Mb/s el el.
Most pedig ez a helyzet:
[link]

A router és az USB stick, próbáltam másik gépben!

Esetleg milyen win összetevőt kellene piszkálni? Ha az okozza a galibát?
Tapasztalt vki hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#24814) kali válasza oz82 (#24813) üzenetére


kali
legenda

illesztések rendben?
próbáltad minden csatornán? hátha időközben ráült valaki a jelenlegi csatornára...

(#24815) oz82 válasza kali (#24814) üzenetére


oz82
senior tag

Illesztések? :F Be van dugva minden rendesen
A csatornákat végig lövögettem, semmi javulás....
Ezt állítottam be magamnak (Sófalvi lennék én)

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#24816) kali válasza oz82 (#24815) üzenetére


kali
legenda

az illesztőprogramokra gondoltam!

(#24817) oz82 válasza kali (#24816) üzenetére


oz82
senior tag

Bocs.
Az USB Wifi kulcsét x edszerre raktam újra.
(az alaplapi LAN driverrel együtt), azonkívül nem tudom mit kellene még piszkálni, Van még USB 3 as driverem amit talán, de USB2 es portba van dugva.
A többi illesztó nem játszik szerintem

Nem tudom mi kever be.... :F

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#24818) Gubek-Einste válasza oz82 (#24815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ilyen környezetben nem csoda, hogy ennyire alacsony lesz a sebesség, nagyon sok másik wifi háló zavar be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24819) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok!
Mi lehet a probléma? A laptopunk sokszor elveszíti a wifi kapcsolatot, főleg olyankor amikor egy ideig nem nyúlunk hozzá és energiatakarékos módba vált / lemegy sleepbe. Ha ismét elővesszük, rendszeresen nem tud újra a hálózatra kapcsolódni. Ilyenor vagy a "Hibaelhárítás" segít, vagy még az sem, csak a restart... Elég sok wifi hálózatot észlel az inSSIDer, ennek megfelelően megpróbáltam egy üres csatornára állni, hátha az segít, de a probléma továbbra is fennáll.
Esetleg egy jobb / újabb router javítana a helyzeten? Vagy valami egyéb beállítás? Most egy Linksys WRT54GL-em van.

(#24820) Tosee válasza einstein (#24819) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Az is előfordulhat, hogy a laptop energiatakarékossági okokból kikapcsolja a wifi adaptert! Tehát a vezérlőpult > energiatakarékossági beállításainál módosítsd a beállításokat...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#24821) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
az antennashop cégnek akik a wifi antennákat gyártják van weboldaluk?
google nem találja.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24822) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Van egy wifi hátózatom (természetesen 2.4 ghz-es ) amin a net jön a mellettem található házból, és egy másik AV jeltovábbító is (ez is 2.4 ghz-en), ami egy av jelet lő át ugyancsak ebből az épületből.

Próbáltam csatornát váltani, de az AV jelet mindig zavarja a net jel, azaz ha van adatforgalom (ami mindig van) akkor az AV jel csíkozódik, illetve a hang is botrány.

Lehet erre valami megoldás?

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#24823) jNk válasza Beri78 (#24822) üzenetére


jNk
senior tag

Antennákat cserélni irányítottra egyik vagy mindkettő hálózaton, vagy az egyiket cserélni 5GHz-esre.

(#24824) Beri78 válasza jNk (#24823) üzenetére


Beri78
őstag

az AV jeltovábbítóból kipróbáltam egy 5.8 ghz-es változatot, de sajnos a jel szinte semmi, míg a 2.4-es közel "tökéletes"

a 2.4-es jeltovábbítóban belső antenna van, így arra nem tudok irányított antennát szerelni

[ Szerkesztve ]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#24825) jNk válasza Beri78 (#24824) üzenetére


jNk
senior tag

A wifi kapcsolat minősége/sebessége/stabilitása nagymértékben függ a környezettől (az 5GHz tartományban jobban mint a 2.4-ben).
A környezet ismerete (és a használt/próbált eszközök típusa) nélkül kétlem hogy bárki is elsőre tökéletes megoldással szolgál (a "kábelezz át"-on kívül).

(#24826) Beri78 válasza jNk (#24825) üzenetére


Beri78
őstag

Igazad van:)

AV jeltovábbítók:
König 5.8 GHZ vezeték nélküli audió/videó jeltovábbító rendszer - ezzel szinte semmi jelem nincs

Vid Trans 2.4 GHZ AV jeltovábbító (nem pont ilyen van, hanem 4 csatornás, de olyat már nem találtam a neten)

Rooterek:
TP-link TL-WR 340G
Sitecom WL-527

Környezet:
2 családi ház, egymástól 30 méterre, a 2 pont között egy 30 cm-es téglafal+2 cm vakolat, és egy 44 cm-es téglafal + 5 cm szigetelés, illetve 1 nagy akácfa nem kicsi lombozattal :)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#24827) toga007


toga007
tag

Hali!
Valakinek nincs ötlete a kérdésemmel kapcsolatban, vagy hogy kihez forduljak vele?

+36 7O 532 II47

(#24828) czgabi76 válasza toga007 (#24812) üzenetére


czgabi76
tag

passz...

mikrotikkel viszont lehet olyat hogy ha rácsatlakozik bejön a routeren beállított kezdőoldal.
(akár jelszavas kezdőlap:
[link])

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24829) jNk válasza Beri78 (#24826) üzenetére


jNk
senior tag

Na ezekkel az infókkal már lehet mit kezdeni :)

A kültéri wifi egyik alapja hogy az antennák közötti freshnel zone-nak tisztának kell lenni a stabil működéshez. Az az akácfa sajnos eléggé negatívan befolyásolja a kapcsolatot, valószínűleg ezért (sem) volt használható az 5GHz-es megoldás.
Első körben én olyan helyre raknám az antennákat/eszközöket ahol a legkevesbé zavart a láthatóság: ablakba, tetőre.
Második variáció hogy (ha a net használata nélkül tökéletes az AV) a netkapcsolathoz használt rendszert cserélem 5GHz-re, szintén figyelembe véve a legjobb telepítési helyet.
Harmadik variáció (ha az AV mindig zavart) hogy az AV továbbítót cserélem kábelesre és a második körben említett 5GHz rendszeren át menne a Videó.
Negyedik lehetőség a kábelezés :D

toga007
A dd-wrt firmwareben van lehetőség többféle Hotspot szolgáltatás és egy Ad Network használatára.

[ Szerkesztve ]

(#24830) czgabi76


czgabi76
tag

[link]

10.5V-ost is bele lehet dugni?

ilyen a feladó:
http://www.perucelular.com/mercadolibre/TLWA500G14.JPG

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24831) Beri78 válasza jNk (#24829) üzenetére


Beri78
őstag

köszönöm a választ... :R

hát a kábelezés sajnos kilőve, mert egy közlekedési betonutat kellene átfúrni:), aminek nem hiszem, hogy a kapcsolódó hivatalok örülnének :)

marad hosszútávon a net 5 ghz átcsoportosítása, mert antennával az oldható meg legegyszerűbben

[ Szerkesztve ]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#24832) jNk válasza czgabi76 (#24830) üzenetére


jNk
senior tag

Azt kell megnézned hogy a Senao AP milyen áramot fogad/igényel POE-n keresztül és ennek függvényében dönthetsz hogy elég az a táp, vagy nagyobb kell.

(#24833) weiwei


weiwei
csendes tag

Sziasztok!
mi a véleményetek a Seltech és antennashop márkájú yagikról?

jól működnek?
megbízhatóak?
net befogásra alkalmasok?

(#24834) czgabi76 válasza jNk (#24832) üzenetére


czgabi76
tag

nem senaohoz lesz hanem routerboardhoz.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24835) draco31


draco31
veterán

Hello!
Volna egy kis problémám:
Egy TP Link TL-WR740N nevezetű routerem van kb. 3 hete. Most frissítettem a firmware-t rajta a legfrissebbre, ami sikerrel is zárult.
A mobilom miatt vettem, ami egy Sony Ericsson X8-as.
Nem gyári rajta a szoft, de ez nem számít.
A probléma az, hogy a Play áruházban nem jelennek meg a képek az itthon wifi-zek. 1 megás a netem, elégnek kellene lennie, mert a környéken sok ismerősömnek ilyen van, és náluk működik rendesen, bejönnek a képek.
Mobilnettel is jó, csak nálam nem működik wifi-n keresztül. Minden más megy rendesen.
Azt mondták, hogy a netem lassú, de az EDGE kapcsolat még lassabb, és mobilnettel azt használok, és mint mondtam a haverjaimnál ugyanezzel az 1 megás nettel jó.
Direkt ezért frissítettem csak, de nem segített ilyen téren.
Van valami ötletetek, hogy mit kellene beállítani rajta?
Csak IP cím van beírva, a WPA2 -es védelem van bekapcsolva a Encryption automatikusan van hagyva. És a jelszó, amit kér is rendesen.
Illetve a mód van 11bgn mixed-en hagyva, csatorna pedig automatikus szintén.
A telefonnal foglalkozó topicban azt mondták, hogy időtúllépés lehet a baj, de ha ráfrissítek, akkor sem változik.
Megnéztem a haverok beállításait, és a jelszón és az ip címen kívül minden egyezik.
Teljesen megvagyok lőve.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#24836) jNk válasza czgabi76 (#24834) üzenetére


jNk
senior tag

Nem írtad hogy mihez kell, azt hitted kitaláljuk ? :P

A routerboard-ok a spec. szerint 10-28V közötti tápot igényelnek, a tiéd határeset, egy 750-et lehet hogy elvisz de én inkább a gyártó ajánlását venném figyelembe és egy 24V 0.8A verziót vennék. Egy 3 wifi kártyás RB 80-90méteres kábelen pedig 24V 1.6A meghajtást követel ;]

(#24837) flash-


flash-
veterán

sziasztok

érdekelne hogy milyen rssi vel milyen megabites netet lehet elérni?

példa:nekem 5 megabites az internetem,RSSI az -79db
rate:54

ezzel mi a maximális elérhető sávszélesség?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24838) freemanone válasza flash- (#24837) üzenetére


freemanone
őstag

Ez nem csak az RSSI értéktől függ, hanem attól is, hogy milyen szabványú eszközt használsz.

A Te esetben kb 20-25mbps amit az 54G szabvány tud.

[ Szerkesztve ]

(#24839) czgabi76


czgabi76
tag

helló!
ezt a villámvédőt hogy kell használni?
vagy hogy ajánlatos használni?

http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=217&model=TL-ANT24SP#spec

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24840) czgabi76 válasza jNk (#24836) üzenetére


czgabi76
tag

rendben.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24841) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Android (2.3) vs Ad hoc témában fordulnék hozzátok...

Jelenlegi kiépítés: 25 megás UPC, router, asztali gép. A sztali gépben van egy TP-link wlan kártya.

Amit szeretnék megoldani, hogy a droidos teló (HTC Desire HD) és a notebook is kapjon a netből, de az asztali maradjon kábelesen kapcsolva.

Mi lenne a legolcsóbb/legegyszerűbb megoldás?

Ad hoc hálót ugyebár nem látja a telefon(+ bekapcsolva kell lenni hozzá az asztalinak, de talán ez a legkisebb gond)

WiFi router+AP eszköz? (ilyet használok otthon, emlékeim szerint nem olcsó...)

Meglévő routere (csak egy kimenete van) kábeles switch és arra asztali+ wireless AP (ez elég körülményesnek tűnik...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24842) kali válasza Alg (#24841) üzenetére


kali
legenda

szi,

milyen router van jelenleg, aminek csak egy kimenete van?
miért nem elég a célra csak egy wifi router, aminek 4 lan kimenete van, és megannyi wifi eszköz csatlakozhat hozzá azonos időben?

[ Szerkesztve ]

(#24843) Alg válasza kali (#24842) üzenetére


Alg
veterán

Nem nagyon vizsgáltam, az amit a UPC adott.

wifi router, aminek 4 lan kimenete van, és megannyi wifi eszköz csatlakozhat hozzá azonos időben?

Nálam ez a wireless router + AP (mármint egy eszközben) - persze lehet hogy ez marhaság, régen csináltam az otthoni hálózatot...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24844) kissadam9


kissadam9
csendes tag

Helló!


Nem tudjátok, hogy ezek a wifi hálózatok miért jelentek meg az utóbbi időkben a gépemen?
Egyik nap még nem látszott egyik sem, de amióta felraktak egy UPC antennát a szobám mellé, azóta mindig megjelennek ezek a hálózatok. Egyikre se lehet csatlakozni, jelszóval sincsenek védve, ezért úgy gondolom, hogy valaki csak szórakozik ezekkel.

(#24845) kali válasza Alg (#24843) üzenetére


kali
legenda

amit a upc adott, az nem úgy néz ki, hogy egy koaxiális bement és egy lan kimenet? mert akkor az csak egy kábeles modem!
van külön wifi router, van külön ap, és van a kettő kombinációja!
a wifi router rendelkezik egy wan bemenettel, 4 lan kimenttel, egy vagy több wifi antennával, és a net szempontjából az alábbi kapcsolatokra képes;
wan <-> lan/wlan
az ap esetén csak egy lan port és egy vagy több wifi antenna adott, és az alábbiakra képes; lan <-> wlan, és amivel eltér a wifi routertől; képes arra is, hogy másik wifi hálózatra felkapcsolódjon, és azt wifi és lan/kábeles úton is továbbítsa, tehát wlan <-> wlan/lan is adott!
az ap client funkcióval is ellátott wifi router a kettő kombinációja!
neked elég a célra egy sima wifi router, ami a wan bemenetén megkapja a upc netet, és azt kábelen (4 lan port) és wifi útján (több, sok eszköznek azonos időben) is képes továbbítani!
árban sem annyira vészes a dolog, például 5 - 6 e ft környékén egy tp-link tl-wr741nd vagy egy tl-wr740n router bőven elég a célra!

[ Szerkesztve ]

(#24846) jNk válasza Alg (#24843) üzenetére


jNk
senior tag

Ahogy kali is ajánlotta egy wifi router elég a céljaidra ami egy kábeles router+ap egyben, de miután megvizsgáltad a upc által adott eszközt többet tudunk mondani :)

(#24847) Alg válasza kali (#24845) üzenetére


Alg
veterán

Ohh, valóban, my mistake - otthon valóban wifi router van (ott "telefonon" jön) - itt viszont koaxon, azaz kábelmodem. (koax, lan, meg 2 telefon csatlakozó van rajta)

szóval, ha jól értem olyan kellene nekem, hogy lan be, lan+wifi ki... (vagy koax be, lan+wifi ki...)?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24848) kali válasza Alg (#24847) üzenetére


kali
legenda

előbbi, utóbbi már home gateway lenne, ami inkább szolgáltatós eszköz!
egyszerűen csak wifi router kell neked!

(#24849) Alg válasza kali (#24848) üzenetére


Alg
veterán

Rendben, köszi! :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24850) czgabi76 válasza kissadam9 (#24844) üzenetére


czgabi76
tag

milyen antennát raktak fel?
azért nem lehetett rácsatlakozni szerintem mert mac filterrel van védve.

(azért az durva hogy már így is reklámoznak,meg még ott van egy magánszemély telefonszáma...)

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.