Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) kali válasza kmarci25 (#25597) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül gyorsabb a beépíthető, konkrét típusa vállogatja!
a pci/pci-e csatolásúnak az a hátránya, hogy az antennái alapban a gép(ház) mögött vannak, jobb esetben is csak kihajtani tudod kicsit azokat, és ha a gép mondjuk a földön van, vagy beépítve asztalban, pláne sarokban, akkor az nem feltétlenül tesz jót a kapcsolatnak! nem mondom, hogy teljesen ellehetetleníti, de árthat némileg!
attól persze jobb egy külső antennás beépíthető - de külső antennás -, mint amikor szintén hátra dugsz be egy kis usb stick formátumút, mert annak aztán valóban pici beépített kis antennái vannak, így még pocsékabb lesz a helyzet! amennyiben elől is van usb csati a gépházon, úgy már jobb a felállás, mert akkor már nem árnyékol a gépház!
mondjuk a router és a gép elhelyezése is számít, ha kellően rálát egymásra a két eszköz, akkor biztosabb a siker, inkább akkor van gond, ha a gépház a router és a wifi modul között takar!
a mostanság a t-home által adott hgw n szabványos és mimo képes - nálam például epc3925 van, előtte epc3825 volt -, ezért javasolt azonos specifikációkkal rendelkező ellenoldal vétele, hogy maximálisan kihasználásra kerüljenek a kapcsolat adtalehetőségek.
a cisco hgw beépített kis antennái nem valami ütősek, de azonos helyiségnem nem lesz gond, pláne egy jó ellenoldallal.
néhány beépíthető típus;
tl-wn851nd (pci, levehető/cserélhető antennák, 3 - 4 e ft)
tl-wn951n(d) (pci, levehető/cserélhető antennák, 6 - 7 e ft)
tl-wn881nd (pci-e, levehető/cserélhető antennák, 4 e ft)
wmp600n (pci, levehető/cserélhető antennák, sajnos elég ritka 10 e ft alatt)
pce-n15 (pci-e, 7 - 9 e ft)
néhány usb csatolású;
tl-wn821n (3 e ft)
tl-wn821nc (a kábel miatt ideálisan elhelyezhető a bölcsőben a stick, 3 - 4 e ft)
tl-wn822n (a kábel miatt ideálisan elhelyezhető, ráadásul ütős antennái vannak, 5 - 6 e ft)
wusb100 (6 - 8 e ft)
ae1000 (a kábel miatt ideálisan elhelyezhető a bölcsőben a stick, 5 - 8 e ft)
usb-n13 (4 - 6 e ft)
wna3100 (a kábel miatt ideálisan elhelyezhető, 6 - 8 e ft)

(#25602) kmarci25 válasza kali (#25601) üzenetére


kmarci25
veterán

Óóóóó... Köszönöm szépen! :R Pont egy ilyen leírásra gondoltam! :C
Végül meggyőztél, és usb-set veszek, asszem ezt. Az igaz, hogy a gépem pont az elejét mutatja a routernek, így egy ilyen kábeles, mozgatható valami jobban megfelel, és így nem is kell beszerelni, ha cserélnék gépet, akkor is kompatibilis, és hordozható.
Egyébként nálam is ez az EPC3925-ös router van, ezek szerint a választott típus jól együttműködik vele.
Még egyszer köszi! :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25603) kali válasza kmarci25 (#25602) üzenetére


kali
legenda

igen, megfelelő lesz az is!
akkor javasoltam volna például a tl-wn822n típust, ha azt mondod, hogy nem azonos helyiségben lesz a két eszköz, hanem egy vagy több fal mögül, illetve nagyobb távolságról is szeretnél kapcsolódni!
az epc3925 esetében figyelj majd rá, hogy a channel width alapon standard - 20 megahertz, de úgy nem megy a 300-as kapcsolat, ahhoz módosítani kell majd az értéket; wide - 40 megahertz!
ja, és nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

(#25604) kmarci25 válasza kali (#25603) üzenetére


kmarci25
veterán

Végül is az erősebb tl-wn822n is ugyanennyibe kerül... Akkor lehet, hogy ezt kéne vennem, ha a jövőre is gondolok (ha mondjuk költözünk, vagy átviszem a gépem másik szobába...) Ha már ugyanannyiba kerül érdemesebb a bikábbat venni, nem? :F
Ezeket a beállításokat meg elmentem magamnak. :C

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25605) kali válasza kmarci25 (#25604) üzenetére


kali
legenda

amennyiben van esély arra, hogy másik helyiségből is kapcsolódsz majd a későbbiekben, mint ahol a router van, úgy igen, szerintem érdemesebb a jobb antennásat venni, sokat számíthat a kapcsolat minősége, és a kapcsolati sebesség szempontjából!

(#25606) kmarci25 válasza kali (#25605) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor maradok az erősebbnél. Köszönöm a segítséget! :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25607) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kaptam egy tp link tl-wn620g usb wifi sticket, ami azzal a "fantasztikus" marketing szöveggel van árusítva, hogy 108mbps sebességre is képes.

Ráraktam a htpc-re, ennek csak egy dolga legyen, hogy filmeket játsszon le és filmeket tudjak rámásolni a többi gépről.
Rendes kártya nem fér bele, kábel nem megoldható.

Ezzel a stickel kb három pöcök van a neterősségnél, speedtest kb 11megát ér el a 25megás netből, és a másolási sebesség sem vmi kiemelkedő.

Router a másik szobában g/n-re állítva (1043nd), minden más eszköz maxon látja és max sebességet képes elérni.

Raktam egy usb hosszabbítót is rá, hogy ne a gép hátulján legyen és a falat nézze, de nem segített.

Lehetne ezzel vhogy vmi nagyobb sebességet elérni?
Legalább a g maxát.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25608) czgabi76


czgabi76
tag

valaki erre?
[link]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25609) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25608) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Súlyos problémáid lehetnek ebből... cseréltesd ki mihamarabb, amíg még nem robban fel körülötted semmi sem. ;]
Komolyan mondom... valami hátrányt észleltél eddig belőle, kapcsolat stabilitása, jelerősség...? Akkor meg?
A logikus gondolkodás sokra visz ilyenkor..
Mellesleg nem tudom te mit csinálsz az eszközeiddel, hogy ilyen állapotba kerülnek mint elrepedt router meg ez is. Dobálod őket?

(#25610) kali válasza Zirowe (#25607) üzenetére


kali
legenda

a g szabványos 108 megabit/sec jelölés, az a g szabványos 54 megabit/sec kiterjesztett változata, amely kiterjesztés super-g és társai szabványt jelöl.
a kiterjesztések sajátossága, hogy csak és kizárólag akkor működnek, ha mind a két oldal tudja/kezeli adott kiterjesztést (azonos gyártó, chipset...stb), ellenkező esetben az alap 54 megabit/sec kapcsolat jön létre! a tl-wr1043nd nem tudja adott kiterjesztést!
aránylag kevés router tudja, és azok is inkább régebbi típusok, amik még nem n szabványúak, tehát ahol még volt értelme a g szabvány domborításának!
az 54 megabit/sec kapcsolaton jellemzően 20 - 22 megabit/sec vihető át mérhetően, és ehhez képest a 108 megabit/sec jelölésű super-g kapcsolat, a gyakorlatban jellemzően csak ~ 20%-os többletet jelent.
annak érdekében, hogy esetlegesen javuljon a jelenlegi g szabványos kapcsolat adott ellenoldal és router között, próbálj ki más/minden csatornát, hátha találsz olyat, ahol jobb lesz az átvitel!

kmarci25; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#25611) czgabi76 válasza Wind-Storm (#25609) üzenetére


czgabi76
tag

;]
nem dobálom őket hanem valahogy letört.
nem észleltem még hátrányt,csak azért kérdeztem hogy nehogy később baj legyen.(jelerősség változás)

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25612) stamas2


stamas2
csendes tag

Sziasztok, visszaolvastam par oldalt, de nem talaltam pontost valaszt a kerdesemre:

Adott egy Tplink WLAN router es egy Siemens Gigaset Voip kepes telefon. A gond, hogy a ket eszkoz kulon szobaban van es nem megoldhato a vezetekes osszekottetes. Letezik vmi Wlan-to-Lan eszkoz amivel osszetudnam kotni a telefont a routerral, vagy vennem kell egy masik routert is??

Koszi

Tamas

(#25613) jNk válasza stamas2 (#25612) üzenetére


jNk
senior tag

Egy kliens módra képes eszközre van szükséged. Első körben erre az Access Pointok képesek, de általában a Repeaterek/Range Extenderek is részben így működnek és mostanában több Router is ismeri ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#25614) Dragon27 válasza czgabi76 (#25611) üzenetére


Dragon27
senior tag

czgabi76 nemcsak neked

Sziasztok

Internet szolgáltató ha jól látom UBNT sectort használ . Én kb. 550-600 m lakok az antennától .,. de közötte vannak fák 15-20 m szélességben (nagyon magasak) de kis foltokban átlátni.

UBNT antennáknak mennyire számít ez a 600 m érdemes vele foglalkozni ? ((antenna árboc készítése) így is alacsony 7 m a fa 25-35 m ..... )

(az internet szolgáltató szerint kicsi az esély ...) de árboc nélkül nem tudják kipróbálni ..

[ Szerkesztve ]

(#25615) Zirowe válasza kali (#25610) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Érdekes, azonos gyártó, és mégsem képes a super-g támogatására. :S

Azzal sem lehet kicselezni, hogy nem gyári fw van a routeren, hanem a vargalex féle?

Nekem konkrétan már a vétel minőségével is bajom van, mert nem teljes, illetve a netet se hozza maxon, ezen nem lehet vmi javítani?
Az mégsem megoldás, hogy usb hosszabbítóval kb a router mellé rakom. :S

Régebbi laptopomban régi intel abg vevő volt, és az is hozta a 22 a 25ös netből, ez meg nagy nehezen a 11et. :S

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25616) kali válasza Zirowe (#25615) üzenetére


kali
legenda

az sajnos kevés, hogy azonos a gyártó, ha a router nem tudja adott funkciót - és szoftveresen nem is adható neki ilyen képesség!
adott router n szabványos és gigabit képes, ezeknél már nem gyúrnak a g szabvány turbózására, az csak régebben volt divat!
a csatornákat nem próbáltad végig?
a gyártói illesztést megkapta a wifi modul?

(#25617) Zirowe válasza kali (#25616) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Wifinek a gyári drivere van (win 7 csak azzal ismeri fel), csatorna az egyetlen, ami üres a környéken, 3 éva használom problémamentesen, n-es kapcsolattal jön rendesen minden.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25618) czgabi76 válasza Dragon27 (#25614) üzenetére


czgabi76
tag

egy magas árbócra ráteszed akkor 100 hogy esélyes,de én árbóc nélkül is tennék egy próbát..

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25619) Dragon27 válasza czgabi76 (#25618) üzenetére


Dragon27
senior tag

remélem az a 7m elegendő lesz :)

(#25620) czgabi76 válasza Dragon27 (#25619) üzenetére


czgabi76
tag

az tuti. :DD

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25621) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

A következő témát szeretném feldobni, hátha van valakinek tapasztalata ilyesmi eszközökkel kapcsolatban :)

Egy notebookban szeretnék wifi modult cserélni, de olyan modulra lenne szükségem ami támogatja a 2,4 és 5ghz-es frekvenciákat, nem kell semmi extrára gondolni, (5ghz-ből bőven elég a 802.11a is), viszont ami fontos lenne, hogy az N-es része viszonylag gyors legyen, 8-10MB/s-et legalább tudja LAN->WIFI-n tartani, mint a másik notebookomban lévő Atheros chippes Azurwave AW-NE785 modullal meg vagyok elégedve sebességben (nagyjából hozza a 8,5-9MB/s-ot n-en) viszont ezzel nem fogható az 5ghz-es csatorna.
Amit nézegettem, olvasgattam alternatívaként, az az Intel 4965AG típusú adapter, viszont erről nem sok jót olvastam, sebességben sem az igazi.

Esetleg tudnátok ajánlani valami más alternatívát?

(#25622) adamka16 válasza adamka16 (#25621) üzenetére


adamka16
őstag

* Intel 4965AGN akarna lenni... :P

(#25623) adamka16 válasza adamka16 (#25621) üzenetére


adamka16
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#25624) czgabi76


czgabi76
tag

ezt nem értem...

egy ilyen pici 5ghz-es grid hogy lehet 24dbi?
[link]

több ilyet is láttam:[link]

nekem az 1 méter széles gridem 24dbi,de ze csak 20-30cm és 24dbi??

ezt a kérdést már rég kiakartam írni csak elfelejtettem. :DD

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25625) Zirowe válasza adamka16 (#25621) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Intel 4965agn

Én innen rendeltem és raktam be a gépembe (msi gx600), alapból egy 3945abg volt benne, de mivel létezik n-es verzió is, így már 3 antenna volt benne, nem kellett beépíteni semmit se, de ha esetleg neked kell, akkor sem olyan nehéz és lehet ebayen azt is kapni.

Amúgy azt mondták, hogy a 3. antenna csak az elméleti 300mbps hálózati sebességhez kell (amit persze úgysem ér el), alapból elég a kettő is.

Én meg voltam vele elégedve, fél évig használtam, 25ös net jött 30al. ;]
Semmi akadás, semmi para, vétel is tökéletes volt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25626) Dragon27 válasza czgabi76 (#25620) üzenetére


Dragon27
senior tag

írták hogy akár 1 lomb okozhassa a kudarcot . 600 m ez egyáltalán nem számít ,. kicsi a veszteség ekkora távolságon ?

Remélem sikerül összehozni

(#25627) adamka16 válasza Zirowe (#25625) üzenetére


adamka16
őstag

Esetleg LAN-WIFI sebességet nem néztél, vagy nem volt több gép a hálózatban?
Licitálós oldal is tele van ilyenekkel meg itt PH apró is, azzal nem lesz gond. :)
Szerk:
Antenna az mindegy, hogy milyen a 3-nak? Olvastam, hogy 3 szín van, ugye ebből csak 2 van benn most a notiba (Asus F3Tc). Ha veszek egy bontott antennát, annak tök mindegy milyen a színe nem? Nincs különbség közöttük...?

[ Szerkesztve ]

(#25628) Zirowe válasza adamka16 (#25627) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az leginkább a router prociján múlik.

Nem néztem konkrét sebességet, de gyorsabban másolt, mint az abg modul.

Összességébe nekem megérte azt a kb 7$-t az upgrade.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25629) adamka16 válasza Zirowe (#25628) üzenetére


adamka16
őstag

Az asztali gépem is wifi-n csatlakozik egy TP-link 722N -el egy szintén TP 1043ND-hez, de ez az usb stick+router kombó stabilan tudja tartani szobán belül a 10,5MB/s -ot :) Volt néha 11 is... :P Szóval elvileg a routeren nem múlik a dolog, persze ha az intel adapterek szeretik a TP routereket.

(#25630) Zirowe válasza adamka16 (#25629) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Akkor azokat a sebességeket hozni fogja. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25631) adamka16 válasza Zirowe (#25630) üzenetére


adamka16
őstag

Nagyon remélem. :)
Esetleg találtam még egy típust, szintén intel...
Árban egy picit többre jön ki mint a 4965AGN

[link]

Ez jóval újabb mint a 4965agn, ahogy néztem.

Más... ezek az intel mini pcie kártyáknál nincs megkötés, hogy csak intel alaplap+processzorral működnek együtt?

(#25632) Zirowe válasza adamka16 (#25631) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha jól látom ez csak an és csak két antenna foglalat van rajta.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25633) adamka16 válasza Zirowe (#25632) üzenetére


adamka16
őstag

Az nem gond, hogy 2 csati van rajt viszont az intel oldalán is a,b,g,draft n van írva.

(#25634) WZP


WZP
aktív tag

Heló!
Remélem tud valaki segíteni. A következő lenne a problémám, adott egy WRT54G router, egy ILYEN antenna segítségével megy át kb 20 métert a jel, majd egy WMP54G PCI-os kártyába fut be, ami egy XP SP3-as PC-ben van. Namost... pár napig megy rendesen a felcsatlakozás, aztán elkezdi azt csinálni az xp hogy "hálózati cím lekérése" után előadja a "nem jött létre vagy korlátozott" üzenetet, és onnantól kezdve SEHOGY nem tudok újracsatlakozni, más eszközök ugyanezen a wifi-n (igaz nem az említett antennán keresztül) tökéletesen csatlakoznak a routerhez, az említett gép is tökéletesen csatlakozik a routerhez ha a router mellett van sima antennával, de a nagy antenna látszólag rendben, és évekig működött is vele a gép normálisan. Másik érdekesség hogy ha leveszem a jelszót a wifi-ről akkor a nagy antennán keresztül is fel tud menni a gép, de amint visszarakom megint nem jó. A titkosítás WPA2 personal TKIP+AES

Inter Arma Enim Silent Leges

(#25635) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25624) üzenetére


Wind-Storm
őstag

egy ilyen pici 5ghz-es grid hogy lehet 24dbi?

Talán pont mert 5ghz-es...? :)
Inkább olvasgass egy kis rádiótechnikát.

(#25636) And válasza czgabi76 (#25624) üzenetére


And
veterán

Miután egy adott méretű a paraboloid / grid antennával elérhető nyereség a nyílásmérettől és a hullámhossztól függ, ezen nincs mit csodálkozni. 24 dBi-hez 2,4 GHz-en 65..70 cm-es, 5,5 GHz-en már csak 30..35 cm-es tükörnyílás szükséges.
Az meg továbbra is piszkálja a csőrömet, hogy te voltál-e admin4911, ő ugyanis pontosan ilyen kérdéseket tett fel számolatlanul, és éppen azóta nem ír ide, amióta te megjelentél ;).

(#25637) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

le vagok dobbenve, szereplok: 1db 1043as /hat mi mas, na jo volt egy bekapja/+3db TL-WA901ND, + 1 db agyverzes epulet, soval a lenyeg a 1043as es a accespointok szepen sora vannak levegon kotve wds-val gyari fw!!!-val /kezzel labbal tiltakozott a 901es a openwrt ellen, mazzagolni meg nem akartam/ es muxenek azert ezt nem vartam volna, de muxnek, oke a ping neha 500-600ms, es a savsze se vitezkedik, de nem is gond mert amugy is 1/.5[Mb/s]re akartam korlatozni a savszelt.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25638) adamka16 válasza neduddki (#25637) üzenetére


adamka16
őstag

Először írd át magyarra... szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#25639) kali válasza Zirowe (#25617) üzenetére


kali
legenda

akkor sajnos ennyi, bár kívácsiságból kipróbálhatsz minden csatornát azzal az ellenoldallal, legalább láthatod, ha a csatornával van gondja, aztán majd visszaállsz az eredetileg használtra.
4965agn; csak 5 gigahertz esetén tudja a 300 megabit/sec kapcsolatot, 2.4 gigahertz esetén 150 megabit/sec alatt marad a kapcsolati sebesség.
3 antennás, 3 * 3 mimo képes, szerintem vétek olyan helyre beépíteni, ahol csak 2 natenna van kiépítve, mert úgy oda a 3 * 3 mimo képesség is!

adamka16; nekem korábban 4965agn wifi modul volt az egyik notimban, és akkoriban tl-wr941nd routert használtam, ami ugye csak 2.4 gigahertz képes, de 3 * 3 mimo képes, mint a 4965agn modul, és 130 megabit/sec kapcsolati sebességen is stabilan átment bő 70 megabit/sec úgy, hogy egy paneles fal is volt a router és a noti között, szóval nincs gond a párosítással!

[ Szerkesztve ]

(#25640) adamka16 válasza kali (#25639) üzenetére


adamka16
őstag

a tp 941nd az nem 3x3 mimo képes router :N nekem a nagytesója az 1043nd van és az sem az. attól még, hogy 3 antennája van, nem lesz 3x3 mimo a router, meg ugye a 3x3 mimo at már nem elméleti 300mbit/s-t jelentene hanem 450mbit/s sebességet. legalább is én így tudom :)

szóval szerinted érdemes beruházni egy ilyen modulra. lehet, hogy vételezek egyet.
és te milyen notebookban használtad? amd vagy intel processzorosban?

(#25641) adamka16 válasza kali (#25639) üzenetére


adamka16
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#25642) kali válasza adamka16 (#25640) üzenetére


kali
legenda

ugye, most nem akarsz vitatkozni? :)
tl-wr941nd az 3 * 3 mimo képes router, ráadásul nekem még v3 verziós volt, amiben pont olyan alaplap és motor van, mint a tl-wr1043nd típusban!
a tl-wr1043nd is 3 * 3 mimo képes!
mind a kettőnek a specifikációjában megtalálod; 3T3R MIMO™
utóbbit is rosszul tudod, nem csak abból áll össze a dolog, az már dual-band kérdése is!

[ Szerkesztve ]

(#25643) kali válasza adamka16 (#25640) üzenetére


kali
legenda

közben kifutottam a szerkesztési időből; intel procissal; core 2 duo t5450

(#25644) adamka16 válasza kali (#25642) üzenetére


adamka16
őstag

engem anno igencsak lehurrogtak, hogy az 1043 az nem 3x3-as mert egyszerre csak 2 antennát tud használni, azt a kettőt amit az elektronika a legjobbnak lát, hogy használja szórási minőség tekintetében.
nem fogok vitatkozni egy "szakértővel" ;)
meg aztán pont nagy hülyeség ez a mino dolog, legalább is a tplinknél :)
volt tp link 300mbit-es usb stickem régebben és jóval lassabban másolt mint a most használatban lévő 150mbit-es stick.

az elég baj :s remélem amd-vel is működik.

[ Szerkesztve ]

(#25645) kali válasza adamka16 (#25644) üzenetére


kali
legenda

nem a szakértősdin múlik, csak hiszek a gyártói leírásnak, meg a hitelesebb teszteknek!
nem lehet így általánosítani, hogy a tp-link esetében hülyeség a mimo, mert ellenoldal és ellenoldal között is van különbség, és az sem mindegy, hogy adott router mellé 3 vagy 2 antennás, mimo képes ellenoldal kerül párosításra!
amúgy van olyan, hogy 3 * 3 * 2, esetlegesen azt magyarázták neked.

(#25646) adamka16 válasza kali (#25645) üzenetére


adamka16
őstag

2 antennás mimoval próbáltam, mivel ez volt akkor a papíron leggyorsabb usb stick.
én jobban hiszek a gyakorlati példákban... ;)
és akkor ez a 4965agn hogy tudja elérni a maximumot? dual band segítségével?

(#25647) kali válasza adamka16 (#25646) üzenetére


kali
legenda

amennyiben az ellenoldal 2 * 2 mimo képes, úgy a router hibába 3 * 3 mimo képes, nem jöhet létre 3 * 3 mimo kapcsolat!

m

mint korábban is írtam, a 4865agn csak 5 gigahertz esetén képes 300 megabit/sec kapcsolati sebességre, 2.4 gigahertz esetén 150 megabit/sec alatt marad adott érték!

[ Szerkesztve ]

(#25648) adamka16 válasza kali (#25647) üzenetére


adamka16
őstag

vagy is ha két 1043-at összekapcsolnék wifi-n, akkor kapnék 3t3r mimo-t? ez a gyakorlatban/számokban kifejezve mit jelentene?

és amit az után lévő hozzászólásban említettem, intel 512an mmw modul, összehasonlítva a 4965agn modullal mik a főbb különbségek kettejük között?

(#25649) adamka16 válasza adamka16 (#25648) üzenetére


adamka16
őstag

közben sikerült infót találnom róla:
az intel 5100-as modul: 1T2R
az intel 5300-as modul: 3T3R
az intel 4965agn: 2T3R

[link]

Viszont a kérdés, hogy az 5300-as 5ghz csatornán vagy 2,4+5ghz-es csatornán együttesen éri el a 3t3r-t? :)

(#25650) kali válasza adamka16 (#25648) üzenetére


kali
legenda

pont úgy 300-as lesz a legjobb kapcsolati sebesség, mint amikor a 3 antennás routerhez egy 2 antennás ellenoldal csatlakozik, csak 3 <-> 3 felállásban jobb lesz/lehet a kapcsolat (minősége), nagyobb/több akadályt képes megugrani!
a linkelt teszt érdekes, amikor anno vettem a notit és olvasgattam a témában, akkor másféle leírást találtam, jó lenne emlékezni, hogy hol...
alul olvasd el az aprósat; 5300

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.