Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Sotho válasza hermanyi (#24349) üzenetére


Sotho
őstag

Mármint az input is wifi. Én ilyent vettem valakinek kemény 4.6k volt, családi emeletes családi házba úgy viszi át a vasbeton födémet mintha nem is lenne.

(#24352) krealon válasza Sotho (#24351) üzenetére


krealon
Topikgazda

"emeletes családi házba úgy viszi át a vasbeton födémet mintha nem is lenne."

Vagy pedig a szomszed vasbeton epulet falarol visszaverodve, az ablakon at megy a jel...

(#24353) hermanyi válasza Sotho (#24351) üzenetére


hermanyi
őstag

Az input lehet kábelről is mert van fen a tetőtérben egy vég amin van jel. Jelenleg az egyik gép arról üzemel . De van még azon kivül 2 asztali aminek nem ártana a net .
De sajnos a földszinti Wifi nem fedi le az egész tetőteret csak kb 1/3 át de elég gyatra a jelérőség már ahol van .
Ezt a megoldást itt javasolták fórumon ,hogy ezzel megoldható ,ért szerettem volna ezzel megoldani a dolgot .
Ugye a legjobb az lenne ,ha az AP-t a kábel végére tudnám kötni és így nem lenne akkora jelveszteség ,mint wifiröl wifire . De ennek az AP nek csak egy kábelbemenete van amit nem is tudok ,hogy bemenet vagy kimenet :( Itt látszik a hátulja

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#24354) freemanone válasza hermanyi (#24353) üzenetére


freemanone
őstag

szia, nem vagyok expert az ilyen cuccokkal, de tippem szerint range extender módban állítottad be és ezért nem működik úgy ahogy azt te szeretnéd. AP-nek kéne beállítani és akkor elvileg működni fog. Abba az egyszem portba pedig be kell dugni az utp kábelt amit felvittél a padlásra. Amikor beállítod a csatornákat célszerű jó távolra rakni egymástól, hogy ne zavarjanak be működés közben.

(#24355) Sotho válasza krealon (#24352) üzenetére


Sotho
őstag

Részletkérdés. :D

(#24356) freemanone válasza Sotho (#24355) üzenetére


freemanone
őstag

neked lehet, de a noob aki elolvassa kommentedet majd panelban is elvárja, hogy a felső szomszéd pistike ilyennel ossza a netet és utánan meg itt sír, hogy nem megy... mert ugye ez átviszi a vasbetont is :N
no offense!

[ Szerkesztve ]

(#24357) Sotho válasza freemanone (#24356) üzenetére


Sotho
őstag

Komolyan ezért aggódsz?
Nem tudod bizonyítani az állításom ellenkezőjét szóval... lehet működne pistikénél is. ;)

(#24358) freemanone válasza Sotho (#24357) üzenetére


freemanone
őstag

dehogy aggódok rajta, nem az én bajom lesz. :D
egyébként ne menjünk bele, mert technikailag bőven meg lehet cáfolni. ismerősödnek mákja volt, van ilyen. :R

[ Szerkesztve ]

(#24359) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Van egy használt működő képes SMCWBR14T-G routert. Csak a szolgáltató modeme van és egy laptop. Csatlakozik is a routerre de nincs internet. Egy androidos hot-spotra viszont csatlakozik a laptop. Mi a megoldás? Össze dugom a modemmel a rouert, és utána a laptoppal, és így betudok lépni a router vebes felületére ott kell valamit állítani, vagy router reset és újra próba? Mindez Win 7-en mert nem nekem lenne. Köszi előre is.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#24360) atos19881101 válasza neo-geo (#24359) üzenetére


atos19881101
senior tag

A visszafejtő kulcsot nem mellékelted hozzá. Hogy most akkor mi is van?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24361) lordmark válasza localhost (#24310) üzenetére


lordmark
tag

Megpróbáltam. Letöltöttem. De csak az én wifi routerem van egyedül a közelben, úgyhogy szerintem mindegy, hogy melyik csatornán megy az.
Valami más lehet a baj.
Egyéb tipp?:)

(#24362) neo-geo válasza atos19881101 (#24360) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Tehát a gond az hogy csatlakozik a laptop a routerre, kiváló a jel erőssége de nem tudok egy internetes oldalt sem megnyitni. Viszont egy androidos telóra csatlakozik a laptop onnan megy az internet.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#24363) trueorfalse


trueorfalse
csendes tag

Sziasztok!

Van egy weboldalam, amely termékeinek az árait xls segítségével frissítem.
A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy egy előre megadott formázási beállításokkal megadott xls-t feltöltök FTP-n keresztül a weboldalra, majd az oldalon egy php programozási nyelven írt modul lefut, s beolvassa az xls-emet.

És itt lenne a problémám:
Ha a fent nevezett routert használom, akkor a fájl beolvasása majdnem hatszor tovább tart, míg nélküle.

A beállításait gyárin hagytam, csak kikapcsoltam a FireWall-t, de nem segített!

A kérdésem az lenne, hogy megítélésetek szerint beállítási probléma van-e vele, vagy kukázható az eszköz?

Köszönöm előre is!

(#24364) atos19881101 válasza neo-geo (#24362) üzenetére


atos19881101
senior tag

A routerben a PPPoE beállítások rendben vannak? Gondolok itt a felhasználó név / jelszó párosra.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24365) neo-geo válasza atos19881101 (#24364) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Hogy tudok oda belépni? Modem a routerrel kell összekötni, és utána meg a router a laptoppal. Utána pedig a webes felületén megnézni a felhasználó+jelszó kombot igaz?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#24366) aleister válasza neo-geo (#24365) üzenetére


aleister
veterán

Igen.
A routeren lesz egy ip cím, amit be kell írnod a böngészőbe. Szinbtén a routeren lesz a user/pass páros is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24367) aleister


aleister
veterán

Van egy remek androidos alkalmazás, amivel a wifi hálózatok jelszintjeit lehet bemérni. Nem tudjátok, hogy ennek a wifi analyzernek van win alapú verziója, hogy laptopra fel tudjam pakolni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24368) kali válasza aleister (#24367) üzenetére


kali
legenda

(#24369) aleister válasza kali (#24368) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24370) rhcp156


rhcp156
csendes tag

Sziasztok!
Létezik olyan Android alkalmazás ami lehetővé teszi egy tplink 422g usb wifi adapter
[link] csatlakoztatását Samsung Galaxy Mini készülékhez?

(#24371) localhost válasza rhcp156 (#24370) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mit szeretnél ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24372) nemdan válasza rhcp156 (#24370) üzenetére


nemdan
senior tag

arra gondolsz, hogy usb-n keresztül ráfabrikálod a wifi adaptert a telóra? mert akkor azt felejtsd el :N

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24373) rhcp156 válasza nemdan (#24372) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Igen arra.
Nem kell semmit fabrikálni csak rá kell dugni a teló adatkábelével.
Csak driver kellene hozzá,ha létezik.

[ Szerkesztve ]

(#24374) nemdan válasza rhcp156 (#24373) üzenetére


nemdan
senior tag

még ha rádugnád sem tudna mit kezdeni az android vele. :N nokiánál már talán van olyan, hogy bizonyos usb-s dolgokat kezelni tud...

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24375) localhost válasza rhcp156 (#24373) üzenetére


localhost
Közösségépítő

rhcp156 felejtsd el!
Ennyire nehezen telik a szünidő ?

Keress más elfoglaltságot, amit kitaláltál, annak technikailag nincs semmi értelme, mifelénk szolídan úgy mondják, "barmolás" :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24376) atos19881101 válasza neo-geo (#24365) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen a modemet a router WAN portjára bekötni, a router egyik LAN portjára rákötni a gépet, böngészőben 192.168.1.1 nagy valószínűséggel, ezután bejelentkezés a router felületére, majd ott a WAN settings-nél a PPPoE beállításokat elvégezni. ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24377) rhcp156 válasza localhost (#24375) üzenetére


rhcp156
csendes tag

Nálam elég könnyen telik a szünidő,mivel már nem vagyok iskolás,ezért ráérek "baromságokat" kérdezni :) Technikailag az lett volna az értelme,hogy a telóban lévő wifi vételi hatótávolságát szerettem volna valahogyan felerősíteni és ez jutott hirtelen eszembe,mivel rendelkezem egy ilyen adapterrel és egy wifi 11 antennával hozzá.A laptopom meg éppen rossz.Alternatív megoldásként gondoltam de,látom nem kivitelezhető.
Azért jár az ember ilyen fórumokra,hogy kérdezzen a nála nagyobb tudású "szakiktól"
Köszönöm a válaszokat,keresek más elfoglaltságot.

[ Szerkesztve ]

(#24378) neo-geo válasza aleister (#24366) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Okok Thx erre gondoltam Én is ma megpróbálom.

atos19881101 :R

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#24379) hermanyi


hermanyi
őstag

urak .
Holnap lesz a próbanap a TP-Link TL-WA830RE access point al.
A tegnapi nekifutásom nem sikerült.
Szóval amint a válaszokból leszűrtem akkor a következőt kell tennem .
AP-t ellátom árammal összekötöm az asztali gépel telepítő CD-röl elindítom a setupot abban beállítom AP nek majd ha végzet az egésszel akkor az emeletre felvitt kábelre dugom amin van net és wifin lövi a jelet a tetőtérbe . És Örülhetek a sikernek.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#24380) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Épp most csomagoltam ki egy TP-LINK 741ND ver. 4.20 routert.
Kérdésem lenne, hogy DD-WRT-t szeretnék flashelni rá, azonban a DD-WRT oldalról letölthető legfrissebb 741-eshez való firm a 4.0.
Jó lesz ez, vagy inkább ne próbálkozzak, mert brick?

:R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#24381) And válasza csusza` (#24380) üzenetére


And
veterán

A támogatott eszközöket felsoroló listán már 4.x hardververzióról ír a DD-WRT wiki: [link]. Tehát elvileg a 4.0-ra való kiadás feltehető a 4.20-ra.

(#24382) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

A képen látható két épület között akarok Wi-Fi kapcsolatot kialakítani, a leírt eszközökkel.

"Alaprajz"

A jelet csak néha látja, ha magasba, az ablak közelébe emelem a vevőt, de bizonytalan, egy idő után nem látja a hálózatot. Telóval mérve az épület bejáratáig tuti erős jel van, bemenve eltűnik. Próbáltam "mix"-et és "only n"-t is. A csatornát 11-re raktam. Várom az ötleteket. A specifikáció szerint ezeknek az eszközöknek ennyit bírnia kellene... :U Előre is kösz! :R

(#24383) freemanone válasza UserX (#24382) üzenetére


freemanone
őstag

Csak a specifikációban elfelejtik megemlíteni, hogy a falak, fák egyéb tereptárgyak valamint zavaró rádiójelek mellett a leírt távolság nem annyi amennyi. Fizikai rálátás kéne a két eszköz antennái között, hogy legyen kapcsolat, de legalábbis olyan helyre kéne tenni őket, ahol a legkevesebb akadály van.

(#24384) UserX válasza freemanone (#24383) üzenetére


UserX
őstag

A két épület között szabad tér van, fák, egyéb tereptárgyak nincsenek. A két épület fala tégla. A Router beállításainál nem lehet vmit. variálni, hogy működjön?

(#24385) Greenbook válasza UserX (#24384) üzenetére


Greenbook
tag

941-et át kellene helyezni a másik épület felé eső oldalra/ablakba ha van rá mód...

http://csatlakozok.atw.hu

(#24386) freemanone válasza UserX (#24384) üzenetére


freemanone
őstag

Ha nem tudsz variálni az antennák elhelyezésével akkor irányított antennákkal kéne felszerelni a 2 routert, körsurágzóval sokra nem fogsz menni ilyen távolságnál, több falon keresztül.

(#24387) localhost válasza UserX (#24382) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez így teljesen természetes, normális működés. Csakis irányított antennákkal tudsz előbbre jutni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24388) UserX válasza freemanone (#24386) üzenetére


UserX
őstag

Köszi mindhármótoknak! :R

[ Szerkesztve ]

(#24389) trueorfalse


trueorfalse
csendes tag

Sziasztok!

Van egy weboldalam, amely termékeinek az árait xls segítségével frissítem.
A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy egy előre megadott formázási beállításokkal megadott xls-t feltöltök FTP-n keresztül a weboldalra, majd az oldalon egy php programozási nyelven írt modul lefut, s beolvassa az xls-emet.

És itt lenne a problémám:
Ha a fent nevezett routert használom, akkor a fájl beolvasása majdnem hatszor tovább tart, míg nélküle.

A beállításait gyárin hagytam, csak kikapcsoltam a FireWall-t, de nem segített!

A kérdésem az lenne, hogy megítélésetek szerint beállítási probléma van-e vele, vagy kukázható az eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#24390) And válasza UserX (#24384) üzenetére


And
veterán

Ha nem is irányított (bár a kültéri kisméretű antennák amúgy is mind olyanok), de lehetőleg kültérre helyezett antennákkal csodákat művelhetsz. Hiába kicsi a táv, a terjedési térrész (fresnel-zóna) nagyon nem tiszta, ha az antennák az épületen belül vannak elhelyezve. Ablak közvetlen közelében még csak-csak elmegy, de kültéren az igazi.

(#24391) UserX válasza And (#24390) üzenetére


UserX
őstag

Kösz! :R

(#24392) localhost válasza trueorfalse (#24389) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem értem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24393) freemanone válasza trueorfalse (#24389) üzenetére


freemanone
őstag

Szia, a QoS esetleg beleszólhat a webservered válaszidejébe. Érdemes lenne megpróbálni úgy, hogy kikapcsolod, bár a 6x szorzó a script lefutási idejében nagyon soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#24394) trueorfalse válasza freemanone (#24393) üzenetére


trueorfalse
csendes tag

Bocsi, De ezt a qos-t hol nézzem meg? (nem igazán vagyok a router konfig mestere)

(#24395) applause


applause
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy elérhető-e az alábbi két eszköz között a 300Mb/s kapcsolat.
Tp-link 1043nb
Vaio se vpcse2f1e
Mindkettőben a leírás szerint 300MB/s wifi eszköz van, de csak maximálisan 130Mb/s kapcsolat jön létre.
Van-e valamilyen beállítási trükk?

[ Szerkesztve ]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#24396) freemanone válasza trueorfalse (#24394) üzenetére


freemanone
őstag

Quality of Service avagy QoS néven találod valamelyik menupontban, de a router tipus ismerete nélkül nehéz lenne behatárolni. Általában a Bandwith control, Network vagy hasonló menupontok környékén találod meg.

(#24395) applause: A 300mbps a ratelink sebessége, tehát az elméleti maximum. Ezt sosem fogod elérni. A jelenleginél elvileg öbbet ki lehet belőle hozni (bár ezzel a routerrel kifejezetten nincs tapasztalatom), pl távolság csökkentésével, jobb wifi vevővel, mint ami be van építve, avagy a csatornák helyezgetésével a routeren. Meg kell nézni inSSIDer-el, hogy milyen csatornán vannak a környéken lévő wifi hálózatok és keresni egy viszonylag tiszta sávot. Ha nagyon telítve van akkor örülj neki, hogy ennyivel megy. Nagyjából 200mbps-t stabilan ki lehet hozni, ha van elég tiszta csatorna, mert ehez a sebességhez már nem elég egy csatorna. Valamint a routert érdemes N only módba állítani amennyiben nem fogod más régebbi wifi vevővel ellátott eszközzel használni. Azaz A/B/G jelzésű eszközökkel. Sok mobiltelefon rendelkezik G-s vevővel!

[ Szerkesztve ]

(#24397) csusza` válasza And (#24381) üzenetére


csusza`
senior tag

Köcc!

Az zavart meg, hogy a router database-be ha bepötyögöd, hogy 741ND, kidobja, de csak a 1.x, 2.x, 3.x és 4.0-át írta. De köszönöm, így akkor már bátrabb vagyok!

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#24398) trueorfalse válasza freemanone (#24396) üzenetére


trueorfalse
csendes tag

Szia!

Tényleg a nevét elfelejtettem:
Asus RT-G32

(#24399) applause válasza freemanone (#24396) üzenetére


applause
aktív tag

Köszi.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#24400) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

a helyzet a következő:

van egy adsl netem, amit megosztok wifin, és a wifin keresztül a skype hívásokkal az a baj, hogy ami hangom megy el, az teljesen okés, de ami jön be az szaggat, akadozik, húzódik, most megpróbáltam, hogy kizártam a wifis routert és így meg jó a skype, mi lehet a gond?

a routerem az tp.link tl-wr841n

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.